Yamaha AVR full hd receviers, görüntü ve ses kalite isteyenlerin tercihleri.

Screenshot_3

Sizlere fırsat buldukça Görüntü ve Ses kalitesinin Panellere olan etkisini ve hangi cihazların en iyi sonuç vereceğini anlatmaya çalışacağım.

Yamaha serileri ile başlamak istedim, hem fiyat olarak daha ucuzlar hemde Yamahanın çok çeşitli ürün kataloğuna sahip olması meraklıları için bir avantaj, hatta bazı serilerinde old versiyon tabir edilen çok ucuz serileride alıp ses ve görüntü keyfinizi üst noktalara taşıyabilirsiniz.

Listede tüm serileri detayları ile paylaşmak istedim, eğer aklınıza takılan sorular olursa yanıtlamaya çalışırım.

1.Yamaha RX-V373 5.1-Channel AV Receiver

Screenshot_1 Screenshot_2 Screenshot_3 Screenshot_4 Screenshot_5 Screenshot_6

2.Yamaha RX-V473 5.1-Channel Network AV Receiver

Screenshot_1 Screenshot_2 Screenshot_3 Screenshot_4 Screenshot_5 Screenshot_6 Screenshot_7

3.Yamaha RX-V573 7.1-Channel Network AV Receiver

Screenshot_1 Screenshot_2 Screenshot_3 Screenshot_4 Screenshot_5 Screenshot_6

4.Yamaha RX-V673 7.2-Channel Network AV Receiver

Screenshot_1 Screenshot_2 Screenshot_3 Screenshot_4 Screenshot_5 Screenshot_6 Screenshot_7

5.Yamaha RX-V773WA 7.2-Channel Network AV Receiver

Screenshot_1 Screenshot_2 Screenshot_3 Screenshot_4 Screenshot_5 Screenshot_6 Screenshot_7

Full liste detay özellikler.

Screenshot_1 Screenshot_2

Güncelleme üst serilerle devam edecektir.

 

Andy Swezniak

Tarih: 25 11 2013
Üst kategori: Recivier Uydu sistemleri
Alt kategori:

'Yamaha AVR full hd receviers, görüntü ve ses kalite isteyenlerin tercihleri.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. hasan ankara dedi ki:

  merhabalar üstad,
  daha önce diğer uydu alıcı avr konusunda yazmıştım. bu paylaşımınızı incelemeye çalıştım.
  türkiye de diğer marka ürünlerini avm ler de veya özel firmalarda bulabiliyoruz ve de sizin bahsettiğiniz gibi avrupa kıyası ile yüksek fiyata..
  ben pioneer incelemiştim sizin incelemeniz ve değerlendirmeniz sonucu direk eledim ama
  türkiye de denon-pioneer-sony-onkyo vs. var ve çok pahalı
  yamahanın v675 ürünü bana uyabilecek bir ürün ama sorun şurada türkiye de satış bulamadım ki bulsam bile 2,700 tl üzerinde bir fiyat, şimdi sorun şurada ben yılda birkez yurtdışına çıkma şansım oluyor genelde cenevre- bu bahar uygun olursa italya yapmak niyetindeyim.. yamaha v675 i buldum ve ucuza aldım varsayalım, türkiye ye getirirken hava alanında sorunlar yumağı olacak mı bilmiyorum bu bir,
  ikincisi avrupadan ucuza aldım gümrüksüz sıkıntı olmadan geçti diyelim garanti belgeli de alsam türkiye de bu ürünü ankara da garantili olarak kullanamayacağım kesin gibi ama sistemi montajına bir yamaha sistem anlayan teknik personel bulup kurdurma şansım olabilir diye düşünüyorum..
  üstad paylaştığınız ürünleri türkçe olmadığından pek anlamasam da yamaha bölümünden inceledim 675 olarak geçiyor burada 673 mü onu da anlayamadım 2013-2014 rakamsal değişiklik mi uygulandı
  bu ürünü önerir misiniz, yurtdışında sıkıntı yaşamadan çok ucuza alabileceğim bir yer var mıdır,
  upscaling-4k-uydu alıcı-tv-ses sistemi vs. komplike ve uzun yıllar işimizi görebilecek bir ürün gibi geldi
  parasal anlamda yurt dışından büyük katkısı olacaksa girişimlere başlamak isterim,, teknik olarak biraz daha kusura bakmayın türkçe açıklamalarınızı bekliyorum
  saygılar

