AV – AVR HD receviers Yamaha, Bose Ev Sinema sistemleri, Liste detay

x

Tarih: 12 10 2013
Üst kategori: Recivier Uydu sistemleri
Alt kategori:

'AV – AVR HD receviers Yamaha, Bose Ev Sinema sistemleri, Liste detay' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Fehmi-Bursa dedi ki:

  Erdem bey incelemeniz için teşekkür ederiz. Emeğinize sağlık. Ben size bu Vu’ları sormak istiyorum, bir arkadaşım çok methetti, ne dersiniz, görüntü kalitesi olarak nasıldır?

 2. Erdem dedi ki:

  Merhaba bahsettiğiniz Vu serisi cihazlar yukarıdaki cihazla kıyas edilmesi mümkün değil. Öncelikle bunu belirtmek isterim Vu cihazlar orta seviyenin üstü yada en üst seviye modelleri olan alıcılardır. Bu cihazların en önemli özelliği Enigma 2 sistemini içermektedir. Burada amaç açık kaynak kodlu yazılımlardır buda şu anlama geliyor cihazın yazılımı istenildiği gibi geliştirilebilir. Bunun dışında bir çok özellikleri mevcut en güzel özelliklerinden biride meda player bölümünün çok zengin olması. Fakat belirtmem gerekir ki bu cihazlar genellikle Bilgisayar teknolojisine hakim daha profesyonel kullanıcılar için daha uygundur dolayısıyla standart kullanıcılar için pahalı ve karmaşık gelebilir. Fiatları biraz yüksektir. En ucuzu 550-600 TL arasındadır ve modeline göre 1000-1200 tl ye kadar çıkar . Resim kaliteleri konusu tartışılmazdır çünki bu cihazlarda kullanılan Çipsetler ve Tunerler üst düzey seviyededir. İşin açıkçası bu cihazları tam manasıyla pek test etmedim. Çünki bu cihazlar genellikle Kart paylaşımı yapan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Salt resim kalitesi için düşünüyorsanız bence çok fazla para ödemiş olacaksınız burada sizin önceliğiniz ve ihtiyacınız önemli Hem kaliteli resim alayım hem paylaşım yapayım ve hemde açık kaynak kodlu cihazım olsun yazılımdan anlıyorum diyorsanız sizin için tam uygun bir cihaz. Fakat ben sadece kaliteli görüntü seyretmek istiyorum diyorsanız daha az fiyata başka bir cihazda işinizi görür. Vu duo cihazlar çok fazla özellikli cihazlardır fiyatlarının yüksek olması da bu nedendendir. Yukarıda bahsettiğim cihaz 100-120tl civarındadır zaten yetersiz olduğunu söylüyorum burada anlatmak istediğim şey aslında bu fiyata fazla bir şey beklemeyin demekti. Çünki son zamanlarda 3000 tl ye cihaz alıp böyle bir cihaz bağlayıp vasat performans alınca tv leri kötüleyen arkadaşlar oldu. 3-4 ay önce bir arkadaşım bütün uyarılarıma rağmen 130 tlye tv arkası aldı ve cihazda sinyal sorunu yaşadı 200tl ye set üstü bir cihaz aldık şimdi memnun. Kısacası Vu cihazı eğer yukarıdaki kriterler size uyuyorsa alın derim bunun dışında başka cihazda uygun fiyatlı eğer isterseniz tavsiye edebilirim Önemli olan sizin bütçeniz ve kriterleriniz. Çünki burada sizin gibi arkadaşlarımızın çok fazla para harcayıp ihtiyacınız olmayan özellikler satınalmanızı istemem buna gönlüm razı olmaz. Umarım yardımcı olmuşumdur. Saygılarımla

 3. Fehmi-Bursa dedi ki:

  Erdem bey, çok teşekkür ederim, elbette yardımcı oluyorsunuz hem de çok.. Şu anda tv’nin kendi uydu alıcısı ile alıyorum yayınları, ama daha iyi görüntü kalitesi için (elbette biraz da hobi) bir cihaz almak istiyorum. Bu da muhtemelen ya bir technisat ya da Vu olacak. Ama technisatlar da bayağı bir pahalı sanırım. Sizin önerileriniz doğrultusunda bir karar vereceğim.

 4. Erdem dedi ki:

  Merhaba Fehmi bey kullandığınız uydu alıcısının markası nedir? bahsettiğiniz technisat cihazlar Türkiye şartlarına göre biraz pahalı. Bunun dışında Benim resim kalitei için önerebilceçeğim Gigablue ve Atlanta dır Atlanta HD box T Fiat olarak alabileceğiniz en uygun fiyatlı cihazdır sanıyorum 300-350 Tl arasındadır resim kalitesi olarak sizi fazlasıyla memnun edebilir çünki bu cihazlar üzerindeki işlemciler sıradan cihazlardan daha farklıdır. Bunun dışında Gigablue 800 var bu cihaz da 400-450 civarındadır bu bahsettiğim modeller bu marlakarın uygun fiyatlı olanlarıdır fakat Atlantanın daha ucuz olanıda var fakat o cihazdaki işlemci daha düşük bir işlemci olduğu için sizi tatmin etmeyebilir. Karar sizin fazkla detay yazıp kafanızı karıştırmak istemiyorum yada bazılarının yaptığı gibi şu işlemci bilmemne sistemi diye kopyala yapıştır yapmak istemiyorum bu tip yazılar okuyanları bilgilendirmek yerine kafasını daha çok karıştırır. Bunun dışında burada sadece gördüğüm ve beni tatmin eden cihazları yazmaya çalışıyorum. yukarıda yazdığım modeller gördüğüm ve resim kalitesi ve çalışmasını denediğim cihazlardır. Bu arada uzak durmanız gereken cihazlardanda bahsedeyim TV arkası cihazlar sizin gibi panel kullanan kişileri memnun etmez ve sorun yaşamanıza neden olurlar bu cihazlardan uzak durun Paranız boşa gitmesin. Yukarıda bahsettiğim cihazlar alabileceğiniz en uygun fiyata olanlardır. Vu -Gigablue 800- Atlanta HD Box T Bu cihazlarda kaliteli görüntü alabilirsiniz diğer özelliklerini ise ihtiyacınıza göre ve bütçenize göre seçiminizi yapın. Saygılarımla

 5. Hakan Antalya dedi ki:

  Merhaba, bir kaç ay içersinde teledünya aboneliğim sona erecek. Pozitek 1600 model set-top box ile teledünyadan görüntü kalitesi konusunda memnundum. Uydu alıcısı olarak bu cihazı düşünüyordum. Televizyonum Samsung 32″D5000. Görüntü kalitesi kriterine göre bu seviyede televizyon için bu uydu alıcısı yeterli olurmu sizce? Yada düşük bütçeli başka bir uydu alıcısı önerisinde bulunursanız sevinirim. Kolay gelsin.

 6. Fehmi-Bursa dedi ki:

  Erdem bey detaylı yanıtlarınız için teşekkür ederim, şu anda VT50 nin kendi dahili uydu alıcısını kullanıyorum. Sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda vu ya da gigablue 800 düşünebilirim. Peki bunlarda 3d olayı var mıdır? Yani 3d yayınları izleyebilir miyim ?

 7. Erdem dedi ki:

  Merhaba Fehmi bey 3D konusunda fazla bilgim yok fakat bu konuda sıkıntı yaşayacağınızı zannetmiyorum çünki bu cihazlardan çok daha kötü cihazlar 3D yayınları gösterebiliyorlar 3D yayınlar için özel bir şey yok bildiğim kadarıyla çünki 2 farklı açıdan gelen görüntü aynı karede olduğu için sorun olmaz. Bu birazda şuna benziyor Şu anda satılan bütün LNB ler HD yayınlara uygun bazı LNB lerin üzerine 1080P yazıyorlar bu anlamsız oluyor.

 8. Erdem dedi ki:

  Merhaba Hakan bey Kullanmış olduğunuz alıcıyı Uydu alıcı olarak kullanamazsınız çünki bu cihaz sadece DVB-C için üretilmiş bir cihazdır.Uydu alıcıları DVB-S standardı yayınlar içindir. Size uygun fiyatlı cihaz önerebilirim Goldmaster 4600 modeli 150-200 tl arasındadır görüntü kalitesi ve kullanım kolaylığı olarak sizi fazlasıyla tatmin edebilir. Bundan daha ucuz cihazlar var fakat size uzun bir süre hizmet etmez. Biraz daha fazla para ayırırsanız Goldmaster Ranger modeli buda 200-250 tl arasında bulabilirsiniz Bu cihaz hem smart özelliği ve hemde küçük yapısı ile öne çıkmaktadır fakat diğer Tv arkası modellerden daha güçlü bir işlemciye ve Tunere sahiptir. TV niz 32” olduğu için Bu cihazlar sizi memnun edebilir.Burada ayırdığınız bütçe önemli 200 Tl nin altına indiğiniz zaman cihazlar genellikle kaliteden ödün vermeye başlar. 85-150 Tl arası cihazlar yukarıdaki cihaz ayarında olur eğer bütçe bu civardaysa yukarıdaki cihaz gibi bir cihaz alabilirsiniz. saygılarımla

 9. Erdem dedi ki:

  Merhaba Fehmi bey şunuda belirtmek isterim 3D yayın fazla yok olanlarda genellikle şifreli anladığım kadarıyla izleyebileceğiniz kanallarda genellikle 3D Demo kanallar olduğu için çokta fazla gerekeceğini sanmıyorum bunun dışında 3D nin geleceği başka sisteme doğru gidiyor anladığım kadarıyla yani gözlüksüz sistem zaten bu sistem gelip oturana kadar bu kullandığımız sistemler çok eskimiş olacak o kadar kasmamak lazım. Öncelikle bu cihazlarla Full HD yayınların zevkine varınca 3D yi fazla aramayacaksınız çünki şu anda malesef gözlük kullanıldığı için uzun süreli izlemek sıkıntılı oluyor. Saygılarımla

 10. Erdem dedi ki:

  Merhaba Fehmi bey 3D konusunda aklıma bir şey geldi mesleği bırakmadan önce Sıradan bir HD receverla 3D yayını gözlükle izlediğim için bu yorumu yaptım ki test ettiğim cihazın hiçbir yerinde 3D yazmıyordu dolayısıyla sizin alacağınız modellerde 3D konusunda sıkıntı yaşamayacığınız kesindir. saygılarımla

 11. Devrim/Izmir dedi ki:

  Merhabalar,

  Acaba uydu alicilarin iyi olanlarindan ayni zamanda ses sistemi olarak da kullanilacak all-in-one bir cihaz varmidir? Yada tam tersi diyelim bir Hi-FI sistem de Sirius ile birlikte all in one uydu alici home theater beraber bir model mevcut mudur?

  Saygilarimla

 12. andy1 dedi ki:

  Bu tür cihazlar var malesef fiyatları 4000 Euro civarı, elbetteki bahsettiğim sistemler tamamen pro kalitesinde seriler, 2014 senesi ortalarında satışa çıkacak.

  Bahsettiğiniz bir sistemi örnek AV recevier 200 Euro-hdbox 200 Euro ve subwoofer olarak kendinizde kurabilirsiniz.Ortalama 800 Euroya mükemmele yakın ses ve görüntü alırsınız.

  Ben bu tür sistemleri öneriyorum, panele 4000 vermek yerine 2000 lirasını iyi bir sisteme ayırmak çok daha doğru olacaktır.Görüntü+Ses olarak.

 13. Devrim/Izmir dedi ki:

  Cok tesekkurler hizli cevabiniz icin, su an soyle bir arastirma yaptim, LG BH9530TW nasil bir tercih olur. home cinema tarzi, yoksa pioneer vsx 920 uzerinden tum eklemeleri yapmak mi daha dogru olur? Bana zahmet olmazsa ki bu konuda goruslerinizi bildirirmisiniz bu konuda ciddi cahilim oyle boyle degil. Orta yollu ama iyi ses ve goruntu kalitesi elde etmeme yarayacak bir duzen icin ki cok da karmasik olmamali, gerek kablo kirliligi gerekse setup ve failure acisindan. nasil bir duzen oneririzsiniz.
  1- Buyuk ihtimal Uydu uzerinden digiturk olabilir maclar icin(dreambox kullanilabilir mi yoksa cok mu olur, yoksa normal digiturk receiverlari yeterli kalite mi?
  2-blurayli bir ses sistemi (galiba icersinde AV barindiriyor )
  hesabim su ki buyuk ihtimalle onumuzdeki 2 hafta icinde ya VT50 bulabilirsem yada STW60 alacagim sizce bunlara uyumlu hem ses hemde goruntuden verim alabilmem icin nasil bir sistem yeterlidir. ileride daha da profesyonel yatirim yapabilirim simdilik bu seviyede giris seviyesinde tutup panelin de performansina gore iyice ogrenerek fonksiyonlarini ona gore bir duzen kurmak amacim. Panelin sagladigi bir ozelligi ayrica satin alip duplikasyon yapmamak icin.
  Simdiden tesekkurler gorusleriniz icin

 14. andy1 dedi ki:

  Devrim Bey:) İnanın Türkiyede bu sorulara cevap vermenin zorluğunu asla tahmin edemessiniz. Cevab vermem için istediğiniz cihazların fiyatlarına bakıyorum şok oluyorum 1500 Liralık standart bir ev ses sistemi tek albanisi Bluray Palyer olması, şimdi Bluray Disk arşiv yapıyorsanız yapacaksanız veya izlemeyi seviyorum derseniz Bluray zaten şart, fakat hayır önemli değil arada sırada izlerim diyorsanız o zamanda bu sisteme para vermenin pek manası kalmıyor.

  Şimdi size aklımda olan ses sistemini önermek istedim, şaka sandım fiyatları 4-12 Bin lira arasında.

  pioneer vsx 920 fiyat göremedim 2000 lira civarı ortalama 800 Euro, size tavsiyem olacak Yurt dışında tandığınız varsa rica edin size bir şekilde Türkiyeye gelen birisi ile 200-300 Euroluk bir AV recevier ve hd recevier aldırın.

  Veya Yamaha RX-V673 ki 4K UHD panellerlede uyumludur scaling yapabiliyor yani görüntüyü yükseltebiliyor.500-600 Eurolara aldırabilirsiniz.Ses özelliklerini ise saymıyorum harika performans sunabilen bir seridir.Ve tüm harici cihazlarla nerdeyse uyumludur.

  Kaliteli hd recevier ilede mükemmele yakın ses ve görüntüyü alırsınız.

  Türkiyede satılan serileri yazarsanız daha detaylı konuşabiliriz. O kadar fazla cihaz varki inanın aklıma gelen 5-6 tanesini yazmak istedim ya cihazlar Türkiyede yok veya fiyatları yazmıyor.

  Herhalde satış yapan firmalar sanıyorum ürünüleri satın almaktan çok aracı firma olarak çalışıyorlar.Örnek Onkyo bir cihaz alacaksanız cihazı size getirtiyorlar.Böyle bir satış sitemine para vermektense bence Avrupadan aldırmak daha avantajlı.

 15. Devrim/Izmir dedi ki:

  Tesekkur ederim aciklamalariniz icin, bana da mantikli gelmemisti ama yine de uzman birinin agzindan duymak daha ikna edici oluyor kendi ic sesimize gore. Bu arada baka bir baslik altinda da ayni tartismayi okudum sanirim arasira diye bir rumuz a cevap yaziyordunuz. oradan da biraz daha bilgi edindim. Traji komik ama bakarmisiniz Panasonic TR nin yaptigina kizdim beni sinir ettiler nette arastirirken sizin sitenizi buldum, yaklasik 2-3 gundur konu basliklarini okudukca daha bir anlar oldum sayenizde, PanaTR nin bana yaptigi iyilik bu olsa gerek:)
  Ben de Hindistan da arastiriyorum su anda ama Pana da bulamadim , yamaha da simdilik, bulundugum sehir sinema merkezi aslinda kesin vardir, Tollywood ve Ramoji. Ama Hindistan garip bir ulke burayi kisaca ozetlersem ” Biz de hersey var” (en kotu de var en iyi de ) (fakirim afrikandan fakir zenginim dunyanin en zengini) orta katman pek gelismemisti o da zamanla olusuyor. burada kamyonlarin geri vites sesleri ile bile olsa muziksiz kalmiyorlar, ne de sinemasiz, yiyecegi yoktur ama satellite tv evin damindadir, evin dami acik olsa da… en ufak kasabada 20 ye yakin sinema var. Burada mutlaka bulurum diye umuyorum iyi bir ses sistemi ama ne arayacagimi bilmemekti en buyuk derdim. sayenizde biraz olsun fikrim var simdi cok tesekkurler bir de Turkiyeye gelince VT50 bulursam degmeyin keyfime …(buradan tasirken kirarsam diye korkum da var burada bulursam ama yok hatta bu sene icin yeni serilerde en ust plazma st60 yani Turkiye den de kotu durumda.
  Hayirlisi artik

 16. Devrim/Izmir dedi ki:

  Yamaha RX-V673 buldum. 934$ a geliyor yani 1900 tl civari Hindistan da.

 17. Devrim/Izmir dedi ki:

  en ucuza rx v373 AVR var Hindistan da fiyati: yaklasik 900 TL sizce bu isi gorur mu upscaling de onemli cunku goruntu kalitesini etkiliyor sanirim SD yayinlarda.

 18. Devrim/Izmir dedi ki:

  http://shop.technoguru.in/home-amplifiers-avr burada oldukca guzel modeller var secmek cok zor

 19. Devrim/Izmir dedi ki:

  Bir sorum daha olacak izninizle, neden YHT-196 full set daha ucuz hemde cok ucuz RX-V673 AVR a gore cok kalite farki varmidir bunlar arasinda? sanki YHT-196 da ayni receiver i kullaniyor gibi gorunuyor ozellikleri benziyor, processorleri bile. ancak birisi hoparlorleri ile set halinde 800 TL iken digeri RX-V673 sadece AVR unitesi 1900 TL.
  Bu fiyat farki kadar ses ve ozellik farki varmidir kullanimda sizce?
  Cehaletimi mazur gorun bu konuda belki de elma ile armut u karsilastiriyorum kisacasi bir cehalettin -i rumi (Anadolunun cehaleti) vakasi yasatiyor olabilirim size su an icin :)

 20. andy1 dedi ki:

  Devrim Bey,

  Hükümet eğer Türk firmlarını ikna edebilirse birazda zor tabiki Adamlar tekelciliğe alışmış, Hükümetin Hindistan firmalarını Türkiyeye davet ettiğini biliyorum, hatta Dev bir firma şuanda Türkiye sponsor oldu tahminimce ve diliyorum Hükümet Yerli firmaları dinlemez ve bu işe destek olur, kazanan yine Türk yerli firmalar olacaktır, çunki Çin üzerinden çöp cihazlarında girşide engellencektir.

  İngilteredeki sistem budur, inanılmaz cihazlar egliyor Hindistan üzerinden aklınıza gelecek her marka, ve Dev firmların bir çoğuda Hindistanda üretim yaparlar başlı başına bir avnatja anlayacağınız hemde Ülkenin dövizi Çöp Çin mallarına gitmez, direkt satıcı firma Türkiyeye gelip ürünü satacağı içinde her yönü ile avantaj olacaktır.

  Çinde üretimi bilirim, kilo ile işlemci satın alır montaj yaptırırsınız bu kadar basittir olar, Türkiyede bazı uyanıklar işlemcileri alırlar, bunları farklı şekilde Çinden ithal ederler yani cihaz olarak giriş yapmaz hurda olarak demem lazım.dış kutuları ayrı şekilde ürettirilir ve bedava fiyatlara kasaları imal edilir. Geriye kalan ithal çıplak işlemciyi kutulamktır. 5 doları bulmayan maliteyli cihaz bakarsanız 200 liraya piyasalarda.

  Hükümetin gücü yetermi bilemiyorum, Trilyon liralık bir para akışı var Tekelciliğe alışmış firmaları ikna etmek zor olacaktır.İsimleri yazmıyorum zaten siz anlamışınızdır.

  Teknoloji ve firmlarla fazla iç içeyimdir bu sebeble detayları bilirim hatta iki sene önce verdiğim detayları görebilirsiniz bugün hepsi gerçekleşmiş haberlerdir.

  Türkiye Teknoloji konusunda ciddi planları var firmlarıda biliyorum, ama çom zor bir süreç Avrupa Birliği şuanda bunu iptal ettirmek içinde ciddi girimleri var Almanya ve Merkel bu projelerden inanılmazın ötesinde rahatsızlar.Türkiyede basın pek yazmıyor yada fazlası ile yetersiz haber kaynaklarına sahipler demeliyim. Gecen sene bugün ki dolar ve Euronun net fiyatlarını vermiştim çok tepki aldım, hayalci palavracı şimdi ise herşey ortada ve kendimi meth etmiyor net kur değerlerini yazmıştım.

  Türkiyenin Hint ve Uzak doğulu firmlarla iş antlaşmaları olursa zaten olay bitecek, dedğiğim gibi Türkiyede ki Tekelci firmlar buna izin vermemek için herşeyi deneyeceklerdir zaten deniyorlarda. en fazla 8 tane firma sayabilirsiniz Türkiyede 80 milyonluk Ülke 8 firmanın elinde, istedikleri fiyatları istedikleri gibi uyguluyorlar 30 senedirde bu durum değişmemiş malesef.

 21. andy1 dedi ki:

  Alınabilir ama uyarmalıyım bu cihazın Avrupa fiyatı zaten 200-300 Euro civarıdır, bulduğunuz sitedeki rakamlar tavsiye ürün fiyatlarıdır, ciddiye almayın.

  V373 Tek HDMI çıkışlı cihazdır panel üzerine görüntü katraımı yapıp SD kanallarda belli oranda kaliteyi alırsınız, ses ise zaten sizi fazlası ile üst sınırlarda dinleme keyfini yaşatır.

  4 adet hd giriş desteği sanıyorum yeterli olur, hd recevier,media player,dvd veya bluray player bağlayabilirsiniz.

 22. andy1 dedi ki:

  Diğer soruda yanıtlamıştım kesinlike bu seri işinizi görür Hindistandaki tavsiye fiyatları ciddiye almayın hatta bu cihazın bir üst serisini rahtalıkla 500 Euroya Avrupadan alabilirsiniz, AVR V675 cihazda yok yok denir ya aynen öyle, bir defa alırsınız size en az 5 sene fazlası ile yetecektir düşünürseniz senede 100 euroluk bir birikime geliyor, biraz tuaf yaklaşım oldu kusura bakmayın:)

  Ben şöyle düşünürüm Sigara içen Admlar genelde pahalı der bu Adamlara inanılmaz kızarım, senede 100 Euroya denk gelen bir cihaz çok der ama senede 300 Euro cigaraya harcar. Aslında Avrupalı böyle düşünüyor yani senelik maliyete bakıyor sonuçta 5 senelik planında cihaz ona yetecekse düşünmeden 500 euro yada 100 Euroyu veya daha üstünü panele değil harici cihaza veriyor.

  Birde düşünğürseniz Türkiyede İnsanların tek eğlencesi malesef televizyon sosyal hayat yok olsada pahalı sanıyorum.

 23. andy1 dedi ki:

  Hindistandan yani direkt mağazalardan ürün almak pahalıya mal olur, fiyatlar fazlası ile uçuk 3 sene önce gitmiştim şaşırmıştım, İngiltereye dönüncede ilk işim Paralel ithalat firmaya sormak olmuştu, üretim merkezlerinden veya gümrük satış mağazalarını o dönem tavsiye ettiler.

  Merkez satış yerlerini bulmak lazım, alınırmı bence almayın ciddi bir kazıkta yiyebilirsiniz. Avrupadan tandıklarınıza rica edin hem Avrupa uyumlu bir sistem alırsınız hemde garantisini çok ucuza mal edersiniz.

 24. andy1 dedi ki:

  Ardaki fark çok fazla sizin bahsettiğiniz seri stnadart ev sinema sistemidir, bu serilerde herşey kısıtlıdır hatta HD stereoDTS desteği var görünsede sadece laftadır. Zaten bu sebeble ucuzdurlar kaldiki bahsettiğiniz oldukça eski bir seridir sanıyorum 2010 üretimi olması gerek ama yanılıyorda olabilirim.Bir ara rağbet görüuordu bu ilk defa böyle sistem kullananlar için fazlası ile yeterli dememiz gerekiyor.

  İş AVR cihaza gelince herşey değişiyor, tamamen profosyonel bir sistemden bahsediyorum yani 106 serisi değerlendirmek hata olur.

  Şunu diyebilirsiniz, bu sistemi alsam kötümü asla tam tersine inanılmaz güclü bir ses alaırsınız, sonuçta Türkiyede satolan serileri biliyorsunuz 2000 liraya LG sormuştunuz bu seri kesinlikle 10 gömlek tabir edeceğim kalite farkı var. Kıyas dahi edilmez bana göre sadece Bluray satmak maçlı düz sistemler 2000 lira oluveriyor:)

  Böyle düşünürsek 196 serisini alın, sizi fazlası ile memnun edecektir.

 25. Devrim/Izmir dedi ki:

  Haklisiniz soyle bir USA ve Avrupa fiyatlarini karsilastirdim bu 3ncu dunya ulkelerinde fiyatlar nerdeyse 2-3 kati. Simdi Dubai uzerinden gelirken duty free ye bakacagim yoksa dediginiz gibi bir arkadasima rica edecegim , kimbilir yakinda belki kendim transfer de olabilirim ama hic istemiyorum Asya daha eglenceli Avrupa bitik durumda ve can sikici, burda saygi var insanlarda orada sac renginden yargilama basliyor. cok tesekkur ederim sorularima verdiginiz aydinlatici yanitlardan dolayi.
  sizin butce hesabiniza benzer bakiyorum bende 5 yillik maliyete bolerek, hatta sinema ya ayda 4 kere gidis e kadar senelik limit ayarliyorum hesaplamalarimda. Bizim iste de yillik maliyete gore isci alir kiralama yapariz bana da Turkiye de ki gibi salt fiyata odakli bakis ters geliyor. gerekli seylerde fiyata kiymazlar saglamini alayim diye gereksiz ama pahada dusuk olanlar da ise bunu hic dusunmezler – babamdan biliyorum – sonra dusunurler cepteki delik nereden? kafama yatan bu sistemde, blu ray ve diger seyleri ayri almak daha mantikli cunku ana AVR iyi olsun zatn digerlerini degistirebilirsin , ozellikle de Bluray gibi hassas bir arac ki DVD lere gore 20 kat daha sorunlu bir alet cunku sanirim cift laser var ve en ufak toz bile onun bir daha kullanilmasini zorlastiriyor, iyi temizleme de yapamazsan Oluray oluyor. Benim en cok hosuma giden bu AVR da 4K upscale oldu sanirim bu SD yayinlari da artik HD kalitesinde izlemek olacak bir Full HD tv icin yanilmiyorsam.
  Yalniz sahibinden de bir baktim bu modellere Hindistan in da iki kati 2000 eurolardan bahsediyorlar. Nasil bir soygun var bu iste anlamadim.

 26. andy1 dedi ki:

  Süper örnek vermişsiniz malesef 3incü Dünya Ülkeleri konumundayız, inanılmaz diyorum ya 10 firma 80 milyonu esir almış 30 senedir doymuyorlar ve doymacaklar. Birde bu Adamlar Teknoloji satıttıklarını söylüyor. Sahibinden gibi siteleri öğrendim siteme yazan Arkadaşların link vermeleri sonucunda.

  Uyanık İnsanlar Avrupadan cihazı alıp Türkiye ciddi bir para farkı ile satıyorlar, diyorum ya saçmalık 300 Euroluk cihaz Türkiyede 2000 lira oluveriyor. Tekelci reziller öyle bir sistem kurmuş ki İnsanların paralarını ticaret adı altında gasp ediyorlar.

  Ucuz ürüne para vermem benim için bu aptallıktır ucuz derken İşlemci performanslarına göre yazıyorum, ucuz çok kaliteli cihazlarda var Türkiyede satılmaları zaten imkansız uyanık tüccar bu ürünlerden para kazanamaz.

  AVR cihaz şunu belirtmeliyim SD yayınlarda bahsettiğimiz 675 serisi ciddi bir fark yapactır + hd recevier ile bu işlem size SD yayında net olarak HD kalkitesine yakın resim almanıza sebeb olur.

  Cihazı alacaksanız Yurt dışındasınız HDMI kablo alırken Bose serilerini tercih edin hdmı-arc destekli oldukça üst kalite sinyal taşıyıcılardır 30 Eurolara rahtlıkla bulursunuz.

  Bluray konusunda haklısınız fakat bahsetiğimiz AVR cihazla alacağınız görüntü ve ses farkına %100 değecektir, veya harici disk üzerinden izleyebilirsiniz aynı şekilde binlerce bluray formatlı film keyfini üst kalitede yaşarsınız.

  AVR cihazları bu sebeble tavsiye ediyorum, Panele 6 bin lira vermek yerine ben panele esir olacağıma panel benim esirim oldun diye bakarım abartı olacak ama panelide esir alırım bana en üst performansı vermek zorunda kalır.

  Özetlersem 500 Euro 1 defa veriliyor, en kötü ihtimalle 5 sene sonra dahi satmaya kıyamassınız zaten kimsede kolay kolay satmıyor.

  4K UHD yayınlar 2016 senesinde artık paneller üzerinden smart desteği ile izlenilmeye başlayacak AVR cihazı alırken bu detayıda unutmamak gerekiyor, dedim ya panel esirimiz olsun diğer türlü gidipte 20 Bin Euro verip Oled paneli almam, 500-1000 Euroluk cihazla en yakın limitte görüntü kalitesini almaya bakarım.

