TTNET Pahalılıkta Dünya lideri. 8mbit kotalı İnternet 44 EURO Avrupanın En pahalı Ülkesi.

x

http://www.google.com.tr/imgres?es_sm=93&biw=1280&bih=866&tbm=isch&tbnid=lnTswo20y5Q9lM:&imgrefurl=http://ttannualreport.com/2010/en/turk-telekom-group-and-turkish-telecom-sector-outlook/default.aspx&docid=rDYPMxFG9AlHSM&imgurl=http://ttannualreport.com/2010/_assets/img/en/content/chart-4.png&w=540&h=290&ei=sRRVUtT7OOLy4QT65YGYDQ&zoom=1&ved=1t:3588,r:32,s:0,i:179&iact=rc&page=2&tbnh=138&tbnw=275&start=22&ndsp=26&tx=71&ty=65

Türkiyede artık ne olduğunu anlamak zor, bakıyorsunuz 8 mbit kotalı İnternet 8 mbit sınırsız özünde 3 mbit paketler 44 Euroya satılıyor. Tüketici dernekleri ne yapıyorlar acaba?

Her halde Dernek yasalarının keyfiyle oturmuş çay kahve içip sohbet ediyorlar.Avrupalı Dernekler ise gözleri piyasalarda bir firma zam yapsada rezil etsek diye pusudalar yani Halkı için görevlerini yapıyorlar.

Gösteriler yapılıyor haberlerde izliyorum 10-16 yaşında yüzlerce Çocuk sokaklarda Polise taş sopa benzin molotof atıyorlar hemde gecenin bir yarısı. Televizyonlar utanmadan haber yapıyor Milyarlık reklam gelirlerine pasta payı alıyorlar. Habercilik deniyor.

Hatta Gazeteci Ünlü birisi adını hatırlamıyorum TV programında Firmalar hakkında gelen soruya şu cevabı vermişti ”Nasıl eleştireyim, firma reklamıyla ayakta duruyoruz!!

İşin özünde Gazetecelik yapmıyorlar artık firmaların elinde Kuklaya dönmüşler.

Siteme bakın malum firmların reklamlarını göremessiniz çunki bizim gibi siteleri akıllarınca dışlıyorlar, neden?

Bu Ülkede eleştirmeyeceksin yazmayacaksın, görmemezlikten geleceksin x

Üç Maymunu oynayacaksın, GÖRMEDİM DUYMADIM KONUŞMADIM!!!!

10-16 yaşında Çocuklar o saate İnternet ve Bilgisayarının başında keyif sürebilirler, ders yapabilirler, oyun oynayabilirler, Dünyadaki Akranları ile sohbet edebilirler, ama yapamıyorlar çunki o parayı verecek kadar zengin değiller!

Hangi Aile Doğuda 44 Euro Ayda ödeyebilir?

Çocuklar Terör Örgütlerinin avucuna düşüyorlar ve düşeceklerde, ne yapacak bu Çocuklar söylermisiniz?

Başbakan Gelişen Türkiye diyor, biraz araştırsın 44 EURO Avrupada satılan bir tane 8 mbit paketi varmı acaba?

OECD Türkiye raporunda TEKELCİ fiyat ibaresi koymuş, ve halen Sayın Başbakanımız Gelişen Türkiye diyor!

Ekonomi ile gelişme olmuyor, Ekonomin gelişiyor Gençlerin sokaklarda Polisinle çatışıyor!

Gençlerine bak bak bakalım Avrupalı emsalleri ile ne haldeler?

İnternet kullanacak Babası Memur İşçi Emekli ayda 44 Euro nasıl verecek veya verebilir?

TTNET’e Devlet dur deme zamanı geldide geçiyor.

Para uğruna Gençlerin Özgürlük hakları Özgür İnternet paylaşım haklarını bir firma eline almış kimseye vermiyor, önce para sonra yine para başka bir hizmet yok.

Türkiye İnternette artık ciddi şekilde zavallı konumdadır, Avrupalı 50 Euroya Full paket digital yayınla 20 mbit İnternet satın alıyor, Türkiyede ise 8 mbit 50 gb kotalı özünde 3 mbit satılıyor üstelikte 44 Euro İnsaf artık ayıp!

