Vestel,Teknoloji’de Dünya Devleri arasında

Vestel, Türkiye’nin gururu olmaya devam ediyor, tuaftırki Türk İnsanı Vestel’den habersiz bu gerçektende çok üzücü !

Vestel, özellikle teknolojide Dünya Devleri ile başa başa hatta dahada ileride yoluna devam ediyor, Vestel-Cobot yazılımları bügün, Panasonic,Sony,Samsung,Philps,Sharp gibi Dünyanın önemli firmalarına kendi yazılımlarını satıyor !

Vestel-Cobot, Dünyanın en sayılı teknoloji alanında yazılımlar üreten firmalardan bir tanesidir, dedim ya Türkiye halen kendi firmasını tanımıyor bu sebeble konuya değinmek istedim.

Seneler önce Vestel Türkiye’de Lcd-Led Televizyon üretim kararı almıştı yani tüm modüllerine varana kadar her şeyiyle Türkiye’de üretilecekti, Hükümetten ve diğer teklif götürülen firmalar sessiz kalınca Vestel bu yatırımdan vaz geçti, Türkiye adına gerçek bir ekonomik kayıp olmuştur, bu hayalin gerçekleşmemesi.

Bugünse Vestelin tamamen kendine ait, yazılımları ve teknolojisi ile geliştirilen paneller, Dünyanın bir çok Ülkesine İhraç ediliyor, Vestel Üretmediği marka yok dersek abartmayız, Kuzey Ülkelerinden Avrupanın nerdeyse her Ülkesine Panel satabiliyorlar !

2012 ise Vestelin, lcd-Led tlevizyonlarda özellikle 3D Televizyonlardaki kullandığı teknoloji kullanıcılar tarafından en çok rağbet gören ürünlerden !

Yakında Vestel 3D yeni nesil Televizyonu hakkında test sonuçlarımıda paylaşmaya çalışacağım, Vestelin 3D televizyonunda en dikkat çeken unsur mükemmele yakın görüntü derinliği, şaşırtıcı derecede renk ve kontrast ışık kalibrasyonları mükemmele yakın sunum veriyor !

Vestel Türkiye fabrikalarını faaliyette tutarmı bilemiyorum, aldığım duyumlara göre Lcd ve Led paneller için Vestele ortak üretim teklifleri şaşırtacak cinsten, Kazakistanda her şeyi ile üretilecek led ve lcd panellerin gerçekliğini ise, ilerki zamanlarda net olarak duyup okuyabileceğimizi sanıyorum, her hangi bir gelişme olursada burdan paylaşmaya çalışacağım !

Vestel İzmir tesislerinde üretilen Dünya marsı Televizyonlar ise zaten herkes biliyor, Cobot teknolojisi abartmıyorum ama Dünyanın en büyük 3 yazılım üreten kuruluşlarından bir tanesidir !

Vestelin ses sistemlerini ve Led-Lcd ürünlerini yakında sizlerle paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.

Vestel’in son üretimi Transparan (saydam) Televizyon paneli ise büyük ilgi topluyor, süper ince Led televizyonları Amerikada dahi büyük bir ilgiyle karşılandı ve şuanda bu televizyon takibi bir çok Ülke tarafından takip edilmekte !

Vestel,Teknolojide Türkiye2nin Dünyaca tanınan yüzü olmaya hızla devam ediyor, Amerikalıların sempati ile baktığı markalardan biri olan Vestel’e ilgi aslında Amerika kıtasında giderekte büyüyor !

Vestelim Amerikada aldığı en güvenilir markalar dalındaki ödülleride bunun bir kanıtı.

Saygılarımla

Tarih: 20 03 2012
Üst kategori: Haber - Aktüalite, Şirket haberleri
Alt kategori:

'Vestel,Teknoloji’de Dünya Devleri arasında' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Özgür Sağıroğlu-Muğla/Bodrum dedi ki:

  Merhaba Andy hocam. Sitenizi bir süredir takip ediyorum. Forumdonanım da yine yazılarınızı okumuştum. Sormak istediğim linkte ki ürün sizden onay almadan almak istemiyorum

  http://www.cazipalisveris.com/?urun-10330-VESTEL-SMART-50PF7055-LED-TELEViZYON.html

  1500 TL gibi bir rakama ( Vestel’in yetkili bayisi olduğu teyit edilmiştir ve garantisi 3 yıldır) 50” TV alma olanağım var. Samsung, Sony vb benzer özellikte olan panalleri bu fiyatlara bulmak imkansız. Çok ilgilenmiyorum ama Smart özelliği ve dahili uydu alıcısı var. Kanal geçişleri LG’ye göre gayet başarılı. SD yayınlar fena değil ancak hareketli görüntülerde bulutlanma olabiliyormuş kullanıcı yorumlarına göre. Tv’den çok fazla beklentileri olan biri değilim. Gündelik Tv kullanımının yanında arada Pc üzerinden film izlerim. Ps3 bağlamak gibi bri düşüncem yok.

