TTNET 2014 Zammı, 8mbit kotalı İnternet (3mbit) 67 Lira oldu.

x

Zamlarda ve Tekelcilikte Türkiye Avrupanın en gelişmiş Ülkesi oldu.

Ttnet eleştirmek için değil tam tersine Türkiyede neler oluyor, bu zamların altında yatan gerçeği kaleme almak istedim.

Ttnet konusuna gelirsem, dedim ya firmaya kızmanın bir manası yok, kızmak haksızlık, Devlet destekli firma zam yapıyorsa bilin ki Ekonomi devamlı kötüye gidiyor gerçek tanımıdır. Sanıyorum 54 liraydı şuan 67 lira oldu 8 mbit kotalı İnternet fiyatı, 8 mbit hatalı aslında net olarak 3 mbit demek gerekiyor. Türkiyede net şekilde 3 mbit İnternetin fiyatı 67 lira olarak açıklanması gerekir.

Adil kullanım cümlesi sadece laftır, Dürüst Vatandaş için geçerli Adil kullanım araştırma yapılsın, 3 aboneden 1 tanesinin birileri ile interneti paylaştığı ortaya çıkar. Anadoluda örneğini gördük, 7.000 Abonesi olan bir ilçede Ttnet yapılan araştırmada 18 bin kişinin bir kuruş para vermeden İnternet paylaşımından kullanılan Dev bir Vergi kacağı ortada.

Aslında 7 bin kişi net olarak, Ttnet paketlerini alıp el altından satıyorlar gerçek acıklaması budur. Yani Ttnet paketleri aynen kacak sigara gibi el altından satılıyor.

Dedim ya Ttnet ortağı Hariri gurubu Yani Lübnanlı firma ne yapsın, ortağı zaten Devlet ne diyecek Halkına sahip çıkmı ?

Hariri gurubu işin aslında pekte meraklı değil, bırakıyorlardı net şekilde Türkiyeden çekileceklerdi Toplantılar derken Adamlar bir şekilde ikna edildiler. Hariri Gurubu bana göre fazla dayanmasıda çok zor, bu sistemle sene sonuna kalmaz Panasonic misali ortaklıktan çekildiklerini açıklarlar.

Devlet bir şekilde bu işe önlem almalı!

Ttnet gerçekten bunların yanında eleştirmek bile ayıp oluyor hatta Ttneti eleştirmemiz dahi terbiyesizlik bakın bunu abartı yazmıyorum, yürekten yazıyorum şahsen şu andan itibaren TTENT eleştirmek firmaya yapılan net haksızlıktır.

Onbinlerce çalışanı var, yüz binlerce Ailenin sofrasına ekmek veren bir firma. Diğer yanda ise girdiğinizde minicik bir Dükkan fakat satışlarda Milyonj liaralık cirolar yapan, Distribütörden alıp havadan kazananlar var, birde bunların avanta ile beslediği satıcıları var, bu satıcılarınında hiç birisinin Maliyede kayıdı yok.

Devlet bu kayıp paralara mutlaka acilen hatta hemen önlem almalı, İtalya aynı durumda ve Kişilere cezalar yağdırmaya başladılar hatta hapis cezaları son 3 aydır İtalyada havalarda uçuşuyor, tek tek bu kara para sahiplerini yakalamaya başladılar. Yunanistan akıllandı şimdi İnsan avı başlattılar, herkesin Mali kayıtları özel birim tarafından 24 saat full çalışmalarla kontrol ediliyor. Romanya aynı şekilde, İspanyada durum en tepedeki Adamlara kadar uzanan Dev bir Maliye soruşturmasına döndü.

Hollanda 1 sene önce net şekilde İnsan avı başlattı ve İnanılmaz paralar ceza olarak kesildi bu araştırmaları Hollandada çalışan herkesi içine aldı. Almanyada aynı şekilde bakın bir çift ayakkabı alıp vergi göstermeyeni dahi soruşturmaya aldılar abartı değildir Univeriste öğrencileri dahi mali denetim altındalar. Avrupa Yunanistan dersini aldı, şuanda kimsenin gözünün yaşına bakmıyor.

Ben size son detayla örnekle yazımı bitirmek isterim!

Düşünün resmi firma bu Kacakcılarla rekabet edemeyecek hale gelmiş, Ttnet, Vatan Teknosa Darty, on binlerce İnsan çalıştırıyor ama para kazanırken zorlanıyorlar, Dev Firmalar Kacakcıyla baş edecek durumda değiller, yani Maliyede kaydı dahi olmayan, Resmi firmalarında ipini çekiyor.

