Samsung LG, Türkiyede neden karalanıyor,Kore Düşmanlığına varan imalar

images

Son Aylarda, Türkiyede yaptığımız kısa araştırmalarda, bazı kişilerin Samsung ve LG satışlarından rahatsız olmaları enteresan, bu kişiler kimdir yada amaçları nedir bilemiyoruz, tabiki bu kişilerin özellikle karalamalarına popüler sitelerde, ürün almak isteyenlerin olduğu kalabalığı hedef seçmeleri ve burda karalama çabaları aslında çok çirkin ve asılsız.

Bu kişiler, binlerce İnsanın ziyaret ettiği forum televizyon tavsiyleri bölümlerini mesken edinmeleri zaten biliniyor, nedense Samsung ve LG serilerini karalarken, ucuz ve kötü malzeme imalarlarına varan asılsız, iftiralarını elbetteki ciddiye alanlarda çıkıyor, sebebi bu tür forum sitelerinde bazı şahıslar sözüm ona Türkiyede üstat diye anılıyorlar.

Bu Cahil sözde Üstad denen terbiyesizlere verilecek ve sorulacak cevap bellidir, neyin uzmanısın yada neyin üstadısın, cihazlarıda aşmışssın Kore gibi Ülke ismini kullanarak çapulculuğa soyunmuşsunuz, tabirim ağır ama malesef böylelerine çapulcu diyorum.

Samsung ve LG, ürünlerini değerlendirmek için önce cihazları bilmeniz gerekiyor, Samsung ve LG nasıl firmadır gerçek manada okumalısınız ve firmanın AR-GE çalışmalarını bilmek zorundasınız.

LG ve Samsung, bugün Lcd panel üreten firmaların en başında gelir, Samsung ve LG panellerini kullanmayan marka yoktur, Panasonic, Sharp, Toshiba, Philps, Vestel, Sony daha onlarca firma sayabiliriz, Samsung ve LG panelleri kullanan, Kore devi iki firma demekki harika işlere imza atıyorki, bu Dünyanın sayılı üreticileri Kore firmalarını tercih ediyorlar.

Sadece yazdığım firmalar dahi, Samsung ve LG’nin tartışmasız kalitesinin net belgesidir !

Ürün almak isteyenlere tavsiyemse, sakın kağıd üzerinde size F/P, AV,PVA,UA,TN gibi kısaltmalarla akıllarınca göz boyayanların tavsiylerine göre ürün alma hatasına asla düşmeyin, paranızı çöpe atarsınız !

Forum sitelerinde tavsiyelerde bulunurum, bugün benim kadar üretici terimlerini ve kısaltmalarını benim kadar bilen daha iyi birisinin olacağınıda düşünmüyorum, bu kısaltmaları asla kullanmam.

Üreticilerde bunları ürün tanıtımlarında asla kullanmazlar, uyanık pazarlamacıların taktikleridir, saygın Avrupadaki test sitelerinin hiç birindede tv tavsiylerinde bu kısatmaları kullanan gerçek uzmanlardan 1 kişi gösteremessiniz, kullanmazlar.

Türkiyede birileri pazarlama amaçlı kullanıyor bunlar uyanık pazarlamcılardır dikkati olun.

Samsung,Lg çıkardığı her seri harikamı, mükemmelmi asla hayır, rakipleri içinde geçerlidir bu tanımlama, öyle olsaydı zaten ürünler farklı serilerde satışa çıkmazdı, her firma 1 tane seri çıkarır, fiyatınıda 5.000 lira yapar, keyfine bakardı, elbetteki seriler arasında fark olacaktır.

Aslında bu çirkin yakıştırmalar ve markaların imajlarına zarar veren saldırılar suçtur, bugün Vestel Türk Markası olmasına rağmen birileri aslında bu belirli kişiler Vestelede aynı kirli sataşmaları yapabiliyorlar.

Aman bu kişilere dikkat edin diyorum, ellerinde kalmış eski serileri yada satamadıkları alakasız serileri ihtiyacınız olmadığı halde site satmak için 100 takla atarlar, uzak durun.

İhtiycınızı ve kriterleinizi belirleyin, siz ne istediğinizi bilirseniz, bugün hangi ürünü alırsanız alın sizi memnun edecektir, Vestel olur, Samsung olur, Lg olur yada Vizio yada Konka yada Beko yada Sony, hiç birşey fark etmez, siz yeterki kriterlerinizi belirleyin.

Ürün alacaksanızda, Yurt dışında ve Yurt içinde değerli tarafsız Testerler var, birine rica edin sorun, Avrupada istediğiniz ve inandığınız ürün testerlerine mail atın, size doğru olan cihazı marka ayrımcılığı yapmadan tavsiye ederlr.

Saygılarımla

Andy

 

 

Tarih: 23 01 2013

'Samsung LG, Türkiyede neden karalanıyor,Kore Düşmanlığına varan imalar' hakkında sorular, açıklamalar

 1. İyi günler,
  şu günlerde 3D özellikli 46-47” LED tv almak istiyorum. İnternette marka-model-seri- donanım-özellik vs. bir sürü bilgi (daha doğrusu bilgi kirliliği) var. Aynı şey 3D tv.lerin Aktif gözlük – pasif gözlük ayrımı için de geçerli. Faydalı ve zararlı yönleri var mıdır? Hangisi tercih edilmeli, neden?
  Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ederim.

