Tekelcilik,Vergi kacakcılığı ve Serbest piyasa.Teknolojide Kara dönem.

x

Türkiye tuaf bilinmezliğe doğru yelken açtı, önünü görmeden Siste şaşkın gemi misali kayalıklarda geziniyor.

Sitemiz teknoloji üzerine olduğundan her hangi bir siyasi görüş ve parti taraftarı bir yazı olmadığını belirtmek isterim, sadece konumuz Türkiyenin daha iyi ve İnsanların daha keyifli teknolojiye sahip olmaları içindir.

Tekelcilik ve denetimsizlik artık herkes görüyor malesef görmesi gerekenler nedense göremiyor!

İnternete bakıyorsunuz 80 milyonluk Ülke belli firmalara pay edilmiş, Vatandaşı ıspanaklı börek misali tepsiye koyup firmalara servis ediyorlar, pastırmalı diyemedim en ucuz sanıyorum ıspanaktır bu sebeble Vatandaşımız dilerim bana alınmaz kırılmaz. Avruapadaki Vatandaşlar ise tam tersine Devlet firmaları kristal kaselerde ve gumuş kaşıklarla Vatandaşa ikram ediyorlar, hangisini beğenirse ve bu beğenme sınırıda en üst kaliteye sahip olmaktan geçiyor.

İnterneti bir kesim bedava kullanıyor bakın bedava derken abartığımı düşünmeyin gerçek manada bedavaya kullanan bir takım Utanmazlar var ve ben bunları yazdığımda Forumlarda akıl almaz küfürlerle muhatap oldum, Hırsız ama siz Hırsızın yüzüne söyleyince bu utanmazların zoruna gidiyor birden Hırsızın Ahlak versiyonu oluyorlar, sebebleride basit ne yapalım İnternet pahalı bizde kacak paylaşım yapıyoruz.

Hırsız ne yapıyor? En pahalı paketi alıyor, üç kendi karakterinde  gibi utanmazla İnternetin keyfince yaşıyor ayda 50 lira ödeyerek, Zavallı Namuslu ise 65 lira verip sözde Adil kullanım Hırsıza serbest 3 mbit kısıtlı paket alıyor. Gariban paylaşatırmak istese bunuda yapamaz yani Hırsızlıkta bir Ahlaksızlık ve beceri gerektiren rezillik.

Ve Milyonlarca İnsan Hırsızların Vergilerini ceplerinden ödüyor.

Avrupaya bakalım, sıkıyorsa bu yazdıklarıma bir kişi cesaret etsin ve İnterneti paylaştırsın, bedelini öyle ağır öder ki 5 senelik bir butce deliği açılır kullandığı İnternete göre yani paket değerine göre, birde hapis cezası alır. Türkiyedeki gibi net şekilde paylaşım yapıp bir nevi satıcılık işinede girmisse inanın Devlet her kuruşun bedelini alır, hemde akla gelmeyen en agır bedellerle.

Televizyon yani Panel satışlarına gelirsem, tam bir trajik Dram yaşanıyor Türkiyede, Yoksul Vatandaş net şekilde yine firmalara teneke tepsilerde sunuluyor, firma en ucuz paneli alıp Türkiyede emsali olmayan çirkin bir satış taktiğini uygulamaya başladı, yani Halka zorla bakın abartmıyorum zorla şuanda ürün satılıyor, Devlete sorarsanız serbest piyasa der, 4 Üretici firma 10 tane seri buyrun size serbest piyasa, firma Avrupada satamadığı seriyi Türkiyede yok satıyor çunki öyle bir düzen var ki, Vatandaş ya o seriyi alacak yada başka seri almayacak başka seçimimi yok, bu hakkı elinden alınmış.

Birde  Forumlarda İnsan avına çıkmış bir takım kişiler, bu kişilerde Devlet denetimi olmayan bir Ülkede Milyonlarca lira kazanıyorlar, bu milyonlarca cümlemi sakın abartı sanmayın net şekilde bildiğiniz manada Milyon liralardır ve bu kişiler çok tuaftır Malieyede kayıtları dahi yoktur ama Forumlarda Milyon dolarlık satışlar yapmışlardır. Devlet bu kişileri göremiyormu bilemem. Belkide görmek istemiyordur, Nasılsa Namuslu Vatandaş Vergisini ödüyor, sıkıysa ödemesin Devlet Namusluyu anında bulmakta harika işlere imza atıyor.

Tabiki şuan hiç birşey yapılmıyor diyoruz!

Şunu çok iyi biliyorum, bu kişiler çok yakında Gazetlerde okuyacaksınız, yapılan Milyon liralık ticaretler, bazı kişilerin tek başına yaptığı 5 milyon liralık satışlar ve bu kişilerin kesinlikle Maliyede kayıtlarının dahi olmadığını ağzınız açık tvlerde izleyip gazetelerde okuyacaksınız. Bu kadar artık aleni ortaya çıkan bir detayı Devlet mutlaka görecektir.

xx

Türkiyede diğer kabahatliye geliyorum bu hepinizi şaşırtacaktır, asıl kabahatli Halkın ta kendisidir!

Paylaşım kacak İnternet kullanını görüyor, bana ne diyor!

Forumlarda Vergisiz Televizyon satışları yapanı görüyor bana ne diyor!

Stok var stok bitti deyip 15 gün sonra aynı ürünü zamla bir anda Türkiyede tüm raflara sokan firmayı görüyor bana ne diyor!

