Philips PFL7007 Test,Detay sonuc

dc

Philpsin PFL7007 Serisini sizlere biraz farklı olarak tanıtacağım daha doğrusu bundan sonra bir çok seriyi yüzeysel değil, 2013 senesine yakışır net detaylarla vermek istiyorum, bildiğiniz gibi artık televizyon tanımı çok farklı bir hale geldi, kullandığınız harici medyaları alırken bile tvnizide hesaba katmalısınız, neyse uzatmadan, konuyu dönelim.

Philps 40 PFL7007-LTA400HL Samsung Panele sahip
Philps 45 PFL7007-LTA460HQ Samsung Panele sahip
Philps 55 PFL7007- Samsung Panele sahip altta detay özelliklerini görebilirsiniz.

PFL 7007 HiDTV  Pro-Fusion işlemciye sahip, bunun anlamı ise ATSC / DVB-T / DVB-C / ISDB-T ve analog demodülatörler, güvenli programlanabilir ulaşım akışı demultiplexer, yüksek performanslı 3D grafik, 3D TV desteği yani video decoder ( HDMI v1.4a kablo ), HD video encoder, programlanabilir dahil ses çözücü ve sorunsuz 240 hrz işleme yeteneğine sahiptir. Tabiki 2D dönüştürme özelliği ve otamatik format algılma özelliği 21:9 tvlerdede bu işlemci kullanılır.

Android Os özelliği ve desteği, merak edenler varsa bakabilirler yada sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım.Edge LED Micro diming yani kenar aydınlatmalı cihaz, 800 Hz/200 Hz lik tarama özelliğine sahip Standart Avrupa için 50 hrtz otomatik tarama üzerinden günceller,Pixel Precise HD özelliğine sahip, Dinamik Kontrasy 500,000:1 Native-doğal kontrast ise 3800:1 değerini sunuyor üst serilerde ise bu değer 4.000 ve 8000 gibi daha yüksek değerlere sahip, alt serilerde ise daha düşüktür.

Tabiki daha basit olarak bir iki detayla vermem pek panelle alakası olmayanlarında net anlayacağı bir detayla devam etmek istiyorum, Edge LED Micro diming panel yukarıda yazmasada unutmayın ben yukarıda sizlere S-PVA panelin çıplak şemasını verdim şimdi ise güncellenmiş detaylarını veriyorum.

Edge LED Micro diming panel, 800/200 hrtz üst taramaya ve en belirgin özelliği ise Perfect Pixel HD işlemcisine sahip, dinamik kontrast yüksek yani yeterli olmasına rağmen doğal kontrast oranı 3008:1 değerleri sunuyor oysaki üst serinde bu oran yani 9007 serisinde 8000:1 değerleri veriyor, diğer detaysa aktif 3D teknolojisine sahip.

Cihazın resim performansına gelelim, bir hayli fazla detaya girdim kafanız karışırsa sorularınızlada devam edebiliriz !

Tabiki benim klasik SD yayın önceliğimle başlamak istiyorum, sebebide Türkiyede halen SD yayınlar en fazla izleneneler sıralamasında öncelikli, PFL7007 Sd yayınlarda renk ve kontrast değeri ve yüksek kalitede resmi sunuyor özellike SD yayınlarında kenar işlemelerdeki hafif dalgalanmalar ve arka fondaki minimal sorunlu renk geçişleri görülebiliyor, bunun önlemini almak elinizde farklı 2 test uygulamamda sonuçlar dahada şaşırtıcıydı standart bina dışı şebekesinden gelen voltaj değerleri ile sabit voltaj cihazından aldığım görüntüler ve sonuçları farklı eğriler çizdiler. Burda yapmanız gereken cihaza hak ettiği kalitedeki harici verileri sunmalısınız, hd reciver seçimi yine diğer önemli detay bu SD yayınlardaki dikkat etmeniz gereken unsurlar, diğer türlü burda size harika mükemmel yazmam pek birşey ifade etmesin, SD yayınlarda panelin işlemcisi çok çok önemlidir, pixsel plus özelliği burda kullanabilirsiniz standart görüntü ile pixsel plus işlemcisin resmi katkısı izleyenin keyfine kalıyor, bana göre standart izleme daha keyifliydi pixsel plus işlemcisi görüntü dahada yapay resim üretiyor.

