Panasonic TX-L47ETW50 DVB/IP TV Liste detay-Full seriler

Yeni konumda sizlere sırasıyla tüm üreticilere ait ve en çok sorulardan birisi olan, desteklediği yada varmı yokmu diye sorulan, yayınlar ve özellikleri paylaşmaya çalışacağım, Panasonic ile başlamak istedim.

Seri sonudaki harflerden Ülke uyumluğunu sitemde bulabilirsiniz !

TX-L47ETW50

TV DVB-T/C/S/S2 (MPEG2 ve MPEG4-AVC (H.264)) hizmetleri dahil olmak üzere dijital hizmetlerin standartları (Ağustos itibariyle geçerli, 2011) karşılamak üzere tasarlanmıştır. 
gelecekteki hizmetleri ile uyumluluk garantili değildir.

DVB-S yayın selsected ülkelerde kullanılabilir: 
Almanya (HD +), Danimarka (Canal Digital), İsveç (Canal Digital), Norveç (Canal Digital), Finlandiya (Canal Digital)

DVB-T MPEG4-AVC formatında yayın aşağıdaki ülkelerde mevcuttur: 
Danimarka, İspanya, Estonya, Fransa, Litvanya, Norveç, Slovenya, İsveç, Polonya, Macaristan, Portekiz 

DVB-C yayın seçili ülkelerde kullanılabilir: İsveç (ComHem, Canal Digital ), Demark (gördünüz), Norveç (Canal Digital), Finlandiya (Cable Ready HD), Almanya (UnityMedia), İsviçre (UPC), Avusturya (UPC), Hollanda (Ziggo, UPC)

Yukarıdaki ülkelerin listesi, 1 Ocak’tan itibaren 2012’dir

b

Tarih: 18 01 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, Panasonic
Alt kategori:

'Panasonic TX-L47ETW50 DVB/IP TV Liste detay-Full seriler' hakkında sorular, açıklamalar

 1. zafer konya dedi ki:

  Hocam selamlar panasonic 42etw60 ımı tavsiye edersiniz yoksa lg 42la860v yimi tavsiye edersiniz. sd yayın ve smart tv olarak kullanılacak genel olarak. yada sizin tavsiye edeceğiniz panel hangisidir. aslında panasonic 42wt50e yi beğenmiştim ama şuan piyasada bulamıyorum. görüntüsü diğerlerine göre daha güzeldi ama onunda smart özelliği nasıl bilemiyorum.

 2. andy1 dedi ki:

  WT50 Serisi Türkiyde satılmama nedenini bilmiyorum, aslında sebebi var fakat çok detaylı konu, satıcılar en fazla kar elde ettikleri üreticlerin modellerini satmıyorlar bu yeterlidr sanırım, kaliteden çok para detayları demek lazım.

  LA860 alınabilecek seri diyebiliriz, fakat ben LG modellerini Türkiyede pek tavsiye etmiyorum, sebebi ise servislerinden ve ürün arızalarında bana gelen şikayetlerden açıkcası bu seri alınır demek benim için zor. En son bir Arkadaşımızın pixsel hatası net belirgin ürünü LG tarafından değişim olmaz demiş Arkadaşın sitemize eklediği resimlere bakıp, nasıl değişim yapılmamış merak ettim.

  Sonuçta LG için size alın demem zor, sizin tercihinizdir, LA860 elbetteki alonabilecek serilerden bir tanesi.

