Panasonic Türkiye’nin başarısı, diğer firmalar örnek almalı

Panasonci.tr aslında uzun yıllardıripekte yabancısı olmadığım bir marka,taaki TEKOFAX panasonic Türkiye Distribütörlüğüne uzanan bir geçmiş,Sayın Haluk Bermek Panasonic adına bu Ülkede inanılmaz kaliteli hizmet ve güveni sağlamıştır,Tekofax Distribütörlükten çekildikten sonra dahi senelerce Panasonic adına sattıkları ürünlere servis ama inanılmaz kaliteli bir servisi son ürünlerinin garantisi bitene kadarda sundular !

Panasonic.tr ise açıkcası 1 sorun yaşadım,sebebi Darty mağazaları yüzünden oluşan bir sorun yani Darty’nin sattığı ürünün arkasında durmaması,ilgisizliği berbat Müşteri hizmetleri ile gelişen süreç,Panasonic.tr’ye kadar uzadı,Panasonic.tr ile yaptığım her görüşme ise servis ve müşteri hizmetlerine verdikleri önemin müşteriye olumlu dönmesi elbetteki onların güvenirliğini 1 kata daha artırdı !

Enteresanlık ise,Panasonic.tr ile yaşadığım olumsuzluk,beni maalesefki İstanbul Japonya Başkonsolosluğuna kadar götürdü,burdan İstanbul Japonya Başkonsolosluğunada ilgisinden dolayı teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum,sonuçta panasonic.tr işimi göremedi aslında mecbur oldukları garanti belgemi malesefki yollayamadılar,halende bekliyorum,diyeceksinizki panasonic senin garanti belgeni dahi yollayamamış niye bu firmayı övüyorsun,haklısınız.

Panasonic.tr övme sebebim müşteriye verilen önem yani ben telefon açtığımda otomatik olarak beni sistemlerine geçirmiş olmaları açar açmaz xxxx bey hoş geldiniz diye başlayan güven verici bir müşteri anlayışı yani baştan savma,her telefonda isim adres bilgileri istenmemesi gibi,güzel gelişmeleride yazmak istedim,sonuçta garanti belgem olmasa dahi servislerine bu durumu bildireceklerini ve sorun olmayacağını belirttiler,bu arada servislerini yazmak isterim,Panasonic Çağlayan servisinin inanılmaz kibir yaklaşımlarına buradan teşekkür ediyorum !

Ülkemizde ise diğer firmalara gelince yani ürün aldığımız dev mağazalar,bunların durumu tek kelime ile rezalet evet abartmıyorum tek kelime ile rezalet !

Darty,Vatan,Teknosa mağazalarındaki inanılmaz lakıyıt ve saygısızca müşteri yaklaşımları berbat derecede,Teknosa Nişantaşı,Vatan Harbiye,Darty Osmanbey şubelerinde müşteriye yaklaşım tam bir rezalet,umuyorum firma genel müdürlükleri bu yazımı okurlar !

Darty Osmanbey şubesindeki inanın koruma görevlisi dahi çalışanlarından çok ama çok fazla Müşteriye ilgili sanki oranın sorumlusu gibi insanlara güler yüz gösteriyor,ürün satmakla yükümlü olanlar ise inanın umurlarında değil,bugün Cumartesi 2 katlı dev mağazada müşteri yok,bir giden bir daha gitmez sebebi net,ilgisizlik alakasızlık artık alışkanlık olmuş,genel müdürlükleri umarım ilgilenirler !

Teknosa Nişantaşı,İstanbulun en nadide semti ve mağazada ürün yok düşünebiliyormusunuz mağaza değilde eminönündeki isportacı tezgahı gibi etiketler üst üste hangi ürün kaç lira belli değil,mağazadaki çalışanların umrunda değil,zorla ağızlarından laf alabilirseniz ne ala,elemana soru soruyorum bir bakıyorum yanımda değil gitmiş masasında duruyor,fiyatlar zaten inanılmaz yüksek,300 metre ilersindeki farklı bir mağaza ile aynı ürün arasında 300 lira fark var,almak için her halde ya çok zengin olmalıyız yada süper cahil,bu kadarda fark var,genel müdürlükleri umarım okurlar !

Vatan Harbiye yeni açılan şubesini ise anlatmak dahi zor,8-10 çalışan ve ilgilnen yok mağazada kaç müşterimi var inanın 1 yada 2 kişi bende dahil,ürün satmamak için elinden geleni yapan enteresan bir satış politikaları,3 defa ürün almaya gittim ve vaz geçtim,eleman satmamak için o kadar işi yokuşa sürüyorki inanamazsınız,bugün ürünü alsam gelirmi hayır,siz kendiniz götürün diyor,peki diyorum ürün kırıksa ne olacak servis çağırırsınız diyor cehalet inanılmaz seviyelerde sanki işportadan uzaktan kumandalı araba satıyor,tek kelimeyle inanılmaz,umuyorum genel müdürlükleri okurlar !

Vatan-Darty-Teknosa en kötü tarafı ise sattıkları ürünleri bilmeyen elemanlarla dolu,bir hanım ürün beğendi derdini anlattı,eleman yok diyor dayanamadım artık yanına gittim,var dedim tvnin ayarlarına girerek kadıncağınızın istediği bütün ayarları gösterdim,elbetteki ürünü aldı bana diyorki siz müdürmüsünüz düşün artık elemanların yetersizliğini,sonrada eleman bana teşekkür ediyor,biraz okusa paneli biraz araştırsa aslında firmada belkide iyi yerlere gelecek ama umurlarında değil malesefki,sonrada hakkımız yeniyor diye şikayet ederler !