  Panel almakta şart değil, yeni nesil Porjeksiyonlar var, kısa mesafe 2000 liralık hd projeksiyonla sinema keyfinide son limitine kadar AVR desteği ile yaşarsınız yada oyunlarınızın keyfini çıkarırsınız.

 27. Devrim/Izmir dedi ki:

  Kusuruma bakmayin yine bir sey soracagim AVR tamam o konuda kafamda olustu ne alacagim nasil bir sey istedigim tabi sizin sayenizde anladim neyin ne oldugunu ne istedigimi bilebildim.
  peki HDbox konusunda bir tavsiyeniz olur mu? mesela hepsidijital diye bir sitede technisat ve gigablue gibi markalar gordum , bunlarin kalite siralamalarini cikaramiyorum mesela atlanta nasil bir kalitede yada katrein di galiba o nasil bir cihaz icinde sizin hep uzak durun dediginiz ALI islemci var mi ?
  bu konuda bir tavsiyeniz yada bir listeniz var mi kalite siralamasi olarak.
  fazla oldum biraz ama siz olmasaydiniz bu noktaya kadar bile anlayamazdim, bu yuzden cok tesekkur ederim aydinlattiginiz icin , simdi en azindan ne ne icin onu bilebiliyorum. Bir de hic anlamadigim su ccccam bir seyler iptv var onlara hic bulasmak istemiyorum inanin ki yoksa kendi cpum havaya ucacak. basit bir uydu benim isimi gorecek digiturk maclari gibi belgesel ve movie kanallari yeterli olacak.

 28. andy1 dedi ki:

  Technisat serileri fazlası ile iyidir, Kathrein içinde geçerli, elbetteki AVR cihaz alacaksanız işlem yine basitleşiyor, çift işlemcili Androis hdboxlar mevcut her fiyat aralığında bulabilirsiniz, AVR cihazın performansı ile her türlü uydu satndart bağlantı veya her türlü İnternet içeriğine ulaşabilirsiniz.

  100 Euroluk bir cihaz işinizi görür, aslında sizin en büyük avnatajınız yurt dışında olmanız, önerim çok basit Avrupadan Türkiye desteği olan bir 6 aylık hd paketi alın örnek SkyItalia,Polsat olabilir veya yada mağaza size daha net detaylı paketi sunar.

  Ben Türkiyede yaşayan Engelli Arkadaşım SkyItalia paketi aldım 280 Euro 1 senelik, 60 adete yakın HD kanal mevcut, hdbox cihazdı zaten yanında hediye olarak veriyorlar:)

  Böyle bir basit sistem alıp, hd box probleminide ortadan kaldırabilirsiniz.Türkiye yayın paketleri İngiltere satışlarında problem Arkadaışma alacaktım firma izleyemeyeceğini söyleyince bende klesik 4 avrupa lig paketini aldım, Almanya,İngiltere,İtalya ve Hollanda.

  Elbettki yabancı lisanı yok ama HD filmleri izlemek hoşuna gidiyor yada Belgesel kanllarını, bazı Belgesel kanallarda programa göre Türkce dil desteğide mevcut yani pek sorun yaşamıyor.Orjinal Bluray film paketlerinde ise zaten Türkçe alt yazı desteği mevcut olduğundan yine sorun yaşmadığını belirtmiş.

  İşin gerçeğine bakarsanız Türkiyedeki Sinema kanallarının tamamıda zaten ya Italia sky ile birebir yanıdır, sinema kanalları isimlerine kadar kısaca dil desteği yaşmadığını belirtti bende memnun oldum elbetteki.

  Veya Technisat 200 Euroluk serileri mevcut biraz daha pahalıdır ama siz pahalı serileri alırken şunu belirtin dahili hdd olmasın fiyat otamatikman düşecektir.Bahsettiğini tüm serverleri ve kard desteğinide barındıran serilerdir.

 29. Devrim/Izmir dedi ki:

  Cok tesekkur ederim zamaniniz icin, oldukca keyif aldim ogrenmekten de bu konularda saatim 4:33- 2 saat kaldi kalkmama ancak uyuyamadim sanirim uyumam da artik, gerci insan ogrendikce daha da derinlesiyor konu, simdi de aklima su takildi; VT50 de en cok istedigim ozellik twin tuner olmasiydi, soylediginiz technisat aliciya baktim onun da twin tunerlileri var. ve hatta bazi ozellikleri var ki VT50 ile STW60 arasindaki farklari dolduruyor gibi geldi bana. mesela HbbTV , twin tuner etc. acaba diyorum sagdan soldan teshir urunu olma ihtimali yuksek olan vt50 almak yerine brand new st60 mi alsam da aradaki acigi bu uydu alici ile kapatabilirmiyim ? goruntu olarak tabi bir nebze fark olacaktir ama gozle degil bence araclarla fark edilebilecek bir fark olacagina inaniyorum , siz ne dersiniz?

 30. andy1 dedi ki:

  VT50 Teşhir ürünü alanlara tek tavsiyem, firmadan %100 anında iade garantisi alın diyorum nerdeyse 2 senelik seri ve malesefki bazı seriler açıkcası Türkiye turu yapmış bunuda sitedeki yorumlardan anladım, Arkadaşın biri İstanbuldan ürünü alıyor ve firma %100 kapalı kutu diye satıyor. Sonuç tam bir komedi ve rezalet. Ürün İstanbuldan alınıyor cihaz Batmandan yollanıyor ve teşhir cihaz, neyseki anında para iadesini alıp sorun yaşamamış.

  STW60 Dahili hd uydu desteği mevcut, VT50 serisinden tek eksiği THX modu diğer detay ayarlar zaten 2012 VT50 serisi ile nerdeyse aynı düzeyde.

  ST60 Renk kalibrasyon değeleri ve İnternet bağlantılarında ciddi şekilde iyileştirme yapıldı ve gerçektende çok iyi cümlesini hak ediyor.

  Aradaki görüntü farkını THX modunu kesinlikle ciddi oranda kapatırsınız, hd recevier bbunu tek başına sunacaktır.Sizde AVR üzerinden sonuçta görüntüyü aktaracğınızdan mükemmele yakın bir performansı net olarak alırsınız.

 31. Devrim/Izmir dedi ki:

  Daha once sozunu ettiginiz depolarda koridor yapan VT50 stoklari ne zamana nasil piyasaya cikar, nasil alinir kapali alabilmek icin, garantisini de ayri satsinlar, beklemeye deger mi ? cok istiyorum bu VT50 panelden bana gore asil efsane o, kuro falan bilmem ben. hatta bazen diyorum su zt60 dan alsam araba alir gibi gorunuse gore asil efsane o olacak son plazma tv olarak yani bir nevi classic kolleksiyoncusu gibi kiymak ama fiyat gercekten cok agir hazm edilir gibi degil:)

 32. andy1 dedi ki:

  VT50 Türkiyeye gelmesine gelir, Dediğim gibi Devlet Paralel ithalatta yasaları düzenler sıkı tedbirler alırsa, Türkiyeye her cihaz gelir ve satılır.

  Şuanki Tekelci firmalar sizce buna izin verir mi?

  Malesef durum sanıldığı gibi değil, firmaların isimlerini yazmıyorum sizler tahmin edersiniz 10 firma, 85 Nilyon Ülkeyi resmi olarak esir almış TEKELCİ satışların Krallığını kurmuşlar.

  Paralel İthalat yapan firmaların tamamını piyasalardan sildiler yok ettiler.

  Efsane panel saçmalığı 3Dünya Ülkelerinde malesefki var.Geri kalmış Ülkede her şey Efsane oluyor çunki Tekelcilik sonucu Efaseneyi yaratan firmanın ta kendisidir.

  Kuro Efsane deniliyor, Kuro Dünyaya pazarlayan firmayı bilirim Amerikanın en büyük Butik mağazalarından bir tanesi, kendisi Kuro satmaz satamaz ama Avrupaya bir şekilde Efsanelerini yollar sattırırlar.

  Çok net yazıyorum, bugün bana Kuro 60 inc paneli versinler evime sokmam, asla abartmıyorum evime sokmam.Kendi üreticisinin tekme attığı üretmediği panele para verecek kadar saf değilim, bu benim kendi görüşüm kullananada alanada saygı duyarım.

  ZT60 Aynı şekilde gerçekten mükemmel hatta mükemmel kelimesini sonuna kadarda hak eden bir panel efsane yapılacaksa bu panelin üzerinde bir cihaz yok henüz.Kelimenin gerçek manasıyla, en berbat SD görüntüyüde izleseniz panel upscaling yapıyor bunlada kalmıyor FPS değerlerini işleyip yani 3:2 Pulldown özelliğini sunuyor görüntü problemini en az sınıra indiren bir panel.

  Fiyatıda aynı şekilde malesef, ve yine malesef asla Efsane olamayacak 2016 senesinde Efsane kelimesinin toplamını çöpe atan teknoloji her mağazada satılacak.Açıkcası ZT60 mağazada 2000 lirayada görseniz almayacaksınız çunki UHD seriler inanılmaz sayılarda üretime geçiyorlar.

  Panasonic patal bir firmamı hayır, bunu 2 sene önce yazdım zeki akıllı firmlar artık sırtlarındaki yükleri atıyorlar, Plazma üretimine devam etmek aptallık hem maliyet hem üretimi başlı başına bir sermaye ve para.

  UHD 4K serilerse tam manasıyla Plazma serilerin 4/1 fiytaına mal ediliyorlar daha kolay üretim ve daha üst seviye kaliteli görüntü, montajıda kolay üretilmeside.

  LcdLed panel deveri zaten bitti şuanda firmlar için ek bir gelir kapısı durumundalar 3 seneye kadar bu teknolojide çöp olacak bitecek veya farklı şekilde satılmaya devam edilecek.Plazmalar tamamen üretilmeyecektir Samsung Haric Koreliler bu konuda inanılmaz zekidir, 60-103 inclik plazma üretimlerine devam ederler.

  Yanlış anlaşılmasın Panasonic kağıt üzerinde üretimi durdurdu ama 103 inc serileride devam edecek, 2020 senesine kadar Panasonic Plazmalar piyasalarda satılmaya devam eder.

 33. arasıra dedi ki:

  Zt çok pahalı ya. St60 alıp harici cihazlar almak daha mantıklı. Zt Tr için orta üstü bir sınıfın alması gereken bir tv.

 34. Devrim/Izmir dedi ki:

  Andy hocam cok haklisiniz bir yandan da dusunmuyor degil insan uretimi duracak bir panel almak riskli ancak, teknoloji hep yeni seyler getirecek hep yenilenecek biraz bugunu de yasamayi unutmamali ileriye cok dalip. Ben 12 yasinda daha ulkeye hardisk girmemisken GwBAsic uzerine programlar yapiyordum, o zamanlar yayginligi pek olmayan bankamatik ve rehber programlari. Bizler Floppy diskler kullanirdik 5″25 liklerden kapasiteleri 150 KB idi, zaten bilgisayarimin HDD si 32 MB idi. o zaman bizler monchrome denilen tek renk ekranlar kullanirdik CGA ya EGA ya donusturmek icin ozel yazilimlar komutlar kullanirdik ki biraz bari renk derinligi olsun. 5000 satir yazardik kucuk bir program icin. Tech oyle bir gelisiyordu ki aldigim bir cihaz yada ekran karti 2-3 ay icinde obsolete yani devri gecmis oluyordu. ozellikle oyunlarda yakalayamiyorduk minimum sistem gereksinimlerini , sanki su aralar o hiz kesildi biraz daha yavasladik sanirim yeni teknolojilerde dunya capinda, o zamanlar karar almistim cok kafayi takma gunu yasa mesela bugun plazma varsa kullan ileride su olacak bu olacak diye beklemekle olmuyor, ama gidipte cok asirir bir yatirim yapilmaz cunku simdi cikan samsung UHD TV yi de alsam bugun ki az daha gecen hafta alacaktim, 1-2 sene icinde o da artik eski teknoloji olacak yani bu boyle gider biz UHD yayinlar artsin diye beklerken demode olacak bir cok ozelligi zaten. O yuzden hayalleri yarina birakmamak gerek bence.
  Dun ne guzel ses sistemini de cok iyi sekilde kavrattiniz bana simdi tek aradigim kaldi hoparlorler, onu da buldum 800 TL civari Yamaha NS p40 sanirim isimi gorur. Bose baktim 2.1ler o fiyatlara geliyor. bir de 100Tllere sistemler var ama sanirim ses cikmaz onlardan:)

  Yani simdi ulkeme donunce sansliysam VT50 bulup bu sizin tavsiyeleriniz dogrultusunda sistemi duzecegim sonra arkaya bakmadan yok su olsaydi bu olsaydi demeden sistemin keyfine bakacagim insallah. OLED ler gelince de onlari dusunuruz ortalama bir kullanici olarak.
  Saygilarimla

 35. andy1 dedi ki:

  Devrim Bey,

  Sizinle aynı fikirdeyim anı yaşamak isterim, örnek 50 yaşıma gelince üzülmek istemem bende kullandım keyfini çıkardım cümlesini söylemek isterim.Teknoloji bir şekilde ortak paylaşım alanı Aileniz,Arkadaşlarınız ile dinleyip izleyşnce keyfi çıkarılan ürünlerdir. Demiştim ya çevremde günde 18 Euro sigara veren Arkadaşlarım var ayda en kötü 200-300 Euro. Bana gelip sen nerden bunları alıyorsun diyorlar yani parana yazık değilmi manasında. Bende onlar 400 Euro çöpe atacak kadar zengin olmadığımı söylüyorum.

  UHD paneller konusunda zaten öyle bir teknoloji ki göreceksiniz AVR recevierler satışlarında patlama yaşanacak, diğer türlü bu yayınları tek başına digital kanal kiralayan firmalardan almak hayal, HD yayını doğru dürüst veremeyen firmalar birde 4K yayınları vermesi komik olur.

  Sizin alacağınız sistem tek başına aslında bir dğer Bluray alıp 4K izleyemiyorum sorunu kalkıyor cihaz bunu yapabiliyor,veya gerçek DTS HD Strero ses kalitesini en son noktasına kadar alıyorsunuz.

  Geriye sadece panel kalıyor, açıkcası bahsettiğimiz sistemlede en vasat panel dahi belli bir görüntü kalitesini verecektir.

  Bu arada Mesleğiniz muhteş gerçekten, sizin gibi Arkadaşları tanımak bana cidden gurur veriyor, biraz kaba tabir özür diliyorum Süper Beyinleri özel hayatımda tanımak inanılmaz keyifli. Arkadaşlarım var yazılım vs üzerine onlarla konuşurken kendimi zır cahil olarak görür ve gerçekten içinde olsa utanırım. O bilgileri öğrenmek isterdim ve kıskanırımda itiraf ediyorum:)

  Avrupaya gideceğinizi söylemiştiniz, DHL ile konuşun eve teslim Gürmük fiyatlarını sorun.Örnek ZT60 Avrupada GreyMarket firmalardan ucuz bulabilirsiniz, türkiuye ile fiyat farkı sanıyorum %40 civarı olur. geriye kalan %20 parayıda gümrük verip yine paneli ucuza alabilirsiniz.Veya ZT60 değilde VT50-VT60 olabilir.

  Yada Avrupadaki ahbabınıza aldırabilirsiniz.Garanti harici alırsınız Türkiyede servislerden faydalanırsınız.

 36. andy1 dedi ki:

  ST60 Televizyon ağırlıklı yayın izleyen için muhteşem bir seçenek zaten. VT50-VT60-ZT60 Serileri ise özellikle Film Arşivcileri ve Ses kalitesi isteyenler için ideal çözümlerden sonuçta bu panellerde full uyumlu THX modu var, tek başına bir avantaj zaten ve Türk İnsanlarıda henüz bu detayları bilmiyor. Smart içerikli yayınlara geçildiğinde THX modu panel kullananlar inanılmaz görsel keyfi alacaklar +ses.

  Diğer konuya ise yazmak saatler alır, ZT serisi zenginler için panel değil, Avrupada Üniversite öğrencisi yarım gün çalışıp taksitle alıyorlar.Malesef Türkiye için zor dilerim Türkiyede aynı sevieyeye gelir.

 37. arasıra dedi ki:

  konusu gelmişken aklıma takılan bir konuyu sormak istiyorum Andy hocam. gt50de youtebeyi açtığımda yüksek çözünürlüklü bir video açtığımda izlemek imkansız oluyor.takılma donma vs. standart çözünürlüktekilerde problem yok. smarttan yayın olduğunda nasıl izleyeceğiz. görüntü kaliteli olduğu için donma yaşanmaz mı?

 38. Devrim/Izmir dedi ki:

  Hocam yine bir akil kosusmasi oldu bende bir sey soracagim, hatta eger ilgini cekerse bir detayli karsilastirmasini yapabilirsin sanirim benim gibi merak eden coktur bu konuyu.

  Konu su ki Sound Projector denilen bazi yerlerde sound bar olarak gecen sozde duvardan yansimalari kullanarak gercek sanal olmayan bir surround olusturuyorlarmis. Mesela bu konuda ilgimi ceken model YSP-1400 gerci cogu firmanin var kendine ozgu modelleri ancak bu sistemlerin normal konvansiyonel surround sistemleri ile arasida cok performans ve gercekcilik farki varmidir? eger soylenenleri yapabiliyorsa bence bir cok panel kullanicisi tarafindan tercih edilecektir yer kaplamamsi ve kompact durmasi ayrica 7 kanal tadini verebilmesi cok guzel olurdu. ancak sesin yayilim fizigini dusununce biraz bana inandirici gelmiyor belki ozel algoritmalarla bir nevi kulak ilizyonu yaratmislardir o hissi verebilmek acisindan ama tam bir fikrim yok bu konuda.
  Sizce bu sistemin artilari eksileri ne olur ?

 39. andy1 dedi ki:

  YSP1400 için benim yorum net olur almazdım, sebebi her ne kadar zarif görünsede bana göre yer bulunması zor bir aksesuar paneli önüne veya yere koyacaksınız, duvara asamassınız ve bu kısıtlı sisteme para vermektense komple sistem çok ama çok daha avnatjlı ve detaylı kullanım verecektir.

  Alırsınız bir hafta sonra pişman olursunuz sebebi cihaz tek başına küçük bir ofanız varsa kesinlikle alınır fakat ben detay ses istiyorum gerçeh HD Streo kalite istiyorum derseniz bahsettiğimiz seriler size inanın çok fazlası ile avantaj sunar, Bluray,tutun aklınıza gelen her cihazı bağlar keyfini yaşarsınız YSP1400 sadece cihazın verdiğini alırsınız.

  Ses konusunda inanın sandığınızdan daha fazla detaycıyımdır ve kafama takılırsa malesef o cihazı 1 hafta dolmadan elden çıkarırım zarar dahi etsem bu tür takıntılarım var, çunki elden çıkarmassam beni görüntüsü dahi rahatsız eder.Sesi her detayı ile almalıyım kötü b,ir hastalık malesef.Değiştirdiğim cihazları yazssam inanamassınız. Bose aldım tamamen kurtuldum her halde bir 10 sene daha ses sistemi aramam arızlanıp bozulmadıkça.

 40. andy1 dedi ki:

  Bu tamamen İnternet bağlantınız ve İnternt hızınızla alkalı bir sorun. İnternet hızınız en az 6 mbit üzerinde olması şart 10 mbit ideal veya bütceniz yetiyorsa daha üstü hızlar idealdir.

  Standart çözürlüklerde haklısınız 3 mbit hız yeterlidir, fakat HD kalite sitiyorsanız malesef İnternet hızınız yüksek olmalı.

  Smart konusunu yazdım, Google asabiyeti bu yüzden:) Elbetteki Üreticilerinde, Adamlar Milyar dolarlık yatırım yaptı ama belli Ülkelerdeki Tekelci fiyatlardan inanılmazın ötesinde rahatsızlar.

 41. arasıra dedi ki:

  Andy hocam sizin aldığınız boseun kendi avr ciihazı var sanırım. Ve çoook pahalı:) en iyisini almışsınız.

 42. arasıra dedi ki:

  Ben en iyisi kendim Avrupaya gidip alıp geleyim. hem oraları da görmüş olurum:) burda vereceğim parayla güzel bir Avrupa turu da yaparım:)

 43. arasıra dedi ki:

  bu sene de Noele Avrupada girelim:)

 44. Devrim/Izmir dedi ki:

  Ben de tam Bose accoustimass 15 bakiyordum, oraya dogru cekilidigimi hisstemeye basladim, o kadar ufak hoparlorlerle ne guzel isler yapiyor. Ben ilkin Bose yi bundan 12 yil once Cin de ki otellerde ve hava alanlarinda gormustum daha once bilgim yoktu, ancak sesi en ince detayina kadar duyuyorsunuz. ve dis uniteleri sanirim suya karsi da dayanikli, nasil anlatilir bilemem ama boyle hani oturursunuz bir nehrin kiyisinda susyun sesini dinlersiniz , gurultusu boyle rahatsiz etmeden hatta huzur vererek bir cok tiniyi alirsiniz, iste onun gibi, boyle basslar diskolardaki yada Turk popcularinin dandik sarkilarindaki gibi yuzunuze tokat vuru gibi degil sanki havada dans ederek suzulerek kulaginiza geliyor, tizler ise tirmalamadan sanki coconut sutunden yansiyip bir perde ile torpulenmis gibi yine rahatsiz etmeden kulaginiza ulasiyordu. Sanirim onlar pro sistem kullaniyordi acaba bu minik kutucuklu bose de ev icin olan boyle performans gosterir mi? Anlamadigim bir sey ise Orta frekanslari cikaracak hoparlor yok nasil oluyor da sesi bu kadar iyi gelebiliyor doymus gelebiliyor.

  Sanirim hemen degil ama Bose ye bir kere verip sonra unutucam bu gidisle. ama fiyat bayagi bir farkli digerlerine gore.

  Arastirirken sonunda iyi bir ses sistemi ile son bulacak yolum galiba ama neye harcamiyoruz ki, en azindan bu ailecek paylasilacak kalici anilara imza atacak, hayatta bazi seyler paha bicilmezdir, bazi seyleri sadece 1 saniye hisstemek bir lafi duymak icin yillarini verirsin. bakalim nereye kadar pergeli acabilecegiz.

 45. andy1 dedi ki:

  Bose bu konuda bana göre tartışılmaz, el kadar kutu diyenleride gördüm sesin muhteşemliğinden şaşıranlarıda. Birde AVR desteği ile sesi alırsanız abartılı yorum gelmesin Bluray film izlerken en az 10 defa sistemi kapar evin içinde birşeymi oluyor diye gezinmeye başlarısınız.

  İnsanlar özellikle Türkiyede yaşayan Arkadaşlar için üzülüyorum 10 tane firma esir almış, çöp getirip 30 senedir çöp satıyorlar doymadılar doymayacaklar.Cidden inanılmaz üzülüyorum bu duruma.

  Şöyle yapın bose AVR sistemler için sadece woofer ve hoperlor bakın AVR cihaz alacağınızı göre yazdım. Hayır bir defa olsun derseniz Bose full sistem alın. Fiyatlar haklısınız inanılmaz yüksek 3.000 Euro bir parayı gözden çıkarmak gerekir.Bu parayı verincede gerçek manada Film ve Müzik disclerinde tam net ses detaylarını her şeyi ile yaşıyorsunuz.

  Biraz komik örnek olacak, Arkadaşlarım gelir bazen Kızlar kaflarını Bose sistemin woofer uzatır ve saçları sanki bir güc tarafından dışarı çekiliyormuş olur eğlenirler. Küçük bir oadada ise abartsız olarak camları patlatabilirsiniz, inanılmazın ötesinde manyetik bir güç dedim ya her halde 10 sene kesinlikle ses sistemi almam.AVR serileri yükselir cihazı değişim ama ses sistemi kolay kolay değişmem.

  Aile işin içinde varsa Ben Ailemi kaybettim size tek cümle edebilirim AİLE HER ŞEYE DEĞER, gerisi bom boş bir yaşamdır.İsterdim ki Ailemle bu keyfi yaşayayım yada Annemle oturup Film keyfini gülerek yaşayayım. Şimdi evimde herşey var ama hiç birşeyinde inanın keyfi yok, paylaşmadıktan sonra hiç bir manası kalmıyor.

 46. andy1 dedi ki:

  En iyisini yaparsınız, Uöak biletleri artık inanılmaz ucuz, hem tatil yaparsınız hemde 3-5 cihazla tatilinizin parasını çıkarırsınız.

  Türkiyeden bu amaçla çok İnsanlar geliyor.

 47. andy1 dedi ki:

  Aldığım cihaz pahalı derken mağaza fiyatlarında yanılmayın, Türkiyede sayenizde gördüm 6-8 Bin lira civarı şok oldum, Benim aldığım cihaz Teknoloji müzayedesinden ve kutusuz bir cihazdı büyük ihtimalle Butik bir mağazanın satılmayan serisydi, çiziklerler mevcuttu önemsemedim önemsememde.Cihazı zaten biliyordum.

  800 Euro teklif verdim İnsanlar tuaf tuaf baktılar, birde nakit yani peşin satış olduğundan fiyatlar dahada düşüyor. Kredili satışlarda ucuza almak tabiki imkansız.

 48. arasıra dedi ki:

  Başınız sağolsun. üzüldüm. ailenin yerini hiçbirşey doldurmaz doğru. ben de yakın zamanda anneannemi kaybettim. çok yakındık. içimde kocaman bir boşluk açtı gitti. ama gene de yılmayın. arkadaşlıklar dostluklar var veya evlilik çocuk sahibi olmak. gene bir aile kurabilirsiniz.

 49. arasıra dedi ki:

  Şu sigarayı bırakabilirsem full sistem alıcam Andy hocam.

 50. Devrim/Izmir dedi ki:

  Cok uzuldum konunun oraya gelecegini bilemedim Andy Bey, Oncelikle ozrumu kabul edin bu konuda.

  Bugun soforum bana defolu urun diye cikarilan urunlerin bulundugu bir yer varmis Hyderabad da onu soyledi, defolu dedigim bir zamanlar Turkiye de de olan hani uzerinde bir cizik var diye defolu diye ayrilan ama aslinda tum fonksiyonlari calisan urunler. ustelik saticilar garanti de veriyormus. Su an bolgelerdeyim uzagim ama sali gunu bir bakacagim orada ne gibi urunler var.
  Simdi size su mantigimin dogru olup olmadigini sormak istiyorum. Simdi ben Bose acoutimass 6 serisinden alsam ki bu 5 tane kucuk kuplerden olusuyor ve sub-woofer unit hepsi 1300 TL civarina geliyor. Beni odam zaten 20 Metre karenin biraz ustunde ve TV ile aramda 3-3.5 m olacak. simdilik bunu alsam ileride bu kucuklerin yerine ciftli olanlarindan koyarsam bu sistem acoustimass 15 e donusmez mi? ki fiyati su an alsam 2800 TL ileride elim bosaldikca alirim eger yetmezse ki belki de ilk sistem de sanirim yeter.

  Diger bir opsiyon da su ki bu da cok mantikli ve fiyat olarak ta uygun. Acoustimass 5 serisi ki 2.1 2 tane ciftli kup speaker ve sub-woofer, fiyat acisindan bakinca oldukca uygun 750 TL civari. daha da ucuzu da var o da Acoustimass 3 serisi 2 tane kucuk kare kup ve sub-woofer fiyati en uygun olani da bu, 470 TL ye geliyor. eminim bu bile piyasadaki 1000TL lik 5.1 sistemlerden daha iyi ses verecektir.

  Ayrica aslinda eger dedikleri dogru ise denemedigim icin bilemiyorum bu konuda sizin deneyiminize ihtyac var.
  Cinemate GS II serisi hem fiyat olarak hemde iddia ettigine gore sanal guzel bir surround sunacak teknikl yapiya sahipmis ama tek fark 5.1 lik sistemlerden 2.1 olmasi ama iddia ettigine gore piyasadaki bir cok 5.1 den daha iyi bir 5.1 deneyimi sunuyormus algoritmalari ve reflection ozellikleri sayesinde. geleim bunun fiyatina 1920 TL.
  Fiyatlari yazmamin sebebi urunlerin deger karsilastirmasi icin ayni yerden belki arastirilsa daha uygunu da bulunur.

  Ayrica benim tecrubelerime gore de muzik dinlemek icin 2 kanalli stereo sistemler daha iyi surround biraz muzigi bozmakta tabi bu ayarlanir amfiden. yani oyle cok surround hastasi olamayanlar icin sanirim 2 kanalli bu sitemlerde kalitesi nedeniyle is gorur. ayrica harika bir muzik performansi saglar.

  Benim soracaklarimdan bir tanesi de, bu sub-woofer unit alindi diyelim 2 yollu (hoparlor) icin ve sonradan karar degistirdim ve dedim yok ben 5 hoparlor e tamamlayayim bunu , sub-woofer da iki giris var anladigim kadariyla boyle bir sistemde , bunun yerine ektra 3 hoparloru AVR unitesine direk baglarsam verim alabilirmiyim?

  Simdi tum bu yukarida gecenlerin isigi altinda siz bizim yerimizde olsaydiniz sanirim “arasira” arkadas da bu konuda arastirma yapiyor, yani 3000 eurolara kadar ucmadan hani derler ya ingilizce de Decent( tam Turkcesini bilmedigim icin mazur gorun) bir sistem icin nasil bir opsiyonu secerdiniz ? tavsiyeniz ne yonde olurdu?

