Stres ve Yalnızlık, Dünyanın yeni kanser türü, Yalnızlaşan Insanlar ve Toplum.

x

Bu konuyu acerken amacım karşılıklı sohbet, dileyen katılır dileyen sorunlarını yazar dileyense Dünyaya isyan eder, rahatlamanın her türü serbest tabiki kırıcı olmadan.

Türkiyedeki Dostlarım, sanıyorlarki bu durum Türkiyede fazla yaşanıyor oysaki çok yanılıyorlar Avrupada en berbat hali ile yaşanıyor ve çok daha acımasızca hatta merhametsizce.

Stres artık yaş gurublarınıda hedef gözetmiyor 5 yaşındaki bir Cocukta bu asrın kanserine yakalanıyor 80 yaşındaki Insanda, dedim ya Kanser olursanız sonu bellidir, secenekleri bellidir, tedavisi bellidir ve en kötü sonucta olsa son anlarınızda en güzel şefkaeti ve sevgiyi alarak Dünyaya veda edersiniz.

Stres ve Depresyon ise bu şansıda tanımıyor, tamamen Insnaları içe kapatan, Dünyadan soyutlayan hatta kendisinden bile nefret ettiren amansız bir hastalık.

Nacizane önerilerim olacak, Avrupanın acımasız iş hayatı toplum yapısı, Bencil egosu her kesimden İnsanları yakalaıyor, Ünlü Aktör ve Aktristleri, İş Adamlarını, Siaysetcileri, Erkekleri, Kadınları, Cocukları ve hatta ev Hayvanlarını, komik gelmesin malesef Ev Hayavlarında bu sorunlar çıkmaya başladı sahiplerinin dengesiz yapıları hayvanların karakterlerinide değiştirmeye başladığı Tıp Adamlarınca açıklandı kısaca resmileşti.

Caresi ise Uzman bir doktordan tedavi görmek gerçek Uzmanlardan bahsediyorum, veya geçmişe dönük sorunları yaşadığınız dönemi düşünmek hatta notlar almak, sebebleri ile yüzleşmek, bu konuyu acmadan öncede Arkadaşımlada detaylar üzerinde konuştuk yani Doktorlarında görüşlerini aktarıyorum sohbet havasında. Söyledikleri en dikkat cekici husus Sizi bugunki ortama getiren sebebi yakalamak, bu Cocuklgunuzda olabilir yada her hangi bir çevreden kaynaklı veya kişilerde hatta Aileden Anne Baba Kardeş ile alakalı sizin görmek istmediğiniz ama aslında Size en buyuk yara tabir edeceğimiz zorlu duruma neden olan bir detayla yüzlemeşeniz gerekir.

Yüzleşmek tabiri Hayatınızdaki en derin karanlığa inip onunla savaşmaktır, nedenleri sebebleri, korkmadan tüm detayları ile yüzleşmeniz gerekir, belkide sebeb dahi yoktur anlık bir dönemin içinde kalmışta olabilirsiniz.

Stres, Depresyon, Panik Atak krizleri bugün Avrupanın kabusu haline geldi. Evlerinden çıkamayan gülmeyin sakın penceresini açıp perde aralığından Dünyaya Bakan Insanların sayısı çok üzücü ama artıyor, iç sıkıntıları sanki bir şey olacakmış gibi her an aşırı gergin halleri ilede bir süre sonra tüm çevrelerinden kopmuş oluyorlar.

Kız Arkadaşım tuaf alışkanlıkları olduğunu anlamam için zaman geçmesi lazımmış, mesela ilk dikkatimi çeken şey, kahve yapmaya giderdi sadece sıcak su ekleyecek fakat bazen 5 bazen yarım saat gecerdi giderdim birde bakardım, dolap kapılarını açıyor, akapıyor, kahveyi alıyor tekrar yerine koyuyor, tabiki bilmediğim için belki temizlik yapıyor diye düşünürdüm. Benle beraber kahveyi alır gelirdi. V-Bir süre sonra evde ışıkların hiç kapanmadığını gördümdeim ya bir Insanı tanımak için zaman gerekiyor, daha sopnra ışıkları devamlı Benim kapadığımı anladım tabiki sorun ortaya çıkınca anladım o dönem anlamam imkansızdı:)

