Panasonic Lcd Led televizyon Tüm seriler, Liste detay

Panasonic Avrupa listesi paneller !

x

Screenshot_1 Screenshot_2 Screenshot_3 Screenshot_4 Screenshot_5 Screenshot_6 Screenshot_7 Screenshot_8

Tarih: 06 12 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, Panasonic
Alt kategori:

'Panasonic Lcd Led televizyon Tüm seriler, Liste detay' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba Andy1 bey Daha önce Panasonic bölümünde size yazmıştım bu bölüm daha uygun olacağı için buraya tekrar yazıyorum. Bir arkadaşım için size danışmak isterim. Panasonic TX L55 DT 60 Panel ile ilgili düşüncenizi alabilirmiyim LG 55 La860v V ile kıyaslama yapabilirmisiniz Şimdiden teşekkür ederim Saygılarımla

 2. Erdem Antalya dedi ki:

  Bu arada eklemek isterim Bu arkadaşım Kullanmış olduğu LG panelinde sorun yaşıyor ve servis sorunu çözemediği için Teknosa ile görüşme yapıyor ve panel değişimi gündemde yukarıda yazdığım modeller Teknosada mevcut olduğu için aralarında tercih yapmak durumunda. Şu anda sorun yaşadığı Panel ise LG LW 980 S (47”) bu Panelde kendiliğinden kanal silinmesi ve kablo tv ile ilgili Modül hatası nedeniyle sorun yaşamaktadır. Servis sorunu çözemediği için paneli değiştirmeyi düşünmektedir. yukarıda yazdığım modeller hakkında fikrinizi almak isterim Saygılarımla

 3. andy1 dedi ki:

  Erdem bey,

  DT60 veya konuya geçmeden bir detaya değinmek istiyorum, panelde en önemli unsur nedir diye sorsam, herkesin aklına ilk gelen renkler olur sonrasında ise sorunsuz hareket detayları, ben renkleri sonraya bırakırım yani en son baktığım renk kalibrasyon ayarlarıdır, çunki bana panelin performansını görmeden renk kalibrasyon ayarlarını anlatmak gerçekten komik ve saçma geliyor.

  Şimdi anlattıklarımı DT60 ile tamamlamak isterim, renk kalibrasyon değerleri kesinlikle tatmin edici düzeyde fakat! öok iyi dememiz imkansız çunki panasonic bu panel gördüğümde kalıma ilk gelen 2011 serileri oldu neredeyse bire bir yanı renk kalibrasyon değerleri, o dönem ben bu serileri gerçek şekilde İnsanlara tavsiye ettim tavsiye etme sebebimde, SD-HD yayınlardaki harika performanslarıydı. Ve fiyatlarıda inanılmaz şekilde ucuzdur 42 incler 1000-1300 lira seviyelerine satıldılar.

  DT60 en sevmediğim detayı belirtmek isterim, mavi tonlama özellikle karanlık sahnelerde belirgin siyah kayıplar ki Panasonic gecen seneki DT50 serisindede aynı tuaflığı sundu bu seridede her halde DT serilerinin şansı demek gerekir:)

  DT60 diğer sorun, yukarda bahsettim detay resim takıntım vardır, örnek haber izlerken arka fondaki her türlü tutarsızlık dikkatimi ceker ve kanal kaynaklı sorunmu veya ğpanel kaynaklımı diye merak ederim, bu tür panellerin %99 işlemci sorunudur panel sabit resim veya harketli görüntülerde çuvallar, bu iyi bir sinyal ile yayın yapan hd kanllarda biraz olsun umursanmaz fakat 24p sinyalle yayınlan her hangi bir görüntüde bu paneller sıkıntılı olmaya başlar, heycanla bir macı beklersiniz en fazla 30 dakika izleyebilrisniz, görüntü sorunları sizi rahatsız eder.

  DT60 malesef minimalde olsa bu konuda sorunlu bu paneli tanıtacaktım ama acıkcası Türkiyede gerçekten soğrudum panelleri yazmıyorum, forumlarda Cahil satıcılarla komisyoncularla uğraşmak inanın İnsanı yıpratıyor.

