Vizio P-Series 4K Ultra Led 1000 Dolar,İlk süpriz Amerikalı şirketten.

Vizio Türkiyede pek tanınmasada şuan Avrupada oldukça populer bir firma haline geldi, Kore ve Japon firmalarınıda çok ciddi bir şekilde zorlamaya başladı Amerikada ise nerdeyse tüm Panel üreticileri iyice köşeye sıkıştırmış durumda.

Vizio P serisi Ultra HD panelleri, yaklaşık 8 mm kalınlığında kısaca bir yerde tablo gibi duvarlarda kolayca monte olanağı ilede eski hantal ağır kasaları evlerden uzaklaştıryor.

Vizio P serisi malesef ki şuan Avrupada satılacakmı bilinmiyor, fakat İngilterede satılmayacağını biliyorum takip eden Arkadşalar için biraz hayal kırıcı haber oldu farkındayım.

Yinede 2014 yaz sonu yani ekim ve sonrası UHD serilerde ciddi bir fiyat düşüşü olacğaını söyleyebilmek mümkün. Sharp 70 inc UHD serilerinin fiyatı 2500 GBP Paound civarı olacak.

Vizo P serilerinde kullanılan işlemci, Panasonic ZT60 mantığına sahip yani panel ZT60 gibi üst taramaya sahip olmasada 24-48p destekli Pulldown özelliğine sahip, bunun manasıda şudur SD-HD yayınlarda dahi en alt noktadan paneli görüntüyü upscale edebilmesi, inanjılmaz yüksek kontrast oranı ilede Vizo iddiası inanılmaz keskin renk üretimi ile en uç noktada canlı görüntü iddiasında ısrarlılar.

Geçtiğimiz dönemde Samsung icatı olan nokta aydınlatmalı panel bu seride 64 farklı nokta desteği ile her noktada eşit renk ve kontrast ayarları sunuyor, F8500-F8000 serilerinde bu sistem üzerinden devam ediliyor.

WM50 Ultra işlemci moturu şuanda kullanılan Android işlemcilerde var olan bir teknoloji yani Samsung Oled Akıllı telefonlarda S4-SII inanılmaz keskin ve harika renkleri sunan işlemci P serisi Vizolarda yerini almış.

Kısaca WM50 + SSE + MEMC + 960 Clear action rate desteğide ve İşlemcilerle farklı renkler, kontrast, tarama özelliklerini barındırıyor, Vizo kısaca mükemmelik vaad ediyor.

Oyun merakılarına ise 120fps değerine kadar sorunsuz ve keskin görüntüleme 1+1 resim kalitesini iddia ediyor.

Türkiye için her halde beklmek gerekecek, LG, Samsung dışında ürün giren bir firmada malesef kalmadı gibi görünüyor.

Screenshot_1

Screenshot_2

Screenshot_3

Tarih: 12 01 2014
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

'Vizio P-Series 4K Ultra Led 1000 Dolar,İlk süpriz Amerikalı şirketten.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. ismail gümüşhane dedi ki:

  sayın andy bey, yeni vestel 9 serisi pf9090 led tv hakkında bir fikrimiz var mı? Malum paraları japonlara korelilere vermek pek akıl işi değil:)

 2. andy1 dedi ki:

  Sayın ismail gümüşhane,

  Vestel şuan tartışmasız Dünyanın en büyük panel üreten (Fason) ücüncü dev firması yani Vestelin uzmanlık alanı kaldıki kendine ait bir çok markanında üreticisi Finlux gibi, yazılımda ise Dünyadaki net 2 dev firmasından bir tanesi yani lider tek firması.

  Bahsettiğiniz Japon,Kore, Çin, ve bir Dünyanın dev isimlerine yazılım satan firma.BBC alt yapısını yani HD desteği yazılımla devleştiren marka.

  Çok detay yazdım, 9090 serisi için denecek cümle ise alınabilir kaliteli seriler arasında.

