Sharp Aquos LE831Led tv, dest detay sonuçlar

Sharp Aquos LE831 detaya geçmeden önce Sharp’ı yeniden Avrupada bol çeşitle görmek sevindirici oldu, 2013 senesinde bir hayli iddialı olduğu Quattron LCD teknolojisinde yani sarı renk kalibrasyonu ile, LcdLed kavramına farklılık kattı, elbetteki bu teknoloji şuan için biraz problemeli, sebebi ise kontrast değerlerindeki tutarsızlık bu serı renk kalibrasyonunda doğru ayaları bulmanızı gerektiriyor.

İlk izlenimlerimde en başta dikkatimi çeken panelim resmi SD yayınlarda tam sabitleyememesi, görüntü kayıpları entersan, oysaki skyhd kutudan aldığım görüntü beklentilerimin altında kaldı, Sharp Quattron LCD teknolojinde yeniliğe gitsede, yani kırmızı-yeşil-mavi ana renk şemasına sarı rengide eklemesi herkesi bir beklentiye soktu bu beklenti ise biraz hayal kırıklığı ile başladı.

SD yayınlarda, örnek Premier Lig maçını izlerken, görüntüdeki dengesizlik özellikle kenarlardaki hafif dalgalanmalar ve renk karışıklıkları bir hayli can sıkıcı, buna en büyük etkenlerden biriside kontrast üretimindeki problem, SD yayınlarda kendini gösteriyor.

Tvlerdeki en önemli faktörüm benim için doğal renk değerlerini üretebilmesidir beni takip edenler bu konudaki hassasiyetimi çok iyi bilirler, malesef LE831 bu konuda oldukça zayıf hatta rakipleri Panasonic, Samsung, LG’nin aynı katagorideki serilerinden biraz daha düşük, bu şaşırtıcı detay klasik örneklemem Ana haber bültenindeki sipikerin ön resmi ile arka fondaki resmin sorunsuz akışı en büyük kıstasımdır, LE831 malesef İnsan teni üzerinden renk kalibrasyonu sorunlu, ideal değerleri bulmak için, cihazın ayarlarına alışmanız zaman alacaktır yinede canlı renklerdeki doygunluk ve SD resimlerdeki tutarsızlık, rakiplerine göre daha belirgin yine cihazın oldukça detaylı menü içeriği size ayarlarda çok zengin bir seçenek sunuyor bu konuda çok iyi ve başarılı.

Herkesin bildiği Panasonic örneğinden yola çıkarsam, şunu demek gerekiyor Panasonic ciddi manada üst kalitede resim sunuyor, bu üst kalitedeki resimden kastım, renk derinliği resmin panele sorunsuz oturması, hareketli görüntülerdeki sorunsuz akış, Panasonic ve Samsung’ta daha üst seviyede.

HD yayınlardaki performansı için diyecek tek şey ise rakipleri ile aynı kalitede resim sunuyor, fakat EdgeLed panel olmasınında dez avantajlarını özellikle hareketli görüntülerde, minimalda olsa hissetiriyor.

Burda eleştirim ise Sarı renk değerini eklemek bana göre panel üzerinde şuan için olumlu bir etkisi yok, hatta gereksiz doygun tonlar sizi belli modlar haricinde televizyon izleme alışkanlığınızı değiştirebilir, bu kişiye göre değişir, örnek Sinema modunda televizyon izlemek bazılarına göre harikadır fakat bu bana göre yanlıştır, bir yerde gerçek görüntüyü kamufle edip, doğal renk ve ışıktan kendinizi soyutlamaktır, Hd yayınlarda canlı renkler, başarılı ve sorunsuz siyah renk üretimi, Hd kanallarda seyir keyfinizi yükseltecektir panel bu konuda başarılı ve sorunsuz.

