Teledünya aboneleri dikkat,tvlerinizi yakabilirsiniz !

x

Teledünya aboneleri dikkat etmesi gereken unsuru ve mutlaka kontrol etmeniz gereken bir detayı sizlere belirtmek isterim, özellikle eski kablo şebekelerinden kaynaklı ve Teledünya hd kutularının topraklama problemlerindeki şikayetler artıyor, Türkiye’de şahid oldum ve inanılmazdı teledünya dijital paketle gelen hdbox kutusu tehlike saçıyordu net olarak elektrik yüklenmesine bağlı problem kücük Çocuklara zarar verecek bir akımı hdbox’un çıkışndan fiziksel olarak dışarı veriyordu.

Bunu anlamak tam bir tesadüf oldu, Arkadaşımın cihazda logo izi kalıyor demesi üzerine logo oluşan görüntlere baktım, ilk aklıma gelen elbetteki hd box ve hdmi kablo oldu, hdmi kabloyu Arkadaşıma hediye getirdiğim farklı hdmi kabloyu taktığımda tam şok yaşadım teledünya hdboxtan gelen inanılmaz bir akım vardı kabloyu takmayı bırakın çıkarırken dahi kıvılcımları çıplak gözle görebilmek şaşırtıcıydı.

Servisi aradım ertesi gün geldiler, yine şok olmuştum servisler zaten bu problemi biliyorlarmış peki dedim bildiğiniz halde neden İnsanlara sitenizde bir uyarı yazısı yayınlamıyorsunuz, cevap basitti Teledünya servisiyiz biz yapamayız, Teledünya servisi ama kendi problemlerini merkezlerine bildirmiyorlar.

Servise şunu sordum bu cihazı yani hdbox’u bir Çocuk tutsa ciddi şekilde yaralanabilir veya korkudan kaynaklı şok yaşayabilir, tabiki cevap yok kablo şebekesinden gelen sinyalı ölçtüler sonuç inanılmazdı hemen bloklama özelliği olan aparatları daire girşinndeki ana kabloya bağladılar, tekrar ölçümde ise problem kalmamıştı yani statik elektrik akışı kesilmişti.

Servis bu seferde utanmadan para istedi, yurt dışında alışmamışım böyle şeylere firmanın hatasından kaynaklı inanılmaz bir riskle evde binlerce liralık cihaz zaten bozulmaması mucize demek lazım, logo izleri burn in yanıklarına dönüşebilirdi buda bir şans basit bir yıkama ile logo izleri silindi, servis halen para istmesine kızdım.

İstediği parada 10 lira aslında hiç birşey değil, aç gözlülük yapmasalar bahşiş olarak daha fazlasını zaten hazırlamıştım, yinede 10 lirayı verdim tabiki fatura istedim bu seferde fatura veremezmiş tam bir saçmalıktı anlayacağınız, Teledünya hizmetinden başlayan ve servislerine kadar devam eden tuaf bir firma olduğuna karar verdim.Parasını ödedim yolladım, Arkadaşım kalp nakli bekleme konumuna geldiğinden fazla uzatıp üzülsün istemedim.

Teledünya hdbox veya kablo tv kullanıcıları eğer cihazlarınızda tuaflık veya kutularda çıkışlarında elektrik akımı var ise sakın ihmal etmeyin, cihazınızı yakabilirsiniz veya ciddi hasar verebilirsiniz hatta evde kücük Çocuklarınız var ise bu cihazlardaki eletrik akımından yaralanabilirler veya korudan kayanklı reflksle kendilerine zarar verebilirler, mutlaka kontrol edin sorun var ise Teledünya telefon edip durumu bildirin.