 2. hasan ankara dedi ki:

  merhaba,
  aşağıda ki ürün fiyatı nasıldır 4 taksit yapabiliyorlarmış
  kapalı sıfır ürün deniliyor

  http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-yamaha-rxv-773-network-av-receiver-sinirli-stok-sok-fiyat-135321620/detay/

 3. andy1 dedi ki:

  Hasan Bey,

  Gümrükte sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum yaşasanız dahi sadece kdv ödersiniz sonuçta yanınızda getiriyorsunuz bugüne kadar sorun yaşayan görmedim.

  Diğer konulara gelirsek, Garanti belgesi olarak Yamaha Türkiye distribütörü var ise Avrupanın neresinden cihazı alırsanız alın, uluslar arası garanti belgesini alabilirsiniz. Türkiyede satılan cihazla aynı işlemi görür hatta sorun çıkarsa Avrupa merkezi ciddi yaptırımda uygulayabilir.

  Gecen sene bu örneği Türkiyede yaşayan bir Arkadaşımız vardı, cihaza Türkiye Distribütörü umursamaz davranmış, bana rica etti ve bulunduğum şehre yakın olduğundan firmaya gittim durumu anlattım, sonuç anında cihaz servis dahi görmeden yenisi ile değiştirildi ve firma yanında Türkiyede yaşayan Arkadaşımıza minik bir hediye jestide yapmış.

  Türkiyede İnsan kaynaklı sorunlar malesef firmalra kötü imaj olarak dönüyor.

  Cihaza gelirsek, Baharda yurt dışına cıkacağınızı belirtmişsiniz, şuanda acele etmenize gerek yok V675 standart seridir ve Noelden sonra 2014 senesinde bu serilerde ciddi bir düşüş olur, örneği var alt serisi ilk çıkış fiyatı ile şuanki fiyatı arasaında ortalama %30 indirim var. Siz bahara kadar zamanınız olduğundan Elit serilerden şuan ki fiyata alabilirsiniz.

  Upscaling desteği olan seriler en az 3 sene üzeri yeterli olacaktır, 3 sene deme sebebim sizin izlenim detayınıza göredir, malum 4K-8K derken teknoloji devamlı yükseliyor, ve fiyatlarda düşüyor illaki yamaha almanız şat değil farklı serilerede bakabilirsiniz Yamaha tavsiyem fiyat olarak daha ucuz olduğu içindir kalite olaraksa gercekten şuan en iyi üreticlerin en başında yer alır, Onkyo unutmamak lazım veya Denon ve Mrantz örnekler çoğalabilir.

 4. andy1 dedi ki:

  Bu fiyata Aventage serisi alırsınız, şunu belirtmem gerekir net olarak beklentilerinizi yazın, bu cihazı alırsınız belli SD yayınlarda destek verebilir. Detayları yazın daha net farklı cihazlarıda konuşabiliriz.

 5. hasan ankara dedi ki:

