Vestel 40PF8230 LED TV İnceleme

Tvyi incelemelerim ve SD-HD Yayın-DVD-BLU-RAY üzerinden,kendi değerlendirmemdir.
Vestel yeni LED serisi 8230,Siyah seviyesi oldukça düşük,gerçek siyah almak için bir hayli uğraştırıyor!

HD yayınlarda çok iyi,SD yayınlarda tam manası ile çuvallıyor,görüntü keskinliği harika,akıllı resim işlemcisi açıkcası yetersiz,kumada üzerinden erişim zor ve menüler çok kısıtlı !

2 usb giriş,ethernet bağlantısı ve hdmi girişler yeterli,adabtorlu scart girişi mevcut,kutu ile yanında veriliyor !

İncelik olarak fena değil ama panel tasarımı zayıf,fiyat 1.500 Lira 40 inc !

Rahatsız edici yanı ise,malesefki köşelerden ışık sızmaları mevcut,karanlık sahnelerde azda olsa dikkatli izleyiciyseniz rahatsız edebilir !

Bendeki Panasonic L42U2E,inanın SD yayınlarda muhteşem,HD yayınlarda yine aynı şekilde,pixsellenme olayı 50 hrtz olmasına rağmen hiç sorun yaşamadım !

Vestelde ise malesefki,100 hrtz olmasına rağmen aynı şeyler söz konusu değil !

Gerçi hakkını yememem lazım,netlik ve keskinlik olarak çok iyi,insan tenini renklerde baz alırım,oldukça yüksek resim veriyor !

SD yayınlarda malesef panel,anlayacağınız şekilde dağılıyor,görüntüyü tuturamıyor,yüzeysel dalgalanmalar hissediliyor !

Gerçi bu olayı LG LE5300 serisindede gördüm,HD ve Dvdlerde muhteşem,SD yayınlarda aynı şekilde gerçek siyah almak çok zor !

Led tv alacaklar aslında hep yazdım acele etmeyin,bu paneller aynen Lcdlerde olduğu gibi zamana ihtiyacı var !

Usb-Ethernet denemedim,panelde bu tür detayları aslında gerek duymam,Blu-ray bu konularda en iyisidir,gerçek şuki Blu-Ray üzerinden usb görüntü ile tvden direk usb görüntü çok farklıdır,Blu-rayden her zaman en yüksek verimi alırsınız !

Vestel benim için sınıfta kaldı,keşke,görüntü dağılması olmasaydı,bunun dışında çok iyi ama SD yayın işin içine girince olay bitiyor !
Bu arada,kumanda üzerinden menü erişimi çok kısıtlı,serin-ılık-canlı-dinamik tonlar yetersiz !

Üründe oyun modu mevcut,sinema modu mevcut ama yeterli değil !

Resim işlemcisindeki bu kaliteyi keşke,panelede %100 verebilselerdi,inanın çu paneli ufak bir değişikle süper konuma sokabilirlerde,Türkiye’de neden bunu yapmıyorlar,AR-GE mühendisleri umarım bu eleştiriyi okur,ve bu panellere gerekli müdahaleyi yaparlar !

Panelin bir kötü tarafıda Bulutlanma kapalı siyah panelde inanılmaz şekilde rahatsız edici,arka ışık işe çok dengesiz !

SD yayınlarda Ghosting olayı net şekilde panele yansıyor !

Hemen hemen her kanalda net şekilde Blurlanma (bulanıklık) inanılmaz rahatsız edici !

Tarih: 29 04 2011
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

'Vestel 40PF8230 LED TV İnceleme' hakkında sorular, açıklamalar

 1. mesut çakıroğlu istanbul dedi ki:

  beko-arçelik 46 leg 6b hakkında kişisel yorumlarınız varsa alabilirmiyim panel samsung mu? işlemcisi hakkında fikriniz varmı 3d olayı vb mümkünse genel bir fikir rica edecektim ilginize teşekkür eder kolaylıklar dilerim

 2. andy1 dedi ki:

  Beko ve Arçelik malum her ikiside aynı firma, genelde Samsung AUO paneller kullanıyorlar, bazı üretimlerinde ise yine LG Auo panelleri kullanıyor.

