Panasonic DT50 3D Led tv,test detay sonuc

Panasonic DT50 serisine geçmeden önce, Panasonic 3D gözlük ve aksesuarlarına değinmek istiyorum, Samsung,lg,Philps ürünlerinde full kutu içeriğini ücretsiz sunarken Panasonic halen ne satsam kardır düşüncesini kınıyorum.
Screenshot_1

Bu Tuaflığı ve Panasonic’e yakışmayan tarzı belirtmek istedim.

Kullananlar var ise halen haberleri yoksa Panasonic resmi sitesinden Şubat ayında çıkarılan yazılım güncellemesini yapın !!! Yeni fimvare ile panelin renk kalibrasyon değerleri düzeltilmiştir, fimrwareden sonra oldukça keyif alacağınız detayları görmek sizi mutlu edecektir.

DT50 serisine dönerse en dikkat çekici yeniliklerden bir tanesi dekoratif şık kasası elbetteki bu detay bizlere pekte lazım değil resim kalitesi en dikkat edilmesi gereken detayların en üst sırasında yer alıyor.

En dikkat çeken özelliği Wifi bağlantısının ki Samsunglarda çok iyidir fakat DT50 bu konuda biraz daha hızlı ve sorunsuz, uyumlu tüm telefonlarla her türlü medya içeriğine erişmeniz ve kumanda harici kullanmanız mümkün bu konuda kanal geçişleri dahi çok hızlı ve keyifli,oyunlar için gamepad kontrolu mevcut fakat oyunlarda performans olarak çok iyi demek zor.WEB için HTML5 tarayıcı panele entegre edilmiş durumda ve tüm İnternet içeriğine sorunsuz erişim yapabilirsiniz.

SD yayınla başlamak istiyorum, normal bir uydu laıcısı ile dahi resim kalitesi sizi memnun edecektir kayıpsız resim işlemesi sorunsuz renk geçişleri iyi, fakat bu digital yayın yapan kanallar için geçerlidir unutmayın, normal SD analog yayınlarda yinede vasatın üzerinde ve keyifli izlenim sunuyor.
IPS panel avantajını görebiliyorsunuz hareketli resimlerde sorunsuz bu seride siyahlar çok daha sorunsuz ve harika detaylar sunuyor, IFC özelliğinin panele etkisi sorunsuz ve başaralı resim üretiyor.Hareketli sahnelerde spor karşılaşmalarında keyifli saatleri tv başında alacağınıza emin olabilirsiniz.Standart SD çözünürlük cihazın performansı resmin panele tam uyumu ve sabitlenmesi çok iyi seviyelerde.

HD performansta ise panasonic iki farklı işlemciye sahip Clear Pro işlemci ve 1920 backlight scanning (Aydınlatma),2-3D dönüştürme veya 3-2D dönüştürme avantajlarını sunuyor,her zaman dediğim detay vardı siyah üretemez diye yazanlar bugün benim 1 sene önce yazdıklarımı şimdi yazmak zorunda kaldılar, kağıt üzerindeki değerler değil cihazın ürettiği resim önemlidir derim, ve bu cihaz siyahlarda harika detaylara imza atıyor, Pro1-Pro2 ayarları ile uc seviyelerde kaliteli resim alabilirsiniz,Hareketli görüntülerde spor tenis-futbol-basketbol vs. devamlı aktif görüntülerde cihaz sorunsuz, arka planda resim sabitliği jaggies özelliğinin başarasını simgeliyor, gölgelenme en alt limitlerde kullandığınız harici reciver veya hdboxların kalitesi burda devreye giriyor.

Tavsiyem HD reciver seçiminizde dikkatli olun,hdmi kablo seçimi aynı şekilde sebebi cihaz bir hayli enteresan tepki veriyor hatta kabloya göre değişik performansları görmek birazda şaşırtıcı, marantz ve Yamaha HD reciver üzerinden alınan görüntülerde cihazın performansı 10/9 SD yayınlarda 10/8 bu detayları yazma sebebim normal test cihazları yani standart serilerle alınan görüntü farkı düşük olduğunu unutmayın örnek SD kalitesi bir anda 10/6,7 seviyelerine iniyor,HD yayınlardaki kalitesi sorunsuz ve taviz vermiyor, bir hayli başarılı.