  merhaba, öncelikle ilginiz için teşekkürler;
  bilgi evrenseldir ve günümüzde sınırı yok gibidir, biz amatör kullanıcılar da bu konularda bilgi sahibi oldukça sizlerin tarafsız (ki bu bölümü önemlidir benim için) bilgi paylaşımınız doğrultusunda kararlarımızda değişiklikler olabiliyor. tabi ki fiyat performans seçeneklerini ön planda tutarak. buradan yola çıkarak şöyle açıklama yapayım.
  salonu büyük enine 5 mt olan mesafede panasonic 55vt 50 plazma koltuk oturma ve izleme mesafesi 3d vs. izlemek için de yeterli. şu an için dsmart kendi uydu alıcısını kullanıyorum. herhangi bir ses ve sinema sistemi yok. dairem böyle iken 50 dairelik bir sitede merkezi çanak antenden gelen 7-13-42 derecelerde ki yayınlardan ayrı ayrı izlemek üzere tesisatımızı yaptırdık. ev içinde aynı anda farklı iki yerde farklı tv izleyebiliyoruz. ama bina ses yalıtımı pek iyi değil,
  gelelim talebime ya da isteğime, bulduğumuz film arşivlerini hdd üzerinden-uydu alıcı -internet-smart-ıptv-xbmc vs.vs. gibi yazılım ve donanımlar üzerinden ses ve görüntü kalitesi ile izlemek ve bu işi de en az 3-4-5- yıl sıkıntı olmadan izlemek-dinlemek. minumum para ile maximum ürün alabilmek amaç çünkü kamuda memurum eşimle birlikte gezmeyi eğlenmeyi sevdiğimiz gibi ev içinde de teknolojik ürünlerin iyi ve keyif vermesini isteyen bir yapıya sahibiz ama tabi ki de limitlerimiz oluyor maalesef ve de o limit kredi kartı ile alışveriş olarak bize yansıyor..
  buradan da anlaşılacağı gibi yüksek limitli olmasını gönül istese bile cüzdan istemiyor, en fazla türk parası ile 2000 tl verebilecek bir durum sözkonusu olacak bir de buna yine ekonomik ve sıkıntı yaratmayacak ses kabinlerini 5+1 olabilir eklersek limit epey zorlanacaktır.
  amacımızda yüksek sesli izleme ve dinleme bulunmamaktadır. komşulara da kendimize de saygımız var. ama her şeye rağmen de ürünümüz en azından v675 gibi sizin de söylediğiniz şekilde yakın geleceğimizi de kurtarsın diye düşünüyoruz. bu doğrultuda eskimiş ve giriş seviyeleri iş görse de bizim talebimiz sizin de öneriniz doğrultusunda yeni ürünlerden en ekonomik olanını alabilmek.
  siz avr markası-ses kabin markası önerilerinizi yazabilirseniz şimdiden yavaş yavaş o markaları araştırıp yeni yıl ortasına gelmeden almak niyetimiz olsun.
  teşekkür eder saygılar sunarım

 6. andy1 dedi ki:

  Hasan Bey,

  Size en kısa zamanda detaylı bir liste hazırlarım, incelersiniz elimden geldiğincede performansı yüksek fiyat olarak sizi zorlmayacak serileri yazarım.

  Farklı olacak biraz, Türkiyede sizler gibi üstelikte Devlete hizmet verenlerin, Avrupalı için fazlası ile normal ve ucuz ürünlerken hatta bütcelerini dahi zorlamayack seviyelerdeler, Türkiyede ise bunlar Lüks eşyalar sınıfına giriyor, benim için lüks Ferraridir, Lamborghinidir yada Bang&Olufsen teknolojil elit serilerdir, lüks bunlardır, diğer yazdıklarımız artık lüks değil ihtiyac haline geldiler.

  Türkiye Devlet üzerinize lütfen alınmayın, Tekelciliği onaylıyor bunu ben demiyorum OECD resmi raporunda Türkiyenin Tekelci fiyatlara sahip olduğu net belirtiliyor. Cidden yazık, Avrupada Üniversite talebesi yarım gün çalışıp VT60 Panasonic panelini rahatlıkla alabiliyor, yada Noel tatilinde her hangi bir Ülkeye tatile çıkabiliyor.

  Gerçekten üzülüyorum, Avrupa birliği diyen Türkiye ama adım kadar eminim bugün Avrupa birliği deseki Türkiye seni kabul ediyoruz, Türkiyenin vecabı net olarak ”hayır’2 cümlesi ve saçma şartları öne sürecktir !

  Düşünün Türkiyeye Avrupa birliğine girerse, kendinizi düşünün siz Türkiyeden hangi firmadan ürün alırsınız?, veya Türkiyeden hangi firmadan digital tv aboneliği alırsınız? veya Türkiyeden İnternet sözleşmesiimzalayacağınız bir firma gösterebilirsimiz?

  Sanıyorum tüm cevaplarınız Asla veya Hayır olacaktır, Avrupalı firmalar %100 ilk tercihiniz olacaktır, Yunanistan örneği nettir Avrupa Birliğine girdikleri anda Ülke ekonomileri yerle bir oldu, çunki Tekelci hazır bir piyasadan Rekabetci Avrupa piyasası karşısında Yunanistandaki tüm firmalar iflas ettiler.

  Türkiye bu sebeble fazla hayalci ve net inanılmazın ötesinde Tekelci bir Ülkeye dönüştü. Devlet net olarak firmalarım emri altında çalışıyor.