 3. mahoni istanbul dedi ki:

  Merhaba Andy1,
  Kendime yeni bir sistem kurma fırsatım ancak olabildi. Evimde hala Vestel Zeta 87 ekran 4:3 tüplü televizyon kullanıyorum. Televizyonda spor karşılaşmaları hariç hiç bir şey izlemem. Sadece futbol değil, yaz ve kış olimpiyatları, nfl, cricket vs. izlerim. Ciddi bir film izleyicisiyim, evimde yaklaşık 2000-3000 filmlik bir arşivim var. Gerçi teknolojinin ve internet hızının ilerlemesiyle artık arşive gerek kalmadı. 2005 yılında aldım televizyonu. O zaman daha 16:9 formatına geçmemişti dijital platformlar ve o zaman ki LCD televizyonlarda en sevmediğim şey sahada bulunan bir çukurun ekranla birlikte kaymaması idi. Yani çukurun önce bulanık hale gelip sonra kamera belli bir bölgede 1 sn kadar kaldıktan sonra tekrar çukurun netleşmesi olayı beni hep rahatsız etmişti. Eskisi kadar olmasa da hala LED tv lerde aynı sorunu görebilirsiniz.

  Bu nedenlerden dolayı epey araştırdıktan sonra plazma almaya karar verdim ama iyi bir şey almak istediğimden bütçelerin çok yukarılara kadar çıkabileceğini (Panasonic 65ZT60 12.000 ve 65VT60 10.000 seviyelerinde) farkettim. Şu an için Samsung 64F8500 f/p oranı bana makul geldi. Samsung mağazalarında 7.000 Tl ye satılıyor. Malum bir de KIş Olimpiyatları başlayacak. VT60 alsam beyazlar sarı görünecek. Samsung bu açıdan da iyi.Bir de ev sinema sistemi alırsam daha iyi olabileceğini anladım. O nedenle onları da biraz araştırdım. Sanki Sony BDV-N9100W (1.600 – 1.700 TL civarı) veya Sony STR-DN840 (1.100 – 1.200 TL civarı) makulmüş gibi göründü. Sony STR-DN840 A/V alıcıyı alırsam Blu-ray oynatıcı ve hoparlör ihtiyacı olacak. Onların iyisi ve kötüsü hakkında bilgi sahibi değilim. Hadi onları da 1.000 TL gibi fiyata halletsem yaklaşık 9.000 TL ye iyi bir sisteme sahip olacakmışım gibi geliyor. Burada sorularım şöyle olacak :

  1-9.000 TL ye daha iyi bir sisteme sahip olabilir miyim? Yada “bu para fazla şu TV’ yi alırsan da aynı performansı alabilirsin” dediğiniz ürünler var mı? Yada biraz daha bekle yeni bir TV çıkacak – Vizio 4K gibi – diyebileceğiniz bir ürün var mı?Önerilerinizi bekliyorum.

  2- Paket ev sinema sistemleri sevmeyenler var. N9100W çok beğenen var. olay şu ki Sony BDV-N9100W ve Sony STR-DN840 baktığımda kendimce önemli olan 4K upscaling, Bluetooth, Wi-fi her ikisinde de var. ARC STR-DN840 ta yok gibi görünüyor. Sanki bana Sony BDV-N9100W da f/p oranı iyi gibi geldi.Neyi kaçırıyorum acaba ?

  3-Playstation alırsam Bluray oynatıcı almaktan kurtulur muyum? Playstation aynı özelliklere sahip mi? O zaman STR-DN840 için sadece hoparlör bulmam gerekecek ve N9100W deki gibi kule tipi ve kablosuz hoparlör önerileriniz var mı?

  Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

 4. andy1 dedi ki:

  Sayın mahoni istanbul,

  Sony AVR sistemleri şuan için alıp denemedim, aslında Denon, Onkyo, Yamaha bu işin ustası firmalar malesef Türkiyede serileri pek araştırmadım. Onkyonun şuanda Panasonic ZT60 calibrasyon ve puldown desteğine sahip serileri var.