Ttnet adı altında konuyu actım fakat TTNET bu işte en masum dememiz gerekiyor.

Ttnet’e Devlet müdahale etmesin ve tüm denetlemeleri TTNET’e bıraksın buraya imazamı atıyorum 10 mbit İnternet 6 ayda 40 lira fiyata düşer üstelikte Adil kota gibi bir detay olmadan hatta dahada altına satılır.

Ttnet tüm kacak kullananları biliyor, ceza kesemiyor, Devlet diyor ki Vatandaşa dokunma aynı Devlet diyor ki bana Vergini öde.

Kayıtlarda 7 Milyon Abonesi görünüyordu şuanda bu Abone sayısı 6 Milyon altına indi ve inmeye devam ediyor. Oysaki şuan Türkiyede çok net şekilde 50 Milyon İnternet kullanıcısı var ve İnternet hizmeti alıyorlar!

Ortalama 20 Milyon kişi bir lira dahi ödemeden İnternet kullanıyor!!!

Ttnet ne yapacak sizce bu Adamların her hangi bir şeye yapabilme ihtimalleri varmı?

Hariri gurubu bugün desin ki ben ortaklıktan çekiliyorum al sana tazminat ben yokum, 1 sene sonra Devlet aynen şunu diyecek Ttnet satamıyoruz bir daha Harici Gurubu gibi saf ortak bulamaz çunki. Delimi Adamlar 6 Milyon yasal abonesi olan ama 50 milyon kayıtsız kullanıcısı olan firmaya ortak olsun?

Ve Ttnet hatırlayacaksınız özelleştirildi, yani Devlete göre kurtarıldı, Haririden sonra kim alacak? On binlerce çalışan işten atılacak, şuan utanmadan rezilce ben kacak kullanıyorum diyenlermi para verecek?

Sıkıyorsa Hariri gurubu desin ki ben kacak kullananlara ceza keseceğim kesemez, Devlet buna müsade etmez, cezasınıda Namuslu Vatandaş ve Günah Keçisi Ttnet çeker ve tüm Ahlakı ile Vergisini ödeyen firmalar öder!

Andy Swzniak

 

Tarih: 30 01 2014
Üst kategori: Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

'TTNET 2014 Zammı, 8mbit kotalı İnternet (3mbit) 67 Lira oldu.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba Andy1 Bey 3 sene önce TTnet kullanıcısıydım. Bir ara bilgisayarım arızalandığı için hattı söktüm. ve 2-3 ay kullanmadım inanırmısnız fatura yüksek gelmeye başladı gidip sorduğumda bana tatmin edici bir cevap veremediler. Kullanılmayan internetin faturası nasıl yükselir. Bende taahüt süresi dolar dolmaz iptal ettirdim. Açık söylemek gerekirse devleti arkasına alıp resmen insanları enayi yerine koyup sövüçlüyorlar. bu çok açık bir olay. İnsanların dikkatini pek çekmiyor. Şimdi siz üye oluyorsunuz 2 yıl gibi sabit ücret garantisi veriyorlar ne zamanki taahüt doldu yada dolmak üzere faturayı yükseltiyorlar bu bir tür taktik sadece TTnet te olmuyor başka sağlayıcı firmalarda da durum aynı Bunu denetleyen bir mekanizma yok malesef sorma ver parası diyorum buna. İnsanları yolunacak kaz görüyorlar. Özellikle bu taahüt meselesi çok önemli aslında bunu rekabet kurulu yasaklaması lazım. Çünki büyük bir haksızlık. Bir hizmet aldınız memnun kalmadınız 2 yıl çıkamıyor ve para ödemek zorundasınız böyle bir ticaret ne kadar doğru. Örneğin kullandığım kablo tv bir süre önce sık sık kesintiye uğradı yazı yazdım şikayet ettim defalarca şimdi ben iptal ettirmek istesem ceza ödemek zorundayım böyle bir haksızlık nerde var. Neyse ki bu sorunu düzelttiler de şimdilik iyi gidiyor. Bu ülkede ahlaklı dürüst insanlar cezalandırılıyor malesef bu şekilde. Saygılarımla

 2. andy1 dedi ki:

  Erdem Bey,

  Ttnet bildiğiniz gibi Lübnanlı İş adamı Sayın Harrinin ortak olduğu bir firma, İngileterde Ceo diyebileceğim düzeyde profosyonel Arkadaşım var bu detayı konuştuk. Şunu söyledi Hariri Gurubu çekilmeme sebebi Devlettir yani işin özünde Hariri gurubu bu işten bıktı, bir nevi artık ticaret değil bedava hizmet yapıyorlar.

