Projeksiyon+Perde almadan mutlaka okuyun,Paranızı çöpe atmayın

x

Projeksiyon cihazı almak ilk etapta çok cazip gelebilir örnek dev bir perdede film izlmek yada televizyon izleme hayaliniz bir anda kabusa dönüşebilir, bu sebeble özellikle ev kullanıcıları projeksiyon almadan önce bir defa değil 100 defa düşünmenizde fayda var!

Neden Projeksiyon alınmaz ev kullanıcılarına öneriler ve yaşanacak sorunlar!

1. Projeksiyon cihazı alırken ev ortamında keyif almanız çok ama çok zordur televizyon izlemek ise nerdeyse imkansızdır, firmlar size bir sürü hayal ürünü süslü cümleler kurabilirler,  sakın aldanmayın çunki firmanın show roomunda hayran olduğunuz görüntü evde başlı başına bir can sıkıntısına dönüşecektir ve zaten Türkiyede anormal pahalı olan projeksiyon fiyatları ile satın aldığınız cihazı en fazla 1 ay sonra satışa çıkarmak zorunda kalırsınız.

2. Türkiyeden projeksiyon almadan önce mutlaka ama mutlaka Yurt dışı sitelerdeki yorumları ve fiyatları okumadan sakın karar vermeyin, Türkiyede şuan halen 2011 serilerinin yeni ürün gibi satıldığını sakın unutmayın, Avrupada artık satıştan kalkmış üretimi durdurulmuş seriler Türkiyede malesef yeni ürün diye satan firmların isimlerini yazmıyorum fakat siz ürünü almadan önce mutlaka Avrupadan seri numaralarını takip edin eski ürünse almayın, Avrupadan tanıdıklarınıza Türkiyedekinin yarı fiyatına rahatlıkla alabilirsiniz !

3. Cihaz alacaksanız ev için en ideal seriler kısa mesafe cihazlardır unutmayın, malesef Türkiyede sunum iş cihazları ev projeksiyonu diye satılıyor buna çok dikkat edin !

4. Projeksiyon cihazını sadece karanlık ortamda  film ve oyunlardan performans alacağınızı unutmayın, şuan Türkiyede satılan serilerle televizyon izlmeniz çok ama çok zordur, televizyon izlemek için alacağınız seriler mutlaka ve mutlaka pro ev cihazları olmalıdır, gündüz veya aydınlık ortamlarda görüntü kalitesi çok ama çok kötü bir izleme süreci olacaktır işin gerçeği izlemeniz nerdeyse imkansızdır, çunki aydınlık ortamlarda projeksiyon cihazları %90 üzerinde görüntü kalitesi düşer ve tamamen silik bir görüntü alırsınız !

5. Peki hangisini almak lazım derseniz tek tercihiniz kalıyor ev kullanıcıları için uzun mesafe projeksiyonlarda görüntü kalitesi mesafe arttıkça berbat bir görüntü ile sonuçlanır, bu sebeble kısa mesafe cihazları her zaman tercih edin ve unutmayın projeksiyon almakla işiniz bitmiyor lamba fiyatlarını ve ürünle birlikte satılan aksesuarları mutlaka kontrol edin ve Avrupadaki satılan full paketlerle karşılaştırmadan ürünü almayın, Avrupada full kutu ürün satılırken aynı ürün malesef Türkiyede sadece çıplak cihaz olarak satılıyor ve firmalar malesef ürünle verilen orjinal aksesuarları daha sonradan size para ile satıyorlar buna çok dikkat edin !

Beğendiğiniz ürünleri sitemiz üzerinden sorabilirsiniz, Hollanda profosyonel cihaz satan Arkadaşımız size bu konuda her türlü yardımcı olacaktır elbetteki ürün satışı haric.