BluRay ve 3D performansı ise (gözölüklerin paralı olması haricinde) tek kelime ile harika hatta birazda şaşırtıcı bunda en büyük etkense Panasonic farklı bir mercek algılmasını uyguladı ve bundada kendini ispatladı yeni serilerde birde bu 3D özelliğine THX modlu serilerle harika değerlere çıkacağını söylemek abartı olmayacaktır.Derinlik ve gölgelenmelerin çok az olması ki bu belli sahnelerde fark edilmeyecek yada dikkate alınmayacak değerlerde yani seyir keyfinize etkisi yok.BluRay 1080p görüntülerde siyah üretimi çok iyi, renk eğrileri sorunsuz ve dağılma veya beyaz parlak resimlerde görüntü kayıpları minimal seviyelerde, elbetteki özellikle keskin kenarlarda örnek pencere kenarı gibi yani beyaz ışık yansımış detaylarda kırılmalar görülebiliyor bunuda pro ayarlardan gama değerini 2.2 seviyeleri ile aşabilirsiniz, isteyen olursa bu değerleride yazabilirim şuan gereksiz diye yazmıyorum.

HD yayınlar,3D ve Bluray kısaca yüksek çözürlüklü görüntülerdeki sorunsuz resime en büyük etkiyi otomatik 1.920 hz arka alan taraması + resim işlemcisinin farkı görülüyor, hereketli resimlerdeki iyleşmeninin altında yatan gerçekte adece clear pro işlemciye destek sağlanmış, cihaz resmi farklı 3 ayrı tarama ile ekrana yansıtıyor 1600hzlik işlemci ise özellikle yumuşak geçişlere daha sorunsuz hareketli resim üretiyor işin özü cihaz 60hzX4 olarak bunu ana işlemciye yansıtıyor, kademeli geçişler ise resim kalitesine olumlu olarak dönüdüğünü söylememiz gerekli, tek kötü tarafı ise halen fiyatının pahalı olması+gözlük dez avantajı ile almak isteyenleri kendinden uzak tutmayı başarıyor.

Not:Firmware güncellemesini unutmayın !

Andy Swezniak

Tarih: 07 03 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, Panasonic
Alt kategori:

'Panasonic DT50 3D Led tv,test detay sonuc' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Karşıyaka Abdullah dedi ki:

  Merhaba dt50 incelemeniz için teşekkürler. Bu tv nin kaç saat çalıştığını servis menüsüne girerek nasıl öğrenebilirim. Bir de panasonic tr sitesinde viera modellerde gözlük hediye deniyor . Teknik özellikler kısmında gözlük hariç diyor ancak tanıtım kısmında gözlük bedava deniyor. Avrupa’da bu ayrıntı gözden mi kaçtı acaba?

 2. Karşıyaka Abdullah dedi ki:

  Lg 47lm760 s ya da philips 46pfl7007 modelleri hakkında ne dersiniz. Dt50 ye tercih edilir mi bir de 46es7000 alternatifim var. İyi bir sd performansı smart tv ve memnun edici 3d performansı istiyorum bu amaçlara uyan cihaz hangisi olabilir

 3. andy1 dedi ki:

  Bunu firmalar belirtmeleri gerekir, üreticilerin tanıtım siteleri sadece tavsiye fiyat ve opsiyonlu harici detayları yazarlar.

 4. andy1 dedi ki:

  DT50 konusunda yazım eklendi, firmware ile düzeltmeler yapılmış, yani şuan için sorunsuz cihazlar arasında ilk öncelik olarak bakabilirsiniz.

 5. erhan dedi ki:

  ben bu cihaza isvicrede sahip oldum burdaki fiyati asagi yukari 2000lira anlamadigim kutu iceriginde gozluk gosteriyor fakat cikmadi bunu arastirdim ulkelere gore degisiklik gosteriyormus hayret dogrusu :)

 6. andy1 dedi ki:

  Normalde Panasonic kutu içeriğini belirtiyor resmi sitesinde cihazı almadan okumak gerekli kutu içeriği önemli.Ülkelerin Distribütörleri fiyat politikalarına göre değişiklik haklarına sahipler.

  Panasonic bu konuda tuaf satış politikasına sahip,farklı serilerde aksesuarları parayla satmak gibi ticaret anlayışına sahipler.Samsung,Lg açıkcası bu konuda tartışmasız çok iyi durumdalar.

  Bazen Panasonic şikayet ediyor ürün pazar paylarında, bence şikayet etmeden önce diğer firmların satış özelliklerine bakmaları gerekir, üstelikte panasonic harici aksesuarlarda fiyatları bile rakiplerinden daha pahalı konumda.Kore firmları bu sebeble her zaman ilk tercihe dilen firmların başında yer alıyor.

 7. İzmir Adem dedi ki:

  Merhaba samsung 46es8000 almak istiyorum ama bütçe meselesi beni zorluyor. Pana 47et50 ekonomik bir tercih olacak bana ama sd yayın 3d performansı görüntü kalitesiyle beni ne kadar memnun eder acaba? Bir de malum panasonic klasiği gözlük dezavantajı var samsung gözlüklerin uyduğunu duymuştum ne dersiniz bir yorumunuzu alabilirsem iyi olur.

