Panasonic TX-WT50 3D Led tv,Test,Detay,sonuc

x

Panasonic WT50 serisini çok önceden kısa detay olarak anlatmıştım, bu günlerde sorular fazlaştıkca detaylı sonuçlarını ve özelliklerini sizlere aktarmak istedim.

WT50 resim sonuçlarına geçmeden önce bir kaç detayı eklemek istiyorum, herkes bir birine soruyor bu net bilgilerde sizlere fikir olacaktır, WT50 serisi 3 farklı model satışa sunuldu sizlere modül seriallerini vermek isterim aklınızda olsun.

1. Panasonic Likit Kristal Ekran  – VVX55F130A20 IPS Pro yani Panasonic L55 WT50

2. Panasonic Likit Kristal Ekran – VVX47F130A20 IPS Pro yani Panasonic L47 WT50

3. LG Display S-IPS  Ekran                 – LC420WUD S-IPS              yani Panasonic L42 WT50

Bir çok sitede farklı yorumlar okuyorsunuzdur, her ”UZMAN-EXPER” kendini farklı gösterecek yada sanki buna mecburlarmış gibi yazıyorlarda yazıyorlar, hangisini okusanız inanın farklı bir cihazdan bahsiyor sanırsınız.

Birde işi daha uc Şizofrenliğe götüren yorumcular var bunlarda sayfalarca renk-ışık-kontrast kalibrasyon değelerini yazıyorlar, gerçi okuyan varmı bilemiyorum varsa o değerlerden zaten anlamak mümkün olmayacaktır, sebebi ise test yapmak inanın çok basittir hemde inanamayacağınız kadar, cihazı tvnizin önüne koyun bilgisayarda gerekli analiz sonuçları size yaklaşık 30 dakika ile 2 saat içinde çıkar yani cihaz hangi değeri verirse onu görürsünüz, birde buda yetmez bu cihazdan çıkan sonuçlara göre siyah üretemiyor kontrast yetersiz gibi her farklı ekran için farklı yorum görürsünüz.

Konuya dönelim, Türkiyede bu saçmalıklara kızıyorum inanın yakında Türkçe paylaşımı bırakıcam yurt dışından çok daha fazla takip ediliyoruz zaten, birde 2-3 kendini bilmez simsarın küfürlerine maruz kalıyoruz.

Evet cihaza dönelim, WT50 serisinde Panasonic bir çok yenliğe imza attı, en dikkat çekici unsur grafik işlemcisi bildiğiniz bilgisayarlarızda aşina olduğunuz ekran kartlarınızda işlemcilerin nerdeyse aynısıdır, yine birileri çıkıp grafik işlemci resmi rengi etkilemez diyenleri görüyorum bu cahilleri sakın ciddiye almayın hata yaparsınız.

Pure Image Creation WT50 serisinin en belirgin özelliği, yani resimde en ince hatlarda dahi panelin işlemcisi devreye giriyor, aliasing problemi Türkçesi ile konuşursam resimde kırılmalar özellikle keskin renklerde yaşanan görüntünün kırılması demem lazım bunun sonucuda görüntü kaybı veya tuaf görüntü kayıplarıdır, Pure Image burda devreye giriyor elbetteki panel üzerindeki etkisi ise bir hayli olumlu olarak resme yansıyor.

Smart VIERA Engine Pro işlemcisi yine bilgisayar ile tam uyumlu ve sisteminizle sorunsuz çalışan size en üst seviyede resim ve görüntü almanıza olanak veren chip panele entegre edilmiş durumda ve HTML5 uyumlu halde geliyor.

Vivid Color Creation bu özellik tek kelime ile sizlere renk ayarlarında sorunsuz detayları sunuyor biraz abartılı olacak sanıyorum fakat grafik resimle uğraşanlar veya rutuş olan görüntüyü iyileştir az çok bilenler zaten anlamışlardır, kusursuz renk detaylarını demek yeterlidir.

x (1)

Facial Retouch Bu özelliği beni takip edenler net hatırlamışlardır, İnsan yüzü gerçek renk kalibrasyon değerleridir sebebi ise kırmızıdan tutun yeşilin en uçuk tonlarını İnsan yüzünde görebilirsiniz, WT50 size bu özelliği sunuyor.

1080p Pure Direct bu özellik VT50 plasma serisindede mevcut yani cihazdan gelen sinyali sorunsuz olarak işlemesi ve resim ekrana geldiğinde inanılmaz renk derinliği ve kontrast uyumluğunu görüyorsunuz, bu özelliği isteğinize göre ayarlayabilirsiniz diğer cihazlar gibi gelen sinyali tek bir çözürlükte alıp sunmuyor orjinal resmin kalitesi neyse onu size veriyor, bu keyfi en fazla Bluray ve HD yayınlarda gördüğünüzde tebessüm edeceğinize emin olabilirsiniz.

Cihazda farklı bir çok içerik hazır halde !

VIERA Remote App Support özelliği size tam bir performans olarak WT50 üzerinden dönecektir, resimli net anlatımı bir çok merak eden Arakdaşımızada faydalı olacaktır.Merak eden Arkadaşlar yada bağlantı sorunu yaşayanlar soru yöneltebilirler.

Screenshot_1

 

Multitasking özelliği harici cihazlarını çalıştırabilir veya yönetebilirsiniz, uyumlu iphone veya diğer cihazlar.

VIERA Touch Pad Controller özelliği web sitelerinizde kolayca gezinmenize olanak tanıyor, klavye veya harici kalabalığı ortadan kaldırıyor.

c

Cihazı kullananların merak ettikleri özellikleri varsa sorularını yöneltenilirler, test sonunda zaten net özellikleri içeren listeyi ekleyeceğim.

Tv performansına gelince, SD yayınlardaki sorunsuz resim işlemesi, resmin ekrana sabitliği kenar işlemelerdeki sorunsuz resim üretimi en dikkat çeken özellikleri, bazı sitelerde siyah yetersiz deniyor bu konuya ben cevap vermekten sıkıldığım için kısaca değinmek istiyorum tek kelime ile mükemmel.Cihazda yerel karatma özelliği ettkin bu işlemi yaparkende panel otamaik olarak 16 bölümden oluşan greafik işlemcisi ile bunu yapıyor, yani diğer cihazlar gibi komple ekran üzerinden değil bölümleyerek resmi işliyor.

SD yayınlarda ön resim ve arka plandaki resmin sorunsuz renk ve siyah eşleşmeleri oldukça güzel performans veriyor, hareketli görüntülerdeki netlik başarılı, avantajlı tarafı ise cihazın SD reciverlarda dahi üst kalitede sorunsuz resim vermesi bu cihazda size ekstara cihazlara para vermenizide engelleyecktir, spor karşılaşmalarında SD performansı çok iyi, renk geçişleri hareket çözünürlüğü iyi ve sorunsuz.

HD tv yayınlarında panel mükemmel resmi bir anda karşınıza çıkarıyor, mükemmel renkler detaylar nerdeyse kusursuz cilt tonu detayları sizleri şaşırtacaktır, 2D özelliği ve ya pasif 3D özelliğindeki derinlik hissi ise tek kelimeyle mükemmel, normal HD görüntülerdeki derinlik hissi size tv keyfini fazlası ile yaşatacaktır.

3D performansı ve BluRay yüksek çözürlüklü sinyallerde cihaz mükemmele yakın işler çıkarıyor açılı izlenimlerde ise emsallerine göre fazlası ile yeterli görsellik sunuyor, yukarda verdiğim detayların farkını 3D ve yüksek çözünürlüklü filmlerde mükemmel olarak görüyorsunuz, siyah üretimi detay resim tonlamaları gerçek manada çok üst seviyede, karanlık bir sahnede flulaşma olmadan tüm siyah tonlarını ve gri geçişlerin resme yanısıması üst seviyede ve sorunsuz.

Genel özelliklerini Türceleştirerek vermeye çalışıyorum, Smart özelliği ise tek kelime ile harika nerdeyse full içerik sunuyor, kolay ve sorunsuz medya içeriklerine ulaşmanız sayfalarda gezinmniz için kumandaya ihtiyacınız yok, Vieroa pad sayesinde kolayca sayfalarda gezinebilirsiniz.

Panasonic en olumsuz yanı ise aslında helen bu tuaf ve anlaşılmaz tutumunu algılamak zor, 3D gözlükler harici olarak satılıyor oysaki, LG-Philps-Samsung Amiral serilerinde dahi 3D gözlüklerini müşterine ücretsiz sunarkan, Panasonic para karşılığında vermesi en olumsuz tarafı, Panasonic pazar payından şikayet ederken her halde ufak detayları göremiyor, fiyatı yüksek ürünlerde bu kadar rekabet varken rakipleriniz aksesuarlarını kutu içeriğine dahil ederken para ile satması bana göre inanılmaz hatalı bir Müşteri anlayışıdır.Bu kadar küçük detayı belki önemsemeyebilirsiniz ama 2000 Euro cihazı alan Müşteriye siz gözlük parası talep ederseniz o cihazı bırakır gider, ufak detaylar sanmadığınızın ötesinde olumsuzluk olarak döner.

