Led Televizyon 2013 LG Krallığı başlıyor!

x

Özellikle Türkiyede cahillik diz boyu, modülle konuşan ama cihazlar hakkında en ufak bilgisi olmayanlar İnsanların paralarınıda çöpe atmalarına sebeb oluyor, modül teknolojisi artık geride kalmıştır, 5 sene öncesine kadar modül üzerinden tv tercihi yapılabilirdi bugünse modül üzerinden tercih yapıp televizyonu Sharp yada, Panasonic modül kullanıyor diye almak tek kelimeyle saçmalıktır !

Modül deyince İnsanları yanıltan bu şahıslar bilerek İnsanları kandırıyorlar, oysaki yeni serilerin nerdeyse tamamı bilgisayar teknolojisi ile tasarlanıyor, pixsel yapılarına kadar, tamamiyle artık cihazlar değişti !

Burda LG-Samsung panellerin hakkını vermek lazım, son 2 senedir ciddi yeniliklere imza attılar, işin temelinede bakarsak, bugün itibarı zedelenmeye çalışan Samsung ve LG modül üretimlerinde halen tartışmasız ilk sırada yerlerini korumakla kalmıyorlar Dünyada tamamen rakipsiz hale geldiler !

xx

Sharp,Panasonic,Toshiba kısaca Japon devleri diye tabir edilen firmlar kore modüllerini kullanıyorlar, oysaki bazı cahiller çıkıp modül üzerinden cihazları karalıyorlar !

Cahil dememe kimse alınmasın, çunki bu cehalettir, LG IPS panel yetersiz derler fakat aynı IPS modül panasonic serilerinde harikalar yaratır IPS-ALPHA degil LG IPS modüllerden bahsediyorum, modül devri kapanmıştır artık !

Sony bugün Samsung ile ortak S-LCD moüler üretimlerine devam ediyor, çunki gelişen teknolojide konuşan tek gerçek var cihazların resim işlemcileri ve kullanınlan Chip teknolojisidir yani modül teknolojisi değil !

Bu yazımı Türkiye ve Avrupa için hazırladım, sebebi nettir, Avrupadan yazılarımı otomatik çeviri ile takip eden Arkadaşlarımız dahi, bir takım gerçeklerin her geçen gün farkına varıyorlar !

2013 senesi Mart ayından itibaren Televizyon üreticileri için milad anlamı taşıyor, bir çok firma ya tamam diyecekler bazı serilerin üretimlerine son yada üretimi belli Ülkeler için farklı büyüklüklerde üretecekler ki başta Panasonic ve Sony geliyor, yada devam kararı alacaklar !

LG 2013 senesinin tartışmasız Lideri olmaya tek aday firma görünüyor, yeni geliştirdikleri cihazlar tek kelimeyle mükemmel, piyasalara çıktığında bugün yazdıklarıma hak vereceksiniz !

xxx

Samsung ES8000 üzerinden yeni serilerinde tartışmasız yine en büyük pazar payına sahip olacak firmaların en başında geliyor !

Panasonic ise sessizliğini koruyor gerçek manada çok zor bir seneyi yaşadılar ve yaşamaya devam ediyorlar !

Sharp yeni serisi ELİT ile başarı sağlarmı ? bana göre çok zor, LG aynı serinin prototipinde tartışmasız Sharp karşında üstün, yeni geliştirilen Sharp RGB-Y kalibarsyon değerleri halen zayıf, LG üretimi RGB-W renk kalibrasyonu ise nerdeyse mükemmele yakın !

Özetlersem, Modül dönemi bitmiştir, Mdül üzerinden konuşanlara tavsiyem ise Lütfen teknolojiye saygı gösterin 10 sene öncesinden kalan bilgileriniz ile İnsanların paralarını çöpe atmalarına sebeb olmayın !

Tarih: 20 12 2012
Üst kategori: LG, Şirket haberleri
Alt kategori: |

'Led Televizyon 2013 LG Krallığı başlıyor!' hakkında sorular, açıklamalar

 1. İzmir Adem dedi ki:

  Merhaba sizi ilgi ve hayretle takip ediyorum birkaç gündür. LG ile ilgili yazınızı da çok beğendim. Türkiye’de herkes herşeyi biliyor maalesef . Bu aralar ben de LCD led tv alma arefesindeyim. Aklımda sizin de incelemesini yaptığınız wt50, dt 50 , es7000 ya da lg lm960v bu Tv’lerin performansını ve özelliklerini fazlasıyla beğendim. Öncelikle sd yayın , 3d performansları ve film izleme özellikleri benim için önemli.- Tabiki harici cihazlar önemli-
  Şimdi size fiyat performans faydasını göz önüne alırsak – hepsinde gözlükler dahil bu arada- hangi ürünü tercih etmeliyim sizce ya da hangileri öncelikli olmalı. İlginiz için şimdiden teşekkürler

 2. andy1 dedi ki:

  Serilere bakarsak LcdLed tercihinizi görmek mümkün, bu sebeblede Led serilerde aslında tek önemli etken televizyon satnadart SD görüntülerdeki performansı öne çıkar, SD yayınlarda malesefki bu işi yapabilen cihazların sayısı fazla değildir.