 2. andy1 dedi ki:

  Benim önerim farklı olacak, size tuafta gelebilir yorumum, Mesleğim Teknoloji danışmanlığı yani Konferanslarda yada ürün seçimlerinde İnsanlara cihazdan çok en fazla izlediğiniz kıstasları belirlemelerini öneriyorum, yani bana bu LcdLed çok iyi dediklerinde ona neden diye sorarım, İnternet üzerindemi görüntü alacaksın yada digital tv yayınlarınmı sıklıkla izlersiniz yada sıkı bir Bluray-Dvd arşivimi yaparsınız diye hem sorarım hem merak ederim.

  Çunki bana sorduğu seri bellidir, SD yayınlarda vasatı aşamaz ama yüksek çözürlüklü görüntülerde harika işler çıkarır, Türkiyede durum farklı, birisi çıkıyor örnek xx serisini göklere çıkarıyor aynı serinin altında sorusunu ekliyor, bazen görüntülerde gölgelenmeler oluyor neden diye, olmassa zaten anormalliktir, çunki üretici adı vermiyorum, aynı serinin üst modeline bu sorunlardan kaynaklı şikayetler için yazılım çıkardılar alt serisi içinse halen çıkaramadılar ve çıkaramayacaklarda çunki cihaz sabit hrtze sahip, Amerikada olsa harikalar yaratırdı ama Avrupada malesefki vasatı dahi aşamaz.

  Kusura bakmayın, detaylı yazıyorum fakat, herkes için faydalı olur düşüncesindeyim.

  Aktif gözlükler daha avantajlıdır çunki gelen sinyal üzerinden hrtz değerlerine kadar, sinyali maksimum kalitede iletirler, pasif gözlüklerde kullanıcısına göre daha iyi olabilir ama bu kişiden kişiyede değişir, pasif gözlüklerde en büyük sorun gölgelenmedir yani resim belli sahnelerde size peş peşe bir birini takip eden resim sunar,tabiki her üründe olacak diye birşey yok, 3D serilerde belli serilerin dışına çıkmamakta fayda var, Televizyon yayınları+Hd yayınlar+Oyunlar+Yüksek çözürlüklü harici medyalar, hepsinin mükemmel olduğu bir seri elbetteki yok, sadece her değerde farklı değerler sunan onlarca ürün var !

  Bu sebeble, sorunuza net cevap verebilmem için, alacağınız televizyonda vaz geçemeyeceğiniz görüntü detayını belirtmelisiniz !

  Evde Ailenizle ortak kullanacaksanız, evde Çocuklar var ise Plasma elbetteki tartışmasız en ideal seçim olur.

 3. Erdem dedi ki:

  Merhaba Andy1 bey yukarıda aktif gözlüğün daha verimli olduğunu yazmışsınız. İşin açıkçası 3D bana çokta cazip gelmiyor. Öncelikle 1080P yayınların keyfini sürmek istiyorum neyse uzatmayayım. Piyasada genellikle Dolaştığınızda satıcı arkadaşlar ağız birliği etmişçesine sizin söylediğinizin tam tersini söylüyorlar yani aktif gözlük verimsiz sağlığa aykırı 3D de başarısız diyorlar tabiki bunu ben birazda şuna bağlıyorum Led modeller genellikle pasif gözlük kullanıyorlar Aktifler ise plazma acaba Bu şekilde söylemelerinin amacı ne olabilir. Bunun dışında Bir arkadaşım bana Tv modeli soruyor Led LG yada Samsung düşünüyor Fazla abartılı olmayan modeller yazabilirmisiniz bu yazacağınız modellere bakıp almak istiyoruz Uydu alıcısı konusunda arkadaşıma yardımcı oluyorum fakat TV modelleri hakkında ne yazıkki fazla bilgim ve bunları araştırmaya zaman bulamıyorum Önerileriniz benim için çok önemli Yukarıda yazdığım marka dışındada olabilir Şimdiden teşekkür ederim Saygılarımla

 4. andy1 dedi ki:

  Aktif gözlüklein avantajı tamamı ile panelden gelen sinyale göre tepki verirler, ve hem görüntü hem renk hemde kalibrasyon değerleri olarak çok daha üst kalitede seyir zevki alabilirsiniz.

  Diğer Pasif gözlüklerde ise avantajlı tarafı tak kullan özelliklere sahip olmaları yani gözlük değeri neyse alacağınız görüntü kaliteside o şekilde oluşur, fazla detay resim almak zordur hatta imkansız dememiz gerekiyor, panelin yansıttığı resim değerini alırsınız.

  Gözlük+Panel ayarları olmadığı içinde görüntü kalitesi örnek Bluray Player ise %60-70 seviyende resim kalitesi olacaktır.

  Gözlük+Panel ayarları olmadığı içinde görüntü kalitesi örnek Medya Player ise %40-70 cihazın kalitesine göre değişebilir.

  Gözlük+Panel ayarları olmadığı içinde görüntü kalitesi örnek TV USB Desteği ise %20-%50 aynı şekilde harici cihazın performansına göre değişecektir.

  Panel konusunda siz bulduğunu serileri yazarsanız çok daha iyi olur, açıkcası biraz bakındım Türkiye sayfalarına hangi cihazlar satılıyor yada satılmıyor belli değil, bütcenize uygun olanları yazın beraber konu üzerinde tartışabiliriz.

  2013 serileri malesef Türkiye girişleri halen yok bunu anlamış oldum, belli seriler dışında Distribütörler ürün girmemişler.

  2013 Serilerinde ES8000,WT50,PFL8007 gibi seriler sanıyorum artık ucuzdur alıp süper keyifle izleyebilirler.