Doktor Arkadaşıma bilmeden bu durumları anlattım, Bana delimsin diye cıkıştı, neden yardım etmiyorsun diyede azarladı, olayın farkında değilimki neye veya ne yardımı yapacağım. Daha sonra Arkadaşımda eve gelerek sanki hic birşey yokmuş gibi durumun üzerine konuya gitmeye başladı, Türkcesini bilmiyorum ama hastalığın kaba tabiri takıntılı kişilik yada huzursuzluk gibi birşey. Diyeceksiniz ki ne oldu tedavi ile sorunu duzeldi, üzerinden zaman gecti sanıyorum normal hayatına devam ediyordur. Dikkat ederseniz ben böyle yazıyorum ama Arkadaşımın durumunu anlamam için aylar gecti ve onu o hali ilde kendi kendime icimden yargılamıştım, ne tuaf davbranışları var diye oysaki ic Dünyasında acımasız bir savaşı tek başına yenmeye çalışan bir İnsan olduğunu öğrenincede utanıyorsunuz.

Kendimize acımayaın, bu Sizin cköüşünüz olacaktır, git gide yanlızlaşırsınız, toplumdan akendinizi soyutlarsınız, bir süre sonra kapıları dahi açmak istmediğinizi görüncede durumun dahada kötü gittiğini anlar ama bu seferde tamamen yalnızlığa hatta herşeyden kacmaya korkmaya tuaf bir yaşama adım adım yaklaşırsınız.

Yalnız olabilirsiniz, herkes yalnız, Arkdaşım yok demeyin, Akrabamb yok, Dostum yok demeyin inanın hiö kimsenin yok, herkes aynı Sizin gibi sikayet ediyor herkes aynı seyi söylüyor 1000 kişiye sorun 1000 tane birebir yanı yanıtı alırsınız. Herkes aynı Sizin gibi sikayetler ediyor, bu kendinize acımanın en kötü halidir bu durumdan kurtulmaya bakın, farklı uğşalar edinin.

Hobiler geliştirin, Oyuncak Arabalar, Bebekler, odanızda yapacağınız basit işler için kendinize zaman ve alan ayırın, Televizyonlardan Siyasi ortamlardan uzak durun, bu Sizi değil tüm toplumu gerek bir durumdur yani sadece Size özel birşey değil.Avrupada durum dahada uc noktadadır fakat Insanlar bu tür olumsuz detaylardan kacarlar, kimisi evinde yemek yapar kimsi kitap okur, kimisi arşiv yapar, kimisi komik videolar izler fakat mutlaka bu ortamlardan uzak dururlar.

Türkiye acısından bakarsak sakın ama sakın Dizileri izlemeyin, bu dizileri izlemek en büyük hatanız olur ki Avrupada Türk Dizilerinin yasaklandığınıda belirtmek isterim.Bunuda Ben demiyorum Avrupalı Pedagoglar Okullarda Ailelerle özelikle Türk ve orta doğu Ailelerle ciddi toplantılar yaptılar, Cocuklar halende Pedagog öğretmenlerin gözetimindedir, Dizilerdeki detay sesler ve görseller Cocukların ve Yetişkinlerde travma denilecek rahatsızlıklara huzursuzluklara sebeb olduğunu anlatıyorlar.

xxx

Kaldıki Türkiyede akıl alır değil ama Insanlar 3 saat nasıl diziye zaman harcıyorlar bu Universitelerde dahi tez konusu yapılmalıdır, hangi beyin yapısı ile 3 saat Insan kendini televizyona şartlandırır, bunu bu acıdan düşünürseniz ve sonra diğer etkenleride eklerseniz buyuk ihtimal sizi zorlayan bir çok detay sıkıntıyıda yakalarsınız.

Saygılarımla

Andy Swezniak

Tarih: 27 03 2014
Üst kategori: Sağlık-İlaç-Öneriler
Alt kategori:

'Stres ve Yalnızlık, Dünyanın yeni kanser türü, Yalnızlaşan Insanlar ve Toplum.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. akın dedi ki:

