Panasonic TX-P42S60 Plazma,Test detay sonuç

xxxcccc

Panasonic 2013 serilerindeki her kullanıcıya özel panelleri seçim yapmayı bir hayli zorlaştırıyor.S60 bu serilerden bir tanesi, en belirgin özelliği 3D özelliği yok ve Arka giriş özellikleri zayıf 2 hd giriş ve kısıtlı diğer apart desteğinide eklemek gerekli, tabiki bu yorumum Türkiye için sonuçta cihazları kullanmayı bilmeyenlerin sayısı çok fazla bu yorumuma lütfen farklı anlaşılma olmasın tam tersi sitemde en basit panellerden en iyi performansı tavsiye etmeye çalışıyorum.S60 serisi için tavsiyem ise bir tane A/V HD recivier almanız, şuna emin olun panelden en üst kalitede resim keyfini ve ses desteğini alabilirsiniz, S60 ucuz bu kısıtlı panele değermi derseniz elbetteki hayır fakat 3D özelliğine ihtiyacç duymayan televizyon izleyicilerini unutmamak gerekli, bu sebeble bazı detayları ekledim.

S60 SD-HD ve Harici medya yani Bluray-Dvd player gibi performansına dönersem !

SD yayınlarda özellikle siyah renk üretimi ve full panel resim performansı size fazlası ile büyük bir keyif yaşatacaktır, renk kalibrasyon değerleri ise mükemmele yakın detaylar sunuyor, şunu net diyebilirim LcdLed serilerinden daha kaliteli performansa sahip özellikle renk+siyah değerleri, dizi izlerken şunu göreceksiniz panelin tamamında %90 standart bir resim ve inanılmaz kaliteli resim detayları alacaksınız, bunda en temel etken panelin siyahlarda ve gölge geçişlerindeki sorunsuz renk ve kontrast üretimi.Dizilerde veya normal yayınlardaki her zaman kıstasımı yazarım yine yazıyorum İnsan yüz tonu renk eğrileri çok önemli fakötördür ve S60 bu renk kalibrasyon değerlerinde iyi performans sergiliyor, diğer etken ise Motion resolution yani hareket çözünürlüğü fazlası ile sorunsuz 700 satırlık çözünürlük üst seri LcdLed serilerinde görmek dahi zordur ve S60 bu özellik dejudder standart resimlerdede geçerli yani panel tüm görüntülerde standart üst seviyede resim taramasına sahip dejudder özelliği standart 120 hrz işlemci ve çift yönlü otomatik taramaya sahip,kısaca SD yayınlarda sizi keyifli bir izleme bekliyor.

S60 için bir detayı belirtmem gerekir sebebi ise enteresan şekilde renk değerlerinin nerdeyse ST60 kalitesinin minimalde olsa üzerinde çıkması bu ucuz seri için güzel bir detay meraklıları içinse fazlası ile keyifli bir izleme süreci olacaktır.

Türkiye’de sanıyorum ST60 ve S60 serilerini ilk yazan ben olmuşum, sonradan fark ettim Türkiye için bir detay uyarım var bazı sitelerde farklı yorumlar görebilirsiniz aslında dikkatli okursanız buna farklı yorumdan çok tutarsız yorumlar demek gerekiyor, panel karar verecek olanlar lütfen verdiğim detayları iyi okumanızı tavsiye ediyorum.

HD performansa dönersek, hareketli görüntülerdeki performansı fazlası ile iyi ve keyifli geçişler sunuyor bunda dejudder özelliğinin farkını görmek mümkün, HD resimdeki özellikle İnsan yüz renk tonlarını izlmekten keyif alacaksınız detaylar çok iyi ve panelin resim sabitliği net olarak Lcd Led serilerinden daha keliteli bir performans sunuyor, maç meraklılarına keyifle bir izleme zamanı sunaca şuan bir çok LcdLed panelde hareket çözünürlüğü özellikle giriş seviyelerinde 300 satır ve civarıdır buda vasat bir uydu reciviere veya kablolamaya sahipseniz SD ve HD yayınlarda minimal dalgalanmalar ve arka planda rahatsız edici renk geçişleri görürsünüz, S60 serisinde ise 700 satırlık hareket çözünürlüğüne sahip yani ST60 kadar Dejudder çözünürlüğünü taşıyor SD ve HD yayınlarda üst seviyede resim + renk+ kontrast kalitesi sizleri memnun edecektir.

Standart gama değeri ise mükemmele yakın yani VT50 serisindeki özel ayara dahi gerek yok panel 2.14 standart gama değeri sunuyor.

Filmlerde bir hayli keyif alacağınızı sanıyorum sebebi ise panelin 1080p-24 ve 1080 i değerleri özellikle ve özellikle SD yayınlarda sizi memnun edecektir.Tabiki bundaki bir detay eklemek isterim panelin maksimum ve standart ayarlarında dejudder ,-hareket çözünürlüğü çok etkili bir panlede görülen sorunlar özellikle ucuz panel isteyenler için S60 mutlaka değerlendirmenize almanızı tavsiye ederim.

Son olarak oyun meraklılarına tavsiyem ise bu panel sizleri fazlası ile memun edecek standartların biraz üstünde kaliteli işlemci ve tepkimeye sahip.

3D özelliği özenmsiz diyenlere tavsiyemse mutlaka bu paneli görmeden karar vermeyin, SD ve HD yayınlardaki görüntü kalitesi innaılmaz kaliteli resim sunuyor.Dezavanatjı kısıtlı bağlantı girişi 2 adet hdmi bağlantısı yetersiz diye düşünenlere tavsiye piyasadan ucuza AV recivierlar bulabilirsiniz, Pioneer serileri veya güvendiğiniz firmalardan ikinci el olarakta alabilirsiniz, hem gürntü hemde ses kalitesini artırmak elinizde ve S60 harici bağlantılara uyumu tek kelimeyle harika.