Panasonic VIERA WT serisi LCD WT50 - Devlet-of-the-Sanat Tasarım

3D Gözlük İki çift (Active Shutter 3D) DahilVIERA Touch Pad Kontrolörü Dahil

 

Görünür Ekran Boyutu (diyagonal) 139 cm / 55 inç
Panel IPS LED LCD
HDTV Ekran Yeteneği
(1080p, 1080i, 720p)
Var
Görüntü Modu Dinamik / Normal / Sinema / Gerçek Sinema / Oyun / Pro1 / Pro2 (ISFccc)
Görüş Açısı 178 derece
Ekran Çözünürlüğü 1.920 (G) x 1.080 (Y)
Filtre Clear Panel Pro
Panel Sürücü 1.600 Hz aydınlatmalı tarama
24p Playback (2:2) / 24p Pürüzsüz Film Var
Uygulanabilir PC Sinyalleri XGA, WXGA, SXGA 60Hz, 1920 x 1080 (HDMI)
isf Modu Var
Akıllı VIERA Engine Pro Var
Saf Resim Oluşturma Var
Vivid Colour Creation Var
Yüz Rötuş Var
Smoother Web Var
1080p Pure Direct Var
Full HD 3D
3D Paneli Var (Aktif)
3D 24p Film Görüntü / Pürüzsüz Film Var
2D / 3D Dönüştürme Var(Yüz Algılama ile)
Özel 3D Gözlük 2 dahildir
Ses
3D Gerçek Ses Var
Hoparlörler Ön hoparlör (8 tren hoparlörler) x 2, Woofer (Ø75 mm) x 1
Ses Modu Müzik / Konuşma / Kullanıcı
Sanal Surround V-Audio ProSurround
Dolby Digital / DTS Dolby Digital Plus / DolbyPulse / DTS 2.0 + Digital Out
Giriş / Çıkış
HDMI Girişi 4 (4 tarafı)
Destek Özelliği Ses Dönüş Kanalı (Giriş 2)
SD Kart Var (SDXC)
USB2.0 3
Çıkış Analog Ses RCA fono tip w / Kablolu adaptör x 1 (alt)
Kompozit Video Girişi AV1 / 2: RCA fono tip w / Kablolu adaptör (alt; AV1 Audio Out ile paylaşılan, AV2 Bileşen ile paylaşımlı)
Ses Girişi (HDMI, PC, Kompozit, Komponent) RCA fono tip w / Kablolu adaptör x 2 (alt)
Bluetooth * Var (Klavye / ses aygıtları)
PC Girişi Mini D-sub 15-pin x 1 (alt)
Komponent Video Girişi Kompozit paylaştı RCA fono tip w / Kablolu adaptör x 1 (alt)
LAN Port 1 (alt)
Dijital Ses Çıkışı (Optik) 1 (alt)
Kulaklık Jakı 1 (yan)
Özellikler
VIERA Connect Var
Web Tarayıcı Var
Skype TV izlerken Var
Multitasking Var
Sosyal Ağ TV
(Faceboook / Twitter)
Var
VIERA uzaktan Uygulaması Desteği Var
VIERA Touch Pad Kontrolörü Var
Kablosuz LAN Adaptörü Var(built-in)
DLNA Var (DMP / DMR / DMS)
Media Player Var (SD Kart / USB)
Format desteği AVCHD 3D / Progressive, SD-VIDEO / Motion JPEG (Lumix) / DivXPlusHD / WMV / MKV / AVI / MP4 / MOV / M4V / FLV / 3GPP / VRO / VOB / TS / PS, MP3 / AAC / WMA / FLAC, JPEG / MPO
Oyna Resume Var
VIERA Link Var
VIERA Araçlar Var
Eco Gezinti Var
Çoklu Pencere PAT
Off Timer Var
Otel Modu Var
Genel
Güç Kaynağı AC Otomatik 110 – 240 V, 50/60Hz
Nominal Güç Tüketimi 143 W
Beklemede Güç Tüketimi 0.20 W
Boyutlar (G x Y x D) (w / o stand) 1.236 x 726 x 27 mm
Boyutlar (G x Y x D) (destekle birlikte) 1.236 x 804 x 335 mm
Ağırlık (w / o stand) 17.0 kg
Ağırlık (stand ile) 19,5 kg
Döner Açısı ± 15 °
VESA Standardı Var
Cam ve Metal Tasarım Var

 


Tarih: 27 02 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, Panasonic
Alt kategori:

'Panasonic TX-WT50 3D Led tv,Test,Detay,sonuc' hakkında sorular, açıklamalar

 1. ABDULLAH KARŞIYAKA dedi ki:

  merhaba incelemenizi okudum çok aydınlandım. 47wt50 ile 46es8000 arasında kaldım. özellik bakımından hangisi öne çıkar. sd yayın kalitesi 3d performansı bir de cep telefonu ya da tabletlerdeki görüntü aktarımı paylaşımı es8000 de de var mı acaba

 2. andy1 dedi ki:

  Her iki cihazdada mevcuttur, aslına bakarsanız iki cihazında performans olarak kalitesi aynı demek lazım, Samsung üstün tarafı ise 3D gözlük ve internet erişiminde daha sorunsuz bir cihazdır.

 3. ZAFER KONYA dedi ki:

  merhaba incelemenizin başında 3 farklı ekrandan bahsetmişiniz ben 42 inç almayı düşünüyordum. 42 inç ekranı LG mi üretiyor. bu ekranın kalitesi nedir bazı tereddütlerim oluştu doğrusu. ben tvde sd yayın izliycem ve smart özelliğini kullanmayı düşünüyorum. benim ihtiyaçlarımı karşılarmı bu tv. Bu tv ile kıyas ettiğim LgLM760s SONYHX850 Philips7008 serisi tvler var tavsiyeniz ne olur. panasoniğin 42 inç ekranı hakkında detaylı bilgi vermenizi rica ederim. eğer ekran LG ise LG nin kendisini almamız daha mantıklı deyilmi.

 4. andy1 dedi ki:

  Bazı forumlarda simsarlar var, bunlar uzmanım diye yorum yaparlar ve oldukçada tanınırlar, işin gerçeği komisyon alıp, İnternette buldukları İnsanlar üzerinden inanılmaz paralar kazanırlar,1 kuruşta vergi vermezler yani seni firmaya yollar, senin üzerinden komisyon alır, sende ucuza aldın diye sevinirsin !

  Konumaza dönersek, LG IPS panellerden bahsediyorsunuz anıyorum, yani Panasonic LcdLed serilerinde kullandığı panel, dedim ya sitedeki komisyoncular tek para kazanmadıkları firma Panasonictir, sebebi Panasonic bu uynaıklara prim vermez ve Panasonic satan mağazalarda bunu çok iyi bilirler ve IPS panel kullanıyor, siyah üretemez yetersiz deme sebebleri komisyon alamadıkları içindir, yeni seri IPS panellerden siyah kalitesi fazlası ile üst seviyededir.

  Tercihinize gelince, Smart özelliği dediğiniz için Panasonic serisini bir knera bırakmanız gerek, Panasonic telif haklarında fazlası ile kuralcı olduğu için, Smart ve İnternet medya özelliğinde sorunsuz fakat rakiplerine göre biraz daha farklıdır.

  Philps 7008 ve 8008 bu konularda iyidir, Flash ve Html5 desteği mevcuttur, Sonrasında ise Samsung ve Lg olarak tercih belirlemelisiniz, Japonlar bu özelliklerde biraz arka planda kalırlar.

 5. ZAFER KONYA dedi ki:

  yorumunuzda smart özelliği kullanımı konusunda panasonic serisini bir kenara burak demişiniz. Yukarıdaki ürün inceleme yazınızdada bu tv nin smart özelliği bir harika neredeyse full içerik sunuyor demişiniz. Philips smart özelliği konusunda panasonicten ve diğer rakiplerinden daha mı iyi? Görüntü kalitesi olarak Philips panasonicdeki gibi tatmin edici güzel bir görüntü verirmi.
  yorumlarınız için teşekkür ederim.

 6. andy1 dedi ki:

  Smart içerikten kastım, Philps yani Çin, Samsung, Lg bu firmlar internet özelliklerinde farklıdır, Japonlar ise tamamen satnadrtlara göre yani belli ölçüler dışına çıkmayan serileri üretirler. İnternet erişlimi ve sorunsuzdur Philps HTML5,Flash desteği sunarken Panasonic serilerinde bu kısıtlıdır, bunu kast etmiştim.

  Burda asıl içerik Japonların daha çok harici cihazlara önem versinden kaynaklı, Pioneer AV serileri yada Japonların ünlü AV HD recivier desteklerini tavsiye ederler, Japonlarda bu detaylara inersek inanın konu uzar, kısaca net detay verirsem, Sharp, Panasonic, Toshiba, Hitachi, Mitsbushi panellerinden mutlaka ama mutlaka bir detayı kesinlikle vurgularlar”Panellerimizde lütfen harici medya üzerinden görüntü alın” bunun sebebi panel görintü olarak size mükemmele yakın görüntüyü zaten veriyor, fakat Diyorlarkı bu görüntüyü siz panelimizden Ülke şartlarına göre sorunlar yaşayabilirsiniz ki bunu net ürün açıklmalarında yazarlar, bu sebeble harici cihazlar her zaman avantajlıdır.

  Örnek düz bir panel aldınız, aklınıza glen her hangi bir seri, evinizdeki tesisatla internet bağlantısı vs. bağlantı kurdunuz, net yazıyorum hemen hemen tüm panellerde farklı sorunlar yaşanması bir gerçektir, oysaki bir A/V HD recivieri olan, örnek Pioneer, Yamaha, Marantz cihaz üzerinden gelen bağlantı kalitesi çok farklı ve sorusnuz olacaktır.

  Philps SD yayınlarda performansı hd recivier kalitesinde gizlidir, ve görüntüyü mükmmel alabilirsiniz, bazı serilerde ise fps ve pulldown yada işlemci hızları devreye girer, Panasonickler bu konuda biraz daha iyidir, özellikle SD yayınlarda.

 7. ZAFER KONYA dedi ki:

  Panasonigin 42wt50 serisini marketlerde bulamıyorum zaten mecburen başka bi tv almak zorunda kalacam galiba. komple bir televizyon olarak düşünürsek sd yayını hd yayını 3d si smart özelliği tvnin oyun performansı , futbol maçı izlerken verdiği seyir zevki falan tüm bunları ele alırsak panasonic wt50 mi olmalı tercihim yoksa philps 7 serisimi olmalı yada tercihimi tavsiye edeceğiniz başka bir tvden yanamı kullanmalıyım çok kafam karıştı.
  ilginize teşekkür ederim.

 8. andy1 dedi ki:

  Samsung ES8000 bakabilirsiniz piyasadaki en iyi panellerden tartışmasız bir tanesidir Philps7 serisi ile kıyas yapılmayacak kadar iyi bir paneldir.

  Bahsettiğiniz detaylardan Full keyif almak isterseniz Plazma sizin için daha iyi sonuç verecktir.

 9. Kemal İzmir dedi ki:

  Merhaba Andy. 42ST50 serisi tr de kapalı kutu olarak bulunmuyor,bu yüzden elemek zorunda kaldım.İnternetten indirdiğim 3D ve hd filmler + maç izleyeceğim bir tv tavsiyene ihtiyacım var.Malesef bütçem 1500 tl ye kadar.2012 veya 2013 farketmez önerebilecğin model nedir? (Samsung 32F6100 diye bir model var ancak inceleme yok henüz 1300 tl civarı fiyatı ne dersin?)

 10. andy1 dedi ki:

  Ben size farklı bir seri önermek isterim Samsung E serilerinine bakabilirsiniz hatta E490 HD Ready panel bulursanızda alın, 3D desteği mevcut, fiyat olarak 50 inc sizin bütceniz yetecektir.