  PS bluray desteği alabilirsiniz, sonuçta AVR cihaz üzerinden görüntü alacağınızdan oldukçada üst düzey görüntü keyfini yaşarsınız.

  Diğer merak ettiğim detay VT60 sarı renk hakim cümlenizi anlayamadım, Caiman Calibrasyon değerlerine sahip bir apenl yani inanılmaz renk scalasına sahip + THX modunu sunuyor.

  Türkiyede şuan tercih edilecek yani butcesi iyi olanlar belli paneller dışına çıkması doğru olmaz Panasonic ZT-VT60 serileri, Samsung F8500-8000
  tartışmasız en iyi seriler demek çok rahat.

  Vizio Türkiye distiribütörlüğü olacakmı şuan belli değil, Panasonic çekilmesinden sonrada bu firmaların Türkiye tercihleri daha farklı bir konumda olur. Sadece Vizio değil şuan Çin Seiko Digital üretimi Oled serileri mevcut ve fiyatları 50 inc 4K UHD serisi 1000 dolardan resmi fiyatı ile satılıyor. Vizio aynı şekilde 50 inc UHD paneli 1000 dolar resmi satış fiyatı.

  Türkiyede bu fiyatlar tabiki imkansız İngilterede dahi 2000 GBP olarak sanıyorum piyasalara çıkacak, elbetteki şuan bu fiyatlar çok yüksek, Türkiye için ucuz denilebilir Avrupa seviyesi için çok pahalı.

 5. mahoni istanbul dedi ki:

  Sayın andy1,
  Samsung 64f8500 ü neden beğenmiyorsunuz? CNET te çok iyi yorumlar yazılmış. Hatta ışık kontrolü olmayan yerler için VT60 dan daha iyi olduğunu söylüyorlar. Aynı şeyi sizde söylemiştiniz ama VT50 için. 64f8500 ün STW60 dan daha iyi görüntü kalitesine sahip olduğunu bile yazmışlar. 65VT60 ile 64F8500 arasındaki fiyat farkı 3.000 TL. (10.000 TL na 7000 TL). Az bir fark değil. Samsung’ u alırsam neyi kazanır neyi kaybederim? ve 3.000 TL ye değer mi bu fark?

  Beyazların sarımtrak görünmesine gelince bir mağazada 65VT50 yi kayak sporları sırasında izleme şansım oldu. Orada farkettim. Zaten genel olarak plazmaların sorunu beyaz renk. Tamam siyahlar tam siyah ama beyazları plazmalarda bir türlü tam beyaz veremiyorlar galiba.

  Calman kalibrasyonunu hiç bilmiyorum. Sanırım sizin gibi profesyonellerin yapabileceği bir şey. Ben bu kalibrasyonu yapabileceğimi düşünmediğimden Samsung 64F8500 daha ağır basıyor.

 6. andy1 dedi ki:

  Sayın mahoni istanbul,

  Bir detayı belirtmem gerekir hatta araştırabilirsiniz. Sözde bir Uzman Albani nickli donanımhaberde Samsung F8500 için saşmalık denecek ve hayatında görmediği bir panel için net saçmalamıştı, cümlesi şudyu paneli görmüşte 5 tanme hata bulmuş oysaki o dönem bu panel Türkiyede henüz belli firmalarda yeni satışa çıkmıştı ve bu saçma yoruma karşılık şu cevabı vermiştim.

  Hayatınızda görmediğiniz panelleri karalamayın, F8500 şuan için net olarak VT60 serisinden daha performanslı bir seridir çunki kullanılan Grafik işlemci Samsung S4-SII Oled teknlojisi ile nerdeyse aynıdır bununda anlamı şudur hareketli görüntülerde daha mükemmel performans renk kalibrasyon değerlerinde çok daha üst kalitede renk değerlerine sahip bir panel.

