Türk Halkına Futbol izlemek yasak, Sosyete Kulupleri ve Sosyete yazarlarının Ülkesi Türkiye.

q

Bir Öğretmenimizin sorusu Üzerine konuyu açmak istedim, Sizlerin Cocuklarına hizmet eden, Yarınlara hazırlayan Öğretmenimizin sorusudur!

”Ben Macları izleyemiyorum ama Avrupa lig özetlerini seyrediyorum”. Bu yazıyı okuyan herkes utanmalıdır, hatta utancından yerin dibine girmelidir malesef  kimsenin umrunda olmayacaktır.

Yayıncı Kuruluş, Türkiye Futbol Federasyonu, Siz hangi Ülkeyi temsil ediyorsunuz? Laf olsun diye bir soru değildir gerçek manada hangi Ülkeyi temsil ettiklerini söylemelerini isterim.

Türkiye diyeceklerdir, oysaki Türkiyede bir Öğretmen, Sizlerin yarınlarını yetiştiren en Önemli İnsanların en başında yer alan en Saygı değer İnsanlardan bahsediyorum, Doktorları yetiştiren, Mühendisleri yetiştiren, Siyasetcileri, Bankacıları, Askerleri, Generalleri, Zengini,Yoksulu yetiştiren en kutsal Meslek sahibi İnsanlardan bahsediyorum!

Utanın eğer biraz yüzünüz varsa, Utanmanın kelime manasını biliyorsanız, size Öğretmenleriniz Utanmayı anlatmıştır eminim fakat utanma denen en saygı değer İnsanı İnsan yapan  duyguyu unuttuğunuz çok açık.

Öğretmenler Macları izleyemiyor, çunki paraları yok, Sosyete kuluplerinin aboneliklerine aldıkları maaşı veremezler, bunuda boş verelim ne acıdır ki Maç özetlerini dahi izlemek yasak olan bir Ülke!!!!

Ulusal Ligi olan, devamlı pahalı takım elbise marka kıyafetler içinde  konuşan Yabancı yasağı kalsın kalkmasın diyen showmenlerin kibirli yüzlerini izliyor Halk.

Ağızlarından tek bir cümle çıkmıyor, Neden çıksın ki nasılsa bedavaya evine hizmet gidiyor, Sosyetik spor yazarının umurundamı, Pabucu delik Öğretmen donarak sabahın köründe Okula 100 kişilik balık istifi araclarla gidiyor, Süper spor yazarımızda Elinde kahve Futbol Ulemalığı yapıyor maaşını alıp yan geliyor yatıyor, lafa gelince Gazeteciyim Basın ögürlüğü yok diyede ciyak ciyak bağırmayı en profosyonel şekilde bilirler.

Bakın, her hangi gazetede spor yazarı olsaydım bana kimse spor hakkında tek kelime yazdırmazdı, protesto ederdim bu Adaletsizlik varken Spor yazarıyım demek haksızlıkların en buyuğü olurdu. Spor yazarı beyfendiler yapmazlar işlerine gelmez, maaş iyi, Nescafe Gold harika, bitter cıkulatası viskisi muhteşem,  ÖĞRETMENmiş, Evinde spor izleyemeyen Garibanmış,izlemesin ne var, onların yerinde süper yazarlar izliyor, nankörlük etmesinler !

Birde utanmadan, halen transfer yasası diyorlar, utanın yahu 80 Milyon İnsan kendi Ülkesinde mac yayını değil özetleri bile izleyemiyor,birileride gördükleri halde utanmazlık umursamazlık içinde.

Yine utanmıyorlar, Türkiyede Futbolcu yetişmiyecek diyecek kadarda çıkıp televizyonlarda transfer yasağını konuşacak kadar Halka saygıszılar, Halk macı bırakın Özetleri bile izleyemediği bir Ülkede yaşıyor, Marx, Stalin, Lenin Kominst Rusya döneminde değil, yada Hitlerin Faşit Almanya döneminde değil 2014 senesinde Avrupada Türkiyede yaşıyor ve Futbol izlemekten men edilmişler!

Yazık, hemde eli kalem tutan Spor yazarı siyasetci hepinize yazık, Evlatlarınızı yetiştiren Öğretmeni, Polisi, Askeri, Doktoru,  Memuru, İşciyi ve Yoksul Halkı düşürdüğünüz hale bakın, Utanmıyorsunuz Mustafa Atatürkün Askerleriyiz dersiniz, Siz Mustafa Kemal Atatürk’ün ayağının altında kuş pisliği bile olamazsınız, Rahmetli yaşasaydı hepinizi Statyuma toplar, Suratınıza tükürürdü !

x

Saygılarımla

Andey Swezniak

Tarih: 30 01 2014
Üst kategori: Haber - Aktüalite, Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

'Türk Halkına Futbol izlemek yasak, Sosyete Kulupleri ve Sosyete yazarlarının Ülkesi Türkiye.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. arasıra dedi ki:

  ANdy Hocam çok özür diliyorum ben bunların Atatürkçülüğünün …… Bir spor programında Sporcu yazar Kayseri halkına kızıyor. Üj büyüklerden birinin Kayrseri’de maçı var ve maça ilgi olmamış. Futbol kalitesi yok, Avrupada doğru dürüst başarı yok, yayın desen o da yok. O kadar maça giden insanı gene iyi buluyorlar ben hayret ediyorum.