  Siz bana piyasada olan serileri yazın yardımcı olurum, 32 incler dışında kalın tavsiye temiyorum.

 11. ZAFER KONYA dedi ki:

  Andy samsung es 8000 philips 7000 serisine göre çok daha kaliteli bir panel demişsiniz ürün incelemelerinizi araştırdım samsung ve philips 7000 serisi hakkında ürün incelemenizi göremedim. rica etsem bu panelleride incelemeniz mümkünmüdür. Samsung es8000 serisi hakkında bazı sitelerde olumsuz yorumlar dolaşıyor ekranda bulutlanma ışık süzmesi falan. ayrıca bu panelin önünde ekran korumasının olmayışı bir eksiklikmi çünki evde küçük bi çocuğumuz var.

 12. andy1 dedi ki:

  EdgeLed panellerde ışık sızmaları sıkca görülen bir problemdir, Samsunga özgü bir detay değil ve tamamen şans işi demek gerekir.Ekran koruması genelde plazma panellerde olan özelliktir veya highand sınıf LcdLed serilerin bazılarında bulunur, yinede bu koruma camları belli ölçüde darbeye dayanıklıdır, yani evdeki Çocuk panele her hangi bir sert cisimle vurursa hasar görme oranı yüksektir.

  ES8000 VE PFL7007 serilerini yazmadım aslında hazırdı fakat geçen seninin serileri olduğu için yayınlayamadım.SD yayınlarda ES8000 tartışmasız en iyi modellerden biri, diğer özelliklerini zaten biliyorsunuzdur, tek problem ışık sızmları fakat bu risk tüm diğer üreticilerin panellerinde olabilme ihtmali aynı eişt orandadır.

 13. Kemal İzmir dedi ki:

  İlgin için tşk Andy. Peki 42UT50 alınır mı?ST ile arasında ciddi fark var mıdır?Bir de Samsung 43F4900 modeli için ne dersin?

 14. andy1 dedi ki:

  UT50 giriş seviyesi bir model, elbetteki alınır F4900 için detaylı bir yazım olacak, şunu diyebilirim alınacak panellerden bir tanesidir hatta önceki serisi E490 içinde geçerlidir.

 15. Anonim dedi ki:

  Kemal İzmir 50″ plazma 2 metre mesafeden kullanılabilir mi?

 16. andy1 dedi ki:

  50 inc için 2 metre 2 saatlik veya biraz üzeri süreler için kullanmak mümkün fakat, boyut olarak fazla büyük olacaktır, azami net mesafeniz 2 metre ise 42 inc almanız çok daha doğru seçim olur.

 17. ugur istanbul dedi ki:

  merhaba andy, 2 adet tv almayi planliyorum:
  1. 46″ 3d led smart tv (4000-5000 tl)
  2. 40″- 46″ led/plasma ( – 2000 tl)
  onerilerini gormeyi com isterim, simdiden tesekkurler

 18. Kemal İzmir dedi ki:

  Andy kusura bakma kafanı şişiriyorsam bir soru daha;
  ST50 serisi malesef stoklarda yok artık.Senin yorumlarına göre karar verdiğim iki model var artık. Samsung 43F4900 1500 TL civarı ve 42ST60 (tahmini oluşacak) fiyatı 2400-2500 TL .Bütçeyi falan geçtim tek derdim boyut max 46″. Fiyat performans açısından hangisi (demek istediğim 1500 tl ye f4900 hakkını verir ya da almışken st60 al mı dersin) sence? Ya da yeni bir önerin olucak mı?

 19. andy1 dedi ki:

  ST50 tahminimce satışı devam edebilir, yeni seriler biliyorsunuz ilk çıkışları her zman tavan fiyattır sonrasında ise 2000 liralardan çıkış fiyatı ST50 serisinin 1300 liralara satıldığını gördünüz.

  F4900 veya öneki serisi E490 ekeomomik seri olarak fazlası ile memnun edici panel, Samsung kalitesini bariz şekilde her geçen yıl artırmaya devam ediyor yani alınabilecek bir seri, hakat yeriniz 3 metre ve üzeri ise daha büyük panel düşünmenizi tavsiye ederim.

  ST60 ilk çıkış fiytları ile şahsen alın diyemem, bu bütceniğze müdahale manasına gelir, aceleniz yoksa mutlaka yaz sonunu beklmenizi tavsiye ederim.

 20. andy1 dedi ki:

  Tavsiye edecek panel sayısı bir hayli fazla, sanıyorum Türkiyede bazı paneller yok bu sebeble siz düşündüğünüz panelleri yazarsanız daha faydalı olur.

 21. Fatih ak / İstanbul dedi ki:

  Merhaba öncelikle kolay gelsin diyorum,

  Bugün öğle saatinden itibaren sitenizdeki panasonic tv’ler ile ilgili incelemeleri ve yorumları dikkatle okuyorum.Gelin görün ki bu akşam tv alacak olmama rağmen resmen kafayı yiyeceğim seçim konusunda.Philips 7008 almıştım ama arızalı çıktığı için serviste değişim kararı verdi ve şimdi istediğim bir tv’yi alacağım.Dün akşam panasonic’in yeni serisi olan ET60 serisine baktım gerçekten hoş bir tv ama hala ikilimdeyim çünkü sony w805 al diyenlerde var.Panasonic in philips e göre bariz üstünlüğü tv kullanımında yani menüde..Bu kadar hızlı bir menü görmedim ben hiç ama sony’yi inceleme fırsatım olmadı.Şimdi ekran ve Tuner özelliklerini göz önüne alacak olursak sizce hangi tv yi almalıyım ? 3500TL ye kadar imkanım var.Bu konuda yardımcı olursanız çok çok sevnirim.İyi günler, hayırlı forumlar

 22. andy1 dedi ki:

  F8000 var ise mutlaka bakın şuan tartışmasız en iyi panellerden bir tanesi Samsung yeni serilerinde özellikle HighAnd ürünlerde çok kaliteli panellere sahip. ET60 alınabilecek en iyi seriler arasında, Panasonic özellikle SD yayınlardaki başarısını çok iyi, Sony bahsettiğiniz seri yerine F8000 serisine bakın. Sonylerde renk biraz daha farklıdır kendi bravia renk calibrasyon ayarlarını kullanırlar, kimilerine göre muhteşemdir kimilerine göre ise doygun renkler hakimdir. Fikrimi soruyorsunuz ve net şunu derim F8000 Samsung mutlaka görülmeden karar verilmemesi gereken bir seridir.

 23. Fatih ak / İstanbul dedi ki:

  Öneriniz için teşekkür ediyorum.Sizi dinledim ve fiyattan dolayı F8000 olmasada F7000 aldım.Bugün kurulumunu yapacaklar.Umarım teknik olarak bir sıkıntı çıkmaz tv de çünkü 1 ay önce aldığım 7008 arızalı çıkmasından dolayı iade ile bunu aldım.Fikirleriniz ve desteğiniz için teşekkür ederim.

 24. andy1 dedi ki:

  Hayırlı olsun Güle Güle keyifle uzun seneler kullanmanızı dilerim.

 25. beyhan06 / Konya dedi ki:

  Merhaba andy1 ben lg 47la660s tv aldım, ancak bir arızadan dolayı büyük bir ihtimalle değişim kararı verilecek, tv yi media mark tan aldım, bu gün gittim ve teşhirde 1 adet kalan panasonic 47wt50yi gördüm, panelde bir sıkıntı yok, lg la660s hakkında bir fikriniz varmı, acaba aynısını tekrar mı alsam diye düşünüyorum, fikrinizi alabilirmiyim birde wt50 de altyazı problemi yaşarmıyım çünkü seyrettiğim filmlerin çoğu altyazılı, wt50 teşhir 2.799 tl.

 26. andy1 dedi ki:

  Geçmiş olsun, LA660 ile WT50 kıyası doğru olmaz, 660 giriş seviyesi bir cihazdır WT50 Amiral seri yani üst seri paneldir, arada fiyat farkı yoksa ve ürün temiz durumdaysa WT50 alınabilir sonuçta üst seri bir panel sahibi olursunuz.

  Alt yazı sorunları için ben her zaman tek tavsiyede bulurum harici media üzerinden izlenmesi daha sorunsuz ve daha kaliteli görüntü almanızı sağlar.
  Media player harici usb ile direkt tvden izlemenizde bazı filmlere karşı dikkatli olmakta fayda var, farklı riplenmiş formatlardaki filmler paneli kitleyebilir ve servislik yapabilir. 3D alat yazılarda sorun yaşayabilirsiniz veya DTS veya farklı ses kodeclerinde film izleme kalitesi düşer.
  Tavsiyemse media player alıp, en ufak ses veya alt yazı problemlerini unutabilirsiniz, film farklı formatlar içinde geçerlidir.

 27. ZAFER KONYA dedi ki:

  merhaba andy yeni 60 serisi panasonicler çıkmış yeni oldukları içinde biraz pahalı olacaktır. 1. sorum et60 mı yoksa wt50 mi , hangisi tercih edilebilir. 2. sorum samsung panellerde görüntü kalitesi ve smart özelliği olarak 6000 serisi 7000 serisi 8000 serisi olarak incelersek aralarında bariz kalite farkı varmı yoksa küçük detaylarmı var. 3. sorum es8000 – wt50 ve philps 8000 serisi olarak kıyaslarsak hangisi tercih edilebilir

 28. andy1 dedi ki:

  ET60 veya eski ET50 kullanıcılarını fazlası ile memnun eden seriydi, giriş seviyesi cihaz olarak alınabilir kalitede resim görürsünüz.WT50 kıyas yapmamak gerekir WT50 serisi hem daha ucuz hemde aradaki fark ET60 yeni seri olmasına rağmen WT50 daha üst düzey bir cihazdır.

  Samsung ES6000 hari. ES7000 ve bütceniz var ise ES8000 tartışmasız şuan halen piyasalardaki en iyi serilerden bir tanesidir, Smart desteği sesli konut ve daha bir çok farklı detayları ile sizi memnun edecektir. Philps serileri SD yayınlarda biraz farklıdır üst düzey HD recivier desteği ile bunu iyileştirmek elinizde fakat ES8000 dediğim gibi şuan en iyi serilerden bir tanesidir.

  Son sorunuzda ise cevabım bütceniz var ise Samsung F8000 mutlaka düşünmeniz gerekir bütcenizi aşaıyorsa tabiki ES8000 Smart özelliği olarak sizi memnun edecektir.

