Panasonic L42-47-55 ET50 3D Led detaylı test ve sonuçlar

Panasonic son dönem çıkardığı başarılı LcdLed serilerinden bir tanesine daha imza attı, uzun zaman önce yaklaşık 2 seneyi geçti sanıyorum Panasonic LcdLed ürünlerindeki resim kalitesi üzerine yazımın okuyanlar hatırlayacaktır, bazıları IPS panellerin siyah üretemediğini vurguladılar oysaki ben tam tersini iddia ediyordum, bir çok tester Arkadaşım farklı donanım ekipmanları ile pixsel kare yada pixsel ışık verimi üzerinden yazar bu gerçekten yanlıştır halende IPS paneller siyah üretemez diyenler mevcuttur bunlarda cihazların teknik alt yapısını değil test sonucunu yazar buda kafaları karıştırıyor.

Panasonic süprizinide açıklamak istiyorum sanırım ilk defa benden yine duyacaksınız, ilk defa Panasonic L-U serisi Lcdlerini çıkardığında gerçekten şaşırmıştım, oysaki o dönemde bir çok Lcd cihaz bırakın mükemmel görüntüyü resmi daha panele sabitlemekte zorlanıyordu ve donemde bu serileri ilk tanıtanda ben oldum ve halen bu serileri nerdeyse 3 sene oldu kullananlardan teşekkür almaya devam ediyorum.

Panasonic resim işlemcisi neden bu kadar başarılı ve neden renkler daha kaliteli diye merak edenlerde ilk defa benden duymuş olacaklar, Panasonic APPLE destekli bu cihazlarda bilgisayarlardaki gibi çift çekirdekli Apple teknolojisini kullanıyor yani ekranlarda görüntü netleğinde en büyük unsur bu, Apple mükemmel chip teknolojisi, bu sebeblede aynı Ips paneli kullanan farklı üreticilerin cihazları vasatı geçemezken Panasonic IPS panel kullanan serileri bugün Panasonic IPS-ALPHA mükemmel modülleri kadar harika işler yaratmaya devam ediyor.

ET5 serisine dönersek !

xcc

Eminim bir çok yorumcuları okuyup kafanız karışmıştır, kimsi yetersiz kimsisi vasat kimisi süper, kısaca kim ne dediği pekte belli olmayan bir sürü kafa karışıklığı ile şaşırmışsınızdır !

SD yayın performansında hep dediğim gibi hd reciver kalitesi iyi ise tabiki hdmi kablo kalitesinide unutmayın, tvnizin karşısına oturup keyfini çıkarın, siyah üretimi kim ne derse desin IFC resim kontrolu açıksa siyah renk kalibresi harikalar yaratacaktır özellikle hareketli görüntülerdeki sorunsuz resim ve panele sabitlik keyifli anlar yaşamanıza sebeb olacaktır burda çok etkili jaggies özelliği ve IFC kalibrasyon ayarlarındaki tutarlılık, SD yayınlarda oldukça iyi sonuçlara imza atıyor, ekran pixsel orantısı ve satır okuma düzeni ise yine çok iyi, renk kalibrasyonundaki dinamik mod maviliği hakimsede bunu farklı ayarlar ile keyfinize göre düzenleyebilirsiniz.

HD yayınlarda özellikle, arka fondaki resim kalitesi gerçekten üst seviyede özellikle paralk renklerdeki arka fon ile ön yüzeydeki ana resim sabitliği harika en ufak titreşim yada dalgalanma hissini almıyorsunuz, çok azda olsa var fakat bunu algılamak sadece belli tv yayınlarında çok nadir olarak görüyorsunuz, HD yayınlarda ise panel harika işler çıkarıyor.

Elbetteki kenat karartma özelliği tam bir avantaja dönüşüyor inanılmaz siyah seviyelerini görmek güzel bir deneyim oldu, dediğim gibi aslında Apple teknolojisinin artılarını her haliyle cihazda görüyorsunuz, açılı izlenimlerde inanılmaz şekilde iyi performans sunuyor.

3D Performansına gelirsem, şaşırtıcı şekilde iyi yukarda detayları verdim bu üst kalite resim üretimi 3D kalitesine nerdeyse mükemmel olarak yansıyor, hatta derinlik algılaması bir çok serinin çok üstünde sonuçlar çıkarıyor, 3D tutkunuz yada merakınız var ise size oldukça eğlenceli anlar yaşatacağı iyi bir performansı sunuyor, hatta Sony-Samsung emsal serilerinden 3D performans olarak daha iyi sonuçlar veriyor, dediğim gibi panasonic kendine özgü Plasma teknoljisinin avantajlarını Led serisinde harika işe imza atmış demek lazım.

Film meraklıları özellikle BluRay film severleri harika bir performans bekliyor, nerdeyse en ufak titreşimsiz ve yırtılma olmadan, tabiki jaggies özelliği ve ifc kalitesi burda 24p resim sonuçlarını harika seviyelere çıkarıyor, normal görüntülerde dahi derinlik hissi üst seviyede, renk kalibrasyon değerleri ise abartısız doğala en yakın tonları alabilmek güzel bir deneyim, paral sahnelerdeki renk geçişleri ise kayıpsıza yakın özellikle beyaz üretimindeki denge harika en ufak resim kaybı yaratmıyor yani beyaz sahnedeki bir çok farklı renk taneciği tüm canlılığı ile panel üzerinde kendisini gösteriyor, bir çok seride beyazların üretimi sorunludur yani beyaz bir fonda detayları alabilmeniz zordur çunki beyaz tonlaması en önemli faktörlerden biridir, ET5 bu konuda sorunsuz ve keyifli.

Smart özelliği, sorunsuz internet ve kablosuz bağlantı ise başarılı ve keyifli, pasif 3D gözlük avanajı diğer faktör.

xc

Burda bir detay belirtmek istiyorum, bu konuyu kimse yazmaz daha doğrusu başka bir sitede bulamassınız ve önemli olduğu içinde denemenizi tavsiye ederim.

Resimde HDMI-ARC girişini görüyorsunuz, özellikle tv değil fakat film yada 3D görüntüde gerçek görüntü kalitesini bir adım öne çıkarıyor elbetteki mükemmel ses olarakda salonunuzda farka hayret edeceksiniz.

Unutmayın, kaliteli 1.4 hdmi kablo şart, markasız ürünlerle denemeyin.

Sorularınız yada merak ettikleriniz olursa yardımcı olmaya çalışırım, neden resim eklemiyorsun sorularınıza ise inanın sadece vaktim kısıtlı ve ve bu işi meslek ve hobi olarak yaptığımdan sitemde sadece gerçekleri yazmaya çalışıyorum, elbetteki resimler mevcut isteyen olursa ekleyebilirim.