 2. andy1 dedi ki:

  Sayın arasıra,

  Atatürk kelimesinin manasını bilmeyenler, sokaklarda Atatürkün Askerleriyiz diyorlar,bir cümle kurdum Atatürk ayağının altındaki Kuş pisliği bile olamazlar!

  Dedim ya Televizyona çıkıyor, sım sıcak stüdyo, kahveler geliyor gidiyor, Arac stüdyonun kapısında çalşır halde, kalorifer çalışsın ki süper yazar üşümesin.

  On tane yürekli Spor yazarı çıksın, köşe yazılarına sadece siyah bir şablon koysunlar, Halkın izleymediği Futbolda bizlerde yokuz desinler. Bu yeterlidir.

  TRT Spor yapımcısı Sayın Erdoğan Arıkanı yürekten tebrik ediyorum, Adam gibi Adam cümlesini en son zerresine kadar hak eden gerçek spor Adamıdır.

  TRT Sporda çıkıyor devamlı, bu konuyu eleştiriyor, adaletsizliktir diyor, yasak kalksın diyor. Şimdi diğerlerine sorsan Devlet kanalı derler, iyide nerdeyse her gün bu konuyu eleştiren TRT Spor Spikeri Erdoğan Arıkandan başka kimseyi göremedim.

  Spor sunucuları veya spor yapan kanallar Halka kızarlar, şuan gülüyorum inanın, Sen halka kızacağına önce mesleğinin getirdiği sorumluluğu öğren, Halk maca neden gitsin? Ne yapacak Gariban çalışan her hafta Evladınıda alıp hadi televizyonda maç yasak maca gidelim mi diyecek?

  Vatandaş zaten Futblu unutmuş, Kayseri Halkı gariban, zavallı futbolcu ısıtması bile olmayan buz üzerinde titriyor ama Spor eleştirmeni beyfendi sıcacık sütyoda, Kralı oynuyor.Birde utanmadan kendisinde Maca gitmeyenleri eleştirecek cesareti bulabiliyor.

 3. Serkan KAYA dedi ki:

  Eleştrinizde haklısınız Andy Bey ama yine kendi kendimize yapmıyormuyuz? O maçlara gidenlerin bir çoğu da işte o öğretmen çocuğu gariban ya da orta halli vatandaş. Localardan viskilerini izleyerek izleyenleri boşverelim. Demem o ki bir karar alsa futbolseverler! Deseler ki mesela 1-2 ay için; arkadaş boykot var, GS, BJK, FB, TS hiçbir taraftar maça gitmiyoruz. Ne olur dersiniz? Güzel olmaz mı? Kime oynayacaklar? Stad taraftarsız olduktan sonra sahadaki 22 kişiyi kimse izlemez. Zaten topcu da oynayamaz. Biz birey olarak kendi değerimizi bilmiyoruz. Tamam öğretmenler izlesin ama başka meslek gurupları da var. Tr. standartları ortada kimse özel platformlara o kadar paralar yatırıp maç izleyemiyor kolay kolay. Bütün yanlışlar bizim bütün bu hataları bozuklukları biz istiyoruz. Eğer istemiyor olsaydık bugün bunu tartışmaz böyle bir sorun olmazdı. Sevgilerimle.

 4. Gokhan Erol dedi ki:

  Serkan KAYA Bey, Andy actığı konuda mağdurlardan biride benim üstelikte Engelli bir İnsanım olduki maç izlemek istedim, izlamek yasaklanmış bakın şifrelenmiş demiyorum, bildiğiniz cümle anlamı ile yasak.

  Sadece Öğretmenler değil, Anadoluda İnsanlar tüm Türkiye için geçerli. Bazen denk gelirsem inanın eğlence maksadı ile dinlerim, 3-5 kalontor futbol yazarı her kanlada bolca varlar. Yabancı transfer yasağı kalksınmı kalkmasınmı, Alt yapudan futbolcu yeişmiyor neden. Milletin gözünün içine baka baka alay ediyorlar ve sanıyorum program rasında kahkalarla anlatıklarına gülüyorlardır. ”Yahu Hocam amma atıyorsun ha” diyerek.

  Gençlerin izleyemediği Futbolda utanmıyorlar alt yapıyı konuşuyorlar, Türkiyede futbol sadece trt kanallarında özet olarak izlenen Ülke durumunda. Sadece spor değil sinema izlemek isterseniz ap acık tacize varan reklam kuşaklarına katlanmak zorundasınız.

  Bahsettiğiniz protesto ise Türkiyede kimsenin işine gelmez, kimsede yapmaz. Futbolunda izlenecek yanı kalmadı zaten, siyasi miting alanlarına döndü statyumlar. Devlet aklına gelen firmaya ihaleyi vermemeli, Avrupada yayınlar şifreli herkes izliyor çok ucuz paralara. Statlarda ağzına kadar dolu.
  Trt her halde önümüzdeki sezon maçları kendi yayınlar, ihaleyi veren firma batmış halde. Parasını Devlet ödüyor. Firma bu paraları veriyorsa zaten bellidir bu işin altından kalkamayacağı, inanılmaz paralar firma bu paraların altından kalsın diyede mac özetleride yasaklandı diğer kanallara sonuç, yine kaybden Vatandaşlar ve Gençler.

  Sevgi ve Saygılarımla

  Gökhan Erol