  Plasma serilerinde beyaz kalitesi şuan LcdLed serilere göre daha sorunsuzdur, Plazmlarda beyaz renk tonlarını sorunsuz şekilde alabilirsiniz, bu aslında İnsanları yanıltıyor, LcdLed panellerde beyaz dengesi düşüktür Amiral serileri haric, beyaz dengesi algılamak için saf beyaz renklere bakmak gerekir ve LcdLed paneller beyaz geşişlerinde genelde çuvallar yani izleyiciye yansıma olarak döner, örnek kış olimpiyatlarında özellikle gündüz müsabakalarına bakarsanız LcdLed ürünlerde bir çok detayı alamassınız beyaz yansıma olarak görünür oysaki Plazma serilerde beyazın tün renk geçişlerini görebilirsiniz, tüm griler ve tüm mavilerde dahil.

  Bu sebeble Samsung F8500 serisini almayın veta VT60 tercih edin demek bir hayli saçmalık olacaktır, ve bunuda panellerden anlayan hiç kimse söyleyemez.

  Aradaki fark 3000 Lira buda Türkiyede ki satış taktiğidir bakarsanız Avrupada 600 Euroluk STW60 Türkiyede 1000 Euro nerdeyse yarı yarıya fark var, üstelikte bu fiyat ölçütünü birde gelir dağılıına göre düşünürseniz Türkiyede fiyat farklı Avrupaya göre 3 mislidir, buda korkuç bir fark demektir.

 7. mahoni istanbul dedi ki:

  Sayın andy1,

  Ben 64F8500 diyerek Samsung un plazma tvsinden bahsediyorum.Umarım yanlış ifade etmemişimdir. Samsung F8500 de plazma ve Led tv için aynı paneli mi kullanıyor?

  Bir de şunu sorayım aynı fiyata kutulu 64F8500 Samsung plazma mı yoksa teşhir VT60 mı alınır?

 8. andy1 dedi ki:

  Sayın mahoni istanbul,

  Samsung yeni nesil plazmalarında farklı bir teknolojiyi kullanıyor, eskiden fosfor hucreleri ki Panasonic bariz üstünlüğüdür şimdi ise Samsung bunu biraz daha ileri taşıdı hem fosfor hücrelerini daha ince yani daha çabk tepkime hızlarını sunan hale getirdi hemde pixsellerin Panasonic serilerindeki gibi daha canlı renkler ve daha keskin siyahlar elde edebilmek mümkün. Samsung farklı iki işlemcisi ilede bu yeni fosfor teknolojisini bir adım daha ileri taşıdır, Real Black pro II ve Deep Black Algoritma telkonojisini panellerine entegre etti diyeceksiniz ki nedir bu yabancı terimler Türkcesini yaz:)

  Haklısınız en nefret ettiğim detay bazı uyanıkların forumlarda üretici kısaltmaları ile palavradan bilgi satmalarıdır. Bu tekenolojinin temeli Panellerin Arka aydınlatmasında daha net ve sorunsuz pixsel kalitesini artırmak, Statik ve dinamik kontrast değerlerini en üst seviyede panel üzerinden resim kalitesini daha sorunsuz hale getirmek ki herkesin şikayet ettiği, Kontrast ve keskin ışık değerleri görüntü kayıplarına ve panelin gerçek resim kalitesine olumsuz etkileri olur. Panasonic bu iki işlemci ile ciddi şekilde bunların önüne geçmiş oldu, bu teknolojiyi şuanda OLED panellerinde aynı şekilde uyguluyorlar.

  Aslında bu teknoloji oled paneller için geliştirili ve F8500,S9-F9 serilerinde kullanıyor. Farkıda net şekilde ortada daha kaliteli yan açılı izleme ve çok keskin renk calibrasyon değerleri.

  Konu yazdıkça uzar, VT60 F8500 tercihği konsunda F8500 bir adım yine önde sebebi Sasmung bu panellerinde Evolution Kit desteği sunuyor yani panel bir nevi üst modele para vermeden guncelenmesi mümkün ve Samsung bu özellik için 4 senede garanti veriyor, bunu Türkiye için siz kontrol etmelisiniz ben İngilterede geçerli olanı yazıyorum tüm panellerde Evolution Kit desteği mevcuttur.

