Panasonic TX-P50VT30 3D Test,inceleme sonuç,resimli detaylar

Panasonic TX-P50VT30 serisi 2010 serisinin devamı olarak piyasalara sürüldü,VT20 serisinden herkes gibi bende daha üst seviyede bir ürün bekliyordum malesefki 2010 serisi ile net bir üstünlüğü sadece HD yayında net olarak kendini gösteriyor,SD yayın başarısı ise 2010 serisi ile aynı diyebiliriz.

Bu panelin aslında bir iyi tarafınıda belirtmek lazım Infinite pro Black çzelliği yani panelde yansıma yok denecek kadar az ve oldukçada memnun edici seviyelerde,tvnin dış görünüşü ve kumandası ise biraz daha şık tasarlanmış.

Renk ve ışık kalibrasyonları ise her zamanki gibi çok iyi seviyelerde nerdeyse hatasız,Panasonic Plasma kalitesini yine diğer üreticilere göre tartşmasız üstünlük sağlıyor.

Plasma 3D bu panelin yine olumlu tarafı tüm Avrupa Ülkeleri için geçerli olan kutu içeriğinde 2 adet aktif 3D gözlük ile satılmasıda avantaj sağlıyor.

Orjinal THX sertrifikalı VT30 serisinde klasik görüntü modları mevcut pro1 ve pro2 olarakta kullanıcılarına kolaylık sağlanıyor,isfccc seçeneği ile pro modlarda ayarlar yaparsanız görüntü daha net ve sorunsuz elbetteki bu kullanıcının izleme alışkanlığna bağlı,kullandıkça bu değerleri kendiniz zaten fark edeceksiniz gerçek şujki pro1 ve pro2 modlarda renk ve ışık oranlarını ayarlayabilirsiniz tv bu konuda gerçekten çok başarılı.

Bazı test sitelerinde gördüğüm malesefki Panasonic karşıtı sözüm ona testler yayınlanıyor bu ürünü çıplak gözle izlemeden bu tür yorumları ciddiye almayın,sebebi ise panelin renk beyaz seviyeleri gerçekten çok iyi en beğendiğim tarafı ise beyaz tonlamalarındaki kaliteli doğal tonların görülmesi bu gerçektende dikkate alınması gereken bir özellik,%90 panelde beyaz renk değerleri %95 oranında net detay almak zordur,bu panelde ise oldıkça memnun edici bir doğallık söz konusu.

3D özelliği ise gerçekten çok başarılı,doğal renkleri algılamak keyif veriyor,3D gözlük sorunları yani farklı renk algılamaları çok iyi,renk ve kontrast değerleri aynı şekilde çok başarılı,diğer üreticilerde görülebilen gri ve mavi renk hakimiyeti bu panelde yok diyebiliriz,resim hareketleri sorunsuz ve net,kırılmalar yada belli sahnelerde arka plan pastalleşme görülmüyor,3D zevkini yaşamak için ideal yinede gözünüz alışmadıysa Pro1 ayarlarından istediğiniz gibi renk ve ışık değerlerini kendinize göre yapabilirsiniz,oldukça kolay menü ulaşımı var.

Siyah seviyesi gerçektende çok tutarlı ve kalitesli siyah film sahnelerinde koyu renk detay ve gölgeler çok iyi ve sorunsuz.

Resim ölçeklemesi tek kelimeyle harika,tartışılmayacak kadar iyi.

Jaggies özelliği yine aynı şekilde çok tutarlı ve televizyon izlemeninin detaylarını hissedebiliyorsunuz,SD yayınlarda bu kadar büyük panel olmasına rağmen oldukça memnun edici seviyelerde.

Resim hareket çözünürlüğü emsallerine göre çok iyi ve net resim işlemesine sahip,resmin panelde sabitliği ise mükemmel.

2D-3D-BluRay-HD resim kalitesi çok iyi,titreme bulanıklık iyi seviyelerde.