Andy Swezniak

Tarih: 29 06 2013
Üst kategori: Projeksiyon, Şirket haberleri
Alt kategori:

'Projeksiyon+Perde almadan mutlaka okuyun,Paranızı çöpe atmayın' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Fabrizio RUSSO/IZMIR dedi ki:

  Selamlar Andy bey,
  Türkiye’de alınabilecek fiyat performans açısından iyi bir projeksiyon ne olabilir? (Panasonic bir plasmayı aratmayacak kalitede mümkünse tabi)
  Bu ürünü özellikle sinema için kullanacağım. Ayrıca az da olsa bilgisayar ve oyun içinde olabilir.
  Çok aşırı özellikli bir şey olmasına gerek yok. Yapması gerekeni yapsın yeter bence.
  Teşekkürler….

 2. andy1 dedi ki:

  Sayın Fabrizio RUSSO/IZMIR,

  Türkiyede şuan satılan serileri açıkcası takip etmiyorum, Panasonic Plazmayı aratmayacak bir cihaz için ortalama 3.000 Euro civarı bir butce gerektirir ki Türkiyede bu paraya sanıyorum normal seriler alınabiliyor.

  Optoma serileri mevcut ben pek tavsiye etmiyorum, GT750-GT760 gibi bunlar oyun amaclı tercih edilebilir fakat HD cihazlar değilerdir her ne kadar HD densede 720p destek sunan Bluray gibi yüksek çözünürlüklü resimlerde pixsel sorunları yaşanabiliyor, yani görüntü HD çözünürlüğü desteklesede buyuk görüntülerde perde üzerinde pixsell ayırt edilebilir, gök kuşağı etkisi aynı şekilde yaşanabilir.

  Sadece optoma olarak algılamayın, bu tür serilerin için normal dememiz gereli. Yurt dışında tandıklarınız varsa, 400 Euroya kadar bu cihazlardan buldurabilirsiniz, butceniz fazla yüksek değilse bir süre yeterli olacaktır.

  Andy Swezniak

 3. Fabrizio RUSSO/IZMIR dedi ki:

  Ben esasında kendi Led TV’den çok da memnuniyetsizlik yaşamıyorum. Ancak evi değiştirip daha büyük bir eve geçtiğimizde özellikle de bilgisayar olarakta kullandığımda 4mt’den 42″ küçük gelmeye başladı. Biraz da bu durumdan dolayı projeksiyon aleti araştırıyorum. Tabi sadece bilgisayar değil sorun sinema olarakta küçük geliyor Tv. Güzel bir projeksiyon aleti olarak hangi marka modeli tavsiye edersiniz?
  Örneğin bir Benq w1070 veya Optop hd25e sizce hangi kategoriye girer?

 4. andy1 dedi ki:

  Sayın Fabrizio RUSSO/IZMIR,

  Benq Bana göre bir adım daha ideal bir seri, hem kontrast hem renk değerleri oldukça yeterlidir. Benq diğer avantajı loş ışıkta dahi resmin yeterliliği tatmin edicidir, hatta 2 sene oldu sanırım Arkadaşım hediye Benq ST710 almıştım o dönem Optoma GT750 Türkiyede inanılmaz tavsiye ediliyordu ki ben tercihimi Benq serisinden yana kullandım, sonuçta salonun uç kısmında dev perdede 220×200 cm film oynarken, Arkadaşım salonun diğer ucunda ışık acık şekilde oldukça keyifle Akşam yemeğini yiyebiliyordu.

  Bir çok cihazda ışıkların tatamı ile kapatılması gerekir, acıkcası bu benim sevmediğim detaydır bu sebeble Benq tercihi yapmıştım.

  Optoma HD25 kötümü hayır her ikiside keyif alacağınız seridir.

