Sony XBR-84X900 detay test

Sony XBR-84X900 şuan en fazla merak edilen serilerden bir tanesi, elbetteki LG 84 inclik atağına karşılık Sony XBR 900 ile cevap vermiş oldu, ilk furada izlenimlerim ise açıkcası, görüntü olarak harika ses zaten fazla birşey açıklamak dahi gereksiz, full surround ses sistemi cihaza dahil edilmiş yani ses sistemi gerekesiniminide ortadan kaldırıyor.

Bu arada sitelerde yazmıyor farakt, sizlere ben süpriz detay vermek isterim, XBR 55-65 İNC SERİLERİDE MEVCUT KASA OLARAK BİRAZ DAHA FARKLILAR AMA İNANILMAZ ÖTESİNDE ŞIK KASA GÖRÜNÜMÜ SUNUYORLAR.

İlk izlenimlerim ise ilk tanıtım modeli olmasına rağmen, 3D görüntülerde derinlik hissi mükemmeldi, zaten cihazı aldığınızda dahili disk içinde 4K +3D paket filmler ile ücretsiz evinize geliyor, Amazing Spider-Man , Total Recall (2012), The Karate Kid (2010), SaltBattle: Los Angeles , The Other Guys , Bad Teacher , Taxi Driver ve Kwai köprüsü gibi bir çok film mevcut, aslında XBR yeni bir Sony imajı olacakmı asıl merak edilen bu, fiyat olarak 25.000 Dolarlık etiketi ile hayli zor görünsede bakalım Sony önümüzdeki aylarda ne detaylar sunacak.

Şu hali ile UHD tvlere bakarsak LG tartışmasız fazla dikkat çekiyor, sunduğu detaylu UHD LM serisi gerçek manada renk kalibrasyonu açısından daha gerçekci duruyor, şahsi fikrimse Panasonic serilerini beklemek gerekiyor, Sharp UHD serilerini tanıtsada açıkcası eski Sharp imajı malesefki eski senelerde kalmış gibi duruyor umarız Sharp biran önce toparlanır.

UHD tv bakalım ilerde evlere ne getirecek, 4K UHDTV (2160p) 3840 × 2160 (8.3 çözünürlüğe sahip megapiksel ), 1080p standart pixsel sayısnın 4 katı değere sahip, şunu demek isterim üreticiler bu pazara girdiler yeni serileri ile aslında gövde gösteriside yapıyorlar, mantıklı bakarsakta bugünki fiyatlar ile zaten krizde olan Japon üreticelere bir kurtarıcı olacakmı, şahsi fikrimse sonuçlar hiçte iç acıcı değil.

x

xx

Özetlersem, ilk deneyimlerimde LG UHD LM serisi renk kalibrasyon değeri ve harketli görüntülerdeki inanılmaz grafik kalitesi ile bir adım önde duruyor !

Kısa bir ip ucuda vermek isterim aslında, bu haberi ilk defa duyacaksınız ve yaz sonunda ne demek istediğim net ortaya çıkacaktır ben kısa bir ip ucu veriyorum, Çin TCL panel üretimine dikkat !!! inanılmaz serileri piyasalara hazır, ve şuanki rakipleri ile en ufak bir fark yok, dahili ce gözlüksüz 3D panellerini Çinde şuan gösterime sundular hatta Pekinde halka açık olarak gösterimene devam ediliyor.

Sony XBR 84X900 serisine dönersek,

anlayanbiri.com (1)

Özelliklerine gelirsek,

84-inç, 4K LCD Panel- kenar aydınlatmalı otomatik cat yani sensor algılamasına sahip, led karartma.

Dinamik kenar aydınlatma, EdgeLed panel.

4K X-Reality Pro resim motorukısaca 3 farklı çip üzerinden, görüntü garafik ayarlarına erişim mümkün.

Upscaling 4K, gelen siynali 1080p bunu 4K formatına upsacale ediyor fakat görüntülerdeki geçişler, biraz sorunlu, Stanadrt görüntüler ise problemsiz ve kaliteli.

10 adet farklı ses hoperlorune sahip gerçek surround ses harikalar yaratıyor, iki adetlik bass ise bir hayli ses derinliği sağlıyor, film izlerken 3D ses kalitesi mükemmel.

Pasif 3D teknolojisine sahip,ücretsiz gözlükle paket içeriğinde mevcut 8 adet olarak.

Görüntü işlemede Sony oldukça üst seviyede bir chipset kullanmış, yan ve dikey tarama pixsel kaydırıcısı ile görüntüler çok daha akıcı ve sorunsuz XCA8-4K chipset özelliği ve kullanılan diğer farklı 2 chip ilede gerçek doağl renk kalibrasyonu ve resim işlemci garafik özelliklerini barındırıyor.

anlayanbiri.comTasarım olarak bir hayli şık, pençe ayaklar ise enteresan şekilde Samsung klasik çizgilerini anımsatıyor, farklı bir alt taban tasarımı olabilirdi.

anlayanbiri.com (2)55 ve 65 inclik serilerin tasarımı ise daha farklı ilerleyen zamanlarda, kullanıcı beğenilerine göre tasarım değerlendirmesi daha doğru olacaktır.

 

Tarih: 09 01 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

'Sony XBR-84X900 detay test' hakkında sorular, açıklamalar

  1. ali dedi ki:

    daha iyisi şamda kayısı