  Konu tuaf kusura bakmayın, en kısa sürede size net bir liste verimeye çalışcağım.

  Saygılarımla

 7. hasan ankara dedi ki:

  merhabalar,
  teşekkürler konu için de hemfikirim
  bekliyorum
  iyi akşamlar

 8. Devrim/Izmir dedi ki:

  Andy Hocam ; konu harika biliyorsun daha deneyemedim bile 773 un herseyini , cok guzel olmus bunu print yapar tek tek denerim eve gidince.

  Hasan Bey icin bir kac soz de ben eklemek isterim sanirim benim iki ay onceki durumumda;
  Yamaha serilerini 73 , 75 serisi diye cagiriyor ve yila gore degisiyormus, mesela son cikanlar 75 serisi yani 375-475-575-675-775 gibi benim aldigim 73 serisi yani bir onceki seri idi, aralarinda hic bir fark goremedim, yildan baska. sanmiyorumda cok buyuk fark olsun kullanicinin fark edecegi, hatta eger yanlisam siz duzeltin Andy hocam, 675 ile 775 arasinda bile oyle ahim sahim bir fark yok, 775 YPAO da multi point yani cok noktali kisisellestirme yapabiliyor ses kalibrasyonunda ben de de ayni var denedim YPAO ile olmuyor kulaginiz en iyi kalibrasyon cihazi bana guvenin. cunku Ses olayi da yemek gibi herkesin bir zevki tadi var. Birde sanirim de-interlacing denen goruntu duzeltmede yaptigi bir seyler var ama inanin bana normal bir kullanicinin bunu anlamasi cok zor. belki belli hassas olcum cihazlarinda fark rakamsal olarak ortaya cikar ama goze gore bir fark yok. sadece huzur var onun oldugunu bilmenizin verdigi.

  Ben yurtdisindan getirecektim , arastirdim, gumruk mevuzatini print yaptim, kisisel kullanim oldugu icin beraberinizde sorun olmuyor, ama Gumruk isi sans isi biraz, bakarsiniz baska yerden tutarlar ama genelde sorun olmaz olursa diye de mevzuati kagida basili aldim yanima, oyuna getrilmeyeyim diye. ki zaten bir odeme yaparsam kesinlikle faturasini alirim, Devletimize gittiginden emin olmak icin. Ama sonra birden bir firsat cikti, 773 u 1888 TL ye kampanya yapmisti bir internet sitesi , ben de yola cikmadan siparisi oradan verdim. burada 1400 idi ama onun yuzunden Bose ses sistemini tasiyamayacaktim. Bose ses sistemi ise pahada da kilo da da cok agir ve soygunun boyutu inanilmaz.

  Bose icin Turkiye fiyatlarina baktim, 4000-4500 arasi burada 2000 e denk geliyor. sonra baktim sahibinden ikinci el, birisi koymus 3000 TL istiyor bir bucuk senelik hafif hasarli sistemine, ben de mesaj attim ” Arkadas dedim siz Bose yi cok mu pahaliya aldiniz, istediginiz fiyata 1.5 tane sifiri aliniyor hemde yeni serisinden” cevap geldi ” Burada 3500 den asagi yok bu sistem dedi” hakli demek ki o da magdur dedim.

  Boylece 773 u Istanbuldan alarak 400 TL pahaliya aldim ancak Bose den daha fazla karim olunca onemsemedim. Sonucta hedefledigim butce icinde kalmis oldum.

  Size tavsiyem izleyin bazi siteler var orada kampanyalar oluyor , seri sonu stok azaltma gibi ama kesinlikle emin olun sifir mi teshir mi ve garantisini veriyorlar mi? benim aldigim yerdeki sifir kutusunda 1 gunde kargo edildi hatta ben ucaga binmeden once telefondan satin almistim, eve varinca oradaydi.

  Bulabilirsem sitenin adresini buraya yazarim. simdi hatirlayamadim.

  Bilin istedim kendi tecrubemden sizin sorulariniza belki bir yanit olabilir dusuncesiyle.
  Saygilarimla

 9. hasan ankara dedi ki:

  merhabalar andy1 bey,

  detaylı bir liste hazırlarım, incelersiniz elimden geldiğince de performansı yüksek fiyat olarak sizi zorlamayacak serileri yazarım.

  vaktinizi almaz ise bu çalışmanızı bekliyorum..
  ben de yavaş yavaş inceleme yaparak 2014 başında kararımı netleştirmek isterim..