 29. ZAFER KONYA dedi ki:

  andy teşekkür ediyorum ilgin için es 8000 sd yayınlarda da iyimidir.

 30. İmdat sivas dedi ki:

  Yukarıda yorumlarda bahsedilen 43F4900 modeli hd ready.tamam normalde full hd yayın zaten yok da.internetten indirdiğimiz 1080p filmlerde görüntü kalitesi nasıl olur?

 31. andy1 dedi ki:

  HD Ready sizi yanıltmasın, bazı detayala bakarsak hd ready olması bazı yönlerden avantajlı dahi diyebiliriz özellikle tv yayınlarında şuanki 1080p LcdLed panellerden çok daha üst kalitede SD resim kalitesi sunar.

  1080p filmlerde görüntü kalitesi fazlası ile memnun edici olacaktır.

 32. andy1 dedi ki:

  ES8000 SD yayınlarda başarılı görüntüye sahip, hatta uydu recivier olmadan dahi belli kanallardaki resim kalitesi sizi memnun edecek seviyede olacaktır.

 33. yasir antalya dedi ki:

  merhaba…Sony KDL 55W905A ile Philips PFL9708 arasında kaldım..Görüntü kalitesi benim için çok önemli..Sony görüntüsü bana hep mat gelmiştir, yanılıyor muyum bilmiyorum…Siz hangisini tavsiye edersiniz ? Fiyatları birbirine çok yakın..şimdiden cevabınız için teşekkür ederim

 34. yasir antalya dedi ki:

  ya da PANASONIC TX-L55DT60 mi tercih etmeliyim bu 3 seçim içinden

 35. beyhan06 dedi ki:

  ilginiz için teşekkür ederim, dün servise bizzat giderek görüştüm, aynı hataları tekrarladığını söyledim, hemen lg ana servisi aramamı söylediler, ben de arayıp durumu tekrar izah ettim, servisteki arkadaş çok ilgilendi sağolsun ve biz onaylandıktan sonra size döneriz dediler, bu ne hız kardeşim, bu gün arayıp değişimin onaylandığını ve tv yi almaya geldiklerini söylediler, saat 17.00 sıralarında tv yi aldılar ve değişim onay evrağını bana verdiler, tesadüf bende bu gün öğle saatlerinde wt50 yi incelemek için media markt a gittim, tv yi iyice inceledim, hatta raftan aşağıya indirttim, bir de yanımda harici harddisk götürmüştüm, bir çok film denedik, tüm çıkışlarını kontrol ettik birlikte (4hdmi ve 3usb) dinamik modda görüntüyü beğenmedim, ama normal ve sinema modlarında gayet güzeldi, satış elemanına bunun önünde koruma paneli var mı diye sordum, sormaz olsaydım ekranı bir kaç defa yumrukladı hemen elini tutarak engellemeye çalıştım, tv de hata yok, bir çizik bile yok zaten media markt açılalı 4-5 ay oldu. Size bir soru daha yöneltmek istiyorum, görüntü ayarlarında manuel ayar yaparak bunları kaydedebiliyormuyuz, ayrıca dlna kullanabilmek için ( bilgisayardaki filmleri ağ yoluyla tv den izlemek için) bilgisayara hangi programı kurmam gerekir, cevaplarsanız memnun olurum, çünkü yarın gidip o tv yi almaya karar verdim, avforums sitesinin incelemesi kafamı çok kurcalıyor. çok özür dilerim bir konuda daha yardımınıza ihtiyacım var görüntü ayarlarını yazabilirmisiniz, en iyi hangi kombinasyonda görüntü alabilirim.

 36. beyhan06 dedi ki:

  yanlışlıkla iki kez göndermişim mesajı özür dilerim, tv nin karanlık sahnelerdeki detay gösterme performansı nasıldır acaba???

 37. andy1 dedi ki:

  Karanlık görüntülerde panel siyah kalitesi sourunsuz demek gerekiyor, detay gölgeler ve grilerin filmde yüksek kalitedeki farkı tartışılmaz.

 38. andy1 dedi ki:

  Dlna ve panasonic uyumlu twonky server kurabilirsiniz.Manuel ayarları kayıt edebilirsiniz.

  Mağaza çalışanlarının ekrana vurma artık adet olmuş demekki, anlayamıyorum distribütörler acaba bu firmları uyarmıyorlarmı, sormak gerekir.

 39. andy1 dedi ki:

  Philps 9708 doğru tercih olur, Sony renklerde kendi özel kalibrasyonlarını kullanıyor bu sebeble renkler biraz farklı olabilir bunu ayarlar bölümünden ideal konuma getirebilirsiniz.

 40. andy1 dedi ki:

  DT60 her iki seridende alt modeldir, Philps 9708 mağazada kıyas yapabilirsiniz.

 41. beyhan06 Konya dedi ki:

  Teşekkür ederim, tavsiyenize uyarak bir aksilik olmazsa 47wt50 yi yarın gidip alacağım, bana yardımcı olur da doğru görüntü kombinasyon ayarlarını yazarsanız çok memnun olurum, tv yi aldıktan sonrada tecrübelerimi paylaşırım. Saygılar.

 42. yasir antalya dedi ki:

  Teşekkür ederim ilginize..Peki , Sony W905A ‘nın renk ayarlarını ideale getirdiğimizde Philips kadar canlı renkler mi sunar ? yoksa her koşulda Philips 9708 daha iyi bir seçim mi olur sizce ? Bir de bunların ayarında Panasonic Led modeli var mı ? Çok soru sordum sanırım ama çok arada kaldım, bir profesyonel bakış açısına ihtiyacım var

 43. yasir antalya dedi ki:

  Bu arada şimdi fark ettim 9708 Serisi değil , ben yanlış yazmışım…Philips 55PFL8008K serisi idi sormak istediğim ( 9708 daha pahalı , belirlediğim bütçeyi aşıyor )

 44. blueege dedi ki:

  Andy1 max 2400 tl civari butcem var. Aklimda panasonic 42dt50 var.istedigim ozellikler sd ve hd kalitesi iyi ve sadece telefondan tv altyazili hd film gondermek istiyorum.smartla fazla isim olmayacak.dt50 bunlari karsilar mi? Buna alternatif lg 42la660 yada samsungun hangi modelini onerir misiniz? Panasonic tavsiye ederseniz 42 inch dt50 mi yoksa yoksa 47 et50 mi? Yardimci olursaniz sevinirim

 45. yasir antalya dedi ki:

  Ya da yakında LG 55LA960V serisi gelecek..Bunu mu beklesem ..full nano led

 46. andy1 dedi ki:

  Bütcenize uygunsa beklemeniz elbetteki faydanıza olur.

 47. andy1 dedi ki:

  Bahsettiğiniz seriler içinde LA660 haric sebebi giriş seviyesi cihazdır ve SD yayınlarda üst kalite bir hd recivier ihtiyacanız olacaktır, diğer her iki seride ihtiycanızı görür özellikle SD yayın performansı olarak. Smasung serilerinden ES8000 VE F8000 tartışmasız şuan en iyi panellerden, istediğiniz tüm detayları sorunsuz verecek iki paneldir.

 48. andy1 dedi ki:

  Philps’in 7-8-9 serileri arasındaki seçim sizi yanıltmayacaktır, 8008 ile keyifli bir tv izleme süreci yaşarsınız.

 49. andy1 dedi ki:

  Philps,Sony,Panasonic 3 farklı renk kalibrasyonlarına sahip demek doğru olur, Panasonic bu konuda bir adım öndedir sebebi ise Caiman renk kalibrasyon değerleri ile paneller doğala yakın renklere sahiptir, SD yayınlarda Panasonic aynı şekilde bir adım daha önde demek gerekiyor.

  Sony kaliteli bir hd recivier ile renk kalibrasyon değerlerini mükemmele yakın seviyeye getirmek elinizde ve panelin renk üretimi çok üst seviyededir, Philps bu konuda her iki markadan sonra demek gerekiyor en azından bana göre, sebebi ise SD yayınlarda fazlasi ile üst seviye hd recivier ile perfprmansı harika seviyelere çıkarabilirsiniz.

 50. andy1 dedi ki:

  Hayırlı olsun, Güle Güle uzun seneler kullanın.

 51. Yasir Antalya dedi ki:

  Teşekkür ederim… Yorumlarınıza istinaden Sony 55 Kdl w905 A modelini almaya karar verdim..,bugün gittim incelemek için fakat yoktu, hx820 vardı resim kalitesini çok beğendim..tv nin stand duruşu da çok güzeldi, arkaya doğru hafif eğimli..w905 bulamadım seyretmek için ama bundan aşağı kalmaz diye düşünüyorum..

 52. yasir antalya dedi ki:

  sony 800 hz, philips 1400 hz ( PFL 8008 k modeli )…çok fark eder mi sizce görüntü açısından ?

 53. andy1 dedi ki:

  Hrtz konusu halen farklı anlaşılıyor, Panasonic panellere bakarsanızda 2000 hrtz ibaresi görürsünüz bu birşeyin süper iyi olduğu manasına gelmez, şöyle örnek vermek isterim sizin 1400hrz dediğiniz Philps ile Hd Ready Samsung ve Panasonic plazma paneli yan yana koyarsak HD ready cihazların 600 hrz taraması ile nasıl mükemmel resim ürettiğine şaşırabilirsiniz.

  Avrupada bilmeniz gereken tek detay tüm panellerin 50 hrz olması kesindir yani panel 50 hrz üzerinden sinyali tam çözebilmelidir, fps değerleri veya diğer etkenler yan yane geldiğinde hrz kabusada dönüşebilir, Türkiyede sadece halen hrz üzerinden panel tartışması yapılıyor, önemli olan panelin 24p-48p-96p gibi resim işlemesine olan etkisidir, çunki günümüzde tv yayınları ve film formatları her geçen gün farklı yeniliklerle geliyor.

  Sony SD yayınlarda Philpse göre daha iyidir ve Sony işlemci motoruki üst serilerde 3farklı işlemciye sahiptir acıkcası 800 değil 120 hrtz dahi olsa panelleri hrz üzerinden kıyaslamak sizi yanıltabilir.