Lübnanlı Sayın Hariri kusura bakmayın, Türkiyede Gençler sokaklardaysa bunda sizinde payınız var!

http://www.tepav.org.tr/en/haberler/s/1927

http://www.todayszaman.com/news-234473-turkey-offers-one-of-worlds-most-expensive-internet-access-data-shows.html

Andy Swezniak

Tarih: 09 10 2013
Üst kategori: Şikayet - Eleştiri, Şirket haberleri
Alt kategori:

'TTNET Pahalılıkta Dünya lideri. 8mbit kotalı İnternet 44 EURO Avrupanın En pahalı Ülkesi.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Fehim dedi ki:

  Bunları tt nete söylemek lazım yada forumdaki bizim internetimiz hem ucuz hemde aliteli diyenlere yazıklar olsun rekabet bırakmadılar ortada özeleştirdiler telekomu oldu özel fili tekel ne yazdak boş çare var ise söylede bilelim

 2. andy1 dedi ki:

  Ucuz İnternet demeniz için, Avrupa ile fiyatlara bakmanız gerekiyor+Halkın alım gücüne!

  Avrupanın her Ülkesinde Öğrenci yarım gün çalışıp bir kuruş vergi ödemeden 400-600 Euro kazanıyor, Devlet diyorki oku istersen çalış yarım günlük iş desteği sağlıyorlar sebebi Gençlerin Ailelerine yük olmadan belli ihtiyaçlarını karşılmalarıdır.

  17-18 Yaşında Genç Avrupada 20 Mbit İnternet+Digital Uydu yayınlarını ayda &0 Euro verip sınırsız yaşayabilir, sadece 60 Euroya!

  Türkiyede 30 senelik Çalışan Türkiyeden bunu almaya kalksa vereceği fiyat!
  1.8 mbit İnternet :44 Euro
  2.Ev telefonu :15 Euro (Türkiyede normal konuş bedeli sanıyorum, yanlış ise uyarın)
  3.Digital TV abonelik:50 Euro (Maç yayınları,şifreli kanallar vs)
  TOPLAM:110 Euro / 290 Lira
  Maaşının en az %10 ayırmak zorunda, 50 yaşına gelmiş Adamın Özel yaşamının bedeli!!!!

  Avrupada ise İngiltereden örnek veriyorum !

  20 Mbit İnternet-Ev telefonu+Full Digital HD+Film+Maç yayınlar+Belgesel kanalları+3D sinema kanalları+Özel kanallar= 80Gbp/Sterlin yani 250 Lira!

  Bir öğrencinin çok ama çok rahatlıkla satın alıp keyif yapacağı daha doğrusu İnsanların hakkı olan bir Özel yaşam standartıdır.

  Ttnet ucuzuz diyor, 44 Euroya 8 mbit satılan bir Ülke göstersinler Avrupada, ben gerçekten merak ediyorum biz ucuz satıyoruz diyen firma bunu Rekip firmlarla örnekler!

  İnternet+Ev telefonu 60 Euro ucuz diyen, varsa yazssın herkeste öğrensin!

 3. Fehim dedi ki:

  Telekomu katmasan iyidi sadece sabit hat komuşma ücreti değil her harukarda ödenecek tutar 17,22 tl bide konuştunmu ayvayı yedin vargiler desen baya fazla umarım bu düzen değişir de hizmet kalitesi artar yoksa sonda sondan devam ederiz

 4. andy1 dedi ki:

  Bahsettiğiniz firmayı katma sebebim aynı firma olmaları yani Sabithat+internet ayrı ayrı fiyatlar, bunu kast etmiştim ortalama aylık 60 Euro.

  Yabancı firma olduğu için pekte ucuzluk yapacaklarını sanmıyorum sonuçta yatırım yapmışlar karşılığını almak istiyorlar.

  Burda Devletin tek firmaya tüm hakları vermesi yerine Avrupadaki gibi her sene firmalara ihale açılabilir belli paketlerde fiyatlar ucuzlar.

  Türkiyede bu yok, sadece tek firma var ve fiyatlarıda tek başına belirliyorlar.

  TTNET bugün diyelimki 8 mbit 100 Euro yaptı, kim karşı çıkabilir?

  Biraz okudum yapılan sözleşmelerde Fiyat artışı gibi haklar firmanın elinde yani sözleşme bilemiyorum ama pekte birşey fark etmiyor.

  Türkiyede yaşayan Arkadaşıma sordum 8 mbit kullandığı için ondan örnek vererek yazdım. Fiyatlar devamlı artmış luan kotalı paket 63 lira, kotasız 8 mbit 120 lira.

  Bunda bile tuaflık var, fiyat farkı yarı yarıya 50 GB sonrası 3 mbite düşüyor, ortalama bu Download yapan biri için en fazla 3 gündür, geriye kalan 25 günde 3 mbit için 63 lira ödüyor, gerçekten komik Adil kullanım denmiş ama ortada Adalet yok, fiyatlar yarı yarıya yaptınız bari hızlarıda aynı oranda yapın.