BluRay ve yüksek çözürlüklü filmlerde ise, çok iyi olmasada yeterli demek gerekiyor, burda yine sarı rengin etkin baskınlığını hissediyorsunuz, bu konuda açıkcası Lg aynı renk uygulamasında ki LG beyaz rengi kullanıyor sonuçlar tarışmasız çok daha başarılı, sanıyorum Sharp ilerde bu konuda renk kalibrasyon değerlerini güncelleyecektir, ürün şuan için bir çok testerden olumlu puan alsada ben aynı düşüncede değilim, elbetteki zaman gösterecektir.

3D görüntü üretiminde EdgeLed kenar aydınlatma ve kenar ışık sızmaları özellikle karanlık sahnelerde dikkat çekiyor, Sharp açıkcası beni şaşırttı, bir yerde pazar payı ve Avrupa piyasası için bazı şeylerden ödünmek bana tuaf geldi, 3D performansı evet çok iyi yukarda saydığım detayların dışında ve hareketli sahnelerde hafifte olsa hayalet görüntü hissine alabiliyorsunuz, yinede üst düzeydeki resim üretimi ve gerçekci 3D hissi çok başarılı ve film izleme keyfini üst performansında tutuyor, panelin siyah üretimindeki başarısı ise iyi.

Sonuç:

LE831 SD yayınlarda üst düzey performans almak istiyorsanız, sitemdeki tavsiyelerime bakmanızı öneriyorum, kaliteli bir media player ile sinema zevkiniz Panasonic serileri kadar olmasada fazlası ile keyif alacaksanız buna emin olabilirsiniz.

İnternet erişimi, film kodeklerindeki sorunsuz resim açması diğer başarılı tarafı, ses kalitesi için normal demek doğru olacaktır.

Tasarım olarak tek kelimeyle harika ve inanılmaz şık bir cihaz, özellikle oldukça ince hatları, kesinlikle çok ama çok iyi yada mükemmel demek en doğru cümle olacaktır.

Görüntü ve performans olarak, derecelendirmem ise: 10/7

x

xx

 

 

Tarih: 24 01 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

'Sharp Aquos LE831Led tv, dest detay sonuçlar' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Murat Ankara dedi ki:

  sayın yönetici bu tv nin 46 inç lik modelini satın aldım ancak bahsettiğiniz sd yayınlar için optimum görüntü ayarını bulamadım burada yayınlarmısınız saygılar .

 2. andy1 dedi ki:

  Bu seri fazla rağbet görmediği için pek detay girmemiştim, sizin için arşivden bulup yayınlamaya çalışrım.

 3. ali onder dedi ki:

  benim sharp hakkinda aklima takilan sorilardan biride genelde 100 hz ve 200 hz hizinda tv ler piyasada gozume carpiyor.hatta en pahali sharplarda bile 200 hz yaziyor.bu sharp in hizinin dusuk mu oldugunu gosterir yoksa yuksek hizli Full HD X-gen panel ile bu 200 hz yi diger televizyonlarda ki 400 veya 600 hz veya 800 hz ye mi esit oluyor?

 4. andy1 dedi ki:

  Ali Bey,
  Hz detayı panel üzerinde yazan değer işlemcisi ile uyumu asıl önemli etkendir.Panasonic serilerde 2500 hz field drive olarak belirtilir, bu tek başına düz panellerde pekte bir şey ifade etmez özellikle SD yayınlarda yada HD yayınlarda burda gelen sinyal+digital sinyal verisi devreye girer.

  İnsanlar sorunlu görüntüyü panelle alakalı sayabilirler bunu tek başına panelle tanımlamak yanluş olur, panelinizde bunu şu şejiklde anlayabilirsiniz, Bluray player üzerinden aldığınız görüntüye bakarsanız herşey çok net ortaya çıkacaktır yani çok daha doğru bir sağlıklı detayı görürsünüz.

  Diğer türlü Televizyon sinyalleri üzerinden bunu anlayabilmek zor hatta imkansızdır, devreye sinyalin ilk çıktığı ana dağtıcı+uydu satallite kalitesi+hd recevier+hdmi kablo devreye girer iş bu konuma gelincede malesefki üret,icilerin kağıt üzerinde yazdıkları veriler sadece üreticileri bağlıyor, kullanıcı ise çok farklı detaylar ile uğraşacaktır.

