UEFA Türkiyeden Bıktı! Avrupadan ihraç,Türkiye Asya katagorisine alınıyor

x

UEFA cezaları vermesini Türk medyası bir türlü anlayamıyor ve bundan sonrada anlaması imkansız sanki minik bir Ana okulundan farksız hale gelmiş Türk medyası her kes birşey söylüyor tuaftır o yalanada herkes inanıyor bu gerçekten inanılmazın ötesinde trajik bir durum hatta Yurt dışından bizler gibi bakıncada Türk medyasının işin gerçeğinde asıl haberden çok kendi ürettiği var olmayan haberlerle beslendiğini görmekte hem komik hemde üzücü.

Uefa verdiği karadaki tek ve net sebibi yazıyorum tüm Avrupa yazdı malesef Türk medyası bir türlü bunu anlayamadı, UEFA tek birşeyi bekledi suçlanan tüm yöneticilerin istifa etmesini fakat tam tersine suçlanan yöneticiler dahada güçlendiler ve UEFA’nın bu kararları almasında kaçınılmaz bir gerçeğe dönüştü.

İsimleri yazmıyorum, suçlanan kişilere bakın eski görevelerine bakın ve bugün geldikleri yerlere bakın hepsi tamamen daha üst kademelerde ve söz sahibi olmaya devam ediyorlar, UEFA üc senedir bu kişilerin ya istifa etmelerini yada kuluplerden uzaklaşmalarını bekledi sonuç tam tersi hale dönüştü hatta suçlanan biri varki şuan hangi mevkide olduğunu herkes görüyor, UEFA şaşırtan ve anlayamadıkları bir durum sanki UEFA bu kişileri daha üst makamlar getirin demiş gibi oldu.

Malesefki Fenerbahçe ve Beşkitaş ceza aldılar, fakat net yazıyorum daha öncede yazdım Türkiye Avrupa katagorisinden çıkarılırsa kimse şaşırmasın, UEFA tek isteği tamamen temiz bir spor ortamı şaibeli yada suçlanmış İnsanların yönettiği bir Futbol Ülkesini kesinlikle istemiyorlar!

Eğer ki suçlanan kişiler o gün temsil ettikleri kuluplerden istifa etseydiler inanın hiç bir takım ceza almayacaktı, çunki UEFA takımlarla kişileri ayırmaktan yana bir politikaya sahip, Türkiyede ise tam tersi oldu kişiler kahraman ilan edildi UEFA ise kahramanları yok etmeye çalışan bir kurum olarak gösterildi. Aslında cezayıda sadece Kulupler ve Türkiyenin imajı fazlası ile en büyük yarayı aldı.

Türk medyası ise halen tuaf ve komik detayları yazmaya devam ediyor, gerçeği yazan yok bu kadar ciddi bir olayı magazine döndüren bir medya örneği sadece Türkiyede olabiliyormuş demekki.

Herkes herkesi suçluyor, bakıyorsunuz suçlananlar halen görevde sanki hiç birşey olmamış hiç birşey konuşulmamış gibiler, üzücü ama Türkiye için bu cezalar sadece uyarı yakında asıl süprizi gördüğünüzde ise bu yazımı hatırlayacaksınız!

Net uyarıyorum Türkiye Avrupa katagorisinden çıkarılırsa sakın şaşırmayın, meşhur bir laf var görünen köy kılavuz istemez derler, şuan köy görünüyor tuaftır gören yok, UEFA artık o köy yok dediğinde birileri anlayacak, diğer türlü Türkiyede kimsenin hiç birşeyi anladığı yok !

Türkiye malesefki Fenerbahçe ve Beşiktaşın aldığı cezaları ve sebebleri yine anlayamamış ve anlayacağıda yok, halen UEFA suçlanıyor sanki UEFA Türkiye düşmanı bu imajıda Türk medyası bilerek çiziyor ve ısrarlada Türkiye ve UEFA arasındaki bağları kopartmaya çalışan bir kısım basın var  UEFA inanın anlayamıyor ve artık Türkiyenin bu tutumundan net olarak bıktılar!

Ve buradan net yazıyorum halen ceza alan kulupler ısrarla UEFA’dan af bekliyorlar temyize gideceklerini söylüyorlar, giderlerse bu olay 2 takımlada kalmaz UEFA en az 6 Türk takımı daha Avrupadan men edecektir ve bunuda net kesin bir kararla açıklayacaklar!

Burda iş Hükümete düşüyor, suçlanan kişiler şuan eski konumlarından çok daha güçlü hale geldiler sanki hiç suç işlenmemiş gibi ve çok enteresandır bu kişiler birde UEFA’yı suçlu ilan ettiler sanki herşeyi UEFA planlamış gibi, Hükümetin bir an önce bu olayı net açıklığa kavuşturması gerek diğer türlü malesefki Türkiye şuan UEFA içinde Avrupa katagorisinden çıkarılması için baskılar var hatta son UEFA iç tüzük toplantısında Türkiyenin 1958 yılındaki tablosu gündeme getirildi yani Asya katagorisinde yer alması gerektiğini isteyen Ülkelerin sayısı her an dahada çoğalabilir, ve süpriz bir karar çıkması an meselesidir!

Türk medyasında bir kesim basın organları ise bunu bildikleri halde ısrarla Türkiyeyi Asya gurubuna çekebilmek için tuaf şekilde UEFA’ya saldırıları devam ediyor !

Andy Swezniak

Tarih: 27 06 2013
Üst kategori: Spor
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.