 

Tarih: 04 01 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, Panasonic
Alt kategori:

'Panasonic L42-47-55 ET50 3D Led detaylı test ve sonuçlar' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Deniz Tümer dedi ki:

  Merhaba Andy1,
  Belli bir süredir panasonic markasının plazma ve Led ışıklandırmalı LCD (IPS Panel) televizyonlarını inceliyorum. Bu inceleme kapsamında defalarca yorumlarınızı incelemelerinizi okuma fırsatı buldum. Açıkçası temelli ve gerçekçi açıklamarınızın fark yarattığını ve bilgilendirdiğini görüyorum. Etkilendiğimi yadsıyamam. Bu konuda çok deneyim dinledim veya okudum ama sizin açıklamalarınızın bana adeta pusula işlevi gördüğünü düşünüyorum. Bu markayla ilgilenmemin sebebi biraz nostaljik biraz duygusal. Ben bu markanın national panasonic olduğunu günlerde ürettiği tüplü ilk renkli televizyonuyla büyüüdüm desem yalan olmaz. Ailemde 33 yıllık bir panasonic var ve hala çalışıyor. Bu aralar mütevazi bir bütçeyle deyim yerindeyse doğru bir yatırım yapmaya çalışıyorum. Bu yüzden bu markanın plazma veya LED LCD’sini araştırıyorum. Elimde 40 inç sony LCD var aslında memnundum ondan ama bu 3d olayı filmci olduğum için beni 3d bir tv almaya zorluyor. belirlediğim iki model var 42 ST50 ve 42 ET 50. Bu inlemenizi 42 ET 50 olduğu için inceledim fakat başlıkta böyle yazdığı halde ET 5 özellikleri içeriyor. yanlıyor muyum. Burada pasif 3d den bahsediliyor. Bu aşamada naçizane bilginize danışmak istiyorum. Bu iki modelden daha ziyade ET50 ye daha yatkınım gibi. Ama aktif gözlükler pahalı gibi. Sizce ET 50 mi almalıyım yoksa ET 5 mi almalıyım. Hangi 3D teknolojisine yatırım yapmak gerekir. Eğer aktiften yana davranırsam bu tv ye uygun hesaplı gözlükleri nereden alabilirim. Bu konuda bana rehberlik ederseniz çok sevinirim. selamlar, saygılar…

 2. Deniz Tümer dedi ki:

  Ayrıca eklemek istiyorum: “natonal” pasif 3d teknolojisini (ET5) LG panelleri üzerine yapılandırmış. Aktif 3d si için (ET50) kendi ürettiği panelleri kullanıyormuş. Bu durum özellikle pasif 3d si için müspet veya menfi bir sonuca yol açar mı?

 3. andy1 dedi ki:

  Güzel ve moral verici yorumunuza teşekkür ederim.

  Panasonic evet gerçek manada Dünyada en sevilen üreticilerden biridir, fakat bir gerçek var işini doğru yapan pek kazanamaz derler ya, Panasonicte galiba doğruluğunun cezasının bedelini kötü ödüyor, iflasın eşiğine geldiler.Hatta Japonyada Panasonic kendi öz kaynaklarını yani Binalar,Arsalar vs gibi satmak zorunda kaldı, krizden en kötü etkilenen firma oldu.

  Türkiyede ise Panasonic benim içinde farklıdır, çunki Türkiye Distribütörü eski demem Lazım Ayhan Bermek ve Haluk Bermek Ağabeylerimizin kaliteli duruşlarıda en büyük etkendir Türkiyede Panasonic markasının sevilmesinde. Bermek Kardeşler Distribütörlükten ayrıldıktan sonrada yetkileri olduğu dönemde sattıkları tüm ürünlere verdikleri servis ve yedek parça garantisinde yüz binlerce İnsan en ufak sorun yaşamamıştı, bir yerde Panasonic çok şanslıydı bu iki Kardeşin Distribütörlüğü firma imajını en üst seviyede Marka güvenirliğine taşıdı.

  Şuanki Panasonic için açıkcası aynı şeyleri söyleyemem, Sn.Bermek yönetiminde en ufak şikayette Müşteriyi aynı gün servis arar aynı gün ürünü alır aynı gün net durumu bildirirlerdi, bugün Panasonic.tr için bunları söylemek malesefki çok zor, belki panasonic.tr okur bu uyarımızı ciddiye alır, bana iletilen bir hayli şikayet oldu, İstanbul panasonic.tr Müşteri hizmetlerindeki Emrah Bey bir çok sorunu halletti fakat servisler için aynı şeyi söyleyemiyorum.

 4. andy1 dedi ki:

  Panasonic ET50 kararınızda diyeceğim tek şey mükemmel bir seçim olduğudur, bu seriye pek değinmedim açıkcası şuan 2013 serileri üzerinde çalışıyorum, diğer siteler gibi ordan al buraya yapıştır saçmalıklarını sevmiyorum, yapanlar var ve o yorumlara inanıp tv alanlarıda görünce üzülmemek elde değil, yapanlarıda eminim tanıyorsunuzdur Türkiyenin sözde uzmanları, şişirdikleri tv serilerini alanların halleride ortada ürünleri değiştirmek için kendilerini parçalıyorlar malesefki.

  Bu utanmazların en büyük silahı ise prim aldıkları serileri gereksiz yere abartmaları, Panasonic kimseye prim vermez bu sebeblede ürünlerini test eden firmalar dahi çok azdır diğer markaların sözde mükemmel test sonuçlarından sitelerde başka ürün bulmak bile zor, yukarda bahsettim panasonic bu sebeble iflasın eşiğine geldi, kimseye haksız yere prim vermediler neyse konuya dönesem iyi olacak.

  IPS panel siyah üretim probleminden bahsederler bazı uyanıklar özellikle Türkiyede, aynı Ips panelin hareket çöznürlüğünde pixsel haritalamsı ise mükemmeldir, bu sebeble panasonic bu paneli seçme sebebide budur, yani en berbat bir uydu reciverınızda olsa diğer rakiplerinden çok dafa kaliteli resim elde edersiniz.

  3D önemli demişsiniz o zaman, hiç uzatmadan Panasonic ET50 serisinin 3D performansı için net yazıyorum ”MÜKEMMEL”, gözlük pahalı demişsiniz fakat alacağınız görüntünün muhteşemliği karşısında, bu detayı çoktan unutmuş olacaksınız.

  HD Tv yayınları ve yüksek çözürlüklü filmerde ise yine söylenecek tek şey, mükemmel olmasada çok ama çok iyi seviyelerde, özellik hareketli görüntülerdeki başarısı, ve panasonic bu üründe gercek sinema modunda değişime gitti sebebinide ilk defa ben yazıyorum sanırım, paneli monitmr değerlerinde ve grafik işlemlerinde sorunsuz kullanabilirsiniz, bunun manasıda mükemmele yakın oyun keyfi demektir.

  SD yayınlarda aynı şekilde harika resim üretiyor, diğer firmalar gibi ifc özelliği yada true motion harekete etksi olan değerler lafta değil, bu seride resime katkısını net olarak görüyorsunuz, normal bir uydu alıcısıyla dahi oldukça kaliteli resim izleyebilirsiniz.