  Allah razı olsun sizden. Benim isteğimi kıramayıp hemen de konuyu açmışsınız. Şimdi bu konu o kadar derin ki nereden başlayacağını bile bilemiyor insan. Öncelikle kendimden biraz bahsedeyim. Özellikle son zamanlarda giderek artan bir grafikle depresyonum ve yalnızlığım artıyor. Elbette sebeplerini araştırmak gerekir fakat bazı durumlar mı sizi depresyona sokuyor, yoksa girdiğiniz depresyonun sonucu mu bunlarla karşılaşıyorsunuz, bu pek içinden çıkamadığım bir ikilem. Aslında sanırım yarı yarıya olabilir. Etrafımda “arkadaş” sıfatı taşıyan insanların ikiyüzlülüklerini, riyakarlıklarını, nasıl bir çıkar dünyası peşinde olduklarını gördükçe insan tek çözümü kendini çevresinden soyutlamakta buluyor. Kendini inzivaya çekiyor. Tek başıma ben kendime yeterim diyor. Ve sonuçta tek başına yaşamaya, kimseyle görüşmemeye karar veriyor. Nitekim benim de durumum biraz zamandır böyle. Yalnızlık az bir süre iyi gelebiliyor ancak bir süre sonra insan bundan da sıkılıyor. Ve tekrar o iki yüzlü dünyaya da dönmek istemiyor. İşte ben burada işin içinde çıkamıyorum. Oldukça uzattım. Sanki karşımda bir psikolog varmış gibi kendi dertlerimle başınızı ağrıttım. Kısacası demem gerekir ki düzgün insan arıyorum ama bulamıyorum. İşin çok daha kötü bir yanı da şu. Siz iki yüzlü, yalancı insanlarla takılmaya devam ederseniz ister istemez onlara benzemeye başlıyorsunuz ki, Allah korusun.
  İnsanların bu duruma gelmesindeki sebeb ise, herkes gösteriş peşinde, herkes çıkarları doğrultusunda sevmediği insanı seviyor gibi yapıyor, inanılmaz bir iki yüzlülük almış başını gidiyor… En büyük sebebin teknoloji olduğunu düşünüyorum. Teknoloji; özellikle sosyal medya, facebook, twitter, instagram vs… Bunlar yaygınlaştıkça dikkat etmişsinizdir, insanlar sosyal mecralarda kendilerine farklı karakterler yaratmaya başladılar, o karakterlere inandılar, kendilerini olduklarının dışında tanıtmaya o kadar alıştılar ki kendilerine ikinci bir karakter oluşturdular. İnanın bu kadar iç karartıcı şeyler yazmak istemezdim ama insanoğlunun geldiği nokta bu. Bu avrupada nasıl hiç bilmiyorum, siz daha yakinen takip etmişsinizdir.
  Arkadaşlarımla ilişkimi kesmeye karar verdiğim an şuydu, bir kesit aktarayım. Birkaç arkadaşımla birlikte bir cafede otururken hepsinin aklından geçen tek şey nerede olduklarını twitter’da tag’lemek, yedikleri içtikleri şeyin fotoğrafını çekip twitter’da facebook’ta paylaşmak ve hatta aynı masada oturan kişilerin yüz yüze değil, internetten konuştuklarını gördüğüm an ilişkimi koparmaya karar verdim. İşte benim düşüncem böyle. Bu işin en büyük sorumlusunun teknoloji olduğunu düşünüyorum. İnsanlar teknoloji yokken daha saf, daha kendileriyle barışık, daha dürüst, daha düzgünlerdi.
  Siz ne düşünüyorsunuz..?

 2. andy1 dedi ki:

  Akın Bey, Gökhan Abi dilerim tanışırsınız, Kaybettiklerini anlatsa sanıyorum herkes haline şükreder, Harika bir yaşamdan en alt noktaya, ben dinleyince inanamamıştım. Bunlar yaşanırmı dedim, acıkcası şüpheci kişiliğimdir sonrasında cevresinde tanıdıgım Insanlar dahada beter seyler anlatınca daha fazla şaşırdım.

  Twvitter, Facebook ve diğerleri Bana göre boş zaman kayıpları.Böyle bagımlılarla sohbet etmeniz bile hatanız olur, sadece ömrünüzden harika zamanları çöpe atmış olursunuz.

  Cevrenizdeki boş Insanları dusunmek bile stres icin yeterlidir dusunmeyin, hiç birsey yapamıyorsanız, Cicek tohumları alın sebze tohumları alın. Kucuk bir bahcem var her sene Biber, kabak, patlıcan, salatalık, domates yetiştiririm. Yaz günleri Arkadaşımla oturur bu muhteşem bitkilerden gelen enfes aroma kokularının keyfiyle kahvemizi içeriz. Sebze yüzünden Harika Arkadaşlarım oldu, Ev hanımları, İs yeri sahipleri, Bekarlar, Gencler her kesimden Insanlar ile Dostluk kuruyorsunuz, Hintli bir Hanımla tanıştım bana inanılmaz tohumlar verdi, gecen yaz biberleri yetiştirdim anlatamam. Hic tanımadığım komsularımı tanıdım ne kadar harika Insanları senelerce gormemisim ona uzulurum.