 51. andy1 dedi ki:

  Devrim Bey,

  Cinemate GS II sizin izleyeceğiniz oda için tek şey denilebilir mükemmel kalitesi sesi alırsınız, cihaz için denecek hiç bir olsumsuz yanı yok fiyatı haricinde.Gerçi Avrupadan alsanız 400 Euroların üzerinde bir para ödersiniz, ama 2000 liraya yakın parayı asla vermeyin. 800 Euro yakın harika bir sistem alırsınız veya Avrupadan Bose sistem bulabilirsiniz.Hindistan iç pazarında fiyatlar cidden saçmalıktır.Kim alır nasıl alır bilemiyorum gittiğimde görmüştüm Delhi fiyatları kendimi Holywood butik mağazalarda sandım inanılmaz fiyatlar Hintlilerin bütcesi yüksek diye düşündüm.

  Dediğiniz gibi stok pazarlarını mutlaka gezin, çok daha ucuza ürünler bulursunuz.

  3 bin Euro gözden çıkardıysanız, bahsettiğiniz toplama serileri unutun.Bose bahsettiğimiz serileri alırsınız fakat 1 hafta sonra şunu diyeceksiniz Bluray sistem olsaydı 2000 lira verdim şimdi tekrar masraf edeceğim.Bunu yaşayanların sayısı %95 civarıdır. Bütcesi olan Adam için sorun değil bahsettiğimiz sistemi kendi odaları için alırlar haftada 5-6 saat kullanırlar bu tür panel izleyicileri için %100 mükemmel cihazlardır.

  İşin için Aile ortak kullanım girince komple sistemleri almak zorundasınız.

  Size komple bir kaç seri yazmak istiyorum, alırsınız sesi en detay haliyle hiç uğraşmadan evinize kurarsınız.İlerde yetersiz geldiğinde ise belli parçaları satar aynı sistem üzerinden daha üst serilere yükselebilirsiniz.

  1.DENON S-301 Komple sistem Tv üzerinden upscaling yapabiliyor yani görüntüye tekisi yeterli, Ycbcr-RGB desteği mevcut başlı başına bir avnataj.Fiyat olarak 1000 Euro ve biraz daha altına bulabilirsiniz.

  2.Onkyo HT-S9400THX Full+Full tabir edilen sistem.Cihazda yok yok anlayacağınız ve sizi harici hiç bir cihaza ihtiyac bırakmıyor THX modu mevcut 4KUHD desteği,Tv upscaling desteği sunuyor. Fiyat olarak 1500 Euroya rahatlıkla bulursunuz AVR recevier dahil fiyatıdır.Türkiyede staılıyormu bilemem ama Mutlaka Hindista bu cihazı ucuza bulacağınızı sanıyorum araştırmayı unutmayın ve bulursanızda alın.

  Ayrıca cihazın Uydu Satallite desteği mevcuttur 7.1Sistemdir ses olarak mükemmel detayları en uç noktasına kadar alırsınız.Sonradan isterseniz Yurt dışında bağlantılarınız var Bose hoperlor alarak ses kalitesini yükseltebilirsiniz.Mağaza fiyatlarına aldırmayın meraklısınız gittiğiniz yerlerde çıplak bose hoperlor rahatlıkla inanılmaz ucuz fiyatlara bulursunuz.

  3.Yamaha YHT-899U All in One bir sistem, otomatik ses algılama ve otomatik yapılandırma desteği mevcut, kısıtlı seridir 5.1 bana göre mükemmele yakın performans sunuyor,Aile ortak paylaşım için en ideal serilerden bir tanesi.Fiyat olarak 800 Euroya alabilirsiniz AV recevier dahil.

  Soylede yapabilirsiniz.Siz aklınıza yatan bulduğunuz bir ses sistemini yazın onun üzerinden konuşalım.

  Standart ses sistemlerini yazmadım gerçek digital hd desteği sunmadıkları için, üzerilerinde hd yazsada bu hd cümlesi sadece pasif olarak yer alır, gerçek hd dts desteği sunan serilerinden 3 tanesini size yazdım.

  Diğer türlü Panasonic,-Samsung-LG pro sistemleride yazmak mümkün bunlar satandart serilerdir her ne kadar süslü püslü dev kule hoperlor ile göz boyasalarda cihazın HD perfoormansına bakmak gerekiyor. Hep diyorum İnsanlar gürültülü Bass sesini kalite sanıyor bu saçmalıktır ve kaliteli seslede bana göre alakası yoktur.

  İddiada ederim 50 liralık 2.1 Logitec alırsınız bass gürültüsünü yaşarsınız, bu kadar basittir Geröek ses ile gürültü arasındaki fark.

 52. andy1 dedi ki:

  Sigarayı neden içiyorsunuz?

  Sağlığı falan boş verdim, Türkiyede yaşayan Engelli Arkadaşımın maf olmasına sebeb Sigaradır, sağlık gidince sigarı bıraktı, peki ne oldu inanılmaz güzel bir hayat ve meslekte bitti.

  Diğer yönlerine gelelim, Sigara ağlığıda rezil ediyor birde sizin daha kaliteli ev ortamına katkıda bulunmanızıda engelliyor.

  Kusura bakmayın, benimde Arkadaşlarım var ben teknolojiye 3000 Euro veririm üzülmem. Evime gelirler üzülürler sen nasıl alıyorsun diye, onlarada aynı şeyi söylüyorum siz benden 3 misli daha fazla para harcıyorsunuz, Adamın aylık sigara parası 200 Euro seneye vur 2000 Euro,10 seneye vur 20 Bin Euro!!!!!!!!!

  Bose sistem aldım piyasada değeri 4 Bin Euro ama adamın senelik çöpe attığı yani sigaraya verdiği para benden daha fazla.

  Sakın darılmayın rica ediyorum, İngilterede inanın Sigara içenlere artık İnsanlar acıyor, sağlık gidiyor, kendi keyfine Ailesine belkide 103 inc plazma alacak param yok diye düşünüyor ama göremediği 103 panelin aylık ödemesinden çok daha fazla parayı sigara veriyor.

  16-18 yaşında Genç yarım gün çalışıyor 400 Euro alıyor ama Ailenize en ufak bir maddi zorluk çıkarmadan gidiyor 2000 Euroluk ses istemini taksitle alıyor.Veya 4000 Euroluk ZT60 serisini alıyor keyfini sürüyor.Tam tersine Aileler sigara ve Alkolden uzak durmaları içinde Çocuklarını teşvik ediyor.Çevremde binlerce genç var bana gelirler fikir alırlar mutlu olurum.

  Türkiyede pek sevilmem:) İngilterede Gençler arasında fazlası ile sevilirim veya Hollanda aynı şekildedir.Onlara en iyisini anlatmaya çalışırım Kaliteli yaşama alışmaları onların kaliteli teknoloji ilede hayat tarzlarını değiştireceğine inanırım.Bu Gençler kolay kolay gece hayatına para harcamaz, sigara içmmez ama kendi aralarında gerçekten çok ciddi elit bir guruptur ve diğer Gençlerde bu tarz İnsanlaro örnek alırlar.

  Lütfen Sigara içmeyin, bir magazaya gidin örnek VT60 serisine yanında Yamaha AVR sistmeli bir All in one ses sitemine bakın.

  Toplamı 10 bin lira diyelim, sigarınızı alın ve senelik verdiğiniz parayı düşünün, taksitlere bölün. Sonuç sizce ne olacaktır?

 53. andy1 dedi ki:

  Başınız sağ olsun, teknoloji ürünlerinden konu farklı yere gelsede Teknolojinin amacı zaten Ailelere hizmet verebilmek, tanıtımlardada her zaman bu vardır Çekirdek Aile resimli Teknoloji ev konforu.

  Benim şahsi düşüncemdir Aile ile izlenecekse bütcenizi en ideali hesapları yapıp en iyi cihazları almak en doğru seçimdir.

  Teknolojide basit cihazlara para vermek ise paranın çöpe atılmasıdır. Uydu sistemleri,Ses sistemleri,görüntü sistemleri hepsi temelinde bir birinden yarılmaz parçalar.

  Aptal bir hd recevier+ses sitemine 2000 lira vermek yerine AVR cihaza para verilmeli, çok örnekler verdim bir defa para verilir 5 senenin çok üzerinde başka harici bir sisteme para verip çöpe atmaktanda İnsanlar kurtulabilir.

  Aile varsa, Aneneler Babalar, onlara teknolojinin en üst sınırında keyfi satın alın, anlmazlar demeyin çok iyi anlarlar hatta onların Gençlerden çok daha üst kalitede ses ve görüntü yansıtan cihazlara ihtiyacı var.

  Yorum okuyorum ”Andy Annem Babam yaşlı anlmaz idare edeck panel arıyorum” kimse kusura bakmasın bu cidden ayıp.

  Ucuz panel ne yazılabilir 50 yaş üstü İnsanlarsa git 50 inc led al demek tam aptal bir yorum olur, denilmez çunki göz sorunları tansiyon sorunları olabilir, ve sizin alacağınız fark etmez dediğiniz Kontrastı rezil parlaklığı dengesiz bir panel onları çok rahatlıkla hastanelikte edebilir.

  Kısaca Aile herşeye ve her şeyin en iyisine değer.

 54. arasıra dedi ki:

  İnşaallah bırakabilirim. çok deniyorum ama başarısız oluyorum.

  Biz anlamaz zannediyoruz ama anlıyorlar. Gt50 bulamamıştım teşhir alacaktım babam aldırmadı. sonra sıfırını buldum biliyorsunuz golddan aldım. 2012 model olduğu için bile kızdı:) zamanında, ilk mesleğe başladığımda, babamla leptop almaya gittik vatanbilgisayara ben ucuz ve özelliği iyi olduğu için fijutsu siemense yöneldim 1800tl civarıydı babam toshibaya yöneldi 2500 civarıydı sanırım. toshiba alalım dedi. ben de fazla masraf olmasın diye zorla fijutsu siemens aldırdım. ve bir yıl kullanamadım. toshibanın o modelleri dayanıklı ve kaliteliydi. hatta yerine gene başka bir leptop aldım o da bozuldu. o paralarla bose lifestyle alabilirdim:)

  Aileme asla kalitesiz birşey almam. hatta bazen sanırsınız ki ben onların anne babasıyım. kendimden daha fazla düşünürüm kaliteli yaşamalarını isterim. crt kullanıyorlar şu an. pana plazma almak istedim kabul etmediler masraf olmasın diye. ama elim rahatlasın mutlaka alıcam.

  Andy bey tekrar aynı konular oluyor ama kusura bakmayın. Şimdi ben yamaha av receiver aldım ve daha sonra bu sistemi aldım: http://www.modern.com.tr/bose/product/hoparlor-sistemleri/5_1-hoparlor-sistemleri/acoustimass-10-ev-sinemasi-hoparlor-sistemi
  ya da direkt bu sistemi aldım: http://www.modern.com.tr/bose/product/ev-eglence-sistemleri/5_1-eglence-sistemleri/lifestyle-v35-ev-eglence-sistemi
  bu iki sistemin ses kalite farkı çok olur mu? yamaha+bose yeterli olur mu açıkçası. sizin yaşadığınız ses keyfini yaşar mıyım? yoksa sizin yaşadığınız ses keyfini yaşamak için ikinci linkteki komple sistem mi gerekli?

 55. Devrim/Izmir dedi ki:

  Cok tesekkurler gercekten Tekno dagarciginiz cok iyi ve bu hakimiyetiniz sayesinde simdi yeni yeni acilimlar dusunmeye basliyor insan, bu acidan iyiki varsiniz. Ben de elimden geldigi kadar aklima gelenleri soracaklari degisik acilardan sormaya calisiyorum ki belki benim gibi bir arayista olanlara da bir belge ornek olabilir, cevaplariniz bunlara bazi dostlarimizin zor kazanilmis kaynaklarini israf etmesini engeller.

  Bu arada sigara konusunda haklisiniz. Ben de sigara sektorunde calisiyorum acikcasi benim isim sigara. uretimden blendlemesinden marketing e kadar genis bir alanda calisiyorum. Hatta Degustasyon dedigimiz sigara icme panellerimiz var puan veriyoruz. Bundan 2 ay oncesine dek ben de bir sigara icicisiydim aktif olarak, gerci ben 25 yasindan sonra tek tuk sosyal icin biriydim, son zamanlarda artik gunde 1 pakete gelmistim, yapim geregi bagimsizlik benim karakterim oldugu icin hicbirseye bagimli kalmayi yada beni yonetmesi icime sinmiyordu. (O yuzden gec evlendik:))) sonunda biri buldu yolunu :)) Birakin tek te esaretim ailem olsun.

  Ocak 1 de yeni bir uyemiz olacak zaten tum hazirliklar bu yuzden, ev alindi ici nerdeyse dosendi, tek kalan TV ve sistem. Tek basimayken onemli degildi evim olmamasi Turkiye de zaten ailemde kaliyordum, kisa sure sonra yolcu ama simdi ileride olusabilecek sorunlari onleme adina bazi seyler icin adim atmak gerekti. Genelde sorunlar cikmadan onlari yaratabilecek nedenlerin onune set cekmeye calisirim tabi elimizden geldigi kadar. Cunku bir cok kulturu tanidim bir cok millet gordum, ulkemizin bir ozelligi de iliskilerimiz daha duygusal , alinganliklarimiz fazla, beklentilerimiz degisik, sicak kanli Akdeniz insaniyiz, cabuk kizar cabuk sogur cabuk tepki veririz, bazen duygularimiz mantigimizi bogar, genelde iyi niyetle yaptigimiz cogu sey bazen asiriya kactigimiz icin baskasinin hayatina karismak gibi algilanabilir, cunku bizim milletimiz icten bir millet aslinda, bakmayin son zamanlardaki Ahlak sorunumuza. Niye yazdim bu kadar detayi basit bir sigara konusunda, cunku aslinda cogu sey birbirine baglidir. Boyle cok siki fiki bir aile yapimiz oldugu icin aslinda Turkiye de siz esinizin ailesi ile de evlenirsiniz, bu Avrupa da farklidir, hatta birey olmak orada o kadar onemlidir ki, ayni seyleri paylasmak zorunda degilsinizdir cogu zaman esinizle ve bu cok dogal karsilanir. Biz de genelde aile baglari cok sikidir, genelde hersey buyuk bir paylasimla gider. Tabi kotu bir yani da vardir bunun Sizin hep iyiliginiz isteyen gerek esinizin ailesi gerek sizinkisi kendin kusaklarina hayat anlayislarina gore az da olsa karisirlar bu da bazen esler uzerinde sorunlara yol acar. dengeyi kurmakta zorlanirsiniz. Iste bu yuzden bir Cekirdek Aile cemberi cizmek gerekmektedir cunku bizim insanimiz duygusal alinmak icinde neden arar zaten. kimseye saygisizlik yapmadan kendi ailenizin sinirlarini cizmelisiniz. Bu yuzden Ev dosuyorum geldigimizde kalmak icin, Simdi cocugumuz da katilacak bize, kimsenin alinganligi icin zamanim kalmayacak, Sigarayi birakmak icin biorezonans dene sisteme katildim ve aninda biraktim , nedeni cocugumun beni sigara icerken gormesini istemedim, hafizasinda elimde o sigara varken ki bir goruntu olmasini istemiyorum.

  Biraktim simdi 2 bucuk aydir icmiyorum aklima dahi gelmiyor aslinda simdi icenlere bakinca yazik daha bu haastaliktan kurtulamamis bir esir daha diye goruyorum.

  Ilk fark ettigim su oldu artik kotu kokmuyordum ve yedigim yieyeceklerin tadini ve kokularini tam alabiliyordum. Nefes alirken aliskin oldugumuzdan bilmeyiz degerini ama nefes almanin aslinda ne kadar keyifli bir sey oldugunu goruyorsunuz. artik eskisi gibi hirilti, bogaz giciklanmasi, agizdaki berbat tadlar yok.
  Gunluk 4$ (ki burada ucuz) 4*365=1460 $ yillik hastalik satin alma ama daha bitmedi her iki ayda mutlaka sinuslerde yada solunum yolundan hasta olmak, muayene yi hadi sigorta odedi bu hastaliklardan kurtulmak icin kullandigin ilac ve treatmentlar, her birine kabaca dersek 200TL eger icinde film MR gibi seyler de olursa cok daha fazla, yillik 6*400= 2400 TL yol actigi hastaliklarla mucadele icin.
  3000 TL sadece sigara iciminden, 2400 TL yan etkenler derken senede 5400 TL sigaraya kurban ediyoruz, dahasi da olabiliyor cunku sigaranin yaktigi koltuk dosemeleri, elbiseler ki hesap disi. peki bu para yillik bu kadarla kaliyor mu? Hayir ben bir 10 yil daha ayni sekilde icmeye devam edeyim, surekli ilac almak durumunda kalacagim, sigorta policem artacak, bir operasyon olsa onun maliyeti, ayrica kullandigin aracta sigara ictigini dusunursek 2nci el degerinde abartmiyorum 3000-5000 tl arasi kaybedeceksin.
  Insanlarin yaninda tiksinc kokmak ve yuzunuze vurulmadigi halde hissettiginiz bakislari icmeyen insanlarin size…
  Benim en buyuk motivasyonum sigara kokulu ellerimle kizimi kucaklamamak elbiselerim sigara kokulu evime gelmemek. Profesyonel anlamda icecegim isim geregi olan kisimda ama o sadece o sample room da kalacak. Simdiye dek gerek olmadi zaten aramadim da…

  Onemli olan motivasyondur bu iste , kimse istedigi icin icmez bu konunun uzmani olarak soyluyorum Sigara icmenin irade ile ilgisi yoktur. Uyusturucu gibidir, beyninizdeki dopamin reseptorleri ile bagimlilikla ilgili bir hastaliktir. Bir cok kisi birakmaya calisiyor ama yapamayinca kendilerine olan guven ve saygilarini kaybediyorlar bu yanlis, normal bir insanin ki %80 oraninda kendiliginden birakabilmesi , kanser hastasinin tedavisiz iyi olmasi gibidir. yani tamamen bir hastaliktir , herkes kendine gore cok akillidir , kimse aptal degildir sigaranin tum bu kotu yanlarina ragmen icmeye devam etsin. once bunu kabul etmek gerek , sigara bagimliligi bir hastaliktir tedavi gerektiren bir hastaliktir. Cunku beyninizde odul mekanizmaniniz olan bolgelerin calismasini etkiler, bu aclik, arzu , hatta orgazm gibi duygularin kontrol edildigi bir bolgedir ve tamamen Frontal Lob un kontrolune karsi cikmaktadir, size istemediginiz seyler yaptirabilecek kadar da gucludur eger pre-frontal lob( on beyin -mudur) alkol yada baska uyusturucu yada sedatiflerle islevini yitirmeye baslarsa , mantik disi herseyi yapabilirsiniz bu bolgede olusacak istek ve arzularin tatmini icin.
  Cok detayli bir konu ancak hepimizin sunu bilmesi gerek gerek sosyal cevre de gerekse kisisel alanda, sigara icinleri iradesi zayif gibi gormemk gerek, bunun bir hastalik oldugunu kabul etmeliyiz.
  Sigarayi birakmaya calisanlara en buyuk darbeyi cevresi verir aslinda, suclarlar iradesizsin sen, senin bir dedigin bir dedigini tutmuyor vs diyerek ama o kisinin elinde olan birsey olmadigini bilmez cevremiz, onlar akillari sira bizi kizdirip , ha gayret birak su meredi demektedirler. hic bagimli olmadiklari icin de onlara kolay gelir icme su meredi ya…
  bu iskender doner gibi bir sey degildir , hatta biraz detaya inersek onun bile bir nevi bu ozelligi vardir ama ornek olsun diye verdim.

  Size ayrica bir neden daha sigarayi birakmak icin; cok sasiracaksiniz ama gunler uzuyor sigaraya birakinca
  guzel nefes alarak uyudugunuz icin dinlenerek kalkiyorsunuz. Sigara dumaninin solunum dokusunda yaptigi tahrisi onlemek icin vucudun tepkisi olarak membran kalinlasmasi ile daha az oksijen alirsiniz, cunku vucut yabanci madde toksinin kana en az karismasi icin dokulari siviyla doldurur ki toksin daha az gecsin vucuda. bu cigerlerde oldugunda ise kendi susyunuzla aslinda bir nevi bogulursunuz. bu her toksin icin gecerlidir.

  1 sigara icin 10 dakika harcanir, artik heryerde de icilmedigi icin icilebilen yere gitmek icin mesela havaalanlarinda bu sure 30 dakikaya kadar cikar.
  ama biz 12 dakika ortalama alalim, 20 adet yani bir paket icen bir kisi 240 dakikasini sigara icin harcar. bu tam tamina 4 saat eder gunde. yilda 60 gune tekabul eder. Hangimizin yilda 60 gun tatili yada izni var ?
  Sene de 60 gun eksik sevdiklerimizle gecirmekteyiz.
  Sigara icmeyi biraktiginizda daha az yorulursunuz cunku karbon mono oksit sohben zehirlenmelerindeki gazdir. Al yuvarlarimizla kalici bag yaparlar oksijen ve karbondioksitin aksine, yani bir kere Hemoglobin karbon monoksit ile bag yaparsa bir daha baska bag yapma sansi kalmaz pratikteki anlami , oksijen tasiyan kan hucreniz artik olmus dmektir cunku isini yapamaz. oksijen ve karbondioksit ise zayif baglar yapip cigerimizde ve dokularda oksijenle karbondioksitin degisimi bizi hayatta tutar.boylece gereksiz bir kansizlik cekeriz.

  Peki vucudumuz buna tepki vermeyecek mi, tabii ki vercek, dokulara oksijen gidisatini arttirmak icin hizli pompalamaya baslar , yani artik nabiz ve tansiyonunuz da yukselme olur ki oksijen eksigini karsilayabilsin , bu kalbinizi yorar, ancak bir baska yan etkisi de insulin ; kan dolasiminiz artiigi icin metabolizmanizda hizlanir bu da kaninizda seker orani dengesizliklerine sebep olur , bunu dengelemek isteyen vucut insulin salimini artirir, ama zamanla bu duzensizlik insuline karsi bagisiklik olusmasina yol acar, o zaman beta hucreleri de daha fazla calismaya baslar ve bir sure sonra fonksiyon bozukluklari bas gosterir, bu uzun surerse ileride diabet gelistirme olasiliginiz artar.

  Daha binlerce yazabilirim hangi sisteme ne yapiyor sigara , yani hastaliklar sigaradan tesaduf degil asil hastalanmamak mucize.

  Bunu soyleyen isi sigara olan biri soyluyor, ama baskalarinin dedigi gibi icine attigimiz katki maddelerinden dolayi degil yok zehir atiyormusuz , hayir sigaranin hatta yanan herseyin kendisi zaten zehirdir. Bizim zehir atmamiza gerek yok.

  Umarim bunu okuyup da yeni bir yasama dogacak nice dostlari katilir aramiza.

  Cok uzun oldu gozleriniz icin simdiden ozur dilerim ama bunlari da iletmek istedim buranin konusu olmasa da.

  Bakinca ZT60 almanin aslinda sigarayla karsilastirildiginda cok daha ucuz kaldigini goruyoruz. Bir de bunun yanina ickiyi de eklerseniz ve aptal mesrubatlari goreceksiniz aslinda bir cok seye erisebileceginizi. Yanlis anlasilmasin alkol derken benim icin kisinin bilecegi istir, icen icer ben canim istedigi zaman icerim de hatta su anda iciyorum da… Bakin yuce yaratan neden bize sah damarimizdan daha yakin oldugunu soylemis cunku bizleri ozgurlestirmek istemis, kendi irademizle mutlu bir yasam surmemiz icin, kimseye hicbir seye bagimli olmadan. Hristiyanliktaki ruhban sinifina , (koyun postundaki kurtlar) sinsice musluman kiligindakiler tarafindan hristiyanlastirilmaya calisilan dinimizde de hacilar hocalara da baglanmadan aracisiz ozgurce yasamamiz icin, birey olarak yaraticimizi taniyip onu ogrenip ona kendi irademizle Tanrim dememiz icin, birilerinin bizim icin araci olmasi ile degil birilerine gosteris yapmak icin degil, icten kalbimizden. Bu felsefeye gore asla hicbirseyin esiri yada bagimlisi olmayin , hayatinizin hukumrani siz olun. Ailesi olanlar da bunu BIZ olmaya cevirebilirler, kabul edebilecegim tek bagimlilik bu cunku.(Ulkemiz ve Yaratan a olan baglimliligimiz zaten sorgulanamaz. carpitmayi seven bir milletiz ya yine de not duseyim dedim)

  Saygilarimla

 56. arasıra dedi ki:

  Evet Devrim bey umarım kaliteli bir sistem kurabiliriz. Açıkçası beni bose çekiyor. hem kaliteli hem de çok kibar.
  3000 euro çok uçuk bir rakam. 3000-4000 tl olsa tamam diycem de 3000 euro çok fazla.

 57. arasıra dedi ki:

  Andy hocam var ya bu bosen 5.1 komple sitemi bizde en az 17 18 bindir.

 58. Devrim/Izmir dedi ki:

  Andy Bey,

  Kisaca toparlarsam aklima yatan sistemi ;
  1- TV plasma
  2- Yamaha RX-V675 veya 775 ( Benim onemsedigim guzel fonksiyonlari bir arada tutmus, 4K upscaling, connectivity gibi 775 de ise iki bagimsiz cikis hosuma gitti mesela baska bir odada radyo dinleyen birisi olabilir ben mac izlerken. her ne kadar Denon marantz ve Onkyo da cok ileri olsa da benim icim yamahaya daha isindi bilemedigim bir nedenden. belki de Yamaha da olan bir yada iki ozelligin onlarda olmamasindan korkum.
  3- simdilik acele etmeyecegim ama sanirim Bose nin 5 kanalli kucuk kuplu serisi olan acoustimass 6 idi galiba, bu da ileride daha iyi bir hoparlor seti alirsam diye.
  4- Simdilik DIGIturk HDBox ile idare edecegim zaten AVR upscale yapacagi icin normalinden daha iyi izlerim galiba. gelirsem bir ara avrupaya da o zaman Technisat yada iyi birsey bakabilirim. hem birakalim biraz daha gelisen teknoloji girmeye baslasin raflara, bazi hizmetlerin daha kolaylasacagi ve gelisecegi icin onlara yerine oturmasi icin zaman tanimali. bu konuda beta tester olacak zamanim yok maalesef.

  Yukarida sunmus oldugunuz Denon s301 i degil India da Google da bile zor buldum, sirketin kendi sayfasinda da bulamadim belki gec oldu ondandir :)

  Bu arada ebay global dan 1270 Tl civari v675 buldum ama sorun su ki gonderebiliriz diyorlar zaten bu fiyat eklenmis 172$ shipping icinde. ama tek sorun su gumrukte problem cikartirlarsa, ben buradan iki tane AGRA (Taj Mahal) mermerinden yapilmis orjinal Taj mahal isciligine sadik kalinarak Taj Mahal i tamir ile gorevlendirilmis yuzyiilardir bu isi yapan kisilere yaptirilmis ayni teknikle ayni malzeme ile cok guzel iki adet sehpa aldim bayagi da guzeldiler, gemstones ve isik geciren sut gibi AGRA mermeri. TNT ile gonderildi cunku satici daha once gonderdigini soyledi ben odedim orada keske yanima alsaydim ucakta.
  Urunler geldi ama Gumrukten cikaramadik, ithalat iznim yok diye mobilya statusunden almadilar. sonra acik arttirmayada sokmadilar artik kime ne kadar ucuza gitti. yani dilim fena yandi bu konuda. harika parcalardi iyi seriden bir plazma fiyati idi. ustune su ictik.

  Acaba ayni durum bu tarz urunlerin basina da gelebilir mi?

  Saygilar sunarim

 59. andy1 dedi ki:

  Sigarayı bırakabilirsiniz, Arkadaşımda aynen sizin gibi derdi sigarayı bırakamadı ama sigara ve sağlığı onu sonsuza kadar bıraktı. Sğalığın şakası ve ihmali olmuyor. Sigara içmek yerine farklı sigara içmenizi engelleyecek şeyler deneyin.

  İngilterede Arkadaşım var şimdi kullanmıyor ve günde 3 paket üstelikte Dunhill içerdi en sert sigaralardan birisi. Doktorlarda dahil hiç bir tedavi bıraktırmadı, sonrasında kübaya tatile gitt, komik gelecek biliyorum.

  Orda puro içmeye başlamış, aynen anlattıklarını katraıyorum, ‘2baktım ki sigaramdan yarım paket bile içmemişim” dedi ve sonrasında İngiltereye iki kutu Puro ile döndü aynı şekilde 1 tane puro içince o zehir gibi tadı yüzünden bu sigarıyada içememeye başlamış.Ve nihayetinde tamamen bıraktı.

  Şimdi benim Evime Arkadaşlarım gelir Terasım var sigarı orda içerler haklarını vermem lazım Evde en azından sigara içmiyorlar.Arkadaşımsa evini bırakın camda dahi sigara içirmeyecek fanatik bir sigara düşmanı oldu.Sigara bıraktıktan sonra İnsanlar tamamen nefret ediyorlar yada ben öyle biliyorum.

  Sizde deneyin ve bırakın, senede kac para veriyorsunuz merak ettim?

  Yamaha All in One sistem alırsanız, sorun tamamen ortadan kalkmış olur bahsettiğiniz Bose sistemler tek başına harika ses üretirler fakat ses sitemlerini bildiğim için size şunu söylemem gerekiyor en fazla 1 ay sonra Bose sisteme verdiğiniz para sizi ciddi oranda rahatsoz edecektir ve bu yazdıklarımızı hatırlarsınız üzülürsünüz.Devrim Bey içinde aynı detayı verdim Ses sistemi fanatizmide beraberinde getirir siz isteyin veya istemeyin malesefki beyniniz sizi devamlı uyaracaktır ve her sistemi açtığınızda beyninizde tetiklenecektir.

