Panik atak hastalarına dizi ve haber izlettirmeyin.Panik atak tetikleniyor.

x

Bugün sizlere bir çok Ailenin farkında olmadan Panaik Atak hastası Aile fertlerine nasıl işkence uyguladıklarını anlatmaya çalışacağım.

Panik Atağı en uc noktada teteikleyen detaylar sağlıklı İnsanların hiç akıllarına gelmeyecek sırdan şeyler, örnek bir futbol maçı olabilir panik atak hastası o maçta en ufak bir detaya takılır ve siz farkında olmadan o kucuk detay panik atak hastasında ciddi ciddi bir nöbet başlangıcına dönüşür ve bir süre sonra Panaik atak hastası ilk nobet belirtilerini vermeye başlar. Yanınızdan kalkar daha sajin bir ortama kacmaya çalışır fakat yinede sese odaklanmıştır yani görüntünün başından kalksada eğer farklı odada sesi duyuyorsa bu atağı içten içe Hastayı etkisi altına almaya devam edecektir.

Televizyon haber programları ise malesef panik atakların en fazla yaşandığı saatler arasında, televizyon dizileri aynı şekilde panik atak nobetlerinin ilk uyarıcısı oluyorlar.

Evinizde panik atak hastası var ise, haberleri gereki yorsa izlemeyin, panik atak hastası tepki verebilir, siz bak birşey yok işte dersiniz fakat panik atak hastası için artık nobet başlamıştır farkında olmadan hastaınıza inanılmaz bir işkenceye devam edersiniz.

Size yaşadığım ve beni inanılmaz sarsan bir panik atak nobetimi anlatmak isterim, tvde Turkan Şoray filmi vardı bir sahnede üstelikte dram filmi bile denilmezdi yani şiddet yoktu, etkilendiğim sahne koşan bir kadın ve nefes nefese kalışı, birden aynı şeyi hissetmeye başladım filmdeki ses efekti o kadar etkileyiciydiki farkında olmadan bende aynı şekilde nefes alıp vermeye başlamışsın, bir süre sonra panik atak krizim öyle şiddetlendiki, önce titremeler ardında inanılmazın ötesinde üşüme ile üst sınırda atağa teslim olmuştum.

Kalkp kası hastası olduğum için eve gelen Ambulnastaki Doktor dahi paniğe kapıldı ve beni o kadar cabuk şekilde amnulansa aldılar ki anlatamam ve hastaneye geldiğimde kriz en ufak yavaşlama göstermemişti, ve Kalp atışlarım zaten sorunlu olduğundan Doktorlar bunun bir kriz olduğunu düşünmüşlerdi. Sakinleştirici iğne ve sonrasında gözümü actığımda öğlen olmuştu yaklaşık 12 saat üzerinde bir uyutulmaya tabi tutulmuştum.

Panik atakğı siz sağlıklı İnsanlar önemsemeyebilirsiniz fakat yaşayan İnsanın için o anları inanın asla tahmin edemessiniz, şöyle düşünün, tam göğsünüze birisi oturmuş ve bir elde ağzınızı kapıyor yani nefes alamıyorsunuz, nefes almak her istediğinizde bu dahada imkansız hale geliyor  ve hava alamadıkcada panik atak şiddeti o kadar inanılmaz hale gliyorki panik atak hastasının dışardan gelen tüm seslere algısı kapanıyor yani hiç birşey duyamıyoruz.

Panik atak hastalarına Aileler yardımcı olmalı ve mutlaka panik atak hakkında Doktorlardan bilgi edinmeliler.

Gökhan Erol

Tarih: 26 11 2013
Üst kategori: Sağlık-İlaç-Öneriler
Alt kategori:

'Panik atak hastalarına dizi ve haber izlettirmeyin.Panik atak tetikleniyor.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Akın/ Istanbul dedi ki:

  Çok geçmiş olsun Gökhan Bey. Hastanın halinden hasta anlar. Benim de uzun yıllardır boğuştuğum psikolojik bir rahatsızlığım mevcut, kurtulmak için birçok yol denedim ve deniyorum da. Mümkün olduğunca bu konudan ne sanal ortamlarda ne de gerçek hayatımda bahsetmemeye özen gösteriyorum çünkü bahsetmeye başladığım andan itibaren güçsüzleştiğimi hissederek ağlamama engel olamıyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun ve şifaları sizinle olsun inşallah.

 2. andy1 dedi ki:

  Akın/Istanbul

  Malesef sizin belki rahatsızlığınız farklı olabilir ama aynı detayları bende yaşıyorum ağlamak haricinde, ufacık bir detay beyne yerleşiyor sonrasında ise panik atak her haliyle İnsanı o kadar yoruyorki anlatamam. Panik atak krizi sonrası tonlarca yuk taşımısım gibi oluyor.

  Sağlıklı İnsanlar aslında şükredevekleri o kadar bğüyük bir nimete sahiplerki sağlıklarını kaybetmeden anlayamıyorlar. Bende onlardan biriyim, sağlığım iyiyken iş koliktim bazen gün dahi yetmezdi, sabahlardım ve işime devam ederdim. İnsanlar uyarırlardı bu kadar iyi değil kendiniz oprluyorsun, sağlık gittikten sonra herşey fark ediliyor.

  Sizede Allah şifa versin, geçmiş olsun.