Ptt Avm, pahalı fiyatlar Sosyete pazarı,yüksek fiyatlar korkutuyor

images

PTT AVM, Reklamlarını gördüğümde sevindim sonuçta Devlet kurumunun böyle bir işe girişmesi mükemmel düşünce, tebrik ediyorum.

Başlığıma bakıpta Ptt Avm için olumsuzluk neden derseniz, Ptt Avm yada PTT Genel Müdürlüğü bu harika düşüncesine mutlu olmamak elde değil, bu ayrı birşey !

Siteye girdiğimde fiyatlara kısa bir göz gezdirdim Devlet kurumunun bu kadar marka merakı ve inanılmaz yükselerdeki fiyat kıstasındaki amaç nedir, Halka hizmetmi yoksa Zengin kesime hizmetmi, görünen oki Halkın alabileceği ürünler yok denecek kadar az, buda şunu gösteriyor bize parası olan müşteri lazım imajını daha ilk ürünlerde görüyorsunuz.

PTT Genel müdürlüğü bu hizmetin rağbet görürse şahsen şaşırırım, çunki karşısında inanılmaz seçeneklerle çok daha ucuza ürün satan firmalar var.

Siteme Diecast model meraklıları fazlası ile gelirler, onları mutlu etmek isterdim Ptt Avm modellerinde fiyatlar çok cazip, şimdi şunu diyebilirim bakmanıza bile gerek yok !

PTT AVM sitesinde ürün seçimi kim yapmışsa her halde Amerika falan yaşıyor, Türkiyede Halkın alım gücünden bu kadar habersiz olabilmesi için. Oyuncaklara bakıyorum Diecast modeller 1:18 500 liralara kadar fiyatlar, yada oyuncakların geneli için öyle fiyatlar koyulmuşki inanılmaz ve anormal pahalılıkta, Devletin Kurumu böyle siteyi neden açtı acaba?

Cidden yazık ve üzücü sanki Orta gelirli İnsanlarla net olarak alay etmişler, 50 liraya her yerde bulabileceği ürünün emsali PTT AVM sitesinde 300-500 Liralık fiyatlarla satışta, aslında ne yazsam boş siteyi girin ve görün, üzülmemek elde değil.

Bu fiyatlarla PTTAVM için şunu diyebilirim, her halde 3 aya kalmaz siteye kimse uğramaz, zararınıda nasılsa Devlet karşılar.

Yazık cidden çok yazık, fiyatları gördükten sonra şunu sormak istiyorum Vatandaşla alay etmek içinmi açtınız?

Cevabınız evet Vatandaşla alay edip sinirlerini bozmak açtınız derseniz, sizi cidden tebrik ederim inanılmaz mükemmel bir site açmışsınız, PTTAVM ismi ise alay etmek için açılan site için hiç ama hiç hoş değil.

Devletin kurumu Halka hizmet için olmalı, Yoksul İnsanlarla alay etmek için değil, umarım Başbakanımızda bu yazıyı okur ve sitedeki fiyatları koyanlara siz nerde yaşıyorsunuz diye sorar !

Ptt Avm yöneticileri, biraz piyasalar bakın, en basit oyuncaklar bugün 6-7 liralara satılıyor, sizde aynı emsal oyuncaklar 20 liralardan başlıyor, bimde Barbie Bebek setleri 3-5 liralarda sizde 20 liraların üstünde, yada oyuncak ayılar.

Figür oyuncaklar, piyasalarda 10-50 lira arasında her yerde satılıyor siztenizde 500 Liralara enteresan ürünleri eklemişsiniz, siz kim akıl verdi cidden merak etmemek elde değil, Devlet firmasının Vatandaşların alım gücünden bu kadar umursamaz fiyatlarla ürün satma lüksü olmamalıdır.Halkın her kesime hitap etmelidir, ama PTT AVAM tam tersi malesefki.

Malesef PTT AVM, bu fiyatları ile Halkın ürün alabileceği bir site değil, paranız varsa zenginseniz, ve enteresan markalara 500 liralar vercekseniz, sizler için ideal bir site olmuş, gerçi parası olup marka tutunları için dahi fiyatlar fazlası ile pahalı.

Firma için, cazip alış verişi sitesi puanlamam: 10/1

https://www.epttavm.com/

q

Tarih: 04 02 2013

'Ptt Avm, pahalı fiyatlar Sosyete pazarı,yüksek fiyatlar korkutuyor' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Hasan Ankara dedi ki:

  bu mesajı yazdığım sayfada diecast model 1:18 e 3000Euro diyor, siz yukarıdki yazınızda ” 500 liralara …. ” diye abartarak yazmışsınız. Bu nasıl iş anlamadım.