  Çok uzun bir yazı oldu, fazlada uzatmadan !https://www.anlayanbiri.com/wp-admin/edit-comments.php#comments-form

  Panasonic ET50 karar vermişsiniz, hayırlı olsun demek istiyorum ve kurulumdan sonrada izlenimlerinizi merak ettiğimide söylemek isterim.

  Belirtmem gerekir ET5 ekonomik versiyonudur, ET50 ise Amiral serisinin WT50den bir öncesidir, Türkiye fiyatını bilmediğim için birşey yazamıyorum, bütceniz varsa kesinlikle 50 inc altına inmeyin, 42 inc aldığınızda en fazla 2 gün sonra pişman olacağınızdan emin olun, bu kadarda mükemmel bir görüntüyle karşılaşacaksınız.

 5. andy1 dedi ki:

  Panasonic LG IPS paneli kullanır doğru, Türkiyede bunu farklı anlatan firma simsarları var, bunlarda kimler çok iyi biliyorum, tek dayandıkları nokta IPS panelin Siyah üretimindeki zayıflıktır, fakat aynı IPS LG panel hareketli görüntülerde tartışmasız hariklar yaratır ve havalar uçurulan mükemmel siyah üreten modüllerde yanına yaklaşamaz, bunuda belirtmek gerekir !

  Diğer sornuzda yanıtladım, ET5 evet oldukça keyifli seridir fakat ET50 3D görüntülerde tartışmasız hariklar yaratır.

  Benim bu konuda görüşüm bellidir, her zaman Aktif 3D tarafında olmuşumdur, pasif 3D ürünler ise fazla yazmaya gerek yok, bütce serileridir, Aktif 3D detaylarını yazarsak zaten ayrı bir konu açmak gerekir şunu demek yeterlidir, Aktif 3D görüntünün kalitesi tartışılmaz !

 6. Deniz Tümer dedi ki:

  Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Siz lafı uzattım diyorsunuz ama laf uzadıkça okumak daha keyifli oluyor. evet 47et50’yi aldım. Ve ne kadar doğru bir seçim yaptığımı gördüm. Mütevazi bir bütçeyle (ki bir alışveriş merkezinde 2199 lira idi) üst düzey bir LED/LCD televizyon aldım. Yukarıda yazdıklarınıza yerden göğe katılyorum. Öncelikle belirtmem gerekir ki: bir önceki LCD televizyonumda (ki kendisi floransan aydınlatmalı idi) siyahı bol olan sahnelerde bütünüyle karalara bürünüyordu(özellikle SD yayınlarda). Orada ne olduğunu anlamıyorduk. beyaz sahnelerde ışıl ışıl oluyordu ekranın her yeri elbette canlı görüntüler idi. Ama ah o karanlık sahneler. menun değildim. ET50 ile bu konudaki ilk memnuniyetimi yaşadım. Siyahları görünce ışığı kısıyor ama aynı karanlık sahnelerde azıcık bir renkli veya ışıklı bir sahne varsa bütün estetiğiyle veriyor (yani ışığı tamamyla kısıp sahneyi öldürmüyor). Sonuç o sahneyi bütün detaylarıyla görüyorsunuz. Artık karanlıktan korkmuyorum :)
  1080 p sinema veya HD yayınlar tam bir şölen acaip kayif alıyorsunuz. Bu açıdan da memnunum. Gelelim internet, medya özelliklerine: İnternete sıkıntısız giriyor. benim bağlantı hızım 2 mbits olmasına rağmen youtube daki medyaları kesintisiz oynatıyor. Bunda akıcılaştırma özelliği etkili sanırım. Ayrıca WEB browser’ı çok iyi. Yakında wireless klavye alacağım. Diğer uygulamarıda denedim hepsi çok iyi (facebook vs.) Bağlandığı tüm sitelerden medayaları çok rahat oynatıyor. hem de tam ekran. Üzerindeki medya player, slayt fotoğraf vs. özellikleri tam bir konfor. Çok iyi. Micro SD kartı bile takabildim. Sonuç olarak tüm bu özellikler bir yana: 3D seyir zevki muhteşem diyebilirim. Bu popart olayı 100’de yüz gerçek bir deneyime dönüşüyor. Herşey ekrandan dışarı çıkıyor. Ortalık tam bir curcuna oluyor. festival gibi valla :) Evet ben size tekrar teşekkür ederim profesyonel ama anlaşılır yorumlarnızdan dolayı. Güzel günler.

 7. Deniz Tümer dedi ki:

  Ekran büyüklüğü konusunda da haklısınız. Bu modelin (ET50) 50 inçi olmadığı 55 inçe de bütçem el vermediği için 47 inçini aldım. Kesinlikle çok farkediyor. yaklaşık 2.5 metreden seyrediyorum ve çok keyif alıyorum. 42 inç de iyidir ama 47 daha iyi…

 8. Deniz Tümer dedi ki:

  Bu arada panasonic tv alacaklara bir tavsiyem var. Büyük marketlerden tv aldığınız zaman eve gelip kurulduğunda tv’nin sıfır olduğunu anlamanız için kaç saat açık kaldığını ve kaç kez açıldığını tv üzerinden araştırmalısınız. Böyle kötü tecrübeler yaşamış arkadaşların yorumlarını okudum ve onların önerdiği basit bir yöntemle bu bilgiyi nasıl elde edebileceğimizi öğrendim. O yöntemden burada bahsetmeyeceğim ama (riskli olduğu söyleniyor, yanlış bir işlemle tv’ye zarar verilebiliyormuş.) servis tv’nizi kurarken özellikle bu konuya girin. Onlardan bu işlemi yapmalarını isteyin. En azından saatlerce açık kalmış bir tv’yi almamış olursunuz. Maalesef ülkemizde müşterinin memnuniyeti bir yana fırsat bulundukça kazıklanması içten bile değil.

 9. andy1 dedi ki:

  Güle Güle kullanın, sizin adınıza sevindim.

  Hayırlı olsun, her daim sağlıkla kullanın.

  Saygılarımla

  Andy Swezniak

 10. harun albayrak dedi ki:

  Andy hocam sizi bazı sitelerden de takip ediyordum ve bu sayfanizi görünce daha da sevindim. Bende et50 modeline sahibim. Memnun olmadığım bir konu var. Bu siyah sahnelerde ekranin iyice karartilmasi benim hiç hoşuma gitmiyor. Film izlerken özellikle altyazili filmlerde karanlık sahnelerde durum hiç çekilmiyor. Bunun bir çözümü var midir. Valla ürünü değiştirmeyi bile dusunmeye başladım.

 11. andy1 dedi ki:

  Kullandığınız ayarları yazabilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.Sanıyorum ayarlarda bir sorun var.

