Panik atak,Mide bulantısı,Ölüm hissi,Nefes kesilmesi,XANAX R039 2mg

x

Uzun zamandır yaşamadığım Panik atak krizlerim yine ortaya çıkmaya başladı, yaz dönemi malesefki gelen sıcaklar panik atak krizlerinide beraberinde getiriyor, sıcak, yorgunluk ile birlikte beynimizin üretiği halisülansyonlar zirve noktalarını çıkmaya başlıyor.

Hastanenin Psikiyatri bölümü acilen tedavi altına girmemi istiyor, malum Kalp kası hastasyım ve Panaik atak ile birleşince yaşadıklarıma inanamazsınız. Bu detayı yazma sebebim her hangi hastalığı olmayan sadece panik atak krizleri yaşayanları inanın kıskanıyorum, çunki %70 ölü bir kalbe sahibim resmi 5 hastaneden rapor verdiler akciğerlerimde Loblar %100 kapalı ve nefes sorunum var. Bunlar yetmiyor inanılmazın ötesinde Panik atak krizleri yaşıyorum çunki Troid hastasıyım hemde en uç noktada yani Troid Panak atağın net olarak tetikcisi biliyorsunuzdur.

Günde Propcyl 16 adet içiyorum, malesefki Ameilyat yapamıyorlar çunki Narkoz kaldıracak ne kalp nede akciğerim var ve bunla savaşmaya çalışıyorum.

Yazımı kaleme alırken istedimki, benim gibi Panik Atak Hastası Arkadaşlarıma biraz olsun moral verebileyim, çok iyi biliyorum Panik Atak geldiğinde tamamen farklı bir kimliğe bürünüyoruz, beynimiz yüzlerce farklı senaryoyu bizlere yaşatıyor, bir el bir yardım arıyoruz, kriz anında ise malesefki krizden çıktıktan sonra, dayak yemiş bir boksörden farkımız kalmıyor, tüm bedenimiz inanılmaz bir travma yaşıyor.

Benim gibi hastalıkları olmayan ama Panaik Atka krizlerini acımassızca yaşayan Arkadaşlarıma tavsiyem, beynimiz kriz anında bir çıkar yol arıyor anlık bir abğlantı yakalayamassak panik atak en zirveye çıkıyor, işte bu noktada, benim gibileri düşünün çunki sanal krizden çok AKlp kası hastasıyız ve inanın Yoğum bakıma kaldırıldığımda, Doktorlar dahi Panik Atakmı yoksa gerçek bir Kalp krizimi çözemiyorlar, çunki kalp ritimiz inanılmazın ötesinde problemi bir EKG çiziyor ve yine malesef yoğun Bakımlarda günlerce yatabiliyorum.

Hatta Yoğun bakımlarda yattığım süreleri her halde 1 seneyi geçmiştir sadece yoğun bakımlar, hastane normal yatışları saymıyorumç Panik Atak krizi geldiğinde benim gibileri düşünün!

Yoğun bakımlarda öyle şeyler yaşadımki normal Krizleri yani normal Panik atak krizlerini umursamamayı öğrendim, nefes alamamak gib, üşümek, tüm vucudumu ateş basması, titreme yada en berbatı havada uçuyorum sandığım denge kayıplarını yenmeyi öğrendim, şuan zorlandığım detay mide bulantısı ve kusma malesefki panik atağın bana en büyük hasarı verdiği beynimin ürettiği yeni bir saldırı stratejisi.

Bugün bir krizi daha farklı şekilde atlattım, öğlen başlayan Panik Atak halim yaklaşık Akşam sekize kadar aralıklarla devam etti, şuanda ise inanın tonlarca taş taşımış kadar yorugunum ve bitkinim.

Xanax verildi fakat kullanmayı şiddetle red ediyorum.

Hepinize Sevgilerimi sunuyorum, Sağlıklı Günler diyorum tabiki Panak Atak denilen ”manyak piskopat” umarım peşimizi bırakır.

Saygılarımla

Gökhan Erol

Tarih: 20 05 2013
Üst kategori: Sağlık-İlaç-Öneriler
Alt kategori:

'Panik atak,Mide bulantısı,Ölüm hissi,Nefes kesilmesi,XANAX R039 2mg' hakkında sorular, açıklamalar

 1. erdem körüklü antalya dedi ki:

  Merhaba bende yaklaşık 2 yıl önce panik atak rahatsızlığı nedeniyle 1 yıl kadar bu bahsettiğiniz ilacı ve yanınında 2 farklı ilacı 1 yıl kullandım. rahatsızlığım çok yavaş bir şekilde azaldı ve şu anda 1 yıldır bu ilaçları kestim. Şu anda çok iyiyim hatta o kadar iyiyim ki panik atak nöbetleri yok oldu diyebilirim 1 yıl içerisinde çok hafif 2 kez nöbet geçirdim fakat ilerlemedi. Şunu farkettim insan biraz kendinin doktoru olmalı diyorum ben.

