Plazma tv Logo izi Burn in temizleme,Full Dvd temizleme indirin

Sizlere geç kalmış bir yazımı nihayet verebiliyorum, gecikme için kusuruma bakmayın.

Sitede gerekli detaylar ve açıklamalar mevcuttur. Okuyabilir ve indirebilirsiniz.

Screenshot_3

PAL Plasma TV Logo Removing DVD (71 MB)

Screenshot_7

Screenshot_4 Screenshot_5 Screenshot_6

Tarih: 28 10 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

'Plazma tv Logo izi Burn in temizleme,Full Dvd temizleme indirin' hakkında sorular, açıklamalar

 1. ismail-sivas dedi ki:

  andy hocam emeğiniz için teşekkürler.. bu programı dvd ye yazdırıp mı kullanacağız?

 2. andy1 dedi ki:

  Evet, Dvd yazdırıp kullanabilirsiniz veya pc üzerinden bu işlemi yapabilirsiniz internet bağlantınız var ise.

 3. Fehim dedi ki:

  Yeri değil ama hala sirius XM bekliyorum gelişme falan varmı

 4. andy1 dedi ki:

  Mlesef bir sonuç yok henüz.

 5. Gökhan Mersin dedi ki:

  Merhaba Andy;

  st60 forumunda sormuştum aslında bu linki baya aramıştım ama bulamamıştım :)

  Şimdi vt50 de logo yanığı dedigim klasik teknoloji mağazası hatası diyebilirim.

  Mağazadalarda tv lerde sabit reklamlar döner her ay farklı markanın uzunca bir süre sanırım dinamik mod da veya normal mod da tam bilmiyorum günlerce belkide 1 kaç ay LG reklamına mağruz kalmış bir cihaz sağ alt köşede bariz iki iz var ki sanıyorum bu logo izidir diye umut ediyorum :) çünkü bulabildiğim en temiz çiziksiz 55vt50 yi bulabildim malum kapalı kutu türkiyede yok. Servis ile görüştüm problemi anlattım garantiye girmediğini söyledi hoş aslında plazmalarda tek çıkabilecek temel sorunlardan birisi logo yanığı-izi nasıl garantiye girmez anlamış değilim :) her neyse onlarında sadece kaydırma çubuğu olayını yaptıklarını ve 3 4 gün tv yi hiç kapatmadan bunu yaparak geçirebildiklerini söylediler tabi yanık değilse ve 1 kere kapamak zorunda kaldım yer değiştirken yaklaşık 7 saat falan çalışmıştı çıkarken tekrar tv yi açık bıraktım yakşık bir 15 saat daha açık kalacak ve 1 hafta inatla bunları çözmeye çalışacağım.

  Yalnız bana bu kaydırma çubugundan daha etkili olabilecek çözüm yinede karıncalı görüntü gibi geliyor ve daha mantıklı oldugunu düşünüyorum. Lakin tv ayarlarında zaman ayarlarını off konumuna getirsemde tv karıncalı boş yayında kendini otomatik kapatıyor henüz başka bir ayarı varmı göremedim kapanmasına engel olamadım.

  birde bu dvd formatını deneyeceğim. Bunu denerken herhangi bir ayara getirmem gereklimi ve kaç saat kaç gün bu dvd yayınını sürdürmemiz gerekli. yani kısaca tv de bu logo izi giderme tam olarak hangi ayarda ne kadar bir süre yapmamız gerekli tv arada kapansa problem olurmu yada hiç kapatmadan devamlı mı olcak.

  Saygılarımla;

 6. andy1 dedi ki:

  Lpgo izi eğer nurn in değilse %99 ortadan kalkacaktır, biraz zaman alabilir. Eklediğim DVD indirin ve paneli bu DVD ile yeniden tarama yaptırın büyük ihtimallede logo izleri kaybolacaktır.

  Standart tv modunda deyein analog yayın seçili yapın, kapanmayacaktır.

  Dvd üzerinden zaten göreceksiniz otomatik olarak karıncalı ekran dediğimiz statik 720p olarak çalışacaktır yani pixseller tamamı ile katif veya full tepki verecektir, Dvd bittiğinde ise sanıyorum sorununuzda bitmiş olacaktır.

 7. ismail-sivas dedi ki:

  andy hocam bu DVD yi bir türlü yazdıramadım. acaba bir hatamı yapıyorum. anlamadım.

 8. andy1 dedi ki:

  Yazdıramadım derken, dvd diskemi yazılmıyor?

  Veya yazdınız okumuyormu? Format değiştirin, avi veya mpeg olarak yada dvd playerinizin desteklediği her hangi bir formatta olabilir.

 9. ismail-sivas dedi ki:

  üstat dvd ye yazdırdım. ancak ben USB bellekten oynatmayı tercih ediyorum. VOB formatıyla oynatıyor. plazmam da (VT50) VOB formatlı videoları destekliyor. 15-20 dakika aynı videoyu oynatmama rağmen plazmadaki logo izleri hala silinmedi. acaba videoyu birkaç saat mi oynatmalıyım?