Bazı detay özelliklerine gelirsem Clarity işlemci panasonic serilerinde uygulanan Dejudder işleme avantajını ortaya çıkaran özellikle tv yayınlarında farkını görebilieceksiniz.sabit ve canlı resim hareketli görüntülerde keyifli ve sorunsuz geçişler maç meraklılarını fazlası ile mutlu edecktir. Panel üzerinde DLNA bağlantısı ve Dahili WI-FI özelliği ile kendinize göre dosya yada harici medyalarınıza veya İnternet keyfine olanak sunuyor, Smart medya desteği mevcut.

En keyifli özelliği ise aklıllı tahta biraz tuaf oldu yani Pen Touch özelliğine sahip, panel üzerinden notlar  veya Çocuklarınıza keyifli sunumlar yapabilirsiniz, Viera 2 özelliği ile harici cihazlarınızı ipad veya akıllı telefonlar ile bağlantı ve uyumluluğu başarılı uygulama desteği fazlası ile ile en azından 2012 serilerine göre çok daha keyifli ve sorunsuz.

Ekran seçenekleri ise zengin 42-50-55-60-65 inc olarak kullanacağınız alana göre tercih yapabilirsiniz.

Yazıma devam edeceğim, görüntüler ve resimler uzun zamandır ekleyemiyorum, sitemden kaynaklı sorun olduğu için, en kısa sürede detaylaı resim ve görüntüler eklenecektir.

Not:Altta 2013 serisi panel detaylarının çizelgesini verdim, bu size farklı serilerdeki net farklılıklarda karar vermnizde yardımcı olacaktır.

Andy Swezniak

Series ZT60 VT60 ST60 S60 X60
Models:
60″, 65″
55″, 60″, 65″ 50″, 55″, 60″, 65″
42″, 50″, 55″, 60″, 65″
42″, 50″
Display Resolution 1080p Full HD 3D 1080p Full HD 3D 1080p Full HD 3D 1080p Full HD 720p HD
Display Drive
3000 Focused Field Drive
3000 Focused Field Drive
2500 Focused Field Drive
600Hz Sub-Field Drive
600Hz Sub-Field Drive
Internet Ready
Built-in Wi-Fi w/ Bluetooth
Built-in Wi-Fi w/ Bluetooth
Built-in Wi-Fi w/ Bluetooth
Built-in Wireless LAN
Shades of Gradation
30,720 steps
30,720 steps
12,288 steps
6,144 steps 6,144 steps
Surround Speaker Mode
VR-Audio Pro Surround 2.1
VR-Audio Pro Stage 2.1
VR-Audio Pro Surround 2.1 V-Audio V-Audio
Mercury and Lead Free Panel
Panel
NeoPlasma Black 3000
NeoPlasma Black 3000
NeoPlasma Black
Filter Ultimate Black Infinite Black Ultra Infinite Black Pro
3D Eyewear Included 2 included 2 included 2 included
2D-3D Conversion
Media Player (SD, USB, DLNA via LAN)
SD/USB & DLNA
SD/USB & DLNA
SD/USB & DLNA
USB & DLNA
USB
HDMI
3
3 3 2 2
Support Feature
ARC (input 2)
ARC (input 2)
ARC (input 2)
ARC (input 2)
ARC (input 2)
Component Video Input
1 RCA phono type (lower)
1 RCA phono type (lower)
1 RCA phono type (lower)
1 RCA phono type (rear)
1 RCA phono type (rear)
USB Port
3
3
2
2 1
Digital Audio Output (Optical)
1 (side)
1 (side) 1 (side) 1 (rear) 1 (rear)
Ethernet
 1 (lower)
 1 (lower)
1 (lower) 1 (rear)
SD Card Slot
VIERA Link
VIERA Connect Online Movies Only
E-Help
my Home Screen/Swipe & Share 2.0
VIERA Remote 2 (App Compat.)*
Social Networking TV & Skype**
Voice Guidance
Voice Interaction
Electronic Touch Pen Capability
Fast Switching Phosphors
VIERA Touch Pad Controller Included
ISFCC Certification
Dual Core with Hexa Processing
THX 3D Certification
Built-in Camera option option

 

Andy Swezniak

Tarih: 09 05 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, Panasonic
Alt kategori:

'Panasonic TX-P42S60 Plazma,Test detay sonuç' hakkında sorular, açıklamalar

 1. murat - izmir dedi ki:

  öncelikle bu soruyu burada sorduğum için kusura bakmayın;
  tablet almak istiyorum; samsung galaxy note 10.1 mi alayım yoksa apple ipad mi?
  şimdiden teşekkürler…

 2. andy1 dedi ki:

  Apple ipad uyum olarak daha avantajlı.

 3. kutlu Bursa dedi ki:

  st60’ın 42 inc ekran seçeneği olmayacak mı hiç?

 4. andy1 dedi ki:

  ST60 42 incleri mevcut.

 5. murat - izmir dedi ki:

  cevap için çok teşekkür ederim…

 6. Şevki - İstanbul dedi ki:

  Bu konularda fazlaca bilgim yok A/V HD recivier’dan kastınız HD uydu alıcısı mı ? yoksa başka bir şey mi? Aydınlatırsanız sevinirim. A/V HD recivier için marka ve model verirseniz de sevinirim. Açıklayıcı yazılarınız için teşekkürler.

