Panasonic VT60 Plazma Test Detay Resimler eklendi sonuçlar

Screenshot_2

Uzun zamandır yazmadığım ve fırsat bulamadığım VT60 serisini sizlere kısa olarak tanıtmaya çalışacağım.

Sitemin karakterini bilenler için sorun değil fakat ilk defa ziyahret edenler kısa yorumlarımdan çok kendi akıllarında olan soruları üzerinden paylaşım yaptığımızı bilmenizi isteriz yani, Sorularıızla konu detaylı bir genell cihaz tantımına dönüşecektir.

Panasonic VT60 için yazacak çok şey var veya tek kelime ilede yorum yapılabilir ”Harika bir  Panel” evet bu cümleri hak ediyor elbetteki belli detaylara göre.

VT60 en olsumsuz yani tuaf şekilde Gündüz yani aydınlık bir odada panelin performansı düşüyor ve görüntü kayıplarına sebeb oluyor,  panel gündüz performansı için Pro ayarlar üzerinden gündüz seçimi olarak belirleyebilirsiniz FAKAT!!!

Panelin Pro ayarlar ve THX özellikli kullanımında enerji tüketimi iki misline çıkabiliyor, bunuda göz önünde bulundurun yani satnadrt kullanımda 180KW tüketim diğer modlarda 400 kw bulabiliyor!

Resim işlemcisi olarak panel tek kelime ile muhteşem, ianılmaz derinlik siyah ve gölge detaylarında muhteşeme yakın satnadrt resim performansı ile TV-Harici Medya performansında ciddi bir keyif alıyorsunuz.

Siyah seviyesi Panasonickler için zaten her zaman mükemmele yakındır,  bunun en büyük etkisini Tv izlerken net algılayabiliyorsunuz, karanlık bir oratmda panel net olarak havada asılı bir görüntü sunar yani sadece apnelin sunduğu muhteşem resmi alırsınız, etrafındaki objeler kaybolur yani harika kontrast ve paralklık değeri sadece panel içinde muhteşem resme dönüşür.

Bu yorumu okuyup alan veya almış olanlar belli sorunlar yaşayabilir, diyebilirsiniz siz böyle yazmışsınız fakat ben aldım yazdığınız gibi görüntü alamıyorum.Bu sorunuda katılımcılarla daha detaylı olarak zaten okuyacaksınız.

VT60 yüksek fiyatı ve kısıtlı Panel ebatları ile 55-60-65 inclik serileri malesefki fiyatlarıda halen yüksek olmasındaki en büyük etkenlerden. Neyseki Samsung F8500 bu duruma net müdahalesi oldu ve Panasonic yüksek satış rakamlarını kırdı ve fiyatları düşmeye devam ediyor ve dahada kesin düşüler yaşanacaktır.

Panasonic VT60 3000hrz Field drive panel arka alan taramasına sahip, bu özellik Spor karşılaşmaları ve Harketli grüntüler üzerinde etkili bir performans sunuyor, standart 600 yenilme sunuyor. Bu özellik net olarak 720p görüntülerde yani HD kanallarda size muhteşeme yakın derinlik ve keskin bir görüntü kalitesini en üst limitte veriyor.

Ultimeta Pro Black özelliği her zamanki gibi keskin ve inanılaz detaylı siyah ve gri tonlarda muhteşem bir performansa imza atıyor, loş ortamlarda bu seyir zevki sizi fazlası ile memnun edecektir.

1080p Pure Direct yani daha keskin ve net görüntü Kontrast ve Parlaklık değerlerini daha üst seviyelere şıkarmaya yçnelik bir işlemci fakat!!! Bu özellik satnadart vasat hd recevier serileri ile kullanmanız zor hatta bu özelliği kapatmak satnadrt izlemelerde daha doğru ve keyifli bir görüntü almanıza sebeb olacaktır.

Vasat Hd recevier üzerinden panel izleyenler varsa bu panellerde malesef ki size yukarda bahsettiğim detayları almanız zordur, ilk defa panel kullanan birisi için görüntü muheteşem diye tanımlanabilir malesefki aldıkları görüntü vasatın üzerinde olmadıklarınıda bilmeleri gerekir, bu tür hd recevier malesefki bu üst seri paneller için fazlası ile sorunlu görüntü manasına gelir.

