Panasonic TX-P50C3E Test sonuçlar,10/8

Merhaba

Sizlere bugün Panasonic 50C3E Hd Ready Plazmadan bahsetmek istiyorum,bir çok insanda Hd ready alınmaz,kötüdür,yetersizdir imajı malesefki bazı cahil yorumcular tarafından insanların beyinlerine işlenmiş,bunun gerçekle bir alakası yoktur belirtmek isterim.

Panasonic TX-P42C3E Fiyat olarak tercih edilmesi gereken bir ürün elbetteki eş değer ürünlere göre bu kıyaslamayı yapıyorum her ucuz tv iyidir demek yanlış olur.

Bu seride Panasonic kalitesini konuşturmış dersek pekte abartmayız,LG Hd ready ürünlerle test yaptığımda bariz bir sonuç ortaya çıktı renk calibrasyon ayarlarındaki tutarsızlıklar,panasonic renk kalibras ayarları LG plasmaya göre gerçekten çok başarılı ve ekran sabitlemesi tek kelimeyle mükemmel.

50C3E oldukça şık yeni kasası alt masa altlığı kare panelle bir birbirini tamamlamış,alt kenarlarda hafif keskin ovallik ise güzel bir detay,hem ucuz hemde şık bir sanıyorum alanları memnun edecektir.

Ürünün özelliklerine değinirsek,kurulumu çok kolay,kumandası bildiğimiz klasik panasonic sağlam ve olduk basit kullanımı ile aynı çizgide devam ediyor.

Bana en çok yöneltilen sorulardan bir tanesi ”Burn in” yada ”Logo yanığı bırakırmı” sorusu,bu konuda içiniz rahat olsun,üründe pixsel orbiter özelliği mevcut +panelin logo izlerine karşı beyaz tarama yıkama özelliğide var,ayarlardan detaylara kolayca ulaşabilirsiniz yani bu konuda içiniz rahat olsun,enteresandır bir çok test sitesi bu detaylara değinmiyor,ama bu konu önemli doluğundan Pixsel orbiter özelliği vardır belirtmek isterim.

Kontrast değeri oldukça yüksek,ışık değeri aynı şekilde kullanıclar için güzel bir özellik.

Hd ready ürün fakat,1080/24p, 1080/60i, 480/60p, 720/60p, 1080/50i, 720/50p, 576/50p, 1080/50p, 1080/60p, 480/60i, 576/50i resim desteği sorunsuz ve çok tutarlı,Dvd,Blu-Ray ve Hd yayınlarda inanılmaz başarılı.

50C3E Plasmayı alanlar aslında kullandıkça öğrenecekler cümlesini kurabilirim,oldukça keyifli bir panel,Eco Mode, oyun modu, xvColor, Deep Color, 3D Renk Yönetimi,3D renk yönetimine kolayca ulaşabiliyorsunuz Av kanal seçeneklerinden enteresan eşkilde tam bir kullanıcı dostu,nerdeyse kafanızda her görüntü seçeneğine izin verilmiş diyebilirim,Scart ile bağlantıda aslında keyif aldımda diyebilirim,görüntü ve seçenekler oldukça iyi,HD bağlantıda ise Panasonic kalitesi yine kendini fark ettiriyor.

Hd Ready bir ürün olduğundan donanım biraz kısıtlı,Usb v.s desteği yok,fakat bu özelliği şahsen ciddiye almayan biriyim bu sebeble panele yetersiz demek bana hiçte ahlaki bir yaklaşım olarak görünmüyor,nedeni Media Player değil televizyondan bahsediyoruz,belirtmek isterim.

Hd kanallarda görüntü inanılmaz tutarlı,takılmalar,pixsellenmeler yok denecek kadar az,renk kalibrasyonu ise sorunsuz,arka fon resim tutarlılığı çok başarılı resim ekrana tam oturuyor,parlak renklerdeki net sabitlik ise çok başarılı,en ufak arka sahnelerde jaggies hataları görmedim,sorunsuz bir akıcılık var.