  Oyuncak toplayın, Arablar bebekler, yeterki hobiniz olsun, bu model koleksiyonerliği Size bambaşka bir Dunaynın kapısını acar, harika Insanları tanırsınız, Dubali bir Milyarderler tanıştım daha doğrusu Milyarder oldugunu sonradan öğrendim, bildiğiniz oyuncak metal arabları belli sitelerde muzayedelerde almaya çalışırım, Aldığım bir araba muzayedede Ben kazandım bu İş Adamı mail attı zaman dolaysıyla müzayedeye yetişmedim Siz almışsınız bana satarmısınız dedi. Aldıgım aracta Avutralya arazi yarışlarının Marlboro özel üretim serisi, Bende 3-4 tane daha aynı serinin farklı sürücülerine ait olanları oldugundan kırmak istemedim, aracı yolladım. 80 Sterline aldım birde baktım Bana hesabıma 500 sterlin yatırmış kabul etmedim, siteye 80 Paund kesmelerini hatalı para yatııldığını söylerek halletim.

  1 ay sonra Telefon geldi tanımadığım ismi dahi tuaf birisi görüşmek istiyor, şirketin adresini verdim geldi Dubali bir Arkadaş, durumu anlattı. Yaptığım jestin buyuk nezaket oldugunu ama Dubadideki Arkadaşınında Bana hediye yolladıgını söyledi, 30 adet muhteşem CMC serisi yollamış bakın tanesi bugun 200 Euro civarında muhteşem seriler. Tabiki kabul ettim hediyeyired etmek burada nezaketsizliğim göstergesidir. Dubali Arkadaşla yüz yüzede görüştüm 10 günlük tatilimde uğradım, elinde koleksiyonu görünce nerdeyse şok geçirdim, Dubai şeyhine özel yapılmış 300 dolaralık altın modeli gösterdi.Tabiki kopyası fakat anlatması dahi zor.

  Lütfen sıkılmayın bu detayları okuyun!

  Hobiler kucuk görünebilir, Türkiyede ise Hobi yada koleksyonerlerlik Cocuk sacmalığı olarak bilinir halbuki Bugun Dünyanın Milyarder işa Adamları dahi oyuncak koleksiyonerliğinde sınır tanımazlar, Sayın Rahmi Kocta bunlardan biridir.
  Gereksiz Insanlarla kafanızı dahi yormayın asla ama asla düşünmeyin. Sıkılmaz okursanız rican en azından deneyin, kucuk bir model araba alın 3-5 lira arkasından dönem oyuncaklarından alın, film kahramanları, film serileri için üretilen ozel figürler toplayın. Bu siteleri gezin, uye olun, ve emin olun ki harika Insanlar tanıyacaksınız.

  Gerekrsede bu konuda yardımcıda olurum, hangi oyuncaklar alınmalı, yada olurda tamir restorasyon yapmak siteyebilirsiniz, Gökhan ABimiz var her konuda yardım eder. Birde bakacaksınız ki zamanınız o kadar kaliteli hale gelmişki, şuan kızdığınız bir çok Insanı hatırlamayacaksınız, Harika Insanlar tanıyacaksınız.

  Bu Arada belirtmek isterim Hıbinizi üst seviyelerede taşırsanız inanılmaz paralarıda oturduğunuz yerden kazanırsınız. Oyuncak koleksiyonerleiği inanılmazın ötesinde kültür birikiminde oluşturacaktır. Yabancı dil sevmeseniz dahi birde bakmışsınız Ingılızce Ogrenmöeye başlamış olarak buluverirsiniz kendinizi.

  Uzun yazın neden sıkılalım veya neden Siz kendinizi kısıtlıyorsunuz? Bakın uzun keyfimce yazdım, yazılarla kendimizide anlatmayacak ifade edemeyeceksek o zaman paylaşımında manası kalmaz. Yazmak en güzel terapilerin başında gelir, Tatile giderim resim çekerim birde oan ilgimi çeken bir Insan varsa davranışlarını notlar halinde yazarım. Bu gerçek resimden daha ötesi duygudur cunki tanımadıgınız bir Insanı kendi kendinize anlatıp o anı 30 sene dahi gecse her hali ile hatırlarsınız. Edebiyatcıların o muhteşem eserleri bu sebeble en guzel kitaplar olarak kutuphanemizde en baş köşede duruyorlar.