Çalışanlar bana kızmasınlar,iyilikleri için eleştiriyorum,bilmiyorlarsa sitemden bana yazsınlar yardımcı olayım gerekli tüm serilerin özelliklerini mödüllerine varana kadar liste olarak yollarımda,yeterki müşteriye iyi davransınlar,son 1 senede sitemden tavsiyemle ürün alan enaz 100 kişi var 1 tanede bugüne kadar senin yüzünden kötü ürün aldım diyen olmadı,yazık çalışan arkadaşlarım lütfen biraz daha işinizi sevin müşterilerde sizin gibi insanlar,bir güler yüz yeterde artar bile ama malesefki sizler o kadar gençsiniz ama 70 yaşındaki hasta bir adam gibisiniz,ağzınızdan laf çıkmıyor !

Panasonic konum ama dağıldı sanmayın,bu tür firmalardan ürün alırken,önce servisleri yada müşteri hizmetleri ile konuşun çunki cahil bir çalışan sizin üzülebileceğiniz zararlara yol açabilir,tvyi kendiniz götürmek gibi ürünü kendiniz kurmanız gib,sakın ama sakın bu tür sözlere güvenipte ürünü açıp kurmayın,her hangi bir sorunda en ufak değişim yada iade hakkınız ortadan kalkar,istediğiniz yerede şikayet edin kabahatli siz olursunuz kanunlar böyle çunki !

Panasonic servisleri,Vestel Servisleri,Arçelik Servisleri,Seg,Hisense,Exper bu firmaların servisleri gerçekten çok iyiler,burdanda kaliteli servisleri paylaşmaya çalışacağım gerekirse adreslerinide vereceğimki hak eden çalışanlar hak ettikleri değeri alsınlar !

Panasonic ile alakalı son cümlemse,Panasonic Japonya yetkilsinin yaptığı açıklama umarım tüm dünyada yaygınlaşır,Panasonic’te ürünlerini satanlardan şiakeytçi ve açıklamalarında Amerikadan başlayan Panasonic mağazalar zinciri kurmak yani hem daha ucuza ürün satmak hemde direkt müşteri ile muhatap olmak,VT65 serisinide örnek olarak göstermişlerdi ilk mağazalarında 1.300 dolarlık bir fiyatla satılabilir diyede eklemişlerdi,umuyorum bu planlarını tüm dünyada uygulamaya geçirirler !

Saygılarımla

Tarih: 02 10 2011
Üst kategori: Şirket haberleri
Alt kategori:

'Panasonic Türkiye’nin başarısı, diğer firmalar örnek almalı' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Emrah dedi ki:

  Merhaba
  LCD LED, LCD ve Plasma üzerine yazılarınızı beğeniyor ve yakında takip ediyorum. Bu işi severek ve ısteyerek yaptığınız apaçık ortada. Tarafsız ve her kullanıcı kesimine hitap etmeniz oldukça dikkat çekici. Bende bu sektörde yer alan, insanlara tarafsız doğru bilgiler vermek için uğraşan ve bilgi kirliliğini silmek için çalışmalar yapan bir ekibin başındayım. Karşılıklı fikir alışverişlerimiz olsun isterim. Web sitenizde iletişim bölümünü göremedim. “” adresim bu kendinizi tanıtıp geri dönerseniz sevinirim.. (Ayrıca bu alanı işgal ettiğim içinde özür dilerim :) Saygılarımla

 2. andy1 dedi ki:

  Emrah Bey,

  Öncelikle geç cevap verdiğim için çok Özür diliyorum, Özürümü lütfen kabul edin.

  Birazda siteden kaynaklı sorundu, nihayet çözüldü, birçeok yoruma cevap veremiyordum.

  Sizinle aynı fikirdeyim, Türkiye’de malesefki çok fazla bilgi kirliği mevcut, birazda art niyet eklenirse durum çok daha kötü hale dönüşebiliyor.
  Yorumlarımı ezbere yapmıyorum, gördüğüm ve incelediğim panelleri paylaşıyorum, bir laf vardır kendin beğenmediğin şeyleri başkalarına asla tavsiye etme, bu benim hayat felsefemdir.

  Türkiye’de sanıyorum 1000 taneden fazla Panel yada cihaz İnsanlara tavsiye etmişimdir, asla abrtmıyorum henüz her hangi bir şikayet almadım buda beni çok mutlu ediyor, benim için herkesin Alın teri ile kazandığı para kutsaldır, bazıları Panasonic’le çalıştığımı iddia ediyorlar aslında tam tersi, Panasonic’le Japonya konosolosuluğa kadar giden sorunlarımda olmuştur, bu Panasonic.tr yüzünden oluşan bir anlaşmazlıktı sorun çözüldü diyebilmek isterdim malesefki çözülemedi :)

  Panasonic.tr hatası bu sebeble hatayı Panasonic,jp markasına yüklemiyorum.

  Sitemde açıkcası, iletişim bölümü henüz eklemedim, Eylül ayında sitede düzenleme yapmak istediğim için, bu arada verdiğiniz adresi kayıt ettim, teşekkür ediyorum, ilginiz için.

  Geç yazdığım için, tekrar Özür diliyorum.

  Sizlerden bu moral verici cümleleri duymak bir hayli mutlu edici bir detay, teşekkür ediyorum.

  Saygılarımla

  Andy