SD yayınlarda ise yine panasonic kalitesi demek istiyorum çok iyi,pixsellenme ve ghosting görmedim,50 inc panel olmasına rağmen şunu net diyebilirim 2 metreden dahi sorunsuz izleyebilirssiniz,resim tutarlılığı çok başarılı ve yorucu değil,nerdeyse 900 satuırlık resim okumalara çıkabiliyorki bir çok panelde bunu görmek inanın çok zor,bu beni oldukça şaşırttı !

İlk kullanımda tavsiyem ürünü kurduktan sonra 1 saat normal ayarlarla bırakın çalışsın,daha sonra ürünü kapayın,uydu reciverla birlikte,dil seçimini şimdi bahsedeceğim özellik için İngilizce yapın,paneli başlatın reciveri açın,ve güncelleştirmeyi çalıştırın ”İnternet üzerinden değil” normal panelin basit güncelleştirmesi yaklaşık 3 dakika sürüyor,tamam ibaresi çıkınca,ekrandan çıkın,bundan sonrası size kalmış istediğiniz formatta izleyebilirsiniz,ilk 200 saat pixsel orbiter özelliğini kapatmayın,daha sonra ise zaten kendinize göre ayarlarsınız.

Bu basit işlemi yaptıktan sonra,ekran seçimleri var,Dinamic seçeneği isteğe kalmış ama ben oyun modunda çok daha başarılı renk ve tonlama yakaladım alt ayarlardan seçimi serin yapın,kontrast 55-60 olarak fena değil,Işık 60 gibi bir ortalama yeterli,renk ayarlı 20 de tutarlı,aslında bu ayarlara değinmek biraz manasız,kullanıcıların göz zevkine kalmış diemek istiyorum.

Ses tek kelimeyle harika V-AUDIO Surround Ses hemen sizi kendine çekiyor,çevreleyen ses özelliğini aktif edin,1.3-1.4 hdmi kablo yada optik giriş ile sesi ev sinema sistemlerine inanılmaz kolay bağlayabiliyorsunuz,çok kullanışlı ve güzel bir seçenek,isterseniz ayarlardan sesi istediğiniz gibi kullanıcı modunda ekolayzer üzerinden keyfinize göre düzenleyebilirsiniz,ses volum çok beğendim diyebilirim,tizler ve baslar inanılmaz kalitesi tam bir Stereo ses şöleni dersem abartmam,bu özellik Pioneer Plazmaları hatırlattı ve çok memnun edici bir seçenek !

Yakında daha detay test sonuçlarını resimlerle anlatmaya devam edeceğim,aklınza takılan soru varsa,yanıtlarım,resimlerle zaten daha net bir fikir sahibi olacağınıza aminim.

Bu kısa test sonucumdan yola çıkarsak,Televizyon izlemek için pahalı ürünler yerine bu ucuz ama kaliteli plasmayı muhakkak listenize ekleyin !

Saygılar

Tarih: 12 10 2011
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

'Panasonic TX-P50C3E Test sonuçlar,10/8' hakkında sorular, açıklamalar

 1. fazıl kavak dedi ki:

  DEGERLİ YORUMLARINIZ İCİN TESEKKÜR EDERİM.BENİM SİZDEN RİCAM DAHA ÜST SINIF OLAN GW30 HAKKINDAKİ YORUMLARINIZ OLACAK BEN DAHA ÇOK SPOR KARSILASMALARI SEYREDEN BİRİYİM VE PANASONİC 42 INC PLAZMA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM HAREKETLİ GÖRÜNTÜLERİ EN GÜZEL ŞEKİLDE İZLEYEBİLECEĞİM BANA ÖNEREBİLECEĞİNİZ FİATI ÇOK YÜKSEK OLMAYAN 1500-2000 TL ARASI BİR MODEL VARMI,HD RECEİVER ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA TELEVİZYONU HD READY Mİ ALSAM FULL HD Mİ KARAR VEREMEDİM BENİ AYDINLATIRSANIZ ÇOK MEMNUN OLACAGIM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