  Bose kullanıyorum fakat AVR reciviers asla yapamam, çunki Bose full sistemde olsa diyorum ya beyniniz devamlı üretiyor AVR recivier olunca siz istediğiniz en net ve uç ayarları yaparsınız.Olmadı Pro sistem vakum özellikli klonlar alırsınız olmadı vooofer alırsınız oda olmadı, pro bir sistemi evinize özel yaptırırsınız. duvar veya tavan içi full hd stereo dönebilirsiniz.

  Tek başına Bluray veya Türkiyede staılan full sistemler ilk defa kullanan Adam için inanılmazdır, fakat profosyonel ses dinleyen içinse pek birşey ifaede etmez.

 60. andy1 dedi ki:

  Mermer Sehpalarınız için üzüldüm, Koleksiyon değeri taşıyan objeler oldukları belli anlaymanızdan.Gümrükte kaldıysa meraklısı birine gitmiştir, üzüldüm çok Geçmiş olsun.

  Gümrükte eğer firma desteğiniz yoksa hiç bulaşmayın ve almayın derim.Sadece AVR cihazı alın yeterli onuda Gümrükte pek umursamazlar umursalarsada pek birşey olmaz KDV denen vergiyi ödersiniz evinize getirirsiniz.

  Diğer türlü bahsettiğimiz sistemlerde ciddi sıkıntı yaşarsınız ve üzülürsünüz, Arkadaşıma ürün yolladım o dönem Türkiye gümrüğünü pek bilemiyordum, yolladığım ürünlerde 1000 Euro dahi tutmuyordu bir Pioneer Pikat Arkadaşım eski Plaklara meraklı diye almıştım, ve Pioneer anfi. Ürün Gürmtükte kalmış yani Arkadaşımı çağırmışlar bakın fiyatını kabul ettiği halde demişlerki Gümrük Müşaviri tutmalısınız, Arkadaşımda soruyor cihazları bırakın Müşafirin kendisi cihazlar kadar bir para.

  Bana telefon etti, DHL ile yollamıştım, ürünleri kabul etme iade et dedim, ve ürünleri geri aldım Pikap ise tam hurdaya dönmüştü gümrükte açılmış sözüm ona kontrol etmişler net olarak kırmışlar anlayacağınız. Paramda çöpe gitti birde ayaşanılan durum daha üzücüydü.

  Aynı yaz ürünleri kendim uçakla getirdim komik ama kimsede sormadı gördükleri halde bunlar nedir veya gümrük vergisi falan, aldım ve çıktım.

  En doğru seçim AVR cihaz, Türkiyeye geldiğinizde AVR sisteme uygun hoperlor ve diğer cihazları alırsınız, kendi keyfinize göre sistem kurarsınız.

  Denon serisini detaylı görmenizi isterdim biraz komik ama mini kule hoprelorleri biraz pro ssistem araç klonlarına benzer, böyle bir detayda düşünebilirsiniz veya Samsung yeni seri kolanlarını bulabilirsiniz. Türkiyede satılıyor Avr sistem için woffer gerekli olan kolnları elden çıkarıyor. Yada Stok ürün satan firmalarda servis dışı kalmış ürünlerin hoperlorleri satılır, ve fiyatları çok ucuzudr bir yerde her şekilde geçeici sistemi kurarsınız, tecrübe sahibi olursunuz.

  AVR sistem hd receivieriniz üzerinden haklsınız daha iyi resim almanıza destek olacaktır.

  Denon serisi yazma sebebim Arkadaşımda mevcut geçen sene almıştı, odası için mükemmelin üzerinde ses üretiyor ben Denon sistemleri pek sevemedim AVR kutuları haricinde.Takıntılı bir tipimdir hoperlorleri bana araba klonlarını hatırlatır ve nefret ederim:)

 61. andy1 dedi ki:

  V35 en idela seçim olur, cihaz her türlü harici cihaz deesteği ve upscaling detseğinide sunuyor yani vasat bir hd recevierde olsa sistem üzerinden hd+arc bağlantı yapabilirsiniz, görüntü ve ses üst kalitede olacaktır.

  Fiyatı yazmamışsınız, bu sistem pro kullanıcılar için ideal seçimdir Televizyon izlemek için bu sisteme para vermek cidden yazık olur, biliyorum muzik merakınız çok fazla kendinizi zorlamanızı istemem.

 62. andy1 dedi ki:

  Sanmıyorum öyle ise ben Türkiyeye getirip satıyım:) Şaka elbettki hiç bir zaman bunu yapmadım yapmamda.Para için bu Dünyada İnsanları mutsuz etmek en aşağılık davranıştır benim için.

 63. andy1 dedi ki:

  Verdiğiniz linkte satış sitesi çok enetersan cidden! 2008 model seriyi satıyorlar hemde ucuk tuaf bir fiyata.Acaba site yanlış bir serimi girdi merak ettim.Resimdeki seriyle alakası yok sattıkları serinin.

 64. andy1 dedi ki:

  Devrim Bey,

  Size Evladınızla Yaşlanacağınız hep huzurla ve bol kazanclarla dolu sağlıklı bir Ömrü Allahtan diliyorum.

  Benimde 2 Yeğenim var birisi 8 yaşında benim için ap ayrı bir varlık, Hafta sonları kıyameti koparır Daysında kalacak diye bazende ben kızıyorum özel yaşama müddahele ediyorsun Çocuk diye, ama yüzüme bakınca her şey değişiyor.Arkadaşlarım varsa ki zaten bilirler hemen müsade siteyip giderler veya kalırlar bizle Çizgi film izlerler, oyunları yasakladım şimdi o alışkanlığı yok oyunlarda Çocuklar için malesef ki sigara kadar kötü bir alışkanlık haline geldi.

  Onun için özel Projeksiyon aldım, Kardeşimin evinde Bluray Çigi filmler alıyorum sırf onun için bütcem eriyor:) Şaka inanın değiyor.Odasındaki Projeksiyonu dahi onun Uyku moduna göre yaptım Akşam 8deyince çok gec saatir ama uyumuş olur.Hafta sonları bu süre sat 10 ile sınırlıdır.

  Kendimi bazen çok dışardan bakmaya çalışırım, Sigara içen birisi olsam diyede çok düşündüm Arkadaşlarım var, Haklarını yememem gerekir kar yağar gider sigarasını o soğukta içer Vevladının o zehirden en ufak etkilenmemesi için ama malesef ki verdiği para ilede Evaldının bir çok özel hakkınıda çalar kabullenmezler.

  İziniz olursa yazınızı site genelinde özel konu olarak eklemek isterim.Sigara bu tek başına değil tüm detayları ile net anlatmışsınız ve bence herkesin okuması gerekli.

  1 Paket 2-3 Dolar değil, Toplama ve yol açatığı sorunlar, senelik bütceye verdiği inanılmaz dev acık gibi çok ama çok harika detaylar var.

  İzniniz olrsada konu olarak acmak siterim.Genç Arkadaşlar veya Sigara bırakamıyorum diyenler için rehber olacak bir yazı.

  Senede en az 5000 lira çöpe atılan bir para, sağlık ve sigara içilen ortamda İnsanlara ve mobjelere verilen zarar ile iş kaybı ile yanınızda senede 60 güne mıkabil ediyor diyen detayınız harika. Sadece 10 dakika sanılan sigara molası için İnsan ömründen 60 günü çöpe atıyor.

  Bunları düşününcede, Sigara içineler kusura bakamsın paralarını çöpe atıyorlar ekndi bedenleri ile birlikte.

  Yazını için çok Teşekkür ederim.Ellerinize ve Bilginize sağlık.

  Saygılarımla ve Saygıyıda en içten şekilde sunuyorum. Mutlaka Arkadaşlarımız yazınızı okumalarılar.

 65. arasıra dedi ki:

  Senede 1779,375 tl veriyorum günde 13 tane içtiğimi varsayarsak.

  Bağımlılıklar rahatlama yolunda atılmış hatalı adımlardır derler. Ama bağımlı olduktan sonraki iş daha farklı boyutlara ulaşıyor. sigara içen birisi 8 yılda tam bağımlı oluyor. hem biyolojik hem psikolojik olarak. bıraktıktan sonra bile risk devam eder. bağımlılıklar düzelir ancak iyileşmez. aklına gelir ama içmezsin. sigaranın savunulacak hiçbir tarafı yok sağlık herşeyden önce gelir. sağlık gitmesin de para kazanılır. sağlık olmadan herşey bir hiç. sigarayı bırakma ilaçları var şu an sağlık bakanlığı ücretsiz veriyor. eskiden çok pahalıydı. onları denemeyi düşünüyorum. ama önce karar vermek gerekiyor. ben bir bağımlıyım.

  Akşam eve gelirken paketi attım gene içycem diye. baya bi saattir içmiyorum. fakat bu çok sık yaptığım bişey:) o yüzden artık güvenmiyorum kendime.

 66. arasıra dedi ki:

  Andy hocam Yamaha RX V375 ile V675 i karşılaştırabilir miyiz? birinin 7.1 olmasının dışında farkı nedir?

 67. arasıra dedi ki:

  Andy hocam yamahayı Avrupa dışında hangi ülkelerden güvenle alabiliriz?

 68. Devrim/Izmir dedi ki:

  ” arasıra

  19 Ekim 2013, 23:07

  boseun Tr fiyatları gerçekten çok uçuk: http://www.hizlial.com/bose-acoustimass-10-ev-sinema-hoparlor-sistemi/05.003.9380.0009

  Buna artik ahlak disi soygun denir. Burada da pahali olmasina ragmen sifirinin fiyati Bose AM 10 serisinin fiyati 2000 TL. o linkte bir sacmalik var galiba 6500 TL yaziyor. Yani fahis fiyat olur da bu artik cok fazla.

  Andy Bey in dedigi gibi Avrupa da 400 eurolari bulan bu urunler icin sadece ama sadece hoparlorune 2500 euro vermek yazik ya. acaba o ilana bakip da alan olmusmudur? olanin da parasi vardir umrunda olmamistir, kolay gelince para cok onemsemiyor insan nereye gittigini.

  Siz o hoparlore sadece 6500 verceginize, 7000 TL verin size V25 komple set amfisiyle alirsiniz buradan. Hemde kimden ne idugu belirsiz saticidan degil Bose nin kendi magazasindan ki sali gunu magazalarini gezecegim daha uygun da bulunur bu net fiyati.

  Yazik ya ne kadar kolay yoldan para kazanmak icin ugrasan onurlarini sereflerini paraya satmis adam var. ne yapacak 4000tl kar yapip 2000 tllik maldan, sanki malin degeri kar marjinin vergisi gibi. Boyle ticaret bende yaparim, senede 20 tane Bose satsam tamamdir. 80 milyonda 20 tane enayi (af edersiniz ) aklini kullanmakta zorlanan bulamazmisiniz bu iyimser tahmin , Aziz Nesin e gore ise Trilyoner olma sansiniz var.

  Yazik yazik cocuklarin rizkina aciyorum, midelerine ates koyuyorlar.

  Yok anlasildi aklima baska bir fikir geldi, Gidip Sirket kuracagim cok ortakli, Sirketin ortaklari sizin gibi benim gibi kisiler olacak az bir istirakle, kim neyi getirdi disaridan ona masrafini eklesin , gumrugunu vergisini hatta az biraz da kendine yollugunu, %8-15 arasi marj , herkes kendi yerinde 1 iki parca tutacak ne zaman ilgilenen biri oldu bir urunle , local olarak gonderecek, hatta urun de siparis uzerine de getirtilebilir. Bir nevi bu konulardaki soygunculardan gercekten ihtiyac sahiplerini korumaya yonelik. Bir grup yapilir TeknoGrubu , ana bir site uzerinden hem karsilastirma hemde forum kurulur , o forum uzerindeki kisilerin de bu yapiya istiraki saglanir, biraz baglayici anlamda olacak tabii, maksat bu uyeler arasinda herhangi bir ihtiyacin icerden karsilanmasi tefeci ve soygunculara pabuc birakmadan. Kim nerede neyi ucuza bulursa kapatacak tabii ihtiyac dahilinde listede olana gore. Bir nevi brotherhood olur bu ? Tabii hersey yasal olarak uyelerin korunmasi esasina dayanacak. Madem devlet halkini korumuyor halkta artik kendini koruyacak kooperatifleserek.

  Hem disari gidip gelen de eli bos gelecegine iki uc sey tasir bir iki arkadasin somurusunu onler, o arkadaslarda cocuklarinin bir iki ihtiyacini daha karsilar, onlarin yuzundeki tebessum evrene yayacaklari mutlu enerji yeter.

  Ben sonsuza dek Tutun isi yapmayacagimi biliyorum, ustelik benim bu sirkete calsitigim kadar kendi isime calissam zengin olurdum.

  Bu konuyu ciddi sekilde dusunmeli en yasal anlamda nasil bir karsilikli dayanismaya bagli bir grup isletmesi nasil kurulur. Bu biraz Fight Club gibi oldu:)

  Andy Bey,

  Istediginiz gibi kullanabilirsiniz burada yazilanlari , sizin sitenize postalamakla aslinda bir nevi mulkiyetini de almis oluyorsunuz yazilanlarin. Umarim bir kac kisinin hayatini daha guzel hale getirebilir.

  Selamlar saygilar

 69. Devrim/Izmir dedi ki:

  Andy Bey,

  Su siralamama bir bakarmisiniz?
  1- Yamaha RX V775 (ebay dan shipment ile gelecek fiyati, uzerine vergi sanirim %18 EU dan geliyor cunku) Guvenli mi bilemiyorum ters bir gumrukcuye denk gelirsek alamayabiliriz de galiba. Ama Ebay da satis garatisi var, sanirim parani geri aliyorsun alamasan da geri gidecek cunku. 1800TL eger V675 olursa 1300 TL
  2- Bose Acoustimass 6 (kucuk hoparlorlu olani ) 1300 TL civari Hindistandan gerci stokta yokmus su an ama bulunca 30 kg elimde getirecegim. yada sub-woofer i bir daha ki gelisimde getiririm evde birakip sub-kismini, agirlik fazlasi da odememek adina ki o da bayagi bir maliyet bakinca Emirates ile ucunca yardimci oluyorlar ama Turk Havayollari kilo basina 100 $ yada 100 Euro yu hic acimadan kesiyor. Zaten Turk Havayollarinda Turk olarak ucmak basa gelecek en kotu seylerden biri.
  Bir keresinde beni yabanci sandilar konusmamdan, oyle guzel hizmet ediyorlardi ki, ta ki tam Kayseri uzerindeydik yolculuk bitiyor Turkce tesekkur ettim, ” Aaa siz Turk muydunuz? “, sonra o hizmet kesildi, bahaneler cogaldi,konusmalar daha sert sevimsizlesti, sonraki ucuslarda ozellikle dikkatimi cekti bir ucusa Turk gibi baslarsam yuzumuze bakmiyorlar, galiba bu Turk milletindeki yabanciya karsi eziklikten kaynaklaniyor. Soyle goruyoruz Yabanci ya karsi aman dikkat edelim kusur etmeyelim, ama Turk olunca bu da bizden o da anlayi versin artik halimizden burada ne haldeyiz gibi mi dusunuyoruz ne?

  Bunu otellerde de cok gordum, Arkadasimin esi Turk asilli yabanci, kendisi gidince oda yok diye donuyor esi gidince yabanci pasaportla yabanci sorunca tabii canim ne demek olmaz mi o da zaten otel bombos hangi odayi secmek istersiniz?

  Neyse konu konuyu aciyor , daha cok egri yanimiz var maalesef umarim duzeliriz bir zaman sonra.

  Yani ben yukaridaki listedeki gibi yapinca 2600-3000 e bir sistem cikarmis oluyorum. ustelik Bose speaker da iceren yoksa bu rakam daha da duserdi Edifier diye bir sistem varmis o da guzel diyorlar , Boston hoparlor varmis daha uyguna bulunabiliyor. Ama sunu biliyorum kendimde, simdi Bose almasam , icimde uhde kalacak, aldigim sistem de hep bir acabam olacak, keske kiysaydim az daha alsaydim diyecem ama odamin kucuklugu de goz onune alindiginda bu sistem bana yetecektir sanirim hemde Bose aldim diye sevinecegim, zaten yamaha ya icim coktan isindi , gorunce teknolojilerini ve gercekten bu konuda adamis olduklarini iyi ses ve kaliteye kendilerini.

  Saygilar

 70. andy1 dedi ki:

  Ebay üzerinden satıcı kaliteliyse sorun yaşanmıyor, Adam ürünü geri alıp anında para iadesi yapıyor.Siz zaten kullanıcı profilinden neyin ne olduğunu biliyorsunuz.Adam 30 bin ürün satmış profil %99.6 bu Adamlar için paradan çok daha önemli kendi isimleri.

  Her iki üründe alınabilir, bütcenizi yormak istemiyorsanız V675 alın keyfinize bakın, Bose hoperlor ise tek başına inanılmazın ötesinde ses keyfini verecektir.

  Boston acoustic tercih edebilirsiniz profosyonel ses sistemleri üreten firmadır, tek avantajı Avrupa servisleri kısıtlıdır.Olurde arızalaı çıkma durumunda garanti belgesinide 30-40 Euro verio almanızı tavsiye ederim, Uluslar arası garanti kapsamında. Bose içinde geçerlidir Bose Türkiye Distribürtörü var biliyorum.

  Edifer fena değildir ama bir Bose veya Boston acoustic olmaz en azından bana göre.Boston acoustic NBL sporcularının gözdesidir özellikle arac hoperlor sistemlerinde muhteşem ötesi serileri var.Parası muhteşem elbetteki:)

  Yamaha için denecek birşey yok Adamların Profosyonel uzmanlık alanı.Amerika bu tür sistemlerde biraz tutucudur örnek Sony AVR mükemmele yakın sistemler var yada Pipneer tercih eden sayısı azdır, Yamaha ve Onkyo ise her zaman ilk tercih edilen markaların başında geliyor, tabiki fiyat olarakta daha ucuzlar Türkiye ve Doğru bloku Ülkeleri haric.

  THY yollardında açıkcası sorun yaşamadım, pek eşya getirmem Türkiyeye gittiğimde sorunla karşılaşmadım.Arkadaşıma Noellerde denk gelirsem bir şeyler getiriyorum bundada THY yollarına denk gelmedim. Tatillerimde ise Tren yolcuklarını tercih ediyorum açıkcası en keyif aldığım yolculuk ve tabiki kargo kilo derdide yok, Gümrük sorunu ise hiç yok.

  Yabancı hayranlığı ise haklsınız, bu konuda yazarsam fazlası ile dolu bir yazı olacaktır.Düzerlirizde İnsanımız inanılmazın ötesinde yabancıya saygılı.Bunu anlayamıyorum, keşke kendi içinde yaşayanlarada aynı şekilde davransalar.

 71. andy1 dedi ki:

  Devrim Bey,

  İzin verdiğiniz için Teşekkür ediyorum, yazınızı cidden inanılmaz beğendim sanki bir Babanın Bebeğine saygısını anlatmışsınız.İnşaAllah İnsanlar okur bir şeyler belki yüreklerini szılatır ve Evlerindeki Çocuklarına saygıları artar.

  Bana sistem soruyorlar, 2 senedir Türkiye sitemi açtım, Türkiye doğrumu bilemem bazı forumlarda kabul etmeyenler var.Olsun Süper İnsanları tanıdım sizler gibi benim için en güzel hediye oluyor sohbet etmek Türkçe yazımı geliştirmek açısından.

  Şİlk başlarda ben örnek X seri Avrupada 200 Euro çunki fiyatların içindeyim ve alın yeterli diyorum.Gelen mesaj o seri çok pahalı ve link veriyor fiyata bakıyorum benim 200 Euro dediğim seri 1000 liraların üzerinde, şok oluyorum asla abartmıyorum.

  Benim Müzayededen aldığım Bose serisi var 800 Euro fakat bilrisiz kutusu olamyan ve bazı çizikleri bulunan seriydi Butik Mağza ürünü anlayacağınız. Sayın Arasıra bana en az 2-3 defa yazdı fiyat olarak anlayamadım ne demek istediğini, sonra link verince görüdüm ve inanamadım. İnanılmaz bir fiyat birde şu avar alebetteki. Liste fiyatı çok yüksek ama asıl olan marka mağaza satış fiyatırdır.

  Örnek Panasonic X sistem için gendi sitesinde 1000 dolar yazar liste tavsiye fiyatı, fakat mağazada aynı ürün 600 veya daha altı fiyata satılır.Gerçek satış fiyatına bakmak lazım.

  Forumlara yazıyordum, benim eklediğim resimler baktım ki birileride ekliyor komik bir şey anlatmak isterim. Ünlü bir forumda benim çektiğim test panel resimleri alınmış ve aynen şöyle yazmış Vatandaş Avrupada en iyi seriymiş resim muhteşem:)

  Dedim ki o resim bana ait, demez oslaydım, inanırmısınız küfür edildi sen yalan söylüyorsun diye.Bende baktım olacak gibi değil, en iyisi paylaşım yapmamak dedim.Syalerinde siteye yeni panelleri bile eklemiyorum polemiklerden cidden bıktım. Küfürleri tehditleri görseniz inanamazssınız.

  Yaklaşık bir senedirde yeni panel eklemiyorum, eklemeye elim gitmiyor.Doğruyu yazıyorsunuz Adam çıkıyor sen Panasonic satıyorsun,Samsung yazıyorum aynı,Lg yazıyorum aynı. Diyorumki ya ben ne Adammışım haberim yok.

  Ses sistemlerinde Adam aynı panel satıcıları yani komisyoncular, akıllarınca sistem kuruyorlar tabiki ceplerine kuacakları paranın detaylarını veriyorlar. Anlatmakla bitmez.

  Kendi adıma birşeyi gururla söylüyorum 2 senedir HDMI kabloları yazdım, İnsanlar şimdi gerçek farkı görüyor biliyor ve Firmaya gittiğinde uyanık satıcıya bu işimi görmez sen bana X serisiyi ver diyor. Firmlar artık kaliteli harici akasesuarları ve cihazları getirmeye başşladılar. Sitemden yazımı alıp ekleyenler var gittikcede yayılıyor İnsanlar bilincleniyor.

  Senelerce birileri Türk İnsanına Efsane satmışlar halen satıyorlar, o devirde bitiyor İnsanlar bilincleniyor.Teknolojide Efsane asla olmaz sadece Nostalji olur gerisi palavra.

 72. andy1 dedi ki:

  Almanya en ideal Ülkelerden biridir, Garanti konsunda aynı şekilde.Fiyat aralığıda en esnek olan Avrupa satış noktasıdır.

 73. andy1 dedi ki:

  Size detaylarını özetle daha doğrusu en önemli olan ve olmayan özellikleri verirsem sanırım yeterli olacaktır.

  Yamaha RXV375 Giriş seviyesi bir seridir, yani fazlası ile satandart kullanılabilecek fakat ses kalitesindede üst kalitede performans alınabilir.

  Listeyi ekliyorum, aradaki farkkı kendi isteğinize göre belireleyin, yani kullanmayacağınız detaylara göre çok daha rahat seçim yapabilirsiniz.


 74. andy1 dedi ki:

  Sayın Arasıra yani her sene bir Üst seviye AVR recevier ses sistemini, sokaktaki çöpe atıyorsunuz:)

 75. Devrim/Izmir dedi ki:

  Sayin Arasira ,

  Akliniza geldikce sigara su icin, arkasindan derin bir nefes alin, dusunun bu nefesi sigara icmeye devam etseydim daha zor alacaktim. ilk 3 hafta daha kotu olacaksiniz cunku cigerleriniz kendini temizlemey baslayacak, ki vucudumuz surekli kendini tamir etmek uzerine yapilmistir. Ilk 3 gun kritiktir cunku ilk 3 gunde gercekten geri cekilme semptomlari agir olur kolunuz uyusur, karniniza agri vurur. Nicotine artik dopamanin reseptorlerini tetiklemiyordur bu nedenle daha az dopamin beyninizde biraz uyusukluga girmenize yol acar cunku dopamain bir norotransmitter yani sinirler arasi gecisi saglayan bir maddedir. Bunun etkisi artik daha cok oksijenle doyan kaninizindan dolayi kalbinizin nabzinizi sigara ictiginiz zamandan daha yavas konuma getirmesine neden olur. bu da biraz uyusukluk yada oksijen sarhoslugunu tetikler. burada tehlikeli nokta su cogu insan bu durumda iken konsantre olamadigini bu yuzden bir tane bari sigara yakip bu durumdan kurtulmaya calisir ancak bir sigara yakmak butun bu gecirdiginiz iyilesmeyi geri cevirecektir, cunku ilk 3 gun sonunda aslinda kimyasal etkisinden kurtuluyorsunuz nicotin in, ama geri cekilme ve psikolojik etkileri kaliyor ve bundan da asama asama kurtulacaksiniz, ilk onemli period 14 gun ve 21 gun sonra 45 gun bu noktadan sonra artik tik dedigimiz psikolojik aliskanlik kalacaktir cunku soyle bir dusunurseniz, gunde 13 sigara iciyordunuz , her bir sigara da 13-15 arasinda elinizi agziniza goturup icinize cekiyordunuz. yani gunde 169 defa ayni hareketi yapiyordunuz. ayda 5070 defa, yilda nerdeyse 2 milyon defa yapilan bir hareket kolay kolay birakilmaz. Bu hareketin beyninizde actigi kuvvetli yolun (sinir sinapslarinin) zamanla sonumlenmesi gerekecektir, kullanmadikca beynimiz sinir hucrelerimizi baska baglantilara baglar surekli kullanilan baglanti en kuvvetli en hizli olanidir bize de kolay olanidir.
  Neden su icin dedim cunku daha once de bahsetmistim, sigara beynimizin aclik susuzluk gibi arzusal kisimlarimizi uyarir, yani susasakta , aciksakta bazen fark ederiz ki sigara yakmisiz bilinc disi, simdi ben de diyorum ki tam tersini yapin , sigara istediginiz de su icerek beyninizin o kismina bir tatmin olma sinyali gonderin, ayrica suyu icerken bogazinizdan gecisi , sigaranin dumaninin gecisi sirasinda yarattigi hissi mimik eder. En onemlisi de su vucudu temizler ne kadar bol su icerseniz nicotin ve benzeri toksin atilimini hizlandirirsiniz. Zaten 3 gun icinde vucudunuz da artik nicotine kalmayacak. sadece psikolojik etkilerle savasmaniz gerekecek. ama kendinizi sikmayin cunku suna inanirim baskilamak bir seyin ileride patlamasina ve kotu patlamasina yol acar. Bunu ogrenciyken ogrendim , tum hafta para harcamazdim cok hafta sonuna dek ama bakardim vav iyi para biriktirmisim sonra biraz odul derken , hepsini yemisim. yani sonuc ayni olur.
  Cunku insanoglu duygularini , icten gelen durtuleri baskilamakla bir yere varamaz. Cunku uzerinizde buyuk bir baski olusuyor oyle ki karsinizdaki sigara icen biri konusuyorken siz onu dinler gibi davraniyorsunuz ama aslinda onun ictigi sigarayi takip ediyorsunuz, cunku sigara ile gecirdiginiz yilda 60 gunluk kacamaklariniz vardi, o sizin metresinizdi, yilda 60 gun yani yilin %20 sine yakinini onunla gecirdiniz, o sizin en aci dostunuzdu.
  Bakin yazmak konusmak cok kolay ama bu is cok zor bu nedenle sakin ola kendinize guveninizi kaybetmeyin, bu sizden kaynaklanan bir durum degil, bu sizin bilinc duzeyinizin ustunde gelisen bir durum ve asla kendinizi suclamayin, Atilla cogu yeri defalarca denedikten sonra alabilmistir, mucadeleyi birakmayin, derin nefes alin her akliniza geldiginde, o nefesin nasil da vucudunuzu tamir etmeye basladigini dusunun her hucrenize nufuz ederek sizi daha iyi yaptigina tanik olun.