  Kısaca Panasonic VT60 eminim Panasonic plasma kullanıcılarının her zaman tercihi olacaktır, fakat ben markaya bakmam kalite öncelikli keyif almalaıyım derseniz, F8500 tercihi yapabilirsiniz.

 9. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba andy1 bey mahoni bey in söylediği bir şeye takıldım Plazmaların beyaz üretmedeki sıkıntıtdan bahsetmiş aslındında söylediklerinde bir noktada haklı çünki teknomarketlerde böyle görünüyor. bunun nedeni ise Plazmaların kontrast ayarlarını her nedense çok kısıyorlar dolayısıyla yandaki led panele göre karşılaştırınca sarımtırak bir renk oluşuyor aslında bu bir tür yanımsama plazmanın normal renk ayarlarını yaptığınızda beyaz led panellerin yanında mükemmel derecede doğal ve gerçekçi oluyor. Len panellerde işik ve renk çok abartılı olduğu için sanki beyazlar daha beyazmış gibi bir algı oluşuyor. aslında böyle değil dikkatli incelerseniz karlı dağlar olan bir görüntüye baktığınızda çok patlak bir beyaz görürsünüz detay hiç yoktur plazmada ise bu böyle değildir.Daha detaylı ve daha natürel bir görüntü alırsınız. BUrada standa sergide karar vermek çok yanıltıcıdır. Çünki ben tv almaya gittiğimde mahoni bey gibi gördüm fakat gerçek börle değil. saygılarımla

 10. andy1 dedi ki:

  Erdem Bey,

  Sayın mahoni sanıyorum farklı yerden tuaf bir yorum okumuş, bu sebeble Beyaz ve sarı detayına takılmış. Sizinde dediğiniz gibi Plazmalarda beyaz renk skalası mükemmele yakındır, LcdLed panellerde ise durum çok daha farklıdır hatta net şekilde tabir edersem harici cihazında kalitesizliğini eklersek LcdLed panellerde beyaz üretimi kabusa dönüşür.

  Panel ayarları ile görüntüden taviz verilerek kontrast yada ışık değerleri ile uğraşmak zorunda kalırlar, Palzma kullanın birisi ise bunlar aklına dahi gelmez sebebi Beyaz renk dengesi inanılmaz şekilde net resim üretir.

  Bunda belkide okuduğu yorum veya mağazada gördüğü görüntü yanılgısının sebebi büyük olasılıkla haric cihazdan kaynaklanan bir problem. Sizle bahsetmiştik Ucuz Çin malı serilerde Panasonic ZT60 seriside olsa şikayet edilmesi çok normal. bu Cihazların Ana renk desteği yoktur kağıt üzerinde var görünür oysaki RGB değeleri olmadığından, gerçek renk kalitesini alabilmek imkansızdır.

  Mağzalarda ürünü izleyeip karar vermek fazlası ile sıkıntılı durumdur tabiki yanıltıcıdır.

 11. mahoni istanbul dedi ki:

  Sayın andy1,

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Işık kontrollünden dolayı 64F8500 plazmayı alacağım gibi görünüyor. Digitürk ve dsmart kullanacağım, bu sebeple kaliteli bir Full HD uydu alıcısı alamayacağım.Çünkü modül kullanamıyorsunuz artık. 1.4 HDMI destekli kablo, akım korumalı ve sigortalı çoklu priz alacağım. Siz önceki yazılarınızda bunları tavsiye etmiştiniz. Elektrikçiye neyi ölçtürtmem gerektiğini tam anlamadım.
  Media player olarak neyi tavsiye edersiniz? WD live iyi midir?
  Ses sistemi kalıyor geriye. Paket sistemlerden almayı düşünüyorum. Blu-ray oynatıcı ve arkadaki iki kolonun kablosuz olduğu sistemlerden. 4k Upscaling yapanları var.Bu konuda bir tavsiyeniz var mı?