  Görüntü açısından 800-1400 hrz kesinlikle önemli değil asıl önemli olan panelin gerçek 50 hrzi başarabilmesidir bakın 50 hrz diyorum bu tek etkendir tv yayınlarında, eğer panel direkt 100 hrz olursa veya 60 hrz görüntüde farklı sorunlar yaşayabilirsiniz örnek, resmin sanki arka planda devamlı tuaf atlama hissi gibi veya bir çok kanalda arka plandaki resmin devamlı tutarsızlıklar görebilirsiniz. Hrz detayı çok farklı bir kavramdır bu sebeble LcdLed ürünlerde panelin işlemcisi önemlidir.

 54. yasir antalya dedi ki:

  Anladım..çok teşekkür ederim yorumlarınız için, vaktinizi aldım hakkınızı helal edin…selamlar

 55. blueege dedi ki:

  Andy1 panasonic 42″ dt50 mi yoksa samsung 40″ es7000 mi?

 56. beyhan06 Konya dedi ki:

  Sayın hocam tavsiyenize uyarak panasonic 47wt50 yi aldım, çok kurcalama şansım olmadı, ama şimdiye kadar gördüğüm en kaliteli görüntüye sahip, tavsiyenizden dolayı tekrar teşekkür ediyorum, dlna için kullanmış olduğum programları bir iki saniye görüyor ve sonra yok oluyor, acaba yanlış yerden mi giriyorum, akıllı kumanda ile en sağ altta bulunan “media server” bölümünden giriş yapıyorum, bir de sizin tavsiye etmiş olduğunuz programı deneyeceğim, ayrıca 3d gözlükleri eşleştirilemedi uyarısı alıyorum, sebebi ne olabilir sizce.

 57. andy1 dedi ki:

  Hayırlı olsun, Güle Güle kullanın, eminim büyük keyif alacaksınız.

  Servise yeniden telefon açın, defalarca yazdım servisler sadece işleri kurulum yapıp tvyi monte etmek sanıyorlar, ben yazıncada zorlanrına gidiyor ve rahatsız olduklarını belirtiyorlar.

  Servis size evinizde tv kurulumunu yaptıktan sonra, ağ bağlantısı hazır ise bunu göstermek zorunda, 3D gölük konusunda size yardımcı olmak zorunda.Şimdi size burdan detayları yazmak kolay fakat bu işlem hem yazı ile zaman alacaktır hemde işin gerçeği İngilterede yaşadığım için Türkçe menüler konusunda çok kızıyorum bu kadar kötü bir çeviri tantımı görmedim. Yinede size Servis yardımcı olmazssa elimden gelen yardımı yapmaya çalışırım, gerekirse dlna kurulumu ve server yüklemeyede yardımcı olurum.

  Servisi arayın ve mutlaka gelip kurulumu full tamamlamalarını isteyin.

  Hayırlı olsun Güle Güle kullanın.

 58. andy1 dedi ki:

  DT 50 özellikle SD yayınlarda harici cihaz seçmez yani isterse recivier olmasa dahi keyif alacağınız görüntüyü belli kanallarda izlersiniz.ES7000 için hd recivier şart ve SD yayınlarda hd recivierla keyifli izlenim elde edersiniz.

  Özellikle SD yayınlar için panasonic paneller tartışmasız en iyi performansa sahipler.

 59. andy1 dedi ki:

  Yardımcı olduysam sevindim, vatimi almıyorsunuz üzülmeyin, Hak sizlerindir, teşekkür ediyorum.

 60. beyhan06 Konya dedi ki:

  Teşekkür ediyorum, inanın servis geldi, askı aparatı duvarda zaten hazırdı, tv yi duvardaki askı aparatına taktı ve otomatik kanal arama yaptırdı ve bitmeden ayrıldı bu arada ben bir kaç konu sordum kendisine ama ne yazıkki servis elemanı arkadaşın bilgisi yetersiz di, bazı şeylere saçmasapan cevaplar verince bende soru sormaktan vazgeçtim, yani anlayacağınız iş başa düştü.

 61. andy1 dedi ki:

  Malesef yetersiz bilgisiz İnsanlara servis yetkisi verilince böyle oluyor, Distribütörü şikayet etmeniz gerekir binlerce liralık cihazları bilgisiz İnsanların montaj yaptığı tek ülke malesef Türkiye.

  İngiltrede yaşıyorum, servis paneli kurmadan önce voltajdan panelin takılacağı cihazların çıkışlarını kontrol eder, paneli kutudan çıkarmaz bile, sorun var ise size net probhlemi yazar ve nasıl sorunu halledersiniz bilgi verir, ve sorunun halledildiği gün servisi arasınız gelir kurulumu yapar ve tüm bağlantıları kontrol eder, İnternet bağlantısından özel ayarlara kadar size net bilgiyi görsel olarak sunarlar.

  Merak ettiğimse, Yaşlı ve Hasta İnsanlarda bu tvleri alıyorlar ve servisler aynı kalitesizliği ve umursamazlığı onlarada gösteriyormu?

  Şikayet etmelisiniz, bunun adı umursamazlıktan başka hiç birşey değil, servis bilmek zorunda ben bilmiyorum deme hakkı yok, panasonic.tr adresini arayın ve durumu anlatın şikayet edin. Binlerce lira verip iş bilmeyenin yaptığı kurulumu sizde yaparsınız. Servisin amaçı kurulumda İnsanlara yardımcı olmaktır.

 62. Tekin izmir dedi ki:

  46 veya 47″ önerebileceğiniz model var mıdır?

 63. andy1 dedi ki:

  Panasonic VT-DT serileri Phipls 7-8 serileri, Samsung 7-8 serilerini alabilirsiniz, %90 sizi memnun edecek üst kalitede televizyon keyfi alırsınız.

 64. beyhan06 Konya dedi ki:

  Merhaba sizden son bir konuda yardım isteyeceğim ve sizi bir daha rahatsız etmeyeceğim, dlna ile ilgili problemlerin büyük bölümünü kendim çözdüm, ben bu özelliği kullanarak bilgisayarımdaki mkv filmleri tv den seyrediyordum ve bu özelliği çok seviyordum, ama iki gündür mkv filmlerin harici altyazılarını görmüyor, (film ismiyle birebir aynı) sizin tavsiye etmiş olduğunuz twonky server programının bir kaç yerde mkv filmleri boyutu nedeniyle sorun teşkil ettiğini okuduğum için daha denemedim, ancak mezzmo, plex, Wild Media Server, gibi programları denedim ancak hiç birinde alt yazıları etkin hale getiremedim, bu birazda ingilizcemin çok zayıf olmasından kaynaklanıyor, acaba bu tv dlna da altyazıyı desteklemiyor mu, destekliyorsa bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Saygılar.

 65. beyhan06 Konya dedi ki:

  Dlna konusunda lg problemsiz çok başarılı ve hızlıydı.

 66. andy1 dedi ki:

  Burda sorun alt yazılardan kaynaklı olma ihtimalki büyüktür bazı alt yazı formatları farklı olabiliyor hatta bırakın panelleri bu alt yazı özel kodekleri üst kalite media playerlar dahi açamıyor, sadece pc üzerinden destek sunan ripler mevcuttur, bunu çözmenin yolu formatı yeniden farklı bir sürümle yapmalısınız, bunu alt yazı sitelerine rica edebilirsiniz, sizin için farklı formatlar dönüştürürler, srt olsa dahi panellerin açmaması normaldir, dediğim gibi bu alt yazılar farklıdır.

 67. prof19 - İstanbul dedi ki:

  Merhaba, ST50 serisi plazmaları istanbulda bulamıyorum. Ona yakın kalitede görüntü verebilecek 42 inç plazma ya da (mecburen) led TV tavsiye eder misiniz?
  Mesela şu modeller nasıldır?
  51F4900
  E490
  51E551
  Full HD almayıp da 1024*768 alırsam pişman olur muyum? Çok gerekli değilse böyle de yapabilirim.

 68. andy1 dedi ki:

  3 panelde sizi memnun edecektir, buna panasonic UT50 serisinide dahil edebilirsiniz.Hd Ready olması görüntü kalitesinden ödün vereceğiniz manasına gelmez tam tersi tv yayınlarda fullhd bir lcdled üründen çok daha kaliteli resim izlersiniz.

 69. İmdat - Sivas dedi ki:

  Merhaba Andy. 51F4900 tv sahibi oldum.Plazmada ilk kullanımda yapmam gerekenleri kısaca özetler misin?Forumlarda bulduğum ayarlar beni tatmin etmedi,normal ayarlarda burn-in vs. sıkıntı yaşar mıyım? Bir de,SD yayınlarda görüntü çok iyi ancak (indirdiğim filmler 1080) 3D beklentimin altında kaldı ayna gibi görüntü alamadım,ayarlardan veya tv yanında gelen gözlükten kaynaklanıyor olabilir mi?

 70. prof19 - İstanbul dedi ki:

  Hiç birini bulamadım LED aldım 42 ET50 :) 1600 TL vatanbilgisayarda

 71. andy1 dedi ki:

  Hayırlı olsun Güle Güle kullanın.
  Normal ayarlarda burn in izi kolay kolay oluşmaz, Samsung paneller burn izlerinde panasonicklere göre daha sorunsuzdur.İndirdiğiniz 3D filmlerden üst düzey performans alamanız zordur sebebi riplenmiş filmlerde orjinal filmlere göre net düşük resim kalitesi yaşarsınız, oysaki bluray paler üzerinden orjinal filmde görüntü şaşırtıcı derecede canlı ve keskin detayları size verecektir.

  Medya player üzerinden izliyorsanız, ayarlardan kontrastı yükseltin ve parlaklığıda, 3D seçim ayarınızı kontrol edin, media player üzerinden izlenmeyen yani panelin usb desteğinden alacağınız görüntü malesef düşük kalitede olur.

 72. andy1 dedi ki:

  Malesef dün itibari ile Türkiyedeki satış listelerine baktım ve ciddi şekilde şaşırdım sanıyordumki Avrupada şuan satılan paneller Türkiyede mevcut tam tersi Türkiyede şuan panel satışı daha doğrusu panel çeşitleri nerdeyse hiç yok. Bunun sebebi ise firmaların son aydaki olaylar sebebiyle dövizde yüksek bir çıkış bekliyorlar ve bu sebeblede ellerinde olan stokları satışa çıkarmıyorlar.

  Dün bazı firmaları incelediğimde inanamadım, nerdeyse ürünlere 500 lira fark gelmiş bazı firmalar ise 2011 serilerini 2000 liranın üzerine çıkarmışlar, ve abartmıyorum şuan İngilterede Euro üzerinden yazıyorum paound anlamayanlar olabilir, 400 Euroluk cihaz Türkiyede 1000 Euroya çıkmış durumda.400 Euro normal mağaza fiyatından bahsediyorum yani en yüksek fiyatı yazdım.