  Aslinda biz sigarayi icerdik boyle sikintimiz olunca ; ama gercekte su ki nicotin bir uyusturucu degildir tam tersine uyaricidir, yani sizi yatistirmaz, aksine daha da sinirli yapar anksiyeteyi arttirir. bu bakimdan uyusturucu maddeler bile bundan iyidir bu tarz durumlarda. Bizim normal durumdaki halimizi “0” olarak alirsak , sigara icince “-2” ye duseriz ve oyle devam ederken bagimli olunca “-1” e alisiriz, ne zaman sigara icmezsek “-2 ” ye tekrar duseriz, sigara icerek abartmiyorum her cekisimiz de 8 saniyeligine “-1” e terfi ederiz ama cok kisa surer. yani anlatmak istedigim su ki hic icmedigimiz de “0” konumundayken bagimli olarak normalimizi “-1” e dusururuz ve oradada tutunamayiz tekrar “-1” e donebilmek icin yakar dururuz.
  Sayilari kafaya takmayin anlatabilmek icin oyle bir sema yaptim. hic icmesek bunlara gerek kalmayacak ve size iyi haber bu duruma gelebilmek icin 21 gun yetiyor. tekrar “0” a gelmek icin. ve kisir donguye tekrar girmemek icin de hic yakmayacaksiniz cunku sanildiginin aksine bir sigara yakmak sizi rahatlatmiyor tersine anksiyetenizi arttirip o 8 saniyelik mutluluklara muhtac ediyor. Rahatlamak istiyorsaniz alin bir rezene cayi o daha iyi, cunku icinde psikotik ozellik barindirir. yani rahatlamak icin sigara yakilmaz, rahatlamak sadece uyusturucu ile olur, uyarici bir madde olan cafein, nicotine ile olmaz.
  Ben neden bunlari tekrar tekrar yaziyorum cunku belki de milyon defa birakmaya tesebbus etmisimdir. Hepsini birebir yasadim nerde hata yaptigimi neden birakamadigimi sizin gibi kendime guvenimi kaybettim, ama yilmadim ya ben onu yenecektim ya da o beni , sonra dusundum , Tanri bana bu hayati sadece benim icin vermedi nede kazndigimi, saglikli olmak artik benim icin tercih degil, bana omrunu adamis olanlara karsi benim boynumun borcu, cocuklarim ailem, gozlerinin icine bakiyorlar, bizi sensiz birakma diye, yarin kizim babasinin mezuniyet torenine tekerlekli sandalye ile gelmesini mi gorsun, yada hic gelememesini mi? Peki ya esiniz tum umutlarini , hayata dair beklentilerini artik size baglamis, kariyerini belki de sizin icin terk etmis, ona karsi sorumluluklariniz yok mu? Yani kisacasi (dedigime bakmayin uzun oldu yine) yasadigimiz hayat ve saglikli olmak artik bir tercih meselesi degil bizler icin, bir sorumluluk ve zorunluluk.
  Sakin birakmayin mucadeleyi ben yapamam edemem yok yapacaksiniz duse kalka bundan kurtulacaksiniz.
  Saygilarimla

 76. Devrim/Izmir dedi ki:

  Simdi de aklim Denon 2113,3313 e cevrildi , sonra da baktim marantz sr5008. Bilgisayarda da boyledir once bilgi database olusturulur sonra islemciden gecirilir. simdi o asamadayim, yapilandiriyorum kendimi ve biraz zaman da tanimak istiyorum , iyice sindirerek ozelliklerini bana en uygununu bulacagim elbette. Simdi onumuzdeki hafta Turkiye ye geldigimde Izmir de bakacagim dinleyecegim eger bulabilirsem. cunku biz sadece 5 duyuya sahibiz bu yuzden 5 boyutlu dunya da yasiyoruz bilinc seviyemizde, ama ic gudulerimiz yada ic sesimiz daha genis bir algiya sahip , o yuzden bazen kagit ustunde cok guzel duran bir sey bazen hosumuza gitmeyebiliyor. 6nci duyumuz olan hislerimizi de isin icine katmamiz gerekli sanirim. Sanirim o yuzden Telefonda ve bilgisayarda konusmak ile yuz yuze konusmak cok daha farkli biriyle. 2 ve 3 boyuttan 6 boyuta geciyoruz.
  Bir sey soracaktim size Yamaha Aventage serisi ile ne farki var RX-V serilerinin nerdeyse cok benzer kullanim ozelliklerine sahipler, Mesela A830 daha mi iyi V775 den ozellik olarak benim gordugum simetrik dizayn ve orta ayakla titresim azaltma. ama fiyatlari ucuyor, bu fiyati karsilayacak kadar fark varmisir aralarinda.

  Saygilarimla

 77. arasıra dedi ki:

  Şu an 11 tane AV receiverım vardı Sn. Andy:) bir de onları Trde sattığımı düşünürsek şu an karşısınızda zengin bir adam duruyor olurdu.

  Aşağı yukarı sistem ortaya çıktı sayenizde. Epey yorduk sizi valla biz de yorulduk:) ama keyifli bir yorgunluk oldu benim açımdan teşekkür ederim. Allahtan tvyi aldıktan sonra tanıştık yoksa ZTyi almıştık:)

  Şimdi sıra almaya geldi Andy hocam. Avusturyada kuzenim okuyor inş. aldırabilirim. Bayadır görüşmüyoruz. Babasıyla küsüz tabi ister istemez çocuklarıyla da görüşme olmadığından araya mesafe giriyor.

  Sanırım ilk önce AV receiverı alırım. gelecek yıl da boseu. Devrim bey 30kg olduğunu söylüyor. bayağı ağırmış.

 78. arasıra dedi ki:

  Devrim bey aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı eklerseniz çok sevinirim. Benim bu yıl boseu almam zor gözüküyor. ilk önce Av receiverı alırım sanırım. evdeki philips 4+1le idare ederim. ama belli de olmaz şeytan bu:)

 79. arasıra dedi ki:

  Bu arada böyle bir fotoğraf buldum yakışmış:) http://homeavdirect.co.uk/yamaha-rx-v675-bose-acoustimass-10-bundle-package

 80. arasıra dedi ki:

  Devrim bey Türkiye’de zengin olmak çok kolay. hele ki biraz paran varsa. ‘para parayı kazanıyor’ cümlesinin hiçbir ülkeye bizim ülke kadar uyacağını tahmin etmiyorum.

 81. Devrim/Izmir dedi ki:

  Andy Hocam,
  Bugun YMH RX-V675 ve DENON 2312 yi muhtesem yapilmis kuralina uygun bir mini tiyatro(sinema) odasinda Bose pro surround ile denedim. Hyderabad da bu kadar profesyonel bir yer oldugnu bilmiyordum acikcasi. Benim kulagima gore Denon biraz daha derin veriyor sesleri ama Yamaha da duydugum en iyi ikincidir herhalde. Dukkan sahibi cok guzel bir demo odasi yapmis heryeri guzel akustik malzeme ile kaplamis, bir cok hoparlor setini baglamis ve bir deck in icinde bir cok AVR var.
  Simdi garip gelecek ama evet Denon daha derin veriyordu sesleri ama Yamaha da daha kulaga hos geliyor, nasil anlatilir bu bilmiyorum, Denon da detay derin ve iyi ama Yamaha da daha rafine edilmis bir ses geliyor sanki boyle sanki daha dogru oldu.

  Buradaki en yuksek seri YMH rx-v675 ve gayet yeterli duruyor benim icin. gelelim uygun dusurebildim mi? 50000 INR ye kadar indirebildim V675 i, o da 1600 TL civari ediyor ama ebaydan buldugum Londra dan gelecek olan da zaten 1350 ye geliyordu ama buyuk ihtimal gumruk e takilacakti, orada bir stress yasayacaktim belki dedigin gibi bozacaklardi bu ne derken. Biraz fazla veririm yanimda getiririm eger gumruge girerse de oderim gecerim. Sanirim su anda buna yakinim.
  Ayrica Denon 2312 artik yokmus ve adama israrla bana X2000 oldu adi dedi yeni seri, X2000 de ayni fiyat V675 ile ama tek hdmi output var. Sonra 3313 u sordum onunda x3000 oldugunu soyledi. 84000 INR yani 2700TL e geliyor bu kadar fark olacak ne vardi acaba onda bilemiyorum.

  Sanirim ben V675 i koluma takip gelecegim bana yeterli ve guzel. ancak sunu merak ettim adam ilk once sordugumda V675 in akrani X3000 demisti ama sonra farkli kafam karisti , fiyat olarak akrani X2000 olmaliydi .

  Sizce Denon X2000 ile V675 basabas midir ozellikler olarak. Denon a tercihimi degistirmemi gerektirecek extra bir ozelligi var midir?

  Bir de BOSE nin magazasina gittim cok guzel bir setup da orda gordum, Cinemate GS 2 series ve acoustimass 10 u denedim.
  Izlenimim su ;
  Cinemate cok basarili sese sahip cok guclu gorundugunden ve yukseklerle alcaklarin cok iyi dansi var , pek orta frekanslari alamadim ama (sanki alsam cok anlayacagim da:)) demek istedigim tizler ve bas kuvvetini hissediyorsunuz. ama Surround olmadi , yani yine var biraz hissi boyle yaninizda ses dalgalari ucusuyor ama tam gercekci degil sinemaya gore. Gerci bu yorumu ACoustimass 10 u denedikten sonra yazdim, acoustimass tek kelimeyle harika , sanki 3 boyutlu ses saclarinizi ufluyor , yerler sarsiliyor, icinizde sartilari hareketleri hissediyorsunuz. Yani size bir soru sormustum ya Cinemate konusunda sanirim Acoutimass 10 ile karsilastirilamazmis cahilligime verin. Ama Cinemate in avantaji da( ki ikisi de ayni para burada, ) kablo derdiniz olmaz TV nin yaninda konumlandirdiginiz hoparlorler size cok guzel bir sinema zevki yasatir iyi bir futbol sesi verir cunku cok guclu, inanilmaz derecede ama sinemadaki gibi ciddi bir surround tadinda degil tabii ki hani o ayaklarinizi titreten. Bose AM 6 yi sordum cunku asil ona yazilmistim ben gormek isterdim o minik kareler 10 serisinin yarisi olan kare hoparlorler ayni 10 daki gibi sesiyle sarsintilari icimizde hissedebilecekmiydik ama maalesef satistan kaldirmislar, online alabilirsiniz diyorlar. ki fiyati cok uygun olacakti .

  Simdi nasil bir indirim aldigimi da ornek olsun diye yaziyorum.
  2 aydir sigara icmedigim icin gunde harcadigim 200 INR sigara icin harcanmadi, 60*200=12000 INR cebimde kaldi , ve bahsisleri de sayarsak 16000 INR yaklasik tasarufum oldu son iki ayda sadece. alacagim AVR 50000-16000= 34000 INR ye geldi o da Yamaha V675 i 1000 TL ye almam anlamina geliyor. Dun ayni AVR icinsahibinden de 2500-3000 TL lik ilanlar vardi sanirim hemde ikinci el.

  Bunu sigarayi birakmak isteyip te birakmak icin bahane arayanlara motivasyon olsun diye yazdim. bir 6 ay daha icmeyince Bose de alirim ben insallah. Cigerlerimden gelen hiriltiyi degil sinema sistemimin Surround sistemini dinleyerek zamanimi geciririm hem temiz hava hem, temiz ses…( bu kampanyaya isim olabiri bu , Temiz Hava Temiz Ses Temiz Goruntu)

  Saygilarimla

 82. andy1 dedi ki:

  Devrim Bey,

  Kağıt üzerinde herşeyi mükemmel yazan firmaların beslediği bir takım testerler mevcut bunlarıda ismen bilirim.Denon X2000 kağıt üzerinde herkes ”wooww super,harika der” tek tek detaylara gelirsek hiçte öyle olmadığını görürsünüz, otoamatik ortam tanıma özelliği sorunludur büyük ihtimal evinizde bu işlem can sıkıcı bir durum olabilir.

  X2000 Filmlerde otomatik eşleştirme var denilsede sorunludur elle kendiniz manuel ayarları yapmalısınız özellikle BluRay veya harici media player gibi gerçek pro ses ve film izlerken canınız sıkılabilir.İnternet desteği aynı şekildedir full internet erişimi içinde ayrı apartalara para ödemek zorundasınız.İsterseniz detaylar verebilirim.

  Bu sebeble Denon tavsiye etmedim.

  Yamaha 675 ise bana göre kullanıcı Dostu bir cihaz yani ne takarsanız takın ”hayır” demiyor.Özellikle Ev sineme sistemi için sorunsuz ve kullanımıda kolay.

  X2000 size şunu diyebilirm ürünü alırken garantisini ve mutlaka orjinal Denon sistesinden ürünü sorgulattırın,fazlası ile refurbished cihazlardır.

  Şahsi fikrim ben almazdım ki fırsatımda oldu almadım hem fiyat hem performans olarak bana hitab etmedi. Bir serisini yazmıştım geçen sene satıldı alanlarda fazlası ile memun kaldılar fakat sizin gittiğiniz mağzada yok yinede Yamaha kadar keyifli olmayacktı.

  Bose sistemleri zaten yani highand serileri tartışmak bile tuaf olur, ses olarak muhteşem detayları sizinde dediğiniz gibi İnsanının içinden geçiyor hissi veren mükemmel serilere sahip.Keşke fiyatlarıda biraz daha uygun olabilse fakat yinede en fazla satan üretici konumunda. Alan İnsan 10 sene daha kesinlikle farklı bir aarayışa girmez veya sistem bozulana kadarda kullanır.

  Diğer detay ise Size otomatikman pazalığı yapmışsınız ürünü 1000 liraya alıyorsunuz:)

  Türkiyedeki fiyat ise 3000 lira sanıyorum ikinci sizde belirtmişsiniz.Aslında ikinci el değil dedim ya uyanıklar işi ticarete dökmüşler.Ben ikinci bu ürünleri almam servis satışı cihazları alıp orjinal diye satanların sayısı çok fazladır.

  Bose sistemi alırsınız önemli olan sesi üretecek cihaz ve V675 ile ses ve görüntüyü üst kalitede yaşarsınız.Denon ve Marantz 2-3 sene önceki cihazları halen mükemmeldir ve enteresan şekilde görüntğü upscaling yapabilen çok keyifli serileri var.Günümüz teknolojisinde artık cihazların Smart medya ile sorunsuz uyumlu olması gerkiyor, artık cihaz seçmekte bir hayli zor, hep diyorum seçim yaparken İnsanlar bir kalem kağıt alıp elerinde hangi tür ses ve görüntü özelliklerini istiyor liste yapmalı, buna göre cihaz seçmeliler.

  Panel ise en son seçenek bana göre.

  Bir örnek vermek istiyorum, Arkadaşımın Abisi 50 inc Pnasonic 3 senelik bir panele sahip, bana geldiler paneli değiştirmek istiyor ama kararda veremiyor, hafta sonu onlara Onkyo bir AVR aldık eve geldik, standart herkesin evinde olan 5.1 bağladım Bose hdmi kablo ilede cihaz üründen panele görüntüyü verdik ne oldu biliyormusunuz ? HD reday panelin SD görüntüsü dahi inanılmaz kaliteye geldi, panel almayı unuttular yerine bluray ve media player aldılar.Ve Projeksiyon araştırmasına giriştiler.

  İnsanlar bilincli seçim yaparsa inanın 5 senelik bir masrafı unutuyorlar, paneli vasat sanıyor oysaki vasat olan elindeki harici cihazlar kaliteli bir cihazlar panel dahi değişiyor.

  Türkiyede bunları çok yazdım İnsanlar alışmamış, avantacılar ve tayfaları devamlı küfürlerle bilgiyi önlemek adına halen ellerinden geleni yapıyorlar.

  Kendi sitemde artık yazıyorum, en azından siz gibi Kaliteli Arkadaşlarım oluyor.

  Saygılarımla

 83. andy1 dedi ki:

  Butceniz varsa alın, linki tıklamaya üşenenler için resmi eklemek istedim.
  Bu sistemle her halde sizden sonra gelen Çocuklarınızda kullanacaktır, en az 10 sene farklı bir ses sistemini aratmaz.Standrt kullancılar için.

 84. andy1 dedi ki:

  Türkiyede malum forumu biliyorsunuz ve komisyoncuları artık yazmıyorum, senelerce İnsanları Efsane saçmalıkları ile uyutmuşlar halende uyutuyorlar

  X paneli al harika, bunların tamamı saçmalıktır palavradır hep söyledim ve söylüyorum tek başına bir panel hiç bir şekilde üst düzey performans sunamaz sunmasıda imkansız.

  Bahsettiğimiz harici sistemlerle, sizin GT50 serinize şunu söylersiniz inanılmazmış, ses+görüntü şuan kullandığınızdan en az %30 fark edecektir,SD yayınlarda belirgin bir netlik alırsınız HD yayınlar ise her halde bulduğunuz her kanlı inanılmaz bir keyifle izlerseniz lisanı anlamasanız dahi.

  Kaba tabir yaparım, kimse kusura bakmayın HD kanalda Kadın spikerin gömleğinin içini görürsünüz veya Erkek spikerin burun kıllarını sayarsınız.Bunu vasat harici cihazlarla izlerim diyen hayal görür.Üstelikte bu dediğim kaliteyi üst kalite bir panelde değil satrandart serilerle izlemek mümkündür.

  Görüntü ve ses konusunda hastalık derecesinde titizimdir, yazık İnsanlara panel tavsiye ediyorlar 5 Bin liralık panele mükemmel harika diyorlar saf İnsanda gidiyor alıyor oysaki Panelden gerçek aldığı performans %50 üzerini geçemiyor.

 85. arasıra dedi ki:

  Andy hocam o kadar detay ben sevmiyorum yani spikerin bırun kılını görmek istemem. Mesela ntv spor hd nin stüdya yayınlarında ceketteki tozlar, veya kepek de olabilir, görünüyor. Veya yüzlerde fazla detay rahatsız edici geliyor bana çünkü gerçekte de biz gözle o kadar detayı göremiyoruz. Benim düşüncem bilmiyorum yanılıyor muyum? Mesela makro çekimde tüm detatları görürsünüz örneğin sineğin kılları gözü vs korkutucudur hatta:)

 86. andy1 dedi ki:

  Detay görmek için her zaman dediğim gib, harici cihazlar olmazsa olmazlardan.

  Elbetteki Digital yayıncının sinyal kalitesine ve video kalitesinide başlı başlına bir etken.Bugün ki Digital yayıncılık için Tüm Dünya için geçerli elbetteki yetersiz, örnek 4K yayınlar ile bu sorun büyük ölçüde bitecektir.

 87. andy1 dedi ki:

  İşin gerçeğini yazarsak, bugün ki teknoloji bana göre henüz emekleme devresinde 10 seneden öncede bahsetteğiniz Gerçek algılama için çalışmalar sürüyor Norwec bu işte en ileri seviyede görüntü teknolojisinde ilerliyor, cihazlarının tanıtımlarını kısa süreli yaptılar sadece prototip olarak.

  Gelliştirdikleri sistem gerçek 3D fakat bu her hangi bir perde veya duvara bağımlı bir görüntü aktraımı değil, açıklamadıkları resmi yansıttıkları hava kütlesi tavandan zemine yansıtılan bir tür mercek, ve Görüntü gerçek boyutları ile evin içinde yani içinden geçebiliyorsunuz veya masanızın üzerine yansıtabiliyorsunuz. Sorun şunki görüntüyü yansıttıkları özel bir hava kütlesi nasıl desem şeffaf bir duman ve oldukça hava akımı olmayan bir ortama ihtiyac duyuyor.

  Bu teknoloji için uygun ortam sağlandığında her halde, teknolojiji tanımayan komşunuz eğer siz aksiyon kavga sahnesi izliyorsanız, size polis ihbar edebilir Adam dövüyorlar diye:)

  Yamaha Aventage serisine gelirsek, üst seviye cihazlar, en belirgin özelliği görüntü işleme deinterlacing teknolojisi, Panel kaynaklı sorunlarda iyileştirme desteiğini barındırıyor.RS232 sizin daha fazla net detay sunacağınız teknoloji cihazda full destek olarak mevcut.AMP özelliği istediğiniz gibi farklı 2 sistem üzerinden dağtılabilirsiniz, Manyetik özel korkuması diğer serileri göre tam kapsamlı olarak sunulmuş yani cihaz oluşacak tüm dalgalanmaları bloke edebiliyor, bu örnek priz kaynaklı olabilir bağlantı kaynaklı sorun olabilir kısaca ses üzerinden dışarı yansıyacak en ufak sinyal kayıplarını çözümleyerek aktarabiliyor. Detaylar çok fazla size ben liste olarak verirsem eminim diğer Arkadaşlar içinde faydalı bir seçim olacaktır.

  Bana sorarsanız fiyat farkına değermi, bu sadece kullacının isteğine bağlı detaylardır.Şuna belirtmek isterim 2014 ortalarında fazlası ile daha kapsamlı ve tamamen Samart yayınlara uygun seriler çıkacaktır.
  Yamaha AVENTAGE Serileri

 88. Devrim/Izmir dedi ki:

  Cok tesekkurler aklimda kalan ufak bazi puruzleri de gidermis oldum cevaplarinizla.
  Baska bir magaza da ayni fiyata dusurdum V675 i ama burada Harman/Kardon un bir hoparlor seti gordum fiyati 33000 INR ye dusurttum onu da cuma gunu ikisini de alabilrim. Sanirim Harman/Kardon da fena degil zaten fiyati da ucuz degil aslinda, 1000 Tl ye geliyor. Bose 10 serisi icin benden 62000 INR yani 2000 istemislerdi ama kutulari bunlarin cok buyuk alirsam da iki posta halinde tasiyabilecegim. Ya alip eve birakacagim bir daha ki geldigimde tasiyacagim ama boyle evde tutacagima sonra alirim daha iyi. Simdilik bende Logitech in basit bir modeli vardi onu baglarim amfiye zaten kisa kalacagim.

  Simdi en buyuk problem size danismak istedigim Panel.
  VT50 yok, VT60 cok buyuk, 50VT60B buldum ebaydan Turkiyeye ship edilebiliyor. Teshir urunu biri tarafindan satilan bir 55vt50 vardi adama demistim gelince bakarim ancak gorunen o ki satisini yapacak baskasina, yani o da yok artik. Benim icin en uygun 50-55 VT50-60. Piyasa da yok, zaten sanki hic cikmamis piyasaya, kime sorsam teshir yada ikinci el almis. Sanki oyle bir sey ki ulkeye bir avuc panasonic girmis onlar da teshire cikmis, stok yok yani.
  Simdi diyorum ki acaba 65 VT60 cok mu buyuk gelir odama, ya da diyorum hepsini bosver zaten AVR de aldin , goruntu kalitesi STW60 ile VT50 cok cok cok farkli degildir. 55STW60 al bak keyfine birak olmayi versin bazi ozellikleri,
  Simdi burada yardim gerekiyor; STW60 da saf direct ozelligi yok bunun resim ve sinema kalitesine etkisi ne olur.
  Yani bilmek istedigim deal breaker ciddi bir eksikligi var midir STW60 in VT50 ye gore.
  Kontrast degerleri yari yariya,
  cok istedigim cift tuner ozelligi yok , tablete goruntu aktarmak ve iki yayini izleyebilmek icin ki buna gercekten ozeniyordum. Bunu external hdbox lar yada bu gibi bir cihazla sonradan saglayabilirmiyim sanirim LG theater systemlerde vardi bazi smart ozellikler TV nizi gelistici.

  Yani simdi diyorum ne yapmaliyim, yoksa gozu karartip 60zt60 yada 65vt60 yenisini alip geriye bakmamak mi? ama abarti fiyatlari insani biraz enayi moduna sokacak yoksa degeri o olsa o fiyat da verilir. Saka degil vt65 in fiyati 12000 , LG670 plasma nin fiyati 2000 , yani 6 tane LG plasma fiyatina degecek kadar pahali olmasi insanda ister istemez enayilik duyularinin aktif hale gelmesine sebebp oluyor.

  Yani en zor kisma geldik,

  Saygilrimla

 89. arasıra dedi ki:

  wauvv bunlar hakkaten iyiymiş Andy hocam. Asıl söylediğiniz pahalı seriler bunlar sanırım. sayılsaldan her hafta bir beş tutsa:)

 90. andy1 dedi ki:

  Devrim Bey,

  Harman Kordon için şahsi fikrimi sorarsanız ben taşımazdım, Bose veya Boston Acustic olsa buna değer sebebi elit üreticilerdir. Yani Adamların nerdeyse her serileri yeterlidir.

  Harman Kordon Türkiyede dahi bulursunuz ve pazarlıklada uygun fiyatlara alırsınız.Kaldıki AVR cihazınız olduktan sonra evinizde Logitech size bir yerde yardımcı olacaktır yani ses perfprmansınızı daha net şekilde isteğinize göre belirlersiniz, diğer türlü alacağınız Harman Kordon serisi sizi pişmanda edebilir, hatta Logiteck sistemle fark görmessenizde şaşırmamanızı öneririm.

  Bose 2 hoperloru dahi tek başına inanılmaz bir ses kalitei sunacaktır ve Boston Acustic serisi dediğim gibi bu seriler fazlası ile Elit cihazlar üreten firmalardır.Boş yere Dünyaca ünlü Profosyoneller bu serileri kullanmıyorlar.

  Panel konusunda ST60 Gerçeği konuşmak gerekirse fazlası ile yeterli bir paneldir, evet sizin istediğiniz belli detaylar yok bunu AVR cihaz üzerinden tlefai edebilirsiniz.Bunun haricinde Görüntü ve harici bağlantılarda İnternet erişiminde fazlası ile sorunsuz bir seridir.

  VT60 vey ZT60 şuan ki paralar verilirmi bence çok iyi düşünmeniz gerekiyor, UHD serileri 2014 ortalarında fazlası ile zaten piyasalarda göreceksiniz, şunuda diyebilirsiniz 10 Bin lira panele verdiyseniz 2014 sonunda Ultra thin UHD 4K bir panelin daha ucuza satıldığını görüp üzülme şansınız %90 bana göre. 2015 senesinde ise durum dahada değişecektir, şuan geçiş dönemi firmalar ellerindeki stokları bitirmedende UHD panelleri kısıtlı sürebilirler buda en fazla 2 sene lik bir sürectir sonrasında.Plazmalarda Lcd Led ürünlerde yavaş yavaş dönemini bitirecektir.

  Hatırlarsanız Projeksiyon tvler vardı Dev ekran, Döneminin nerdeyse her evde şatafat lüks sayılan panelleri ve hepsi tarih oldu dönemini kapadılar.LcdLed ve Plazmalarda aynı sona gittikce yaklaşıyorlar, LcdLed ürünler içinse bana göre en fazla 10 sene daha belli bir kitle tarafından tercih edilir sonrasında tarihteki yerini yavaş yavaş almaya başlar.

 91. andy1 dedi ki:

  Pahalı demek nereye kadar doğru kavramı zor, Türkiye için evet kesinlikle pahalı.

  Dün sitleri biraz bakıyım dedim Türkiyede satışlara fiyatlara değişen birşey yok 3 senelik serisi halen 2000 liraya satan firma birde zam yapmış, artık inanın aklım almıyor, Devlet hiçmi bu firmaları denetlemiyor bu saçmalık cidden saçmalık.

  Şahsen Türkiyede yaşasam her halde 1 senede Milyoner olurdum, İthalatcı belgesi alıp Paralel ithalat avantajı ile akıl almaz paralar kazanılacak bir Ülke Türkiye.

  Hatta bunuda boş verdim 3-5 firma ile anlaşıp Forumlarda avantacılık ile dahi akıl almaz paralar kazanılcak bir Ülke malesef Türkiye.

  Pahalı dediğiniz seriyi Avrupanın her hangi bir Ülkesinde yarım gün çalışan bitr Üniversite öğrencisi rahatlıkla alabilir. Daha bugün Almanyadan Arkadaşımla sohbetimiz oldu, aynı şeylerden bahsettik ve üzüldük, Iphpne telefonunu hediye etmiş birine onu anlattı 350 Euroya almış şimdi ise 700 Euroluk serisini almış. Şunu diyor ikinci el satsam kimse para vermez almaz, hediye etmek inan çok daha güzel bir duygu.

  Yazık ne diyebilirim ki, 50 yaşına gelmiş İnsanlar teknolojiyi satın alamıyor, rezillik başka hiç bir tarifi yok. 10 tane tekelci firma 80 Milyonluk Ülkenin sırtından geçiniyor.

 92. Devrim/Izmir dedi ki:

  Ustad gercekten iyi olmus bu sekilde yeni duzenlemen bu konu basligi artik home cinema sistemlerine donmustu, konu konuyu acinca. Biraz ben de de rahatsizlik yaratiyordu, yeri olmayan yerde baska seyler yaziyorum , konu butunlugunu bozan ben olmus gibi hissetmistim.

  Ufkumuzu actigin icin de onecelikle cok tesekkur etmek isterim, cunku 2 hafta oncesine kadar bu konuda zir ama oyle degil zirrrr cahil biriydim bu TV setleri, AVR , baglanti ekipmanlari, Hos teknolojik sistemlere kafam basar ancak hic egilmedigim bilmedigim bir konu oldugu icin detaylar biraz korkutuyordu. Sayeniz de bunu astik en azindan ana hatlarini ogrendik, her ne kadar daha toplu igne ucu kadar yol almasak da bu konularda.

  simdi en azindan nasil bir sey istedigimi daha realistik olarak ortaya dokebiliyorum.

  Harman /Kardon sistemini bende pahali bulmustum ama bir sorayim dedim size belki bilmedigim bir sey vardir. 60 serisini cok ovselerde bir Bose tabii ki olamaz. Bilgisayarimda Bang&Olufsen hoparlor koymuslardi ondan biliyorum, Toshiba laptoplar da da Harman/Kardon vardi. Benim Bang/olufsen inanilmaz guzel ses veriyor minik laptop tipi hoparlorlerden bu kadar hassas ve kuvvetli ses beklemiyordum, dedim acaba cok ovulen Toshiba laptoplar da daha iyisi olan Harman/Kardon vardi, o da iyidir herhalde.

  Bu arada bir gumruk musaviriligi destegi aldim, bana cikardigi portre cok ama cok ilginc. Bizim ulkemiz kadar soyulan bir millet daha var midir bilmiyorum, gerci Avrupa da oyle ama, %38,7 vergi+gumruk +OTV ye gidiyor. arti ayrica Bandrol ve Gumrukten cekme parasi olarak 200-300 TL arasi odemeniz var. Tum bunlari hesaplayinca ic piyasadakiler daha ucuza gelmekte eger shipping (kargo) yu da siz oduyorsaniz.