  SAYGILARIMLA
  FAZIL KAVAK

 2. andy1 dedi ki:

  Fazıl Bey,

  Panasonic enteresan şekilde prototip modeller çıkarır yani ilk sürüm ürünlerdir,örnek verirsem sitede anlattığım Full Hd L42U2E yada ST33 modeli gibi,bu ürün aslında biraz izleyiceden tepkileri almaktı,inanılmaz başarılıda bir ürün olarak kısa bir süre için satış raflarında yerini aldı ve üretimi durduruldu,bunu üst seviye Led tvlerine uyguladılar.

  GW30 içinde bu yorumu yapabilirim enteresan şekilde,üst seviye modeli VT25 serisi ST33’ten ise renk kalibraosyonu olarak daha iyi bir cihaz ile rekabet edebilecek hatta renk kalibrasyonu çok daha başarılı bir üründür,GW30 serisininde kısıtlı bir süre satış raflarında kalacağı belli,bu panelde Panasonic renk kalibrasyonundan paneline kadar yeniledi,mat panel olması ise Led yada Lcd gereksinimini ortadan kaldırki otun meraklıları için ve SD ağırlıklı televizyon izleyenler ideal bir ürün şuanda satışta,ne kadar satışta kalaır bilemem ama DT serisileri raflarda yerini almaya başladı bile.

  Full Hd almanız elbetteki,yüksek çözürlüklü filmler izleyecekseniz daha iyi olur,ama televizyon ağırlıklı izlenecekse fazlada full hd civaz almanızı gerektirmez,gerçi şuanda Full Hd ürünlerle Hd ready ürünler arasında malesef Türkiyede fiyat olarak pekte fark yok,bu sebeble Full Hd ürünler almanız daha iyi,sonuçta daha ucuza almayacaksınız..

  Spor karşılaşmalarında televizyonun önemi evet ama sinyal aktaraıcı cihazlarında etkisi çok fazla,yani en üst seviye bir televizyon alsanız dahi evinizdeki sinyal taşıyan cihazlar yada kablolar kötüyse o derecede görüntü alırsınız.

  Türkiyede hatta Dünyada kullanıcılar malesefki hatayı televizyonlarda arıyorlar oysaki,tüm üreticilerin ortak tavsiyesi,Panasonic,Hitachi,Sharp gibi Dev firmalar her zaman kaliteli bir medya oynatıcı üzerinden görüntü alınması yönünde tavsiyelerde bulunurlar,buna dikkat etmek lazım ve yeni nesil televizyonlarda olmassa olmazlardan biride Hd reciver yada hd medya oynatıcılar üzerinden sinyal alınması görüntüye en az %30 daha kaliteli görüntü alınmasını sağlayacaktır.

  GW30 tavsiye ederim alın ve hem televizyon hem oyun hemde harici hdd üzerinden sorunsuz yayınları ve filmleri izleyin,Türkiyede fiyatı sanıyorum 1.500 lira civarında normal sayılacak bir fiyat ama Avrupa ile kıyas yaparsak elbetteki bir hayli pahalı ama Türkiye için fiyatı normal demek lazım.

  Saygılar

 3. mehmet ercan dedi ki:

  sevgili andy1,verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
  ben uzun zamandır plazma arştırmasındayım(pek de teknik bilgim yok).46gw30 üzerinde yoğunlaştım bu aralar.
  fiyatların biraz düşmesini bekliyorum.bu arada yukarı da incelemesini yaptığınız tv yi gördüm yeni,fiyatı da makul gibi.
  acaba gw30 la aralarında ki farkları yazarsanız tercih edermiyim diye düşündüm.çok fazla filim izlemem,tv olarak kullanılacak,pc ye bağlanacak.
  TX-P50C3E’de usb girişi yok,full hd değil sadece bunları biliyorum.
  şimdiden teşekkürler.