Bu arada diğer konumda bahsettiğim otomatik hrtz algılaması bu panelde oldukça kaliteli,panel gelen sinyali otomatik olarak algılayıp size daha kaliteli bir görüş sunuyor 50-60 hrtz yada 100hrtz gelen bir sinyali size aynı değerden sorunsuz verebiliyor,bunu kendinizde ayarlardan düzenleyebilirsiniz,belirli alt ve üst seviyeler mevcut.

SD yayın performansı ise diğer üreticilere göre çok daha iyi seviyelerde,yani arka fonda görülen hareketli noktalaşma yada flu veya sabitlenmeyen görüntü yok denecek kadar az seviyelerde,normal televizyon kanallarını keyifle izleyebilmek mümkün.

Oyun meraklıları içinse elbetteki oldukça keyif alabilecekleri bir panel gecikme seviyeleri çok iyi,Crt ekran seviyesinde diyebilriz.

Ses ise oldukça kaliteli 2010 serisine oranla ciddi manada ses kalitesini hissedebiliyorsunuz.

Elbtetteki ürünün Türkiye için en büyük dez avantajı fiyatı,yinede meraklıları için tercih sebebi olabilecek bir televizyon.

Kısaca detaylara değinirsek,Panasonic bu serisinde çok iyi detaylarıda birlikte sunmuş,mesela 2 adet HD dijital giriş,1 adet Karasal HD digital DVB-T giriş,1 adet DVB-C HD digital kablo yayınlar için full tanımlama mevcut,elbetteki belirli Ülkelerde olan yayınlar için ekstra kalite demek,sorunsuz uydu kanallarına erişme olanığı var.

İnternet ethernet full desteği yine THX sertirfikalı olarak kullanıcılarına sunuluyor,DLNA-WI FI full destek ve bağlantılarına kolayca erişebiliyorsunuz.

600 hrtz alt tarama hızına sahip ve otomatik tanımlaması var,neo plasma panel ve yenileştirilmiş fosfor kalitesi ise kendini belli ediyor.

Standart diğer detayları ise ekliyorum.

Ekran

 • 50 inç Diyagonal ekran boyutu (inç)
 • 127 cm Görünür Ekran Ekran Boyutu
 • 33D TV
 • 16:09 Boy Oranı
 • 5,000,000:1 kontrast oranı
 • Viewing Angle Görüş açısı
 • 0,001 milisaniye (ms) Ekran Tepki Hızı
 • 600Hz
 • 1080p çözünürlük
 • 720p çözünürlük
 • 11920×1080 piksel
 • 3D 24p Pürüzsüz Film
 • HD Ready 1080p
 • VIERA
 • NeoPDP NeoPDP

Teknolojik Özellikleri

 • Full 3D
 • VIERA
 • VIERA Link
 • VIERA CAST
 • VVIERA Connect
 • Neo Plasma 3D FHD
 • DLNA
 • Dijital TV Hazır
 • Freeview-HD
 • Freeview
 • Freesat HD
 • WiFi Hazır
 • DLNA sertifikalı
 • VIERA Oyuncular
 • Teleteks
 • EPG (Guide Plus +)
 • y 1500 Sayfa Teletext
 • PEbeveyn Kontrolü
 • Sleep Timer
 • ISFburn in olasılığı için gelişmiş akıllı zamanlama
 • Scart girişi,HDD destekli usb girişleri (3 usb girişi),analog ve digital ses çıkışı,kulaklık çıkışı,kompenant ve kompozit bağlantı desteği mevcut,SD kart girişi mevcut.

Aklınıza takılan detay varsa cevaplamaya çalışrım.

Saygılarımla

andy1

 

 

Tarih: 11 06 2011
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

'Panasonic TX-P50VT30 3D Test,inceleme sonuç,resimli detaylar' hakkında sorular, açıklamalar

 1. serdar dedi ki:

  Merhaba,
  65VT30 için yazdıklarınıza ilave ,edindiğiniz bilgi ve tecrübeye istinaden ,yurtiçi ve dışı forumlarda ki gözlemlerinizi de hesaba katarak başkaca bir bilgi var mıdır? Bu ebat için farklı önerileriniz ne olur.Amaç sadece film izlemek.