  Yani simdi baktim bir yerlerde A820 gordum 2700 TL ye , benim buradan alacagim v675 yamaha da asagi yukari 2200 TL ye gelir eger gumruklenirse, ama su da var yaninda tasirken kendi kullanimin oldugu icin ticari amac olmadigi icin bir adet muzik calar hatta 55 inc e kadar TV getirebiliyorsun, gumruge tabi olmadan. eger kargo ile geliyorsa kesinlikle Gumrukte bu paralari odeyeceksin.
  Yani anlasilan o ki Turkiye de ki fiyatlar tabii ki cok asiri cunku Devlet yasal gaspcilik yapiyor dolayli vergilerle ki dolayli vergi almak bazi yerlerde yasak ve ahlaken de uygun bulunmayan birsey.
  Turkiye garip bir ulke, babamin ben kucukken anlattigi hikaye de oldugu gibi; izninizle paylasayim kisaca
  ” Adamin biri cok gunahkarmis, yapmadigi gunah kalmamis.Kiyamet gunu herkes siraya girermis herkes gunahlarini bir cuvala doldurup sirtina yuklenip hesap yerine gidermis. Uzun engebeli bir yolmus, cok gunahi olan cuvalinin altinda eziyet ceke ceke gidermis oraya. Bu adam da burada o kadar cok cuvala sahipmis ki ne kendi ne de baska 3 kisi tasiyamaz onun gunah cuvallarini, diger insanlar adama demisler senin isin yas nasil tasiyacaksin o kadar gunahi, digerleri onu gosterip acimislar vah zavalli diye. Sonra bu adam gitmis orada duran meleklere demis bakin ben bu torbalari tek basima nasil tasiyayim, bana bir araba yahut bir esek verin bunlar cok fazla. Melekler dusunmusler bakmislar cuvallar yigili orada demisler peki al sana bu kagni arabasi doldur cuvallarini harekete basla. Adam yuklemis arabaya , oturmus cuvallarin ustune hesap yerine gidiyor, diger gunahlilarda arkasinda bakiyor , adama bak ya ne kadar rahat o kadar gunaha ragmen. adam onlara demis beyler yapacaksaniz tam yapacaksiniz benim gibi, su halinize bakin. Sonra hesap yerine varmis, kagninin ustunden atlamis kapida cuval sayimi yapan meleklerin yanina gitmis, Melekler bakmis adama demisler cuvalin nerede, cuvalim yok ki benim, ben oyle esenlikle geldim bak hic yorulma var mi yuzumde. Melekler birbirine bakmis, vay be demis adama bak tamamen gunahsiz gelmis sanirim bu o secilmis ermislerden, hemen ozel odasina alalim bunu, hayati boyunca tertemiz kalmis harika bir insanoglu. adami iceri almislar hemde ozel muamele ile adam da kapidan girerken gerideki kalabaliga seslenmis ben size demedim mi yiyeceksen tam yiyeceksin”

  Tipki bu hikayedeki gibi buyuk goturene dokunan yok ama vatandasin biri , 10 TL ucuza telefon almis kendine diye onun 10 katini cikarma pesinde.Bazilari belgesiz mal sokarken gozu kapali olanlar, Namuslu adamin belgesindeki kasenin eksikliginden ceza keser.

  Maalesef rezillik tipki az gelismis kabile devletleri gibi isler Turkiye Cumhuriyeti Devletine yakismiyor. Bir de su var ki bizler halk olarak hakli olarak hukuksal zeminin guclenmesini bireyin yurttasina hizmet olarak devletin haksizlilkara karsi onlem almasini talen ediyoruz , evet aliyorlar sozde bu taleplerimizi bahane ederek ama oyle bir calistiriyorlar ki mekanizmayi, hakli olani haksiz yapip ona karsi kullaniyorlar haksizlar yine yapacagini yapiyor.
  Bakkalden yumurta calana 18 yil verip, Koskoca bankalari hortumlayanlari serbest birakan bir ulke de yasiyoruz. Yani cok da takilmamak lazim, mumkun mertebe burokrasiden uzak kalmaya calismali, cunku cikar cevreleri ve mafya vari bir yonetimde Hak hukuk olmaz, bunu beklemek de Kuzunun Kurttan onu yemeyecegine dair soz almasina benzer.

  Son konfigurasyon aklimdaki;
  STW60 -TV
  RX-V675(A820) AVR
  Ileride bir BOSE AM 10
  HDbox (sirasi gelince size ozellikle soracagim simdilik aklimda bir sey yok)
  Tesekkur
  Saygilarimla

 93. arasıra dedi ki:

  “Rekabet Kanunu’nun temel amacı; kartellerin ve teşebbüsler arası anlaşma, uyumlu eylem veya teşebbüs birliği karar ve eylemleri yoluyla ortaya çıkacak diğer rekabet kısıtlamalarının yasaklanması, herhangi bir piyasada hakim durumda olan bir teşebbüsün bu hakimiyetini kötüye kullanmasının engellenmesi ve bazı birleşme ve devralma işlemlerinin denetlenerek yeni tekeller yaratılmasının önüne geçilmesidir.

  Söz konusu Kanun’u uygulamakla görevli Rekabet Kurumu’nun amacı da, piyasalarda rekabetin sağlanması ve korunmasıdır. Söz konusu amaca ulaşmak için Rekabet Kurumu;

  Ayrıntılı olarak düzenlenmiş inceleme ve soruşturma süreçleri sonucunda piyasadaki rekabeti bozan, engelleyen ya da kısıtlayan teşebbüsleri cezalandırmakta,
  Rekabet kurallarıyla çatışmakla birlikte ekonomiye katkısı bulunan, tüketicilere yarar sağlayan anlaşmalara muafiyet tanımakta, bu tür anlaşmalar için ikincil düzenlemeler yapmakta,
  Belirli bir büyüklüğün üzerindeki birleşme, devralma ve ortak girişimleri inceleyerek piyasalarda tekelleşmenin önüne geçmekte,
  Özelleştirme aşamasında kamu teşebbüslerinin özel sektöre devrini de incelemekte ve özelleştirme yoluyla devletin ekonomideki etkinliği azaltılırken kamunun terk ettiği alanlarda tekelleşmeye engel olmakta,
  Piyasalardaki rekabeti olumsuz yönde etkileyecek ya da kısıtlayacak nitelikteki çeşitli kanunlar ve düzenlemelerle ilgili olarak ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına görüşler göndererek piyasalarda rekabet koşullarının hakim kılınmasını sağlamaktadır.

  Özetle; Rekabet Kurumu, 4054 Sayılı Kanun’un 20’nci maddesine göre mal ve hizmet piyasalarının serbest ve sağlıklı bir rekabet ortamı içinde teşekkülünün ve gelişmesinin temini ile bu Kanunun uygulanmasını gözetmek ve Kanunun kendisine verdiği görevleri yerine getirmek üzere kurulmuştur. Bu çerçevede Rekabet Kurumu’nun esas görevi Kanun’da kendisine verilen yetkileri kullanarak mal ve hizmet piyasalarındaki rekabetçi sürecin tehdit edilmesini engellemektedir. Rekabetçi sürecin korunması yoluyla kaynakların etkin dağılımının sağlanması, toplumsal refahın arttırılması, Rekabet Kurumu’nun misyonunun temel dayanağını oluşturmaktadır.”

  Kağıt üstünde herşey güzel ama. dediğiniz gibi iş halkın kendisine düşüyor. hakkını aramadıkça kimse çıkıp da sana hakkını vermiyor.

 94. arasıra dedi ki:

  Veren mutludur Andy hocam.

 95. Devrim/Izmir dedi ki:

  Andy hocam,

  Sizce Yamaha Rx-A1010 mu yoksa RX-773 mu? bu ikisi arasında kaldım, uygun buldum bir tane ikisinden de, A tabiki biraz daha pahalı ama bilemedim şimdi.

  Şimdiden teşekkür ederim

 96. andy1 dedi ki:

  Avrupada Rekabet kurumları en alt satıcıyıda denetler en alt tüketiciyide yani, her türlü piyasalarada oluşacak dalgalanmalara izin vermez.

  Türkiyede sadece isim olarak rekabet kurulları var bana göre elbettei, sonuçta bir Ülkede Rekabet kurullarının iş yapabilmesi için o Ülkede serbest ticaret olmalıdır, buda lafta Türkiyede var özünde ise olmayan bir serbest ticaret.

  Türkiyede firmaların toplayalım, satıcı bazında Büyük firmaları kast ediyorum, Türkiye gemelinde fiyatlara tek hakim olan zaten bu firmalar, hepinizde tek tek şuan aklınızdan geçiyordur bu firmalar.

  Haftada bir kampanya bu tam bir saçmalıktır, siz ürünü 30 liraya alıyorsunuz ertesi gun fiyatı 25 lira ve surec o kadar sacmalıklara doğru gidiyor ki net olarak Tüketici kandırılıyor ve bir bakıyorsunuz aynı ürün aynı firmada 20 lira. 2 gun sonra yine fiyatı 30 lira.Bu kampanya değil aslında firmanın her üc rakamdada ne kadar abartılı kar ile ürün sattığının net göstergesidir.Kazıklamanın ismini kampanya yapıyor.

  İnternete bakın durum dahada facia tam bir Tekelcilik üzerinden ticaret yapılıyor.

  Teknolojide Distribütör aklına estiği gibi rakamları yükseltebiliyor, zam yapabiliyor.

  O zaman sormak lazım Türkiyede Rekabet kurulu masalına kim inanır?

 97. andy1 dedi ki:

  Devrim Bey Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için, konu başlığını değişmesem haksızlık olacaktı sizlerin inanılmaz güzel detaylı açıklamaları var, Gümrük detaylarına kadar okuyan İnsanlarda bilgilenirler.

  Türkiyede fiyatladan acıkcası benim başım döndü artık sitelere bakmıyorum dersem abartmam. Denetimsizlik almış başını gidiyor kimin eli kimin cebinde belli değil.

  Zavallı esnaf dediğiniz gibi kaşe basmasa para cezası alıyor diğer tarafta 10 bin liralık ürünü satıp bırakın kaşeyi Vergiye tabi olmayan ortalıkta geziyor Ölüm tehditleri yağdırıyor.

  Distribütörler Türkiye ve sizinde çok iyi bidliğiniz Hindiastan veya 3ncü Dünya Ülkelerinde milyon liraları kazanıyorlar, istedikleri fiyatları uygulyarak ve iç piyasalara net müdahale ederek aklırına gelen fiyatı koyuyorlar.Bunların maşaları ise bu Gariban Ülklerde Efsane ler yaratıp para kırıyorlar.

  İnanın öyle üzülüyorum ki anlatamam, 50 yaşına gelmiş İnsan Avrupada 18 yaşında bir Gencin satın alma Özgürlüğüne sahip değil, 18 Yaşındaki Genç Ayda 400 Euro Devlet desteği ile çalışıp kuruş vergi ödemiyor sadece yarım gün çalışıyor ve istediği her cihazı rahatlıkla satın alabiliyor.Türkiyede 50 yaşındaki İnsan ise yazarken bile sinirlerim bozuluyor, satın alamıyor, çunki Tekelci bir Devlet, Devlet desteği ile at koşturan keyfince kaba tabir ile Karısı ile kavga etse keyfine zam yapabilen bir Ülkede kim neyi alacak?

  Ben Firmları tek tek Yurt dışından gçrüyorum çok enteresandır Türkiyedeki Devletin Mali kurumları firmları bir türlü göremiyor!

  2011 serisi cihazı 1 senede 600 lira zam yapan firma ve Distribütör Türkiye ile alay ediyor, Türkiyeyi aşağılayacak derecede keyfince fiyatlara müdahele ediyor yine Devlet göremiyor!

  İngilterede bunu yapacak firman inanın şuan tarih olmuştu, sahibi her kimse emin olun kacacak delik arardı kacamazdı.Devlet bu tür uyanıklara asla taviz vermez kaldıki Türkiyede ki gibi birde Devletle alay edecek seviyede yapacak, gördük yapan firmayı İngiltere anında bitirdi üstelikte sadece teşebüssten yargıladılar yani somut kanıt olmadan ve firmayı bitirdiler.Sebebi ise firmanın gecen Noelde belli ürünlerde net fiyat artışlarıydı ve bir anda Ülke genelinde ürün fiyatları anında yükseldi 1 hafta sonrada Firmaları bitirdi İngiltere.

  Konu uzadı kusura bakmayın. Fakat cidden Üzülüyorum ve üzülmemekte elde değil.

  A820 veya V675 arasındaki tek detay bütcenizi zorlamayacak bir karar alın.Bunu neden yazıyorum şuan ki seriler halen 2012 senesinin update edilmiş ürünleridir, yani para verirken 2012 senesi olarak düşünmekte fayda var.

  2014 ortalarından sonra çıkacak seriler ise daha bağımsız cihazlar olacaktır, detayları yazarsam fazla uzayacak.

  SmartMedya üzerinden Digital yayınlar yavaş yavaş büyümeye devam ediyor, sanıyorum 2014 sonu ilede Smart üreyliklerle 4K Uhd yayınlara çok sıkca rastalayacağız hatta çekilen filmlerin tamamı artık 4K çözünürlükte şimdiden Bluray meraklıları keyfini çıkarıyorlar. Ses ve görüntü olarak.

  Sizler gibi Arkadaşlar bu teknolojinin tadını ilk önce çıkaracak kişilersiniz sonuçta panellerinizin yetersiz kaldığı anlarda elinizde upscale yapabilien serilerin avantajı olacak.

  AVR sistemde bana sorarsanız bütcenizi zorlamayın vereceğiniz para sadece harici çıkış ve girişleri için olacak.Diğer detaylarda performans olarak ciddi bir fark olmayacaktır her iki ürün arasında.

  Bunu söylerkende bazı detayları bildiğim için fazla para vermneizini istemem, 2014 ortalarında mini upscaleing yapabilen Darbee avp5000 mini cihazlarda üreticiler artıyor yani mini bir cihazla görüntü keyfini yine ciddi oranda artırabilmek elinizde.

  STW60 serisi içinde fiyat ucuzsa alın demek isterim, VT60 evet ZT60 evet fakat!!!!

  Samsung ve LG UHD serileri yakında Türkiyeye girer 55 inc serileri tahmin ediyorum en fazla 6-7 bin lira seviyesinde olacaktır 2014 ortalarında!
  Samsung 55F9000 şuan ki fiyatı 3.000 Euor ciharı ve hızlada düşecektir.

  Belli detyalarını yazdım, F9 veya Panasonic WT600 gibi serilerle ve sizin AVR cihazınıza bakarsanız inanılmaz şekilde eşleşmeleri göreceksiniz,bu sebeble panel alırken bana göre çok daha detacı olmanızda fayda var.

 98. andy1 dedi ki:

  Fiyat farkı var ise, bence biraz daha farklı düşünmenizi tavsiye ederim, verceğiniz exstra fark harici giriş ve çıkışlar içindir diğer türlü nerdeyse aynı performnasa sahip cihazlar.

  Diğer konuda biraz değindim, fazla para vermeyin 2014 ortasında daha net fikirniz luaşacak ve elinizdeki sistemi satıp şuan beğendiğiniz serilerden daha detay oalark yenilenmiş serileri alırsınız. Neden diye sorarsanız şuanki bu seriler 2012 senesinin update edilmiş ürünleridir, teknolojide tam yeni seri ürün geliştirmeleri genellikle 2 sene atlayarak piyasalara sürülür.

 99. andy1 dedi ki:

  Bu serileri para veren elbetteki Mutludur, sonuçta bu sistemler İnsanlar için özel anların daha keyifli yaşanması için paralar verilir bir nevi İnsanın kendisine hediye almasıdır.

  Avrupalı alıyor bütcesi zorlanmıyor, işin gerçeği 500 Euro parada hiç birşey değil Avrupalı için veya 1000 Euro.

  UHD 4K Serileri şimdi piyasalara çıktı 3500 Euroya fiyatlarla 55 inc paneller, meraklıları çıkar çıkmazda satın aldılar, şimdi detaylarıda yazmak istemiyorum cidden üzülüyorum.Türkiyede bu saçma sağan plastik teneke parçaları inanın Avrupadaki Araba fiyatına Türkiyede satılıyor.

 100. arasıra dedi ki:

  Andy hocam işinin ehlisin. Helal olsun.

 101. andy1 dedi ki:

  Siteyi açma sebebim Türkiyede İnsanların nasıl kandırıldığını gördüğüm içindi, açıkcası inanılmazdı hayatlarında yazdıkları panelleri görmeyen Adamlar forumlarda uzman kral olmuşlar.

  Firmalarla iş birliği içinde net ticaret yapıp utanmadanda ben iyilik yapıyorum diyen adamların kol gezdiği tuaf bir Ülkeye dönüşmüş.

  Öyle Traji komik uzman yorumları okudum ki (Uzman değil komedyen) şaşırmanın ötesinde hayal güclerine şaşırdım.

  Uzman denilen Adam testerliği eline tornavida alıp panelin kasasını açmak sanıyor, zır cahillik, hayatında görmediği F8500 anlatıp birde 4 tane hata bulduğunu diyebilen komedyenlerle dolu bir Ülke.

  Panel yorumları saçmalıktır bakın net belirtiyorum saçmalık!

  Bana kimse panel testlerini anlatmasın, ünlü siteleride testerlerinide bilirim, utanmadan komik saçma sapan test sonuçlarını yazan komedyenleride bilirim. Geçen sene bir sitede sözde ünlü testerin cidden komik bir Panasonic VT50 yorumu vardı ve mail attım hatanı düzelt diye, aynı gün yorumunu ve eklediği saçmalıkları değiştirdi.

  Paneller üzerinde fazla yazamıyorum vaktim olmuyor, 2-3 iş bilen Arkadaşlarım var onlarında vakitleri yok sonuçta bizler bu yorumlardan 1 kuruş kazanmıyoruz, hatta sitemi Google adsense reklamlarına dahi kayıt ettirmedim çunki bir beklentim yok.

  Panel isterse Dünyanın en muhteşem cihazı olsun örnek Samsung F9 veya Panasonic ZT60-WT600 veya Sony XBR 9, evinizde sorunlu bir harici cihazlar ve kablolar gurubu varsa bu panellerden asla ve asla üst kalitede performans alınmaz.

  Palavracı uzmanlar yazar anlatır, Efsaneler yaratır yarattıkları kendi cahillikleridir oysaki kendi cahilliklerini anlatırlar ve bilmeyenlerde gider 10 Bin lira verir, komsundaki HD reday Plazma kalitesinde görüntü alır, ötesine geçemez.

  İnsanlara toz kadar faydalı olabiliyorsam bana en büyük ödül oluyor.

 102. arasıra dedi ki:

  Açıkçası paneli atasım gelmişti. Belki abartıyorum gibi gelebikir ama çok kafaya takmıştım Andy hocam. şimdi keyif almaya başladım. Hem alıştım hem de şu anki problemin nelerden kaynaklandığını biliyorum.

  Aklı olmayana dünyanın bütün aklı yetmezmiş. Ben çok bilgilendim, sizden de çok şey öğrendim. Bu bilgileri para versk öğrenemeyiz.

 103. Devrim/Izmir dedi ki:

  Andy Bey,

  Bugun artik baslangic fisegini atesledim. sayenizde iyi inceleyip kendime karakterime uyacak bir sey yaptim.umarim yanilmiyorumdur.
  Yamaha RX-V773 yarin eve ulasiyor.
  Bose AM 10 bugun yanimda ve simdi kara kara nasil tasiyacagimi dusunuyorum. 30 kgcuk. ayrica fragile olarak versem kutusunda tutacak yeri cok az zor olacak. cikardim kutusundan cantaya sigdirmaya calisiyorum woofer unitesini, ancak tam cantayi kapladi daha hoparlorleri koymadan. simdi sanirim bir battaniyeye sarip , yanlari kopukle guclendirip arada kalan bosluga da hoparlorleri ve kablolari koyacagim , ama baska esya tasiyamayacagim artik.
  Ya da diyorum ki kutusuna tekrar koyup bantlatip fargile olarak mi versem. check inde.

  Bu tasima isini de tamamlarsam , sanirim muafiyette var kisisel esya olarak muzik sistemi olarak gecerse. gumruk odemezsem. Bose oldu 2000 + V773 de 1900 e geldi toplamda 3900 ile kapattik bu kismi. oyle demeyin dediginiz gibi Turkiye de fahis fiyat , almak imkansiz. bose sadece 5300 + V773 (indirimsizken) 3000= 8300 luk seti 3900 a kapattik. tabi Avrupada olsa 800 euroya gelirdi ne yapalim buna da sukur.

  Yarin Izmir ime variyorum, buyuk ihtimal setimde gelmis olacak, sadece TV kaldi bakalim onu da sizin tavsiyelerinizle kendi icimden gelen sese gore karar verecegim. sanirim STW60 bana yetecek artik cok ucamayacagim. Hakli nedenleriniz de buna etken , aslinda burada 51 ekran Samsung UHD 9000 serisi vardi, 4000 kusurlere geliyordu sanirim ama ben led istemiyorum ki! VT50 yi o yuzden cok istemistim, hem plazma idid hemde cogu smart tv de bulunan ozellikten de seni yoksun birakmiyordu tabi kagit ustunde. denemeden bilemeyiz.

  Simdi heyecenla eve ulasip sistemi kuracagim zamani bekliyorum.

  Saygilarimla

 104. andy1 dedi ki:

  Devrim Bey sizin adınıza inanın çok sevindim yürekten yazıyorum.Güle Güle Ailenizle ve Kücük Patronla Bebeğinizle Çizgi filmlerinizin Gülerek Kahkahalarla tadını çıkarın İnşaAllah.En az sizin kadar sevindiğimi bilmenizi isterim Güle Güle sağlıkla kullanın.

  Fiyat Türkiye şartları için cidden çok ucuz, her halde farklı bir AVR sisteme geçerkende size yeni sistem nerdeyse bedava gelecektir.

  VT50 bilemiyorum sene sonu bir ihtimal bulacağınızı sanıyorum, yinede navizane tavsiyem dinlerseniz sevinirim ucuz bir Panelle şimdilik yetinin, neden derseniz yazmak isterim, sizin gibi bir İnsan tanımak yarı bir keyif, ve diğer Arkadaşlarımızada bu konu fazlası ile yardımcı olacaktır.

  Gecen gün VT60 biraz denedim, ve beni şaşırtan malesef ki her zaman söylediğim detayın gerçek olmasınada üzüldüm Panasonic VT60 Bluray üzerinden 4K UHD filmlerde açıkcası beni hiç ama hiç şaşırmadı yani standart görüntü ötesinde kalite alabilmek mümkün değil 1080p kalitesi ile yetinmeniz gerekiyor satandart Bluray film ile 4K bluray bir film sadece %5 detay farkı oluyor sadece kenar detay farkı görüyorsunuz bunada değer mi bana göre değmez.

  Sizin elbetteki avantajınız AVR recevier züerinden ciddi bir iyileştirme göreceksiniz yinede panele bağpımlı kalmak zorunluluğu var yani panel işlemcisinin dışında UHD desteği almak imkanız.Kısaca UHD panel zorunluluk oluyor.

  Bu arada Türkiye ilk defa sizin sayenizde bu haberimide ilk defa duayacak!

  Panasonic 4K 85 inc Plazma serilerini yakında piyasalara sürüyor.

 105. andy1 dedi ki:

  Bilgi tek kişilik paylaşım dedğil, sizler bu konuda asıl en önemli desteksiniz.

  Türkiyede İnsanlar pek okumayı ve araştırmayı sevmiyor, birileri mutlaka anlatacak kendi düşüncesinden habersiz İnsanların sayısı inanılmaz. Sanki birilerini bekliyorlar yönelendirsin diye. Siz ise tam tersi bilincli İnsanlar olarak paranızın karşılığını sonuna kadar sitiyorsunuz Gelişmiş toplumlarda olan bilincli kişilik demek gerekiyor, pek Türkce kelime alt yapım yeterli değil kusura bakmayın.

  GT50 paneliniz şuna inanın kaliteli cihazlarla sizi fazlası ile şaşırtacak bir seri, yakında mini hd cihazları yazmaya çalışacağım cihazları biliyorum fakay firmaların satışa sokacakları belli değil bu sebeble yazıpta İnsanlarıda beklentiye sokmak istemem. Şunu diyebilirim ortlama 300 euroluk seriler %75 SD upscaling yapabilme kapasitesine sahip.3 farklı firma var malesef henüz cihazlarını satışa sokmadılar.

 106. Devrim/Izmir dedi ki:

  Cok tesekkur ederim tavsiyeleriniz ve iyi dilekleriniz icin, artik ulkeme 24 saatim kaldi, uzun bir yolculuk ve uykusuzluk beni bekliyor. Receiver i cantaya koydum, ayrica sizinle paylasayim buradan gumrukle ilgili bir yazi, kanunlar ne diyor diye ; bu yazinin ciktisini aldim yanimda bulunduracagim egerki gumrukte sorun cikarsa bu yaziyi gosterip kanunu okuyacagim. bir de su anda cikis yaparken VAT refund( yani %14.5 KDV yi de geri alacagim o da 7500 INR yapiyor, 123 dolar eder o da 240 TL eder bu sekilde de indirim almis olacagim. Ola ki gumruge takilir urun, bana tekrardan iki devlet de vergi kesmesin, gerekli belgeyi aldigim yerden aldim.

  Iste bizim insanimizinda sizin dediginiz gibi hakkini aramasini ogrenmesi ve birey olma sorunu olan bu toplumda daha cok birey olmayi ve ozguven yukselmesini gormek istiyoruz kendi insanimizda da. Bakin Almanlara, sen onun muduru de olsan asla bizdeki gibi alcak gormez kendini, adam diyor ki tamam ben isciyim sen mudursun ama ben hala bir bireyim onurlu bir bireyim, senin alaninda sozunu dinlerim ama o kadar kisiligimden odun vermem. is bitince ben yine bir Hans im! bilmem anlatabildim mi?
  Biz de ise nasil oldugunu bu islerin herkes bilir , bu yuzden dalkavuklarla yalakalari cok gorursun yukseldikce.

  Asagida bir nebze bilgi var gumruk konusunu merak eden arkadaslar icin;