Tarih: 04 04 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

'Teledünya aboneleri dikkat,tvlerinizi yakabilirsiniz !' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Erdem Körüklü Antalya dedi ki:

  Merhaba Yazınıza katkıda bulunmak istedim. Bende kablo tv abonesiyim. Elektronik Teknisyeniyim. Yeni bir tv aldım gelen servis elemanları bu konuda beni uyardı ” Abi Alıcı Tv ye hasar veriyor daha sonrada biz zor durumda kalıyoruz” dedi Daha sonra Teledünya alıcısı arıza yaptı gelen teknisyenlar çaktırmadan hatta Galvanik izolatör taktılar. Ben bunun ne olduğunu sorunca ”Abi önemli bir şey değil sadece yayını filtre ediyor” dediler. Bende sadece güldüm söylediklerine sorunun farkındalar fakat çaktırmıyorlar. Bende daha sonra Alıcıyı söktüm kartı modülle tv ye taktım alıcıyı kullanmıyorum. Alıcıyı geri iade etmek istediğimdede kabul etmediler. Aslında mahkemeye verip uğraşmak gerekir. Saygılarımla

 2. andy1 dedi ki:

  Teledünya Devlet kurumu olmasına rağmen nasıl bu kadar umursamaz oluyor anlaşılması imkansız, bana göre probelem cihazlardan çok Teledünya2nın alt yapısı ile alakalı, eski kablolar ile digital yayın yapan tek Ülke Türkiye, Teledünya bütcesi yoksa dahi sistem kurduğu binalarda yenileme çalışmaları yapabilirler, 30 senelik eski alt yapı ile 10 sene sonra binalarda ciddi sorunlar çıkacağını hayal etmek zor olmasa gerek, biran önce önlem almak zorundalar.

  Diğer tuaf anlayış ise Abonelik satık kutu vermekle olmuyor, binlerce liralık televizyonlara verilen paraların sorumluğunu her hangi bir arızada kim üstlenir bilemiyorum.LG bu tür televizyon arızalarında sorunu bilmesine rağmen değişim yapıyor, şuna emin olun bu sorun büyüdükçe firmalarda değişim işlemini yapmamama hakları var.

  Türkiye’de Arkadaşım plazma aldım Teledünya hd reciver’ın nasıl logo izi oluşturduğunu net olarak gördüm ve anında müdahale edip hd reciveri kapadım daha doğrusu söktüm, servis geldiğinde aynen sizin yaşadığınız cümleleri anlattılar evet statik yüklenme yani voltaj kaçağı var deyip, bloke edici devreyi bağladılar.Peki ama bilmeyen bir Vatandaş ne yapar,Devlet İnsanların paralarına saygı duymak zorunda, veya eski binalarda teledünya abone alımını belli bir süre durdursunlar taaki alt yapılar iyileştirilene kadar, sorunlu olan zaten tün Teledünya alt yapısı değil eski binalarda yaşanan sorunlar, çözümü basit malesef Türkiye’de ne zaman bir bina yanar birileri ölür ve hatanın sebebi belli olursa o zaman önlem alınır.

  Küçük bir çocuk ciddi şekilde hd reciver kaynaklı yaralanmalar yaşayabilir, hd box üzerinden yayılan voltajın paniği ile ciddi yaralanmalar hatta Ölümlerde olabilir, o korkuyla kaçmak isteyen çocuk tvye çarpabalir Allah göstermesin ama feci bir Ölümde olabilir.

  Devlet kurumunun bu kadar duyarsız olması her halde, birşey olsada Devletiz bize kimse birşey yapamaz mantığını düşünmek bile istemiyorum.

 3. Olcay A. Konya dedi ki:

  Maalsef aynı sorun hala var ve gelen teknisyenler bu duruma kayıtsız kalmaya devam ediyor. Hatta şikayetvar.com daki şikayetlere verilen cevaplara bakarsanız voltajın hattan değil tv tunerinden geldiğini ve galvanik izolatörleri bu sebepten dolayı taktıklarını yazıyorlar.

 4. andy1 dedi ki:

  Olcay Bey, enteresan cevap vermişler, o zaman ben Türkiyede yanlış görmüşüm kafandan uydurmuşum, panelle uzaktan yakından alakası olmayan bir detaydan bahsediyorum, panelin fişini çekin sadece Tledünya hd box açın sorun varsa net zaten görülüyor yani kontrol etmenize bile gerek yok hafifce dokunun göreceksiniz.