 10. andy1 dedi ki:

  İsmail Bey,

  Logo izleri temizlenmiş olabilir, fakat harici cihazlarınızı ve kablo bağlantılarını kontrol edin.

  Örnek Volatj eğer sorunlu ise veya oaneli bağladığınız prizde topraklama sorunu var ise logo izleri temizlensede tekrarlamaya devam edecektir.

  Tavsiyem, panale bağladığınız her cihazın çıkışını ölçtürün her hangi statik akım varsa, akım önleyici apartlar bağlayın fiyatları ucuzdur.

  Video full olarak oynatın, panel görünü ayarlarında 16:9 resim gibi kısıtlanmış özellikler var ise açın. Sonrasında panel üzerinden tekrar temizleme işlemini 2 saat kadar yaptırın.

 11. gürkan-denizli dedi ki:

  55 vt 50e de gökhan mersinli gibi sağ köşede lg logo yanıgı var.diğer arkadaşların sorunları çözüldümü? ne yapapilirim?iimdatt

 12. andy1 dedi ki:

  Gürkan Bey,

  Öncelikle paneli taktığınız prizin topraklamasından emin olun, eski bir prizse %100 topraklması olan yeni bir prizle değiştirin, hd recevierin çıkışlarını ölçtürün statik bir akım olabilir ve logo izlerinde devamlı tekrar eden sorunlara yol açar.

  Sonrasında ise panelin orbiter özelliğini aktifleştirin duruma göre 2-3 saat tarama yaptırın, internet üzerinden logo izlerine karşı videolar mevcuttur indirip panel üzerinde çalıştırabilirsiniz, sitemde video linki vardır.

 13. gürkan-denizli dedi ki:

  1 kv ups cihazı var kaydırma yaptırıyorm her gün 12 saat .kaydırma anında logo yanıgı belli oluyor. ama normal tv izlerken logo yanıgı gözükmüyor.kendi recever kullanıyorum.tv çok fazla memnunum.servise vereyim mi?

 14. andy1 dedi ki:

  Gürkan Bey,

  Eğer görüntü anında logo izi görünmüyorsa sorun yok demek gerekir, isterseniz paneli analog boş ekran aypın yani her hangi bir kanal olmadan düz görüntü ve tekrar orbiter özelliğini aktif, edin.

  Servise elbetteki sormanız faydalıdır, Türkiyede servislerde statik yıkama varsa panelinizde logo izini çözerler.

 15. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba Andy1 bey İlk başlarda bu logo izi konusunda biraz acemiliğin verdiği nedenle fazla hassasiyet gösterdiğimi düşünüyorum çünki daha önce hiç plazma kullanmamıştım. Sizin de söylediğiniz gibi logo tv eskidikçe daha az oluyor. ben orbiteri haftada 1 yada ayda 1 çalıştırıyorum yeni aldığımda logo izi zor siliniyordu fakat eskidikçe şimdi orbiteri çalıştırmasam bile kendiliğinden siliniyor. Zaten normal görüntüde görmüyorsak bu logo izi sayılmaz birazda bu orbiterin beyazı bizi yanıltıyor diye düşünüyorum Panasonic bu sistemi, iyi düşünmüş fakat böyle bir yanıltma yada yanlış anlaşılma oluyor. Benim bir tecrübemde TRT 1HD kanalı en çok logo izi yapıyor başka kanallarda pek yaşamadım. Bu da çok ilginç geldi bana örneğin ben en çok BBC HD seyrediyorum hiç iz bırakmadı fakat TRT1HD yarım saat seyredeyim iz kalıyor fakat sonra kendiliğinden azalıp gidiyor inceleri kendiliğinden azalmıyordu orbiterle oluyordu sadece. Saygılarımla

 16. andy1 dedi ki:

  Erdem Bey,

  Net olarak yazmam gerekirse, bugune kadar farklı plazma serileri kullandım test ettim evet bazı serilerde anlık logo izleri oluşabiliyordu bunun tek sebebi ise ki bunu çok net ve kesin verilerle yazıyorum panelle alakasız logo izleri oluşmasında en büyük etken, harici cihazların ve voltajın etkisi inanılmaz, sağlıklı bir sinyal ve akım alışverişi olan evlerde bu sorunu görmek çok zor.

  Arkadaşımız her hangi bir recevier kullanmıyor, sanıyorki card desteği olduğundan logo izide olmaması gerekir, panele doğrsu akım gitmiyorsa dalgalanmalar oluyorsa belli kanallarda iz yapması normaldir, fakat logo izleri kalıcı değildir. Diğer burn in yanıklarında ise yapacak birşey kalmıyor zaten, bu sadece plazmalara özgü değil LcdLed panellerde oluşan bir sorundur ve LcdLed panellerde oluşan logo izleri çok daha berbattır net olarak panel üzerinde kapalıyken dahi kanal ve görüntü izi rahatsız edici şekilde kalıcı olacaktır.