 4. andy1 dedi ki:

  Mehmet Bey,

  GW30 ile 50C3 karşılaştırma yapmak aslında pek doğru değil,50C3 standart televizyon kullanıcıları için en ideal ürünlerden bir tanesidir öncelikle SD yayındaki resim panel eşleşmesi tama mansı ile tatmin edici düzeydedir.

  50C3 Panasonic tarafından standar televizyon izlecileri için tasarlanmış keyifle izlenebilecek bir cihaz dersek asla abartmayız,bir kaç önemli noktası SD yayındaki resim tutarlığı pixseller sabitlenmesi ve renk doygunluğu en başta gelen özelliği,bir çok lcd ve led ürün bunu özellikle SD yayınlarda başaramaz,bu tür lcd ve led ürünlerde en başlıca sorun sabit resimlerdeki pixsel tutarsızlığıdır resimde miniumda olsa görülen harketlenme yada pastel görüntü en çok görülen şikayetlerdir.

  50C3 tavsiye etme nedenim eğerki evinizde SD yada HD bir reciver varsa ciddi olarak memnun kalırsınız jaggies özelliği çok üst düzey bir paneldir,elbetteki Hd ready olmasına rağmen HD yayınlardaki renk ve görüntü derinliği bir hayli memnun edici düzeyde fiyat olarakta emsallerinden çok ucuz bir avatajı ise Plasma olmasından dolayı 2 metreden dahi izleseniz rahatsız etmeyecek kadar doğal kontrasy ve parlaklık kalibrasyon ayarlarına sahip.

  GW30 gerlirse şuan için piyasadaki tartışmasız en iyi renk kalibrasyonuna sahip bir cihaz,mat ekran olması,bir çok donanım bağlanması ise en büyük özelliklerinden,elbetteki G30 Panasonic için 2012de sunacağı yeni serilerinin ip uçlarını taşıyan bir ürün,VT20 kalitesinde hatta biraz daha iyi renk kalibrasyonu var,kontrat ve crostalking sorunları 3D ürünlerden çok daha kaliteli ve başarılı,Görüntü derinliği ise çok memnun edici düzeyde özellikle 1080p filmlerdeki rebk ve siyah ayarları mükemmel denecek kadar iyi.

  USb girişleri Japon üreticilerin aslında sadece fotoraf ve kameralara verdiği önem olarak başarılıdır,Japonlar Film özelliği için Usb giriş codeklerine bilerek kısıtlama getirirler,aslında doğru olanda budur,yani gerçek sinema severlerin gerçek kaliteli görüntü almaları için birazda zorlama diyebilirim en azından bana göre öyle aslında tüm Profosyonel film izleyicileri içinde durum böyledir,bugün kaliteli bir medya Player üzerinden alınan görüntü ve ses kalitesini Usb üzerinden alabilmek olanaksızdır yani cihazın yeterliğiliği ile alaklaıdır,düşünürsek hem usb tüm görüntü codeclerini destekleyecek hemde ses codeclerini destekleyeck bir ürün şuan için mümkün değil,mümkün olsada hiç bir firma bunu yapmaz,bunu yapmak demek diğer ürettiği cihazlarıda almayın demek olur,bu sebeble Usb sadece fotoraf ve kamera çakimleri için önemli diyebilriz..

  Kısaca tavsiyem GW30,S30 ve C3 bunlar fiyat olarak uygun ve SD yayın başarısı iyi olan panelleridr elbetteki hepsini pcye bağlamanız mümkün.

  Stagılarımla

 5. nurullah ankara dedi ki:

  hocam ben 50c3e aldım geçen gün. usb girişi yok ve sd karttan video izlemek istiyorum ancak hiçbir formatı desteklemiyor. hangi formatta izleyebilirim?
  şimdiden teşekkürler

 6. andy1 dedi ki:

  Hayırlı olsun, Güle Güle kullanın.