 5. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba Andy1 bey ülkemiz öyle bir ülke ki işte arkadaşın anlattığı detay herşeyi ortaya koyuyor Bu ülke pişkinler ülkesi herkezin yaptığı yanına kar kalıyor. Elektronik öğrenimi yapan her kişi bu konuyu bilir.Ama ben bıktım bu komedyenlerden Tv nin tunerinden voltaj geliyor madem Panel üreticilerine dava neden açmıyorsunuz. Çok komik valla peki neden LG firması ile daha önce kablo tv sorun yaşadı adamlar görüşme yaptıktan sonra voltaj bloklayıcı takmaya neden başladılar bunları sormak lazım. Eğer Tv nin tuneri voltaj kaçırsaydı önlemi Panel üreticisi almak zorunda kalırdı. Bu kablo tv işletenler gerçekten çok pişkinler size bir örnek vereyim. Geçenlerde Natgeo wild kanalının sesi ingilizceye döndütürkçe 2. ses olarak değiştirildi dolayısıyla her kanal açılışında manuel olarak Türkçe seçmek zorunda kalıyordum. Telefon açıp söylediğimde bana verdikleri cevap gerçekten beni salak yerine konduğumu hissettirdi efendim neymiş kullandığım modüldenmiş. Onlar çünki hata yapmazlar gökten inmişler arkadaşlar. Ya tv nizin dahili alıcısı uyumsuzdur yada kullandığınız modül sorunludur. Kablo tv ye gelince onlar hata yapmazlar. 1 hafta sonra sorun düzeldi neden biliyormusunuz çünki kablo tv ses modunun yerini değiştirdi neymiş sorun tv deymiş yada modüldeymiş. Bu kadar insanları salak yerine koyanlar elbette Olcay beyin nette okuduğu gibi cevaplar verirler. Ben kısaca şunu söyleyeyim LG firması mahkemeye vermeye kalkmasaydı o galvanik izolatörleri takmazlardı. Saygılarımla

 6. Olcay A. Konya dedi ki:

  Beni yanlış anladınız galiba. Ben verdikleri insanla dalga geçen cevabı sizinle paylaşmak istedim. Bunlar bizi kusura bakmayın aptal zannediyor herhalde. Donanımhaber forumda da anlattım.

 7. Olcay A. Konya dedi ki:

  Bende de bu sorun next hd kutuyu crt tv de kullanmaya başladıktan 15-20 gün sonra ortaya çıktı. Televizyonda seste uğultu şeklinde dip gürültüsü gelmeye başladı. ilk başlarda sorunu tv de ve scart kabloda aradım. Ama uydu alıcı bağlayıp sesin gelmediğini görünce, arkadaşlarımın başına gelen birkaç olayı da hatırlayınca hattan kaynaklanan bir sorun olduğunu farkettim. Hd kutuyu tekrar bağlayıp teledünyanın kablosunu çıkarınca bir anda ses kesildi. Canlı ucu değdirmeden sadece şaseyi değdirince ses tekrar geldi. Emin olmak için uydu alıcıyı bağlayıp teledünyanın kablosunun şasesini uydu alıcının lnb girişine değdirdim. Sonuç yine aynı ses geliyor.
  Arıza kaydı bıraktığım için ertesi gün teknisyen geldi. Kendisi hemen televizyona yüklendi. Hatta voltaj var dedim ama kabul etmedi. Kabloyu söktüm şasesini değdirdim, uydu alıcı üzerinden gösterdim, en sonunda kabul etti. Saha dolabında topraklama sorunu olduğunu, bu arızayı ekiplere bildireceğini söyledi. Galvanik izolatör takmasını istedim, sorunu saha dolabından çözeceklerini söyleyip takmadan kaçarcasına gitti.
  İyiki lcd tv nin kullanma kılavuzunu okumuşum. Aksesuarların içinden çıkan, sonradan izolatör olduğunu öğrendiğim parçayı teledünya bağlantısını yapmadan önce tunerin girişine takmıştım. Yoksa arkadaşımın başına geldiği gibi televizyonun boardını yakacaktım. Sonra izolatörü ilk girişe taktım ses sorunu kalmadı. Ama olan hd kutuya oldu. Şu anda konuşma sesleri metalik gibi geliyor.