 12. harun albayrak dedi ki:

  Hocam gecikme için özür dilerim.Şimdi sıkıntım tam olarak şöyle hdmı ile laptopu tv ye bağladığım zaman “gerçek sinema” ve “oyun modu” dışında tüm modlarda karanlık bir sahnede ekranın parlaklığı iyice kısılıyor.Ta ki altyazı gelene yada sahne değişene kadar bu dediğim olay oluyor. Eco mod “kapalı” canlı renkler “açık” intelligent frame de “minimum” şekilde kullanıyorum.

 13. andy1 dedi ki:

  Laptop üzerinden film izliyorsanız, ekran kartı ayarlarınızı kontrol etmelisiniz, piyasada üst düzey pc film programları var bs player üzerinden deneyin, laptop ekran ayarlarınızı mutlaka kontrol edin.Pnelden çok laptop ayarları ile alakalı bir soruna benziyor.

 14. cnk! dedi ki:

  merhaba Deniz Tümer,
  Bende 47et50 alacağım ama hiç yorum yok 47et50 ile ilgili neden yorum yok? bunun dışında bimex dışında satıldığı bir yer yok nerdeyse. 47et50 lg lm660s ten daha mı iyidir?

 15. andy1 dedi ki:

  ET50 alınabilecek abartsız en iyi ve sorunsuz serilerden bir tanesidir, bulunmama sebebi bir çok sebebe dayalı olabilir ET50 fazla gören bir cihaz ve firmalar satılmayan stok ürünler için satılan serileri bir süre geri plana çekebilirler.

  ET50 ile Lg 660S kıyaslaması doğru olmaz hatta LG 6 serilerini LGnin 7 serileri ile dahi kıyaslanmaz, giriş seviyesi cihazlardır, ET70 ile kıyas yapılacak seriler Samsung ES7000 doğru olabilir 3D görüntüde ET50 performansı sorunsuz serilerden SD ve HD performansı içinde geçerli bu detaylar.

 16. ahmet gaziantep dedi ki:

  hocam ben sizden bir ricada bulunacağım.ben 47et50 modeli için uyumlu,lg lerde olan akıllı kumanda gibi yada uyumlu bir klavye mouse soracagım..

 17. andy1 dedi ki:

  Uyumlu klavyeler, Logitech serilerini tavsiye ederim.

 18. ahmet gaziantep dedi ki:

  hocam logitech kablosuz bütün klavyeler uyar mı

 19. andy1 dedi ki:

  Aslında sitemde uygun klavye serilerini yazmıştım, bulamazsanız yarın tekrar yazarım.

 20. ahmet gaziantep dedi ki:

  hocam 47et50 model için klavye denedim bugün teknosa da logitech k400 kullanıyor bütün smart tv kullanıcıları deiler bana ama denedim uymadı.. bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum hocam.. birde acaba müşeri hizmetleri bu konuda yardımcı olur mu..

 21. andy1 dedi ki:

  Liste vermiştim, aslında Müşteri hizmetlerini arayın, size net seriali verirler, sitemde liste vardı baktınızmı bilmiyorum.

 22. ahmet gaziantep dedi ki:

  hanhi bölümde hocam sitede link atarsanız sevinirim..

 23. ahmet gaziantep dedi ki:

  müşteri hizmetleri dünyadan bi haber!! 2012 modellerin hiçbirinde kablosuz klavye kullanımı mümkün değil diyorlar.zaten mouse ne 2012 ne 2013 hiçbir modelde yokmuş kullanım.. anlmadım gitti..

 24. andy1 dedi ki:

  Yakında size detaylı bir liste vermeye çalışırım.Veya elinizde media player var ise internet erişimini media player üzerinden klavye erişimi yapabilirsiniz.

 25. andy1 dedi ki:

  Yeni bir liste konu başlığı olarak hazırlıyorum.

 26. prof19 - İstanbul dedi ki:

  Dün 42ET50 yi kurdu servis. 1 adet ölü piksel var, onun da kırmızı haricindeki renkleri çalışmıyor. Başka tür bir arızası yok. Uğraşmaya değer mi sizce?

 27. andy1 dedi ki:

  1 ölü pixsel var ise firmadan değişim isteyin, Türkiyede değişim süreci nasıldır pek bilemiyorum anlattığınız pixsel tamamen ölü yani yanık demek gerekli tabiki sizin anlatımınıza göre yazıyorum, yapmanız gereken ürünü iade edip değişim isteyin, ve yanık tamamen ölü pixsel olduğunuda belirtin.

 28. prof19 - İstanbul dedi ki:

  Forumlarda anlatıldığı kadarıyla 5-6 pikselden aşağısını kabul etmiyorlar, 20 ay uğraşanlar var.

 29. Sparrow77 dedi ki:

  Merhaba 47ET50E Ps3 oyunlarında sıkıntı yaratır mı? ips panel olduğu için sorun olacağı yazılmış bazı yerlerde hatta bir kullanıcı hızlı görüntülerde bozulmalar olduğundan bahsetmiş. Oyun film ve sd yayınlar için 47ET50E sizce nasıl bir seçim olur.

 30. andy1 dedi ki:

  Türkiyede LG-IPS panel kusura bakmayın ben buna saçmalık diyorum, çunki bazı forumlarda cahil sözde uzmanlar net yazıyorum paneli görmedikleri halde, yurt dışı sitelerden alıntı yapıp sanki kendi bilgileri gibi yazıyorlar, bu uzmanları net yazıyorum birisi Türkiyenin bir ucundan hayatında yeni serileri dahi görmemiş birisi ve aklına gelen üretici kısaltmalarını yazıyor, ve İnsanlarında kafalarını karıştırıyorlar aslında bunlar uzman değil bildiğiniz mağazalar adına çalışan komisyonculardır ve firmaların elindeki stok ürünleri yalanlarla süper deyip ürün satmaya çalışırlar.

  IPS panelin ürettiği SD yayını bugün üreten modul bulmak zordur, Samsung modulleri mevcuttur fakat bu modullerde SD yayınlarda Panasonic IPS teknolojisinden üst kalitede resim sunamaz, daha basit dille açıklarsam bugün Panasonic ET50 alın uydu antensiz dahi size belli kanallarda inanılmaz bir netlik sunacaktır bu netlik görüntü değil resmin panele full ve sorunsuz renk kalibrasonlarını taşımasıdır,IPS panelin tek eksik yönü vardır ve bu LG panellerde sorun teşkil eder panasonic Apple ve Caiman renk kalibrasyonları ile siyah üretemez denilen Ips panasonic panellerde mükemmel siyah kalitesini alırsınız.

  Türkiyede artık forumlara yazmıyorum cunki cahil komisyoncularla uğraşmak çok zor, Komisyoncu uzman çıkıyor Philps xx seri aman alın kalmadı, tükeniyor, son 50 tane diyebilecek kadar komisyonculuğu bırakın Milletin alın terine dahi saygıları yok. Kalmadı dedikleri paneli gördüler bu komisyoncu aldığı tv bellidir sitemde yazdığım panasonic panele forumlarda aklınca karalayan uzman benim ısrarla tavsiye ettiğim paneli alıyor, dediğim gibi bu Adamlar uzman falan değiller hayatlarında yeni seri panelleride gördükleri sadece internet üzerinden resimlere bakarlar.

