Vestel Panasonic Plazma Tv ortaklığı,Türkiyede üretime geçiyor!

 

Panasonic Plazma televizyon üretimini durdurma kararı alması tüm Dünyada Plazma tutkunlarının tepkisine yol açtı, Panasonic 2014 yıl sonuna kadar üretimlerinin devamını açıklasada Plazma televizyon döneminin kapanma noktasına gelmesi piyasalarda ciddi bir rekabet açığını doğurmuş oldu.

Vestel Türkiye bu konuda seneler önce gerçekleştirmeyi düşündüğü Lcd Led üretim tesislerini Devletin yardımcı olmayacağını açıklamasından sonra bu karardan vaz geçmişti, oysaki o dönem Vestel LcdLed %100 Türkiye panel üretimine geçseydi şuan Türkiye bu konuda ciddi bir pay sahibi olabilirdi.

Vestel Türkiye’nin hedefinde Plazma üretimini Türkiyede devam ettirme düşüncesi ve Avrupada çokı ciddi bir panel üretim payınıda Türkiyeye getirmiş olacak, Panasonic bu konuda Vestelin teklifini kabul etmesi Japon firmasına inanılmaz bir avantaj sağlayacak, nakliye ve üretim giderleri bir anda Avrupanın göbeğinden tüm Dünyaya nerdeyse sıfır maliyetle gerçekleşecek, nakliye avantajı dahi Panasonic için üretimi durdurmalarındaki en büyük etkenlerin başında geliyordu, panasonic televizyon brim başına maliyeti 400 dolarlık dev bir gideri Panasonic tesislerini kapayarak  önlemeye çalıştı fakat inanılmaz bir para kaybı firmayı çok ciddi bir şekilde sarstı.

Vestel Panasonic Türkiye tesisleri umuyoruz olumlu neticelenir, Türkiyede kuruluacak dev fabrika ise Avrupa için inanılmaz bir para kaynağı haline gelecek, Vestel Cobot şuan Dünyanın en büyük firmalarının tartışmasız yazılım ve donanım geliştiren dev firması yani Vestelin panel üretiminde kesinlikle alt yapısı hazır, zaten Cobot üretimlerini şuan Dünyanın sayılı dev markaları kendi panellerinde kullanıyorlar, nerdeyse aklınıza gelen tüm ünlü markalara %100 Vestel Cobot teknolojisi hizmet veriyor.

Vestel Panasonic ortaklığı Türkiye açısından tam bir Avrupada gövde gösterisi olacak.

Tarih: 29 06 2013
Üst kategori: Haber - Aktüalite, Şirket haberleri
Alt kategori:

'Vestel Panasonic Plazma Tv ortaklığı,Türkiyede üretime geçiyor!' hakkında sorular, açıklamalar

  1. erdemkörüklü Antalay dedi ki:

    Haydi bakalım hayırlısı. Yıllar öncesinde Sony Türkiyede yatırım yapmak istemişti fakat o yıllardaki sanayiciler ve ülkeyi yönetenler buna mani olmuşlardı. Sonraki yıllarda Sony ürünleri Made in Spain olarak geldi türkiyeye ve hatta bu konuda geyik bile olmuştu tv alırken ”aman Spain olmasın” deniyordu.Ülkemizin potansyeli çok güçlü eğer bu gerçekleşirse Vestel bu işin altından çok iyi kalkar diye düşünüyorum. Saygılarımla.

  2. andy1 dedi ki:

    Vestel alt yapısı şuan %100 hazır işin gerçeği İzmir Cobot Vestel tesislerinde zaten Toshiba LcdLed panellerin üretimi devam ediyor yani Vestel bu konuda inanılmaz işlere imza atıyor.

    Vestel Panasonic Plazma üretimi umuyorum sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir, Türkiye bu işten inanılmaz paralar kazanacğı ve Koreli Samsung ve Lg için kabus olacağı gerçeği şimdiden Kore firmalarını düşündürmeye başladı. Aslında Uzak doğulu firmlar hakkında haberler elimde mevcut şunu diyebilirim Türkiyede yakında Dev firmları görmek kesinlik kazandı, sebebi ise Çin üzerinden nakliye masrafları Uzak doğulu firmları bıktırmış vaziyette bu sebeble Avrupada Türkiye tüm Uzak doğuda en gözde yatırım merkezine dönüştü.

    Vestel Mitsubushi Lazer panel üretimi içinde görüşmeler yapılmıştı fakat Lazer Panellerin çok yüksek maliyeti malesefki Mitsubushinin bu harika panellerinde üretimini durdurmasına yol açtı geçen sene üretimden kaldırıldı. Vestel için Panasonic ortaklığı eminim Türkiye adına çok büyük ve Dev bir yatırım olacaktır, işin gerçeğine bakarsanız Vestel artık Devlet desteğinede ihtiyaç duymuyor şuanda net olarak büyük para desteği sunacak özellikle Rus firmları ve Türk Cumhuriyetlerinden çok ama çok ciddi teklifler Vestele yağıyor dersem asla abartmış olmam.