 8. Olcay A. Konya dedi ki:

  Bu arada ilk yazdığım mesajdaki anlatım bozukluğumdan dolayı kusuruma bakmayınç

 9. andy1 dedi ki:

  Olcay Bey,

  Gecmiş olsun, siz en azından sorunun kaynağını merak etmişsiniz birde hiç birşeyden habersiz İnsanlar var. Servis bu İnsanlara size verdikleri cevabı veriyor oysaki hata tamamen kendilerinde, evet şanslıymışsınız paneli yakmamışsınız.

  Teledünya anlamak imkansız, Devlet kurumu olunca her halde kimse sıcak koltuklarından kalkıpta asıl işleri ile uğraşmaıyorlar, hazır maaşlarıda var çay içip sohbet etmek varken, voltaj kacakları olmuş, Milletin binlerce liaralık cihazı yanmış hatta yakında evi yananlarda olursa şaşırmam.

  Tekrar gecmiş olsun.

 10. andy1 dedi ki:

  Diğer mesajımda yazdım, Devlet kurumu hazır maaaş, şimdi Adam kalkıp sıcak bürodan cayını kafesini bırakıpta sizlemi uğraşsın, panel yanmış ne olacak, bir tane daha alırsınız birde Teledünyaya abonelik tekrarı yaptırırsınız, işin şakası elebettki ama durum biraz abartıda olsa anlatım pekte yanlış değildir sanıyorum.

  Çok geçmiş olsun.

 11. andy1 dedi ki:

  Erdem Bey,

  Türkiyeyi eleştirdiğimde forumda İnsanlar bana Hain muammelesi yaptılar :) Hatta Yahudi Polonyalı, Müslüman mahallesinde salyangoz satıyorsun diyen, süper Uzmanlarda oldu.

  Asıl Hainler ortada, yazdığım herşeyde Devlete iyilik yapıyorum, hataları gösteriyorum.

  Teledünya örneğinde, İngiltere sıkıyorsa firma çalışanı, Teledünya çalışnanın verdiği cevabı ve umursamazlığı göstersin, ya geri zekalı olması lazım yada kasten Ev halkından nefret ediyor olması gerekir.

  Bahsedilen sorun, Teledünyada bir voltak kacağıdır, Arkadaşımın evinde gördüm net kıvılcımlar çıkıyordu ve Servis utanmadan panelde sorun var diyebildi, Arkadaşım anlamıyor yüzüme baktı, servis elemanı hazır gitmeye, Dur bakalım dedim nereye cevabı ”sorun bizden kaynaklı değil” oldu, panelin fişini çektim parmağına suya soktum adam öyle şaşırdıki itirazda edemedi, ve teledünya hd box dokunduğu anda bir adım geri fırladı !!!

  Yüzünü görmeliydiniz, anında çantasından gerekli apartı çıkardı cihaza bağladı, gidecek çantasını tuttum, bina girişinden konrtol yap öyle git dedim, aynen yaptı tekrar geldi ölçüm yaptı değerlerde bir sorun yok.

  Şimdi aslında izinde olmasam inanın dava açardım, servis çalşıanıda hiç bir yere kacamazdı, Arkadaşım Eneglli voltaj yüzünden evde yangın öıkma ihtimali var, yangın çıkmasada en ufak heyecanda hayati riski olan bir İnsan, yani Teledünya çalışanı net olarak bir İnsanın hayatını umursamıyor.

  Yazacak detay çok ama ben yazınca Türkiye düşmanı oluyorum.

 12. andy1 dedi ki:

  LG,Panasonic, Sharp, Sony hepsi geri zekalı ahmak ve hatalı tuner panelleri satıyorlar, ne tuaftır tüm hatalı olanlarda TELEDÜNYA abonelerinin evlerinde gerçekleşiyor.

  Milletle alay ediyorlar.

