Panasonic Plazma tv üretimini durdurdu, Panasonic ZT60 son üretim oldu.

x

Panasonic Başkan Yardımcısı Kiyoshi Okamoto tarafından resmi olarak artık Panasonic’in plazma üretim geliştirmesini durduklarını açıkladı ve ekledi geliştirme AR-GE ile üretim bir birne karıştırmamalı cümlesi satışların ve üretimlerin devam edeceğinin fakat bu süreçten sonra artık yeni Plazma geliştirmelerine son verdiklerini açıkladı.

Aslında bu haberi geçen sene yazmıştım 2013 Mayıs ayında karar açıklanır demiştim Nisanda resmi açıklmada yayınlandı, ZT60 panasonic için son nesil plasma oldu ve bu serinin en az 5 sene daha piyasalarda tartışmasız öncelikli seri olacağını söylemek için kahin olmak gerekmiyor, Panasonic Pioneer kuro gibi son Referans serisini üretti ve Plazma tarihinde mazideki yerini almış oldu.

2014 senesine kadarda serilerin üretimi devam edecek, elbetteki full garanti ve servis desteklerinde en ufak değişme olmadan Panasonic garantisi son kullaıcının elindeki eserin kullanım süersi bitene kadarda devam edecek.

Panasonic bu pahalı ve masraflı üretimde çekilmesi bir yerde firmanın ek masraflarınıda ortadan kaldırdı, pansonic OLED tv serilerinde ise inanılmaz bir atağa çoktan geçti ilk 26 inc panellerini ise Amerika ve Japonyada satışa sundular ilk tepkiler ise mükemmel verilerle ispatlandı.

Panasonic için yeni bir Hoş geldin cümlesi kurmamız gerek, LcdLed üretimlerinde herkes süprizlere hazır olmalılar, Oled panellerde ise 2014 senesi Panasonic show senesine dönüşeceği resmileşmiş oldu.

Andy Swezniak

Tarih: 12 04 2013

'Panasonic Plazma tv üretimini durdurdu, Panasonic ZT60 son üretim oldu.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. ahmet gaziantep dedi ki:

  İlk defa bugün,bu siteyi tefadüf olarak buldum.Siteyi birkaç saattir inceliyorum ve sizi okuduktan sonra anladım ki 5 aydır kopyala yapıştır sitelerini boşuna okumuşum.Öncelikle boyle bir hizmeti karşılıksız verdiğiniz için size çok ama çok teşekkür ederim.5 aydır o kadar forum,o kadar bilir kişiyim diye geçinen insanları okudum ama şu birkaç saat içinde edindiğim bilgiyi edinemedim.Gerçekten objektif ve tamamen kendi izlenimlerinizi bizimle paylaşmanız büyük bir şans.Sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı kabul ediniz.
  Plazma mı led mi derken panasonic de plazmayı durdurdu haberini okuduktan sonra iyice şaşırdım ne alacağımı.Bu kadar araştırdıktan sonra da hayal kırıklığına uğramak istemiyorum açıkcası.
  Maximum 2000-2500tl 47″-50″ aralığında tv almak istiyorum.Önceliğim futbol ve film izlemek.Gündüz neredeyse hiç ama hiç kullanmayacağım.Smart özelliğini youtube vs.çok kullanacağımı düşündüğüm için takılmadan izlemek istiyorum.Elektrik sarfiyatı önemli değil zaten günde birkaç saat kullanacağım.
  Zamanınızın az olduğunu bütün tavsiye isteyenlere zaman ayıramayacağınızı biliyorum ama gerçekten kafam çok karıştı ve artık biran önce almak istediğim için,eğer cevap alabilirsem sizden söylediğiniz marka modeli düşünmeden gidip alacağım.Öncelikleri mi zaten belirttim tecrübe ve üstünbilgilerinize dayanarak sizden bir tavsiye istiyorum.bir tane marka model belirtmeniz yeterli şu mu bu mu diye sorup ikinci kez vaktinizi almayacağımdan emin olabilirsiniz :)
  Eğer bu yazıyı okur bir tavsiyede bulunursanız size çok minnettar kalırım.teşekkürler.

 2. andy1 dedi ki:

  Ahmet güzel yazınız için teşekkür ediyorum.

  Türkiye’de malesefki forumlarda tavsiye yapanların gerçek yüzlerini görürseniz aslında inanılmaz bir durumuda göreceksiniz, bazı Uzmanlar işi öyle hale getirmişki forumlar üzerinden sözde Uzman özünde firma komisyoncuları 1 kuruş vergi vermeden en ufak abartı yapmıyorum mmilyonlarca liralık primlere imza atmışlar, tekrar ediyorum 1kuruş vergi vermden sözde uzmanlar 10 senedir Türkiye inanılmazın ötesinde para kazanmışlar.