  Yeni sitem serilerin tamamı yani panellerde, standart hz değeri50-60 ve katlarıdır yani 100-120 hrz ve üzeri olarak tanımlamak gerekir bunu direkt 600 hz diye anlamak yanlıştır.

  Sharp ve Panasonic SD resim kalitesinde her zaman bir adım öndelerdir buna Samsung ES8000 ve sonrası dememiz gerekli şuanda Samsung 6 seriside alsanız bilincki fazlası ile üst kalitede bir SD-HD görüntüsü alırsınız, çunki yukarda bahsettiğim hrz değeleri geçerlidir.

  Birde bunların tümünü saf dışı bırakan paneller mevcuttur, ZT60 tek başına 3:2 Pulldown desteğini sunar yani dış kaynak misal çok eski bir film izliyorsunuz berbat bir SD kalitesi olan diyelim, panel kendi işlemcisi oranında gelen sinyali FPS değerine göre tanımlayıp ekrana o şekilde yansıtır.

  S9-F9 Samsung serileri içinde geçerlidir.

 5. Leyla - Bursa dedi ki:

  Merhaba Hocam. Türkiye de son kalan Sharp LC 52 LE 830 E model led tv yi geçen hafta Media Marktan teşhirden aldım. Ölü piksel yok çok şükür. Aslında evde Panasonic plazma 42 ST 50 E vardı. Ancak karşıdan güneş vurduğu için evim doğu yönlü olduğu için ekranı parlıyordu, kendimizi seyrediyorduk, pana nın görüntüsü akşamları muhteşemdi. Bu nedenle ekranı parlamadığı için uzun zamandır düşündüğüm Sharp LC 52 LE 830 E led tv yi 3.400-TL ye aldık. Servis kurdu. Bedava almışsınız bu 6.000-TL lik televizyon dedi. Mağazadan servise herkes en iyi televizyon bu dedi Sharp 830 model hakkında. Ancak TV kurulduktan sonra farkettim, insan yüzleri sanki föndöten krem sürmüş gibi parlıyor. Renk, kontrast, parlaklık ayarları ile oynadık yine yüzler farklı renk . insan tenine yakın değil. Bu CANIMI SIKTI. Birde bir kişinin yüz hattı keskinken yanındaki kişi yandan görüntü hayal gibi belirsizdi. Örneğin ATV HD de Karadayı yı seyrederken, hapishanede Nazif Kara nın yüzü net ise yanında ki DALYANIN yüzü hayal mayal belirsizdi. Eşim kumandadan keskinlik ayarlarını yaptı biraz düzeldi. Harici uydu takmadık. Kendi içinde uydusu var diye. yüzleri föndöten sürmüş gibi ( açık pembe krem sürmüş gibi ) parlak. Yüzlerin bazısı net ise yanındakiler değil. Hani 6.000-TL lik TV idi. HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM. Gerçi servis dedi, plazmadan led tv ye geçince zorlanırsınız ilk başlarda dedi. Haklı çıktı Panasonic plazma 42 ST 50 E nin muhteşem bir görüntüsü vardı, tenler gerçek insan teni idi. Bulanıklık yoktu, hayal mayal gözükme yoktu. Harici uydu takmadık Sharp a. Bluray filanda yok evimizde. Hocam ne yapalım ? Görüntü ayarları nasıl düzeltelim ? Sharp 830 model bir çok marka ve model içinde gündüzleri güneş vursada ekranı parlamıyor mat ekran olduğu için kendimizi seyretmeyelim diye aldım. Ancak görüntü olarak insanlar hep föndötenli parlak pembe yüzlü. FLU görüntü var. SD yayınlar kötü. Hocam bir akıl verin ne yapalım? Teşekkürler.

 6. andy1 dedi ki:

  Leyla Hanım, Hayırlı olsun Güle Güle keyifle kullanın.