 7. andy1 dedi ki:

  Panellerin dahili hd alıcısı açıkça tavsiye etmiyorum, standart analog recivierlardan tek farkı hd destek sunması, kaliteli ve üst seviye ses ve görünbtü için hd recivier desteği çok ama çok önemli bir fark sunacaktır.

  AV recivierlar, Pioneer, Yamaha, Marantz, Samsung serilerine bakabilirsiniz, Türkiyede hangi seriler satıldığını bilmediğim için size gidin şu cihazı alın diyemiyorum, bütcenze uygun cihaz bıulursanız ve bilgim içeriğinde var ise detay özelliklerde yardımcı olmaya çalışırım.

 8. Kutlu bursa dedi ki:

  Andy, işten S60 ile st 60 i karsilastirdigimizda verdiğin tabloya göre Hz değerlerinde ve Shadows Of gradation da 2 katından fazla fark var.. Bu fark görüntüde kayda değer bir fark yaratıyor mu, sen bu iki tv arasından hangisini tercih edersiniz, eğer 3 boyut da kullanmayacaksan…

 9. Kutlu bursa dedi ki:

  Andy, S60 ile st 60 i karsilastirdigimizda verdiğin tabloya göre Hz değerlerinde ve Shadows Of gradation da 2 katından fazla fark var.. Bu fark görüntüde kayda değer bir fark yaratıyor mu, sen bu iki tv arasından hangisini tercih edersiniz, eğer 3 boyut da kullanmayacaksan…

 10. Kutlu bursa dedi ki:

  Hatalı kelimeler kullanmışım telefondan smartkey i kullandığım için, kusura bakma Andy…

 11. andy1 dedi ki:

  Karar vermek basit ST60 şuanki VT50 serisine eş değer bir panel, S60 daha standart kullanıcılar için aslında Televizyon izlemekten keyif alanlar için ideal bir cihaz.Televizyon izleyicisini günümüz teknolojisinde ayırmak gerekiyor, yani Diziler, HABERLER, KISACA GENEL TELEVİZYON YAYINLARI İZLEYEN iNSANLARIN artık gereksiz panellere 2000-3000 liralar vermesine gerek yok.S60 veya Samsung yeni serileri bu İzleyicilere hitap edecek.

  ST60 gibi paneller ise daha üst seviye görüntü ve ses detayı isteyenler için tercihlerden bir tanesi olacaktır, 3D özelliği için olanla yetiniliyor dememiz lazım 3D derinlik ve görüntü detayları yeterli değil zaten panellerde 3D görüntüler için %100 detay desteğinden yoksunlar, Oled paneller 3D cihazlar için gerçek performans serileri olabilirler.

  Samsung ES9000 fiyat olarak inanılmaz pahalı fakat panelin full resim ve ses desteği günümüz panellerinin bir hayli ilerisinde yinede yeterli değil, üreticiler deneme yanılma sürecinde hızla yol alıyorlar, 2016 senesinden önce full detay özellikli panelleri konuşmamız çok zor.

  Özetlersem S60 standart bir kullaıcı için fazlası ile yeterli bir seri olacaktır, Bluray filmler veya yüksek çözürlüklü filmlerde satandart görüntü ile yinede harika izleme keyfi sunacaktır, tebiki ST60 kadar detay FPS değerlerine sahip olmadığını belirtmem gerekiyor.

 12. Metin - İzmir dedi ki:

  Merhaba Andy. Tavsiyelerin üzerinde 42ST50 modelinde karar kıldım ancak stoklarda bulunmuyor şu an. İzleme amacı sadece digitürk maçlar ve 3d-HD filmler.Ağustosa kadar vaktim var yani yeni gelecek modellerden de alabilirim ancak mesafem 42″ e müsait sadece.Önerebileceğin marka/model nedir?Şimdiden tşk.

 13. Kutlu bursa dedi ki:

  Verdiğin bilgiler ışığında tercihim st60 olacaktır, çünkü konsolla da kullanmayı düşünüyorum…

 14. andy1 dedi ki:

  Önereceğim cihaz sayısı fazla olacaktır, isterseniz şöyle yapın, bütcenize göre panelleri inceleyen, size en mantıklı gelen panellerin serilerini yazın, eğer beğendiğiniz panelleri incelemeişssem yardımcı olmaya çalışırım.

  Türkiye’de şuanda hangi paneller satılıyor açıkcası bilmiyorum, bu sebeble olmayan panelleri yazıp sizinde kafanızı karıştırmak istemem.

 15. kutlu Bursa dedi ki:

  Andy 40pfl8007 modeli 2000 tl ye buldum…sence bu tv st50 lere göre alınabilir mi? özellikle oyun ve film performansı bakımından bakarsak zira sd yayın izlemeyeceğim….Fiyat performansa da değinirsen sevinirim…

 16. andy1 dedi ki:

  Bahsettiğiniz LcdLed panel elbetteki alınır, SD yayın izlemeyeceğinizi belirtmişsiniz, zaten, Oyunlarda Plazmalar her zaman daha vanatjlıdır sebebi pixsel yapıları farklıdır. Lcd Led panel gelen görüntüyü iki defa tarar ve panele resmi yansıytır, Plazmalar ise bu işlemi bir defada yaparlar bu sebeble Plazmalar oyun meraklıları için her zaman ilk tercih olmuştur.

  Fiyat olarak açıkcası izleme mesafenizi bilmiyorum, 40 inc oldukça kiçik bir panel 2-3 metre için ideal demek doğru olur, fiyat olarak ortalama 850 Euro şahsi fikrim bu boyutta bir panel bu parayı verirken tüm detayları düşünüp karar vermelisiniz.