 3. zafer konya dedi ki:

  hocam peki samsungla kıyaslarsak f7000 mi la860 mı. birde evde küçük çocuk var ekran koruyucu samsungda yok marketlerde koruyucu panellere resmen yumruk atıyorlar 35 kg ma kadar dayanıklı diye gerçekten önemli bir faktörmüdür. son olarak ıps panellermi daha az sorun çıkartır yoksa kristal panellermi. sonuçta görüntü kalitesi kadar uzun ömür ve sağlamlıkta önemli benim için. teşekkürler ilğinize

 4. andy1 dedi ki:

  F7000 performans olarak daha iyidir, ekran koruyucusu içinse sadece bir önelemdir, koruyucu olan panelede örnek misket, yada ağır bir cisim atıldığında panel zarar görecektir çunki koruycu paneller alt katmana darbe tekisini kesemezler. Panele yumruk atma işi gerçekten tuaf hiç bir şey olmuyor diyen yalanın en büyüğünü söyler, darbe alan panellerde modullerin hepsi belli aralıklarla özel bir sistemle birleştirilir ve bu modüller oldukça hassastır yani darbeden %100 etkilenirler sadece belli süre için hemen bozulmazlar fakat size net garantisini verebilirim, darbe almış modulu duvra astığınızda çok ciddi bir şok yaşama olasılığınız %80 civarıdır. Vurulan darbelerde o an panelin bozulması cahillerin kandırmacasıdır modul %100 etkilenir !

  IPS panel yada Samsung farklı panelleri inanın sadece laf, ben buna şiddetle karşıyım Türkiyede birileri çıkıp yazıyorda yazıyor, IPS böyle SIPS boyle veya diğerleri, her panelin %100 bir birinden üstün tarafları tartışılmaz gerçektir, en beğenilmeyen IPS LG paneller SD yayınlarda en iyi performansı sunar, örnek Panasonic Led paneller SD yayınlarda ciddi şekilde çok iyilerdir, sebebi ise panelden çok kullanılan resim işlemicisidir.

 5. zafer konya dedi ki:

  ağırlıklı olarak sd yayın izleneceği ve smart kullanılacağı düşünülürse lg iyi bir tercihmidir.

 6. andy1 dedi ki:

  LG oldukça iyi serileri var, fakat servisler konusunda aynı şeyi söylemek zor, bu sebeble LG Türkiye bir açıklama yapmadıktan sonra şahsen ben LG panellerini tavsiye isteyen arkadaşlara alın diyemiyorum, buna Philpste dahildir !

  SD yayın izleyecekseniz risk almayın, HD Ready bir plazma size üst kalite bir LcdLed panelden daha kaliteli ve mükemmele yakın izleme kalitesi sunacaktır. HdReady plazmaları ise Led tvlerin yarı fiyatına rahatlıkla alabilirsiniz !

 7. SENOL dedi ki:

  ÇALIŞAN , YORUMLAYAN VE İLGİLİLERE:
  15.11.2013 tarihinde bursa ili nilüfer VATAN mağazasından PANASONIC TX-42ETW60 (SERİ NO: NJ-3420378) TV aldım.Bu tv yi almadan önce elektronik ürün satan mağazalarda ve internet sitelerinden bilgiler edinip görüntüsü ve kısmi özelliklerinin bana uygun olup olmadığına anlamaya çalıştım.
  TV ‘im kurulumu yapıldı.Servise teşekkür edip kurulumu onayladım .servis gitti.
  Akşamdan geç saatlere kadar tv yi inceledim.Renkler hd görüntü normaldi. Sonuçta 2.285 tl ‘ye alınmıştı.
  FAKAT anormal olan tv nin sesiydi.uzaktan , derin ve boru içinden geliyor gibi bir his veriyordu. Kurulu olan ve optik bağlantı ile bağladığım ses sistemimi açtım.Ses yüksek olmasına rağmen düşük kalite bir ses aldım. sabah servisi çağırdım.ertesi gün servis geldi.
  ses normal spesifikasyon değerleri içinde. Normal denildi.(!)