 73. zafer konya dedi ki:

  hocam oda boyutlarına göre panel seçimini nasıl yapabiliriz oda ebatlara 3 metreye 4,5 metre falan kaç ekran tercih etmeliyim. birde samsung f7000 ile f8000 arasında çok fark varmıdır

 74. andy1 dedi ki:

  Paneli izleyeceğiniz yer mesafesi 3 metre üzerindeyse 50 inc Plazma modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz, LcdLed ürünlerde ise 50 inc bir panel için 4 metre üzerinde bir alana ihtiyacınız olur yinede 5 metre gibi mesafede 46 inc LcdLed ideal seçim olur, özellikle Çocuklar var ise buna dikkat etmek gerekir.

  F7000-F8000 arasındaki fark özellikle SD yayınlarda tartışmasız F8000 çok daha üst düzey bir görüntü kalitesi sunar, F7000 serisinde ise üst kalite hd recivier ile aynı sonucu alabilirsiniz, F8000 serisinde üst düzey hd recivier fazla önemi kazanmaz.

 75. zafer konya dedi ki:

  hocam teşekkür ederim ilginize. hocam tv ye 1 metre mesafedende izlenecek en uç taki koltuktanda 2,5-3 metre seyir mesafesi. aklımdan geçen panel 40-42″ çokmu küçük olur. yada 46″ büyükmü olur. samsungun üzerinde gelen dahili uydu alıcıları yetersizmidir. başka bir uydu alıcıya ihtiyaç varmıdır.

 76. andy1 dedi ki:

  Bahsettiğiniz ölçülerde Lcd panellere gör konuşursak 32 inc dahi yeterlidir 42 inc ise açıkcası 1 metreden fazlası ile gözleri yoracaktır, bu sebeble Plazma almanız daha ideal olur 1 metredende 42 inc izlemek zorda olsa yorucu olmayacaktır.

  Dahili uydu alıcısı panele entegre cihazlarda bu sadece belli çözünürlükler için iyi demek mümkündür, kaliteli bir hd recivierda ise görüntü kalitesi tartışmasız daha iyi olacaktır, aslında üreticilerin bu konuda açıklaması nettir ve Ülke şartlarına göre panellerin her sinyali sorunsuz iletecğinin bir garantisi yoktur, ve dahili recivierların desteklediği çözünürlükler belirtilmiştir.

  Bu pek Türkiyede bilinmez, İngilere için üretilen bir panelle Avrupa geneli için üretilen panellerin pin çıkışları dahi farklıdır veya İskandinav Ülkeleri için, komik ama İngilteredeki panel alacak İnsanda bu bilgiden yoksundur yani haberi bile olmaz oysaki, İngilterede kullanacğı panelin hdmi kablosu dahi farklıdır yani pin giriş ve çıkışları.

  Binanızda Teledünya var ise tavsiye ederim görüntü sizi fazlası ile memnun edecektir hemde ekstra hd recivier arama derdiniz olmaz, diğer türlü burdan size hdmi tavsiyesi yazmak zor sebebi sebebi Türkiyede satılan hd recivierlar hangileridir bilemiyorum, dikkat etmeniz gereken chip desteği olan recivierlar avantajınıza olacaktır.

 77. Ferhat istanbul dedi ki:

  Merhaba Andy,
  Panasonic vt 50 sahibiyim.dahili uydu alıcısını bir kaç ay öncesine kadar sorunsuzca kullanıyordum.
  Dsmart common interface kullanıyorum.çok ta memnundum.fakat kısa bir süre önce kanal frekansları güncellendi ve yayınların çoğu hd kanallarda dahil artık göstermiyor.çok araştırdım modülde sorun bulunamadı sağlam çıktı.araştırmalarıma göre dsmart yayın frekanslarını fec3/5 ten 5/6 ya çekmiş dolayısıyla panasonic bu ayarları manuel olarak yapmaya izin vermiyor ve yazılım güncellemesi bekliyorum.
  Bu konu hakkında bir bilgin varmıdır veya gizli bir menü ayarı varmıdır bana yardımcı olabilirmisin?
  Bir de 50 vt nin menü ayarlarını yazdığın gibi kendi tvmde göremiyorum versiyon farkımıdır?bende basit ayarlar görünüyor sadece.gizli menüyemi geçmek gerekiyor?

  Saygılarımla
  Ferhat

  Ferhatkoc001@gmail.com

 78. andy1 dedi ki:

  Manuel olarak yapabilirsiniz, öncelikle
  1.Tv seçmişnizi yapın AV olarak seçebilirsiniz !
  2.Menu tuşuna basın, kurulum ok sec okey deyin!
  3.Kurulum aşamasında sizin kullandığınız bağlantıyı işaretlerin, örnek diğer okuyan arkadaşlarada fikir olsun, LNB yani çanak anten Diseq özelliğini işaretleyebilirsinz, sizin harici bir paralı sistem olduğu için cihazınızın desteklediği özelliği seçin.

  4.Otomatik tarama başlatabilirsiniz panel otomatik olarak tüm uydu frekanslarını algılayacaktır !İsterseniz kanalları kendinize göre düzenleyebilirsiniz !

  Tavsiyemse, Paneli AV konumuna alın, otomatik güncelleştirmeye gelin, harici tüm cihazlarınız panele bağlı olsun ve aktif yani açık olsunlar!

  Güncelleştirmeyi başlatın, burda size yeni güncelleme yok diyebilir devam deyin ve tarama başlatın, tarama bitene kadar bekleyin, bittikten sonra, elinizdeki dsmart kutusunun hdmi girişini HDMI-ARC panel girişine bağlayın, önce harici cihazları tamamen kapatın kumanda ile değil düğmeler kullanın sonrasında paneli aynı şekilde full kapatın !

  1 dakika sonra önce paneli açın sonra kullancağınız dsmarty kutu açın, panel otomatik olarak kutuyu algılayacaktır !

  1.Renk menü ayarlarına girebilirsiniz, ayarlar bölümünde isfccc özelliğini açın, yada açık olduğundan emin olun !
  2. Menü görüntüleme modu burda pro1 veya pro2 seçebilirsiniz !
  3.Görüntüleme modunu seçin Dinamik ok deyin, size tüm ayarlar kutuda görünecektir burda istediğiniz özelliği seçin, mesala Renk gamı-İleri ayarlar-Klit ayarları ve Ayarı kopya özelliğ vardır, bu ayarlara erimeniz için PRO1 veya PRO2 seçeneği aktif olmalıdır, sonrasında istediğiniz tüm kapsamlı ayarları uygulayabilirsiniz, renk ekleyebilir,çıkarabilir kısaca daha bir çok özelliği kendinize uygun hale getirebilirsiniz.

 79. Özgür Tokat dedi ki:

  Merhaba. Lg 55 inç LA860 v alma öncesindeyim. Teknosa da 400 lira çek + 800 liralık digiturk paket ile 4600 lira. Aslında almışken 960 v serisini almak istiyordum ama o da Türkiyeye gelmedi. Eski seri 960 da hiç bir yerde yok. Gerçi nano led teknolojisi ile edge led arasındaki farkı gerçekten hissedebilir miyiz ya da bulutlanma ışık sızması gibi sorunların önüne geçecek bir olay mıdır nano led; muamma. Ama kağıt üzerinde ağız sulandırdığı bir gerçek.

  Klasik tv seyircisi değilim. Kanalların dayattığı prgramlar, üstelik saçma sapan kesintilere sansürlere reklamlara boğmaları beni tv seyretmekten soğuttu. Orjinal bluray ile film seyretmek, digiturk hd kanallara takılmak (özellikle ntv spor hd) ve mkv dizi/film seyretmek için led tv alıyorum. Renkler orjinalmiş, insan teni gerçek renkteymiş inanın zerre kadar umrumda değil. Canlı ve parlak görüntüyü seviyorum. Sırf bu yüzden plazmaları kafadan eledim. Projektör olayına girmek için de evim müsait değil, gözümü diktiğim epson 9100w de çok pahalı.

  Lg alma sebebim samsung için artık kusma noktasına gelmem. Magic kumanda ve pasif 3D olayı ile lg daha bir sempatik geliyor. Yani marka tercihimin çok da bir bilimsel açıklaması yok :)

  860’ı seçmem de barındırdığı özellikler ve 960 yokluğu. Özellikle panel kalitesinin 660 serisinden bir çıta daha yukarıda olduğuna inanıyorum. En önemlisi de MCI palavrasını bir kenara bıraktığımızda 860 panelin 100 hz, 660 lar ise 50 hz olması. Bu fark bile 860 ‘ı diğer serilerden çok öne çıkartıyor.

  Açıkcası panasonic bir tv ile yanyana test etme şansım maalesef yok. Sizce 860 alınabilir bir tv midir? Pana ile arasında ne gibi farklar var? Aman uzak dur denilecek hileleri ya da özellikleri var mıdır? Bizler düz kullanıcıyız, netice itibari ile bildiğimizi sandığımız şeyler forumlardan derlediğimiz ordan burdan okuduğumuz şeyler. Birde vatan teknosa vs de yaptığımız kısıtlı testler ve incelemeler.

  860 ile ilgili fikirlerinizi öğrenmekten ve varsa önerilerinizi okumaktan mutluluk duyacağım.

  Sevgi ve saygı ile.

 80. andy1 dedi ki:

  LG uzun zamandır serilerini yazmıyorum, bir hayli şikayeler okuduktan sonra sitemde tavsiye etmek bana göre İnsanları yanıltabilme ihtimali çok yüksek ve ekliyorum LG türkiye servislerinden gelen şikaytlerdir yeni ürünleri yazmama sebebim, oysaki 4 adet LG test ettiğim ve paylaşıma hazır yazılarım var siteye eklemiyorum.Nerdeyse tamamı fazlası ile çok iyi paneller ama LG servisleri için yazılarımı ekleyemiyorum.

  Belirttiğiniz detaylar tam Profosyonel kullanıcının istekleri bu sebeble alacağınız panelde üreticilerin hrtz değerleri inanın birşey ifade etmiyor artık- Avrupa için 50 hrz standarttır yani panel 50 hrz ise size mutlaka keyifli bir sunum verecktir !