  SD kart üzerinden normal yani indirdiğiniz filmleri izlemek zor, Panasonic bu özelliği aslında kamera çekimleri için tasarlamıştır.

  Yinede size bir öneride bulunabilirim, AVCHD formata dönüştürebilirsiniz, bu işlemi yaptıktan sonra divx filmlerinizi izleyebilirsiniz.

  Bunun için dönüştürücü programlar var, size bir tanesini yazıyorum, hem hızlı hemde istediğiniz formata dönüşüm yapabilirsiniz.

  İnternetten ”Format Factory” adlı programı indirin, daha sonra elinizde olan filmi, bu programla seçin, seçtikten sonra AVCHD seçeğini bulun, bulduktan sonra filimin ismine 2 defa tkılayın sayfa açılacaktır, bu sayfada istediğiniz ayarları yapabilirsiniz, ses yada görüntü, yada hd gibi format seçenekleri var, bunları yapmanız şart değil, isterseniz bu sayfayı açmadanda, tamam deyin, program otomatik format dönüştürmeyi başlatır.

  Aslında, bu işlemlere gerek yok, Usb üzerinden film izlenmesini zaten tavsiye etmiyorum, bunun yerine piyasadan rahatlıkla 500MB harici disk alabilirsiniz, yaklaşık 200 tane (1 BluRay filmi,15 GB Büyük dosya olarak düşünün) BluRay film depolayabilirsiniz,Diğer ufak boyutlu dvd-divxlerde ise 700 mblık filmlerde,200 adetin çok üstünde büyük bir arşive sahip olursunuz, formatları önemli değildir.

  Daha sonra, sitemde tanıtımı var Philps HMP3000 Media palyer alın, sorunsuz istediğiniz formatlarda, sevdiğiniz filmleri izleyebilirsiniz, üstelikte süper görüntü kalitesiyle, BluRay,WMV, AVI, MPEG, DIVX, XVID, MPV kısaca nerdeyse tüm formatları açar, media player.

  Bunların toplamı ise size en fazla 200 liraya mal olacaktır, parası fazla olarak gelebilir ama normal kaliteli bir Dvd player aldığınızı düşünürseniz, bu saydıklarımın özelikkleri sayesinde, Sinema, Müzik, Fotoraf, arşiviniz olacaktır, televizyonunda tüm keyifli görsel kalitesini yaşarsınız.

 7. nurullah ankara dedi ki:

  hocam süper olduğunuzu da belirteyim tüm açıklamalarınız için. sizin dediğiniz gibi yapacam . büyük bir dertten kurtardınız :)

 8. nurullah ankara dedi ki:

  ayrıca sitenizdeki tüm bilgilere teşekkür ederim ;)

 9. andy1 dedi ki:

  Teşekkür ederim, Televizyonlar hakkında, en dürüst bilgiyi paylaşmaya çalışıyorum.

  Hiç bir firmanında sözcülüğünü yapmıyorum, herkesin Alın teri ile kazandığı paralar Kutsaldır, İnsanları hatalı panel teşvik etmek yada aldırmaktan, inanın korkarım sonuçta Kul hakkıdır, dikkat etmeye çalışıyorum.

  Panasonic C3E ciddi manada iyi bir Televizyondur, SD ve HD yayınlarda ise resim kalitesi beni şaşırtmıştır, bir çok pahalı panelde görmediğim sabit resim başarısı, ilzme zevkini artırıyor.

  Tavsiyemse, renk soluk diyen arkadaşlarım var, bu genelde uydu reciverdan kaynaklı sabit ayarlarla ilgilidir.

  Bunuda çözebilirsiniz, Uydu recververınızdan, resim ayarları yada video ayalarını kontrol edin, genellikle fabrika ayarları olduğundan panelde renk sistemi ile farklıdır, bunu RGB olarak değiştirebilirsiniz, keskinliği artırmanız görüntüyü biraz daha canlandıracaktır.