 10. andy1 dedi ki:

  Siz listenizi yapın, izleme kriterlerinizi netleştirin, daha net olarak konuşabiliriz.

 11. andy1 dedi ki:

  Devrim Bey,

  Yamaha cihazları yani üretici olarak yamaha oldukça takdir edilecek bir Müşteri sistemi var, yani update ettikleri serileri net belirtiyorlar ve farklı bir versiyonla ve uyarı ile satıyorlar.

  Upscaling ise merak etmeyein cihaza alışınca göreceksiniz, sinyal kalitesinde net olarak belirgin resim kalitesini göreceksiniz.

  Bose Sistemler Türkiyede inanılmaz, hatta kendi sistemimi yazacaktım inanın utandım İnsanlar farklı anlar acaba pahalı cihazı var onumu anlatıyor diye düşündüm, bu düşüncemi bana aşılayanlarda forumlardaki Komisyoncu uzmanlar, VT50 65 inc plazma kullanıyorum dediğimde beni şok eden tepkiler almıştım, sanki Ferrari almışım kullanmışım gibi algılandı, oysaki aldığım fiyat Türkiyede o dönem satılan 50 inc VT50 ile yanıydı, gerçekten hem şaşırmış hemde üzülmüştüm.

  Bose sistemlerde Türkiye fiyatlarını gördüm, inanılmaz gerçekten bu kadar ciddi fark sebebi nedir bilemiyorum.

  Bahsettiğiniz sitede Bose sistemi satan enteresanmış, hasarlı ses sistemine 3000 lira fiyat tuaf, acaba alan oluyormu?

  Bende Bose sistemimi teşhir aldım fakat teknoloji müzayedesinden ve cihaz inanılmazın ötesinde temiz, tabiki fiyat olarakta piyasasının yarısına mal oldu. Şimdi satmaya kalksam kimse almaz, birde hasarlı olacak ve bahsedilen rakamı istesem satış sitesi beni anında Banlar, fiyatlara müdahale ediyorsun diye.

  Bahsettiğiniz sitein linki olursa haklısınız herkes açısından çok faydalı olacaktır.

  Saygılarımla

 12. Devrim/Izmir dedi ki:

  İşte buldum aşağıdaki linkte yamaha 773 bir adet kalmış kampanya da 1849 TL ye. Hasan Bey belki ilgilenir.

  http://www.sesvegoruntusistemleri.com/YAMAHA-RX-V773,PR-66.html

  saygılar

 13. Devrim/Izmir dedi ki:

  Bu da benim bahsettiğim ve yorumsuz… tam tamına 5200
  http://www.sesvegoruntusistemleri.com/ACOUSTIMASS-10-hoparlor-takimi,PR-25.html

 14. andy1 dedi ki:

  Devrim Bey,

  İhtiyacı olan Arkadaşlar için, fazlası ile faydalı olacaktır.

  Emeklerinize sağlık.

  Saygılarımla

 15. Devrim/Izmir dedi ki:

  Hocam orada Bose AM10 a baktım 5400 diyor burada 2000 e satılıyor bu kadarına yuh yani… iki katından fazla

 16. andy1 dedi ki:

  Devrim Bey,

  Türkiye zenginler Ülkesi ondandır:)

  Avrupa örneği veriyorum ama bazılarıda kızıyor devamlı Avrupa diyorsun diye, iyide Türkiye ile hangi Ülkeyi kıyas edebiliriz bilemiyorum, ortadoğu kuralları ile yaşayan bir Ülke. Avrupa birliği diyen ama bugün Avrupa Birliği deseki ”Türkiye seni birliğe aldım, gel imzaları atlaım”

  Türkiyenin cevabını net ve abartsız olarak yazıyorum ”HAYIR” olacaktır, asşında Türkiye Dua etsin AB bir çılgınlık yapaıpta kapsamlı üyelik tanıyabilir, Türkiye 3 ayda biter herşeyi ile ekonomisi yerle bir olur. Bakın 3 ay diyorum aslında çok uzun bir zaman tanıdım Ekonomi diye birşey kalmaz, büyük firmaların %99 İflas edecektir.