 17. Erdem Antalya dedi ki:

  merhaba Andy1 bey bu konudaki verdiğiniz bilgiler doğru ve aslında bir çok kişinin önemsemediği detaylar. aslında önemsenmesi gereken detaylar. Benim düşüncen sanki Panasonic Plazmalarda orbiteri çalıştırdığınızda beyaz fonda bazı izler oluyor normalde bu izleri yayında görmüyorsunuz fakat bu izler bir süre sonra kayboluyor arkadaşımız yayında iz görünmüyor diyor. Bende farkettimki bazen orbiterde görünen izler yayında görünmüyor. Bunu arkadaşlar acaba iz olarakmı algılıyorlar diye düşündüm. Çünki ilk zamanlar sizin verdiğiniz detaylar sonucunda aynen sizin söylediğiniz şekilde eskisi kadar hassas değil ekisi kadar iz kalmıyor.Şunu belirteyimki ben bu konu kafama takıldı logo ların yapılarını biraz incelediğimde örneğin mat beyaz ve şeffaf logolar kesinlikle iz yapmıyor çok parlak ve keskin beyaz renk olan ve keskin hatları olan yayınların logoları biraz daha kalıcı oluyor örneğin TRT 1HD parlak beyaz ve keskin hatlı bundan dolayı iz yapıyor. Bazı kanallar bunu bildiği için yada tesadüf olarak logo dizaynı mat ve şeffaf aslında buna bütün kanallar dikkat etse bu sorun %90 azalır diye düşünüyorum. Çünki bunu özellikle denedim 2 Saat bir kanalı ve diğer kanalı da aynı süre seyrettiğimde logosu parlak ve keskin olan kalcı oldu bir süreliğine diğeri hiç iz yapmadı. saygılarımla

 18. andy1 dedi ki:

  Erdem Bey,

  Logo izlerini farklı şekilde deneyin örneğin TRT kanalo logoz izi bırakıyorsa panel ayarlarınıza bakın 16:9 sabit ekran ise otomatik olarak yapın, çunki Plazmalarda en büyük özellik her 10 dakika süre içinde panel pixselleri kısar ve yeniden açar bu gözle algılanmaz, örnek 16:9 sabit traöada ekran genelde bunu yapamaz yapsada normalde panel her bölgeyi belli oranlarda büyütüp kucultuğunden logo izleride kalıcı olmaz.

 19. gürkan denizli dedi ki:

  .bekliyorum.lg izi var teknosa sagolsun sattıkları ürün ayıplı bir ürün çok çok ilgileniyorlar somayın gitsin..iz beyaz ve yakın izlerde belli oluyordu.tv memnun olmasam iade edecegim.mersinli arkadaş sorunu nasıl çözmüş anlayamadım.

 20. andy1 dedi ki:

  Sayın gürkan denizli,

  Paneli iade edin eğer sorun bahsettiğiniz gibiyse burn im için yapacak fazla birşey yok, sizinde dediğiniz gibi yaıplı bir ürün satılmış ve beğensenizde vakit geçirmeden iade sürecini başlatın.

 21. GÜRKAN DENİZLİ dedi ki:

  İADE ETMEK O KADAR KOLAY OLMUYOR..HNM.GERİYE VERDİRMİYOR. AYNI TV İSTİYOR.ODA YOK.GÖKHAN BEY VE İSMAİL BEY BU SORUNU NASIL ÇÖZDÜLER? YAZSALARDA ÖĞRENSEK.BU TV KULLANAN KESİNLİKLE BAŞKA TV İSTEMEZ BENCE.

 22. andy1 dedi ki:

  Sayın GÜRKAN DENİZLİ,

  Servise telefon açın, ve aynı panelden istediğinizi belirtin size mutlaka yeni bir panel bulunur, veya firmanın Türkiye distribütörüne yazabilir ve panel değişiminde şuan kullandığınız panel şartı ile değişim istediğinizi belirtin.

 23. GÜRKAN DENİZLİ dedi ki:

  55 vt 50 paneli hiç bir yerde yok.distribütör uyuyor.yada panel degişecek. panel degişimi garanti kapsamına girmiyor.bizim iş mahkemede biter.meşhur elektronık magazası arayıp sormuyor bile.çünkü uygulayıcı kanun yok.ama ne olursa olsun dava acacagım.kaç senede biter bilemem.ama sonuçu yazarım.hele kazanırsan her yerde yayınlayacagım.cümle alem için her yerde yayılayacagım söz.

 24. andy1 dedi ki:

  Sayın GÜRKAN DENİZLİ,

  Siz paneli yeni aldınız ise veya şuan panel arızası var ise değişim yapılmak zorunda sonuçta garanti kapsamında olan bir cihaz sahibisiniz. VT50 zaten eski bir seri bu sizi ilgilendirmiyor, Distribütör aynı seriyi bulamıyorsa emsal seri ile değişim teklif eder örnek VT60 serisi öenerilebilir.

  Elbetteki hakkınızı aramalsınız, verdiğiniz para ve Ülkenin yasaları bellidir hiç bir firma sorunlu ürünü değiştirmem diyemez.