  Plazma ve LcdLed panelleri kıyaslamak zaten fazlası ile yanlış olur, her iki modelin farklarkı siyahla beyaz kadar ayrıdır.

  Plazmalar bir nevi önüne ne koyarsanız yiyen Cocuklardan, Led panellerde ise bu durum değişir tutarsızlıklarla dolu bir sürü detaylar yaşanır.

  Sharp 830 sitemde test detayı vardı orada sizin yaşadığınız sorunları belirtmiştim.SD-HD yayınlarda harici cihazın performası devereye girer demiştim.

  Quatron teknolojisine Sharp yenilik olarak imza attı yani + Sarı renk eklendi RGB+Y bunu ilk yazdığımda bana göre olumsuzdu sebebi baskın renkler yani sizinde değildiğiniz pastelleşme aslında bu renk kalibrasyon değerlerinin, kendinize göre yeniden ayarlamanız manasına gelir.

  Dahili udyu alıcılarını çok yazımda belirttim, özellikle sizin gibi panelleri kullanan Arkadaşlarımız hd recevier konusunda çok daha seçici olmaları şarttır. Siz görüntüden şuan şikayetcinisiniz ben size daha farklı örnek vermek istiyorum ki aslında panelinizin pekte sorunlu olmadığından emin olun.

  Standart bir hd recevier atktığınızda özellikle Türkiyeden satılan Full Hd denilen saçma sapan hd boxlar ile panel sizi net çıldırtacaktır, şuan şikayet ettiğiniz Sharpı bahsettiğim çakma hd recevierlerle zilerseniz çöpe atarsınız bu kadar net sinirlerinizi bozar.

  Yapacağınız işlem, Yurt dışında tanıdığınız var ise 200 Euroyu gözden çıkarın kaliteli bir hd recevier alın, kaliteli bir hdmi cable ilede güçlendirin, şuan şikayetlerinizin bir çoğu ortadan kalkacaktır, hem renkler hemde resim kaşlitesi belirgin şekilde düzelecektir buna net emin olabilirsiniz.

  Geçen aylarda yaptığım farklı 2 panelin test sonuçlarını çıkardım, birisi Panasonic WT60 diğer Samsung F8500 yani Amiral serisi iki panel, hatta sizin 830 serisinide dahil edebiliriz.

  Sonuçlar ise şaşılacak kadar bariz detaylarla dolu, satndart hd recevierle her iki panelde net abartısız şekilde kabus gibi görüntüye sahip, hatta o kadar buyuk kabus anlatamam, paneller renk kalibrasyon değeleri yok oluyor. Fakat gerçek H264 işleyen gerçek 1080p işlemcisine sahip HD recevier ile inanılmazın ötesinde detaylar içinde katboluyorsunuz.

  Bu örneği özellikle sizin durumunuzda olan Arkadaşlarımız için verdim. Dahili uydusu olan cihazlar sadece bir pazarlama stratejisidir yani bu dahili uydu sisteminden üst kalitede detay resim alamassınız.

  Tavsiyem paneliniz yeni olduğundan servisi çağırın, güncel yüklemeyi indirsin ve paneli yeniden full kurum yapsınlar.

  HDMI kablo olarak mutlaka 1.4 verisyon 10.2 gbps üzeri hdmi kablo alın, Monster, Hama ferrit destekleri kabloları tercih edin veya Belkinde olabilir.

  Paneli bağladığınız fişin toprakmasını mutlaka yaptırın hatta priz eskiyse mutlaka %100 topraklması garantili bir fişle değiştirin.

  Dışardan gelen udu kablosunun çıkışını mutlaka ölçtürün, bu çok önemli detaydır, her hangi bir satatik volatj olabilir böyle bir sorunda zaten kaliteli görüntü almanız imkansızdır hatta panele kalıcı hasar dahi verebilirsiniz bu priz içinde geçerlidir.

  Bana kullandığınız ayarları yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

  Tekrar Hayırlı olsun Güle Güle kullanın.