  Komik ama tek ayakta kalanlar, manavlar ve gıda sekötürü olacaktır diğer herşey yok olur.

  Böyle bir Ülkede Bose 5000 lira çok normal, Panasonic 12 Bin lira çok normal, veya Optoma prohektor 3000 lira normal firmalar örnektir farklı maraklarıda dahil edebiliriz.

  Avrupalı biri, bugün bir AVM gitse yaklaşık 3 farklı markanın tvsi ile yüz yüze kalır, AVR cihazda en az 10 farklı marka ile, ses sistemlerinde 50 den fazla marka ile baş başa kalır, bütcesi 50 Euro ise parasının karşılığını her şekilde değerlendirebilir. Yani Türkiyedeki gibi mecburiyete tutulmuş bir durumu yaşamaz.

  Fiyatlar ise net Tekelci bir piyasanın göstergesidir. Bunu ben yazdım yine inanılmaz tepkiler aldım oysaki bunu ben demiyorum zaten ortada OECD ise resmi raporla yayınlamış, Türkiyenin tekelci fiyatlarda Avrupa lideri olduğunu A-Z tüm teknolojide geçerli bir sistem var.

  Düzelerimi çok zor, Türkiyenin başına kim gelirse gelsin nerdeyse imkansızdır, 5 firma Türkiyenin yönetiminde net söz sahibidir.

  Paralel ithalat vardı sonuçlarını gördünüz, yok edildi sebebleri ortada X firma X cihazı 3000 liraya satıyor, Parelel ithalartcı 2000 liraya, ve yok ettiler.

  Yazacak çok şey var, Devletin bir an önce piyasalara sıkı denetim alması şart, Disbirtörleri ben İngiltreden görüyorum Türkiyendekilerin görmeme olasılığı varmı?

  Distribütörler işi iyice azıtmışlar, Develete meydan ookuyorlar net şekilde, taviz vermessen ürün girmem diyor. Bunuda yapıyorlar bakın isim vermiyorum ünlü bir Distribütör şuan yaptığı uygulama inanılmaz firmalar diyorki ben sana sponsor olayım ürüne para verme, vergide ödeme benden ürünü konsiye yani tanıtım amaçlı al ve sat.

  Firma tabiki bu önreiye havada atlıyor, sonuçta para vermeden havadan para kazanıyor, Distribütör artık öyle hale geliyor ki tüm firmaları emrine alıyor, belli döenmlerde ürünü gişini kesiyor piyasa yokluyor cihaza ilgi devam ediyorsa anında ürünleri Türkiye piyasalarında var gösteriyor yani zamlı olarak.

  Bunu Avrupada yapacak firma İntihar etmiş olur, anında Devlet firmaya öyle çullanırki nefes alamayacağı zamanda cezalarla muma çevirir.

 17. andy1 dedi ki:

  Devrim Bey

  2000 Euro üzeri süper bir fiyat:)

  Ne denilebilirki, aslında bu satışların ben farklı yapıldığını sanıyorum firma bu işe her hangi bir para bağlamıyor bunu AVR sistemlerdede görüyorum, sponsor destekli siparişle yapılan satışlar.

  Diğer türlü olsa zaten firma ayakta durması zor, bu fiyatlara inanın asla etkkiet koymaz, sponsor destekli oluncada 5 değil 10 bin lirada yazabilir, taş atıp kolu yorulmaz misali.

 18. arasıra dedi ki:

  Andy hocam gene fiyat konusu açılmış alakasız olacak ama Avrupada et ne kadar :) ayıptır söylemesi kuzu pirzola aldım 40 tl idi kilosu. hatta bir ara ithal et getirdiler et fiyatları biraz düştü. büyük bir firma çiftliklerini kapatma kararı aldı et işinden çekildi.

 19. andy1 dedi ki:

  Avrupada şuan et üreticisine göre 20 Euro değerlerinde, standart çiftliklerde yetişenlerse ucuz elbetteki.

  Türkiyede fiyatlar düşmez, düşmesi imkansız her sektör için geçerlidir!

  Örenk vermek istiyorum, bir dönem Tavuk katliamları yapıldı ve peşinden doğada yayılan Hastalıklarda patlama görüldü, hemen arkasında ise Milyoner üreten tavuk çiftliklerinin sayısı arttı.