Bir kuruş vergi ödemeden sponsor ürünü satıp devamlı zam yapan firmayı ve sponsoru görüp bana ne diyor,umursamıyor ama 30 lira indirim için fimaya yalvarıyor!

Avrupalı Vatandaşın farkı burda ortaya çıkıyor. Çunki afedersiniz Köpek gibi çalışıyorlar, ömürleri kurulmuş robottan farksız geçiyor, 65 yaşına kadar pasası çıkıyor. Bu Bilincli Vatandaş tek birşeyi asla affetmiyor, umursamazları, kacak paylaşım yapanları, Vergi Kacıranları firmaları anında şikayet ediyor.

İşte Avrupa bu sebeble güçlü, Vergi çalan Devlet için en tehlikleri teröristen dahi tehlikelidir, teröriste siyasi suçlu olarak bakar. Vergi kacakcısını ise kaba tabirle Halk Düşmanı olarak görür.

Şikayet etmeyi öğrenin, siz şikayet etmedikçe sizin cebinizden çaldıkları paralarla her gün dahada zenginleşenler olacaktır. Sizler şikayet etmedikçe bu kişiler her gün servetlerine servet katmaya devam ederler. Ekonomik kriz yaşanır siz maf olursunuz, görüp şikayet etmediğiniz karşınıza Milyonerde değil Trilyoner olarak çıkar.

Geleceğinizi, Evlatlarınızın geleceğine sahip çıkın, yarın Evlatlarınız bu kişlerin mezesi olduğunda, tek suçlusu sizden başka hiç kimse değildir.

Göreceksiniz buraya imzamı atıyorum Üc senede farklı bir Türkiye gerçeğini keyifle izlersiniz, Teknolo9jiyi Avrupalı hemcinslerinizle aynı keyifle kullanırsınız.

Saygılarımla

Andy Swezniak

 

 

Tarih: 28 01 2014

'Tekelcilik,Vergi kacakcılığı ve Serbest piyasa.Teknolojide Kara dönem.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Fehim dedi ki:

  Vatandaş ne yapsın en çok reklam hangisi verrire oraya bağlanıyor 24 ay bilmiyolar ki rekabeti önlüyorlar fili tekel üstüne üstlük telekom rekabeti engeliyor bu gidişle 4G geçsek bile hızlar yavaş olcak altyapı berbat fiber dönüşüm bitecekti 1 yada 2 seneye bg 100/50 bağlatı 40TL bile değil üstüne üstlük ful sınırsız hemde bizde ise 20mbps sınırsız 223TL Bize mustaak

 2. andy1 dedi ki:

  Fehim Bey,

  Malesef durum bahsettiğinizden çok daha vahim. 20 mbit hız yaklaşık 80 Euro !!!!!!!!

  İngilterede bu para SKY Full yayınlarıda dahil, yani premier lig, sinema kanalları, 3D kanalları, kısaca full pakate + 20 mbit İnternet + 1 sene sabit ucretsiz telefon + HDBOX alınır.

  Telekom Engellemiyor Devlet bunu destekliyor, Devlet serbest rekabeti sunsa hiç bir firma bahsettiğiniz fiyatalara ürün satmaz, satamaz çıldırmış olması gerekir. Karşısına belkide 10 farklı firma çıkacak ve rekabette hem Halk kazanacak tuaftır ama hemde Devletin kasası dolacak.

 3. Fehim dedi ki:

  Orası inğiltere bursaı türkiye fli telek türk telekom hala yıkıcı fiyat politikası ile tt nede düşük fiyatlar sağlıyor diğer ISP yüksek fiyatan satıyor devlet te bu duruma göz yumuyor yeni haber vardı sazde internet ucuzlayacakmş yaptıklar tek şey Her ISP kendi paketini oluştıracak vede satacak adil kotalar hala devam 75GB bir ay iyi vala ok iyi

 4. andy1 dedi ki:

  Fehim Bey,

  Bahsettiğiniz tüm detayları Devlet bugün istesin sonuçlandırır. Tek bir firma olan Ülkelerin tek bir tanımı vardı Tekelci ticaret. Bunuda OECD Türkiye raporunda net açıkladı. Hatta sietmde konusuda vardır, Türkiyenin İnternet fiyatları Kuzey Amerikanın gelişmemiş Ülkeleri ile aynıdır.

  Birileri İnternet ucuz diyor ama o birileri Avrupanın hangi Ülkesi Türkiyeden İnternette daha pahalı sorusnun cevabını neden senelerdir veremiyorlar, veremezler Avrupada bahsettikleri Ülke yok, her halde Kuzey Amerika ile Türkiye aynı kıtada sandıkları içindir Malum haritalarda kıtalar kucuktur, bu sebeble demişlerdir.

 5. Fehim dedi ki:

  Hiç bir şey değişmez bu siteyi kim biliyor . Devlet bu olayların farkında olmalı bir şeyi mi bekliyor acaba her sene yıl başında 5TL zam yapıyorlar dünyanını en pahalı ads kulanan gene biz 2014 bir gelişme olcağını üzülerek söylüyorum hiç bir iyiy gidiş olmıcak kesin yani

 6. andy1 dedi ki:

  Fehim Bey,

  Merak etmeyin, siz biliyorsunuz, sizinle beraner çevrenizde 1 kişi daha bilmesi demek bu zincirleme bir bilgi akışı olacaktır.