 13. Olcay A. Konya dedi ki:

  Sizce saha dolabının topraklama sorununu (bence toprak hattı olduğunu da zannetmiyorum ya) çözdüler mi? Maalesef hala aynı…

 14. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba öncelikle Olcay bey geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim bu başınıza gelen olay inanın ülkemizde bir çok kişinin başına geliyor benimde başıma geldi. Panelin garanti başlangıcını yapmaya gelen servis elemanları ile biraz sohbet etmiştim. sektörde bir süre çalıştığım için bazı ayrıntıları biraz daha ayrıntılı anlattılar bana Benim Tv st50 gelen arkadaşlar kablo tv nin hatta kaçak yaptığını ve panellerin zarar gördüğünü söylediler. Ben pek üzerinde durmadım 15 gün içerisinde verdikleri alıcı arıza yaptı ve tv de burn in sorunu oluştu ki burada Andy1 beyi kutlamak isterim bu konuda insanları uyarıyor ve söylediklerinde hep haklı çıkıyor. Neyse kısacası adamlar geldi Benim ısrarlı aramalarım sonucu galvanik izolatörü bağladılar bende Tamirden gelen alıcıyı söktüm modülle dahili alıcıyla izlemeye başladım. Şu anda bir sorun yaşamıyorum. İtiraf edeyimki yayın kalitesi bence bir çok uydu alıcıdan daha iyi yiğidi öldür ama hakkını ver derler fakat teknik hizmet zayıf. Bu arada Andy1 bey size katılıyorum bu memlekette eleştiri yaparsanız ya ”yahudi” ya ”Ermeni” ya ”Abdestsiz” yada ”Gavur” olursunuz bu sıfatları hemen yapıştırırlar ki bence bu gibi yakıştırmaları hakaret algısı gibi algılanmasını artık bırakmak gerekir diye düşünüyorum ve bunu alçakça buluyorum.Çünki bu çok kötü bir yaklaşım çocuklarımıza eğitim verirken bunları göz ününe almak gerekir. Ben yaşantımda bu gibi saldırılara çok maruz kaldığım için bunu çok iyi anlayabiliyorum.Kimin ne olduğu yada hangi ırka mensup olduğundan çok nasıl bir insan olduğu öğretilmeli bence. Ben daima doğrudan yana olmaya çalıştım. Fakat bazen doğruyu söylemek yetmiyor. Çünki bu tip insanlara bir şeyler anlatmak zor değil imkansız. Bu ülkenin ilerlemesi için gerekli olan kardeşçe bir ortamın oluşturulması şart fakat bu da imkansız gibi görünüyor. Saygılarımla

 15. andy1 dedi ki:

  Erdem Bey,

  Teledünya veya Ttnet yani Devlet destekli iki firma ve malesef iki firmanında hali ortada. Umursamazlık öyle hale gelmiş ki bunu hizmet sanan zihniyet umursamazlığına devam ediyor.

  Teledünyanın açıklamasını okudum, tüm hata panellerde yani Teledünyanın akım kacakları ile en ufak alakası yok, Sharp,Panasonic,Lg,Samsung,Sony hepsinin panelleri sorunlu ve Teledünyanın muhteşem bina içici deverelerine ve Dünya dışı harika hd kutularına zarar veriyor

  Peki, Teledünya haklı diyorum, İstanbul Şişlede Şişlinin göbeği Osmanbey Nişantaşının kesiştiği yerde bu detayı niye veriyorum, gerçekten zengin bir muhit sokaklar bakımlı, şimdi Arkadaşım Teledünya abonesi, gecesene sorundan ötürü dikkatimi çekmişti Teledünyanın kutusu bina girişinde ucuz vidalı kablo bağlantıları olan bir tuaflık, tamamen ilkel bir kutu Arkadaşıma şunu sordum tesisatınız kac senelik ortalama 20 senelik !!!!!

  Teledünya açıklama yapmış ya Şikayet var sitesinde tüm panelleri hatalı göstermiş, 20 senedir bakımsızlıktan dökülen ilkel çağ dışı kutulardan net olarak habersiz olduklarında ispatıdır.

  Diğer, türlü bana Polonyalı Yahudi denmiş, diğer Arkadşıma Ermeni veya Dinsiz veya Kafir hiç önemli değil, bunu söyleyen Adamlar zaten Dinsiz Irkıcların ta kendileridir. Yaptıkları Teknoloji konuşup, önüne gelene kafir diyen ama Kafirin (ALLAH’a inanın kimse kafir değildir) ürettiği Tenekelere tapınan Efsane yapan zavallılardır.