 2. andy1 dedi ki:

  3.000 Euroluk özel restorasyon araç ve 2 senedir üzerinde çalışılıyor, hatta aynı aracın düz halini, her hangi internet sitesinden yada mağazadan 30 liraya rahatlıkla bulursunu 1:18 Burago üretimidir, sizin açınızdan yazarsam 3000 Euroluk aracın piyasa değeri 30-40 liradır, ama işin içine farklı detaylar girer, herşeyden önce işi yapan Ustanın kendisi zaten markadır, aracın pek önemi kalmıyor anlayacağınız, bu tür Ustaların yaptıkları işler için 3.000 Euro bile çok ucuz bir değerdir, Ustanın elinden çıktığı anda Koleksiyon değeri kazanırlar, 10 sene sonra ise bür tür araçları zaten sadece özel Müzayedelerde yada Müzelerde görebilirsiniz inanılmaz fiyatlarla satılırlar.

  PTT AVM eleştirme sebebim ise, Devlet kuruluşudur fiyatlara bakarsanızda normal Vatandaşların alabileceği ürünler çok az, 500 Liralık araç Minichamps serisinden bahsettim, oysaki Minichapsın 50-60 liralık serileride var, PTT AVM eleştiri sebebimde budur !

  Dünyada Devlet destekli sitelerde ürünler ucuzdur hatta inanılmaz hatta tahmin edemeyeceğiniz sayılarda bu siteleri takip eden ürün fanatikleri vardır, fiyatlar öyle caziptirki daha ürün mağazalara satışa çıkmadan önce nerdeyse ürünleri ayırtımış yani takipciler site üzerinden satış linkini beklerler !

  PTT AVM özel bir firma olsaydı zaten yazmazdım beni ilgilendirmez, PTT AVM hepimizin friması olduğu için yazdım !

  PTT AVM Yönetici kim bilemiyorum fakat arkasında Devlet desteği olan bir firmanın Yöneticisi olsaydım ilk 1 haftada ürünler çoktan satılmış olurdu, çunki Devlet perakendicilik yaparsa kaybeder zarar eder, İthalat üzerinden ürünlerini kendisi getirtirse, bırakın Türkiyeye Türk Cumhuriyetleri ve Arap Ülkelerinde dahi Milyonlara ulaşan bir Müşteri protföyüne sahip olurlar !

  Örnekmi, çok basit model arac dediniz, Çinde imalat yapan oldukça kaliteli seriler çıkaran firmalar mevcut, hatta toptan alış fiyatınıda yazıyorum 1:18 araçlar 5 ile 8 Dolar arasında görebilirsiniz ki bunlar belli paket satışlarıdır !

  Motormax örneğini vermek isterim BİM A.Ş bu serilerden ithal etti 10 binlerce 1:18 arac ve tanesi 29 Liralardan sonrasında 39 Liralardan satışa çıktı farklı senelerden bahsediyorum, sonuçmu araçlar Bim Mağzalarına satışa sunulduğu ilk 2 günde tamamen satıldılar, bu bir ticaret zekasıdır ve Bim yeni gelecek serilerinin siparişinide çoktan verdi, çunki Bim bugün 1 Milyon adetlik arac getirse 1 haftada satılacağı kesindir.

  PTT AMV ise 300-500 Liralık araclarını ne zaman satar yada kaç tane satar bilmiyorum, zaten bu modellerin meraklılarıda bu araçları diecast satan firmalardan alırlar yani, bu tür sitelere bakmazlar bile sebebi model araç toplayanlar bellidir hepside ürün satan hesaplı firmaları tercih ederler hatta bu firmalarla Müşteriden çok Dost Arkadaş olan Diceast fanatikleride vardır.

  Örnek siz Ankarada yaşıyorsunuz, ben İstanbulda ama Diecast aracı Ankaradan sizden çok daha ucuza alırım üstelikte kargo dahil, çunki firmları bilirim satanları bilirim, gidipte sitelerde ürün aramam bulsamda almam.

  Uzun detaylar oldu, PTT AVM eleştirim gerçeğinde firmanın lehine olan bir yazıdır, Devlet perakendecilik yapacaksa stokçu firmadan ürün alıp sitesine koyup satmakla para kazanmaz, örnek ürün 3 defa el değiştirir, 3 liralık ürün size geldiğinde otomatikman 15 lira olmuştur bile, üzerine satış payınızı eklediğinizde, sizden daha ucuza satan firmaları görünce şaşırmanızda çok normal olacaktır, aynen bizim şaşırdığımız gibi.

  Saygılarımla