  Sitemde tavsiye ettiğim panellere bakın ve alanların yorumlarına bugüne kadar 1 tane olumsuz yorum göremessiniz, çunki firmaların komisyoncusu değilim en olmadık paneli yazarım çunki kimsenin umursamadığı paneli test etmişimdir ve alanlarda panelin resim kalitesine hayran kalırlar, üstelikte ekonomik serileri yazarım çunki herkes bütcesine göre en iyisini alabilsinler diye.

  ET50 size keyifli bir televizyon ve oyun süreci yaşatacaktır.

 31. andy1 dedi ki:

  Bakın Türkiyede satış şartlarını pek bilmiyorum, ben Avrupa için yazdım bildiğim ise Türkiyede ürünü 1 hafta içinde firmaların kabul etmek zorunda olduğudur yani değişim olmaz deme hakları yok özellikle internet üzerinden alınan modellerde bu kesin kuraldır, şunu yapın paneli hatadan değil farklı bir model olarak değiştirmek istediğinizi söyleyin.

 32. Sparrow77 dedi ki:

  Mağazalarda duvarda yaklaşık 50 tane televizyon asılıydı hepsinin içinde 50et50e kendini göstermeyi başarıyordu bence.Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim o halde 50et50e’yi sipariş edeceğim.

 33. Sparrow77 dedi ki:

  Bir de 47et50e de gözlük çıkmıyor. Bu panele uyumlu ekonomik gözlük öneriniz var mıdır? Teşekkürler.

 34. andy1 dedi ki:

  ET50 gözlük için ben size burdan serial yazamam işinize yaramaya bilir, Türkiye panasonic.tr adresinden gözlük serialini almanız daha doğru olacaktır.

 35. ismail gaziantep dedi ki:

  yaklaşık iki ayönce ben bu tv yi aldım ve aldığıma alacağıma pişman oldum.”tvnin alt çerçeve kısmından oyle ışık yayılıyor ki sanki iki tane el feneri tutulmuş gibi rahatsız ediyor.servise geldi normal diyor ama resimlerini çekip gösterdiğim bu işten anlayan insanlar normal olması mümkün değil diyorlar.fırsat olabilse de buraya resimleri koyabilsem.

 36. andy1 dedi ki:

  Servis size nasıl normal diyebiliryor? Lütfen resimleri eklermisiniz, sizin gibi İnsanlar malesefki son aylarda paraları gasp edilir oldu. Sitemde ısrarla 2 defa konu açtım, Devletin bu kadar bu firmalara umursamazlığı artık bıktırdı. Adam Ülkenin dövizini alıyor karşılığında hizmet vermiyor.

 37. Mustafa İzmir dedi ki:

  Selam, 42dt50 kullanıyorum, tüm panasonic serilerinde midir bilmiyorum, 3d altyazı dosyalarını (.sup) okumuyor. filmleri avi ye çevirip altyazıyı gömmek uzun süren işlem. Bunun mevcut çözümü ya da beklenen güncellemesi hakkında bilginiz var mıdır? Teşekkürler

 38. andy1 dedi ki:

  Sanıyorum media player kullanmıyorsunuz, Panasonic bu konularda klasik Japon çizgsini korur yani telif haklarında en fanatik üreticilerden biridir, aslında tüm Japonlar demek gerekir Panasonic, Sharp ve Hitachi ve bu konuda devamlı açıklamalarda bulurlar panellerimizde yüksek çzöünürlüklü medyaları Player üzerinden oynatın, bu işin gerçeği en mantıklı çözümdür sebebi tüm paneller için geçerlidir yüksek çözürlüklü medyaları bazı paneller sorunsuz açar ve oynatır fakat görüntü kalitesi media playerdan çok daha düşük kalitededir+ses ve alt yazıy olarak !

  Filmlerle boş yere vakit kaybetmeyin üstelikte format değişikliğinde filmlerde resim kalitesi düşer, piyasalarda çok ucuza be kaliteli media playerlar mevcut, tüm film + alt yazı +ses kodeklerini sorunsuz açar izlersiniz, 3D filmlerde dahil alt yazı veya sesle zaman kaybetmessiniz.

 39. Sparrow77 dedi ki:

  Merhabalar. TX-L47EW5E TX-L47E5E TX-47EM5E bu 3 tv den en güzel görüntü kalitesini hangisinden alırım, benim için 3d yada uydu alıcı yada internet önemli değil, bu tv lerin fiyatları birbirlerine çok yakın, teşekkürler.

 40. andy1 dedi ki:

  Sayın Sparrow77
  E5E tercih edebilirsiniz, SD yayınlarda çok iyi bir paneldir.

 41. Sparrow77 dedi ki:

  Tamam E5E sipariş edeceğim, çok teşekkürler.

 42. Humprey Bursa dedi ki:

  Hocam daha önce st50 aldım iade ettim.wt50 ile et60 serilerini araştırıyorum şimdi . İki panelden hangisi daha mantıklı bir tercih olur . Bir de plazmaların siyah renk ve hareketli görüntüler açısından Led lerden üstün olduğunu söylemiştiniz . Bu iki Led panel plazma kadar performans verir mi. Yoksa plazmadan geri mi kalır? Teşekkürler

 43. andy1 dedi ki:

  Siyah üretiminde Plazmalar tartışmasız daha üstündür.

  WT50 unutmyaın, sitemizde geri iade eden Arkadaşlarımız vardı, görüntü açısından fazlası ile memun olmuşlar vakat panellerin kormuma camındaki oynama sonucu iade etmiler, hatta bir Arkadaşımız mağaza gidip teşhirde diğer WT50 serilerindede aynı problem olduğunu belirtiyordu.

  Tavsiyemse ET60 alun 2013 serisi bir cihaz ve performans olarak sizi daha sorunsuz tv keyfi verecektir.

 44. Humprey Bursa dedi ki:

  Peki hocam samsung f8500 ile kıyaslarsak et60 mı f8500 Led mi? Bir de Samsung un plazma 8500 serisini mi Led 8500 serisini mi önerirsiniz? İki seri de Türkiye de var

 45. andy1 dedi ki:

  F85000 İki seriside tartışmazsız Panasonic ürünlerinden daha performanslı serilerdir, sadece WT60 dahil edebiliriz bu kıyaslamaya diğer serilerin tümü F8500 karşında tutunamazlar.

  Özetlerlersem!

  Panasonic VT60-WT60 vs Samsung F8500-F9000, 9000 serisi ise Panasonic her iki serisindende daha iyidir!

 46. Humprey Bursa dedi ki:

  Hocam peki 8500 serisi için Led mi önerirsiniz plazma mı? Birbirlerine üstünlükleri nelerdir? Samsung 8500 r doğru yaklaşıyorum ama plazma mı Led mı karar veremiyorum?