  Sitemi açtığımda ve bu detayları ortaya çıkardığımda ciddi olarak bu simsarlardan Ölüm tehditleride aldım, Milyonlarca lira ile konuşan Adamların Ölüm tehditleri lafta değil gerçekten Ölüm tehditi olduğunuda belirtmek isterim.Örgüt demek daha doğru olacaktır çunki işin altında milyonlarcalık bir para var.

  Cihazları tavsiyelerimde bilmdiğim cihaza süper muhteşem demek imkansız, sonuçta burda ben bir seri tavsiye ediyorsam İnsanlar güvenerek alıyor ve hayal kırıklığına uğramlarını düşünmek bile istemem, alın teri ile kazandıkları paralar söz konusu, x marka muhteşem yada x seri muhteşem hiç beni ilgilendirmiyor, firmanın zaten banada ihtiyacaı yok zaten ben burda belli bir markayı ısrarla alın diyorsam bunun manasıda masumluk falan değildir, çıkar meselesidir yada firma adına çalışmak demektir.Bunu yapan ama sözleyen dürüst Arkadaşlarımızda var bu Arkadaşları ayırmak gerekir.

  Panasonic Plazma üretimini durdurdu fakat bunun manası Plazmalar ile artık ilgilnemeyecek manasına gelmiyor, senelerce Plazma serilerindeki tüm garanti koşulları en ufak değişim olmadan devam edecektir.2014 senesine kadar üretimlerine ara vermeden devam edecekler.

  Cihaz isteğinize gelince, 2 saat izleyebilirim diyorsunuz yada belli vakit ayırabiliyorsunuz ama görüntüde mükemmeliğide yaşamak istiyorsunuz, tercih veya seçimde siz şanslı konumdasınız çunki bunu yapabilecek cihazlar zaten bellidir, Panasonic VT50 plazma,Panasonic WT50 lcdLed,Samsung ES8000 LcdLed veya D8000 bu iki üreticiyi yazma sebebim farklı anlaşılmasın, bu serilerinde tek bir özellik var Referans serileri olmalarıdır, bu seriler üzerinden cihazlarını geliştirme süreci devam eder, Pansonic ZT serisi gibi Samsung ES9000 gibi örnekleri belirtmek gerek.

  Bütceniz var ise aslında şöylede yapabilirsiniz daha ucuz bir seri fakat Avr cihaz biraz daha avantajlıdır, AVR sistemde cihaza sinyal kayıpsız taşınır hatta sinyal kötü ise avr cihaz bunu upscale yapabilir, AVR cihazda ses ise tek kelime ile muhteşemdir, bluray görüntüler HD yayınlar SD yayınlar daha farklı olur çunki AVR cihaz sinyali bir yerde tarar ve en temiz hali ile televizyona sunar, sonucu ise elbetteki en üst düzeyde ses ve görüntü manasını gelir.

  Türkie’de pek bilnin bir kullaım şekli değildir, kullananlar ise farklı anlaşılmasın keyfine düşkün parasının karşılığını isteyen İnsanlardır, bu İnsanlar televizyon keyfinde farklı detayları yaşarlar zaten üreticilerde bu konuda İnsanları aslında bilgilendirirler fakat kimse bu detayları yazmak işlerine gelmez, yukarda detayları verdim, anlamışsınızdır zaten.

  İstediğiniz zaman yazabilirsiniz bilgi beraberce yaşanırsa herkes doğru cihazı almasıda kolaylaşacaktır ve art niyetli komisyonculara yem olmayacaklarını umud etmekten başka malesefki birşey diyemiyoruz.

  Saygılarımla

  Andy Swezniak

 3. ahmet gaziantep dedi ki:

  hocam yazmış olduğunuz seriler bütçemin çok üstünde.. vt-gt-zt srileri çok pahalı..o zaman ben çemberi biraz daraltarak sorayım :) 47et50-50st50-47lglm660s bunlardan hangisini tavsiye edersiniz hocam.

 4. andy1 dedi ki:

  Seçenek şansınız ST50, ET50 LM660 yerine 7 serilerine bakmalısınız, 6 serileri düz serilerdir, 7 serileri ise çift işlemcili serilerdir.

 5. ahmet gaziantep dedi ki:

  hocam 50st50 de karar verdim :)

 6. andy1 dedi ki:

  Hayırlı olsun Güle Güle sağlıkla neşeyle kullanmanızı dilerim, iyi bir tercih her halde 5 sene farklı bir panel düşünmessiniz.