  Firma indirim yapsa imkansız, zam yapmasa dahada imkansız, İşten çıkarmalar yapsa buda imkansız. Ne yapacak bu Adamlar? Bana gör Ttnet şuan Hariri gurubu yönetmiyor sadece ön plandaki isimden ibaret. Hatta Sayın Hariri açıklama yaptı benim Ttnete İhtiyacım yok, iki misli gelire zaten Aile varlığımdan geliyor! ortaklıktan ayrılma kararını Devlet engelledi.

  8 Milyon abone sayısı iki sene içinde 5 milyon seviyelerine inmiş!

  Fakat kullanıcı sayısı 50 Milyonun üzerinde, yani Ttnet 5 Milyon aboneye sahip ama kullanıcısı sayısı 50 milyon!

  Hariri Gurubunun aratışmasında bir İlçde abone sayısı 7 Bin kişi Ttnet serverlerinde ise durum inanılmazın ötesinde ve kapsamlı bir aratırmada 22 bin kişinin abonelik olmadan kullandığı tespit edildi. Yani Belli uyanık bir kesim Ttnet sınırsız paketi satın alıyor diyelimki 200 lira, bunu 50 liradan satıyor bir nevi net şekilde Kacak İçki Sigara ile aynı ticaret en ufak bir farkı yok.

  Sigara kacakcısı yakalanıp hapse atılıyor, fakat Resmi firmanın ürünü satıp kullanan, kar eden bırakın cezayı uyarı bile almıyor. Devlet çunki izin vermiyor.

  Devlet ya tamamen ortaklıktan çekilecek, Firmaya yani Hariri gurubuna siz her kuşunuzun hakkını arayın fakat bende size tavrım farklı olur önerisi sunacak yani, Tekelci fiyat uygulamasına son verecek.

  Tekrar ediyorum 7 ayda İnternet fiyatları 70 lira ise 30 lira seviyelerine kesinlikle düşecektir. Aradaki 40 milyon illegal kullanım ortadan kalmış olacaktır.

 3. Fehim dedi ki:

  Kaçak kulanıcılara yükleniyor tüm suç ta pahalı olmasa kaçakta olmaz dünyanını en pahalı interneti kulanıyoruz değişen hiç bir şey yok olmayacak ta sanırım 1 sene sözleşmeliyim dolsun ipta edeceğim çözüm üretmek gerkli sokaklara da çıkmıyor hiç bir kimse olan gene bize oluyor

 4. andy1 dedi ki:

  Fehim Bey,

  Kacak kullanım demek tek gerçek taşır, devamlı fiyat artışı, bunada engel olabilmek imknasızdır firma zam yapmaya mecbur.

  Yazımda bir detay verdim, Hariri gurubu bana göre 1 seneye kalmaz çekilir bu şartlarda kalmaları mucize olur. Sonrasında Devlet ne yağar bilemem. Hariri Gurubu kacak kullanımı net şekilde açıkladı sıkıntılarını belirtti, kacak kullanımın inanılmazın ötesinde artık TTNET ürünlerinin kacak sigara misali el altından satıldığını söylediler.

  Siz diyorsunuz ki, fiyatlar pahalı tabiki kacak kullanım olacak. Hayır bu son derece hatalı bir bakış açısı!

  6 Milyon resmi baone var şuan TTNET elinde daha önce 8 Milyona yakındı 3 Milyon kişi bir şekilde ayrılmış veya ortak kullanıma geçmiş. Dahada korkuncu 5.5-6 Milyon resmi abone varken net olarak 40 Milyon kişi kacak paylaşım yapıyor!

  Bugün Devlet firmaya tam yetki versin ve Kacak paylaşım yapanların tümüne cezalar yollansın, 3 ay devam etsinler yeterlidir. en az 30 milyon kacak kullanıcı ortadan kalkar, buda tek anlamı var, Daha ucuz internet ve kesinlikle Adil kota saçmalığının bitmesi manasına gelir.

  Sözleşmeniz bitsede, başka firmayada geçseniz sonuçta aynı şekilde Kacak kullanımdan doğan para sizin cebinizden çıkacak. Yani kurtulmanız imkansız.

  Kimse sokaklara çıkmıyor demişsiniz, Afedersiniz ama hırsız sokağa çıkıp ne diyecek, bana bedava İnternet verin mi diyecek? zaten bedava kullanıyor.