 47. andy1 dedi ki:

  Türkiye şartlarında F8500 Led daha doğru seçim olabilir, panel üzerinde bir çpk işlemci 2014 senesi ürünlerinde devam edecek bu panal diğer özelliği Samsung her sena yazılımla panelleri update edeceğini duyurdu.

  Panelde yazılacak çok fazla detay var, yazımı henüz bitiremedim yakında detaylı bir tanıtımını yayınlayacağım.

 48. Humprey Bursa dedi ki:

  Teşekkürler incelemenizi bekliyoruz ..

 49. humprey bursa dedi ki:

  hocam bir de sony lere olan mesafenizin nedenini öğrenebilir miyim? sony w905 çok iddialı bir şekilde ortaya çıktı. bu tv ile f8500 kıyaslamasında ne düşünürsünüz?

 50. andy1 dedi ki:

  Kesinlikle Sony serilerine karşı bir mesafen yok, Fünyanın her yerinde baktığınızda Sonylere aynı mesafeyi görürsünüz, tercih edilmemelerinin tek nedeni fiyatlarıdır, ve Tesaterlerin tamamına yakınında performas fiyat değerlendirmesinde Sony hep eksi durumdadır.

  W905 serisini F8500 ile kıyas yaparsak taryışmasız yine F8500 bir adım önde olacaktır, renk kalibrasyon değerleri Samsung F8500 serisinde çok daha doğal ve deneglidir, Spny W905 ise Sony kendi renk kalibrasyonlarına sahiptir örnek fondaki mahvi hissi en belirgin nedendir, bunu elbetteki ayarlarla sorunsuz hale getirmek mümkün, bu sorun Panasonic serilerindede mevcut Led aydınlatma nedeniyle oluşan tüm panellerde görülen floresan etkisidir. Floresan cümlem daha kolay anlaşılabilmesi içindir yani normal bir ışıkta renkler daha keskin ve parlak olmasına rağmen ortam kontrast dengesi doğal olmaz.

 51. Humprey Bursa dedi ki:

  Hocam bir de plazmaları o kadar güzel anlattınız ki bir türlü Led almaya cesaret edemiyorum. Şuan piyasadaki en iyi plazma olarak f8500 den bahsettiğinizi hatırlıyorum . Led olan f8500 yerine plazma f8500 ü mü tercih etsem? Bir de plazmaların yakın mesefaden de izleme avantajından bahsetmiştiniz. 2 3 metre mesafeden 64 inç plazma tv net bir görüntü verir mi? Karar veremiyorum . Ya da şöyle söyliyim.neye göre seçmem lazım? Nasıl karar vericem.

 52. andy1 dedi ki:

  Gerçi sizin sisteminizi unuttum kusura bakmayın:) Sizin gibi pro sistemlere sahip olanlar elbetteki F8500 Plazma keyfini üst seviyede yaşayacaktır.

  Evet Plazma serilerini örnek 50 inc bir Plazmayı 2 metreden kariısına oturup keyfini yaşarsınız, bunu LcdLed üründe yapmak imkansız gözleriniz çok süerdir izlersiniz fakat belirli bir süre sonra size eziyet olmaya başlar, hatta ayağa kaltığınızda biraz denge kaybı dahi yaşayabilirsiniz, yani izleme mesafesi çok önemlidir.

  Plazmaların en belirgin ve ent üstünlüğü ise açılı izlemelerdeki mükemmele yakın kayıpsız görüntüdür, bu LcdLed panellerde çok ama çok zor hatta imkansızdır.

  Dneyebilirsiniz, LcdLed ürünüzü panelden boş bir moda alın ve tam karşısına geçin ekrandaki ışık dağılımı sorunsuzdur, bir metre yana kayın ve bir daha bakın göreceksinizki paneldeki ışık farklılıkları sizi şaşırtacaktır, şimdi tam karşısına geçin bu seferde uzanarak izlemeyi deyein yine şaşıracaksınız bu seferde üst kenarlarda sanki ışık sızması sorunları var sanırsınız.

  Anlatacak çok detay var fakat, fazla yazıp sizleride yormak istemiyorum.

  Plazmalar bu sebeble her zaman fanatik tutkunlara sahiptirler, bu Adamları LcdLed panelin karşısına oturtun izleyemezler görüntü isterse muhteşem olsun fark etmez, onlar Plazma panellerin sade ve sorunsuz doğal kontrast değerlerine alışmışlardır.

 53. Humprey Bursa dedi ki:

  Güzel peki burdan hangi sonuca varmalıyız:)? Yani plazma mı almalıyım? Mesela Led almak için hiç mi sebep yoktur? Mesela f8500 Led in aynı seri plazma ya hiç mi üstünlüğü yoktur?

 54. andy1 dedi ki:

  F8500 Görüntü olarak, size harika performans sunar, bahsettiğim olumsuz tarafı yakın mesafede ki dez avantajlarıdır. Bu arada bahsettiğim açılı izleme F8500 serisi için değildi şu an satılan standart serileri kast ettim.

  F8500 Led panelde HD yayın kalitesine hayran kalırsınız abartmıyorum sizin sistemizle normal HD yayınlara için şunu diyeceksiniz, 3D olarakmı çekilmiş?

  İnanılmaz keyifli bir paneldir.

 55. Humprey Bursa dedi ki:

  Hocam söyledikleriniz karar vermemi daha da zorlaştırıyor yani iki panel de başarılı diyorsunuz hem f8500 plazma hem f8500 Led. Ben ikisi arasında kaldım şu an . Hangisini seçeceğime neye göre karar vericem? Ya da şöyle söyliyim . Siz yerimde olsaydınız plazma 64 inç f8500 mü alırdınız Led 55 inç f8500 mü alırdınız? Hangisi daha önde sizce?

 56. andy1 dedi ki:

  Plazma elbette, yazıyı okuyan Arkadaşlara detay vermek isterim, sizin pro ev sistemi cihazlarınıza göre bu tercihi yazdım.

  Fakat satndart ne olduğu belirsiz HD recevierle ile tabiki bahsettiğiniz plazmayı asla almazdım, ucuz bir seri fazlası ile yeterlidir. Nasılsa F8500 çamur gibi görüntü olacak 500 liralık vasat bir panellede aynı görüntü olacak.Bunu ayırmak gerekiyor.

 57. Humprey Bursa dedi ki:

  Yani f8500 plazma alırsam çamur gibi bir görüntü mü alıcam? Cümleyi bi kaç defa okudum ama anlamadım. Hocam ben ne alıcam şimdi :) biraz yardımcı olun

 58. andy1 dedi ki:

  Siz bana Ev sistemininzin iyi olduğunu belirtmiştiniz AVR hd recevier ve Hd recevier olarak, bu sebeble Plazma alabilirsiniz dedim.

  Fakat bahsettiğiniz bir sistem yoksa 64 inc bir paneli almayın, Standart F8500 LcdLed serisini alın keyifle izlersiniz.