  Son sorunuza cevabım, Teknoloji kullanmak önemlş, bakın Benim hayatım teknoloji üzerine, fakat gereksiz işler olarak değil ihtiyacım ve zamanım çercevesinde kullanıyorum. Bu siteyi actım, Gokhan Abi ve bir cok Insan paylaşım yapıyor ozel 200 kişiden fazla tamamı Türkiye dışında Insnalar konuları takip ediyor, kendi sitlerinde Orjinal dillerine göre konuları yazıyorlar, Turkce bilmeyen Insanlar. Gokhan Abinin yazıları bugun Amerikada belli sitelerde dahi kaynak olarak gösteriliyor. Oysaki siteye bakarsanız oldukca sade az konusu var, fakat icerik olarak nerdeyse tamamı %100 doğru bilgilerden oluşuyor.

  Arkadaşımın bitkiler züerine sitesi var bugun Wikipedia bu Arkadaşımın onlarca yazısı kaynak bilgi olarak resmileşmiştir, yani tekonolji bilincli kaliteli kullanılırsa inanılmazın ötesinde harika bir Dünyanında kapılarını açıyor.

  Çevrenizde bu tür boş sitelere zaman geçirenlere asla zaman ayırmayın, zamanınızı bu tür gereksiz stres dolu ortama harcamak yerine hiç bir şey yapmayın çok daha iyi sonucç verir.

  Andy Swezniak

 3. akın dedi ki:

  Andy Ustam,
  Uzun cevabınız ve konuyu açtığınız için tekrar teşekkürler. Sıkılmadan okuyun demişsiniz arada, inanın bunun 3 katı da yazsanız sıkılmadan okurum. Laptopumu kucağıma alıp sizin yazılarınızı okumak keyifli. Başınızdan geçen anı da oldukça hoşmuş. Ama oyuncak koleksiyonculuğu yapmak için biraz iyi bir maddi duruma ihtiyaç vardır diye düşünüyorum. Biraz daha ‘ucuz’ bir hobi bulmam lazım =) İşin doğrusu, şu an için tek hobim film izlemek. Film arşivim bayağı geniştir ama o da yalnız pek sarmıyor. Yazı özledim, şunun şurasında pek bir şey kalmadı. Yazın akşamları balkonda oturmayı seviyorum çünkü. Çayımı koyuyorum, laptopumu alıyorum, gecenin sessizliğinde böcek sesleri arasında kaybolup gitmek bana huzur veriyor. Bugünlük yazımı kısa tuttum çünkü yeni bir film önermişsiniz şimdi onu izleyeceğim… Bir dahakine telaf ederim =)
  Sağlıcakla…

 4. andy1 dedi ki:

  Akın Bey, Birşeyi bilmemiz şart, Düntyada herkes yalnızdır, Baızları farklı rollere bürünür Bazıları guclu veya Eglenceli Umursmazı oynar hepsi roldur. Benim içinde derler çecresi geniş Arkadaşları çok, tatile gider, gezer, evet hepsini yaparım, çok keyifli bir hayat yaşadım, aklıma eserdi Arkadaşımıda alır neresi hoşumuza giderse orda mola verirdik bazen 10 gün bazense 1 gün nereye gidersek gidelim Dünyanın en muhteşem en harika İnsanı olsak aynaya bakmak yeterli kim olduğumuz için, bundan kimsenin kaçışı yok. İlkel kabileler sadece onlar hayatı gerçek yüzü ve gerçek İnsan olarak yaşarlar. Korkuları, beklentileri, yarınları, kirası, evi,, arabası, yazlığı, hredi kartları kısaca hayat dümdüzdür Dünyanın en harika pürüzsüz asfaltında yol alırlar.

  Moderen Insan yani Bizlerse, hepimiz köleyiz bunu hepimiz biliyoruz, Hassas Insanlar bunu kabullenemiyorlar cunki onların yüreklerinde Dünya o kadar güzelki bu Dünya Insanı ile iltesim kurmaıyorlar ve Bu Insanlara Biz sağlıklı Güclü olanlar Isımler takıyoruz, İce Kapanık, Panik atak, Anskyete veya farklı isimler, oysaki Hastalık dediğimiz cümlelerin özü nedir biliyormusunuz? Biz sağlıklı Insanların yaydıkları viruslerin moodern cagdaki isimleri, bu viruslere yakalnanlar ise malesef Guzel bir Dunya isteyen Harika Insanlar.