 17. kutlu Bursa dedi ki:

  Andy benim için oyun daha önemli olduğu için led den vazgeçiyorum.. Plazma almaya artık bu saatten sonra kesin olarak karar verdim…Sadece st60 serisini bekleyeceğim…Eğer çok uçuk kaçık bir fiyattan girerse st50 lerden alacağım zira stokta olan mağazalar var biliyorum…

 18. andy1 dedi ki:

  Aslına bakarsanız Panasonic süprizi diyelim her ne kadar 3D desteği olmasada, oyuncuların fazlası ile keyif alacağı S60 serisini mutlaka deneyin.Fiyatları ucuz olacaıktır Türkiye için fiyatlarda kesin konuşmak zor fakat 65 inc serisi 50 inc fiyatlarına bulabilme şansınız olacaktır.

 19. kutlu Bursa dedi ki:

  Tr fiyatları çok pahalı olur bence…Hiç umudum yok ama bekleyelim bakalım…Bu arada ne zaman girecek yeni tv ler haziran geliyor neredeyse…

 20. andy1 dedi ki:

  Firmaların stoklarına bağlı bu ürünlerin piyasalara girmesi, Avrupada çoktan satışa çıktı hatta fiyat düşüleri minimalda olsa başladı, özellikle grey mareketing ürünlerde.

  Stoklar her halde oldukça fazla, plazma satışları en iyi yıllarından birini yaşadı 2012 senesinde.İşin gerçeği ürünler çoktan Türkiyede firmaların elinde dediğim gibi stokları eritmek amaçlı şuan satışa sunmuyorlardır.

  İşin gerçeği haklsınız, Türkiye’de fiyatlar enteresan piyasaları denetleyen Devlet mekanizması yok, böyle oluncada her firma istediği fiyattan ürünü satıyo hatta 2 senelik cihazlara zam yapan firmlarıda görüyorum, bu inanılmaz olayı anlamak imkansız, firma inanılmaz paralar kazanıyor ama Devlet bu firmları denetliyormu bilemiyorum.

  Şahsi fikrimse Devlet Tekelciliği resmi olarak onaylamış görünüyor, serbest piyasa kavramı Türkiye için geçerli değil.

 21. erhan istanbul dedi ki:

  siteniz hayırlı olsun andy1..sürekli takip edeceğim.. soruma gelecek olursak s60 karşısında sadece görüntü kalitesi olarak hangi led tv yi konumlandırabiliriz

 22. andy1 dedi ki:

  İşin gerçeği S60 karşısında aynı seviye yani giriş seviyesi Led panel sayıları bir hayli fazla olacaktır, bu konuda yazım halen devam ediyor, yeni serileri yakında eklmeye çalışacağım.

  Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

 23. mehmet ali-batman dedi ki:

  sayın andy, 3 adet lcd-led deneyiminden sonra, bilmediğim halde, kesinlikle plazma alacağım. günlük yayınları çocuklarım sık izler. özellikle çizgi film. ben ise her gün en az bir adet avi veya mkv film izlerim. izleme mesafem 2,5m. 3d pek önemsemiyorum. sizce s60 mı, st60 mı? 50” almaktan yanayım, ancak sizin boyut tavsiyeniz ne olur? önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

 24. andy1 dedi ki:

  3D önemli değil demişsiniz, bu sebeble S60 daha uygun olur hem fiyat hemde SD yayınlardaki resim kalitesi yüksek bir paneldir.net 2.5 metre ise 50 inc biraz büyük olabilir3 metre üzeri alan var ise 50 inc altına inmeyin.

 25. mehmet ali-batman dedi ki:

  öneriniz için teşekkürler. daha önce 42” lik panel kullanıyordum. 2,5m den izliyordum. hep küçük olduğunu düşünüyordum. ancak öneriniz çok önemli tekrar 42” lik panel alabilirim.
  bu arada bu siteyi çok beğendim. harika bilgiler var. en önemlisi bilgi kirliliği yok. sitenizi izlemeye aldım.

 26. andy1 dedi ki:

  Ben teşekkür ederim güzel yorumlarınız için, elimizden geldiği kadar sitemizde Aileler adınada faydalı olacak, Çocuklarımızı bilgi kirliği ile dolu İnternet ortamında sadece doğruyu yazmaya çalışıyoruz.

  Malesef İnternette bireyler Aileleri ve Çocukları hiç önemsemiyorlar, Televizyon panel seçiminde özellikle Çocukları olan Ailelere farklı paneller almaları konusunda belkide değil ilk defa Türkiyede bu konuyu net detayları ile yazdım, Çocuklar çok farklı ve savunmasız varlıklar onlara hangi paneli yada bilgiyi verirseniz doğru bilir kabul ederler ama işin içine sağlık girince buna asla sessiz kalmak gibi düşüncemiz olmadı, doğruları yazmaya çalıştık.

  42 inclik panel konusunda dediğim gibi 3 metre mesafeniz var ise 50 inc alın Plazmalar LcdLed seriler gibi yapay yüksek kontrasta sahip değildir yani düzensiz hrtz+yüksek kontrast+Fps+kötü simyalle birleşince inan Çocuklarımızın beyni ciddi bir ışık bombardımanına maruz kalıyorlar, bu Gözleri sorunlu olanlar içinde geçerli, tüm LcdLed panelleri elbetteki kast etmiyorum, fakat yetersiz bilgi ve harici donanımla birleşince cidden durum rahatsız edici seviyeye gelebiliyor.

  Net yazıyorum, özellikle oyunlarda yüksek kontrast ve düzensiz hrtz ile ve oyunlardaki gama değerleri birleşince, KUSMA-BAŞ DÖNMESİ-HALSİZLİK-GEÇİCİ ORTAM ALGIYAMAMA durumları sadece Çocuklar değil yetişkinlerde sıkça görülen sorunlardan bir tanesi. Bunu malesef Türkiyede sadece biz yazdık ve tepkide aldık.