 7. ahmet gaziantep dedi ki:

  receiver konusunda da bilhilerinizden faydalanmak isteriz hocam..

 8. andy1 dedi ki:

  Yakında belli serileri yazmaya çalışacağım, 2013 serileri henüz ulaşmak zor genelde sınırlı sayıda ve tanıtım amaçlı olduklarından, test amaçlı almak sorun oluyor, Mayıs itibari ile hem standart hd recivierlar hemde AV recivierlar konusunu takip edebilirsiniz.

 9. tarkan/kocaeli dedi ki:

  Merhaba hocam size çok teşekkür ederim. İnanınki sitelerde araştırma yaparken sizin yazılarınıza tesadüf eseri denk gelmemiş olsaydım, led tv almış ve iyi bir görüntü seyrettiğimi sanıyor olacaktım. Sizin yazılarınızı okumadan önce bir çok arkadaşım gibi bende plazma tv.leri eski ve sorunlu bir teknoloji olarak görüyor ve değerlendirmeye bile almıyordum. Fakat sayenizde uyanıp gördüm ki, abartı sız gerçeğe en yakın görüntü plazma da. Ben 42st50 almayı düşünüyordum 50st50e büyük olur diye ama teknosa daki 42st50 teşhir ürünü diye almak istemedim. Kaderin cilvesiyle 50st50e nasibim oldu. Odada sandığım kadar büyük durmadı ve bu büyüklükteki televizyon en kalitesiz yayınları bile nasıl böyle güzel gösterebilir inanamadım. Ekran büyüklüğüne rağmen gözümüzü hiç rahatsız etmiyor

 10. andy1 dedi ki:

  Sizin adınıza sevindim Güle Güle keyifle kullanın.

  Plazma alacaklar tavsiyem genelde 50 inc olur 3 metre mesafeden sorunsuz ve keyifle izlenir ve doğal konrast renk kalibrasyonları ilede gözler yormaz.

  Aynı mesafeden LcdLed ürünü kullanmak ise tam tersi sonuçlanır özellikle Çocuklar için fazlası ilede göz yorgunluğuna sebeb olur, yaşlılarda ise bu mesafeden izlemek hem zor hemde sıkıntılı olur.

 11. Erdem dedi ki:

  Merhaba Tarkan bey harırlı olsun umarım güzel günlerde kullanırsınız. Ben 42” kullanıyorum. İnanırmısınız bende sizin gibi düşünüyordum Teknik bilgim vardı fakat üzerinde fazla düşünmüyordum uydu sistemleri konusunda iş yapıyordum bu yüzden bazen bizden öneri istediklerinde Led tv lere yöneltiyorduk hatta bu nedenden dolayı bir ço tv yi incelemek durumunda kaldım fakat renk ışık ve resim bilgim biraz sıradan insana göre daha iyi olduğu için bu tvler beni hiç pekte memnun etmemişti görüntüler çok güzeldi fakat beni tatmin etmiyordu CRT tv lerin daha iyi gösterdiğini bile düşündüm ve Panel kullanımına karşıydım bu yüzden. Ta ki HD ready bir plazma tvyi inceleyene kadar o zaman anladım Plazmaların performansının daha iyi olduğunu. O zamanlarda bir arkadaşımın yakını İlk çıkan Neo Plazmalardan almıştı bu tv yi gördüğümde işte bu demiştim sanıyorum 3-4 sene önceydi. Evet kısaca şunu söyleyeyim Diğer Led modellerin bir çoğunun üstün meziyetleri var hatta özellikleri daha fazla fakat benim tespitim bırakın st 50 yi HD ready bir Model bile o çok pahalı Ledlerden daha iyi bir resim performansına sahip. Bun ları yazınca bazı arkadaşlar hemen saldırıya geçiyorlar Plazma fanatiği yok panasonic savunucusu gibi. Hiç bunlara gerek yok gerçek birtane. Tabiki zamanla daha iyi performans veren teknolojiler çıkacak fakat onlar çıkana kadar şu anda eldeki en iyi teknoloji bu. led Tv lerinde hakkını yememek gerekir onlarda son zamanda çok geliştiler fakat hepsinin bir sınırı var bu sınırı Plazmalar doldurdu son noktayı koydular CRT tv lerdede böyle olmuştu Flat tvler son noktaydı ve en iyi performans o zaman onlardaydı. saygılarımla

 12. KALE / İstanbul dedi ki:

  Merhaba Andy
  Bu cihazla ilgili daha detayli bir yazi hazirlamayi dusunuyormusun?
  Bu modelin hicbir yerde (turkce) incelemesi yok. Eger boyle birsey yapabilirsen harika olur.
  Selamlar.