  Andy Swezniak

 7. Leyla - Bursa dedi ki:

  Değerli Andy
  Vakit ayırıp cevapladığın için çok çok teşekkür ederim. ALLAH RAZI OLSUN. Forum Donanım da Sharp 830 model topiğinde aynı soruyu sormuştum, ancak süresi geçmiş bir konu olduğu için kimse görme miş ve cevap gelmemiş bu nedenle yorumların bize ilaç gibi geldi. Teşekkürler. Allah ne muradın varsa versin değerli kardeşim. Sharp LC 52 LE 830 modelin dahili uydusu var diye harici uydu alıcı takmadık. Evde panasonic plazmada kullandığımız neta 6400 Full Hd uydu alıcıyı yine pana ya bağladık. Yani Sharp ta harici uydu yok. Hiç birşey yok. Birde biz bunu Media Mark tan teşhirden aldık ya, satan genç dediki ” Ayağı depoda sonra veririz diğer parçaları ” dedi. Duvara asacağımız için önemse medim o an. Ancak eve gelen servis ; Sharp 830 un kendine ait modemi, usb si de olması gerektiği , kutudan bunlarında çıkması gerektiğini söyledi. Media Markt deposunda kaybettiyse bunları bulamazsa nasıl temin edeceğimi bilemiyorum. Örneğin usb de Türkçe Kullanım Kılavuzu varmış. Bizim kılavuzumuz yok, servis ne söylediyse. Birde sizin tavsiyelerinizi uygularız. Geçmiş aylarda Forum Donanım da bazı yazılarınızı okumuştum. Uydu alıcı olarak Kathrein tavsiye ediyordunuz diye hatırlıyorum. Dışardan ithal uydu alıcı satan internet sitesi var, sanırım ordan sipariş versem de olur. Humax da iyi deniyor. PIP – PAT – PAP bu özellikleri olan bir uydu alıcı olursa , tv de aynı anda bir çok kanalı seyredebilirim diye de düşünüyorum. Çok teşekkür ederim kardeşim. Dediklerini yaptıktan sonra tekrar yazacağım.

 8. andy1 dedi ki:

  Leyla Hanım,

  Aldığınız panel ciddi olarak eksik teslim edilmiş ve teşhir ürün aldığınızın sanıyorum farkındasınız !

  Tüm eksik parçaları isteyin, garanti veelgesini mutlaka ama mutlaka isteyin, eğer firma biz parçaları bulamadık derse hemen geri iade edin, asla geri iade almayız demezler. Farklı bir ürün alırsınız, böyle bir satış Media Markt Avrupada yapabiliyormu diyede sorun?

  Böyle umursamaz satışı ancak Türkiyede yapabilirler, Avrupada Media Markt şubeleri şikayet halinde ne cezalar alacaklarını bilirler.

  Size ne satışın ismi ”AYIPLI ÜRÜN” tanımına girer !

  Bana kalırsa hemen geri iade yapın, bakın zaten eski bir seri almışsınız bu serinin çok üzücü ama Sharp kendi sitelerinde dahi yeterli desteği vermiyor, Sharp Türkiye ise hiç ytazmaya bile gerek yok, biraz gezinirseniz görürsünüz.

  Sharp bu sebeble Avrupada tercih edilmeyen serilerin en başında gelir.

  Firma size geri almam demeyeceğinden, mutlaka değiştirmenizi tavsiye ederim.

  Uydu recevier konusunda ise internet üzerinden almayın gümrükle uğraşırsınız, gümrükten muaf limiti 100 eurodur yada ben öyle biliyorum, birde ceza ödersiniz.

  Donanımhaberde kendisine uzman diyen bir terbiyesiz var, Sharp tavsiye eder ama böyle sorunlar olduğunda birden ortalıktan yok olur. Bu komisyoncuları hep yazdım bu terbiyesizlerin tavsiye ettikleri ürünleri almayın diye.

 9. Ağzı yanmış dedi ki:

  Sharp’ın 39-752 serisi altyazılı film oynatmıyor. Alacaklar dikkat etsin.