 12. andy1 dedi ki:

  Sayın mahoni istanbul,

  Şimdiden hayırlı olsun Samsung 64F8500 Plazma tvniz. Çok büyük bir keyif alacağınızdan eminim.

  WD media playerlarda sorunsuz ve kaliteli görüntüyü alabilirsiniz aslında Samsung içinde ideal bir seri diyebiliriz.Ses sisteminde paket sistem derken tavsiyem Ses sisteminizde Samsung olsun, üreticilerin bu konuda kendi serilerinde kusursuz bir eşleşme imkanı sunarlar.

  AVR sistem bahsediyorsanız, Onkyo veya Denon, Yamaha üst serilerini tercih edin ki panelinizden daha üst kalitede hem ses hemde görüntü desteğini en üst seviye alma şansınız olur.

  Panele bağlayacağınız priz eski ise mutlaka değiştirin porselen toprakması garantili piriz alın, ve akım korumalı çoklu fiş mutlaka alın.

 13. mahoni istanbul dedi ki:

  Bugün Samsung mağazasına gittim. Biraz daha izledim. Orada bulunan satıcı bey 4,5 metreden izleyeceğimi söylediğimde 64″ ekranın büyük geleceğini, gözlerin kanlanacağını ve yorulacağını çünkü ekran büyük olduğundan gözlerin resmin tamamını görmek için sürekli hareket halinde olacağını söyledi. 55″ ekranın daha iyi olacağını söyledi. Kafam karıştı biraz. Satıcı beyin söyledikleri sizce doğru mu andy1?

 14. andy1 dedi ki:

  Sayın mahoni istanbul,

  Şöyle örnek vereyim, 4-5 Metre satıcının söylediği gibi bir durumu yaratmaz, Led bir ürün olsaydı kesinilke basteiğimiz uzaklıkta izlemek çılgınlık olurdu. Daha doğrusu izleymezdini ya gözleriniz çok güclü olacak ki bir süre sonra yorgunluk belirtileri kacınılmaz olurdu. Çocuklar içinse dahada tehlikeli ve Hastaenelik olaya gidecek kadar vahim sonuçlar ortaua çıkabilirdi özellikle oyunlarda bu sadece Cocuklar için değil yetişkinler içinde geçerlidir. Kusma, mide bulantısı, algılama sorunu hatta bayılmaya kadar giden sonuçlara yol açabiliyor.

  Elbetteki karar sizin, fakat 55 inc bir panelle 64 inc panel arasında 25 cm bir fark var.

  Bordo 55 inc vs Yesil 64 inc.

 15. mahoni istanbul dedi ki:

  Sayın andy1,

  Sizinle yaptığımız yazışmalar sonunda kesinlikle plasma tv almak istiyorum ama mesafe olayı beni düşündürmeye başladı.Çünkü 8 yaşında bir çocuğum var.Oyun oynamayacak tv de ama gene de gözlerine bir zarar gelme ihtimalini düşünmek zorundayım.Bütçeme göre 60″ kaliteli bir plazma yok (LG istemiyorum ve 60ZT60 çok pahalı). 55″ plazma olarak sadece 55STW60 var.LED tv ye dönsem;Sony 55W905, Samsung 55F8500, Philips 55PFL8008K var. Bu televizyonlardan Samsung plazma performansı alabilir miyim? Yada hangisini seçmek daha doğru olur bu 4 televizyon için?

 16. andy1 dedi ki:

  Sayın mahoni istanbul,

  Evde Cocuğunuz olduğundan panel izleme mesafeniz dahada önem kazanır, Coucklar Aileleri yapma bakma desede panellerin en yakına gelip izlemeye bayılırlar. LcdLed panel sececekseniz 47 inc üzerine çıkmayın bahsettiğiniz mesafe için, LcdLed panellerin parlaklık ve kontrast değerleri yüksektir, aslında şöyle demem lazım ortlama parlaklık değeri 300-400 değerlerde olur, üreticilerin kenar veya arka aydınlatma destekleri ile bu oran inanılmaz sevieylere çıkar, aslında bu tamamen üreticinin kendi satndartlarında bir değerdir, daha canlı sanılıyor oysaki bu değerler Plazma serileri gibi asla olamaz.