Panasonic Smart medya desteğini bu serisinde daha üst noktalara taşıdı yani akıllı tüm uygulamaları cihaz üzerinden erişime açabiliyorsunuz hatta PC üzerinden otomatik satnadart ayarlarınızda panele tanıtabilirsiniz, veya Smarat medya paylaşımı yapabilir veya server kurup panelinizi pro bir sunucuyada çevirebilirsiniz.

Panelin diğer özellikleri ise Ses ve yüz algılama olarak, belli uygulamaları indirip paneliniz üzerinden keyifli bir Aile ortamına çevirebilirsiniz, yüz tanıma özelliği aktif edip, Çocuklarınız geldiğinde panel otomatik algılayabilir ve açabilir veya bu özelliği kısıtlayabilirsainiz.

Kablosuz bağlantı ve Bluetooth yine panelde mevcut,  Stereo ses detay ise yeterli bana göre biraz olsumzu daha pro bir ses sistemi yapılabilirdi bu panel için tavsiyem iyi bir harici sistemle Bluray veya Dvd veya Media palyer üzerinden üst kalitede ses ile izleme keyfinizi çok daha üst noktalara taşırsınız.

Panasonic VT60 Hexa Processing engine +Dual Core çift işlemci mevcut.

Belirgin detaylarada değinmek isterim!

En büyük özelliği 24-48-96 hz desteğini barındırıyor, bunu şöle açıklamak isterim, örnek standart SD yayınlarda ciddi bir kalitede sorunsuz resim desteğini sunabiliyor, unutmayın yukarda detayı yazdım, bu yorumu hd recevier ile birlitke düşünmenizde fayda var.

24p kayanklı görüntülerde cihaz SD yayınlarda bariz kalite farkı veya FPS değerlerinden oluşan sorunları minimale indirebiliyor.

Aslında yazdıklarımın 2 mislini daha yazmakta mümkün konuya devam edeceğim, panel hakkında fazlası ile detaylar mevcuttur.

Sorularınızla Devam ederiz.Resimler eklenecektir!

Resimler eklenmiştir fakat VGA modu ile çekildiğinden renklerde hafif sorun vardır, en kısa zamanda normal modda resimler eklenecektir.

c cc

ccc cccc

cccccc ccccccc

ccccccccc

cccccccc

 

Saygılarımla

Andy Swezniak

Screenshot_1

 

 

Tarih: 25 10 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, Panasonic
Alt kategori:

'Panasonic VT60 Plazma Test Detay Resimler eklendi sonuçlar' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Burak İstanbul dedi ki:

  Konu dışı olacak ama; Samsung F8000 incelemesi var mı ? Sitede bulamadım. Bu tv st60 ile boy ölçüşür mü ?

 2. andy1 dedi ki:

  F8000 ve STW60 arasında tek fark siyah seviyeleri bunun haricinde F8000 işlev yani özellik bakımından STW60 serisinden iyi paneldir.

 3. arasıra dedi ki:

  Andy hocam bu plazmaların ömrü ne kadar ya. Bir arkadaşa stw60 tavsiye ettim mağazacı vazgeçirmiş. Onların ömrü var demiş:)

 4. andy1 dedi ki:

  Mağaza satıcılarına kalırsanız işiniz zor.Ortalama 10 sene ve üzeridir.

  LcdLed paneller içinde geçerli bu oran fakat LcdLed panellerin hasar görmesi bir daha kolaydır, voltaj değişimleri en büyük düşmanlarıdır.

 5. Sedat Bayburt dedi ki:

  F8000 panel için görüntü kalitesi açısından da aynı şeyi söylemek mümkün mü, yani standart tv kullanıcısı için f8000 stw60 a göre daha net bir görüntümü verir,

 6. andy1 dedi ki:

  Sedat Bey, F8000 ile STW60 karşılaşması için şöyle diyebilirim STW60 kalitesinin üstünde görüntü alabilirsiniz.