 16. andy1 dedi ki:

  Olcay Bey, bilemiyorum, umursamazlık da değil, Teledünya ve kablo alt yapısı artık çürümeye yüz tutmuş bundan sonra birşeyler yapılması için yenilenmesi gerekir.

  Gecen sene Amerikada Kablo tv Devlet yapısı değiştirildi, nerdeyse 5.000 çalışanın işine son verildi, Müdfürlerine kadar işten çıkarmalar oldu ve Obama çok sert bir açıklama yaptı, gerekirse kaparım hiç kimsenin Devletin parasını laıp oturmaya hakkı yok. Ve şuanda Amerika Kablo tv halen belirsizliğini koruyor tahminimcede kapatılacaktır.

  İtalyada yaz ortalarında İnsanlar sokağa döküldü, para verip verip hizmet alamadıkları için, 8 Bin kişiden fazla İnsan işten çıkarıldı.

  Türkiye istesin yada istemesin, böyle sorumsuz çalışanlarla bu tür Firmaların arkasında Devlette olsa batarlar.

  Aslında bu konuya Arkadaşımın yazması gerekir, yaşadıkları sorunlar şaka gibi tuaf inanılmaz detaylar.

 17. Olcay A. Konya dedi ki:

  Sağolun Erdem Bey, inanın hala voltaj geliyor. Bunu kendi taktığım izolatörü sökünce tv nin hoparlörlerinden hemen ses gelmeye başlıyor. Takınca kesiliyor. Kaç defa arıza kaydı bırakmama ve bu durumu göstermeme rağmen hala izolatör bağlamamakta ısrar ediyorlar. En sonunda da HD kutuda konuşma sesleri metalik gelmeye başladı.

 18. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba Andy1 bey aslında sormak lazım. Digital yayın için alıcıyı HDMI girişine bağlıyorlar RF girişi sadece analog yayın için kullanılıyor panel alan herkezde HD yayın için Digital yayın alıyor. RF girişi ise kullanılmıyor ki RF tuner girşidir madem tuner voltaj kaçırıyor o zaman Tv üreticilerini ödüllendirmek lazım çünki bağlı olmayan bir yerden voltaj iletmeyi başardıkları için. HDMI ise bağlandığı kat resim arafrekans katıdır yani tuner ile ilgisi yoktur. Bu detayı yazmak istedim çünki saçmalık benim her zaman canımı sıkar. Yıllar öncesinde Analog yayın varken yaptıkları bazı hatalı işler yüzünden iptal ettirmiştim. Şimdi bakıyorum biraz hizmet kalitesini artırmışlar fakat teknik destek aynı yerinde duruyor. saygılarımla

 19. Olcay A. Konya dedi ki:

  Andy Bey, yaklaşık 1 haftadır show tv ve bloomberg de mozaiklenme sorunları yaşıyordum. Bu son zamanda show tv de iyice arttı. Sabah arıza kaydı bıraktım. Şaşırtıcı şekilde 1 saat içinde geldiler. Show tv nin geldiği 530 Mhz deki diğer kanallara baktı. Onlarda bir sorun olmadığını, bu durumun sinyal düşüklüğünden değil de yayın merkezinden kaynaklandığını, bu durumu bildireceğini söyleyip gitti. Ama sorun çözüldü mü HAYIR!
  Abone olduğum 2 aydan beri baktımda 6 arıza kaydı bırakmışım. Daha da bırakacağım galiba…

 20. andy1 dedi ki:

  Olcay Bey,

  Bu konularda hd receviers bölümünde ERDEM Bey fazlası ile net cevapları alabilirsiniz, Türkiyede olan sorun için konuşmam pek doğru olmaz.

 21. andy1 dedi ki:

  Erdem Bey,

  Daha önce belirtmiştim sizin gibi profosyoneller dışlanıyor ama yaptıkları işlerden habersiz, umursamaz hatta İnsan hayatını önemsemeyenler Devlet dairelerinden çalıştırılıyor.

  Şuan Türkiyede Devlet çalışanlarının %60 her halde iş bulmamaması gerekirdi, çunki yaptıkları işlerden haberleri yok.

  Ben sizin gibi Ustaları tanımaktan gerçekten Onur duyuyorum ve çok şeyler öğreniyorum.

  İyiki varsınız.

  Saygılarımla