Renk kalibrasyon değeleri ise yukarda belitmiştim, S-PVA panelin avantajını görüyorsunuz doygun renkler hakim olsada siz panel üzerinden bu renkleri istediğiniz değerlere çekebilirsiniz, S-PVA panel aslında renk ve hareket geçişlerinde minimalde olsa sorunlar var, şunu unutmamalısınız profosyonel yorumla standart ev ,izleyicisinin algıladığı resim kalitesi farklıdır, hareketli görüntülerdeki bu sorunlar zaten bilinen detaylardır.

HD yayınlardaki resim kalitesi ise, hareketli görüntülerde özellikle spor karşılaşmalarında arka fon resim üretimi fena değil fakat emsal rakiplerine görede iyi seviyede değil, detay kayıpları ve geçişlerde görüntü kayıpları hissedilebiliyor

 

Puanlamam: 10/6

Andy Swezniak
Philips 40PFL7007 özellikleri!

xc

c1

c2

c3

c4

c5

Size elimden geldiğince Turkcelestirmeye çalıştım.

Tarih: 21 02 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

'Philips PFL7007 Test,Detay sonuc' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Andrea dedi ki:

  lcd or plasma think of the rm size bggier is not always better with the tv on plasma or lcd.. u will c all the pixals if the tv is to big for the viewing distance..42 is the size ive got and i sit 8 ft away from the tv. anybigger or i sit anycloser and i can c all the pixels and it is not very nice..

 2. nomercy777 dedi ki:

  merhabalar ;

  öncelikle detaylı inceleme bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Fakat kafam o kdar karıştı ki. ne yapacağımı şaşırdım. Belki yardımcı olabilirsiniz.
  55 inch pasif 3d gözlüklü full hd led bir Tv almayı düşünüyorum. Ancak hem 3d performansı hem hd performansı hem de malum sd performansı oldukça önem arz ediyor. Samsung, Philips ve LG arasında karar vermekte çok zorlanıyorum. Bu TV şu anda vat an, teknosa ve diğer elektronik marketlerde mevcut ancak sizin incelemenizden aldığı not biraz zayıf ve 3d performansı hakkında yeterince bilgi göremedim.

  Saygılarımla

 3. andy1 dedi ki:

  Üreticilerin serileri o kadar fazla inanın, bir paneli incelemek dahi bazen günler alabiliyor, şuan evde 3 tane farklı seri duruyor ve inceleme fırsatım dahi olmadı, tv test sonuçlarını farklı yapan birisiyim yani cihazı panele yapıştırıp çıkan veriler süper yada vasat veya xx ayarda böyle gibi tuaf yorumlardan kaçınıyorum, böyle yapsam inanın her gün 3 farklı panelin test sonucunu yazarım malesefki oldukça zor ve detaylı bir inceleme oluyor.

  3D performans olarak tavsiyem bellidir THX özelliği seriler her zaman bir adım öndedirler sebebi nettir daha detaylı hassas ayarlara ulaşabiliyorsunuz, bu yaralar avantajlı derken bilmeyen birisi içinde dez avantaja dönüşebiliyor.

  Samsung ES9000 serisinde bu konuda bana göre şuan piyasaların en mükemmele yakın serisidir hem ayarlar menüsü hemde gerçek manada akıllı ekran uygulmasını piyasalara sundular !

  Sorunuza dönersek, SD-HD,3D bu özelliği başarılı seriler mevcut, Samsung ES8000 Panasonic DT-WT serileri veya bütcenize göre ET serileri oldukça performanslı serilerdir.Bu kıstasımı SD performansına göre yapıyorum ve 3D performansı dediğiniz için bu serileri inceleyin.Veya sizin düşündüğüz merak ettiğiniz seri avr ise incelemişsem yardımcı olmaya çalışırım.Yayınlamadığım serileri mevcut yardımcı olmaya çalışırım.