 10. andy1 dedi ki:

  Aslında Sharp alacaklar çok dikkatli seçim yapmalılar. Sharp eski kalitesinden uzak.

 11. Leyla - Bursa dedi ki:

  Teşekkür ederim Andy. Geri vermeyi teklif edeceğim. Almazlarsa eksik parçaların parasını versinler. Gerekirse Almanya Merkezde ki Media Mark ta durumu bildiririz. Ceza ise alsınlar ne yapalım kaybetmeselerdi usb li modemi filan. Ekranı parlamadığı için bu tv yi istemiştim. Bu eksik olan parçalar çok önemli mi ki ? 830 model kullanan birini de hiç tanımıyorum ki bakalım neymiş kutudan çıkması gerekenler. Sağol kardeşim. ALLAHA EMANET OL.

 12. andy1 dedi ki:

  Leyla Hanım,

  Fazla yanlış bir tavır sergiliyorsunuz bu cümlem için özür diliyorum.

  Geri almazlarsa diye birşey olamaz, geri alacaklar, Dünyanın hiç bir Ülkesinde eksik ürün satışı yapılamaz bu zaten suctur, kandırılmaktır.

  Size eksik parcaların para iadesdide değil, size net ürünü geri almaları gerekiyor ve anında para idaesinide alırsınız ve zaten alacaksınız.

  Bu cidden firma adına utanc verici bir satış süreci, Media Markt eksik ürün satıyor yazılması dahi firma adına en utanc verici bir tanımdır.

  Satıcı umursamazlığı, firma anında değişim yapacaktır.

 13. muzaffer erzincan dedi ki:

  hocam sharp 40le830e serisi tvim var, tvnin uydusunda tüm kanalları bulmak için ne yapmalıyım tek tek frekans girdiğimde bazı kanalları bulmuyor yardımcı olursanız sevinirim

 14. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba Muzaffer bey öncelikle belirteyim ki dahili uydu alıcılar bu konuda biraz sorunludur. En basit şekilde yapabileceğiniz 11844 V 2222 frekansını girip network açık konumda tarama yaptırmak eğer network varsa yoksa servis çağırmanız gerekmektedir. saygılarımla

 15. muzaffer erzincan dedi ki:

  erdem bey soruma yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim yalnız bu tvde network arama seçeneği yok otomatik aramasındada 10 kanal buluyor tek tek frekans girmen gerekiyor buda saatler alıyor ve bazı frekanslarda kanal bulmuyor tv her konuda muhteşem fakat uydu alıcısı yazılımı problemli saygılarımla

 16. muzaffer istanbul dedi ki:

  andy hocam sorumu cevaplamadınız.lütfen yardımcı olun bu modelde otomatik arama ile tüm kanalları bulabilmek mümkünmü

 17. karadeniz07 dedi ki:

  öncelikle zaman ayırdığınız için teşekkür edrim hocam. benim sorunum SHARP AQUOS led tv aldım. yalnız bazı kanallar tam ekran olmuyor. kumandadan ayarlıuorum. kanal değiştirince eski haline geri dönüyor. bunun bir çözümü varmıdır.

 18. andy1 dedi ki:

  Sayın karadeniz07,

  Harici cihazınızı kontrol edin, bazı cihazlarda üstlerden şerit veya kanala göre deüişen format düzenlemesi olabilir. Panelin 16:9 Özelliğini acarak deneyin.

  Andy Swezniak

 19. muzaffer istanbul dedi ki:

  andy hocam yaklaşık on gündür cevap bekliyorum sharp 40le830e model tvde cihazın kendi uydu alıcısı ile türksatta otomatik arama yaptırarak tüm kanalları bulmak mümkünmü frekans değerleri nasıl olmalı ,ayrıca karadeniz 07 cihazın uydusunu kullanıyorsanız 16.9 seçeneği yok eğer kanal 16.9 formatında yayın yapmıyorsa cihaz otomatik olarak sd yayınlarda panorama modunda gösteriyor

 20. andy1 dedi ki:

  Sayın muzaffer istanbul,

  Pasnellerin dahili uydu alıcıları istediğiniz özellikler için yetersizdir, bu sebeble harici recevier en ideal çözümdür.