  Bakın Avrupda kacak kullanım yapana Geri zekalı derler, sebebi yakalandığında en üst dereceden abonelik sözleşesine göre ve en yüksek ücretlendirmeden 24 aylık bir ceza alırlar, yatacakları hapis ise kacınılmazdır yani Devlet sen kacak kullandın paranı öde git demez, 6 ay hapishanede misafir eder, birde ortalama 5.000 Euronun üzerinde en az taban cezayı alır.

  Siz Kacak kullanımı çok basit bir şey sanıyorsunuz aslında Türkiyede kacak paylaşım yapanların tamamı yaptıkları sucun ağırlığından habersizler!

  Bu kacak kullanım değil net şekilde, Kacakcılık yani el altından yapılan gayri resmi ticarettir, Tel,if hakları olan bir ürünü alıp el altından satmaktır. Ttnet bugün isterse tüm kacak kullananları en az 6 aylık hapis cezası verdirebilir, Uluslar arası yasalarla bu firmaların hakları korunma altındadır.

  Şuna net eminim, Hariri Gurubu bu şartlarda halen firmayı devam ettirmesini düşüneler varsa bilsin ki bu Adamlar çekilecektir. Sonrasımı yine net eşkilde yazıyorum !

  Hariri gurubu çekildiği anda Telekom en az %60 İşci çıkarımına mecbur kalacaktır, İşci çıkarmassa ayakta kalması imaknsızdır. Kacak kullananlar aslında Çalışanların ekmeklerinide gasp ettiklerini bilsinler!

 5. Fehim dedi ki:

  Kaçak kulanmasın benmi enğeliyeceğim kaçağı sistem var ISP lerde bir evde Kaç farkılı Bilğpisayar kaç ıp alıyor biliyorlar kaçak kulananları kessinler interneti

 6. andy1 dedi ki:

  Fehim Bey,

  Sizle bir alakası yok zaten neden böyle düşünüyorsunuz, bizim dediğimiz aynı şey, Kacak kullan tüm IPS net şekilde server üzerinden görünür, burda Devletin firma hiç bir müdahale yapmadan, Firmanın tüm kacak kullanıcılara her türlü yasal yaptırıma izin vermesidir.

  Ayrıcıca İnterneti kesmek Kacakcılara harika bir hediye olur, İnternet kesmek bu işi kapaları Namuslu Vatandaşı aptal yerine koymaktır, Hırızın çaldığı yanında kar olması demektir.

  TTNET ve Hariri Gurubu aslında Avrupadaki yasal haklarını kullanmaları gerekir, yani kacak kullancılardan en yüksek sözleşme üzerinden en ucuz abonelik sözleşmeri ile elbetteki satan kişinin yaptığı bağlantı süreside hesaplanıp yasal fazileri ile bu paralar geri alınmaldır. Diğer ise Devlet Kacakcılık sucundan bu kişilere deava acıp kayıp Vergileride Bierek vergi kacakcılığından yargılamalı ve ceza kesmelidir.

  Diyebilirsiniz böyle cezamı olur, Avrupada sistem budur Uluslar arası firmaların her hakkı Uluslararası sözleşmelerle korunur. Ttnet bu firmlardan biridir.

  Bu gidişle gecen sene yazdım 8 mbit kotalı İnternet fiyatı 150 liraları tahatlıkla görecektir. Kacakcı artık Devlette tanımıyor, Ahlakta, İnsanlıkta.

 7. Fehim dedi ki:

  Olan gene bize oluyor her sene başı 5 tl günceleme yaptıklar zamda kurtarmıyor sa bu tt neti hariri gurubu çekilir ise işler fenalaşır işten çıkarmalar başla yasa 5 kaçak 30 milyon abone ne demek nasıl ödüyor devlete vergileri TTnete acır oldun bi düşündüm da

 8. andy1 dedi ki:

  Fehim Bey,

  Devlet ortağıdır Ttnetin biliyorsunuzdur sanırım. İşin içinde siyasi parti olunca herşey değişiyor şuan ki hükümetle asla alakalı değil belirtmek isterim her hükümet kim olursa olsun aynı şeyleri yapacaktır.

  Firmalar tamamen bağımsız olmak zorundalar, Devlet karışırsa hiç bir firma sağlıklı bir kararı alamaz ve uygulayamaz!

  Ttnet 2 senedir nerdeyse çığlık atıyor, kacak kullanımlar serveleri dahi zorlamanın ötesinde arıza olmasın diye, farklı makineler üzerinden vardiya uslu hizmet veriliyor. Bir ara İnternet çoktü demişlerdi hatırlarsınız sonrasında hacklendi denildi, oysaki durum hacklemekle uzaktan yakından alakası yoktu, sistem tamamen çökmüştü. Düşünün evinizde bir prize 10 tane çamaşır makinası, 10 tane bulaşık makinası, 10 tane buzdolabı, 10 tane çay ıstıma cihazı bağlıyorsunuz, ya yanacak yada komple binayı yakacak.