 2. andy1 dedi ki:

  VT25-VT30 3D olarak kendini ispatlamış ürünler ve şuan içinde tüm farklı üreticiler arasında 1 numaradaki yerini koruyor,bir hayli süre dahada koruyacağa benziyor,Samsung,Philps,LG malesefki 3D ürünlerde VTserisi kadar sorunsuz izlenim zevkini sunamadılar.

  Philps’in 2012 içinde piyasaya süreceği yeni modeli bir hayli iddialı aslında ip uçlarınıda 9776 serisinde nerdeyse diğer rakiplerine göz dağı verircesine kaliteli bir ürünü piyasaya sürdüler,elbetteki oyun meraklıları için geçerli bu cümlelerim.

  2012 temmuz ortalarında bir çok firmanın yeni ve inanılmaz iddialı Oled serilerinide göreceğiz,LG,SONY,TOSHİBA oldukça iddialı modellerle raflarda yerini alacak,elbetteki fiyatlar bir hayli yüksek yaklaşık 10.000 dolar seviyelerinde bu dev panellerle tanışacağız,oledlerin Plasma,Lcd,Led devrine darbe vuracağı tartışılmaz bile,zatende Plasma,Led,Lcd kesinlikle görüntü olarakta renk ışık kontrast değerleri ile oledlerle rekabet edebilme şansaları hiç yok.

  Panasonic ise özellikle Amerikada 65 icnlik serileriyle ortalığı karıştıracak gibi en azından açıklamaları böyle,Dev Plasmalarını şuan fiyat yazmıyorum ama Amerikada tek başına piyasa lideri olacağı kesin görünüyor,haklılarda haksız rekabetten onlarda bıktılar.

  VT30 içinse denilebilecek fazla bir şey yok,şuan piyasada tartışmasız en iyi 3D panellerden bir tanesi,Sharp2ın 3D modelleri var fakat Japonya dışına henüz satış gerçekleştirmediler pekte niyetleri yok gibi zaten,Japonya satışlarında tartışmasız liderler,en son mini 3D ekranları ise gözlüksüz ilk tv olma özelliğini koruyor bu cihazda sadece Japonyada satışta.

  Mitsubushi 3D modelleri inanılmaz iyi fakat onlarda sadece Japonya içinde satışlarına devam ediyorlar yani Japon Devleri aslında biraz rekabetten sıkıldılar,rekabet demeyelimde haksız rekabet dersek daha doğru olacak,bu firmalar bayilere pek taviz vermezler bu sebeblede satışları her zaman düşük görünür,onlarda artık bıktılar sanıyorum Toshiba2da dahil Avrupa piyasalarını pek umursamıyor,Panasonic devam edermi bilemem ama son açıklamalarında ahksız rekabetten sıkıntılı olduklarını vurgulamışlardı,bu kadar başarılı panellerle nasıl pazar payları düşük çıkıyor cidden çok enteresan.

 3. serkan dedi ki:

  slm ben ps3 ve 3d ıcın en ıyı ve sorunu en az tv alıcam 4200 bır butcem var acaba bu tvnın 3dsı 1080p olarakmı ızlıyosunuz bırde ıce ve dısa 3d performansı nasıl artı sony46hx820 gore hangısı alınmalı butun ozellıklere kıyasla

 4. andy1 dedi ki:

  Panasonic VT serisi şuan en doğru 3D değerlerine sahip ürünlerden, VT50 serisi ise biraz daha farklılar taşısada sonuçta temeli VT30 serisi ile aynı kalitededir.

  VT serisinde,3d İçe doğru tanımlamanızın sebebini anlıyorum, evet derinlik olarak mükemmele yakındır, Dünyada en iyi 3D televizyon sıralmasındada Sharp’tan sonra ikinci sırada yerini alıyor.

  VT30 merak etmeyin, normal HD yayında dahi 2B resim grafik işlemcisi inanılmaz, resim keyfi sunacaktır, 3D olmayan normal HD yayınları yada normal Bluraylerde dahi sizi yaşattığı derinlik hissi ile fazlası ile memnun edecektir.