  Tavuk almam, yemem, evime sokmam dışardan yumurta almam eve sokmam. Benim gibi yüz binlerce İnsanda bunu sessiz şekilde almayarak protesto eder. Yumurtamızı özel çiftlik sahiplerinin pazarından alırız daha doğrusu pazardan tavuksa yine bu İnsanlardan alırız fakat hazır vitrinde satılan tavukları bedava versinler yine almam yemem. Çunki sağlık açısından sadece toksit doludurlar antibiyotiklerle şişirlmiş zavallı canlılardır.

  Et işi Türkiye Avrupnaın hatta Dünyanın en zavallı Ülkesidir Hayvancılıkta, misal Türkiyede bugün canlı et hayvanı sayısı sanıyorum okuduğum kadarıyla OECD raporunda 18 milyon adet olarak belirtilmiş. Almanyada tek başına bunun 3 katıdır canlı et hayvanı sayısı veya İngilterede.

  Devlet Kırsal kesimlere inanılmaz destek verir ve yatırım olrak verdiği paranın 10 mislini kazanır. Türkiye ne yapıyor hiç birşey dışradan Hayvan ithali yapılıyor çok komik, getir kes sat peki üretim? Sıfır Doğuda iş alanı Sıfır.

  Bugün Avrupanın Kırsal kesiminde İnsanlar çalıştıracak işçi bulamıyor çunki inanılmaz yoğunluk var, bir çok İnsan artık kırsal kesimde dönem işçileri olarak çalışıp ciddi paralar kazanıyorlar.

  Türkiyede net birşey varsa Devlet bu konularda Eğitimci İnsan bulamıyor ve yetiştirmiyor. İsraile bakın 3 Milyon nufusu var Dünyaya Sebze ve meyve ithal eden 3 Ülke konumunda, çölün ortasında bir Ülke hayvancılıkta yine aynı durum, ciddi bir yatırımla üretim birleşince sonrası kendiliğinden geliyor.

  Çok özür diliyorum, Türkiyenin sorumlu Baknalarını imtihana sokalım, sizce kaç tanesi sorumlu Bakanlıklarda ve ilgili alanlarda ne kadar bilgilidir?

  Teknoloji üzerine bakalım, sorumlu Bakan ismini yazmıyorum sizler biliyorsunuzdur, Türkiyede Teknoloji var diyen ciddi hayalcidir, tamamen dışa bağımlı, İthal yapan firmalar artık kendi Ülkesini ve Vatandaşı ciddi aptal yerine koymuşlar, kalite değil ucuz ürünle para kazanıyorlar, milyonlarca milyarlarca doları, İthlatcılar çöpe atıyor Çin firmalarını zengin ediyorlar.

  Avrupaya bakalım, sıkıyorsa kalitesiz Çin malı ithal edilsin bakalım neler oluyor edemezler çunki Devletler Çin ürünlerini daha ithal edilmeden denetler, ithal belgesi verir ama ürün Ülkeye girdiği anda Müfettişler bu ürünleri farklı gümrüğe çekerler denetlemeye alırlar. Devletin parasını hiç kimsenin eline verip al harca demezler.

  Panasonic sonuçta bir üreticdir değilmi? Sharp aynı şekilde yani Japonlar, Türkiyeye bakış açılarını değerlendirelim, sonuçları ortada!

  Siz Bir firma sahibi olsanız ve Distribütörlük antlaşması iel mal satsanız Türkiyeyi tercih edermisiniz?

  Ben etmem, hatta Distribüörlük sadece hak olarak vdüşünürüm ve bunuda kapsamlı olarak ciddi detaylarla onaylardım. Dev firmalarda bunu yapıyor hiç bir üretici satış riski olan Ülkeye mal girmez bu çılgınlıktır.

  Türkiyede fiyatlara bakalım, dieylimki benim firmam Panandy olsun oldu ya çılgınlık yaptım Türkiyeye 1 milyar dolarlık ürünüde soktum, satabilirmiyim?