 59. Humprey Bursa dedi ki:

  Doğru bahsettiğiniz cihazlar var. Merak ettim bu sistemler olmasa 64 inç plazma değil de neden Led 8500?

 60. humprey bursa dedi ki:

  kısacası ikisinin birbirleriyle benzerlikleri ve üstünlükleri nelerdir

 61. Erdem dedi ki:

  Merhaba Andy bey başka bir sitede sizin bir yazınızda logo izi silme ile ilgili logo izi silme cd sinin link ini paylaşacağınızı yazmışsınız bu linki burada verebilirmisiniz. Saygılarımla

 62. andy1 dedi ki:

  Elbetteki en kısa sürede burdan paylaşırım.

 63. andy1 dedi ki:

  W9 F8500 serilerinde en belirgin detay Samsung renk kalibrasyon değerleridir ve tüm akıllı cihazlarla uyumlu olmasıdır, Samsung yeni kullandığı resim işlemcisi başlı başına OLed serilerinde kullanacağı teknolojinin bu panel üzerinde bir nevi tanıtımıdır.

 64. andy1 dedi ki:

  Neden Led, Türkiyede gördüğüm sorunlar en uç sevilerde Panel kullanıcılarının %98 vasat uydu receviler kullanıyorlar, bu cihazlarla görüntü kalitesi vasatın üzerine geçmez, görüntü mükemmel olur fakat panelin renk değerleri birden bire hd recevier kaynklı problemlerle tuaf hale dönüşür. Nerdeyse her kanalda farklı bir resim değeri görürsünüz.

  Plazmalar teknoloji olarak eski olsalarda (Türkiyede bilinen yanlış) işin özeünde LcdLed panellerden daha üst kalitede resim sunarlar, pixsel yapıları gereği sinyal işleme panele yansıtma süresi lCdLed ürünlerden daha hızlı ve sorunsuzdur. Plazmalar gelen sinyali 1 defa tarar ve görüntüyü yansıtır. LcdLed ürünlerde bu oran 2 mislidir ve bu sinyal işlemlerinde görüntü kayıpları yaçanır yani tepkime süreleri, ghosting veya jaggies problemleri nerdeyse %90 cihazda görülür ve şikayet alır.

  Bunun önlemi var, harici cihazlarla uydu veya kablo şebekesinden gelen sinyali harici cihazlar üzerinden vererek görüntü kayıpları minimal seviyelere iner.

  Kısaca ürün alırken, Türkiyede İnsanlar genellikle 5000 liralık cihazı alırlarsa daha iyi görüntü alacaklarını sanıyorlar bu %100 hatalı bir seçimdir. 5000 lirayı panele vermektense 3000 lirasını üst kalitede harici cihazlara verip 2000 liralık panelle mükemmele yakın keyif alırlar özellikle HD ve Bluray,Filmlerde seyir keyfi üst seviyelere çıkar.

 65. see dedi ki:

  “W9 F8500 serilerinde en belirgin detay Samsung renk kalibrasyon değerleridir ve tüm akıllı cihazlarla uyumlu olmasıdır, Samsung yeni kullandığı resim işlemcisi başlı başına OLed serilerinde kullanacağı teknolojinin bu panel üzerinde bir nevi tanıtımıdır.”
  Aynı cümleleri noktasına kadar D7000- D8000 serileri için kullandığınızı hatırlıyorum. Kalibrasyon konusu Sony’in en güçlü olduğu alandır diye biliyorum.
  ayrıca şu videoda floasan renkle konusunda, söylediklerinizin tam tersini gösteriyor. http://www.youtube.com/watch?v=bMvatPZXwF8
  Selamlar.

 66. andy1 dedi ki:

  Anı cümleleri noktasına kadar söylediğim yazıyı alıntılayın, bir şeyi yazıyorsunuz yazıda kalmasın Türkiyede tuaf şekilde, İnsanları karalamak adet olmuş!

  YouTube görüntüsünü verip, bana tersini iddia etmenizde enteresan!

  Siz cidden youtubede panellere bakıp ürünmü alıyorsunuz?

  Peki adam Çin malı bir hd cihazla o görüntüleri çektiyse siz neye göre karar vereceksiniz? Bu örnekler neye benziyor biliyormusunuz Mağazaya gidip paneli görüp harika mükemmel kesinlikle alınır diyen uzmanların ürün tavsiyelerine benzedi.

  Video hiç birşeyi tersine söylemez merak etmeyin, video ilede panel yorumlanmaz dünyadaki tüm testerler hatalı ama siz YouTubedeki videoya bakıp, aksini ispat edin diyorsunuz!

  Gidin o zaman satın alın, burayada yorumunuzu yazın.

 67. Humprey Bursa dedi ki:

  Anladığım kadarıyla samsung f8500 plazma f8500 led den daha iyidir diyorsunuz. Ama iyi bir HD uydu alıcınız harici cihazlarınız yoksa o kadar para vermeye gerek yok çünkü sıradan panellerde aynı görüntüyü alırsınız demek istiyorsunuz sanırım? Bu durumda sanırım samsung un f8500 plazmasına daha yakın düşünüyorum. Umarım yanlış anlamadım. Teşekkürler .

 68. türker dedi ki:

  Panasonic TX-L55ET5E bu ürün sizce nasıl fiyatı 2700 ? yorumunuz için şimdiden tşk ederim

 69. andy1 dedi ki:

  Fiyat olarak yüksek nerdeyse 3 yaşında bir panel. Alınabilir fakat 2012 senesi cihaz olduğunu unutmayın.

 70. türker dedi ki:

  sizin tavsiyeniz varmı ?

 71. andy1 dedi ki:

  Türkiyedeki panelleri takip etmiyorum inanın, etmekte imkansız stok var-stok yok, teşhir var, ama 2013 serileri bir türlü net olarak piyasalara giremedi, 2013 bitiyor bu gercekten inanılmaz birşey.

  Siz bulduğunuz yani şuan piyasada olan ve satılan bütcenize uygun panelleri yazın bilgim dahilindeyse yardımcı olmaya çalışırım.

 72. türker dedi ki:

  Samsung UE-55ES6340 LG 55LM660S Panasonic Viera TX-L55ET5E bu üçü arasındayım

 73. andy1 dedi ki:

  Panasonic her iki seridende SD resim olarak başarılıdır. Oldukçada izleme keyfi yüksek olan seridir.

  6340-660S yazmadım, Panasonic serilerine göre internet avanyajları bir adım öndedir. SD yayınlarda ise üst kalite bir Hd recevier ile sorunu çözebilirsiniz.

 74. ömer fetvacı istanbul dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar
  Uzun arayışlardan sonra en pahalı tv lere bile baktım ve oyun konsolum ile test etttim. Ve bunun sonucunda mükemmel olan Panasonic L42 ET50 1.600 TL’ye aldım. Fİyat artı performans mükemmel.

 75. andy1 dedi ki:

  Güle Güle kullanın.

  Sitemize Panasonic ilişkisi var diyenleri forumlarda görüyoruz.