 7. BERKE / PENDİK dedi ki:

  Sayın Andy,
  ST50 Plazma serileri için yeni yazılım çıktı;hemen yükledim, yükeleme başarı ile sonuçlandı.Fakat ben televizyonda ve menülerinde hiçbir değişiklik göremedim .Bu yeni yazılım ne işe yaradı?
  Yorumunuzu yazarsanız çok memnun olurum.
  Teşekkürler.

 8. andy1 dedi ki:

  Tarayıcı güncelleştirmesi olarak sunuldu, menulerde değişiklik olmaz, genelde bunlar belli sorunlar için yapılan güncelleştirmelerdir. Skype güncelleştirmeside sanıyorum yakında çıkar.

 9. BERKE / PENDİK dedi ki:

  Thanks for your fast reply

 10. drohuz-bursa dedi ki:

  sayın andy öncelikle bu güzel site için teşekkürler. kendi adıma acemi bir tv alıcısı olarak çok faydalandım. yorum yapan katkı sağlayan herkese teşekkürler. şu sıralar yeni bir tv almak istiyorum. plazma tv ler eskidi led ler çıktı diye düşünenlerden biriydim. site sayesinde plazmaya bakış açım çok değişti. şimdi kafam da bir sıralama yaptım .yardımcı olursanız sevinirim. öncelikle film-sinema-spor izleyicisiyim. arada bir pes13 oynarım. akşam eve gidince haberler,diziler vs izleyeceğim. seçtiğim tv ler
  *Panasonic 55stw60 , *sharp quatron 60le840 ,*samsung 55f8000 ya da f7000
  teknosada sharp yayını izledikten sonra sharp seçeneğini en sona attım. samsung çok parlak yapay ama hoş görüntü veriyor.
  1)hangi tv sizce uygun ya da biraz daha bekleyip 2014 seçeneklerinimi göreyim. gt vt çok pahalı düşermi.
  2)Panasonic st ile stw aynı modelmidir
  3)Panasonic şarjlı 3d gözlük kullanıyor. bir kaç yıla kadar teknolojinin gelişimi ile pasif gözlükler daha iyi çözünürlük üretip daha ön plana çıkacağını düşünüyorum. pasif gözlük ile Panasonic ile uyumlu olabilir mi.

 11. drohuz-bursa dedi ki:

  bir de plazma tv lerde zamanla renk kaybı oluyor mu.teşekkürler

 12. andy1 dedi ki:

  Sayın drohuz-bursa

  Renk kayıpları olması için en az 10 senelik süre gerekir, bu zamana kadar zaten farklı bir panele çoktan geçersiniz ve renk kayıpları denen şey kim diyorsa hayal gucu biraz kuvvetli İnsanlar olmalılar.10 Sene sonrası her panel için geçerlidir bu problemler ve renk kayıplarıda sanıldığı gibi değildir çok dikkatli gözlerin analayabileceği bir problemdir bu problemide farklı cihazlarla zaten olumlu hale getirmek mümkündür.

 13. andy1 dedi ki:

  Sayın drohuz-bursa

  Plazma paneller ile LcdLed panelleri ayırmak gerekiyor, Plazma panellerin resim üretimi tartışmasız şekilde LcdLed panellerden iyidir, bunun kimse aksini söyleyemez tepkime süreleri dahi farklıdır, örnek LcdLed ürünlerde eş tarama olurken, Plazmalarda bu işlem bir defa tekrarlanır yani gecikme süreleri Plamzlarda tartışmasız iyidir özellikle oyun meraklıları için.Elbetteki hareketli görüntülerde yine avantajlıdır.

  LcdLed paneller anlatığım agöre sakın kötü olarakta alıgılamayın, doğru harici cihazlarla ile mükemmele yakın performans alınabilir.Hatta filmlerde bu özellikleri ile izleme keyfi plazmalara göre daha canlıdır yani dikkat cekicidir, iş Televizyon izlemeye gelince Plazmalar yine bir adım öne öıkarlar yukarda anlattığım detaylar sebebiyle.

  STW60 Televizyon izlenecekse mutlaka ilk tercihiniz olsun, Diziler, Spor karşılaşmaları ve oyunlarda keyifle seyir keyfini ent derecede yaşarsınız.

