panasonic Panasonic TC-L42-47E50, Test detay

Panasonic 2012 LcdLed serilerine deginmek istedim, tyaf sekilde Avrupada bu ürünler fark edilmedi ve yine Kore ürünleri elbetteki ön plana cıktılar, Avrupali Tester Arkadaslarım bu detayları neden girmiyorlar anlamaıyorum anlamsıda zor ama anlayanda anlamıştır diyorum !

E50 eminim bir cogunuz magazalarda gormussunuzdur ve cihazdan fala bahsedilmedigi icin kararsız kalıp baska urunlere yonelmissinizdir.

Sizlere tuaf gelecek detayla baslamak isterim, Panasonic pahalı serisi DT50 serisinden daha basarili bir ürün en azindan SD ve HD resim kalitesi, daha kolay erisim hizmeti, panelin resim sabitlemesi cok iyi seviyede elbetteki fiyat olarak emsallerine gore cok ucuz, dedim ya Panasonic Avrupada malesefki çok ama çok zayıf kalıyor, bir cok serisi kimse bilmeden kayboluyor bir muddet sonrada Panasonic tesislerine geri iade olarak donüyorlar.

Panasonic bu ürününde yine bir ilke imza attı dedim ya Panasonic Avrupa pazarlamasi inanilmaz kotü, burdanda Panasonic.JP duyurulur böyle kötü tanıtımlar hic yakışmıyor !

E50 arkadan aydınlarmalı LcdLed cihazda rakiplerine göre bariz bir üstünlüğü var, panel 120 hrz olsada yeni islemci motru ile bunu 360 Hrz odaklıyor ve panasonic bu yeni uygulamasinda cok başarılı dedim ya pahalı serisi DT50’den daha başarılı, yine bir ilk olan 24p resim işlemciside bu panelde daha farklı olarak uygulandı, eskiden cihaz 24p üzerinden resmi işliyordu buda bir cogunuzun bildigi resimlerde hareketlilik yani sabitleyememe yada pixsellerin tam esleşmemeleri gibi sorunlara yol aciyordu halende bir çok ürünlerde bu problem malesefki degismeden devam ediyor.

E50 24p smoother özelliği klasik anlayisa sahip degil, artik cihaz gelen sinyali 24pX60 karelemesine gitmiyor yani sinyal kaıpları bu cihazda en alt seviyede, buda daha sorunsuz ve kalitesi goruntu olarak kullanıcılara yansıyor, aslında bu uygulamayı Samsung E490 Plasmalarında denedi ve baraılıda oldular.

Burda size bir detay vermek istiyorum bu pabeller 2o13 serilerininde temeli olacak, cunki nerdeyse kusursuz resim taramasına sahipler !

İnernet özelligine gelirsek, nerdeyse sorunsuz ve keyifli, harici cihazlarınızla kolayca klavye özellikleride dahil baglanabiliyorsunuz.

Panalin dıs gorunumu yine klasik tutucu Panasonic yada Japon tarzını yansıtıyor fazla şık degil ama abartılıda gorsellik yok, bu herkesin zevkine gore degisebilir, Kumandası yine klasik panasonic serilerinde dizaynını korumus, kullanımı ve tuslar üzerinden eriişim cok kaliteli ve sıkıntısız.

Ozetlersem, suan alınabilecek en ucuz serilerden bir tanesidir, Avrupalı meslektaslarım tuaf sekilde cihazı gereksiz farklı üreticilerle kıyaslamarı kafalarınızı karıştırmasın, net olarak yazıyorum cihaz illaki kıyas edilecekse aynı katogoride urunlerle degerlendirmelidir, oysaki Avrupalı meslektaşlarım sanki panasonic karalamak icin giris seviye Panasonic serisini üst serilerinle kıyas etmeleri bana gore gercek manada ayıptır.

Dikkat ederseniz yorumlarda, hiç bir üreticiyi aynı konu üzerinden cihazlarla kıyas yapmam, bu üreticilerede saygısızlıktır.

Cihaza ait Türk kanalları üzerinden resimler eklenecektir.

Andy1

 

Tarih: 30 11 2012
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.