Teknosa, en ucuz firma konumuna geldi

Uzun zamandır Türkiyedeki firmları takip ediyorum, açıkcası farklı konular açtım, özellikle tekelcilikte direnen bazı firmalar için ve Porjeksiyon cihazlarında tekelcilik Türkiyede bir hayli etkili ve firmalara bakınca nerdeyse fiyatalar birileri tarafından sabitlenmiş durumda, üzücü yanı ise Devletin rekabet kurumları bu fiyatlar bu kadar net ve açık belirginken müdahale etmemesi, Avrupada devamlı ucuzlayan seriler Türkiyede tam tersi devamlı olarak fiyatları artıyor !

Teknosa uzunm zamandır takip etmem sonucu net olarak şuan için Projeksiyonda Türkiyenin en ucuz firması, ürünler kısıtlı fakat, ellerinde satılan ürünler ciddi olarak diğer firmalara göre 300 lirayı aşan ucuzlukta satılıyor ve yanında perdesi askı aparatıda birlikte farklı paketler halinde her keseye hitap ediyor !

Tuaf olansa, Teknosada bunu resimle belirtmek istiyorum, aynı ürün aynı AVM içinde tuaf fiyat farkına sahip olması !

Teknosadaki fiyatı bugün itibari ile, resimli olarak sunmak istedim fark anlaşılsın diye !

tekGörüldüğü gibi, 12 taksitli fiyatı 1.218 lira yanında perdesi dahil edilmiş !

Diğer firmada ise aynı ürün, fiyatınıda resimli olarak sunmak istedim !

vat

12 taksitli sadece cihaz bedeli 12 taksitle, 1.414 Lira, komik olansa bir birlerine yakın bu kadar firmadaki inanılmaz fiyat farkı !

Yani Teknosadan aynı ürün yaklaşık olarak 250 lira daha ucuza +perdeyide eklersek 350 lira ucuza almış oluyorsunuz, 350 lira ilede rahatlıkla 2 TB harici disk yada Media Player aynı anda alabilirsiniz, diğer firmada ise aynı ürünleri fiyata eklediğinizde 1.700 lira ödemek durumundasınız !

Burdan elimden geldiğince firmlardaki fiyatları kıyaslamaya çalışacağım, yakında diğer firmalarda satılan ürünlerin Avrupada satılan fiyat farklarını görünce eminim bir çoğunuz şok olacaksınız !

Burdan Tüketiciler adına TEKNOSA mağazalarına teşekkür ediyorum, bu kadar uygun fiyatlı ürün sattıkları için.Screenshot_1

Tarih: 27 12 2012

'Teknosa, en ucuz firma konumuna geldi' hakkında sorular, açıklamalar

 1. arasıra dedi ki:

  projeksiyonu bilmem de diğer elektronik aletleri en pahalı teknosa satıyor.

 2. andy1 dedi ki:

  Bazı serilerde ciddi indirmleri ara sıra gördüğüm için yazmak istedim. Vatan Bilgisayardan ürün alan Arkadaşımın yazısı vardı istemeden siteden kaldırdım, sebebi firmaya ürünü görtürmesini söyledim bilemiyorum firma değişim yapmassa veya para iadesi olmassa zaten bu konuyu bende yazarım.

  Teknosa gibi firmlardaki İndirimleri yazma taraftarıyım aslında her firma için geçerli. Firmanın ürün Müşteri hizmeti ise açıkcası yazmama taraftarıyım, ucuz ürünleri yazarım fakat alın demem.

  Firmalar ile Müşteri ürün değişimleri yada sıfır diye satılan teşhir ürünlerindeki sorunlar cidden rezaletin ötesinde demek istiyorum.

 3. Erdem dedi ki:

  Merhaba aslında genelleme yapma taraftarı değilim fakat yinede tekno marketler içerisinde yinede uygun olanı teknosa aldığım ürünleri genellikle teknosadan alıyorum hatta bazen bazı ürünleri çok azda yüksek olsa bu firmayı tercih ediyorum. Bunun dışında diğer yerleri takip ediyorum bazen onlardada indirim oluyor fakat bu dönemsel bir indirim oluyor. Genel bir bakışta bana uygun geliyor. saygılarımla

 4. arasıra dedi ki:

  O yönden teknosa en güvenilir olanı.

 5. Erdem dedi ki:

  Merhaba aslında tekno marketleri sürekli takip edersek mutlaka herhangi birinde bir ürün bazen çok uygun fiyata satılabiliyor tabi bu biraz zor bir olay çünki sürekli gezmeniz gerekiyor. Ben şahsen çok fazla geziyorum fakat ne yalan söyleyeyim çoğu zaman aradığım bir ürünü kaçırabiliyorum. aslında can sıkıcı olan bir şey var bazı ürünler seri sonuna gelmeden Fiyat düşmüyor hatta bazı ürünler çok gariptir eski model olsa bile fiyat aksine yükseliyor Andy bey bu konunun nedenlerini sürekli yazıyor. Ben yıllardır takip ederim fakat buna bir anlam veremiyordum. İnsanlar kıt kanaat para kazanıyor bu ülkede böyle bir ticari yaklaşımı haksızlık olarak görüyorum. Umarımki bu konu düzelirde insanımız haketmediği fiyatlara haketmediği ürünleri almak zorunda kalmaz. saygılarımla

 6. arasıra dedi ki:

  Türkiyedeki tv fiyatlarında çok sorun olduğunu düşünmüyorum. şu an hatta bir panasonicte var bu sorun. bazen indirime girip normal fiyatlara satıyorlar. hatta şu an bir anda indirime girip bir anda bu kadar yükselen bir pana var. diğerler markalarda böyle bir problem yok. çok çok az iniş çıkışlar olabiliyor sadece. asıl problem iphone cep telefonlarında biri bu konuya bir el atsa. iphone 4s bizde hala 1800 tl. eski fiyatından pahalı. şu an avrupada 5s 1800tl.
  Doğru çok gezmek gerekiyor. Teknosada da indirimler oluyor fakat genel olarak yüksek fiyatları. Ama teknosadan ürün alırsanız kolay kolay sorun yaşamazsınız.

 7. andy1 dedi ki:

  Haklsınız belli distirbütörler fiyatları yüksek tutmak için farklı metodları deneyebiliyorlar, bunu elbetteki sadece Türkiyede ve Doğu bloku kısaca gelişmemiş Ülkelerde yapabiliyorlar. Avrupada bunu yapmalarını bırakın teşebbüs dahi inanılmaz bir ceza demek.

  Avrupalı Devletler firmalara bu konuda göz açtırmıyor, firmayı yazabilirim net delille kendi satış mağazasının itirafı mevcuttur.Ben görüyorum ama ne tuaftır Devlet göremiyor.

  Böyle oluncada Distribütör her türlü para kazanmak için ticari utanmalıklarda devam ediyorlar.