  Film ve Bluray ağırlıklı izlenecekse LcdLed panellerden yaptığınız tercihlerden 3 taneside sizi fazlası ile memnun edecektir.

  2014 senesi Türkiye panel seçimi hakkında yazmak çok zor hatta imaknsız, malesef Türkiyede 2013 serileri dahi sene sonunda piyaslarda satılmaya başlandı, GT serisi ise Panasonic EU kararı değişmesse Türkiyede satılmayacak, yani ST-VT-ZT serileri sanıyorum şuan satılıyor.

  Panasonic Şarlı gözlük kullanma sebebi aslında daha üst kalitede görüntü amaclıdır, pasif gözlükler sanıldığı kadar Aktif 3D kalitesini veremez.Bir yerde tak kullan ürünlerdir. Aktif gözlüklerde ise panel ile gözlük %100 görüntü eşlemesi mantığı ile çalışır yani panel ne kadar mükemmel görüntü üretiyorsa o kadar 3D perfomansını alırsınız.

 14. drohuz-bursa dedi ki:

  teşekkür ederim sonkararım stw60 olacak gibi.ayrıca modül kartı ile 1 yıllık digitürk hediyesi olması avantaj.4800 tl ye 55stw60 alıp yanında 639 tl lik digitürk hediye olacak .

 15. andy1 dedi ki:

  Hayırlı olsun Güle Güle kullanın.

 16. 1 umut-istanbul dedi ki:

  Andy bey öncelilke bizleri dogru bilgeye ulaştırdıgız için size teşekkur ederim.Sitenizi yeni takip eden birisi olarak, aktardıgınız bilgiler dogrultusunda panasonıc vt50 serisine olan ilgim arttı. 3.400tl. ye P50vt50 ve 3.000tl.ye P50stw60 buldum. (not:her iki urunde seri sonudur) Bu iki urunu fiyat ve performans olarak kıyaslarsak nasıl bir secim yapmamı tavsiye edersiniz? Aralarındaki özellik farklılıkları nelerdir. Şimdiden cok teşekkur ederim.

 17. andy1 dedi ki:

  Sayın 1 umut-istanbul,

  VT50 üst sınır yani amiral gemisi tabir edilen paneldir, STW60 ise satndart giriş seviyesi üstü bir seridir. VT50 kapalı kutu ürünse tecih edebilirsiniz.

  Andy Swezniak

 18. Hakan-İstanbul dedi ki:

  Andy Bey merhaba Bende geçen hafta 42″stw60 aldım, . Renkler ve siyah tonlar güzel , fakat digitürk hd star yayında spiderman filminin hareketli sahnesinde görüntüde kırılmalar oldu saniyelik görüntü bozuluyor düzeliyor, bunu blueray dvd syrederken olmuyor. ayrıca digitürk sd yayınlarının bazılarında görüntü bozuluyor yanı kırılıyor. Birde ben sinema recevier cambridge kullanıyorum hdmi girişini bunun üzerinden tv ye veriyorum acaba direk cihazlardan tv ye bağlamam dahamı doğru olur, bilgiler için şimdiden teşekkür ederim

 19. andy1 dedi ki:

  Sayın Hakan-İstanbul,

  Hayırlı olsun Gule Gule eskitin, bahsettiğiniz sorunlar panelle alakasız sorunlar. Digital medya kutuları veya harici hd recevilerda bu çok fazla görülür, hatta spor karşılaşmalarında Insanlar halen bunu televizyonları ile alakalı durum sanırlar oysaki dediğim gibi alakası dahi yoktur. Hangi panel olursa olsun geçerlidir STW60 kalitesinde olanlar LcdLed Plazma serileri ve üreticileri hiç fark temez.

  Harici cihazların ve kabloların önemini senelerdir yazarım, Donanımhaberde Firma komisyoncuları kendine Uzman diyen komedyenler halen bunun panel sorunu olduğunu yazar ve saçmalalarlar. Insanları sacma sapan komisyon alacakları urunleri satmaktan baska paneller hakkında hiç bir bilgileride yoktur.