  WT bu konuda bir adım önde, SD yayınlardaki resimin ekrara dağılımı iyi seviyelerdedir, Lg 96 aynı şekilde, Dt ise 3 sıraya koymak gerek fakat bu seride 3D görüntülerde harika işler çıkarıyor şöyle demeliyim Samsung ES7000 ve DT50 aynı katagoriye koymak gerekli, burda Samsungun avantajı ise gözlüklerinin mükemmel ve sorunsuz cihazla uyuşmasını göz ardı edemeyiz, üst seviye hd reciver veya medyabox var ise SD kaliteside fazlası ile memnun edecektir !

  Fiyat kıstasını bilemiyorum, bu sebeble sadece şunu demek isterim ES8000 serisin bütcenize uygunsa muhakkak diğer cihazlar ile laptopunuzla gidip farklı görüntülerle denemenizi tavsiye ederim.ES8000 uydu alıcısı vasat olmasıda sorun değil cihaz resim eşleşmesinde harika işler yapıyor.

 3. İzmir Adem dedi ki:

  Devamı…. Sd yayın bakımından lg 760s ya da lm860v de iyiyse tercih edebileceğim ürünler bu tv ler hakkında da tavsiyenizi almak isterim

 4. andy1 dedi ki:

  İki cihazda özellikler ve donanım bakımındar nerdeyse aynıdır, sadece kasa detayları varklı.

  760S,765S her iki cihazda birebir aynı diyebiliriz bunların tek farkı düz seriler olması. LM860V ise çift çekirdekli L9 işlemciye sahip.

  Cihazlar alınırmı evet, kaliteli HD reciver var ise keyifle izlersiniz.

 5. İzmir Adem dedi ki:

  47Wt50 ile 46 es8000 karşılaştırıldığında hangisini tercih edersiniz tercih sebepleriniz nelerdir

 6. İzmir Adem dedi ki:

  Tekrar merhaba 42dt50 ile 46es7000 arasında da bir değerlendirme ve sonuçta tercih nedenlerinizi yazabilirseniz çok memnun olacağım

 7. andy1 dedi ki:

  ES8000 Samsung Amiral serisidir yani en üst serilerden, cihazın bugünki performansı ise mükemmele yakındır, hatta bazı detaylardan ele alırsa VT50 kalitesinde resim kalitesine sahip.VWT50 ise bakın alınabilecek serilerden bir tanesidir ama Samsung kadar İnternet erişimi+3D gözlük konusunda iyi değildir, hatta bugün Samsung gözlükleri tercih eden panasonic kullanıcılarının sayısıda artmaktadır.

  SD veya HD yayınlarda ise başa baş resim kalitesine sahipler.Burda benim tercihim elbetteki her iki cihazda olmazdı çunki Plasma kalitesi benim için kıstastır cihazları plasma serilerinin ürettiği detaylara göre tercihim değişir.

  Bu sebeblede fazlasi ile tv değiştirdiğimden en verimli ve sorunsuz cihazlara bakarım, tuaf bir eşleşme olacak gider ET50 ve ET5 alırım, fiyatı ve perfomansını değerlendiririm.Üreticiler amiral serilerinde klasik detayı eklerler THX modu, düz serilerle normal serileri ayıran en blirgin özellikte budur.

 8. andy1 dedi ki:

  Bütcebiz var ise, ES8000 alın, çunki cihazları kıstas yaparsak şuna emin olun, üreticilerin kendi serileri daha o kadar minimum farklar varki, inanamazssınız, örnek x seride 3 hdemi giriş var diğerinde 4 bu dahi farklı bir seri gibi lanse ediliyor ve bir anda üst seri diye piyasalara sunuluyor, oysaki görüntü kaltesinde fark yoktur.

 9. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba Andy1 bey öncelikle uzun zamandır yazışma imkanı olmadı iş değişikliği yapmam nedeniyle zaman bulamadım umarım iyisinizdir. Size bir konuyu danışmak istedim. Abime bir Panel alacağız yaklaşık 1 haftadır araştırma yaptım sonunda bir model dikkatimi çekti. LG 47 LA 640 S bu model 3000TL civarından 2099 TLye inmiş Fiyat oldukça uygun özelliklerini incelediğimde standart her şey var olarak görünüyor benim en çok hoşuma giden çerçevesi siyah çünki krom çerçeveli TV ler görünüm olarak şık fakat izleme konkoforu olarak pekte iyi değil. Sizin bu model konusundaki fikrinizi almak isterim. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla

 10. andy1 dedi ki:

  Erdem Bey,

  Merhaba yeni işiniz hayırlı olsun, LA640 bir önceki serisinin daha doğusu şikayetlerin sonucunda belli oranda yenilneip farklı seri ile sunulan bir seri dememiz gerekiyor, İnternet bağlantı proglemleri olan bir paneldi bu seride devam etmiş sonradan yazılımla sorunu halletmişlerdi.

  Alınırmı derseniz, yaz dönemi bu seri 1700 liraların altına iner banaga göre biraz daha düşecektir, dönemini kapamış seriler olarak bakmanız gerekir, firmalar bu serileri talep olana kadar fiyatları düşürmemeye çalışırlar sonrasında ise üreticisine geri döner yada farklı şekilde satılırlar.

  Alınırmı bu konuda mutlaka alın diyemem, tercih edilecek seriler arasında elbetteki Samsung aynı serilerini düşünürsek ve Samsung ışık sızması problemlerinide sayaraksak tabiki tercih edilebilir.

  Saygılarımla

  Andy Swezniak