  Şöyle ki hayatınızı gözlemleyip ters giden birşey yada bu panik atağı tetikleyen nedenleri bulmanız gerekmektedir. Ben buldum ve bu nedenleri hayatımdan çıkardım. İnanırmısınız kullandığım ilaçlar %20 faydalı olduysa %80 bu tespitimin faydası oldu. Bu rahatsızlığı yaşadığımda bu konuyu çok araştırdım. Nedenlerini yada bu rahatsızlığı neyin oluşturduğunu öğrenmeye çalıştım.

  İnanın Psikiyatristin tek yaptığı şey size ilaç yazıp göndermek bu bence yeterli değil. ilaçlar sadece bu yaşadığınız nöbetleri veya etkilerini azaltmaya yöneliktir. Bu demek değildirki ilaç kullanmayalım tabiki doktor uygun gördüyse kullanacağız.Toplumda çok yanlış bir kanı var bu ilaçlar insanı uyuşturuyor diye bir süre sonra bırakıyorlar buda rahatsızlığın bumerang gibi geri dönmesine neden oluyor. Sadece yaşadığım tecrübeyi paylaşmak için yazdım bunları size geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim.

  Saygılarımla.

 2. erdem körüklü antalya dedi ki:

  Merhaba Merhaba Daha önceki yazımda yaşadığım tecrübeyi anlatmıştım. Şimdide Görüştüğüm bir Psikolog’un bana anlattıklarını akyarayım. Panik atak rahatsızlığı genellikle Vicdanlı, Sorumluluk sahibi ,Hassas ,Dürüst,Duyarlı İnsanların yakalandığı bir rahatsızlıktır Bunun dışında Ailesel ve genetik yatkınlıkta etkendir. Yani diyebiliriz ki Rahat, Sorumsuz, Vurdumduymaz,Soğuk, Vicdansız,Acımasız Kişiliğe sahip insanların bu rahatsızlığı geçirme ihtimali daha az. Bunun yanısıra Prestij kaybı veya mevki kaybı bunu takip eden maddi sıkıntılar bu rahtsızlığı tetikleyebilir. Yada çok sevdiğiniz birinin kaybı bunu takip eden büyükbir trajedi bunu tetikleyebilir. Çalıştığınız iş yada iş arkadaşlarınız bunu tetikleyebilir. Örneğin beni tetikleyen en önemli konu buydu. Bu nedeni hayatımdan çıkarmaya karar verdim ve işimi değiştirdim ve bunu yaptıktan sonra rahatsızlığım yok oldu diyebilirim. Tabiki her insanın nedeni farklı olabilir. Saygılarımla.

 3. andy1 dedi ki:

  Panik atak işin gerçeği toplumumuz bilinçsiz ve bu hastalığı ciddiye alan yok, duyarsızlık kısaca.

  Bende panik atak Kalp krizi sonrası başladı, aslında bilmiyordum bile, tuaftır Doktorlarda anlayamadı sebebi ise geçirdiğim kalp krizinin çok ağır olması ve eve geldiğimin 3 günü tekrar kalp krizi geçirdim, sonrası ise size abartı gelmesin 8 senemin 1 senesi yoğun bakımlarda geçti, Doktorlar Kalp kaslarım ölüdüğünden Panik Atakmı yoksa Kalp sorunumu emin olamadılar, ekg diğer testler anormal çıkıyordu.

  Panik atakla yaşamaya alıştım, bir çok kriz öncesi gelen tetiklemeyi öğrendim bazen fazlası ile zorluyor ve beyin enteresandır farklı farklı panik olasılıklarını yaşatıyor, yinede alıştım demeliyim.

  Türkiye’de duyarsızlıklar inanılmaz, İnsanlar acımasız ve merhametsizler, dediğiniz gibi hassas İnsanlar topluma yem oluyor Kötüler ise saltanat yaşıyor, çunki merhametten ve İnsanlık onurndan haberleri yok daha doğrusu Vicdan kavramını bilmeyen Ülkedeyiz.

  Ben şuan Engelleyim zaten, çalışmıyorum Panik atakla yaşayanlara ALLAH yardım etsin, gerçektenm çok zor yaşamayanların bilmesi anlaması imkansız.