  Panelin Uydu reciver açtığınızda otomatik açılmasını istitorsanız, Panel ayarlarınız VCR tercihini seçin, uydu reciveri açınca panel otomatik açılır.

  Genelde bu ayarlar HDMI kablo ile bağlıysa HD1-HD2-UYDU-KABLO vs seçenekleri var, bunu VCR yapabilirsiniz, görüntüye etkisi olmaz.

 10. nurullah ankara dedi ki:

  yazdığınız yazıdan samimiyeti farkedebiliyorum hocam çok teşekkür ederim. bir aydır piyasayı iyi takip ettim ve 50c3e yi aldım ilginç tepkilerle karşılaşıp canım sıkılmıştı. ama sizin söylediğiniz şeyleri tekrar edince insanlara susup kaldılar :)
  şimdi babam da benden 42″ bi tv istiyo hocam bu konuda da sizden başkasının sözünü dinlemem artık :)
  sağlıcakla kalın :)

 11. andy1 dedi ki:

  Televizyonunuz hayırlı olsun, çok sevindim, güzel yorumunuza.

  Babanız içinse tavsiyem, Panasonic S serisi Yada Panasonic G serisi Full Hd plasmalara bakabilirsiniz, ama kıskanmayın, görüntü sizin C3 serisinden çok daha farklı olacaktır, elbetteki çok daha donanımsal zenginlikleri var, fşiyat olarak Türkiye’de 1.300 Liralara bulursunuz tahmin ediyorum.

  Bananız için Panasonic U serisi Full hd Lcd bulursanızda kaçırmayın alın, kesinlikle memnun kalacaklardır.

  Güle Güle sağlıkla huzurla kullanın.

  Telekkür ediyorum, güzel yorumunuza.

 12. erhan ankara dedi ki:

  merhabalar,
  Panasonic p42gw30 tv sahibiyim. SD kartımdan fotograf makinamla çektiğim .MOV uzantılı videoları izlemeye çalıştığımda tv videonunu ses formatını desteklemediğini belirterek videoları sessiz oynatıyor. Yani görüntü var, ses yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

 13. andy1 dedi ki:

  Bazen codec çakışması olabiliyor, video formatını değiştirerek deneyin, mpeg2 bunu her hangi bir program olmadan yaparsınız.

  Kısaca tarif edeyim, Bilgsayarın başlat seçenğini açın, denetim masası görevesksiniz açın, görünüm ve temalar var, en altta klasor seçenekleri görülür, klasör seçeneklerine üzerine tıklayın.

  Açıldıktan sonra kutuda görünüm seceğini açın ! Burda en alttan 2nci kutu var ”bilinen dosya türleri için uzantıları gizle” bu kutu işaretliyse, işareti kaldırın, bu sayfayı kapamadan, filminizi seçin.

  Filmin üzerine gelin ad değiştere basın, ordaki uzantı, ”MOV” ise mesela arkadasım.mov doyası diyelim, bunu arkadasım.mpeg-2 yada mpeg yapın, yada mp4, tvniz bu formatları açar zaten.

  Kapamadan önce, değişikler kaydedilsinmi diye soracak, tamam deyin, filmi bu şekilde açmaya çalışın, olmuyorsa, eski formata cevirin, eski ayarlarınıza dönün.

  Diğer secenek ise, PocketDivXEncoder_0.3.96 ucretsiz format degistirme programını indirin, filminizi seçin, ses yani audio formatı işaretleyin ve daha önce tvnizde açan ses dosyasının formatını seçin ac3-mp3-wma-aac-lpcm gibi, tamam deyin, 5 saniye içinde çevirir, sorunsuz ses alırsınız.

  mov dosyası açsada ses codec desteklememsi sık görülür, kamera ile alakalı bir formattır.