  Zaten ayarlarından istediğiniz kalibrasyon değerine ulaşabilirsiniz, yani renk yada görüntü kısıtlaması detay ayarları en gelişmiş panellerden bir tanesi.

  1080p izlemekten kastınız, panel zaten sizin her hangi bir seçim yapmadan gelen sinyali algılayp, ona görede ekrana yansıtıyor, burda önemli olan şey, panelin doğru ayarlarını bozmamanız yada uğraşacaksanız, hiç birşey bilmeseniz dahi tek tuşla eski ayarlara sorunsuzca dönebilirsiniz,panel ayar değişikliklerini diğer ürünlerdeki gibi kısıtlamaz, kısaca bozdum ne olacak yada nasıldı diye bir düşünceniz olmasın.

  Net diyeceğim ise, VT serisinde HD ve SD yayınlardaki resim kalitesi sizi şaşırtacaktır, buna emin olabilirsiniz.

 5. Merih1978 dedi ki:

  Merhaba
  1 – Panasonic 50vt30 ile 50gw30 da seri sonu kampanyaları var. Bu iki serinin mukayesesini ve önerinizi rica edeceğim.
  2 – 50vt30 yerine henüz piyasaya çıkan 50vt50 arasındaki temel farklardan bahsedebilirmisiniz?
  3 – vt30 ile vt30e arasındaki fark nedir?
  4 – son olarak panasonic neo plazma ve serisi ile samsung es8000 serisi led grubu hakkında mukayese ve tavsiyelerinizi rica edeceğim.
  Çok teşekkür eder hayırlı isler dilerim.
  Saygılarımla,

 6. andy1 dedi ki:

  Geç cevabım için özür dilerim.

  Sorularınıza gelince, VT30-GW30 arasındaki fark VT30 Amiral serisi olmasıdır yani highand paneldir, GW30 ise alt modelidir elbetti düz seridir, teknik detaylara gelirsek, her iki panel arasındaki renk kalibrasyonu nerdeyse aynıdır, yani oldukça kaliteli resim sunar, VT30 3D özelliği sayesinde renk ve kontrast geçişleri çok daha keskin ve sabittir yani görüntü kırılmaları en düşük seviyededir, aslında her iki paneli kıyas etmek pek doğru olmaz, sadece renk kalibrasyonları için kıyas yapilabilir ki her iki panelde oldukça başarılıdır.

  VT30-VT50 farkı ise, Panasonic VT50 serisinde kalibrasyon ayarlarını yeniledi, yinede arada abartılacak belli bir değişiklik yok, her iki panelde nerdeyse aynıdır.

  Plasma ve Led kıyaslaması aslına bakarsak pek doğru olmaz, Samsung ES8000 serisi özellikle canlı görüntü isteyenler için şuan en iyi panellerden biridir elbetteki Sony Led serisinden sonra, ES8000 Samsung diğer serilerine göre inanılmaz şekilde doğru görüntü ve Jaggies özelliklerine sahip buda Led ve Lcd tvlerde en önemli detaydır, Samsung bunu nerdeyse en üst seviyeye taşıdı ES8000 serisinde, sadece görüntü olarak detayları yazıyorum, diğer teknik detay isterseniz onlarıda aktarabilirim.

  Plasma, Lcd, Led bu üçünü farklı değerlendirmek lazım, Plasmalar özellikle Televizyon izlemek için tartışmasız en iyi panellerdir, hem resim tutuşları hemde renk kalibrasyon değerleri Lcd ve Ledlere göre çok daha iyidir, Led ve Lcd alırken panelden çok resmi tvye taşıyan kablolar ve cihazları seçerkende çok dikkatli olmak gerekiyor, sebebi ise sinyal taşıyan cihazlar, uydu reciver yada media player sinyal kalitesi vasat ise bugün en iyi serilerden biri olan Samsung ES8000 alsanız dahi görüntü vasat olacaktır, kısaca panel kadar sinyal taşıyan cihazlarda çok önemlidir.