  Hayır firmalara dağıtmalıyım üretici tutupta satışla uğraşmaz sürümden kazanır, iyide benim malımın sürümü olmayacak firmaları önce beslemeliyim. Avrupada 500 Euroya peynir ekmek gibi satıyorum ama Türkiyede ürünüme firma diyor ki hayır 1000 Euro bende kazanmalıyım Avrupada ayda 5000 ürün satarlken Türkiyede 500 ürün satmaya başlarım, süre sonrada zaten inanılmaz finansal zorluklarla Türkiyeden bir şekilde kurtulmaya bakarım.

  Avrupa örneğimi hafife almayın, karşımda 30 farklı marka ile rekabet ederim ama ürünümüde satarım, Türkiyede ise sadece 3 firma ile rekabet ederim normalde inanılmaz rakamlar kazanmak varken birde bakarssınız ürünlerinizle baş başa kalırsınız.

  Firmalarada kızamaıyorum.

  Yani Distribütör destekli firmlara, 100 Bin Euroluk mal alıp satmakta var, 100 bin Euronuz cebinizde sponsor destekli kar etmekte var, Türkiyede artık İnsanlar spnsor destekli ürünlere yöneldi fiyatlarda mecburen yükselmek zorunda. Satıcının sermaye korkusu yok, ürün satılmassa riski yok, havadan ürün geliyor sadece satmak kalıyor.

 20. Fehmi-Bursa dedi ki:

  Andy1 hocam merhaba,
  Media Markt’da bir kampanya var. Bu ürüne bir bakabilir misiniz lütfen, Bu avr cihazın ses de ve görüntüde etkisi ne olur, alınabilir mi sizce?
  http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/DENON-AVR-1513-BKE2-AV-799-5.1-HD-Audio-Receiver-Ev-Sinema-Sistemi,103452,465566,1074527.html?langId=-14

 21. andy1 dedi ki:

  Fehmi Bey,

  Tercih edebilirsiniz, ses olarak fazlası ile yeterli ve güclü bir cihazdır, hd rcevier üzerinden bağlantı yapabilirsiniz, belli oranda bir destek sunar, buyuk beklentilere birmemelisiniz şunu diyebilirim alınabilecek iyi bir cihazdır. Kesinliklede sizi fazlası ile memnun edecektir.

 22. Fehmi-Bursa dedi ki:

  Teşekkür ederim Andy bey. Görüntü olarak değil ama ses olarak yeter diyorsunuz doğru anlamışsam. 1913 modelinin 1080 upscaling özelliği var. Görüntü üzerinde iyileştirme yapan bu özelliği midir?

 23. andy1 dedi ki:

  Fehmi Bey,

  Belli oranda sinyal kalitesinde düzeltme olur, upscaling destekli cihazlar biraz farklıdır bunlar bildiğiniz televizyon işlemcilerinin bir adım önündedir yani hem panel giden sinyali düzenler hemde grafik desteği sunar buda daha sorunsuz ve mükemmel görüntü manasına gelir, bu cihazların fiyatları ortalama 2000 Euro ve üzeridir.

 24. Umut hatay dedi ki:

  Merhaba andy,
  bu cihazlar hakkında hiçbir bilgim yok var olanlarda yanlış düşünüyorum gibime geliyor sizden bilgi alsam süper olacak,
  Şimdi 4k upscaling(yükseltici) neyi yükseltiyor bendeki atlanta hd box u bu cihaza bağlasam Televizyonum 60ph670s hiç 4k özelliği olmayan bir sistemim var…
  Yamaha RX-V775WARX-V775WA model cihazı alsam Televizyonum 4k destekli mi oluyor? çözemedim

 25. andy1 dedi ki:

  Sayın Umut hatay,

  Elbetteki panelniz UHD panel olmuyor, Avr sistemlerin bazılarında upscaling desteği vardır bu serilerin fiyatları bir hayli yoksek tabiki Turkiye icin. Standart görüntüye etkisi olur bu bluray filmlerde ise oldukca yüksek kalite görüntü ve ses almanız için yeterlidir.

  4K Paneli şuan alsanızda henuz bu yayınları izlemek için Türkiyede şansınız yok, veya Avrupadan card alarak belli kanalları izleyebilirsiniz. Bu sene sonu 4k panel fiyatalrı oldukça normal seviyelere iner, 1000 Euroya satılan 50 inc UHD panelleride Turlkiyede göreceğinize eminim.

  Andy Swezniak