  Asıl önemli olan panelin Pulldown özelliğidir yani sizin izlemek istediğiniz gerçek 1080p ve yüksek çözünürlükteki görseller, yeni nesil seriler özellikle Panasonic Plazmalar yenilendi yani Pulldown özelliği getirildi nedir bu Pulldown derseniz? şuanki panellerin tamamı 24 hz görüntü üzerine odaklıdır, örnek Bluray izlerken sıkca görülen resim kırılmaları, parlayan keskin beyaz kenarlar gibi veya panelin resmi tam sabitleyememesi gibi, oysaki yeni seri Panasonicklerde 24-48-96 ve High and serilerde 172 hz resim desteği sunuyor görüntü daha mükemmel ve hızlı hareketler inanılmaz daha gerçekci bu sadece Plazma serileri için geçerli.

  Diğer istediğiniz özellik Nano Led teknolojisi işin gerçeğinde sadece daha parlak görüntü verir doğal renk taramasında ise normal Led Lcd ürünlerden farkı çok azdır bu sebeblede baktılarki olmuyor tüm üreticiler RGB ana renk değerine farklı bir renk eklediler. Sony Sharp sarı,Lg beyaz gibi sonuçmu? pekte memnuniyet veren tepkiler 3 firmada alamadı özellikle Sharp tam tersine inanılmaz olumsuz tepkiler aldı.

  Canlı renk üretiminde sizi yanıltan LcdLed panellerin yapay Kontrast değerleridir, bir çok kullanıcı burda yanılır, yapay kontrastın sunduğu aşırı parlak görüntüler + renk birleşinde bunu daha iyi gröüntü diye anlmak mümkün ve hata burda başlıyor.

  Diyorusnuz Bluray ve Yüksek çözünürlüklü resimlerden seyir keyfini yüzeysel olarak evet alabilirsiniz ve %99 tüm panellerde tuaf mavi hissinide yaşasınız bir süre sonra bu özellik sizi rahatsız etmeye başlar çunki Kontrast + Işık+Florasan aydınlatma + Led veya Edge Led = flu mavi görüntüyü engelleyemessiniz, gece izleminde ise bu durum farklı bir detaya dönüşür, keyifle Bluray filmi açarsınız- Loş bir ortam yada tamamen karanlık bir ortam fakat Panelinizin Konrast değeri o kadar yüksektirki, evin içi panayıra dönüşür, panelden yansıyan yüksek Kontrast ve Işık evinizin içindeki tüm nesneleri aydınlatır ve yansıamalar yapar 3D filmleride bunun tanımı kabustur abartı bir cümle değildir !

  Plazma bir panelde ise aynı ortamdaki görüntü inanılmaz gerçekci ve renk derinliği şöleni sunar, Plazmlar gerçekte Lcd Led panellerden çok daha doğal ve gerçek Konrast değeri sunar, buda bir çok İnsan sanki görüntü cansızmış hissi verir fakat evde izlediğinizde inanın, karanlık ortamda ne Plazma panelin kasasını görürsünüz nede evinizdeki parlak nesnelere yansıyan ışık parlamalarını, Plazma Panel salonun orasında sanki Projeksiyon perdesi gibi sadece görüntüyü izlersiniz. 3D görüntülerde ve Oyunlarda ise Plazma tartışmasız çok daha kaliteli tepkime sürelerine sahiptir nerdeyese Lcd panellere göre bu oran farkı %100 aralığına ulaşır.

  Paneli almadan önce Tanıdıklarınzda Plazma var ise harici diskinizi alın Plazma panelde görüntü özelliklerini deneyin. Sonrada Lcdled veya Nanloled üründe aynı görüntüleri izleyin. Şuna diyeceğinize eminim Plazmlarda görüntü çok derin ve renk geçişleri daha canlı, en önemli detay ise sabit görüntülerde Plazmalar mükemmel sabit resim üretir, Lcd Led panellerde ise malesefki, en iyi panel için dahi %100 sabit gröüntüde mükemmeldir diyemeyiz, sebebi basittir Voltaj+Kablolar+Recivier en önemli faktördür ve sabit resimlerde gözle net görmesenizde Arka plandaki minimal renk dalgalanmları canı sıkıcı olabiliyor.

 81. zafer konya dedi ki:

  hocam merabalar tvlerde farklı farklı özelikler var insan kararsız kalıyor hangi tv yi alacağını bilimiyor veya bir limit belirlediği zaman atıyorum 2500 tl olarak hangi markanın paneli 2500 lirayı gerçekten hakeden bir performans sunar bilemiyoruz. birde şu var özellik olarak tamam aradığımızı bulduk diyelim panelin kalitesini ilerleyen yıllarda başımızı ağrıtıp ağrıtmayacağını bilimiyoruz. tamam elektronik eşya şans işi ama birde gerçekten kaliteli üretim var kaliteli işcilik var. Bu şekilde düşünürsek özellik performans kalite olarak hangi marka tavsiyeniz olur.

 82. Özgür Tokat dedi ki:

  Cevabınız için teşekkür ederim. Plazma önerinizi dikkate alacağım. LG 50 PM 6900 modelini tecrübe etme imkanı bulabildiniz mi? 1700 lira gibi çok da uygun bir fiyatı var. Pioneer LX-55 bluray player ile kullanacağım için smart özellikleri beni ilgilendirmiyor. Şimdiye kadar evde 3D tecrübem olmadı. İleride belki kullanırım diye tv de 3D nin bulunması dikkate alıyorum.

  Her markanın iyi ve kötü özellikleri mutlaka vardır. Sadece Lg için servis ve Türkiye Disbribitorü için geçerli olanların bir tık aşağısı ya da yukarısı Samsung, Sony ya da diğerleri içinde de geçerli. Bosch mesela, kaliteli dedik markası var dedik buzdolabı aldık, rezalet ötesi bir cihaz çıktı. Kurtulana kadar hergün ağladık neredeyse. Sonra Arçelik aldık, kullandıkça verdiğimiz para son kuruşuna kadar helal olsun diyoruz ailece. Baba evinde Lg 50 inç Hd ready plazma var, babam market alışverişinde görmüş beğenmiş almış ki teknolojinin t’sinden anlamaz. Bize sormadığı için kızsak da alet tüm ön yargılarımızı yıktı. Parlaklık dışında görüntü kalitesi için söyleyeceğimiz olumsuz bir şey yok idi. Özellikle Digiturk HD kanallarda tv coşuyordu resmen. Bu durum hd ready olduğundan mı yoksa panel kalitesinden mi onu açıkcası bilmiyorum. 2 yıldır da taş gibi çalışıyor. Sanırım çoğu şey gibi elektronik piyasası da tamamen şans işi.

  LG 50 PM 6900 plazma tv için fikirlerinizi öğrenmek istiyorum. Kağıt üzeri özellikler çok güzel görünüyor. Görüntü kalitesi ve renk derinliği açısından elbet binlerce liralık Panasonic kadar performans beklemiyorum ama iyi bir çizgi üzeri tv olduğunu düşünüyorum.

  3900 liralık tv den 1700 liralık olana düştükten sonra fiyat / performans açısından rakipsiz görünüyor :)

 83. andy1 dedi ki:

  PM6900 Sanıyorum sitemde olması gerekir ve oldukçada keyifli bir seridir, LcdLed ürünlerdeki riskleri taşımaması tabiki en büyük avantajı. Şöyle demek gerekir LG plazmalardaki bana göre tek kusur renk kalibrasyon değerleri, belki kusur dememde yanlış çunki bizler farklı renk kalibrasyonları ile değelerndirdiğimizden normal kullanıcı için bu değerler Mükkemel denilebiliyor, bunun etkisi elbette var özellikle görüntü derinliği Panasonic Plazmalara göre biraz daha vasattır fakat dediğim gibi bu bizler için profosyonel ölümlere göre aldığımız verilerdir, gerçi yeni nesil panel kullanmış birisyeniz bahsettiğim ufak detayı fark edersiniz. Sonuçta fiyat olarak fazlası ile cazip bir ürün ve alırsanızda şunu diyebilirim almayı düşündüğünüz Led LG panelden çok daha sorunsuz ve keyifli resim kalitesi sunacaktır.

  Hdready Plazmalar tüm Plazma yazılarımda bahsederim, günümüzün en üst sınıf LcdLed panelinden daha sorunsuz bir izleme kalitesi sunar, FullHd Plazmalarda ise bu keyfiniz dahada üst kaliteye çıkar. Akldıki sizin harici medya kullanacağınız için normal kullancıya göre alacağınız resim kalitesi en az%40 daha üst seviyede olacaktır.

  Fiyat olarak 1 hafta önce Türkiyedeydim, Osmanbey Şişlide biraz mağaları gezdim aslında nerdeyse yaz sezonu bitemek üzere ama Türkiyede halen yeni serileri göremedim, ünlü bir firmanın mağazasında 55 inc LcdLed paneli 6000 liraya görüncede inanın şok yaşadım, abartmıyorum gzölerime inanamadım ve vitrine koydukları panelin berbat ötesi harici disk gröüntüsü flumavi görüntüye İnsanlar süper canlı mükemmel demeleri beni dahada şaşırttı inanın o paneli bana 1500 liraya verseler almam. Belkide ben anlayamıyorumdur çunki Ülkelere göre İnsanların resim kalitesinden anlayış farkları olabiliyor.

  Türkiye şartlarında aslında en ideal seriler Plazmalardır, sebebi Türkiyede digital yayın var desne Avrupa ile kıyas ettiğinizde net olarak digital yayın olmadığını anlarsınız halen 480 i görüntüleri, 720p Hd diye vermleri komik ve düşüdürücü, şuan Türkiyede gerçek 720p görüntü veren kanal olduğunu ise düşünmüyorum buna EuroSport gibi kanallarda dahil, bu görüntüleri sadece Olimpiyatlarda ve özel yayınlarda verebiliyorlar, diğer tamamı 480i veya 480p üzerinde kalite en azından ben Tükrikiyede göremedim. Çunki Türkiyede digital platformların sattıkları cihazlarıda gördüm bu cihazların sorunsuz 720p vermleri daha zordur iznimde bulunduğum sire içindede gerçek hd yayın göremedim. Tabiki HD ibaresi var ama aynı kanalın İngileteredeki Resim kalitesi ile Türkiyedeki sıradan cihazlardan alınan sinyal kalitesi arasındada uçurum var.