  TTNET şuan aynen bu durumdadır. Devletin acilen şunu demesi gerekir, tüm kacak kullancılara ceza uygulaması başlatın, cezalar verilmeye başlasın, bakın adil kota diye birşey asla olmaz olmasıda mümkün değil.

  Daha öncede hatırlarsanız lafta adil kota vardı uygulanmıyordu, herkes normal sınırsız paketleri kullanıyordu, sonrasında kacak paylaşımlar artıkca bu uygulama getirildi. Dahada farklı uygulamalar gündeme sokulabilir.

  OECD Resmi raporunda, çok acıdır ama 7 kusur milyon abonesi olan TTNET son 2 senede 5.6 milyon aboneye düştü, kacak kullanım ben 30 milyon dedim ama kesinlikle daha fazla bir rakamdır.

  Bakın 4 tane sahtekar kacakcı, gidiyor 250 liralık 20 mbit sınırsız kotasız paketi alıyor, Adam başı 50 lira ödüyor!

  Zavallı Namuslu Vatandaşta 67 lira veriyor 8 mbit kota aşımında 3 mbit iNternete 67 lira veriyor. Diğer yanda hırsız 50 liraya sınırsız paketin keyfini yapıyor net şekilde ticaret yapıyor.

  Sizin firmanız olsa ne yapardınız? Ve düşünün 20 binin üzerinde İnsan çalıştıryorsunuz!

  Forumlarda bunu yazdım, şok oldum ortalık kacakcı doluymuş meğerse edilen küfürlerin haddi hesabı yok. Doğruyu yazıyorsunuz Hırsız adı üstünde Halktan, Ahlaktan İnsanlıktan anlamyan karekterler, pahalı ne yapalım diyor ama akıl almaz küfürleride ediyor.

 9. Fehim dedi ki:

  Doğru söylüyorsun adil kota vardı hemde 25GB dı ama uyğulanmıyordu ne olduysa Bilği teknolojileri iletişim kurumu uyğulayacaksın mı dedi yoksa türk telekom mu dedi uyğulayın bu kotayı işin ucu kaçtı kaçak zam zam da düzlmiyecek sanırım bu konu

 10. andy1 dedi ki:

  Fehim Bey,

  BTK mecburen bu kararı aldı, sebebi ya Kacak kullanıcılara ceza yağdrıacakları ki Hiç bir siyasi parti seömeni ile restleşmeyi sevmez, veya bu kota uyugulmaya sokacaktılar ve uyguluyorlar.

  Seçimlerde hükümet değişmesse ilk işlerden biride Kacak kullanıcıları çok büyük bir süprize karşı şimdiden uyarmak isterim, ilk gidecekleri yer TTNET genel müdürlüğü sonrasında Malite Bakanlığının büroları sonrasında ise Yerek mahkemlerle sıkıntılı bir süreci mutlaka yaşayacaklar yani hiç bir şekilde kacışları yok.

  TTNET şuanda tüm bu Kacak kullanıcıları biliyor tamamı kyaıt altındadırlar, hatta itiraz ettiklerinde birde süprizle karşılaşacaklar bu süprizde abone oldukları paketin veri kayıtları olacaktır.

  Cidden yazık, düşünün 10 evin 8 tanesinde kacak kullanım var, bu kimin parası? Elbetteki sizlerin, Adam 30 liraya 20 mbit sınırsız İnternetin keyfini yaşıyor, siz ne yapıyorsunuz 67 lira verip download veya kullanım durumuna göre 8 mbit alıyorsunuz kota doluncada koca bir 3 mbite 67 lira veriyorsunuz vergileri ıvırı zıvırı tamamı sizden çıkıyor.

  Hırsız ise bizlere küfür ederek birde ne yapalım pahalı diyor birde yazdığımız için tehditte ediyor küfüründe her türlü rezilcesini ediyor, ama sizin gibi 8 mbit kullanmıyor 20 mbit sınırsız kullanıyor.

 11. Fehim dedi ki:

  Eminmisin kaçak internet konusunda tamam üst düzey yöneticiler ile konuşmuşluğun var amam Sirius XM olayına dönmesin

 12. andy1 dedi ki:

  Fehim Bey,

  Kacak kullanıma kesinlikle müdahale yapılacaktır, yapılmadığı takdirde 3 sene içinde Türkiyede İnternet kullanımı neredeyse imkansız hale gelecektir.