  Andy Swezniak

 21. muzaffer istanbul dedi ki:

  andy hocam cevabınız için teşekkür ederim sharp markasına güvenerek ve markaya sempatim olduğu için bu modeli aldım avs forumdaki kalibrasyon ayarları ile ayar yaptım renkler doğal hayatta ne ise o görünüyor fakat dahili uydu alıcısı yazılımı yetersiz otomatik arama yapmıyor tek tek elle frekans girilmesi lazım neyse bu kadar kusur kadı kızındada olur saygılar sunarım

 22. Batuhan - HATAY dedi ki:

  iyi günler 60 inch lcd televizyon almayı planlıyorum bana öneriniz hangisi olur. sebeb ile yazarasanız memnun olurum.teşekkürler

 23. andy1 dedi ki:

  Sayın Batuhan – HATAY,

  Türkiyede satılan serileri takip edemediğim için yardımcı olamıyorum, Sebebi ise daha önceleri takip ederdim fakat Türkiyede ürünler satışta gözükmesine rağmen aslında mağazada cihaın olmadığı ortaya çıkıyor. Zaman kaybına sebeb oluyor.

  Şuan satışta olan serileriden birini yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

  Andy Swezniak

 24. Batuha-HATAY dedi ki:

  cevabınız için teşekkür ederim aşağıda yazdığım ürünler hakkında yorumlarınızı rica ediyorum. hangi marka tercih edilmeli samsung LG philips kararsız kaldım satış mağazalarında doğal olarak ellerindeki ürünleri pazarlıyorlar. bir mağaza LG diyor diğeri Samsung diyor öteki Sharp diyor. bu konunda anlayan birinin yorumları çok önemli oluyor. teşekkürlerimle.
  SHARP LC60LE857V DVB-S/T2 FHD 3D SMART LED LCD TV

  LG 60LA740S DVB-S 3D FHD SMART LED LCD TV

  LG 60LA620S DVB-S 3D FHD SMART LED LCD TV

  SHARP LC60LE652V DVB-S FHD 3D SMART LED LCD TV

  Philips 60PFL6008K 60″ 500HZ Wi-Fi (Çift Çekirdekli) Ambilight SMART 3D LED TV

 25. andy1 dedi ki:

  Sayın Batuha-HATAY,

  LG740-SHARP 857 tercihi yapabilirsiniz, alt seriler performans olarak pek farkları olmaz, Philps tercih edeceksenizde aynı şkilde üst serileri doğru seçin olacaktır.

  Bu ürünler arasına Panasonic ET60 tercihide yapabilirsiniz, SD-HD yayaınlarda oldukça yeterli bir seridir veya Samsung F7-8 serileri.

  Andy Swezniak

 26. MEHMET, KONYA dedi ki:

  Yaklaşık 15 gün önce 60le740 modelini aldım fakat istediğim gibi kullanamıyorum dahili uydu alıcı yaramaz 3D derinliği en iyi televizyon diye sattılar ama bir sürü film seyrettim en ufak bir efekt göremiyorum. ben işte bişey anlamadım. Acaba 3D ayarlarında hatamı yapıyorum konuyla ilgili bilgisi olan aynı konuda şikayeti olan varmı. yardımcı olur musunuz?

 27. andy1 dedi ki:

  Sayın MEHMET, KONYA,

  Hayırlı olsun Güle Güle kullanın, Size en iyi derinliği olan panel diye satmaları enteresan olmuş. 3D goruntulerde Performanslı panellerin sayısı çok azdır, Panasonic VT60-ZT60 şuan en iyi 3D performansına sahip seriler. Fazla detay girmek istemiyorum, her iki panelinde 3D fps değerleri çok yüksektir.

  3D kurulumu gozluğu doğru sekilde yaptınımız, tavsiyem servis çağırın ve yeniden kurulum yaptırın.

  Andy Swezniak