Teşhir ürünü Televizyon almayın,Vatandaşlara sıfır diye teşhir ürünü satan Utanmaz Firmalara dikkat!

x

Sitemizde son dönem gelen şikayetlerden tam manasıyla şok olmuş durumdayız bu abartılı bir yorum değildir, isim olarak Türkiyenin üstelikte büyük firmalarında bu rezaletler yaşanıyor.

İnsanların paraları alınıyor ve firma net olarak sıfır diye kullanılmış içinde garanti belgesi hatta kumandası dahi olmayan televizyonları İnsanlara satıyorlar.

Bu cihazların tamamı ise panasonic ürünlerinden gelen şikayetler, panasonic.tr bu konuda elbetteki tamamen habersiz fakat firmalar panasonic isminede zarar vermeye başladılar.

Sitemizde bu konuda şikayetler artık bıarkın anormalliği net olarak dolandırıcılğa dönüşmüş durumda !

Tüketicilere tavsiyemiz, cihazlarınızı alırken lütfen kontrol edin kutusu yırtık, ezilmiş veya yeniden abntlanmış ürünleri derhal iade edin gelen kargoya rapor tutturup geri yollayın, servis getirdiğinde aynı şekilde kutuyu açmadan kontrol edin açılmışsa en ufak söze dahi gerek duymadan servise teşekkür edip cihazı geri yollayın sakın kurulum yaptırmayın !

Garanti belgesiz ürünlere sakın ama sakın imza atmayın, garanti belgenizi isteyin, ve firmayı derhal sanayi bakanlığına şikayet edin !

Size satılan ürünün sıfır olduğunu iddia edip kullanılmış ürün yollayan firmaların tuzağına düşmeyin !

Firmalar teşhür ürünü olduğunu söylemek zorundalardır !

Andy Swezniak

Tarih: 24 08 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

'Teşhir ürünü Televizyon almayın,Vatandaşlara sıfır diye teşhir ürünü satan Utanmaz Firmalara dikkat!' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Erdem antalya dedi ki:

  Merhaba bahsettiğiniz bu konu bu firmada eskiden olduğu kadar olmasada yine oluyor. Hatta eskiden daha fazla oluyordu benim bile başıma geldi. Hemde 2 defa biri yıllar önce aldığım CRT Sony Flat tv de olmuştu Tv nin İstanbuldan kapalı kutu olarak gönderileceğini söylediler ellerinde yoktu.

  Tv geldiğinde şoka uğradım toz içindeydi ve kumandasının üzerinde çizikler vardı Yanımda kumandayla beraber hemen aldığım yere gittim ve gösterdim kendileri bile şok oldu kumandayı görünce Tv yi götürüp gösterdiğimde söyleyecek bir şey kalmamıştı zaten Hem merkeze yazılı olarak ve hemde Sony ye bunu bildirmiştim gitmeden önce Merkezedn beni aradılar bana yeni bir tv göndereceklerini söylediler ve gönderdikleri Tv gerçekten açılmamıştı.

  10 yıl önce Bu firmadaki bir mağazanın yöneticisi ile arkadaş olmuştuk zaman zaman arkadaşlarıma ürün alıyorduk ve bize yardımcı oluyordu. İnanın Bu samimiyet sonucunda şunu farkettim ellerinde kapalı kutu varken teşhir ürünlerini yada iade ürünleri silip temizleyip veriyorlardı o zamanlerda kutunun açıldığını üzerindeki teknosa bandından anlıyorduk. yakın bir zamandada DVD aldığında olmuştu.

  Eskiden daha fazla oluyordu fakat şimdi tüketici hakları ve hizmet kalitesi yönetimi nedeniyle daha azda olsa yine oluyor. Benim buradan bir tavsiyem olacak bu konuda. Bu marketten yada benzeri bir yerden bür ürün alacağınızda elimizde kapalı kutu yok dedikleri fakat bir bakalım başka illerde varmı dedikleri anda risk altındasınız demektir çünki başka bir ilden gelen cihazın açılmış olma ihtimali çok yüksektir.