  Andy Swezniak

 5. Fabrizio RUSSO/IZMIR dedi ki:

  Anlıyorum. Bende araştırmamı biraz genişlettim ve Panasonic’in de çok güzel projeksiyonları olduğunu gördüm. 2. el Panasonic ae1000 buldum ancak fiyatı biraz yüksek geldi. Ürün yeni değil eski ancak sağlam bir ürüne benziyor. Sadece kumandası bile beni etkiledi açıkçası. Diğer yandan 3d olmaması biraz da olsa düşündürüyor.
  Aklıma gelmişken…Asus GTX 760 direct cu II OC ekran kartı ile 3d görüntü alabilir miyim? Veya buna uyumlu donanım mı satın almam gerekiyor? (TV, gözlükler,vs vs)

 6. andy1 dedi ki:

  Sayın Fabrizio RUSSO/IZMIR,

  Bence eski ürünlerden uzak durun lambası değişen ürünü ise şahsi fikrimdir para verip alamam. İki misli para veririm fakat orjinal garantili ürünü alma taraftarıyım. PC üzerinden 3D görüntüyü cihaz destekliyorsa alabilirsiniz.

  Tekrar ediyorum özellikle Projeksiyonda ikinci el ürünleri alırken, satıcı ile ürün geri iade konusunu net ve nalaşılır şekilde konuşmalsınız. Elektornik cihazlarda kullanılan evde hiç bir sorun yokken siz aldıktan 3 ay sonra cihaz çöp halinede gelebilir, her evin nem değerleri ve voltaj değerleri farklıdır, cihazı almadan serial üzerinden servis kontrolu yaptırmanız ise şarttır.

  Karar elbetteki sizindir.

  Andy Swezniak

 7. Onur/Kayseri dedi ki:

  Merhaba bende bir projeksiyon almak için ciddi araştırmalar yaptım fakat kararsız kaldım. Evde yoğunlukla ps4 ve sinema izlemek için kullanacağım bir projektör aramaktayım. İlk gözüme çarpan optoma w303 oldu biraz araştırınca benq wm519 ve wm523’ü gördüm. Daha sonra optoma gt760 ve benq w1070’i gördüm. İlk modeller fiyat olarak cazipler açıkçası sizce benim işimi hangi modeller daha iyi görür. Birde benim şu andaki evimde ortalama 3m den yansıtabileceğim tavandan. Ama ev değiştirirsem veya daha dar bir alanda kullanmak zorunda kalırsam diyede düşünmekteyim açıkçası. Perde olarak xblack 240*200 cam tozlu perde düşünmekteyim tavsiyeleriniz ve yorumlarınızla beni aydınlatırzsanız sevinirim

 8. andy1 dedi ki:

  Sayın Onur/Kayseri,

  Üç metrelik mesafe oldukça yetersiz yani bu durumda pekte fazla şansınız kalmıyor. Kısa mesafe serileri tercih edin Optama veya Benq ST serilerine bakabilirsiniz. Kısa mesafeli cihazlarda 2 metre bir mesafe oldukça yeterlidir.

  Cam tozlu tozlu perdeler denilsede işin gerçeği herkes Türkiyede perde yazar çizer neye göre yazarlar neye göre tavsiyeederler, anlamasıda zordur. 500 Euroluk cihaza 500 euroluk perde alın demek çok komik bir cevap oluyor, bu perdeler genelde profosyopnel sistemler içindir, normal kullanıcı için stanadart bir perde yeterli olacaktır. Butceniz yeterli ise bir şeydiyemem fakat butcesi sınırlı olan Arkadaşlarımızda satıcıların gazına gelmesin.

  Porjeksiyon kullanımı en başta keyiflidir sonrası ise verdiğiniz paraya üzüleceğiniz bir sürecide otomatikman başlatır, kinci el cihazlardan ise uzak durun. Bu cihazlar lanmabsı değişmiş ürünler olabileceğinden performansıda düşük olacaktır, Size her ne kadar orjinal lambadır densede tavsiyem ikinci el cihazları alırken çok iyi düşünün. Bir süre sonra sıkılacağınızdan yok pahasına cihazı satmak durumunda kalanları fazla gördüm.

  Andy Swezniak