  STW60 tercihi yapmanız bana göre daha doğru, Cocuğunuz isterse 2 metreden seyretsin LcdLed ürüne göre daha sakin bir izleme şansı olacaktır yani beyin inanılmaz yüksek kontrat ve yanlış gama değeri ilede izleniyorsa özellikle oyunlarda ve 3D görüntüde Cocuklar, Göz sorunu olanlar etkilenir, bahsetmiştim mide bulantısı kusma, kalktıklarında denge kayıbı ve halsizlik en fazla görülen detaydır. En uç nokta ise Mide bulantısı kusma ve kısmi algılama sorunu yaşanabilir.

  Türkiyede bu detayları yazdığımda inanın uzman denilen soytarıların kufurlerine maruz kaldım, ve forumlarda yazmayı bıraktım bu Uzman denilen soytarılar panelin kalitesi umurlarında değil ortak çalıştıkları firmalardan aldıkları komisyonlara bakıyorlar, Cocuklar, Hastalar Yaşlılar toz kadar bu Paraya tutsak soytarıları ilgilendirmiyor.

  Ben bu detayları elbetteki kafandan uydurmuyorum, tam tersine bu üretiler tarafındanda net belirtilen ama bilincli şekilde arka planda bırakılan önemli detaylardır.

  Amerikada, Japonyada Buyuk ekran panelleri alırken, firma size net uyarı yapar Aktif gözlükle izlenen panellerde size Doktor tavsiyesinde bulunurlar, Japonyada ise firmalar uvcretsiz antlaşmalı oldukları Göz doktorlatrının maillerini yayınlarlar.Türkiye için fazla manasız bir detay tabiki!!!! İnsan sağlığı ne olacakki boş ver, körmü herif panel alıyor firma açıklamasını okusun anlamına gelen bir enteresanlık söz konusu. Bakın Üerticiler in hakkını yememeliyiz onlar net şekilde uyarılarını zaten yapıyorlar.

  Sorunuza şiu şekilde cevao verirsem daha net anlaşılır, Cocuğum olsa Plazma panel tercihi yaparım, Hatta Uyku söyleyen Ninni misali Akşam üzeri ışıkları kapar tvsini izlerken uyumasını beklerim bu kadar sorunsuz kontrast değerine sahiptir.

  Aynı çocuğu aynı ortamda Led paneli izlesin diye açarasanız uyumaya çalışan Cocuğun ilk tepkisi gözlerini korumaya alacaktoır iç güdüsel olarak, ya panale sırtını dönecek yada örtüsünü kafasına çekecektir, gözlerini kasada dahi yüksek dğerdeki kontrat ve Işık değeri etkisini gösterir Bu yetişkinler içinde geçerlidir ki Loş ortamda yada karanlık ortamda bahsettiğiniz ebatlarda Led paneli izlemek için sağlam gözleriniz olması gerekir.

 17. mahoni istanbul dedi ki:

  Sayın andy1,

  Verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkürler. Benim anlamadığım insanların bu tip şeyleri göz ardı etmeleri. Eğer bir konuda sizden daha bilgili birileri varsa ne söylediklerine kulak vereceklerine, o kişiye yarım yamalak bilgilerle hakaret seviyesinde karşı çıkıyorlar. “Bu söylenen şeyler önemli olabilir” ihtimalini hiç düşünmüyorlar. Sizinde işiniz zor ama akıllı ve bilgili insan her zaman mutsuzdur günümüzde. Bu insanların en büyük keyfi başkalarına yardım edebilme hazzıdır. Bu nedenle aldırmayın.