 14. hakan istanbul dedi ki:

  sevgili andy1, ben bundan 1 ay önce 50c3e aldım ama bir sorunum var. notebookumda hdmı çıkışı var ama bir türlü televizyonuma görüntü aktaramıyorum. özellikle bunun için almıştım tv yi. ben çok film izleyen biriyim ama malesef 1 aydan beri bu keyfimden mahrum kaldım. notebookumda bi sorun yok başka tvde görüntü aktarıyorum kablomda sağlam. lütfen yardımlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar…

 15. andy1 dedi ki:

  Televizyon kumanadsı üzerinde AV menusunden denedinizmi? farklı girişler göreceksiniz.

  Normal bağlantıyı DVI to HDMI kablo ile yapabilirsiniz.

 16. hakan istanbul dedi ki:

  denenebilecek herşeyi denedim ama bir türlü olmadı…

 17. andy1 dedi ki:

  Panasonic.tr arayın, burdan size kablo yazarsam doğru olmayacaktır, yani paranızın çöpe gitmesinede sebeb olabilirim.

  Türkiye’de ve İngileterede satılan modellerin ufakta olsa farklı olduğunu öğrenmiş bulunuyorum, diğer dlna örneğinde olduğu gibi, yada wifi adabtörün tuaf şekilde panasonic.tr tarafından Türkiyede satılmaması gibi,şahsen bana tuaf geliyor.

 18. Alper Edirne dedi ki:

  Merhabalar;

  bende yaklaşık 6 aydır 50c3e plazma kullanıyorum. Çokca Dvd ve divx seyrediyorum. Dvd ve normal yayınlarda mükemmel (düşünün tv üstü çubuk antenle kullanıyorum). Ama divx lerde görüntü çok flu bulanık. Her türlü çözünürlükte denedim ama bir çaresini bulamadım. Bu televizyonda divx leri en kaliteli nasıl izlerim. Dvd playerde panasonic sc-xh50.

 19. andy1 dedi ki:

  Flu olması sanıyorum, sizin Dvd player ayarlarınız ile alakalı bir sorun, normalde görüntü canlı ve keskindir, diğer önemli etkense orjinal filmle alakalıdır, kopya filmler malesefki gerçek görüntüyü verebilmeleri çok zordur, elbetteki Panasonic ve Sony Dvd ve Bluray playerlarını orjinal kodlara göre ayarlar, size şaşırtıcı gelecek fakat piyasada satılan 50-60 liralık bir dvd player daha iyi görüntü verebilir, sebebi ise kodekleri düz olarak çözebilmesidir, ucuz dvd palyer iyidir manasına gelmesin orjinal filmlerde bir o kadar kötüdür ve porjinal dvdlere çabuk bozulmalarına sebeb olurlar, buna dikkat etmek gerekiyor.

  Sorununuz gelince, Dvd player menüsünden, ayarlara bakın, 720p seçili değilse aktif konuma getirin, RGB renk değeri üzerinden seçilmisse bunu YPBR olarak aktif edin, aslında deneme yalışma yöntemi ilede farkı görürsünüz, hd bağlantı yapıyorsanız, ARC girişinden bağlayın, görüntü en üst seviyede olduğunu görürsünüz, diğer önemli detaysa Dvd playerın kontrast değerini biraz artırın, ışık değerini ise azaltın, bu değerleri panel üzerinden yapın, bu uydu uydu reciver içinde geçerlidir.

  En önemli unsur ise kesinlikle ekran korumasını kapatmayın, dvd player üzerinden zaman ve saat yada film akışı gibi unsurlar açıksa kapalı tutun, zaten gereksiz detaylardır. Oyun modu ise en ideal görüntü değerlerini sunar, denemenizi tavsiye ederim, bu modun en büyük özelliği burn in olasılığına önlemesidir, oyun moduna geçmeden, 16:9 resim taramasını aktif yapın, sonrasında tam ekran seçin, oyun moduna aldıktan sonra bu değerleri panel otomatik engeller, burn in olasılığına karşı.

  Saygılar