  Panasonickle veya hiç bir firma ile en ufak ilişkimiz yoktur, tam tersine Panasonic ürünlerini en fazla eleştiren sitelerden biriyiz.

  İnsanlara tavsiye ettiğimiz sitemizden bakılınca 1 kişinin dahi memnuniyetsizlik belirttiğini görmedik hatalı ürünlerde zaten değişim yapılmıştır.

  Samsung Panelleride yazıyoruz, Sony, Toshiba Sharp nerdeyse Türkiyede satılan tüm serilere ait bilgiler mevcuttur.

  Site olarak Türkiye şartlarına göre ürün anlaymaya çalışıyoruz, İnsanlara 7-8Bin liralık ürünleri alın demiyoruz desekte bu panelleri nasıl kullanacakları nasıl daha üst performans alınabilir detayları ile anlatıyoruz.

  Sizin vasıtanızla, İnsanlar şunu bilmeliler ürün tavsiyesi değil, ürünü nasıl kullanacaklarını evindeki cihazlarla almayı düşündükleri panelin nasıl performans vereceğini sorsunlar.

 76. Latifce/İzmir dedi ki:

  Uzun süre araştırma-takipler ve sizinle iki yazışma sonrası 42 ET 50 ürünü almaya karar ver erek vatan bilgisayar adlı mağazadan son kalan ürünü (teşhir) aldım. Crt tv.ndan sonra tv. elbette çok güzel. Ama wifi, internet bağlantısı falan derken internette istediğin siteye giremiyor, google araması yapamıyor, yani gezinti için smart özellikli olması gerekliymiş? Hayal kırıklığı yaşadım yani!.. Firmaya gittim, durumu anlatarak iade arzumu belirttim. Google gezinti var brovsır özellikli falan dedi. Eve gelerek kullanım klavuzuna baktım.”vıera connect” yazıyor. Ve 16. sayfada “Bu televizyon, tam internet tarayıcı fonksiyonunu desteklemez ve web sitelerinin bazı özellikleri kullanılamayabilir” cümlesi bu tv.a yapılan övgüler üzerine tüğ dikiyor. İncelemelerinizde ürünlerin hep artılarını yazmanının yanında eksilerinide yazmanız gerekmezmiydi? Hüsran hali yaşadım yani! Şimdi ne yapmalıyım, sizce????

 77. andy1 dedi ki:

  Latifce/İzmir

  Eleştiriyorsunuz ama siz nasıl bağlanamadınız onu anlayamadım, herkes rahatlıkla smart özelliğini kullanıyor, tüm YouTube, Skype, Twitter, Facebook girebiliyor, siz bana kızıyorsunuz.

  Beyfendi, Servisi çağırın gelmeye mecburlar panelin dahili wifi üzerinden size bağlatı kursunlar. Bu kadar basit bir detay.

  Anlamıyorum neden Servisten Full kurulum yaptırmıyorsunuz, bana kızıyorsunuz benim söylediklerim ortada Full kurulum yaptırın, servislerinde işine geliyor 5 dakika paneli kurup çekip gidiyorlar olanda sizler gibi Vatandaşlara oluyor.

  Üzülmeyin servis bağlantılarınızı yapar, internet keyfini yaşarsınız hatta servis umarım bilgilidir birde server kurulumu yaptırın, Psanel üzerinden PC içeriğinize tüm dosyalalarınız anında ve sorunsuz erişim yaparsınız.

 78. Latifce/İzmir dedi ki:

  Ben daktilodan bilgisayar dünyasına henüz intikalini sağlıyamamış bir nesildenim. Açık ürün olduğu ve servisin “sizde çalıştırabilirsiniz” önermesiyle cihazı çalıştırdık ve internet bağlantısını sağlamıştık. Yukarıda kullanım kitapcığındaki cümle zihin bulanıklığı yaratmıştı. Önermenizle servisle görüştüm ve web browser üzerinden bağlantı sağlamayı öğrendim. Serzenişlerim için kusuruma bakmayınız. saygılarımla…

 79. andy1 dedi ki:

  Siz kusura bakmayın ve sizi üzdüysemde çok Özür diliyorum.

 80. levent-edirne dedi ki:

  sayın andy1 sizin yorumlarınız sayesinde uc ay kadar once 47et50 aldım kapalı kutu. su an asırı derece memnunum en ufak sorun yok smart kısmı ve internet cok hızlı calısıyor kablosuz baglantı kullanıyorum hd kanallar harika sd ler cok iyi kullandıgım receiver skytech 19200 mini yani cok ustun ozellikli bir cihaz degil sıradan bir receiver ama goruntuden cok memnunum yazı ve yorumlarınız sayesinde bu tv yi almama vesile oldunuz cok tesekkur ederim saygılar….

 81. andy1 dedi ki:

  Levent Bey,

  Hayırlı olsun Güle Güle huzurla gülerek eskitin tvnizi.

  Pahalı panelden çok keyif alınabilecek serileri yazmaktı siteyi açaerken düşüncem, Türkiye şartlarında işin gerçeğine bakarsanız panel seçimi biraz zor.

  Özelliklede harici cihazlar konusunda.Dilerim Türkiyede üst kalite hdbox serileri çoğalır.Size en ufak uardımcı olduysamda çok sevindim.

  Tekrar Hayırlı olsun Güle Güle Huzurla eskitin tvnizi.

  Saygılar

  Andy Swezniak

 82. bekir avcu adana dedi ki:

  üstadım 42et50e kullanıcısıyım. bu ürünü windows8 işletim sisteminde, amd a10 işlemcili bir bilgisayar ile nasıl ilişkilendirebilirim? bilgisayar görüntüsünü kablosuz olarak televizyona aktarmanın yolu nasıldır. açıklarsanız çok sevinirim. saygılar.

 83. andy1 dedi ki:

  Dlna bağlantı yapabilirsiniz dlna uyumlu bir cihaz olması gerekli var ise sorunsuz kablosuz bağlantı yapabilirsiniz.

  Veya Server kurup Paneli pc gibi kullanabilirsiniz pcdeki tüm içeriğe ulaşırsınız.

 84. cansutığlı/istanbul dedi ki:

  Merhaba Andy Bey. Bende Panasonic TX-L47EW5E almayı düşünüyorum. Çok araştırdım şuan bütçeme uygun ve istediğim özelliklerde bu tvyi bulabildim. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

 85. andy1 dedi ki:

  EW5 alabilirsiniz kısıtlı bir modeldir,SD yayınlarda veya media player üzerinden hdd ile izleyecğiniz filmlerde veya bluray veya Dvd Playerlarda görüntü kalitesi fazlası ile yeterlidir.

 86. cansutığlı/istanbul dedi ki:

  Teşekkür ederim sitenizi ilgiyle takip ediyorum gerçekten büyük bi soru işaretinden kurtardınız beni.

 87. andy1 dedi ki:

  Yrdımcı olduğuma sevindim.Hayırlı olsun Güle Güle kullanın.