  Özetlersem 3 metre mesafe var ise 50 inc paneli keyifle izlersiniz Plazma için geçerli tabikji, LcdLed cihazlarda kesinlikle 4 metre altında izlenmemesi gerekir.

 27. mehmet ali-batman dedi ki:

  öncelikle nezaketiniz ve duyarlılığınızdan dolayı tebrik ederim.
  led tv lerdefilm izlerken görüntüde bir şeylerin eksik olduğunu hep hissettim. tüplü tv izlerken bu duygu hiç oluşmadı bende. ancak tüplülerde titreme rahatsız edici.
  plazmayı hiç bilmiyorum. umarım istediğim tv dir. selamlar.

 28. andy1 dedi ki:

  Plazmalarda izleme keyfi ve kontrast doğallığı özellikle karanlık ortamda sadece panelin ürettiği resmi görürsünüz.LcdLed panellerde durum farklıdır evin tamamı rengarenk kontrast kaynaklı aydınlanmalar ile özellikle film izlerken evdeki detaylar bazen film izleme keyfini bozabiliyor.
  Televizyon izlerkende pek değişen bir şey yok, plazmaların özellikle SD kanallardaki üstün resim performansı ispatlanmıştır.

  Burdaki detay elbetteki hd recivier ve harici cihazlarınızın kaliteli olması görüntünün çokda mükemmel olmasında yardımcı olacaktır.

 29. farcry61 trabzon dedi ki:

  Andy1 kardesim yorumlarini begenerek okuyorum ağzina sağlik senin gibi insanlar sayesinde paneller hakkinda bilgi sahibi oluyoruz andy1 kardesim st60 larda oyunlarda lag sorunu fazla oldugu soyleniyor bu paneli slmsyi dusunuyorum oyun benim icim onemli online oyunlarda bu konu hakkinda bilgi verirseniz sevinirim saygilar

 30. andy1 dedi ki:

  Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için, oyunlarda lag problemi nerdeyse tüm tvler için geçerlidir, plazmalarda bu detay biraz daha iyidir yani lag problemi LcdLed ürünlere göre daha azdır.

  Fakat İnternet üzerinden oyunlarda Panasonic harici panellere bakmanız sizin için daha avantajlı olur, Samsung bu konuda daha doğrusu internet ve dlna hızlarında daha sorunsuz panelleri üretiyor. Televizyon+Yüksek çözünürlüklü filmlerde ise Panasonic özellikle televizyon resim kalitesinde en iyi serileri üretiyor demek gerekir.

 31. savcı istanbul dedi ki:

  merhabalar yazılarınızı daha öncede okumuştum.emeğiniz için teşekkür ederim. sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var.evimde gigablue hd 800 se modeli var. ev de ağırlıklı olarak uydu yayını, internet üzerinden film ve belkide ilerde maç izlenecek. uydu alıcımdan memnunum kendimce. sürekli internetten film izleyebiliyorum. Ricam şu şekilde
  tv nin flash destediği önemli mi? film izlemeyi etkilermi?
  2500 tl ile 4500 tl arası alınabilecek en iyi led tvler nelerdir?(marka önemli değil,hangisini önerirseniz onu alacağım ayrıca bütçe olarak’ta eğer derseniz bunu tercih edin ucuz ama fazlasıyla işinizi görür onuda tercih ederim.yeter ki doğru paneli seçelim)
  ara sıra sıra hard diskten film izleme olursa tv seçimi çok değişirmi?
  max 50”-55 ” almayı düşünmekteyim ama dersenizki bence şu büyüklükteki tv daha iyi performans gösterir onuda düşünebilirim.
  ayrıca 3d olmasıda tercihim
  şimdiden teşekkür ederim

 32. savcı istanbul dedi ki:

  ayrıca plazma önerirseniz oda olabilir.birde aktif veya pasif 3d olması çok etkiler mi? yukarıda ki mesajımda da belirttiğim gibi sd yayın ve internetten ağırlıklı olarak film izlenecek.Sevgi ve saygılarımla

 33. savcı istanbul dedi ki:

  burada size bir soru yöneltlm ama cevap verme zahmetinde bulunmadığınız gibi sorumu silmişsiniz nedenini anlamdım?üstelik herhangi bir hakarette içermiyordu.???

 34. savcı istanbul dedi ki:

  aaa yorum yazınca diğerleride gözüktü demek başka bilgisayardan girince önceki yazdığınız yorumlar gözükmüyor. özür dilerim

 35. andy1 dedi ki:

  Kusura bakmayın, hemen her soruya içtenlikle cevap veriyorum yaz mevsimi olduğu için malesef biraz yoğunluk oluyor bu sebeble genlede hemen cevap vermeye çalışıyorum, kusura bakmayın kesinlikle ihmal edilmiş bir durum asla yok, özür diliyorum.

  Panellerde İnternet üzerinden flash desteği önemli fakat telif hakları konusunda şuan problemler var fakat panellere yansıyan bir sorun değil henüz, html5 ve flash desteği Samsung, Lg, Philps yani Kore ve Çin üretimlerinde sorunsuz demek gerekiyor tabiki Samsung bu konuda tartışmasız en iyi firma durumunda.

  Japonlar ise Panasonic, Sony, Sharp, Toshiba biraz daha kuralcılar yani telif haklarına sonuna kadar uymaya özen gösteriyorlar, bu hem İnternet desteğinde hemde film format seçeneklerinde sorunlara yl açabiliyor, alt yazı görmeme veya film formatlarını seçme gibi problemler Japon üreticilerde devam ediyor.