  DT60 120 hrz şimdi hrz takıntısı olmayan biryim, panelin jaggies özelliği ortalamının üzerindeyse genelde sorun yaşanmıyor ama DT60 iş değişiyor 120 hrz panel harketli görüntülerde sinyal değeri vasat ise panelin hiç bir etkisi olmuyor oysaki daha alt seviyede bir panel sorunsuz resim üretebiliyor, özellikle yabancı kısaltmaları yazmaktan kacındım dilerim anlatabilmişimdir, anlatımda bir çok yabancı terim aslında yazmam gerekiyor İnsanların birde sözlüklerle veya kısaltmalarla uğraşmasını sevmiyorum.

  DT60 için son cümlem, bana göre vasat siyah + hareketli görüntülerde yetersiz!
  ………………
  LG 55 La860v sizin diğer seçiminize gelirsem,

  DT60 ile kıyas edersek net cevabım sorunsuz görüntü ve detay resimlerde 4 renk kalibrasyon değerlerinde biraz daha iyi!

  LG kullandığı işlemci için kısa detay vermek isterim, panelin üzerinde standart işlemci değil Grafik işlemciye sahip yani resim kalitesinde bariz bir akıcılığı hissediyorsunuz.

  Diğer kullanılan işlemci ise mikro detay pixsel geçişlerinde standart tv resim kalitesinde bana göre olumlu bir performas sunuyor, hep panasonic siyahlarda iyi deriz ama LG bu seride kalibrasyon değerleri olarak DT60 çok üzerinde perfoprmasnsa sahip.

  Fazla uzun yazıp, canınızı sıkmak istemem, kendi fikrimi yazmak isterim DT60 vs LA860 derseniz, LG LA860 derim !

  Bu arda sadece görüntü performansı olarak yazdım, LG ayıp olmasın:) Tasarım olarak kesinlike harika ve çok şık. Panasonic bence Kore taklitciliği yapmak yerine kendi tarzında devam etmelidir, ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar kasa tasarımlarında gerçekten kötüler :)

  Saygılarımla

 4. andy1 dedi ki:

  Kablo tv sayesinde LG başı ağrımaya devam ediyor, kullandıkları işlemciler gerçekten inanılmaz ve her zaman dediğim detayı tekrar önermek isterim, mutlaka ama mutlaka paneli takılacak prizler ve voltaj 4 harici cihazlar emin olmadan panelleri çalıştırılmaması gerekir.

 5. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba Andy1 bey öncelikle verdiğiniz hızlı ve tarafsız cevap için teşekkürler. Umarım Panasonic savunucusu suçlaması yapan arkadaşlar bu yazıyı okur ve burada sadece bir markanın anlatılmadığını görürler. Saygılarımla

 6. andy1 dedi ki:

  Erdem BEy,

  Çok teşekkür ederim destek veren yorumunuza.

  Panasonic serileri her halde en fazla tavsiyeden ben olmuşumdur, fakat 2013 serilerine bakarsanız elimden geldiğince Panasonic panellerden uzak durmaya çalışıyorum, sebebi çok basit hem Samsung hem LG yeni serileri gerçetende Panasonic karşısında bir adım öndeler.

  LG ve Samsung 2014 yaz sonu ise Japonları büyük ihtimal bitirmeye yakın inanılmaz serileri piyasalara sürecekler.

  Japon şuan 2012-2013 serilerini Çin üzerinden pazarlamaya çalışıyorlar, depolarda VT50 serileri dolu ve beklentiler tamamen denizde batmış durumda, VT50 veya ST50 veyA GT50 serilerini açıkcası bende bir çok defa yazdım 20120 senesine kadar satışta olurlar diye ama herkes yanıldı.

  Koreliler öyle serilere imza atıyorlar ki inanılmaz, bu saatten sonrada şahsen Panasonic serilerini çok daha zor günler bekliyor olacaktır buna Sharpta dahil.

  LG WRGB destekli mikro işlemcili cihazları her halde 2014 senesine imza atacaktır, Samsung F8 serileri zaten tartışılmayacak kadar iyi.

  Burdan İnsanlara gidin STW60 alın demeninde bir manası kalmıyor, Panasonic Türkiyedeki hali ortada Türkiyeyi ücüncü sınıf Ülke muammelesi yapmaları ise düşündürücü.