  Tekrar geç cevabım için kusuruma bakmayın.

  Saygılarımla

 7. Merih1978 dedi ki:

  Çok çok teşekkür ederim. Su an 50vt30 serisi “seri sonu” kampanyasında olduğu için almayı düşünüyorum. Gerek benim soruma verdiginiz cevaplara gerekse konuyla ilgili diğer yorumlarınıza bakınca sizin de bu tercihi onaylayacaginizi Düşünüyorum. Yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim.

 8. andy1 dedi ki:

  Teşekkürler yorumlarınız için.

  VT30 için fazla yorum yapmaya gerek yok aslında, Sharp L serisinden sonra Dünyada en çok memnuyiyet alan seridir VT30, gerek kalibrasyon ayarları gerekse resim tutuş sabitliği muhteşemdir, 3D paneller için en büyük özellikler resimlerdeki kusursuz sabitliktir, şuna emin olabilirsiniz paneli aldıktan sonra 3D olmayan görüntülerdeki derinlik hissi sizi şaşırtacaktır, elbetteki siyah seviyesindeki inanılmaz sabit resim tutunması ve gölge tonlardaki net detaylar, sizi şaşırtacaktır.

  Plasma Türkiye’de pek bilinmesede gelişmiş Ülkelerde en fazla rağbet gören panellerdir, Lcd ve Led televizyonların Televizyon resim kalitesi daha doğrusu görüntü kalitesi Plasmalarda tartışmasız çok daha üst seviyededir.

  Şimdiden hayırlı olsun Güle Güle kullanın.

  Saygılar

 9. murat kaya dedi ki:

  hocam öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. bu kadar net konuşan birini bulmak ne güzel.

  izninizle benim sorum da gt serisi ile ilgili.
  bende 3d panasonic plazma tv almaya niyetliyim, mediamarkt a gittiğimde V serisi veya G serisi almam gerektiği söylendi. malum V serisileri pahalı G serisi ise nispeten ödeyebileceğim bir miktarda. 42GT30 veya 42GT50 olmadı bunların 46 inçleri, bunların hangisini önerirsiniz.
  benim amacım tabi ki 3 boyutlu 1080pi film izlemek.
  şimdiden teşekkür ederim. kolay gelsin..

 10. andy1 dedi ki:

  Hangi mağaza size bunu söyledi enteresan olmuş, her halde ellerinde kalan serileri satma çabası sergilemişler, GT50 ve VT50 üst sınıf serilerdir, ve pahalıdırlar, fakat bu demek değildirki, alt modeller arasında büük farak var asla böyle birşey yok, sadece donanımsal farklar var !

  İllaki pahalı model almak zorunda değilsiniz, piyasada satılan UT50 seriside oldukça keyif alacağınız bir cihazdır, ST50 yani bir üst seride keyifle izlersiniz !

  Hatta daha ucuz seri olan Samsung E490 görüntü olarak gerçek manada iyi serilerden bir tanesidir, sitemde detayları mevcut, fiyatıda 1300 lira civarında 50 inc serisinin !

  Mağazaları boş verin, Türkiyede bazı forumlarda artık firma simsarları utanmadan, bilmedikleri serileri İnsanlara satmak için yalanlarına devam ediyor !

  Herkesin alın teri kutsaldır, bu sebeblede elimden geldiğince, gerçek kaliteli serileri yazmaya çalışıyorum !

  Yinede her hangi bir sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

 11. murat kaya dedi ki:

  hocam tekrar tekrar teşekkür ederim. çok güzel anlatmışsınız. daha karar veremedim. izniniz olursa karar verdiğimde sizin tekrardan fikrinizi alacağım. tekrar tekrar teşekkürler…
  ne diyim, elinize, kolunuza, fikrinize sağlık…

 12. günay sözen dedi ki:

  iki 2 tv arasında kararsız kaldım. PANASONIC TX-P50ST50E FHD 3D PLAZMA TV ile Sharp LC46LE831S 117 Ekran 3D LED TV arasında cekim yapamıyorum. görüntü olarak sizde bu 2 tv nin iyi olduğunu yazmışsınız. tv leri 2 ye düşürmem de sizin yazınız bana çok yardımcı oldu teşekkürler. fiyatları hemen hemen aynı. siz hyangisini tercih edersiniz artı ve eksileri nelerdir.