  Panel seçiminde şuan alınacaksa ve yeriniz var ise tabiki 50 inc ve altında panel düşünmek ilerde sizi pişman edebilir 1 ay sonra keşke 55 veya 65 inc alsaydım deme ihtimaliniz %90 oranında olacaktır, büyük paneller tercih etmeniz avantajınıza olur.

  Modellere gelince, İnternet önemli dediğiniz için Samsung serileri özellikle 7000-8000 serileri gerçek performansa yakın resim kalitesine sahipler, daha ucuz olsun derseniz Samsung E490 veya F490 HD reday panellere bakabilirsiniz Hd ready olması sizi sakın yanıltmasın, mükemmele yakın resim kalitesini alırsınız hatta Full Hd panellerin veremediği kalitedeki net resimler sizi şaırtacaktır, fiyatları ise çok ucuz olduklarından, 50 inc serilerini 2500 liranın altına rahatlıkla alabilirsiniz.

  Samsung panellerinm film formatlarındaki geniş desteği ilede usb disk üzerinden filmleri sorunsuz izlersiniz ve tamamı 3D desteğine sahip panellerdir..

  Panasonic modelleri tavsiye etmedim sebebi İnternet üzerinden malesef Kore ve Çin üreticiler kadar başarılı serilere sahip değiller. Tek dez avanatjı malesefki İnternet üzerinden erişim diyebiliriz, diğer konularda ise Koreli ve Çinli üreticilerden bir adım öndeler.

 36. andy1 dedi ki:

  Diğer konuda net detayları yazdım, şöyle yapabilirsiniz ben size farklı modelleri vermeye çalıştım, isterseniz sizin seçtiğiniz modelleri yazarsanız daha net detaylarıda konuşabiliriz, İngilterede olduğumdan Türkiyede panellerin hangileri satılıyor açıkcası bilemiyorum, bu sebeble size olmayan panelleri yazmakta istemem.

 37. andy1 dedi ki:

  Diğer konularda cevaplamaya çalıştım, kesinikle soruları silme taraftarı değilim, malesef yaz ayları yoğun olduğu için bazen geç cevap yazabiliyorum, kusuruma bakmayın.

 38. savcı istanbul dedi ki:

  Sayın andy öncelikle ben özür dilerim aceleciliğim için.gigablue hd 800 se receiver üzerinden film ihtiyacımı karşılayabiliyorum en azından….televizyondan film izlemeyeceğimizi varsayarsak öneriniz ne olur .teşekkürler
  Benim aklımda olan paneller pana et serisi veya philips olarak geçiyor.samsunglardan çok şikayet olduğunu okuyorum ne kadar gerçek bilemiyorum tabi.bulutlanma,servis anlayışı vs vs gibi. yinede sizin tavsiiyeniz benim için daha önemli.

 39. imdat sivas dedi ki:

  F4900 modeliyle ilgili bir yazım olacak demiştiniz.Sanırım bu tavsiye ettiğiniz E490 ‘ın üst modeli.2-2.10 metre mesafeden 51″ mi 43″ mi tercih etmeliyim? 3D filmlerde büyük ekran olması daha iyi olur diye düşünüyorum,sizin fikriniz?

 40. andy1 dedi ki:

  E490 ve F490 net olarak yazıyorum HD paneller olması bazı İnsanlara vasat yetersiz olarak düşünüyorlar bu süper bilgisizce bir yaklaşımdır. İddia ediyorum Hd Ready bir plazma şuan FullHd ve iki misli fiyata sahip LcdLed ürünlerden çok daha üst düzeyde görüntü verecektir, özellikle SD yayınlarda komuşunuzunb FullHd bir LcdLed paneli var ise sizin Hd Ready panelinizin görüntüsüne hayran kalacaktır.

  Panasonic Hd Ready paneller ise bu konuda tek kelime ile muhteşem resim sunarlar.

 41. andy1 dedi ki:

  Televizyondan film izlememek avantaj yani panelin kodeklerine güvenmek hata oluyor, Dünyanın her yerinde Media pLayerlar tek tartışmasız gerçek film izleme kaynaklarıdır, Türkiye ise tam tersine panel üzerinden her filmi izlesinler diye düşünen İnsanlar var fakat böyle bir panel yer yüzünde henüz yok, olanlarında fiyatı 30.000 Dolarlar civarında ve bu paneller için dahi üst düzen A/V playerlar tavsiye temek gerekiyor.

  Televizyon başında saatler geçöiren İnsanlara tek tavsiyem Plazma panellerdir, Televizyon yayınlarından en maksimum kaliteyi alırlar, LcdLed panllerde bu kaliteyi alabilmek için, kaliteli hd recivier+hdmi kablo+kaliteli voltaj şarttır !

  ET serisi tartışmasız özellikle SD yayınlar iyi bir seyir keyfi sunacaktır, Samsung ES8000 aynı şekilde veya ES7000 ile televizyon keyfini üst sınırlarda yaşarsınız.

 42. mehmet ali-batman dedi ki:

  1200-1300 tl civarında panasonic 42ut50 plazma almayı düşünüyorum. Görüntü kalitesi iyi olsun istiyorum. Sizce bu ürün görüntü kalitesi olarak memnun eder mi

 43. andy1 dedi ki:

  Kesinlikle sizi görüntü olarak memnun edecek bir tvdir.

 44. Latifce/İzmir dedi ki:

  PANASONIC TX-P42UT50E modeli vatanbilgisayarda 1500 tl ile satışta.Bu model ile yorumunuzu öğrenmeyi ve bir de TX-L42ET50E modeli 1600tl.ilgimi çekiyor. ikisi arasında kaldım, yardım lütfen…saygılar sunar, acil şifalar dilerim.

