The Broken Circle Breakdown,KırıkÇember,yüzleşme.Detay tanıtım.Mükemmel bir film

x

Uzun zamandır inanın bu kadar konuya derinlemesine inen her ne kadar adı Türkçe çeviri ”Kırık Çember” densede bana göre tam ismi ”YÜZLEŞME” filmde baştan sona size çeken çok kaliteli bir senaryo var.

Filmi Bluray olarak izledim, ve şuna inanın saheneleri bir kaç defa geri alarak izledim detay mükemmel ve bazen detayları kaçırabiliyorsunuz, evde izlemek bu film sinemada izlemekten daha keyif alacağınız mükemmel bir sinema yapıtı.

Konusu Belçikalı Amerikan Country müzik gurubu solisti üzerinde gelişiyor, tanıştığı Genç bir Kadın enteresan dövmeleri ile Solistimizin hayatına girer ve bir süre sonrada Hamile olduğunu öğrenir, sonrasında doğan Kız Bebek 6 yaşında gelen Losemi Kanseri ve Losemi ile savaş, Losemi sadece kısa detay olarak işlenmiş yani senaryo hastalıkla detayla alakalı değil, Anne ve Babanın bu çaresizliğe karşı Duygularındaki kaos anlatılıyor.

Film aslında inanılmaz detaylarla dolu, günlük yaşamınızdan net detayları ve kendinizle yaptığınız kişilik savaşlarını hissedeceksiniz yani film size ciddi olarak temas edecektir. Din ve Dinsizlik, Tanrı Kavramı, Ölüm ve ne kadar yalnız olduğunuzu sonuna kadar size gösterecektir.

Filmde inanılmaz bir detay var, Hastalığa karşı Vatikan ve Papaya edilen küfür enteresandı, Papa üzerinden İnsanların nasıl çaresizliğe itildiği, Dini tabular yüzünden, Sağlıkta dahi  nasıl Günah diye işlenen sağlık cinayetlerine çok kısa net olarak vurgular var, burda sakın film Din üzerine düşünmeyin minik diyaloglar içinde işleniyor, yani konuyu dağıtmıyor.

Finali ise inanılmazdı, bir Annenin duyguları inanılmazın ötesinde yansıtılmış, Bir Annenin Çocuğunu kaybettiğindeki o kaos geçişi, özlemi, Ölümü kabul etmeyişi sizi net olarak filimin içine alıyor, Annenin tüm duygularını yaşıyorsunuz, ve Finalde sizi mutlaka duygusalığın en dibine çekecektir.

Kendinizle yüzleşeceksiniz, normal gündelik hayatımızda düşündüğümüz ama kelimelere dökemediğimiz inanılmaz detaylar var.Filim sonunda ise tek kelime ile kendinizle yüzleşeceğinize emin.

Siz olsaydınız, neyi seçerdiniz, Yaşamak mı ? Ölüm mü?

Mutlaka izleyin, böyle filmler çok zor çıkıyor Arşiv meraklılarına kesinlikle BluRay diskini almalarını tavsiye ediyorum, filimin Müzikleri inanılmaz ötesinde harika, film izledikten sonra Filimin Sound Track albümünü mutlaka dinleyeceğinize eminim.

Andy Swezniak

 

Tarih: 17 05 2013
Üst kategori: Sinema film eleştiri
Alt kategori:

'The Broken Circle Breakdown,KırıkÇember,yüzleşme.Detay tanıtım.Mükemmel bir film' hakkında sorular, açıklamalar

 1. akın dedi ki:

  andy hocam merhaba , film /sinema inceleme ve eleştirilerine yer vermeyecek misiniz artık sitenizde?

 2. andy1 dedi ki:

  Akın Bey,

  Sitemizi takip ettğiniz için çok teşekkür ediyorum.

  Bu aydan sonra yeni filmleri eklemeye başlıyoruz, ortalama 100 adetten fazla film arşivimde hazır malesef eklediğimde zaten okuyacaksınız yeni dönem sinema filmleri çok ama çok fazla sadece ticarei amaçla çekilmiş filmler.

  Oysaki Avrupada yapılan harika filmler var bunlar genelde Ulusal yarışmalarda yer alan Sinema günleri kuşaklarında ve sadece sinema salonlarında izleyici ile bulaşabiliyorlar. Tabiki yapımcılarda bu filmleri satın almak işlerine gelmiyor belli bir yatırım ve İsmi duyulmaış Snatcılar olunca hiç bir zamanda gerçek sinema izleyicisi ile buluşamıyor.

  2 sene lik bir sürec var, bu dönem sonrası Türkiyede dahil bu filmleri SmartMedya abonelikleri ile izlemek mümkün olacak. Şuan Avrupada belli kanallarda iyi yapımlar gösteriliyor, yine bunlarda paralı özel kanallar veya yabancı dil en azından İngilizce Lmanca veya Fransızca bilenler tercih edebilirler.

  Normal Dvd olarak dahi bu filmlerin piyasalara sürülmemesi bence Sinema adına büyük bir ayıp.

  Desteğiniz için Teşekkür ediyorum.

  Saygılarımla

  Andy Swezniak

 3. akın dedi ki:

  detaylı açıklamanız için çok teşekkürler andy bey, ben yalnız bir insanım ve film izlemek tek keyfim diyebilirim.
  daha önceki incelemelerinizden yola çıkarak film keyfimizin benzer olduğunu söyleyebilirim. bu yüzden siz inceleme yaptıkça altına ben de 1-2 bişey karalarım. böylece güzel bir platform oluşturmuş oluruz.

 4. andy1 dedi ki:

  Hafta sonu kısmet olursa Yeni 3 film hakkında yazım olucak, umuyorum beğenirsiniz.

  Sinema benim için daha doğrusu tutunları için tek kelşmeyle terapi gibi.Binlerce Film arşivledim halen eski filmleri zaman buldukcada izlerim.Hatta aralarında belkide 5-6 defa izlediğim ama tekrar izlesem asla sıkılmayacğım Sinema eserleri var.

  Yeni dönem filmlerini malesef bazen bırakın tekrar izlmeyi izlemek bile eziyet oluyor.

  Saygılar

 5. akın dedi ki:

  tamamdır hocam ilgilinzi ve alakanız için çok teşekkür ediyorum iyi çalışmalar.