 13. andy1 dedi ki:

  Her iki seriyi net kıyaslarsak, ST50 tartışmasız çok daha üst kalitede ve sorunsuz resim üretir.

  Şuan ST50 ile inanın kıyas yapacak seri çok azdır, ES8000 Samsung gibi ürünlerle.

 14. uğur dedi ki:

  vt 30 ile vt 50 almak istersek görüntü kalitesi dışında ek donanımlarda dahil değerlendirmede nasıl şeyler söylersiniz. saygılar

 15. mücahit istanbu dedi ki:

  merhaba öncelikle hep 3d led baktım ama sizin yazınızdan sonra plazmaya yöneldim sanki biraz kafamda lg lm8600v , samsunges7000 yada philps 7007 vardı. p50gt50e nasıldır bunlara göre yardımcı olurmusunuz…teşekkürler

 16. andy1 dedi ki:

  VT30 için en önemli detay eski seri olması, VT50 arasındaki fark ise kalibrasyon değerleri THX modunda hrtz değerleri minimalda olsa değiştirildi, örnek 60hz,96hz gibi, bu değerlerin standart yayınlarda en ufak görüntüye etkisi yok, orjinal bluray ve yüksek çözünürlüklerde minimal farklar söz konusu, dediğim gibi bu dğerleri çıplak göz ile algılama şansınız olmaz, panel üzerinden girilmiş değrlerdir.

  VT50 bütceniz uygunsa tavsiye ederim.

 17. andy1 dedi ki:

  GT50 3 panelden ayrı tutmak gerekir, sonuçta plazma tv çok daha farklı bir cihazdır aslında herşeyi ile farklıdır demek doğru olur.Şöyle diyebiliriz 3 tv yan yana koyun plazma tv ile beraber, plazma cihazın görüntüsü ve kontrastı ile net olarak kendini ayırdığını görürsünüz, renk tonları daha soft ve nettir, kontrast değeri aynı şekilde daha keskin ve doğala yakındır.

  LcdLed serilerinde yüksek kontrast değerleri ve daha canlı renkler hakimdir, bu canlı renkleri farklı değerlendirmek gerekir, örnek plazmada tüm tonlar hakimken LcdLed serilerinde üreticilerin renk kalibrasyon değerlerine göre farklılıklar olur, genelde doygun renkler hakimdir.

  LM86 bir adım öne çıkar hem thx değerleri hemde renk kalibrasyon olarak, Samsung ES7000 sıralaması yapabiliriz, Philps için SD yayın performansı net kalite için iyi bir hd reciver tavsiye ederim.

 18. mücahit dedi ki:

  yani smart tv ve 3 boyutu dahamı iyi lm 86 dan açık internet tarayıcı flash destegi gibi şeylerde var mıdır…elektirk tüketimi biraz fazla sanırım c sınıfı elektirk tüketiyor degilmi plazma vt30 ideal gibi ama pek piyasada yok sanırım….

 19. mücahit dedi ki:

  elektirik tüketimi çok fazla buda beni lg lm 86 yada es 7000 e itiyor kararsızım!!! eylülde evlenecegim agustos gibi alıcam kısmetse

 20. andy1 dedi ki:

  LcdLed ürünlerden her iki tercihinizde doğru, Panasonic DT veya WT serisinede bakmanızı tavsiye ederim.