  AU paneller yada diğer panelleri bilmek için seri numaraları lazım, elinizde seri numarsı varsa size panel hakkında daha net yazabilirim.

  Bahsettiğiniz cihaza gelince, Beko belki Türkiye’de yerrli firma olduğundan önemsenmeyebilir, unutmayın bu işi prosfosyonel olarak yapan Dünya çapında bir markadır, Sony 32 incleri üretip Avrupaya satıyorlar, daha doğrusu montajlıyorlar.

  Kötü bir panel asla değil, 3D özelliği otomatik upscale taraması yani 2D-3D özelliği diğer güzel tarafı, Vestelin 3D ürününü test etmiştim oldukça keyifli bir paneldi, her ne kadar SD yayınlarda biraz tutarsız olsada, piyasada satılan bir çok markadan daha başarılı ürünlere imza atıyorlar.

  Alınırmı derseniz elbetteki alınır, en büyük avantajı garanti ve serislerinin Türkiyede hizmet vermesidir.

 3. mesut çakıroğlu istanbul dedi ki:

  ilginize teşekkür ederim panel seri nosu cihazın neresinde yazar yada öğrenmek için ne yapmalı söylerseniz panel seri nosunu da belirtebilirim (servis konusuna istinaden aldım da gelenler maalesef çoluk çocuk cihazın özelliklerinden bihaber duvara kurdurmak istedim abi zamanla esner düşer istersen masa üstü kuralım dedi zorla duvara monte etti onuda simetrik edememiş gittikten sonra fark ettim cihaz genel itibarıyla beni memnun etti ,tüplü tv den led e geçince tv izlememişiz dedim HD uydu alıcılı dahili WİFİ 2 adet gözlük hediyeli duvar askı aparatı hediyeli ortalama tüketiciler için uygun cihaz diye düşünüyorum )

 4. andy1 dedi ki:

  Servisten gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

  Duvara monte işi servis her halde oldukça bilgisizmiş, sağlam sehpa üzerine panel neden düşssün keşke sorsaydınız.

  Bu arada duvara montede simitrik değilse, servisi çaığrıp düzelttirin, bunlar duvar terazisi ile kurmuyorlarmı panelleri ?

  Tavsiyem servisi çağırın montajı doğru yapsınlar, paneller hassatır yanlış yada gergin duvar montajlarında, mevsimsel ısı değişmelerinde paneller daha doğrusu metal genleşir, bunlar hesaba katılarak duvar terazisi ile, kaliteli montaj yapılmalıdır.

 5. AYHAN-ANTALYA dedi ki:

  Sayın hocam vatan bilgisarayda 2011 model TXP 50 VT 30 E panasonic var teşir malı 5 ay gibi olmuş açalı fiyatı 1800 tl yada phılıps 47 pfl 6193k/12dvb-s ambfhd smart 3d sıfırı var nedersiniz yardımcı olursanız çok sevinirim ayrıca hastaymısınız ALLAHTAN şifalar diliyorum
  Saygılarımla
  ayhan

 6. andy1 dedi ki:

  Sitede tam düzenleme yapamadım, kısmetse farklı bir şablona geçeceğim içinde şimdilik idare ediyorum:) Sitede farklı konuda yazan Arkadaşım Engelli Kalp hastasıdır, çok şükür sağlığım yerinde belirtmek isterim.İlginizede çok Teşekkür ederim.

  Konuya gelirsem!

  Sn.AYHAN-ANTALYA

  VT30 nasıl satılabiliyor enteresan 3 senelik bir cihaz ve fiyatıda 1800 lira!!!!

  Size bir soru ile cevap vermek isterim. Diyelim ki bu seriyi VT30 İnternette bir Vatandaş 500 liraya satıyor alırmısınız?
  (Ev kullanıcısı mağaza kullanım saatinden daha az kullanmıştır)

  Bütecenizi yazmamışsınız, Philps 6 serisi alınabilir A.Blight özelliği farklıdır üst serilerde 3 kenar aydınlatmalı bahsettiğiniz seride ise sadece kenar aydınlatması vardır.