  Forumda marka fanatizmi sıklıkla gördüğümüz bir durum. Verdiğim bilgiler doğrultusunda bu fiyata, bu özellikleri olan Tv almam hata olur mu? Yorumunuz olumlu olursa hemen sipariş vereceğim.

 2. andy1 dedi ki:

  Bahsettiğiniz panel açıkcası yenileme hızı olarak düşük, kaliteli görüntü almak için, hd recivier kaliteli olması gerekir, hdmi kablonuz en az 10 gmbit sinyal taşıması lazım, voltaj ve harici cihazları mutlaka ölçtürmelisiniz, yorum size tuaf gelebilir fakat SD yayınlarda paneller sanıldığı kadar üst düzey performansa çıkamazlar, kaldıki 300 veya 400 mls panellerde bu durum zordur, örnek kaliteli serilerin tamamı 70 mls altına düşmez buda ekran yenileme hızı olarak idealdir.

  Fakat bahsettiğim detayları yaparsanız, sizi keyifli zaman geçirtecektir, televizyon ve pc üzerinden izleyecekseniz tavsiyem palazma serilerini tercih edin, LcdLed panellerde çıkabilecek sorunların hiç birini yaşamssınız.

  Forumda aslında iyi niyetli İnsanların sırtınmdan geçinen 6-7 kişilik bir çete var, Uzman diye geçinirler aslında net olarak komisyoculuk yaparlar, bir tanesi bende net olarak belgelidir, milyon dolar kazanan vergi kaçakcısından başka Uzmanlık alanı yok.

  Malesefki Devlet bu İnsanlara nasıl izin veriyor anlamak imkansız, oysaki 1 kuruş vergi vermeden sadece bahsettiğiniz forumda net olarak milyon liraların üzerinde satış yapmış ve 1 kuruş bakın abartmıyorum 1 kuruş dahi vergi ödemeyen İnsanlardır.

 3. Özgür Sağıroğlu-Muğla/Bodrum dedi ki:

  Cevap için teşekkür ediyorum Andy Hocam. Bugün Vestel bayisine giderek televizyonu izleme fırsatım oldu. Hd yayınlar gayet güzel, Sd yayınlar çok iyi değildi. Dediğiniz noktaları birebir yapacağım. Ölçümleri kuruluma gelecek servis yapar mı?Hdmi kablo için direk bir öneri alabilirsem (marka değil de direk model olarak verirseniz sevinirim) çok iyi olur.
  Daha önce 40EX500 Sony almıştım ve görüntü Sd yayınlarda gerçek anlamda kötüydü. Bu ikinci panelim olacak. 50” Tv ve 1500 TL olarak 12 taksit alacağım. F/P olarak ürünü değerlendirmiştim. Onayınızı aldığım için gönül rahatlığı ile alabilirim. Plazma konusuna gelince malumunuz forum bu anlamda çok fanatik. Yanma sorunu ve gündüz ışığında yeterli performans alamama riski, ilk alındığında takriben 200 saat olarak belirtilen rodaj süresi… Ama vereceğim fiyat için sizin (1500-1600 taksitli olarak) önerebileceğiniz model varsa direk onu alırım. O yüzden tavsiyenize açığım.Daha önce 40EX500 Sony almıştım ve görüntü Sd yayınlarda gerçek anlamda kötüydü. Onu da zamanında albani usta ile konuşarak almıştım. Daha doğrusu beklentilerimi ve bütçemi söyledim ve birkaç model arasından onu seçmiştim.
  Sağlıcakla kalın.

 4. andy1 dedi ki:

  Şöyle diyelim, Hama-Monster-Belkin hdmi 1.4 kablo alın ve bir şeye dikkat edin, sinyal taşıma detayları yazar, 10g bps ve üzeri serilerden her hangi birisini alabilirsiniz, hatta 25 gbps seriler bulursanız onlardan alın, size tek tek s yazmadım çunki bulmamama ihtimaliniz çok yüksek benim yazacağım serileri, bu sebeble size en kolay şekilde yazmaya çalıştım, bu kablolarda veri akımı normal hdmi serilerine göre çok daha sorunszdur.

  Ölümleri servis yapmaz, her hangi bir eletrikci çağırın, prizler voltaj değerlerine baktırın, 10 dakikasını bile almaz, uydu reciverinizda mutlaka çıkışlarını ölçtürün, her hangi bir akım var ise 2-3 liraya akım bloklayıcı apartalar alın takın çok önemli detaydır.

  Forumda cahiller dolu inanın, logo izleri yeni panellerde olsa dahi kalıcı değiller, 1 saatlik tarama ile gider, ve mutlaka logo izi olacak diye birşey asla yok, yukarda size önlemeleri yazdım logo izi oluşan evlerdeki problemin %90 kaynağı bahsettiğim sorunlardır.

  LcdLed panellerde belli seriler dışında SD yayınlarda mükemmel paneli bulmak zordur, birileri mükemmel harika der aldırmayın, ilk defa panel alan adama her görüntü harikadır ve tartışamassınız bile, çunki onun için tek doğru panelden ne anladığıdır.