 21. harun izmir dedi ki:

  merhabalar ,
  Bizleri plazmalar için hep yanlış yönlendirmiler.Araştırdıkça Led yerine plazmaya dönmeye başladım ve bir aydır araştırmalarımı sıklaştırıdım.Kesinlikle plazma Tv ye karar verdim.Ama genelde bahsedilmeyen taraflara yönelmek istiyorum.Buranın dışında plazma tvler için söylenen ortak söz “üretiminin 2010 ve sonrası olması gerektiği” Panasonic öncelikli tercihim ancak ;
  *2D / 3D çevirme özelliği var mı ? / *DTS ses sistemini destekler mi? / * smart tv özelliği mevcut mu ?
  *wi-fi desteği var mı ? * 3D gözlük aktif mi ?
  50″-55″ arası max.3000TL ye kadar bir iki tercih verebilirseniz çok memnun olurum.
  saygı ve sevgilerimle ,

 22. andy1 dedi ki:

  Harun Bey,

  Bir detay belirtmek isterim 2010 sonrası size kim önermişse biraz tuaf olmauş zaten bu dönem plazmları bulmanız zordur yada imkansız.Bulursanızda alma gibi bir düşüceniz asla olmasın.

  Bahsettiğiniz tüm özellikle üst serilerin tamında mevcuttur.Aktif 3D teknolojisi kullanılır bu LcdLed serilerdeki gibi gözü fazla zorlamaz, unutmayın lcdled panellerin kontrast ve parlaklık değerleri tamamen sanldır ve gözü bırakın 3D modunda normal izlenimlerde dahi izleme acısı çok yakınsa aynı göz yorgunluklarını hissedersiniz.

  Bahsetiğiniz butceye göre LG PH670 60 inc serisini bir mağazada test ederek alabilirsiniz.

 23. harun izmir dedi ki:

  ilginize ve hızlı cevabınıza çok teşekkür ederim.

 24. harun izmir dedi ki:

  Bahsettiğiniz marka hiç gündemimde yok , ( amacım marka karalamak yada öne çıkarmak değil) sebebi ise LG bildiğim kadarıyla pasif gözlük kullanıyor benim için daha da önemlisi DTS ses sistemini açmıyor.Kaliteli mkv uzantılı filmler genelde DTS ses sistemi olmakta , bu sesi alabilmek için bir de media player almak gerekiyor.Ucuz yollu player ile işe kurtarmak istersek bu sefer de filmin görüntü kalitesinden feragat etmek gerekiyor.(benzer sorunu kardeşimin aldığı Philips’de yaşadık) Anladığım kadarı ile Panasonic için bütçem yetersiz. Şöyle yapsak ; Benim için olmazsa olmaz , mkv formatını ve dts ses sistemini desteklemesi ayrıca gözlüğün aktif olması.Bunun dışında smart özelliği olmasa da olur. Bu durumda bütçemi aşsa da bana önerebileceğiniz Panasonic plazma tv nedir? Yardımlarınız için teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla

 25. andy1 dedi ki:

  Harun Bey,

  Şunu belirtmek isterim panel üzerinden mkv-dts desteği ile film izlemek ne kadar sorunsuz olabilir bu size kalmış, media player desteğini hiç bir panel şuan veremez.

  Panel STW60-VT60 serileri plazma olarak sorunsuz dememiz mümkün, Led olarak WT50-WT60 serilerine bakabilirsiniz.

  Panasonic Türkiyeye pek panel girmiyor artık 3 Plazma serisi girdiler.

  Siz Türkiyede bulduğunuz serileri yazın, çunki Türkiyedeki serileri takip etmiyorum.

  Diğer türlü sorunsuz panel arıyorssanız Samsung F7000-F8000-F8500 serileri aynı şekilde sorunsuz keyif alabileceğiniz paneller arasında.

 26. harun izmir dedi ki:

  bilgiler için çok teşekkür ederim sizi çok meşgul ettim.
  Panasonic’in rakamsal boyutları sanırım beni zorlayacak.Bu yüzden Samsung’a yöneleceğim sanırım
  ve evde kullandığım eski model samsung lcd tv var mkv ve dts sorunsuz çalışmakta usb’den 2tb hdd desteği mevcut.