 84. andy1 dedi ki:

  Türkiyede geçen Hafta izindeydim, bunu yazma sebebim biraz elekrtonik marketleri gezdim tabiki şok oldum, şuanda Türkiyede yeni seriler yok denecek kadar az, gördüğüm serilerdeki fiyatlar ise inanılmazın ötesinde pahalıydı. Hatta bir mağazada 400 Euroluk ürünü asla abartı değildir 1000 Euroya görünce ufak bir şok yaşadım, tabiki sordum mağaza öyle saçma bir cevap verdiki bir şey diyemedim, 1 ayda zam gelmiş hatta ürün 1500 euro olmalıymış gibi saçma sapan aptallık ötesinde cümleler sundular. Bende cihazın İngilterede satılan firmlardaki fiyatlarını gösterdim ama Adamlar hem terbiyesiz hemde sahtekar, bu seferde gümrük Türkiyede pahalıymış dedi:)

  İthalatcı tanıdıklarım ve onlara Panellerdeki Gürmük oaranın Brim başına %13 olduğunu söyledim yani Avrupadaki ile nerdeyse aynı, dedim ya Adamlar yalan makinası gibiler, fakat inanılmaz paralar kazanıyorlar Avrupadaki firmalara cidden acıdım Türkiyede fiyaları görünce Avrupa bedava abartmıyorum bedava.

  İngilterede 65 inc VT50 Serisini 2000 Euroya alabilirsiniz hatta Greymarketing firmlardan 1700 Euroya kadar bulmak mümkün. Türkiyede ise bırakın bulmayı ürünü satan yer yok fiyatıda 5000 Euronun üzerindeymiş, ne diyebilirm Türkiyede Devlet her halde bu firmaları denetlemiyor, anlamadığım ise 1500 lira maaş alanlar var, bu İnsanlar nasıl televizyon alabiliyorlar çok yazık. Yeğenim 18 yaşında ve Ayda yarım gün çalışarak 400 sterlin kazanıyor aslında daha fazla kazanabilir ama Devlet diyorki 400 euro senin olsun vergi almıyorum sende istediklerini al Okuluna devam et, çunki 400 sterlin üzerinde kazanırsa Devlet vergi ister, Gençlerde aklına gelen herşeyi sorunsuzca alabiliyorlar neyse konu uzun tuaf oldu kusura bakmayın.

  Siz bana bulduğunuz panelleri yazın şuan çok iyi seriler var fakat Türkiyede satan mağaza göremedim. 1000 Euro bütce ayırmışsınız zaten fazlasınıda ayırmayın, bazıları Led Nanoled der sadece kelime oyunudur tamamı Lcd Paneller üzerine kurulan, arkadan veya bölgesel aydınlatmalı panellerdir, Led veya Nanoled kelime oyunudur. Gerçek Led bir panel henüz yok aslında Panasonic çıkardı Avrupada satılıyor 20 inclik Oled paneller yaklaşık 2000 Euro civarında elbetteki bu paneller alınabilir profosyonel grafiker veya mimarsanız mutlakada alınması gerekir, televizyon amaçlı ise 2016 senesinden önce bu paneller piyasalarda olmaz.

  Bakın bir Arkadaşımız sizin gibi panel için 3500 lira bütce ayırmıştı, bir seri söyledi seri hakkında yorumumu net söyledim, paranıza yazık bugün 50 inc Plazma paneli 1700 liraya bulmuş hemen alın dedim. Çunki 3000 liralık panelden %75 daha kalitesli resim sunacaktır elbetteki çok daha kaliteli çözünürlük ve tepkime süreleri. 3000 liralık panelde maç yayınlarında sinir olma ihtimali %60 tır, 1700 liralık panlede ise bu oran %5 geçmez bu kadar net ve kesindir.

  Kalan paranızlada, ses istemi veya pro bir hd recivier yada bluray player yada farklı bir sinema sistemi kurabilirsiniz. 1700 liralık panelinize evinize gelen 5000 liralık LcdLed sahibi Arkadaşınız kıskançlıkla bakacaktır.

 85. Hakan İstanbul dedi ki:

  Andy merhaba, öncelikle böylesine faydalı bir kaynak sunduğun için teşekkür ederim. Aklımda uzun süredir tek bir model var; Sony 55W905. Fiyatı yüzünden henüz beklemedeyim. Panasonic TX-L55DT60 bu tv ile yarışacak kalitede midir sence? Yada başka önerebileceğin marka-model var mı? Önceliklerimi de belirteyim, faydası olur belki. TV’de asıl amacım PS3/PS4 oyunculuğu ve Bluray seyretmek. SD/HD yayın 3. sırada geliyor. Şimdiden teşekkürler.

 86. andy1 dedi ki:

  SonyW905-WT50-F8000-ES8000 diye sıralama yapmak gerekir,bütceniz umuyorum fiyatlarda düştükçe almaya yetecektir.Diğer sıralamadaki ürünlerde sizi fazlası ile memnun edecek performansa sahipler.

 87. ismail demir diyarbakır dedi ki:

  andy1 merhabalar, samsung f 8000 ve panasonic wt 50 arasında kalanlardanım, öneriniz nedir

 88. andy1 dedi ki:

  Samsung F8000 kesinlikle çok daha kaliteli SD ve Hd resim kalitesine sahiptir.WT50 serisi ışık sızdırmaları ve koruma ön tabla problemleri sebebiyle cihazı mağazadan görmeden almayın.

 89. Mümin Bursa dedi ki:

  Merhaba andy1. TV panelleri hakkında anlatımınız çok teknik olsa da zevkle okuyorum. Sayenizde TV ler hakkında çok şey öğreniyoruz. Kim ne derse desin bilginize güveniyorum.
  Sayenizde Panasonic’e sempatim çok arttı. TV almak üzereyim. Bütçem maksimum 3000 TL civarı. Plazmalar hakkındaki övgülerden dolayı bu bütçeyle alabileceğim ST serisini düşünüyordum. Aslında plazma ağırlıklı olarak düşünsem de arada uygun fiyatlı high end LED TV ler de dikkatimi çekiyor.
  Örneğin bu WT50 serisinin 47 inçliği 3000’e yakın fiyatıyla hepsiburada ve hızlıal da stokta. WT serisinin Panasonic’in en üst segment lcd olduğunu biliyorum. Sizce tüplü tv den sonra 2013 model ST60 plazma mı 2012 model WT50 mi tercih etmeliyim. Kararsızım.
  Bir de hepsiburada, hızlıal, ereyon gibi sitelerden TV alışverişi tavsiye eder misiniz?
  Değerli fikirleriniz bana yol gösterecektir.
  Şimdiden teşekkürler.

 90. andy1 dedi ki:

  Mümin Bey,

  Led panel ağırlıklı düşünceniz varsa WT50 elbetteki tercih edebilirsiniz, veya emsali F8000 samsung yine doğru bir seçim olur.

  Plazma konusunda STW60 yaza doğru ciddi bir düşüş yaşanır, bu seri beklenen ilgiyi görmedi yani gecen senenin ST50 serisine oranla özellikle Türkiyede fazla tercih edilmedi, bunda en büyük etken tabiki fiyatının halen çok yüksek olmasıdır.

  Bahsettiğiniz her iki site hakındada açıkcası fazla bilgim yok, Türkiyede yaşayan Arkadaşlardan görüş almanız daha doğru olur. Tabiki şu var internet üzerinden satışlarda daha rahat ürün iade etme şansınız var.

 91. mehmet dedi ki:

  Hocam ben 1 ay sonra len tv. alacam kararımda panasonic 47wt50e bu televizyon kaç herzt dir kimi yerde 200 hz. kimi yerde 1600 hz. yazıyor. gerçi yukarıda yorumlarınızdan herzt in çokda önemli olmadığını anladım ama kafama takıldı bide bu televizyonun Türkçe video tanıtımına denk gelmedim ne zamandır bekliyorum ama yok internette malesef…teşekkür ederim.

 92. andy1 dedi ki:

  mehmet Bey,

  WT50 halen satılıyormu? Eski bir seridir, elbetteki alınabilir oldukça performansı iyidir.

  Hz konusunu çok yazdım, bazıları çıkar 100 hz sabşt deri bende derim ki o panel alınmaz, sebebi basittir Avrupa için üretilmiş panellerin bazı modları 50hz sinyali algılamaz, ve bu konuda bana oldukçada şiakeyt gelir ben sizin verdiğinz ayarları yapıyorum ama olmuyor, sebebi bazit panel 50 hz sinyalde sorunsuz her ayarda normal performansını ve panel full özelliklerini aktif edecektir.

  Panellerde hz konusu kısaca 50 hz ve üzeri demek yeterli, alan taramsı ile standart hz değeri karıştırılmamalı.

  WT50 videolarınıda bulsanız, bu pekte sağlıklı bir görüş olmayacaktır, burda panelden çok çekim yapılan kameranın çözünürlüğüde görüntüye olumlu yada olsumsuz yanılgılara sebeb verir.

 93. Mehmet Ankara dedi ki:

  teşekkür ederim ilginiz için WT50 geçen yılın değilmi tam adı ” Panasonic Viera TX-L47WT50E” piyasa çıkşı kaç ki acaba.. baktım henüz WT60 Türkiye’de yok galiba :-(

 94. andy1 dedi ki:

  Sayın Mehmet Ankara,

  Panasonic WT50 2012 serisi bir paneldir, Stoklarda veya teşhirde kalmış ürünleri bulunabilir veya ithalaycısına göre bu durum değişir. Çinden yapılan ithalat olabiliyor.

  Panasonic Türkiyeye ürün girmiyor, distribütörlük antlaşması olduğu için belli serileri getiriyorlar.

 95. ahmet bursa dedi ki:

  merhaba andy1 .Panasonic TX-L47WT50E 47″ 1600Hz ,SHARP LC50LE752V 50 inç 127 cm Ekran 3D SMART LED TV , philips 47 7008 ve 8008,Panasonic TX-L47ETW60 47″ 600Hz ilk önce philips almayı planladım. ama mağazaları gezdikçe yorumları okudukça listem çoğaldı ve kararsız kaldım.bu televizyonlardan hangisini tercih edeyim yardımcı olursanız teşekkür edirim .iyi çalışmalar.

 96. andy1 dedi ki:

  Sayın ahmet bursa,

  Panasonic Led panelleri bahsettiğiniz serilerin dışında tutmak gerekir, sebebi Panasonic SD ve HD yayınlarda ET-WT serilerinde mukemmele yakın sorunsuz görüntü sunar. Yinede Sharp ve Philps 7 serisi dışında Panasonic ve Philps 8 serisini tercih edebilirsiniz.