  Sizin vasıtanızla tekrar belirtmek isterim, Bugun Panasonic ZT serisinide alsalar veya Samsunh UHD veya Sharp veya Lg veya Panasonic hiç birşey fark etmez,Sizde dahil bu panellerde şuan yaşadığınız sorunları aynen yaşarsınız hatta bu panellerde durum dahada can sıkıcı olacaktır çunki kalitesiz kablo, voltaj,harici cihazlar bu paneller ile ciddi sıkıntılar yaşatır. Digiturk, Dsmart,Teledünya verilen kutuları kullanan nerdeyse bir çok Insan sizin yaşadığınız olumsuzllkarı yaşıyorlar, fakat bilmedikleri için bunu panel hatası sanıyorlar, oysaki tamamen kablo+voltaj+harici cihaz problemidir.

  Dierkt harici cihaz+panel bağlantısı yapın, veya butceniz varsa ise AVR upscaling desteği olan bir seri alın. Gerçi böyle bir seri dahi alsanız hdmi kablonuzdan evdeki voltaj kalitesine kadar emin olmanız eksikler varsa ona göre secimler yapmalısınız.

  Andy Swezniak

 20. Emre Tokat dedi ki:

  ( YArINA KADAR )merhabalar şimdi benim karar vermemi anca siz sağlarsınız w905 mi almalıyım yoksa stw60 mı ikisini de küçük boy alacağım zaten. Ayın 1 i olduğu için sabah maaşımı çekeceğim onun için bana hangisini al derseniz onu alacağım plazmalarla gerçekten sizin sayenizde bilmediklerimi öğrendim bu yüzden teşekkürü borç bilirim ama yorumlardan almak istemiyorum siz hangisini al derseniz onu alacağım yarın öğlene kadar teşekkürler

 21. andy1 dedi ki:

  Sayın Emre Tokat,

  Gec cevap icin ozur diliyorum. Sony W905 vs Panasonic STW60 Türkiyede fiyatları nedir bilmiyorum her halde Sony daha pahalıdır.

  Her ikiside farklı ürün birisi LcdLed panel digeri Plazma. Pnasonic ST60 bir metredende izlersiniz gozleriniz yorulmaz ozellikle evde hasta yaslı kucuk cocuk varsa en ideal secim olur. Dogal kontrast ve parlaklık degerleri harika bir izleme keyfi sunar.

  LcdLed panellerde ise durum farklıdır, ortalama 3 metre idealdir daha altı izlemelerde yaşlılar goz sorunu olanlar varsa yuksek dinmaik konrast degerleri yorucu bir izleme surreci yasanır. Haklısınız diyebilirsiniz Resim cok parlak daha canlı bu konuda magazada her iki panele bakarsanız yanlıs karar verisiniz.

  Oysaki Plazma seriler ev ortamında tek kelime ile muhtesem keyifli bir izleme yasatır, ornek tum ısıkları kaparsanız Plazma panelden alacagınız goruntu sanki havada duran resimdir bu kadar net kalitelidir.

  LcdLed panellerde ise aynı ortamda ev panayır ısıklarına doner ev aydınlanır, inanılmaz yuksek dinamik kontrast degelerini net olarak fark edebiliriz.

  LcdLed panel alacaksanız harici cihazlarınızın kablolarınızın volatj degelerinin iyi olması gerekir, diğer turlu ilk vereceginiz tepki hareketli goruntulerde kırılmalar, golgelenmeler olacaktır oysaki bunun panelle alakası yoktur tamamen harici cihazlardan kaynaklı sorunlardır.

  Plazmalarda bunlar yasansa dahi LcdLed serilere gore daha sorunsuz olur. Sebebide Plazmaların gelen sinyali bir defa tarayıp panele yansıtmasıdır, LcdLed serilerde ise bu işlem iki defa olarak suzgecleinir panele aktarılar, bu sinyal gecisi sırasında veri kayıplarıda oldukca sık gorulur.

  Sanıyorum, tercih konusunda detaylı bir acıklama olmustur, veya detay sorularınız varsa sorabilirsiniz.

  Andy Swezniak