  Yansıma konusu yine fazlası ile yanlış bir detay, net olarak yazıyorum yazın öğle güneşinde dahi panel direkt pencereye bakmıyorsa yansıma aklınıza dahi gelmez panelin ürettiği resmin keyfini çıkarırsınız, parlak ekranlar için geçerli bu yorumum hatalı bilgileri ciddiye almayın!

  1500 liraya Panasonic UT serisi veya ST serisini rahatlıkla bulursunuz, alın ve keyfinize bakın dikkat edersenizde bunu net olarak yazıyorum o öyle olursa bu böyle olursa demiyorum, sadece yukardaki 50 liaralık önelmeleri alın yeterli, sonrasında SD yayınları dahi HD kalitesinde görmek sizi mutlu edecektir, maç yayınlarında mükemmel hareket çözürlüğü ve resmin detayları size spor keyini en üst seviyede yaşatır.

  Bahsettiğin şahıs forumda bir çok İnsana saçma sapan panelleri aldırdı,sadece ürün satar anlaşmalı olduğu firmalara müşteri yollar, sizin gibi iyi niyetli İnsanlara olmadık panelleri aldırtıyor sonrada ıvır zıvırla aklınca ürünü aldırdığı detaylarda sizi suçlar, Adamın işi belli anlaşmalı olduğu firmalara sen x seri dersin seni firmaya yollar, neden yollar yorumu size kalmış.

  O dönemde bahsettiği göklere çıkardığı Toshiba Sony serileri için yazmıştım almayın diye, SD yayınlarda vasatırlar diye halende saçma sapan seriler, halen tavsiye temeye devam eder, ve net yazıyorum benim yazdığım panasonic serisine eski seri deyip panelden anlamadığınıda İnsanlar gördü, aynı seriye demediğini bırakmadı, şimdi benim önerdiğim seriyi kullanıyor ve panele bir tek şarkı bestelemediği kaldı.

  Boşa hiç bir paneli yazmam, forumda Philps alan ki alma dediğim halde alıp şuan ciddi şekilde kabus yaşayan bir Arkadaşımız var, aslında çok İnsan varda benden destek istediği için bu Arkadaşı örnek verdim,aynı şekilde birileri öyle anlatmışki kendi ağzıyla parasınamı acısın rezil olduğunamı üzülsün bilemiyor, bu Arkadaşlara inanılmaz üzülüyorum abartı olarak yazmıyorum. Yazık cidden çok yazık.

 5. Özgür Sağıroğlu-Muğla/Bodrum dedi ki:

  Üşenmeden herkese bilgi vermeye, yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Bu sayede bilinçlenen birçok insan tercihlerini daha doğru yapma şansı buluyor. Yazdıklarınızı aynen uygulayacağım. Ölçümleri elektrikçi çağırır yaptırırım ve hdmi kablo için yazdığınız kriterlere uygun bir kablo alırım. Pana 50” serisinde fiyatlar yaklaşık olarak linkte ki gibiydi
  http://www.akakce.com/televizyon-plazma,1,2.html/526-62,1320-182
  1500 civarı 50” UT veya ST serisi bulamayacağımı anladığım için Vestel’i dediğim yerden aldım. Geriye bahsettiğiniz diğer noktaları uygulamak kalıyor bana.
  Hiçbir kar gütmeden, hiç tandımadığınız insanlara bu şekilde yardım ediyor olmanız hala… Hakikaten çok güzel Andy Hocam. Okumaya ve takip etmeye devam bizim adımıza. Kolay gelsin.

 6. andy1 dedi ki:

  Siteyi açma sebebim, Türkiyede gördüğüm inanılmaz şekilde İnsanların ekmek paralarını menfaatlerine utanmadan alet eden İnsanlar sebebiyeydi, sizde forumlarda zaten biri ile tanışmışsınız, komisyon alan, milyonlarca liralık cihaz satan fakat 1 kuruş vergi ödemeyen İnsanlarla dolu, ve bu İnsanlar firmalar adına açıkca komisyonculuk yapıyorlar, İnsanlarımız saf oysaki forumda bunlar 5-6 kişilik bir örgüt gibiler, inanılmaz paralar dönüyor.

  İddia ediyorum şuanda bulunmayan panasonic serilerininde baş aktörü bunlar, satılan cihazları depolarına atarlar, ve 200-500 lira karla satarlar. Aradaki farkta vergisiz para olarak ceplerinde kalır.

  UT50 veya HD Reday pşlazmalara bakın, şüpheniz olursa seriler hakkında yardımcı olmaya çalışırım.Yardım değil bana göre İnsanlara bir şekilde yardımcı olabilmek, isterimki herkes Avrupadaki gibi istediği her paneli satın alabilsin.

 7. Muammer Birgül Muğla/Datça dedi ki:

  Andy hocam sd ve hd görüntü kaliıtesi iyi olan bir tv almak istiyorum. Bütçem 1700 tl Öneriniz Ne olur? Saygılar.

 8. andy1 dedi ki:

  Sayın Muammer Birgül Muğla/Datça,

  Diğer konuda STW60 kararınızı uygulayabilirsiniz, keyifli bir tv ve harici film keyfini yaşarsınız.

  Andy Swezniak