Panasonic P50VT30 Test,Detay

Panasonic  50 VT 30, 3D Telvizyonlardaki iddiasını net olarak kanıtladı.

VT30 serisi aslına bakarsak nerdeyse mükemmele yakın görüntü kalitesi ile ne olarak kalitesini ortaya koyuyor.

Özellikle Panelin Jaggies özelliği mükemmel, nerdeyse titreme yada panel resim görüntüsünde en ufak rahatsızlık göremiyorsunuz.

Diğer Mükemmel tarafı ise renk kalibrasyonlarının kusur doğruluğu, ilk göze çarpan ise HD Yayınlarda yada Bluray filmlerdeki derinlik hissi inanılmaz şekilde başarılı.

Panel klasik Pansonic çizgilerini taşıyor, yine oldukça sağlam dış paneli, koruma camı, döenebilir ayak standı ile oldukça şık bir tasarımı odanıza getiriyor.

Tek tek detaylara gelirsem.

Normal yani dvd filmle (480i) testimte, birazda şaşırtıcı özelliğiyle keyifli bir resimle karşılaşıyorsunuz yani Panasonic kendi update özelliğini otomatikman size gösteriyor 480i çözünürlüğü nerdeyse hd görüntüye yani 1080p kalitesine yakın alabiliyorsunuz ve bundada çok başarılı.

Bu özellik bir çok panelde malesefki yok Panasonic VT30 serisinde ise resimdeki keskinliği ve görüntü kalitesini net olarak algılayabiliyosunuz ve size farklı modlarda kendi ince ayarlarınızı yapabilme imkanınıda sunuyor.

Dikkat etmeniz en önemli nokta ise, pro1 ve Pro2 seçenekleri ile izleme kararı aldınızsa Pixsel Orbiter özelliğine dikkat etmek zorundasınız, otomatik olarak devre dışı kalabiliyor, bu kötü birşey elbetteki değil panelinizin teknolojik olarak istediğiniz değerlerde izleme olanağını sağlıyor, buna değinmek istedim.

VT30 yine kalitesini konuşturduğu diğer özellikle ise koyu renklerdeki iananılmaz başarsı, Lcd ve Led televizyonlarda göremeyeceğiniz keykin koyu gölgeleri net olarak izleme olabağına sahipsiniz, karanlık sahnelerdeki gri tonlamalrdaki sabitlik ve panele tutunma mükemmele yakın.

3D Detaylara gelirsek,

Panasonic bu serisinde bir adım daha ileri gitti yani gözlük panelle beraber dahil geliyor, Türkiye’de bilemiyorum aynı içeriklemi satılıyor?

3D gözlüklerde ise bir hayli avantajlı hem usb üzerinden şarj hemde pille daha uzun kullanım özelliği sağlıyor elbetteki gözlüklerin biraz kaba görünmesine rağmen oldukça kaliteli yapısıyla asla izlenimde her hangi bir problem yaratmıyor tam tersine oldukça keyifli bir izlenim sunuyor.

Yine Gözlüklerde diğer detaysa otomatik ışık algılmasına sahipler, buda diğer avantajlı ve güzel taraflarından bir tanesidir, elbetteki her iki göze sunulan farklı sinyal algılması ise yine çok başarılı.

Diğer 3D avantajlı yanı ise 100-120 hrtz özelliğine sahip ve bundada kesinlikle çok başarılı bir sunum sağlıyor, Streoskobik görüntülerde derinlik hissi Lcd2lere göre çok daha yüksek seviyelerde ve sorunsuz, derinlik hissini almanıza sebeb oluyor.

3D deneyiminde ise oldukça keyifliydi, Resimlerde derinlik, resmin panele sabitliği, siyah tonlardaki mükemmellik özellikle renk kalibrasyonlarında nerdeyse hatasız detaylar, Panasonic keyfini tüm detaylarıyla sunuyor.

SD yayın kalitesi ise yine oldukça başarılı, dediğim gibi Televizyon izlerken önünüzde farklı modlarda izleme avantajı sunuyor, diğer panellerde olamyan kullanıya özel aylar sizin için avantaj olacaktır.

İnternet bağlantısı ise sorunsuz ve keyifli.

Usb üzerinden bir çok kodek tanıma özelliği ise ortalamanın üzerinde, fakat Panasonic daha doğrusu Japonların telif haklarına saygıları yinede sizin media player yada Bluray player üzerinden izlemenizi önerir gibi, şahsen benim içinde Usb üzerinden film izlemek gereksiz bir detaydan başka anlamı yok, video resim,güncelleme haric elbetteki.

Konu hakkında daha fazla resim ve detayları ekleyeceğim, şuan sadece çıplak test sonuçlarını yazdım, özelden gelen talepler doğrultusunda.

Sorunuz varsa yada merak ettiğiniz panel elimdeyken yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılarımla

 

Tarih: 22 03 2012
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

'Panasonic P50VT30 Test,Detay' hakkında sorular, açıklamalar

  1. mehmet şanlıurfa dedi ki:

    sayın hocam ben dört led almış ve hiçbirinden memnun kalmayıp ayrıca ledlerin çeşitli sıkıntılarından dolayı geri vermiş bir tüketici olarak plazmaya karar vermiş durumdayım.benim için 3d önemli degil ama uzun yıllar kullanacagım bir plazma düşünüyorum.dört tvdegiştirmişbiri.com olarak bana bir plama tavsiyesi lütfen.gerçekten bu konudan muzdaribim.evdeki 37 ekran 3500 lül lede den daha iyi gösterince haliyle bende gelen tüm ledleri geri gönderdim.anlayınış ve cevabınız için şimdidem teşekkür ederim .saygılar

  2. andy1 dedi ki:

    Lcd ve Led ürünlerde seçim çok önemlidir, yani mağazada gördünüz beğendiniz bu hata olur, cihazların evdeki perfornası farklı olacaktır.

    Plasmalar bu sebeble ev kullanıcıları özellikle televizyon ağırlıklı yayın izleyenlere idealdir, tavsiye Panasonic ST50-GT50 bitceniz yeterliyse VT50, hayır bütcem kısıtlı derseniz UT50 serisine bakabilirsiniz, size keyifli izlenmin sunacaklardır, yazdıklarımın tümü 3D ürünlerdir.

    Diğer etkense, cihazlarda kullanacağınız uydu reciver kalitesi ve hd kablolarda çok ama çok önemlidir buna evdeki prizlerinizide dahil ediyorum, tvden önce bu harici donanımlara dikkat etmelisiniz aksi takdirde hangi tvyi alırsanız alın, canınızı sıkacaktır.