Teledünya abonesi olmak riskli,müşteriyi para gören ucuz hizmet anlayışı.

Teledünya hizmet anlayışını neye göre yaptığını anlmak inan çok zor, ne yaptığı belli olömayan tutarsızlıklarla dolu bir anlayış sahip.

Teledünya tam ilerleme var derken, birden bu firma herşeyi ters yüz edebiliyor, en son misali son 15 gündür uyguladığı olumlu kanal hizmeti biranda şifreli kanallara döndü, aboneleriyle alay edercesine umursamazlık içindeler.

Teledünya düşünmeli, verdiği kanalların %80 ücretsiz uydu vericilerle zaten izleniyor, kalan %20 kanalsa müşteri yani abone tutabilmek için yetersiz kaliteye sahipler, birde bunlar ücretli olunca, Teledünya malesefki, olmazsada olur bir basit firma olarak yerini koruyor.

Teledünyadaki, tuaf yöentim ve ürün pazarlamadan yoksun hizmet anlayışı ile, ne ileri gider nede büyük firma olur, büyük firma olabilmek böyle yönetimle imkansız.

Teledünya 3D kanalı varki tam bir acizlik timsali, bir firma buna 3D yayın nasıl diyebiliyor anlayabilmek imkansız, yada o 3D kanalı koymandaki anlayış nedir, 2 senedir aynı tekrarlarla, sade4ce kötü imaj ve aboneye umursamazlığın net göstergesi.

Teledünya HD kanalları dahi inanılmaz az sayıda 4 tane HD kanal zaten normal şifresiz her evden uydu vericilerle izleniyor, dedim ya Teledünya bu işlerden o kadar habersizki o bedava 4 kanalı kendi hd platformlarında reklam olarak veriyorlar gerçekten yazık, bu nasıl yönetim anlayışıdır ben anlayamadım.

Devlet Teknolojide Dünyaya ayak uydurmak zorunda, 1960 ların, eğitim ve kültürü ile yetişen, Dünyaya kapalı yöneticilerle malesefki olmaz, olmuyorda zaten.

Teledünya yönetimindekiler kızmasınlar ama sene 2012 Teledünya ise halen 1970 senesini yaşıyor, Avrupalı rakiplerinin 50 sene gerisindeler, rakip dememde hata Teledünya Avrupalı meslektaşları ile rakip olması için, genç ve bu işten anlayan beyinlere ihtiyacı var.

Teledünya içeriğine bakmak dahi yeterli zaten, kanal kalitesi tamamen 50 yaş üstü İnsanlara hitap ediyor, Çağdaş Dünya ile arasında uçurum var, Kanallarının %90 haber ve Devlet kanalları, Eğlence yada Gençlere yönelik 1 tane dahi kanalı yok, olanlarda şifreli yani paralı kanallar.

Müzik kanalları var diyenler olabilir, ben paralı platformdan bahsediyorum, ücretsiz hd reciver ı olanlar Teledünyadan çok daha fazla kanala sahip, teledünyada vasat kanalları izlemenin bedeli 12 lira, böyle hizmet olmaz.

Türkiye gerçekten çok zengib Ülke, böyle iş yapamayan firmaları Dünyada hiç bir Devlet bünyesinde barındırmaz, tamamen zarar ettiren firmaları halen elde tutmanın tek getiri Devlete olan, mali yüktür.

Hükümetin yerinde olsam, bu firmayı derhal elden çıkarmanın yollarını aramaya giderdim, Dünyada bu kadar ekomik dar boğaz varken, iş yapmayan firmlara para yatırmak manasızlık.

 

Tarih: 02 06 2012
Üst kategori: Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

'Teledünya abonesi olmak riskli,müşteriyi para gören ucuz hizmet anlayışı.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. alimert antalya dedi ki:

  TELEDÜNYA ÇOK İYİ !
  demek İMKANSIZ !…
  teledünya almak demek 1ay ne internet ne tv bağlantısını düzeltmeyip üstüne para alan en az ayda 3-4 kez bağlantısı giden 1 mb internet aldığını sanıp 00000.1 mb internet almaktır !

 2. andy1 dedi ki:

  Malesef, Türkiyede hizmet demek sadece para anlamına geliyor, firmaların tek amacı ve düşüncesi az hizmetle daha çok para kazanmak peşinde koşmaktır.

  Teledünya, bırakın yayın kalitesini sattıkları cihazlar ve kablo şebekeleri dahi, ilkel kolayca evinizde binlerce liralık televizyonları arıza riskiyle karşı karşıya bırakabiliyor, topraklamasız eski bina içi kablo tesisatları artık hurda bakır olarak değerlendirmek gerek.

  Yayınlarına birşey demiyorum, sinema kanalları varki tam bir kalitesizlik örneği, 10 yakın sinema kanalı ama toplasanız, tekrar filmler bazen 5 kanalda birden aynı filmi görmekte mümkün, yani İnsanlara hizmet sunarken, İnsanların paralarınada saygı duymak zorundalar, abone alan ilk bir hafta sonra aboneliğinin bitmesini bekler hale geliyor.

  Develt kurumun halen böyle ilkellikle yönetilmesi ise çok üzücü.