 27. harun izmir dedi ki:

  pardon yanlışlıkla “gönder”e bastım ; bulduğum bir plazma var “Samsung PS51F5570” rakamsal olarak da hesaplı ; diğer markaları direkt elediğim için işin ilginci başka da bulamadım Türkiye pazarında. F5570 için yorumlarınız rica. Son bir sorum da Plazmalarda “real 100Hz : var” , “600Hz subfield : var” şeklinde ibareler geçmektedir.bunun ne anlama geldiği hk bilgi rica , plazmalar 600Hz mi oluyor ?
  ilginize peşinen teşekkür ederim.

 28. harun izmir dedi ki:

  son anda bir de ; Samsung PS-51F5500 buldum. çok çok sagolun..

 29. andy1 dedi ki:

  Harun Bey,

  F5500 tercih edebilirsiniz, Türkiye fiyatını bilemiyorum tek sorun buzzing yani arka planda hissedilen ses her halde panelde mutlaka var demiyorum F5500 serilerinde sık görülen bir problemdir.

  Hz konusuna gelirsem, Türkiyede yazarlar çizerler, üreticiler 600-3000 hz derler, oysaki tek gerçek vardır tüm panellerin 50 hz destek sunarlar +60 hz harici cihaz değerleri ile uyumluduralar oyun konsolları vs. 600 hz denielen detaysa sözde alan taramasıdır, örneklersem panasonic led serilerinde bu oran 1500 hz ve üzeridir ama iş detay resme gelince sinir eden sorunlarıda yaşarsınız veya Lg veya Samsungi Philps diye çoğaltabiliriz.

  Tek önemli detay panelin net ve sorunsuz 50 hz işlemesidir, diğer türlü anlataılan masalları boş verin bunların hepsi masaldır.

 30. harun izmir dedi ki:

  çok çok teşekkür ederim bilgiler için..

 31. harun izmir dedi ki:

  merhaba,
  sizin yazılarınızın da etkisiyle geçen hafta plazma almaya gittim. Elektro Mağazaya gittim satıcı sanki plazma satmak istemedi.daha önce okuduğum yerlerde plazmanın ortalama ömrünün 15-20 yıl olduğundan bahsederken buradaki satıcı arkadaş bu sürenin ortalama 2(iki) yıl olduğunu söyledi.Diğer bir sorunun da özellikle kanal logolarının ekran üzerinde kalıcı fluluk bıraktığından falan bahsetti.Anlayacağınız kafamı bulandırdı. Kafamda LG hiç yoktu sebebi ise , LG markası Led Tvde pasif gözlük kullanıyor , DTS ses sistemini açmıyordu.Ancak 2013 yılı itibariyle DTS sorununu aşmışlar ve tüm plazmalarda AKTIF gözlük kullanılıyormuş plazmanın teknolojisiyle alakalı olarak.Tabii ki vereceğiniz cevabın çok bağlayıcılığı olmamakla beraber satıcının söylediği durumlar kuvvetle muhtemel yaşanan sorunlarmıdır. 2 yıl süre çok az geldi gözüme insan oğlu doyumsuz ama yine de insan bi 5-10 yıl arkasına yaslanmak ister aldığı ürünlerde.
  bir de alacağımız ürünlerde Hz kısmına çok takılmamak mı gerekir geçen yukarıda bahsettiklerinizden sonra.?
  bilgi paylaşımınız rica / teşekkürler

 32. andy1 dedi ki:

  Harun Bey,

  Böyle cahil çalışanları nasıl eğitmeden İnsanlarla muhatap edebiliyorlar inanılmaz birşey, yağtığı net cahillik, belliki teknolojiden habersiz ve sadece ay sonu maaşını bekleyen birisi, merak dahi etmemiş belli.

  2 sene değil kullanıma bağlı olarak, net bicilen kullanım süresi 60.000-100.000 Saatiri bugün halen 15 senelik plazmalarını değiştirmeyen İnsanlar var, Amerikada Plazma her zaman ilk tercihtir. Logo izleri oluşabilir bunun bir çok sebebi olur, fakat yeni nesil plazmalarda orbiter özelliği ile bu izler yok olur.

 33. harun izmir dedi ki:

  birkez daha teşekkür ederim bilgiler için.