Teledünya-Uydunet Engelli Vatandaşları tanımayan Devlet firması

x

Dünyada Türkiye’deki Devlet anlayışı özellikle Engelli Haklarında Türkiye en geri kalmış Ülkeler arasında.

Bugün Kablo tv,Uydu nete telefon ettim, engelli tarifesi varmı diye tabiki detayları almak sitemde yayınlamak amaçlıydı yani avantaj sunan firmları paylaşıp İnsanlarada yardımcı olmak amacıyla aradım.

Teledünya Müşteri hizmetleri çalışanı tüm kibarlığı ve nazik anlatımıyla detayları özetledi açıkcası fiyatlar diğer firmalara görede net olarak avantajlı ve cazip tabiki sağlığı ve gücü yerinde çalışan İnsanlar için oldukça avantajlı tarifeler sundular.

Engelli tarfieleri hakkında soruma ise tam şok yanıt aldım. Kablotv + TeleDünya digital televizyon paketlerinde Engelli tarifesi olmayan her halde Dünyadaki tek Devlet firması Türkiyede.  Engelli İnsanların en ihtiyac duyduğu alanların başında teknoloji üzerinden paylaşım gelir, Dünyadaki gelişmiş Devletlerde Engelli Vatandaşlarına bu hakları en üst noktada ve kalitede sunarlar.

Engelli İnsanlar gelişmiş Ülkelerde ilk öncelikli Vatandaş konumdadırlar her zaman Engelli İnsanları ulaşamadıkları yaşamı en sorunsuz haliyle evlerine kadar ulaştırırlar.

Türkiyede düşünün Televizyon izleme hakkını dahi Devlet Engelli Vatandaşlarına ücretli sunuyor en ufak indirim yapmıyor.

Televizyon ücretli paketlerinde Engelli tarifesi olmadığınıda anlamış oldum.İnternet paketlerini sordum Müşteri yetkilisi Engelli paketimiz var Efendim dedi tabiki sevindim, ve 10 mbit ürün fiyatını sordum ve şok oldum !!!

10 Mbit sınırsız ürün paketlerinde Engelli tarifeleri yokmuş, bir Ülke düşünün Engelli Vatandaşına İnternet paketlerinde Engelli yasağı uyguluyor, bu pakete Engelli tarifesi koymama sebebinide öğrenmiş oldum.

Teledünya,Uydunet Engellilere saygısı dilenciye sadaka misali uygulanıyor, 1 mbit hızlarda ve kotalı paketlerde bu kapetlerdeki kısıtlamalarda Türkiyedeki Devletin Engelli tanımına uygun dilenciye sadaka örneğinin Devlette gerçek haline dönüştürülmüş.

10-20 gblık kotalı yüksek hızları satın alabiliyorsunuz. Devlet aslında Engellisine sadaka veriyor al sana 20 gbit sokaktaki dilenciye al sana 20 kuruş demenin Devlet uygulamasını görüyorsunuz.

Engelli İnsanlara Dünyada ki tek kısıtlamayı koyan Ülke Türkiyedir sanıyorum, tek özgürlüğü televizyon ve İnternet olan Engelli-Özürlü İnsanları para gören Devletleri ve İnsan Haklarından bahsetmelerini dahi kınıyorum.

Andy Swezniak

 

Tarih: 19 03 2013

'Teledünya-Uydunet Engelli Vatandaşları tanımayan Devlet firması' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Gökhan Sarar dedi ki:

  Engelli bir Vatandaş olarak konuyu açmanıza memnun oldum,güzel detaylara değinmişsiniz.Bizler Engelli İnsanlar Türkiyede malesef farklı gözle bakılıyor yani asalak yaşayan parazitlerden farksız konumdayız.
  İnternet sizinde dediğiniz gibi tek özgürlüğümüz fakat bizlere internet yasaklanmış 1 mbit hızda yapabileceklerimiz bellidir, yaşadığımız Engelli hayatımız gibi bir tarife sunuluyor, utanmadan birde kota aşım ücreti eklenmiş, peki ama madem kota aşım ücretini biz engellilerden alacaksanız bu çirkin ve art niyetli yüksek hızları satıyorsunuz diye sormak gerekir.
  Engelli tarifesi bana göre mecburiyetten koyulmuş detaylardan ibaret, tarife değil sadece yasal sorumluklarını yazmışlar.10mbit interneti kullanamayacaksam satın alamayacaksam, 20 gb kotalı interneri satma sebebleri bile faciadır, bile bile para tuzağıdır.İnternetten film izlemeye kalksam ve 10 gb paketlerine inansam alık kota aşımı fiyatı inanılmaz rakamlara çıkacaktır.
  Teledünya ve Devletin bu uygulamasını kınıyorum.Sadaka istemiyoruz bu uygulamayı koymaları dahi bizlere yapılan bir umursamazlıktır.Teledünya Engelli İnsanlar için bir sınır koyabilir %60 üzeri özürlülere en azından uygulansın.%40 özürlü belgesi olanlara ise şuanki tarife uygulanabilir fakat kotalar kaldırılmalıdır,fiyatlar yeniden düzenlenmelidir.

  Gökhan Sarar