  Final sorusu 4.5 m izleme mesafesi : 55STW60 mı 64F8500 mü?
  (65STW60 demiyorum çünkü bana göre 64F8500 daha iyi plazma. O büyüklüğe çıkacaksam kesinlikle 64F8500. haksız mıyım? Sadece mesafe konusu yüzünden bu soruyu soruyorum.)

 18. andy1 dedi ki:

  Sayın mahoni istanbul,

  Bilgi farklı şey, inanın 8 yaşında yeğenim var teknolojide inanılmaz zekidir bir cihaz hediye ederim 3 saat sonra ne varsa hangi özelliği varsa anlatmaya başlar. Kısaca bir Cocuğun dahi cümlesine saygı duyarım dinler, çunki hiç birimiz süper zekalara sahip değiliz olmamızda imkansız.

  Yazık cidden yazık, ben size farklı bir panelde yazarım, eğer bir firmanın Adamı birazda karakter yoksunu kişilik varsa, size olmadık bir paneli öyle anlatırım ki inanın şok olursunuz, panelin vidalarının markasını üreticisini dahi yazabilirim. Şahsen böyle birşey yapmaya asla cesaret edemem inanın,sizin verdiğiniz para benim kabusum olur. İnsanları alın terleri ile oynamak bana göre En rezil kişilerin yapabileceği bir Şerefsizliktir.

  Bu sebeblede site harici hiç bir yerde yazmıyorum, çok geç kaldığımı anlamış oldum.

  Uzatıyorum kusura bakmayın, sorunuza döenersem!

  F8500 net şekilde şuan STW60 serisinden daha üst kalitede ve işlemcilere sahip bir panel 4 Samsung 3 senelik panel guncelleştirme kiti başlı başına bir avantaj bugün alırsınız 2 sene sonra panel eskidi deme şansınızda ortadan kalkar paneli guncelleyebilirsiniz.

  Evladınız var dikkatlisiniz sizi bu sebeble haddim olmayarak tebrik etmekte isterim. Panelleri ASileler alırken Cocukları mutlaka ama mutlaka ilk planda düşünmeliler.

  Çevremde tedavi gören Cocuklar var Cocuk derken aralarında 2o yaşında Genclerde var, özellikle oyun merakı çok acı gerçektir bir süre sonra Aileler için kabusa dönen bir sürecide başlatıyor. Plazma bu sebeble en azından benim için Cocuklu Aileler daha iyi düşünmeliler.

  Yada Cocuklarına Avrupadaki Aileler gibi standart bir projeksiyon alıp, tüm kontrolu ellerinde bulundurabilirler böyle olanağı olanlar istediği paneli alıp keyfini çıkarsınlar.

  55 inc vs 65 inc= 25 cm !

  Kısaca ilk kurulumda Dev gibi görünecektir 1 ay sonra ise oldukça standart hatta Eşinizle ”Bizim panel acaba kuculuyormu?” diye şakalacaksınız.

  64 inc tercihini yapabilirsiniz.

 19. mahoni istanbul dedi ki:

  Şehir dışında olduğum için bir kaç gündür yazamadım sayın andy1. Plazma tv lerde kalibrasyonun nasıl yapılacağına dair fikirleriniz var mı acaba? Bazı forumlarda ilk 50-100 saat için çeşitlü videolar olduğunu, sürekli bunlarla çalıştırılması gerektiği, mümkün olduğu kadar panelin kısık yada karanlık kalması gerektiği gibi şeyler yazılmış. Gerçekten öyle midir?

 20. andy1 dedi ki:

  Sayın mahoni istanbul,

  Rodaj süresinden bahsediyorsanız, harici ciahzlarınız ve voltaj sorunu yoksa boş verin ve istediğiniz ayarlarda paneli kullanın, 100-200 sat gibi bir zorunluluk yor. Adamın harici cihaz veya kablosu sorunludur her kanalda iz bırakır, oysaki panelle alakası dahi yoktur.

  Plazmalar içinde geçerli değil LcdLed ürünler içinde bu risk vardır bu cihazlarda oluşan logo izleri tamamen kalıcı olurlar.