 45. andy1 dedi ki:

  UT50 için denebilecek fazla birşey yok, Türkiyede belli forumlarda firma pazarlamacılarının LedLcd modelleri İnsanlara satmak için yalan yanlış verilen bilgiler sonucu UT50 Türkiyede unutulmuş bir seri demek doğru olur. Tabiki Pazarlamacıların önerileri ile alınan Lcd Led panellerin %98 pekte memnun olmadığı şimdi anlaşılıyor, bunu 2 sene yazmıştım ve İnsanları uyarmıştım, yazık paraları tam bir kayıp oldu.

  UT50 alabilirsiniz, büyük bir televizyon keyfi yaşacağınızı rahatlıkla söyleyebilirim, HD yayınlardaki muhteşem görüntü derinliği, SD yayınlarda özellikle hareketli görüntülerdeki resim geçişleri şuan LcdLed serilerin çok meth edilen panellerinden çok daha üst kalitede görüntü alırsınız.

  ET50 içinde söylediklerim geçerlidir, Panasonic özellikle SD yayınlarda LcdLed panelleri rakiplerine göre tartışmasız çok daha üst kalitede resim sunar, hatta ben diğer üreticilerin panellerinden her zaman HD Recivierin kaliteli olması şarttır derim, Panasonic serileri için bu demem sebebi ise kullandıkları apple destekli işlemcidir yani SD yayaınlarda prüzsüz ve net resim demem gerekiyor.

  Kısaca her iki panelide aldığınızda memnun olacağınıza eminim. Plazmanın avantajı Çocuklar var ise oyun merakı gibi detaylarda daha iyi bir seçim olur. amlum Çocuklar televizyonun bir hayli yakınından izlemeyi seviyorlar, LcdLed panellerde bu durum gözler için fazlası ile yorucu olur. Plazmalarda ise sorunsuz biz izlenim keyfi alırlar.

 46. Akmir3921 Ankara dedi ki:

  hocam sizi takip ederek panasonic plazma tv almaya karar verdim. Standart tv kullanicisiyiz. Yani maç dizi haberler ve internet üzerinden film-dizi seyredeceğiz. Sanırım p50st50e benim için yeterli olacaktır. Tv seçiminde sorumluluğu ben aldığım için ev halkına mahçup olmak istemiyorum. Paneli yorumlarsanız çok sevinirim

 47. andy1 dedi ki:

  ST50 kapalı kuutu bulursanız elbetteki alın, fakat sitemde gördüğüm detaylar karşısında net olarak şok olacak kadarda satışta yapılan tuaflıklara şaşırdığımı belirtmeliliyim. Kaplı kutu olarak satın aldığını sanan sitemize yazan Kullanıcı ürünü zonguldaktan alıyor ve İstanbuldan geleceğini sanıyor fakat panel Batman istanbul yani Türkiye turu yaparak üstelikte kullanılmış vaizyette Tüketiciye sıfır olarak satılıyor.

  Bu sebeble alacağınız panelin %100 teşhir ürünü olmadığına emin olun, unutmayın bu paneller 1 seneyi aşkın süredir piyasalarda ve teşhirde kullanışlmış cihazlardır malesef bazı firmalar utanmadan sıfır diye satabiliyorlar, buna dikkat edin ve sakın almayın.

  Samsung F serilerine bakabilirsiniz oldukçada kaliteli cihazlardır, bahsettiğiniz serileri bulursanız yazın bilgim dahilindeyse yardımcı olurum. Fakat artık teşhür ürünlerini almayın diyorum !

 48. Akmir3921 Ankara dedi ki:

  Kapalı kutu bulamadım ben de vazgeçtim.

  Haberler, dizi, belgesel ve harddisk üzerinden film dizi seyredilecek tatil günleri dısında gece acik kalacak. 2.5 -3 m de izlenecek sadece güzel görüntü ve buyuk ekran arıyorum 3d, wifi, smart gibi özellikler istemiyorum.
  Sanırım derdimi anlatabilmişimdir. Bir de plazmanın ömrünün kısa olacağını ve ısınma yapacagını söylüyorlar

 49. andy1 dedi ki:

  Samsung serilerine bakın veya bütcenize uygun serileri yazın bikgimiz dahilindeyse yardımcı olmaya çalışırım.

 50. andy1 dedi ki:


  Sizi tebrik ediyorum, ilk defa yapılan bir çalışma için renk seçimi harika olmuş, komedin tamamen o eski hantal havasından kurtulmuş ve size ait bir tasarıma dönüşmüş, gerçekten tebrik ediyorum.

  İlk işinizde en başta demiştim yaptığımız hatalarımız bize her zaman avantaj olarak dönecektir, potlukların oluşma sebebi kaplama ile alakalı sanıyorum, size bir yol söylemiştim maket bıçağı ile poluk yani kabarık olan bölgeleri çizin 3 cm bir potsa tek biz cizgi olarak pot beölgesi kesin, ve maket bıçağının ucu ile zarar vermeden kestiğiniz bölgey,i hafifce kaldırın altını yine sıcak tutkal ile doldurun fazla bol olmasın ve yine maket bıcağınızın ucu ile kesikten içeri doldurun, sıcak cekic ile yağlı kağıt koyup boyayı yakmadan üstünden gecin, sorun kalmadığını anlamanızda kolaydır, işlem bittikten sonra parmağınızın ucu ile hafifce restore ettiğiniz bölgeye vurun tok bir ses gelecektir, ”çıt,çıt” diye tanımlayacağım bir ses çıkıyorsa işlemi tekrarlayın, sorun gidecektir.