  4458 sayılı Gümrük Kanunun 167 nci maddesi, 2009/15481 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki “4458 sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Karar, 06.09.2010 tarihli ve 2010/46 sayılı Genelge.
  Yolcu kimdir?
  Ticaret, memuriyet, tahsil, ziyaret, tedavi veya turizm gibi herhangi bir amaçla kısa veya uzun bir süre kalmak üzere, yabancı bir ülkeden karayolu, demiryolu, deniz veya hava yollarından biriyle Türkiye Gümrük Bölgesine gelen yabancı bir ülkede oturan Türkler ve yabancılar ile herhangi bir amaç ile gittikleri yabancı ülkeden kesin veya geçici olarak dönen, Türkiye’de oturan Türkler ve yabancılar ile Türkiye’den aynı amaçlarla ve aynı yollarla yabancı bir ülkeye giden benzeri Türk ve yabancılardır.
  Kimler yolcu sayılmaz?
  Nakil vasıtaları sürücüleri ve hizmetlileri yolcu sayılmazlar.
  Yolcu beraberi eşya nedir?
  Yolcunun beraberinde getirdiği, ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen eşyadır.
  Yolcu beraberi Türk Parası, döviz, kıymetli maden, taş ve eşyaya ilişkin hükümler nelerdir?
  Yolcu beraberi Türk Parası, döviz, kıymetli maden, taş ve eşya; 11.08.1989 tarih ve 20249 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 sayılı Karar”ın 3, 4 ve 7 nci maddesi hükümleri çerçevesinde değerlendirilmektedir. Bu çerçevede,
  – Yolcuların Türk Parasını ve dövizi beraberlerinde Türkiye’ye getirmeleri serbesttir.
  – Yolcular, 5000.-ABD Doları veya eşitine kadar efektifi ve en çok 5.000 ABD Doları karşılığı Türk parasını beraberlerinde yurt dışına çıkarabilirler.
  – Dışarıda yerleşik kişiler ile Türkiye’de yerleşik sayılmakla birlikte yurt dışında çalışan Türk uyruklu kişiler, yurda girişlerinde beyan etmiş olmak, Türkiye’de yerleşik kişiler ise bankalar ve özel finans kurumlarından döviz satın aldıklarını tevsik etmek kaydıyla 5.000.- ABD Doları veya eşitini aşan miktarlardaki efektifi beraberlerinde yurt dışına serbestçe çıkarabilirler.
  – Yolcular, beraberlerindeki kendilerine ait değeri 15.000.-ABD Dolarını aşmayan ve ticari amaç taşımayan ziynet eşyası niteliğinde kıymetli madenlerden ve taşlardan yapılmış eşyayı yurda getirebilirler ve yurt dışına çıkarabilirler. Daha fazla değerdeki ziynet eşyasının yurt dışına çıkarılması, girişte beyan edilmiş olmasına veya Türkiye’den satın alınmış olduğunu tevsik etme şartına bağlıdır.
  Kişisel eşya muafiyeti nedir?
  2009/15481 sayılı Kararın “Kişisel eşya” başlıklı 58 inci maddesi ile Karar eki Ek-9 liste kapsamı eşyaya, muafiyet tanınır.
  Ek-9’daki listenin (A) bölümünde belirtilen eşya sadece yolcu beraberinde, (B) bölümünde belirtilen eşya ise, yolcu beraberinde ya da yolcunun gelişinden bir ay önce veya bir ay sonra getirilebilir.
  Yolcu beraberi hediyelik eşyada kaç Avro’ luk muafiyet uygulanır?
  Muafiyet, her bir yolcu için toplam gerçek kıymeti 430 Avro’yu geçmeyen eşya için uygulanır. Ancak, 15 yaşından küçük yolcular için bu miktar 150 Avro olarak uygulanır.
  Yolcu beraberi eşya muafiyeti nasıl uygulanır?
  Transit yolcular hariç olmak üzere, yolcu beraberinde getirilip serbest dolaşıma sokulan gayri ticari nitelikteki, kişisel ve ailevi kullanıma mahsus veya hediye edilmek üzere getirilen eşyaya muafiyet tanınır.
  Şöyle ki; mezkur Karar eki Ek-9’daki liste kapsamı eşya için muafiyet karşılarında yazılı miktar ile sınırlı olarak uygulanacaktır. Hem 430 AVRO’luk yolcu beraberi hediyelik eşya muafiyet hakkı, hem de kişisel eşya muafiyet hakkı her bir yolcu başına Karar eki Ek-9’daki listede yer alan eşya için karşılarında yazılı miktarlarla sınırlıdır. Diğer bir ifadeyle, listede yer alan eşya için eşyanın kıymetine bakılmaksızın listede belirtilen miktar kadar getirilebilecektir. Liste kapsamı dışında kalan eşya için ise, getirilen eşyaya muafiyet uygulanabilmesi için eşyanın toplam kıymetinin 430 Avro’yu aşmaması gerekmektedir.
  Yolcu beraberinde getirilen Karar eki Ek-9 liste kapsamı “A) Tüketim Maddeleri” bölümünde yer alan eşya için muafiyet nasıl uygulanır?
  Yurda giriş yapan yolcuların Karar eki Ek-9 liste kapsamı “A) Tüketim Maddeleri” bölümünde yer alan eşyaya, yolcu beraberinde olmak kaydıyla, muafiyet tanınacaktır. Ayrıca, bu bölümdeki sigara miktarına ek olarak yolcuların 200 adet sigara daha alabilmeleri mümkündür.
  Aynı bölümde yer alan tütün ve tütün ürünleri ile alkollü ürünler için muafiyet hakkı karşısında yazılı miktarı aşmamak kaydıyla her bir ürün için ayrı ayrı kullanılabilir.
  Ayrıca, tütün ve tütün ürünleri ile alkollü ürünlere ilişkin muafiyet hakkından, 18 yaşın altındaki yolcular faydalanamayacaktır.
  Söz konusu ürünlerin posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla yurda girişi mümkün bulunmamakta olup, sadece yolcu beraberinde getirilmesi gerekmektedir.
  Anılan bölümün “Kozmetik Ürünler” başlığı kapsamına 5 adet cilt bakımı ve makyaj malzemesi de dahildir.
  Ayrıca, mezkur bölümün “Gıda ürünleri” başlığı altında yer alan çikolata ve/veya şekerden mamul yiyecekten toplam 2 kg alınması mümkündür.
  Yolcu beraberinde getirilen Karar eki Ek-9 liste kapsamı evcil hayvanlar hangileridir?
  Söz konusu listenin “f) Diğerleri” başlıklı bölümünün 9 uncu maddesinde geçen evcil hayvanlar ibaresi “kedi, köpek ve kuş” ile sınırlı tutulmaktadır.
  Muafiyet limitlerinin aşılması halinde eşyanın vergilendirilmesi nasıldır?
  Muafiyet yalnızca toplam değeri 150 veya 430 Avro tutarındaki kısma uygulanır. Muafiyet değerlerinin aşılması halinde; her bir sevkiyat ya da 18 ve daha yukarı yaştaki her bir yolcu için kıymeti 1500 Avro’yu geçmeyen eşya için muafiyet miktarına tekabül eden vergi düşüldükten sonra kalan kısma, geldiği ülkeye göre değişen oranda (AB ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda %18, diğer ülkelerden gelmesi durumunda %20) tek ve maktu vergi uygulanır.
  Yolcu beraberinde getirilen eşyanın tek başına kıymetinin 1500 Avro’yu aşması halinde, söz konusu eşyaya yürürlükte olan ithalat vergilerine ilişkin oranlar uygulanır.
  Yolcu beraberinde getirilen eşyanın kıymeti, ibraz edilen faturaya, satış fişine veya eşya bedelinin ödendiğine ilişkin belgeye göre belirlenir. Bu tür belge ibraz edilememesi veya ibraz edilen belgede kayıtlı kıymetin düşük bulunması halinde, eşyanın kıymeti gümrük idaresince belirlenir.
  Vergileri ödenmek suretiyle yolcu beraberinde veya posta yoluyla ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla serbest dolaşıma sokulacak eşyaya ilişkin şartlar nelerdir?
  Eşyanın;
  – Yolcu beraberinde ya da yolcunun gelişinden bir ay önce veya bir ay sonra gelmesi ya da yabancı bir ülkeden posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelmesi,
  – Ticari miktar ve mahiyet arz etmemesi,
  – Kişinin şahsına ve ailesinin kullanımına mahsus olması,
  – Posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelenlerde brüt 30 kilogramı geçmemesi,
  şartlarını taşıması gerekir.
  2009/15481 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının 58 ve 62 inci maddeleri ile tespit edilen yolcu işlemlerine ilişkin sürelerin aşılması halinde süre uzatımı mümkün müdür?
  Süre aşımına neden olan durumu Kararın 111 inci maddesinde sayılan mücbir sebep ve beklenmeyen haller kapsamında değerlendirmeye ve mücbir sebep ve beklenmeyen hallerin tevsiki şartıyla, bir defayla sınırlı olmak üzere, mezkur sürenin, süre uzatımına konu talebin niteliğine göre en fazla 3 aya kadar süre uzatımına ilgili Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü yetkilidir.
  Türkiye’ye giriş yapan yolcuların beraberlerinde getirecekleri eşyaya ilişkin istisnalar nelerdir?
  1- Kara hudut kapısından ülkemizden diğer ülkelere giden ve geri gelen yolcular ile diğer ülkelerden ülkemize gelen ve giden yolcuların, seyahat ettikleri ülkede en az üç gün geçirmeden geldiklere ülkeye dönmeleri halinde, bu kişiler yolcu beraberi hediyelik eşya ve kişisel eşya muafiyeti hakkından yararlandırılmazlar.
  2- Cep telefonunun (Tv, müzik çalar, video oynatabilme özelliğine sahip olanlar dahil) muafen serbest dolaşıma sokulabilmesi için, ancak yolcu beraberi kişisel eşya statüsünde olması gerekmektedir. Karar eki Ek-9 listede belirtildiği gibi, yabancı misyon mensupları hariç, her bir yolcunun iki takvim yılında bir adet ile sınırlı olmak üzere, telefonun kıymetine bakılmaksızın cep telefonunu gümrük vergilerinden muaf olarak yurda getirmeleri mümkün bulunmaktadır. Ayrıca, hediyelik eşya statüsünde veya posta/hızlı kargo taşımacılığı yoluyla muafen veya vergileri ödenerek cep telefonu getirilmesi mümkün bulunmamaktadır.
  3- Yolcu beraberinde getirilen silahların ülkemize giriş izni olmaması durumunda, bu silahlara gümrüğe tabi diğer eşya gibi işlem tesis edilecektir.
  4- Kararın 61 inci maddesinin uygulanmasında; yolcu beraberinde getirilen hediyelik eşyanın hayvansal gıda ürünleri olması durumunda beş kilogramına, bitkisel gıda ürünleri olması durumunda üç kilogramına muafiyet tanınacaktır.
  5- Turistlerin inançları gereği yemeleri gereken özel gıda maddelerinin gerek yolcuların beraberlerinde gerekse kargo olarak gelmesi halinde, hangi yolculara ait olduğunun ilgili turizm kuruluşu tarafından belgelendirilmesi ve bunlar tarafından tüketileceğinin taahhüt edilmesi kaydıyla, bu tür gıda maddelerinin Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca kontrol ve müsaade aranılmadan yurda girişine izin verilecektir.
  6- Ülkemize gelen yolcuların beraberlerinde ya da gelişlerinden bir ay önce veya bir ay sonraki süreler içerisinde Kararın ekinde yer alan Ek-9’daki liste kapsamı şahsi tedavide kullanılmak üzere getirilen ilaçların, yolcuların seyahatleri süresince kullanmaları gerektiğine ilişkin gümrük idaresine belge (sağlık kuruluşundan alınan rapor, doktor raporu veya reçete vb.) ibraz edilmesi koşuluna bağlı olarak, ülkemizde kalınacak süre göz önünde bulundurularak, makul miktardaki ilacın girişine izin verilecektir.
  Yolcu beraberinde getirilen elektronik cihazlardan alınacak bandrol ücretleri nedir?
  Ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilecek olan elektronik cihazlardan bir defaya mahsus olmak üzere karşılarında gösterilen ücretler “Bandrol ücreti” adı altında TRT adına gümrük idarelerince tahsil edilir.
  2010 yılı için geçerli olmak üzere alınacak ücretler 21/12/2009 tarihli ve 2009/15687 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki listede belirlenmiştir.
  2009/15481 sayılı BAKANLAR KURULU KARARI EKİ
  EK-9

  YOLCU BERABERİ KİŞİSEL EŞYA LİSTESİ

  A) TÜKETİM MADDELERİ
  a) TÜTÜN VE TÜTÜN ÜRÜNLERİ
  1- Sigaralar
  400 adet
  2- Sigarillolar (her biri 3 gr.dan ağır olmayan purolar)
  100 adet
  3- Puro
  50 adet
  4- Kıyılmış tütün (200 yaprak sigara kağıdı ile)
  250 gr.
  5- Pipo tütünü
  250 gr.
  b) ALKOLLÜ ÜRÜNLER
  1- Alkol derecesi % 22’yi geçen alkol ve alkollü içkiler
  1 lt.
  2- Alkol derecesi % 22’yi geçmeyen alkol ve alkollü içkiler
  2 lt.
  c) KOZMETİK ÜRÜNLER
  En fazla 120 ml.lik şişeler içinde beş adet kolonya, lavanta, parfüm, esans veya losyon
  ç) GIDA ÜRÜNLERİ
  1- Çay
  1 kg.
  2- Çözülebilir hazır kahve
  1 kg.
  3- Kahve
  1 kg.
  4- Çikolata
  1 kg.
  5- Şekerden mamul yiyecek
  1 kg.
  B) DİĞER EŞYA
  a) GİYİM VE YOLCULUK EŞYASI
  1- Yolcunun giyinip kuşanmasına mahsus eşya
  2- Yolcunun yaşantısına mahsus eşya ile seyahat eşyası
  b) ELEKTRONİK /DİJİTAL EŞYA
  1-LCD veya plazma ayrımı yapılmaksızın bir adet renkli televizyon (55 ekrana [55 ekran dahil] kadar)
  2- Birer adet video kamera (10 adet boş kaseti ile birlikte) ve fotoğraf makinesi (hafıza kartı veya 5 adet filmi ile birlikte)
  3- Bir adet GPS yön bulma cihazı
  4- Bir adet dizüstü bilgisayar ya da PC, aksam ve parçaları (flash bellek, harici hard disk dahil)
  5- Bir adet radyo veya radyo-teyp
  6- Her türlü ses ve görüntü kaydedici ve oynatıcı cihazlardan bir adet ile bu cihazlara ait toplam 10 adedi geçmemek üzere üzerine kayıt yapılabilen plak, teyp kaseti, CD, VCD, DVD
  7- Bir adet kasetli veya oyun kartlı elektronik oyun aleti
  8- Tv, müzik çalar, video oynatabilme özelliğine sahip olanlar dahil olmak üzere GSM-Cep telefonu (yabancı misyon mensupları hariç iki takvim yılında 1 adet)
  c) MÜZİK ALETLERİ
  Elde taşınabilir müzik aletlerinden birer adet olmak üzere en çok 3 adet
  ç) SPOR VE OYUN ALETLERİ
  1- Bir adet kamp çadırı
  2- Bir adet dalgıç takımı
  3- Bir adet motorsuz şişirme bot
  4- Bir adet yelken tertibatlı sörf
  5- Bir çift yüzme paleti
  6- Golf malzemesi (golf aracı hariç)
  7- Yolcunun tek başına kullanabileceği özelliğe sahip birer adet olmak üzere spor yapmasına mahsus diğer spor alet ve giysileri (paraşüt ve kayak takımı dahil, deniz motosikleti ve motorlu deniz kızağı hariç)
  d) SAĞLIK CİHAZLARI
  1- Hasta yolcuya ait yatak
  2- Maluller için hareket ettirici tertibatı bulunan motorlu, motorsuz koltuk
  3- Şahsi tedavide kullanılan ilaçlar
  4- Kişinin kullanımına mahsus tıbbi cihazlar
  5- Gaz maskesi, koruyucu elbise
  e) MUTFAK EŞYASI
  Yolculuk esnasında kullanılacak mutfak aletleri ile birer adet olmak üzere küçük ev aletleri
  f) DİĞERLERİ
  1- Hac ve umreden gelen yolcuların beraberlerinde getirecekleri veya posta veya kargo yoluyla gönderecekleri, Müsteşarlık ile Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenecek miktarda hurma ve zemzem suyu
  2- Çocuk yolcuya mahsus bir adet çocuk arabası
  3- Çocuk yolcuya mahsus oyuncaklar
  4- Bir adet ütü
  5- Bir adet bisiklet
  6- Bir adet el dürbünü (gece görüş dürbün ve gözlükleri ile gece görüş keskin nişancı dürbünleri hariç)
  7- Araçla birlikte yolculuk halinde, aracın kendisine ve sürücüsünün kullanımına mahsus diğer alet ve cihazlar ( Akü şarj cihazı, akü ile çalışan otomobil süpürgesi, akü ile çalışan buzluk vb.)
  8- Kişisel kullanıma mahsus kitap veya benzeri basılı yayın
  9- Yolcunun beraberinde olmak kayıt ve şartıyla evcil hayvanlardan toplam 2 adet veya 10 adet akvaryum balığı (veteriner sağlık raporu, orijin ve aşı belgesi ile varsa kimlik ve eşgal belgesi ibrazı şartı ve veteriner kontrolü kaydıyla)

 107. arasıra dedi ki:

  Hocam hayırlı olsun. çok kaliteli sistem olmuş. uzun yıllar gider bu sistem.

 108. arasıra dedi ki:

  Andy hocam 2014 serilerinin ne tür bir farkı olabilir? 2014ün başında mı çıkar yeni seriler?

 109. andy1 dedi ki:

  2014 serileri UHD seriler haric işlemci değişiklikleri veya alt serilerde sadece kasa detayları gibi veya dahili uydu veya internet özellikleri eklenebiliyor ve bunlarada yeni seriler deniyor.

  Yeniliklerin %99 yani ciddi oranda görütü farkları Amiral serilerinde olur, diğer serilerde fazla bir değişim olmaz.

  2014 Temmiz sonrası yeni seriler çıkmaya başlar, ilk çıkan seriler önemli değildir genelde giriş seviyesi panellerdir.

 110. andy1 dedi ki:

  Devrim Bey,

  Yurt dşından ürün alacaklar için fazlası ile detaylı bir liste olmuş, merak eden Arkadaşlarımızın işine yarayacaktır.

  Diğer konuda konuda Türkiyede biray olmak bence kimsenin bilmediği bir detay. Örnek Forumlarda komisyoncuları yazdım herkesin ortak görüşü Vergi vermiyorsa sana ne oldu:)

  Firmaların keyfi fiyat uygulamalarını yazdım, tuaftır İnsanlar bana şikayet ediyorum sanki ben Devletin görevilisiyim kimse Devlete şikayet etmeyi düşünmüyor.Herkes kendi içinde şikayet ediyor, firmalarda her halde Türk İnsanlarını iyi tanıyorlar nasılsa kimsenin umrunda olmayacak bunun çok iyi bilincindeler.

  Meşhur bir firma var teknoloji ürünleri satan bakın İngiltereden firmanın tüm fiyat uygulamlarını görüyorum ki bu firma Distribütör desteğindedir istediği gibi piyasalarda kendi emsal ürünlerinde net fiyat yükseltimlerini 2 ay sürelerle çok net ve açık biçimde uyguluyorlar.Devlet nasıl görmüyor inanın anlayamıyorum.

  Elbetteki üzülüyorum, Avrupada Devletlerden inanılmaz korkan firmalar Türkiyede ise Devleti tanımayacak bir piyasalara müdahele haklarını elde etmişler.İnsanların ilk dediği şey ise Döviz yükseldi oysaki Dövizin yükselmesi firmaların zatenh daha fazla kazanması demektir, İthal ürün sonuçta yerli malı olsa anlayacağım haklılar derim İthalatcı firmlar sanki Türk parası ile ürünü alıyorlar, döviz ne kadar yükselirse firmalarda otomatikman o kadar fazla kazanıyor.

  Detaylar çok fazla.

  Size Hayırlı yolcuklar diliyorum, Gürmükte sorun yaşmayacağınızı düşünüyorum, Evinize kavuşup Güzel yorumlarınızı ve haberlerinizi bekleyiyoruz.

  Tekrar Hayırlı yolcuklar.

  Saygılar

  Andy Swezniak

 111. arasıra dedi ki:

  Pana o zaman düşük boyutlu ekranlarda da 4k plazma çıkarabilir.

 112. arasıra dedi ki:

  Fiyatlar bana uygun gibi geldi. 773 sanırım stokta yok. 473 acaba bana yeter mi? 473te ses sanırım 3d değil orda 3d demiş ama fotoğrafına baktığımda 473te 3 d logosu yok.

  http://www.sesvegoruntusistemleri.com/AV-RECEIVER,LA_246-2.html#labels=246-2,170-3

 113. arasıra dedi ki:

  Kafam karıştı bu sonu 3le bitenlerin farkı ne? 373 var 375 var 473 475. Acaba 3lüler daha eski bir seri mi?

 114. arasıra dedi ki:

  Andy hocam 473 + boseun bu sistemini alayım bu işi Trde ucuz yoldan halledeyim diyorum ne dersiniz? Filmdeki ses o kadar önemli değil. Vangır bangır ses de isyemiyorum genel olarak müzik dinlemek için. İkisi 2000 civarı birşey ediyor.

  http://www.sesvegoruntusistemleri.com/COMPANION-3-hoparlor,PR-1456.html

 115. arasıra dedi ki:

  Serileri unutuyorum bose comp. 3 phalı da yamaha 473ün fiyatı iyi gibi.

 116. andy1 dedi ki:

  Unutmayın yamaha serisi giriş seviyei bir ürün yani ucuz diye fazlada işinize yaramayacak bir cihaza para vermenizi istemem, sebebi ise net olarak üzülürsünüz, para vereceksiniz ses ahrici fazla bir exstra avantajınız olmayacak.

  Bose zaten tartışılmaz her yönü ile Dünyanın en iyi performans serilerini üreten bir firma.

 117. andy1 dedi ki:

  Sayın arasıra,

  Bakın banbır bangır ses istemiyorum diyorsunuz fakat tuzağa düşüyorsunuz, 2.1 sistemlerde bangır bangır (güzel bir tabir) ses alırsınız:)

  Bu parayı vermeyin, siz üst seviye bir AVR cihaz alın, neden? Tek başına bu tür ekonomik seçimlerde İnsanlar çok detaylı tercih yapmalılar, 2 ürün yerine bir ürün tercih etmek her zaman avantajdır.

  Örnek AV sistemi almayın, Bose .21 sistemi alın ses olarak sizi mutlu edecektir.

  AV giriş seviyesi alırsanız orta kaliteli bir ses sistemi dahi Bose ayarında hatta daha detay sesleri almanıza olanak verir Bose kadar iyi olmayabilir ama AV cihaz sayesinde Surround etkisini üst kalitede yaşarsınız.

  Burda tercih size kalıyor, BOse veya AV cihazdan birisinden vaz geçmenizi tavsiye ederim.Her türlü aynı performansı alacağınız iki yarı seri ama özünde 1 seri demeniz gerekir.

 118. andy1 dedi ki:

  Hayır giriş seviyesi cihazlardır.

 119. andy1 dedi ki:

  Siteye baktım pek anlayamadım, isterseniz şöyle yapın, Türkiyede farklı satılan serileri araştırın illaki yamaha şart değil.

  Devrim Bey ürünlerini aldığınız fiyatı gördünüz, Bose+Yamaha 7 serisini Türkiyede sadece Yamaha AVR recivier fiyatına Bose sistem dahil satın aldı.

  Bu konu aslında okuyanlar için Türkiyede nasıl inanılmaz ötesi bir fiyat farkınıda gözler önüne seriyor.

 120. andy1 dedi ki:

  Fiyat fena değil, Full garanti desteğini satıcıdan değilde Üretici yani Distribütör üzerinden mutlaka soruşturun öyle alın.

  Distribütör sınırsız garanti kapsamında derse alınabilir.

 121. andy1 dedi ki:

  Panasonic UHD plazmalarında 85 inc serisini çıkaracak fakat ekran ufalarmı pek ihtimal vermiyorum, sonuçta ZT serileri mevcut daha küçük ekran çıkarması kendi bindiği dalı kesmesi olur. 2 sene önce yine yazmıştım 103 inc UHD serilerinide çıkaracaklar fakat zamanı henüz belli değil.

  Türkiyede kendimi meth etmiyorum fakat çıkacak panelleri genelde 1-2 sene öncesinde veriyorum firmaların AR-Ge araştırmlarını fanatik şekilde takip ederim.Türkiyede Gazete ismini yazmıyorum bu konuda köşe yazısı için teklifte aldım açıkcası kabulde etmedim.

  Çunki bu benim Hobim bana özel bir Keyif bunu asla ticarete döküp para veren firmaya göre yorum yazmak karakterimle tam tersi bir şey, böyle daha güzel ve keyifli sizler gibi Arkadaşlarım oluyor sonuçta bunuda para ile almak imkansız.

 122. arasıra dedi ki:

  Ben en iyisi para biriktireyim Devrim beyin sistemini aynısını alayım başka çaresi yok.:) Asıl sıkıntı şu ki yurtdışından getirtme derdiyle uğraşmak istemiyorum. Trde de pahalı. 773 stokta görünmüyor. ben gidip mağazalarına bir bakayım taksim tünel ve sirkeci civarlarında yamahalar satılıyor sanırım. bir soruşturayım bakayım. bose am10u da sorayım. en azından 773ü bulabilirsem onu Trde aradan çıkarayım. bose tahminim uygun fiyata bulunmaz.

 123. arasıra dedi ki:

  Yazı yeteneğiniz, üslubunuz çok iyi.

 124. arasıra dedi ki:

  Gene yurtdışı daha iyi. 773 ün ebay de fiyatı:

  http://www.ebay.de/itm/Yamaha-RX-V773-AV-Receiver-Dolby-TrueHD-AirPlay-Schwarz-NEU-OVP-/221300517259?pt=DE_TV_Video_Audio_Radio_Empf%C3%A4nger&hash=item338689e98b

  1200 civarına geliyor. Trde stokta görünmeyen sitede 1800lü birşeyde ve peşin fiyatıydı sanırım. Yurtdışından başka çare yok ANdy hocam.

  Peki yurtdışından (Avustrya) getirirken herhangi bir ücret vs alırlar mı? kuzenim öğrenci orda buraya gelirken getirse bir sıkıntı çıkar mı yamahayı?

 125. andy1 dedi ki:

  Hiç bir sorun yaşamaz, cihazı yanına alıp getirebilir.Ücret alınsada sadece Kdv bedelini alırlar.

  Enteresan stoklarında olmayan ürünleri neden yazarlar ve neden ucuz fiyatı anında eklerler, cidden ayıp birşey.

 126. andy1 dedi ki:

  Keşke Devlet paralel İthalatı çıkarsa yeniden düzenlese fiyatlar normal seviyelerine inecektir. Bu durumda açıkcası Türkiyede ürünler ucuzlamaz Adamların enayi olması gerekir, çiftlik gibi Ülke istediğiniz fiyatı koy sat, 10 firma fiyat belirle ve sat.

  Avrupada 300 Euro Türkiyede 3000 Lira, daha ne denilebilirki.

  Yeğeninize rica edin ayıp değil ki parasını nasılsa veriyorsunuz, ordan alsın getirsin.Garantisinide makul bir ücretle yine satın alın Türkiye içinde geçerli olur.

 127. arasıra dedi ki:

  Evet doğru söylüyorsunuz. garanti satın alma işini anlayamadım.

 128. arasıra dedi ki:

  ANdy hocam ben paralel ithalatın çözüm olacağını düşünmüyorum. bu firmalara ağır cezalar kesmekten başka hiçbr çare yok.

  iphoneun paralel ithalatı var bir de distribütör garantilisi var. fiyatları size şu şekilde açıklayım. ilk çıktığında iphone 5 pahalıydı sonra kampanyalarla 1900lere falan satıldı dist. garantilisi. nyse sonra aradan zaman geçti iphone 5 2200lerin altını görmez oldu. 2300 2400lerde. paralel ithalat olanı zar zor nadiren 1900lere bulanabiliyor ki genelde 2145 tl 2199 tl civarlarında paralel ithalat olanı. yaz ayında falan böyleydi. güncel fiyatları bilmiyorum. ben şimdi iki açıdan düşünüyorum. paraleli maraleli yok anlaşıyorlar ikisi de kazanıyor. ya da paralel ithalat yapan da ya distrbütörle ortak ya da distbtrün ta kendisi.

 129. andy1 dedi ki:

  Paralel İthalat Gelişmiş Ülkelerde Devletler tarafından inanılmaz şekilde teşvik edilir ve firmalar çok sıkı denetlimlere tabi tutulurlar, burdaki fark Devletin denetim eksikliğinden kaynaklı.

  Bir ara İstanbul Bilişim vardı, halen varmıdır yada Paralel İthalat yapıyorlarmı bilgim yok. O dönem fiyatlar yani Distribütör ile firma arasındaki fiyat farkları %30-40 civarı satılıyordu yani Avrupadaki sistem gibi, ve Paralel İthalat dönemide kapanmış oldu.

  Distribütör ismini yazmıyorum, şuan ortalıkta olan firma halen istediği gibi zam yapıp net piyasa fiyat belirliyor, 2011 serisi ürüne yeni zam yapmışlar burda Devletin ne kadar Denetimsiz olduğunun net ispatı!

  Firmanın yetkilisi aynen şu cevabı veriyor yani Distribütörün anlaşmalı olduğu satıcı firmanın cevabıdır LÜTFEN İYİ OKUYUN!!!

  Firma: Biz ürün leri istesekte ucuza satamıyoruz, Distribütör bilerek kısıtlı ürün giriyor ve fiyatlarımız devamlı yükseliyor!

  Bunu Avrupada gelişmiş Ülkede bir firma yazacak inanın Devlet o firmayı ve Distribütörü çoktan incelemeye alırdı ve geçmişe dönük satışları ilede her halde 500 Milyon Euro gibi bir cezayı keserdi.

  Türkiyede ise tam tersine bir sistem var, Devlet Vergi ödüyor diye hiç bir firmaya dokunamıyor, böyle oluncada ucuzluk diye bir kavram sadece kelimlerde olan bir Ülke ortaya çıkıyor.

 130. andy1 dedi ki:

  Avrupada 3 farklı şekilde ürünü satın alabilirsiniz örnek ürün 1000 Euro olsun, Garanti istemeseniz ürün 700 Euro civarına iner hatta dhada altın, teşhir ürünü ise firma zaten bunu farklı etiketlerle satışa sunar, yani diyelimki Panasonic VT60 üzerinden 3 farklı fiyatı görebilirsiniz.

  Siz alacağınız sistemde garanti istemiyorsanız fiyatı ucuza alabilirsiniz, örnek yeğeniniz cihazı 6 aylık full garantili alabilir veya 1 sene veya 2 sene, her 3 seçimdede fiyat farklı olacaktır.

 131. arasıra dedi ki:

  ANdy hocam sitede mi sorun bende mi yoksa kelimelerde olumsuz birşey mi buldu yazdığım mesajı denetim için bekleniyor şeklinde göremiyorum.

 132. arasıra dedi ki:

  Andy hocam kuzene mesaj çektim tmm dedi. şubatta gelecekmiş. noelde Almanyaya gitme ihtimali varmış. bir de ürüne baktı bu siteyi gösterdi bana: siteyi yazamıyorum bundan kaynaklı sanırım hata

  Avusturyada da ucuza bu fiyatlara alır sanırım. ya da internet üzerinden alır.

 133. arasıra dedi ki:

  evet düzeldi verdiği siteyi eklediğimde mesajımı kabul etmiyor :)

 134. arasıra dedi ki:

  Andy hocam tam anlayamadım özür diliyorum. bu aldığım garanti uluslararası garanti mi yoksa sadece avrupada mı geçerli. örneğin ben Almanyada oturuyorum ve ürünü Almanya da kullanacağım o zaman da garantisiz ürün alabiliyor muyum? bizde istesek de istemesek de garanti var. sadece uzatabiliyoruz. ama altına indiremiyoruz.

 135. arasıra dedi ki:

  http://g eizhals.at/yamaha-rx-v773-schwarz-a768159.html

 136. andy1 dedi ki:

  Verdiğiniz link görülmüyor.

 137. andy1 dedi ki:

  Garanti olayında Garanti yani üreticinin desteği mecburiyettir Dünyanın her yerinde bu geçerlidir yani satılan tüm ürünler %100 Üretici firma garantisindedir.

  Burda diğer ekten ortaya çıkıyor örneğin Garanti yine devam eder fakat siz bunu full garanti kapsamından çıkarıp 6 aylık bir garanti satın alabilirsiniz. 6 içinde oluşacak sorunlardan üretici firmadan ücretsiz sonsuz destek alırsınız.

  Diyelim ki garantiyi satın almadınız yine garanti kapsamındadır fakat her hangi bir sorunda yine firma size sonsuz ürün desteğini belli ücret karşılığında sunacaktır.Veya hiç sorun yaşamayacaksınız kısaca tamamen şansınıza ve bilincli kullanıma bağlı bir süreç yaşarsınız.

  Türkiyedeki durumu bilemiyorum, sormanız gerekiyor.

 138. andy1 dedi ki:

  İnternet üzerinden almak yerine bence Noel yaklaşıyor mağazalardan indirimden çok daha ucuza ürünleri alabilir.Rica edin nasılsa en azından Hafta sonları firmaları geziyordur uygun seriler bulabilir.

 139. andy1 dedi ki:

  Sanıyorum eklediğiniz sitede kısıtlama vardır, link kopyala yapiştır yaparsanız ekleyebilirsiniz.

 140. arasıra dedi ki:

  Linki araya bir boşluk koyarak yazdım Andy hocam. 773 tamam mıdr Andy hocam?