  Hastalıklı kim Saglıklı kim aslında fazlası ile tartışılması gerekir.

  Oyuncak Hobisine gelince, elbetteki naddi drumunuzu bilemiyorum, 2-3 lira civarı eglenceli keyifli kucuk modellerle guzel detayları yaklayabilirsiniz. Sadece bir fikir ana teması belli sadece ismi oyuncak, isimleri degisebilir.

  Okumayı seviyorsunuz madem Bende yazmayı severim, ciltler dolusu yazılarım var, şiir yada edebiyat değil, sadece yaşadıgım anları ve olayları kaleme alırım. Bazen keyfim yerindeyse kahvemi alır kısa not yazayım derken birde bakmısım Aksam olmus. Yazamk harika bir hobi yada ugras pek isim koyamadım, Dunyadan kpouyorsunuz ve yazmak istediginiz detayın icinde saatlerce kayboluyorsunuz. Ovunmek olarak algılamayan yayınlanması icin tekliflerde aldım, asla kabul etmeyecegim bir sey. Arkadaşım Bob var eski Londra profosyonel Boks sampiyonlarından, Arkadasım dedim ama 80 yasına yakın, Ruhus ise 20 yasında, 70 yasından sonra s,irketini devretti ve harika bir tekne aldı, Türkiyede guzelde bir yazlık Bodrumda.Karı Koca tekne evleri oldu, hatta 4 sene once onların teknesi ile Marmara Adasına kadar geldim sonra Istanbul ve geri dondum.

  Bu 10 gunluk seyahatte inanılmaz bir Dunyayı fark ettim, Doğada tamamen degisiyorsunuz, kendiniz ozünüz oluyorsunuz. Muhtesem bir duygu sehir yok,Insanlar yok, Araba sesleri yok, sadece sonsuz bir sessizlik ve gunduz denizin bazen kızgın sesi bazense Anne ninnisi gibi muhtesem bir sus sesi gece ise anlatamam, Dunyanın hakimi Siz oluyorsunuz, basınızın üstünde milyarlarca yıldız sanki sadece Size bakıyor, Dunyanın donusunu yıldızlarla Dans edercesine sonsuz bir muzik esliginde Denizin sesi ile tüm cigerlerinize cekiyorsunuz. Elbetteki daha uzun seneler var emekli oldugumda bir dakika dahi sehir hayatını aysamam emeklilgime haftalar kala sehirle tüm baglarımı koparamak icin oldukca detaylı listemde hazır. Avrupada yasayan tüm Insanların hayali ve %80 bunu gerceklestiriyor.

  Filmi izleyin dilerim begenirsiniz, keyifli cukulata tadında bir zaman gecirimenizi dilerim.

  Andy Swezniak

 5. arasıra dedi ki:

  Bir düşünür diyor ki; anlamsız bir endişe halindeyim bu durum insanlarla ilişkiyi o kadar zor hale getiriyor ki.

 6. arasıra dedi ki:

  tam çevirisi: “huzursuz bir endişe hali içindeyim; bu durum benim için en ufak dertleri sınırsız derecede büyütüyor ve insanlarla ilişkiyi çok zor hale getiriryor.”

 7. akın istanbul dedi ki:

  Andy Ustam, özür dilerim birkaç gündür sitenize yazmayı ihmal ettim. Bu depresyon her şeyi yapmama ket vuruyor adeta. Bilgisayarı bile açmak istemiyorum. Aslında mobil olarak cep telefonu vasıtasıyla bir şeyler yazmak istedim fakat siteniz mobil desteklemiyor sanırım yazdıklarım gitmedi. Her neyse, şunu demek isterim ki yaklaşık 10 gündür sitenizde aktif değilim ve sitenizi ve yazılarınızı özlediğimi fark ettim. Siz de bu ara pek yazmıyorsunuz sanırım işten güçten başınızı kaldıramıyorsunuz. Aslında yaz geldi ve havalar artık hep güzel, böyle zamanlarda sanal alemde takılan kişi pek bulunmuyor. Belki benim gibi depresif ev kuşları sadece :) Cevabınız için çok teşekkür ederim artık daha sık yazılarınızı görmek ve konularınızı takip etmek için sabırsızlanıyorum. Gökhan Bey’in sağlık durumu umarım iyiye gidiyordur, canını sıkmasın..