  Demiştim ya, ilk işinizde bazı hatalar olacaktır, burda benimde hatam var size daha önceden kontrol etmenizi söylemedim, diğer komedinde yukarda bahsettiğim sistemi uygulayın, elinizle kaplamayı kontrol edin, kabarmış bölgeleri hemen anlarsınız ve en başta önlemi alırsınız.

  Boyayı çıkarmanıza gerek yok, fakat boyayı çıkarmak istediğinizde işlem basittir boya sökücüsü ile çıkarmak istediğiniz bölgeyi sokucu uygulayın 5 dakika bekletin ve bir ispatula ile boyayı kaldırın. hem kolay hemde temiz bir işlem olur.Sökücüyü bekletmeniz lazım unutmayın.

  Beyaz macun işleminde yine işlem çok kolaydır, en başta söylemiştim pahalı malzeme yok, araç gereç yok !

  Kaplama yapmak istediğiniz bölgeyi elle kontrol edin potluk varmı diye varsa yukarda işlemleri uygulayın, zemin temiz olduğundan emin seniz beyaz macun olan bölgeleri zımparalayın.

  3 Liraya satılan linoksin ceviz macun alın, ve beyaz macunlu bölgeye vurun, kurusun bastırmadan zımpara yapın, ince bir kat gomalak vurun, bunun sebebi rutuşlu bölgeleri saptamaktır !

  Rutuş yapacağımız boyayı ise her hangi bir kırtasiyciden 2-3 liralık guaj tüp boya alın 6 renk yeterlidir, kahve rengi daha doğrusu komedininize uygun bir rengi temiz bir tabakta guaj boyaları rutuşlancak bölge kadar bir boya rengi hazırlayın, uygun renk elde ettikten sonra, resim fırcası ile ağacın damaları yönünde rutuşlayın.

  Daha sonra kurumasını bekleyin ve 1 kat bastırmadan gomalak sürün, gomalak vurdukca rutuşlu bölgelerde agaçla uyumlu hale gelecektir.

  Gomalak parlaktır fakat bunu matlaştırmak elinizdedir, hatta çok şık bir Antika görünümüde verecektir, bunun için yapmanız gereken zıfır zımpara bez zımpara tercih edin ve fazla bastırmadan uygulayın. bez zımparadan sonra temiz bir bezle yüzeyi silin, kalan parlaklıkları marketlerde satılan sıfır bulaşık telleri vardır, 1 paket alın ve zımpara yapmadan öçnce telin arasındaki kalın çizecek tel liflerini çıkarıp atın.

  Sonrasında telle tüm bölgeyi güzelce zımparalayın. Çok temiz ve inanılmaz pürüzsüz mat bir zemin elde edersiniz.Koruma amaçlı piyasalarda satılan su bazlı mat verniklede zemini harika bir görselliğe çevirirsiniz.

  Ben su bazlı dedim aslında bunun için vernikler mevcut fakat ilk işiniz olduğu için size daha masrafsız ve sağlığınıza zarar vermeyecek yöntemleri söylemenin daha doğru olduğuna inandığım için, evinizde keyifle yapacağınız uygulamalr olsun isterim.

  Transfer işlemine gelince, kurslar eminin bu yazıyı okuyunca gomalakta satmaya başlayacaklardır !

  Gomalak Transfer için en ideal ve en kaliteli uygulama tekniklerinden birisidir, çunki transferi sanıyorum beyaz tutkal ile uyguluyorsunuz, transferi uygulayın terstenmi yoksa standart trenasfermi bilemiyorum, ters transverse yani eski resim elde etmek amaçlıysa gomalak size %100 yakın Antika görünümü bir detayı verir. Kısaca gönlünüzce uygulayabilirsiniz.

  Komedinin yanlarına ve ayaklarına isterseniz farklı renkleride uygulayabilirsiniz, bu sefer ağacın dokusunu kaybetmeyeceğiniz renk için analin toz boya alın, meşe, ceviz, gürgen nalbura gittiğinizde size zaten renkleri söyler.

  AKullanmak istediğiniz rengi bir plastik bardağa dökün ispirto ile eritin tam erisin, eldiven giyin ve temiz bir bezle zemine sürün, kursun üzerine gomalak gecin veya bu renkleri direkt gomalağın içinede katabilirsiniz tavsiyem gomalağı ilcelerek vurun ve renk fazla koyu olmasın ağacın dokuları ortaya çıkacak bir şeffaflık yeterlidir.

  İlk renk vurduğunuzda size kapanmadı gibi gelebilir çok acıksa bir kat daha vurun, sonrasında gomalk geçin, çok şık renkler elde edebilirisiniz.

  Size örnek bir detay vermek istedim, bizler bunu evlerimizde fotokopicilere dahi ihtiycac durmadan istediğimiz her deseni kendi evlerinizde yapabilirsiniz, çok basit ve keyifli işlemdir, üstelikte trasfer gibide olmaz, sulu çıkarma dediğim yöntemle sadece deseni mobilyada çıkarmak mümkündür.

  Tavsiyemse bu tür desenlere meraklıysanız, yeri gelidiğinde elde harika gravürleri kendi sanatınızı uygulayabilirsiniz.Sadece mobilya değil istediğiniz her yere rahatlıkla uygularsınız.

  Fazla yazamıyorum kafanız karışmasın diye, yüzlerce farklı teknik var, her halde hepsini yazmaya kalksak inanın kalın bir roman olacaktır.

  Hatta kumaş bıyasıda kullanmak mümkündür fakat sizi fazla detaylarla kafanız karışsın istemem, klasik yönetmeleri ile zaten harika bir iş ortaya çıkarmışsınız.

  Tebrik ediyorum, Ellerinize yüreğinize sağlık.