 141. andy1 dedi ki:

  Verdiğiniz link malesef görünmüyor.

 142. arasıra dedi ki:

  Nyse link çok önemli değil kopyala yapıştır yaptım ama sizin site ya da o site böyle birşeye izin vermiyor.

  Model olarak 773 ok midir Andy hocam?

 143. arasıra dedi ki:

  Devrim hocadan daha heyecanlıyım sistemi kursa da yorumlarını yazsa Andy hocam:)

 144. andy1 dedi ki:

  Yeterli bir seridir,Devrim Bey sanıyorum yorumlarıda yapacaktır.

  Panel evet bir yere kadar asıl detayı veren harici cihazlar, İnsanlar binlerce para veriyor panellere aslında o parları harici cihazlara vermeleri çok daha mantıklı.

  Amerikada abartsız AVR sistem olmayan ev bulmak zordur yani Görüntü ve Ses konusunda meraklı İnsanlar için panelden çok harici cihazlar daha önemlidir.

 145. arasıra dedi ki:

  Andy hocam bizde de bu işin meraklıları var ama az. bizde bu sistemler lüks. gelirleri iyi olan insanlar ilgileniyor benim gördüklerim.

 146. arasıra dedi ki:

  Ama keşke hersene yenilenen cep telefonlarına harcanan paraları bu sistemlere yatırsalar.

 147. andy1 dedi ki:

  Cep telefonları kim alır bilemiyorum, şahsen ben cep telefonuna para vermem Telefon benim için bir araç gereksinim değil, konuşma sorunsuz olması yeterlidir, SMS veya diğer detaylar ise bana komik gelir ne bilyim Arkdaşımı arayıp sesini duymak varken, vakit harcayıp saçma bir yazı ile hal hatır sorma cidden komik.

  Her halde abonesai olduğum firmadan verilen telefonları almaya kalksaydım evim telefon çöplüğüne dönerdi, bedava veriliyor, çevrede telefonla vakit haracayan Arkadaşlarımda yok dersem abartmam konuşma harici telefon eline alanı görmedim. 10-16 yaş gurubu meraklı onlarda haklı Gençler biraz daha meraklı.

  Türkiyede bu sistemleri kim alır sizce?

 148. andy1 dedi ki:

  Türkiye için evet malesef ki Lüks. 300 Euroluk cihaz 3000 Lira.

  2011 serisi Avrupada artık hiç bir firmanın satmadığı cihaz Türkiyede 2000 lira, forumlarda görüyorum bu cihazı satan firma halen peynir ekmek gibi satıyor hemde zam yaparak satıyor.

 149. arasıra dedi ki:

  Cep telefonundan internete girmek de göze o kadar zararlı ki. Küçük yazıları okumak gözleri en çok yoran bozab şeylerden biri. Bizde herkes merajklı küçüğü büyüğü.

  Andy hocam av receiverı inş. Aldım diyelim. Cdden müzik dinlemek istiyorum. Bluray mi olması gerekiyor?

 150. andy1 dedi ki:

  Bu size kalmış bir detay almak zorunda değilsiniz, kaliteli bir harici cihazla daha ucuza sorunu çözebilirsiniz. AV sistem tek başına gerçek ses kalitesini almanıza yeterlidir.

  İsterseniz bu cihazlarıda yazabiliriz.

  Cep telefonu konusu tam bir saçmalık malesef, boşa zaman kayıbı İnsanlar ömürlerinden ciddi bir zamanı cep telefonları ile çöpe atıyorlar tabiki paraları ile beraber.

  Sigara dedik ama birde cep telefonlarına verilen çöpe atılan paralarıda hesaplarsanız her halde, en lüks seri bile bedavaya gelecektir bir senelik net birikimlerle.

  Çevremde Arkadaşlarım en azından bu cep telefonu saçmalığından fazlası ile uzaklar, sadece iş için ve belli ihtiyacları dışında şahsen ben kullanmıyorum, Arkadaşlarımla yüz yüze görüşmek ilk tercihimdir çevremdeki İnsanlarda aynıdır. Ararız randevulaşırız hepsi budur.

  Cidden Özür diliyorum, geçen sene izne geldim her kesin elinde cep telfonu, bir eve yemepe davet edildim. nerdeyse ev halkının ortalama konuşma süresi 30 dakika oldu, sıkıldım kabalık diyede masadan kalkmadım. Yemek bitti ve Kahvemi bile içmeden ayrıldım. Cahillik telefonla konuşacaksanız İnsanları neden yemeğe çağırıyorsunuz, yemek yenirken inanın ellerinde telefon birşeylerle uğraşıyorlar, filmlerde görürdüm gerçek hayatta tek kelime ile rezillik.

 151. arasıra dedi ki:

  En sevmediğim şey benim de. yanımda biri varken telefon gelirse çok kısa konuşurum hatta yanımda biri varken telefon gelmesini bile istemem.

  peki Av receiverdan nasıl müzik dinlycez. cd koyamıyoruz sanırım. ya da flash diskten mi dinleniyor?

  Bu Arda verdiğiniz link normal olarak görünebiliyor, sanıyorum diğer site ile alaklı bir problemdi.

 152. arasıra dedi ki:

  Bazıları da sırf yanında biri var diye uzun konuşuyor :)

 153. arasıra dedi ki:

  Devrim hocanın sistem başını döndürdü galiba hiç sesi çıkmıyor Andy hocam:)

 154. andy1 dedi ki:

  Devrim Bey, şuan sanıyorum sistemi tanımakla biraz zaman harcıyordur elbetteki Ailesine zaman ayırması daha önemli, Yurt dışında çalışmak çok zor birde sizi bekleyen Aileniz varsa bu ciddi bir eziyete ve özleme dönüşüyor malesef.

 155. arasıra dedi ki:

  Doğru. Detaylı bir açıklama hazırlar sanırım. Bekliyoruz merakla Devrim hocam.

 156. arasıra dedi ki:

  bose am10u ya yaz ayına bırakıcam ya da seneye. yamaha 773 benim 4+1e nasıl bir etki yapacak onu çok merak ediyorum.

 157. andy1 dedi ki:

  Flash Bellek, harici media player,Dvd Player,Akıllı telefon üzerinden kısaca her türlü harici cihaz üzerinden Muzik dinleyebilirsiniz, bazı sistemlerde ise Uydu Full Radyo desteği sunuyor yani bildiğiniz Uydu üzerinden genellikle Sirius üzerinden gerçek HD strereo yapan kanalları dinleyebilirsiniz.

  Ortalama 20 Adetten fazla Radyo veya Özel Müzik yapan kanlları hafızaya alabilir hiç bir harici cihaza gerek olmadan keyifle dinlersiniz.Mezzo veya Mtv full tüm kanalları uydu üzerinden dinlemek mümkün.

 158. andy1 dedi ki:

  Etkisi %75 net fark edecektir.Kullandığınız şuan ki sistemi büyük ihtimal şaşıracaksınız.

 159. arasıra dedi ki:

  Bunu duyduğuma çok sevindim en azından bir süre idare edebilirim :)

 160. andy1 dedi ki:

  AVR sistem ne kadar iyi olursa, kullandığınız Hoperlor sistemi en vasat dahi olsa ortalamanın üzerinde bir ses alırsınız.

  Bu sebeble tek bir şeyi öneriririm AVR sistemi aldıktan sonra Hoperlor sistemi arayışına girilmesi daha doğru olacaktır.

  Profosyonel ses ilgisini çekmeyen birisine Bose sistem alın demek ayıp en azından bana göre, bu tür Arkadaşlara evinizdeki olan ses sistemi üzerinden önce ses kalitesini dinleyin sonrasında bütcenize göre en ideal bir harici sistemi alabilmek mümkündür.

 161. arasıra dedi ki:

  Andy hocam logitech hakkında ne düşünüyorsunuz. Yamaha 773e bağlasak acaba nasıl bir sonuç alırız?

  http://www.ebay.de/itm/Logitech-Z-906-5-1-Lautsprechersystem-Surround-THX-/111198998030?pt=DE_Computing_Lautsprecher&hash=item19e3fa0e0e

 162. andy1 dedi ki:

  773 hangi cihazı bağlarsanız bağlayın ses kalitesi iyi olacaktır. Logitech 200 Euro fiyatı var linte gördüğüm. Beni dinlerseniz acele etmeyin önce AVR cihazı alın sonrası sizin için çok daha kolay olacaktır, belkide evinizdeki ses sisteminden alacağınız ses dahi size yetecektir.

  Elinizde profosyonel cihaz olduktan sonra çöpen bulduğunuz hoperlor dahi farklı ses verir.Kaba bir tabir oldu bunu yazma sebebim bu tür sistemler aceleye gelmez.

 163. arasıra dedi ki:

  :))))))))) daha iyi açıklanamazdı. Şubat ayı bi gelse Andy hocam:)

 164. arasıra dedi ki:

  Andy hocam saatler geri alındı.

 165. andy1 dedi ki:

  Herşey gönlünüze göre olur umarım.

 166. arasıra dedi ki:

  Teşekkürler.

 167. Fehmi-Bursa dedi ki:

  andy bey merhaba, bu başlığı çok takip edemedim ama Pioneer VSX-520 avr hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim lütfen ? ikinci elini 500 tl civarında buldum. vt50 + logitech 906 ile birlikte kullanacağım. Uygundur derseniz alacağım.

 168. andy1 dedi ki:

  Ses olarak mutlaka keyif alırsınız fakat görüntüye bir etkisi olmayacaktır.Pioneer serilerinde Üst modeller daha iyi seçenektir.

  Belirtmek isterim, günümüz serileri ile panel eşleşmeleri artık çok önemli detaylar haline geldiler, eskiden al tak cihazlardı artık bu dönem bitti, yeni nesil panellerin tamamı işlemci olarak üst seviyede sinyal destekleyen Bilgisayarlara dönüştüler.

  Düşünün ki Analog bir pikap alıp bunu AVR cihaza takıyorsunuz size sadece yüksek ses ötesinde hiç birşey vermez yani gelen sinyali alıpta upscaling yapamaz.Psanellerde aynı bu mantıkla çalışan işlemcilere sahip.

  Daha basiti hd recevier dahi seçerken artık panelle eşleşmesi gerekiyor, Çin işlemcili hdboxların hali ortada, panel renk üretemiyor yani hdboxa mahkum kalıyor.

  Bu sebeble bence ucuz buldunuz diye almayın, biraz birikim yapım ve iyi bir cihazı satın alın.

 169. Fehmi-Bursa dedi ki:

  Anladım, teşekkür ederim. Demek ki avr cihazların hem görüntüyü hem de sesi işleyebilen bir modelini almam lazım. Peki hocam böyle bir cihaz için 500-600 liralık bir bütçe yeterli midir?

 170. andy1 dedi ki:

  Fehmi Bey,

  Türkiye için yeterli olacağını sanmıyorum. Bir Arkadaşımız 15 gün önce Yurt dışından almıştı Türkiyedeki fiyat farkı 1500 lira civarı.

  Tavsiyem tanıdıklarınız varsa, Avrupadan aldırın 300-400 Euro arasında bulabilirsiniz.Hatta ikinci ellerini çok daha ucuza alırsınız.

 171. Fehmi-Bursa dedi ki:

  Teşekkür andy bey. Demek ki şimdilik askıya alacağız bu durumu.

 172. Mehmet/Istanbul dedi ki:

  Andy Bey merhabalar,
  Oncelikle forumunuzu uzun suredir takip etmekteyim. Bizlere verdiginiz degerli bilgilerden ve aydinlatici aciklamalarinizdan dolayi sizlere bu mesajimda tesekkur etmek isterim. Yaklasik 3-4 ay sure zarfinda TV arastirmalarim devam etmekte fakat TV secimi ve alimindan once harici cihazlari almakla ise baslamaya karar verdim. Onceligim AVR cihaz ve daha sonra ses sistemi ile Blueray player olacak. Bunlarin hepsini Amerikadan getirmeyi dusunuyorum.(Isim geregi Amerika’ya surekli yolculuk yapmaktayim)Suan amerikada Yamaha Rx-v775 fiyati 800$ ve bana fazlasi ile yeterli olacak bir cihaz diye dusunuyorum, FAkat incelemelerimde Yamahanin Aventage serisi urunlerini gordum. Yine Yamaha Aventage Rx-A830 fiyati 850$. Aventage icin fikirlerinizi alabilir miyim? Kendime limit olarak 1000$ belirledim. Butcemdeki limit sirinirinda olan Yamaha Rx-a1030’da alabilirim. Aventage serisindeki gorusleriniz nelerdir?

 173. andy1 dedi ki:

  Avantage serileri elbetteki günümüz teknolojine bakarsanız en doğru seçin olur, sebebi UHD 4K ve HDMI 2.0 desteği sunan seriler, diğer ses ve harici cihaz bağlantıı desteklerini zaten biliyorsunuz yazmaya gerek duymuyorum.

  Aradaki fiyat farkı yani 1000 Dolar bütcenizle alın ve keyfinize bakın, hangi paneli alırsanız alın AVR cihazınız size zaten üst seviye performansı verecektir. Smart abonelikler 2014 ortasında tam netlik kazanacaktır bu sebeble örnek Panasonic, Sharp,Samsung,Sony stnadrt LvdLed ve Uhd-Plazma serilerinde AVR üzerinden inanılmaz görüntü ve ses kalitesini hdmi 2.0 kalitesi ile gerçek HD resim keyfini en üst seviyede ve sorunsuz yaşarsınız. Cihazın ortam algılama upscalling desteği Yamahalarda tartışmasız çok iyidir.

  Avantage serisini alırken, size tavsiyem HDMI 2.0 kablo alın, yine Darbee AVP5000 serisini bulursanız mutlaka alın. Çşlede yapabilirsiniz RX-1030+Darbee AVP5000+HDMI 2.0 kablo veya Redmere HDMI 1.4 chip destekli bir kablo ile görüntü keyfini en üst sınırlarda yaşarsınız.

  Sadece panel üzerinden değil, Oyun+Projeksiyon+Ses+Dvd-Bluray player keyfide en üst sınırda olacaktır.

 174. Devrim/Izmir dedi ki:

  Tekrar Merhabalar,
  Uzun zamandir mesguldum ev yerlestirmekle ve sistemimi kurdum, sizlere izlenimlerimi ayrica yazacagim. Sansima cok da temiz bir 55vt50 buldum. Simdi sistem oldu yamaha 773 +bose AM 10 ve VT50.
  Ses ve goruntu harika ama Bose AM 6 da yeterliymis cunku acamiyorum sesi bass cok derin ve deprem gibi, gunduz sadece. Yalniz Andy Bey cok ama cok hakliymis VT50 siir gibi TV izlemek bu jadar guzelmiydi.
  Su an geri donuyorum Dubaideyim, evime donecegim gunu iple cekiyorum iyice deneyebilmek icin.

  Saygilar/ selamlar

 175. andy1 dedi ki:

  Devrim Bey,

  Sizi tekrar görmek çok güzel, keyifli yorumlarınızada sevindim.

  Bose tek başına zaten bahsetmiştim, kucuk bir oda ise rahatlıkla camları patlatabilir, fakat AVR recevier farkı detay ses konsunda tartışmasız inanılmazdır, cihazı tandıkca zaten inanılmaz farkı hissedeceksiniz.

  VT50 ben Türkiyede yazdım inanırmısınız, beni panasonic yetkilisi ilan ettiler ve paneli haksız yere övdüğümü söyleyen sözde komedyen Uzmanlarıda gördüm.

  VT50 doğru harici cihazlarla kullanılırsa inanılmaz detay resim alınan seridir.

  Hayırlı yolculuklar diliyorum.

  Saygılar

  Andy Swezniak

 176. Mehmet/Istanbul dedi ki:

  Andy Bey merhaba,
  Yamaha Rx-A1030 sizinde dediginiz gibi daha mantikli. Ayrica DARBEE Visual Presence DVP 5000 incelemem neticesinde kesinlikle gozle gorulur mukemmel bir iyilestirme sagladigi konusunda hem fikirim ve bu cihazi da almaya karar verdim. Fakat HDMI 2.0 kablolar sanirim daha piyasaya surulmedi dolayisi ile kablo tercihinde Redmere cipli tercihi yerine bandwidth olarak 17.8 Gbps olan Monster 1000HD Ultimate High Speed veya yine Monster 1000HDX Hyper speed kablo arasinda kaldim. Cogu yabanci forum sitelerinde kablolarin kalitede fark yaratmadigi tartisiliyor fakat ben kesinlinlikle fark yarattiklari kanaatindeyim. Ayrica sistemin montaji konusunda fikir sahibi degilim. Tv+AVR+Blueray Player+Receiver+Ses sistemi ve DARBEE DVP 5000 ilave edersek bana kac adet HDMI kablo gerekli acaba?
  Tesekkurler,
  Mehmet

 177. andy1 dedi ki:

  Darbee cidden harikalar yaraıyor profosyonel görüntü isteyenler özellikle tercih ediyorlar bunlarda genellikle projeksiyon ve oyun meraklılarının vaz geçilmezi durumunda.

  Sizin Amerikadan dönüşünüz Noel yakın zamandaysa piyasalara çıkmış olur, Yamaha cihazı alırken bu konuda zaten size yardımcı olurlar yani hdmi kablo konusunda.5 Adet kablo yeterli olur sanırım, ses sistemi için bose ucuz serileri var harika performans alırsınız fiyatları 20-50 Dolar arası daha ucuz serileride var. Hatta Darbee içinde Bose tercihi yapabilirsiniz. Montserin her iki seriside fazlası ile yeterli olacaktır.HDX AVR+Panel olarak tercih edebilirsiniz.Ses sistemi içinse optik kablo tercihi yapabilirsiniz, Bose serisi mevcuttur veya yamaha kendi serilerinden alabilirsiniz.

  Kutu içeriğinde zaten kablolar olacak. verilen kablolara göre almanız daha doğru olur boş yere fazladan kablo için para ödemessiniz.

  Bose Acoustimass 10 Series AV cihazlar için en ideal serilerdendir, dediğim gibi Yamaha RX alırken zaten size onlarca seçenek sunacaklardır.

 178. Mutlu/İstanbul dedi ki:

  Merhaba andy1 ben bir arkadaşımla Amerika’dan Epson projeksiyon getirmesini istiyorum.Bütçe 1500$ civarında önerilerini bekliyorum.Teşekkürler.

 179. andy1 dedi ki:

  Mutlu Bey,

  Detay beklentilerinizi yazarsanız daha iyi olur, fakat istediğiniz butcede fazlası ile iyi performans sunan Epson HC 3020 serisini tercih edebilirsiniz, 3.000 Dolarlık üst modellerinden farkı belli kısıtlamaları olması.

 180. Erdinc Istanbul dedi ki:

  Merhaba,

  Pioneer VSX-520 tavsiye edermisiniz?? ben genelde haftada bir iki defa sinema keyfi yapan biriyim, yani cihazin cok üst düzeyde ayrintilari olmasi gerekmez… arastirmalarimda bu cihaza rasladim hem bir cok formati oynatma özelligi var hemde bu özelliklerle piyasadaki en ucuz cihazlardan biri…

  ilginiz icin simdiden tesekürler…

 181. andy1 dedi ki:

  Erdinc bey, alabilirsiniz ahrici cihazlara etkisi olur, oyun konsollarında farkını görürsünüz, ses olarak zaten fazla birşey yazmaya gerek yok, fazlası ile müzik keyfini ve nerdeyse tüm ses formatlrını sorunsuz kalitede alırsınız.

 182. Erdinc Istanbul dedi ki:

  cevabiniz icin tesekürler,

  birde sormak istedigim, bu A/V reciverlerde ki görüntü destegi nasil calisiyor, daha dogrusu ne ise yariyor… yani mesela benim bir HD panelim varsa vede yaninda kalitelide bir HD uydualicisi varsa ve zaten iyi kalitede HD görüntü alabiliyorsam bu A/V reciverdeki görüntü destegine ne gerek var??? bu konuda beni aydinlatabilirseniz ;) sevinirim veya sitenizde aciklamali bir yazi varsa linkini verebilirmisiniz…

 183. andy1 dedi ki:

  Burda yanılıyorsunuz, AVR cihazla standart hd recevierları ayırmak gerekiyor, örnek veriyorum öncek sorun oyun konsollarındadır, tek başına bir oyun konsolu + oanel eşleşmesinde bir çok problem çıkabilir örnek sinyal eşlemesi farklılar doğrurur hatta eski sistem konsollarda bu sorun üst noktadır.

  AVR cihaz burda devreye girer, ana kaynaktan çıkan sinyal panelle eşleşmese dahi AVR cihaz sorunsuz sinyali iletecektir.

  Veya başka bir örnek en fazla görülen sorun hareketli görüntülerde veya Bluray fimlerde kenar eşleşmeleri ve detay resim geçişleri %90 panelde net sorunludur hd recevevier bir noktaya kadar dorğu sinyali işleyebilir asla bir AVR upscaling yapan seri kadar sorunsuz eşleşme yapamaz.

  Elbetteki bu detayları Türkiyede belli forumlarda yazdım yine çok malesef Türkiyede ciddi bir bilgi kirlilği var. Uzmanım diyen ortaya çıkıyor, yabancı üretici terimleri ile malesef habersiz İnsanları net kandırıyorlar.

  Türkiyede yazdığım andan itibaren panel saçmalıklarını anlattım, mükemmel bir panel hiç olmadı ve bundan sonrada olmayacak, Albani gibi satıcılar ortalıkta ıvır zıvır modul saçmalıkları yazarlar, neyse aslında ticaret yapıyorlar derin konu..

  Bunlara sorun, inanın net yazıyorum, Albaninin kullandığı paneli ben tavsiye etmişimdir.

  Panel ortalama giriş seviye üstü seriler 3 Bin lira üzeri, net yazıyorum asla o parayı vermem, AVR cihazımı alırım keyfime bakarım, 5000 lira panele verir, sonra forumlarda hareketli görüntülerdeki problemlere çare arar bulamaz, 5000 lira vermiş geçmiş olsun.

 184. Erdinc Istanbul dedi ki:

  cok haklisiniz, ben türkiyeye yaklasik 8 yil önce temelli geldim, HD gelismelerini azda olsa almanyada takip ettim, fakat burda kaynaklar ve bilenler az oldugu icin burada fazla takip edemedm… bizim milletimiz maalesef bi ürüne cok para verdik diye en iyisini aldim saniyor halbuki bilhassa bu audio/video game gibi segmentlerde kalitenin bir cok faktöre bagli oldugunu bilmiyorlar… dediginiz gibi sen üstdüzey bir panel aliyorsun ama 3 liralik kablolarla ve cinmali uydu alicilara mükemmel bir görüntü veya ses bekliyorsun, görüntü iyi olmayincada vay panel iyidegil rengi bozuk felan diye ustalik tasla!!! seybenzer bu: porsche aliyorsun ama asfaltin delik desik ise o porscheden ne randiman beklersin;)

  acik konusmak gerekirse benim bu A/V reciverlerle pek bir deneyimim yok, o yüzden baslangic olarak o pioneer gözüme carpti tamam HD upscaling yok ma benim bildigim kadariyla HD destegi var ve bu eksiginide simdilik iyi ve ucuz bir HD sat reciver ile tamamlamak istiyorum… ileride insallah biraz daha deneyim kandikca daha üst segmentlere acilmak istiyorum yani yavas yavas kendimce ve sizlerinde profesyonel tavsiyelerinizle güzel bir sistem kurmak istiyorum….

 185. andy1 dedi ki:

  Erdinc Bey upscaling yapan cihazlar zaten belli seriler örnek Onkyo serileri var inanılmaz, çöp panel olsun fark etmez diyebilirim.

  Bahsettiğiniz Pioneer için şunu diyebilirim, upscaling olmasada hd recevier üzerinden panele en sorunsuz olarak sinyal eşleşmesinde destek verecektir.

  Türkiyede sizde görüyorsunuz Uzman dolu, Adam net işin ticaretini yapıyor, milyonlarca liralık panel satmış utanmaz heriflere vergi veriyormsun diye sorunca, tehditlere başlıyor ve bunlar panel tavsiye ediyor !

  İmzalarına bakın bu sahtekarların aslında panel tavsiyesi değil net ticaret yaptıklarını görürsünüz hatta aralarında artık işi dışardan panel kalibrasypnu ticaretine döndürenler var.

  Vatandaşta inanıyor alıyor, sonra bana geliyor bu panel sorunlu ben ne yapabilirim, hatta o kadar sacmalıklara denk geldimki paneli almış, burda bana kızıyor siz neden uyarmıyorsunuz diye?

  Ben uyarıyorumda bu işin içinde milyon liralık rantları var, uyardım Mafya tedhitleri aldım, milyon liralık iş yapan Adam Devlet tanımıyor benimi tanıyacak.

  Panelmi tavsiye edeyim, silahlı Mafya elemanları ilemi muhatap olayım?

 186. Erdinc Istanbul dedi ki:

  evet cok haklisiniz, almaya komple karasal dijital yayina geceli nerdeyse 15 yildan fazla oldu ama bizde daha test yayinini yeni gecdi sayilir, niye tabiki belirli big bosslar kendi platformlarini rahatca satabilsinler diye, baskalari rant saglicaz diye bizde teknolojiyide yavaslatiyorlar vede teknolojiye ayak uydurmak istiyorsan fahis paralar istiyorlar…

  almanyadaki bazi 15 yasindaki cocuklar bile burdaki “uzman” saticilardan daha bilgili, niye onlar teknoloji ile büyüorlar kücük yasda neyin ne oldugunu ögreniyorlar, burdakilerde maallesef kisitlamalardan dolayi ancak sagdan soldan kapabildikleri ile ve bana göre yanlis egitim ile ögrendikleri ile kendilerine uzman diyorlar

 187. andy1 dedi ki:

  Erdinc Bey, bugün Almanya ve İngilterede dediğiniz gibi 16 yaşında bir Genç, forumlarda Uzmanım diyen komedyenlere ders verirler. O kadar bilincli seciyorlarki teknolojiyi asla 1 kuruş para ceplerinden cıkmıyor.

  Türkiyede bakıyorum, kanalları izlemeye çalışırım, utanmasalara tüm kanalları özel paketlere alacaklar yani Tekelcilik inanılmaz boyutlara gelmiş, Tekelci firma işi artık oyle abartıyor ki, ben şok oluyorum Türkiyede İnsanlar bunu nasıl kabulleniyorlar anlamakta zorlanıyorum.

  Gecen gun forumda, AVR konusunda yazdım, Uzman tahmin ederseniz konuya sataştı aynen şunu diyor, gevelemeyi bırak Adama cihaz markası ver, kıt zekasıyla tek bildiği şey bu cahillerin marka tavsiye etmek. Kullanıcının kriterlerini bilmeden, butcesini bilmeden, harici cihazlarını bilmeden tavsiye yapan zaten ciddi oranda zeka özürlüdür bana göre veya çok iyi satıcıdır.

  Bu Ahlaksızlar satıcı olduklarınıda gizliyorlar, acıkca ben ürün satıyorum demek işlerine gelmiyor çunki İnsanları kandırmayacaklar, bunun yerine akıllarıca saf aptal rolune bürünüp inanılmaz paralar kazanıyorlar.

  Türkiyede teknoloji varmı? Bana göre yok, markalar belli, firmalar belli, tamamen Tekelci ve serbest piyasının gecerli olmadığı Avrupanın tek Ülkesi.

 188. Erdinc Istanbul dedi ki:

  dediginiz gibi tekelcilik almis basini gidiyor…insanlar niye bedava seyredebilicekleri kanallara para veriyorlar onuda mantigim almiyor… tak normal bi anten yada al bi uygun bi udu olsun bitsin… mesela d smart piyasaya ilk ciktiginda “maclari bize izleyin” gibi sloganlarla ve sadece reciver ücreti ödeyin diye millete 50 liralik aletleri 250 300 liraya kakaladilar, ben o zamanlar demisdim bir seneye kalmaz b..u cikar diye tanidiklarima, nooldu bir sene sonra adamlar piskin piskin sadece ayda bilmem kac tleye seckin kanallari izleyin diye reklamlar yapmaya basladilar, seckin kanal dedikleride bedavaya izleyebilecegim kanallari biraz derleyip toparlamislar bir ikide kendince kanallar ekleyip milleti kandirdilar, standard bir alicida kendi favori kanllisteni olustur bedava izle… ama ne yazikki sadece o rantcilardami suc var, bence hayir, bir bu rantcilara firsat verenler iki böyle seylere tepki göstermeyen milletimiz.

 189. andy1 dedi ki:

  Bahsettiğiniz tüm detaylar, Devlet tarafından firmalara verilen net tavizlerdir. Avrupalı 30 farklı panel markası arasından seçim yaparken Türk İnsanı 4 marka bulabiliyor.

  Avrupalı Vatandaş yüzlerce firma içinden en ucuz olnası seçerken, Türk İnsanı 1 firma dahi seçemiyor çunki hepsinde fiyatlar ortak alınmış oranlar.

  Devlet vergi uğruna kendi Halkını açıkca firmaların önüne atmış, istediğini yap diyor sadece bana vergini öde, Vatandaş umrumda değilin en net detayını sunuyor.

  80 Milyonluk Ülke ama İngilterenin kasaabasında dahi daha fazla teknoloji cihaz özgürlüğü ve satın alma hürriyeti var.

 190. Okan elazığ dedi ki:

  Andy1. İyi günler. Öncelikle lg plazma televizyonumu, sizin gösterdiğiniz yol sayesinde savaşarak aldım. Çok tşk ederim. Şu anda bluray player almayı düşünüyorum. Sony bdp s4100 modeli ile egreat r6 plus modeli arasındayım. Sony modeli çok övülmüş forumlarda. Sizin fikriniz benim için çok önemli. Tekrar tşk ederim.