  TV ‘yi aldığım mağaza sorumlusuna telefon açıp tv deki sorunumu anlattım.tv nin sesini anlamakta zorluk çektiğimi ÜRÜNDEN MEMNUN KALMADIĞIMI ve evimde ki yeni alınan ses sistemi ile uyumsuzluğunu dile getirdim.uzun telefon konuşması sonucunda çözüm olmadı.
  Ben de itirazımı düşüncelerimi servis formu üzerine yazdım.
  SONUÇ:
  İnternet üzerinden Tv İncelemesi yapan editörler ,tv yi tüketicilere sunan mağazalar ,bu ürünleri bizlere ithal eden firma çalışanları,
  SİZLERDE BİR TÜKETİCİSİNİZ .
  Ben markaya ve mağazaya güvenip alış-veriş yapmış “hata etmiş” olabilirim. kalite ve müşteri memnuniyeti sizin sorumluluğunuzda.
  Zararım bence SES KALİTESİ KÖTÜ,MENÜ VE KULLANIMI ZOR 3D Sİ KÖTÜ AYIPLI YETERSİZ BİR ürün

  SAYGILAR..

 8. andy1 dedi ki:

  Şenol Bey,

  Geçmiş olsun, Vatan mağazasına ürünü 30 gün içinde iade edebilirsiniz eminim hiç bir zorluk çıkarmayacaklardır farklı bir panel ile değiştirin.

  Panasonic Panellerin ses sistemleri ile uyumsuzluğunu devamlı yazarım ve Panasonic bu konuda bir hayli sorunludur panel ve harici ses istemleri genlede belli özellikler dışında panel farklı markaların ses sistemlerini desteklmiyor. Panasonic ses sistemleri ile alınmaları en iyi netice olacaktır.

  Servisler genellikle kendi algılarına göre cevap verirler, servisleri Uzman gözüyle bakmayın ve bu tür durumlarda paneli servisin eline verin yollayın, dinlemekle veya panele bakarak servislerin sorun yok demesi kadar bir saçmalık olmaz, ama Türkiyede oluyor.

  Panelleri kendilerine özel cihazlar üzerinden verileri alıp ses normal veya sorunlu diyebilirler ve bunuda bir rapor halinde verirler daha doğrusu Avrupada bu işler böyledir.

  ETW60 farklı bir Arkadaşın tercihi konusunda uyarmıştım ve Samsung F8000 tercih etmesini önermiştim.

  Bu sıralar sitemde panel paylaşımı yapmıyorum, fakat böyle sorunları görüncede üzülmemek elde değil.

  Vatan mağazasına telefon açın ve farklı panelle değişim istediğinizi belirtin, ES8000 veya farklı bir model tercihi yapın.

  Tekrar geçmiş olsun.

 9. senol dedi ki:

  sağolun teşekkür ederim.
  VATAN mağazası tv yi iade almama konusunda ısrarlı. iade almak yerine değiştirme konusuna bile yanaşmıyor.ürünü satana kadar müşteri memnuniyeti var.Sattıktan sonra yok. Kısacası tv deki soruna ne satan nede PANASONİC TÜRKİYE çözüm bulmuyor.konuyla ilgili şikayetimi panasonic globala ilettim.sorunu çözene dek yazışmalarıma devam edeceğim.çözüm konusunda siz editörlerimizdende destek bekliyorum.

 10. andy1 dedi ki:

  Şenol Bey, Vatan bilgisayar 30 günü geçmediyse değişim yapmar diye biliyorum. Sonuçta sizin bahsettiğinize göre zaten sorunlu bir panel, servisi yeniden çağırın geldiklerinde paneli ellerine verin yollayın, evde test saçmalıklarını ciddiye almayın, servis elemanının kulak ses kalitesi nedir acaba ki sorun yok diyebiliyor tam bir saçmalık, bu işler kulaktan duyma ile olmaz cihaz üzerinden çıkan verilere göre sorun yok yada var denilir.

  Size raporlarda detay servis sürecini yazı ile bildirirler, Avrupaya göre yazıyorum Türkiye şartlarında nasıldır bilemem.

  Panasonic Global bu konularda umursamazdır, bu sebeble Panasonic artık Avrupada tercih edilmeyen serilerin en başında yer almaya başladı.