  Yazacak çok şey var, işin gerçeği firmalar şuan kazanıyorlar, 2016 senesinde ne yapacaklar acaba?

  İnternet satmak için, istesinler yada istemesinler Avrupalı meslektaşlarının haline dönecekler, satamayacaklar işin gerçeği.

  Google Sirius detay girmiyorum, farklı konuda yazdım.

  Firmalar Türkiyede kendi kazdıkları kuyuya düştüler henüz farkında değiller, Google Avrupa ile restleşti gerekirse İnterneti Havadan bedava dağıtırım diye, bu cümle çok net ve ap açık firmlara uyarıydı, Avrupada satılan cihazlara bakın tümü Sirius desteklidir yani Goggle, Panasonic,Apple,Sharp,Samsung,Lg,Philps net olarak ortaklık imzaladılar ne için?

  SmartMedya hakları ve yayın satışlarında tek elden hareket etmek firmalarıda büyütecek.Soruyorum bu firmalarla kim rekabet edebilir?

 5. andy1 dedi ki:

  Size bir detay vermek isterim, kendimi meth etmiyorum yazdığım makelelerin bir çokları ufak değişiklerle gazeteler kullanıyor. Hatta isim vermiyorum bir Gazete köşe yazıları için teklifte bulundu kabul etmedim, profosyonel değilim sadece sevdiğim merak ettiğim ve araştırdığım bir hobi olarak tutmaya çalışıyorum.

  Gazete haberindeki tuaflığı devamlı yazıyorum, Türkiye teknolojide Dünyanın en pahalı Ülkelerinden tartışmasız en önde olanlardan.

  Avrupa ile fiyat farkı %300 bu inanılmaz bir oran, Firmalar kelime oyunları ile Euro üzerinden saçmalıklarla fiyatlar aynı diyor bu gerçekten saçma sapan bir kendilerini masum gösterme çabasıdır.

  Devlet elebettki bu Tekelci uygulamara sonuna kadar destek veriyor, Halkı düşünmüyor bile vergi uğruna umursamazlıkta sınır tanımıyorlar. Bakıyorsunuz Devlet sözde iyileştirme yapıyor, sözde İnsanlara paralar dağıtıyorlar, Halktan aldığı vergileri umursamazca dağıtıyorlar.

  Siz Öğretmensiniz sizden maaşınızdan eksiyor, diğer yanda forumlarda görüyorsunuz 10 milyon liralık satış yapan soytarı vergi ödemiyor ben iyilik yapıyorum diyor.

  Türkiiye o kadar umursamaz ki bu Adamların sayıları inanılmaz kaçırdıkları vergiler inanılmaz boyutlarda. Devlet ben görüyorum ama ne tuaftır göremiyor, hatta Uzman denilen Milyonerle tarışırken bir Maliye çalışanı konuya dahil dolu, şunu dedi evet kacakcılık görünüyor ve ortalıktan kayboldu.

  Avrupada ben bunları bir kişi hakkında yazsaydım ne olurdu biliyormusunuz, Devlet o forumlarıda kişileride, forum sahibine varana kadar tüm hesaplarını inceletirdi ve bu incelemeler o kadar profosyonel yapılırki inanamazsınız, kişilerin tüm Aile bireyleri net tespit edilir, forumlarda veya internette ilk yazdığı mesajdan başlanır isterse 20 sene öncesi olsun hiç fark etmez data verilerinden ulaşıyorlar.

  Bu Adamları anında bulurlar.

  Yunanlı bir Vatandaşın başına geldi net örnektir, forumlardaki Uzman gibi ben iyilik yapıyorum, ürün buluyorum, para kazanmıyorum inanın aynı şeyleri söylerdi. Devlet araştırmasında İngitarede yaşayıp ama yunanistanda bina aldığı ortaya çıktı ve şuan Devlet bu Adamın tüm varlığna el koymuş durumda. Ortada masum İnsanların vergileri ile haksız bir kazanç var.

  Türkiyeye bakıyorum, IPhone en pahalı satılan Ülkeymiş, çok normal ben net detay yazıyorum, Satıcıda Distribütörde ortadır Türkiyede at koşturuyorlar net vergi kacırıyorlar, 3 senelik cihazları halen zam yaparak satıyorlar.

  Sizce bu normalmi?

  Ben görüyorum, siz görüyorsunuz, herkes görüyor yazıyor, ne tuaf Devlet göremiyor !