  Gözünüzle görmedikçe almayın.İnanın bu konu bir çok insanda paranoya yarattı. Birde hakkınızı arayın diğer yazılarda bir arkadaşımız müdürün evlenmeye gittiğini değişimin olamayacağını söylüyordu bu çok komik bir mazeret derhal o firmanın tüketici danışma hattını arayın. aslında söylendiği kadar değil gerekli yerleri arayıp şikayetinizi bildirirseniz gerçekten sonuç alırsınız bir çok arkadaş doğru yolu izlemiyor.

  Gidip oradaki satıcı ile görüşüyor. Bu yanlış bir durum Merkezi arayacaksınız. Şimdi aslında teşhir ürünlerini söylüyorlar fakat bazen bu konu atlanabiliyor yada tüketici atlayabiliyor. bu konuda uyanık olmak lazım. Hatta bazı satıcılar bu konuda başı ağrıdığı için kapalı kutu vermeye çalışıyor.

  Uyanık olmak lazım. Şunu unutmayalım ki dünyanın neresinde olursak olalım hakkımızı aramazsak böyle şeyler başımıza gelmeye devam eder. Şimdi bir ürün aldığınızda bahsettiğiniz firma cep ten arayıp anket yapıyor üründen memnunmusunuz yada satıcıdan memnunmusunuz diye soruyor bir çok burada şikayetlerinizi dile getirin. saygılarımla

 2. Akmir3921 Ankara dedi ki:

  P50st50E icin gittim ama kapalı kutu bulamadım ben de vazgeçtim.

  Haberler, dizi, belgesel ve harddisk üzerinden film dizi seyredilecek tatil günleri dısında gece acik kalacak. 2.5 -3 m de izlenecek sadece güzel görüntü ve buyuk ekran arıyorum 3d, wifi, smart gibi özellikler istemiyorum.
  Sanırım derdimi anlatabilmişimdir. Bir de plazmanın ömrünün kısa olacağını ve ısınma yapacagını söylüyorlar

 3. andy1 dedi ki:

  Sitemizde gördüğümüz Sorunlardan sonra kesinlikle teşhir ürünü almayın diyoruz, teşhir ürünlerini almak sadece sıfır yerine kullanılmış ürüne para vermeniz manasına geliyor, bunu görüyoruz.

  Bu sebeble artık Teşhür ürünlerini almamalarını sitemizi takip edenlere tavsiye ediyoruz, kullanılmış ürünleri sıfır cihaz parasına satan firmalara tavsiyemiz bu cihazların her halde kullanılmış doluklarının farkında değiller bunuda boş verdik artık İnsanlara sıfır diye teşhir ürünü serileri satan firmalarıda sitemizde görebilirsiniz.

  Plazmaların ömrü kısa değildir, ısınma sorunu her panelde mevcuttur hatta bazı LcdLed paneller soba niyetine küçük bir odayı ısıtabilirler, bunlar zamanında Türkiyede yapılan boş konuşmalar olarak değerlendirmek lazım. Isınmayan panel yoktur.

  Türkiyede şuan hangi seriler satılıyor bilemiyorum, Samsung Plazmalara bakabilirsiniz, kesenize uygun ürünleri yazım bilgim dahilindeyse yardımcı olmaya çalışırım.

 4. Akmir3921 Ankara dedi ki:

  Cevabınız için teşekkür ederim. Samsung 51F5570 ve Samsung 51F4900 arasından birini seçeceğim. Lg plazmaları da düşünmem gerekir mi?

 5. andy1 dedi ki:

  LG plazmalar Samsung ve Panasonic renk değerlerinden biraz daha farklıdır, bütcenize göre her iki cihazda size iyi bir performans sunacaktır.