 8. andy1 dedi ki:

  ET50’den istediğiniz kaliteyi alırsınız,3D-SD yayınlarda oldukça üst seviyede resim sunar.

  Türkiyede halen bazı şeyleri malesefki bazı İnsanlar anlayamıyor, forum sitelerinde görüyorum, eveindeki cihazlardan haberi yok öneri istiyor detay veriyorum malesef o kadar cehalet varki, hayır iyi değil göstermiyor deyip işin içinden çıkıyorlar, sonrasında ise sözde Uzmanlara uyuyor cihazı alıyor başlıyor yardım edin demeye.İnanılmaz yorumlar görüyorum gülmekmi lazım üzülmekmi inanın çok zor.

  Hdmi kablo-kaliteli uydu recivier ve kaliteli voltajla bahsettiğimiz seri üst düzeyde resim sunacaktır.

 9. İzmir Adem dedi ki:

  Teşekkür ederim. 3d gözlük ihtiyacını samsung gözlüklerle çözebilir miyim? Et50 modeliyle uyumlu pana ya da samsung gözlük tavsiye edebilir misiniz? Modeli ne olur . Bir değerlendirmenizde pana bazı alt modellerde teknolojisini deniyor sonra üst modellerde uyguluyor diyordunuz galiba. Et50 özellik olarak dt50 ya da wt 50 ile çok yakın özellikte gibi. Üst modellerden ne gibi farkları var. Sd yayında 3d performansı ya da renk tutarlılığında çok farkı var mı.

 10. İzmir Adem dedi ki:

  Harici kaynaklara ilgili önerilerinizi çok mantıklı buluyorum tavsiyelerinizi dikkate almaya çalışacağımı da belirteyim bir de akım kesici prizler cihazı koruma adına yeterli olur mu anten koruma özelliğine ne kadar gereklidir

 11. andy1 dedi ki:

  Üst serilerde en belirgin özellik THX kalibrasyon erişimidir- normalde cihazlar satnadrt fabrika ayarları aynısıdır, THX modu sesten görüntüye kadar tüm değerleri kendinize göre ayarlamanıza olanak sunar.ET-ST,DT-GT,WT-VT olarak düşünürürsek bilinin serileri oldukları için eşleşdirme yapmak daha kolaydır.Panasonic bahsettiğiniz uygulamaları farklı serilerdir bu seriler tamamen düz giriş ekonomik seriler bu bahsettiğimiz seriler harictir geliştirmesi tamamlanmış cihazlardır.

  SD yayında fark olmaz olsa dahi minimum seviyededir,3D görüntüde fark belirgin olur dediğim gibi THX ayarlar devreye girer, ET50 keyif alacağınız seridir SD yayınlarda uydu recivier ve kablolarınız iyi ise bazı kanallardaki görüntü kalitesi sizi şaşırtacaktır HD kalitesinde resim alabilirsiniz.

  Panasonic SD yayınlarda iyidir hatta 1000 liralara satılan düz serilerinde 42 ekranlarda dahi SD kalitesi şuanki ET-DTlere yakındır.Türkiyede bir olay var herşey tv kalitesine bağlı sanılıyor İnsanlar SD yayınlarda keyif almak isterken gidiyorlar en üst seriye belkide hiç kullanmayacakları özellikler için 2000 lira fazladan para veriyorlar.Bu yazdığım çok önemli detaydır fakat Türkiyede belli forumlarda Uzman diye geçinen sözde normal ürün tavsiyesinde bulunan uyanık pazarlamacılar vardır bunlar komisyonlarına bakarlar, olmadık cihazı bir anda 7-8 kişilik gurubuyla öyle anlatırlarki siz o tv gerçekten harika muhteşem sanırsınız. Oysaki bu uyanık simsarların firmaların hangisinden para almışsa ve stok fazlaları varsa o cihazları sattırırlar. Türkiyede bunu yapanlarda belli ciddi şekilde İnsanların Alın terlerini çalan utanmazlara dikkat edin.

  Örnek verdim, 1000 liralık cihaz alıp muhteşem tv keyfide yapabilirsiniz, 3000 liralık cihaz alıp üzülebilirsiniz, burda bilinli olmak sizlerin elinde.

  Oysaki 1000 liralık cihaz size yetiyorsa aradaki 2000 lirayı masanıza koyun, 200 lirasını hd recivire ayırın recivierlarda işlerini bilen İnsnanlara danışın, bahsettiğim aynı uzmanlar malesef bu konularda tavsiyede bulunurlar, 7-8 kişilik gurubu ile İnsanları kandırırlar 8 kişi biranda bakarsınız cihaza muhteşem ben aldım harika cümlelerini görürsünüz, bu utanmazlara dikkat etmek zorundasınız.

  Uydu recivier,300 liralık masrafla güc regülatörü,hdmi kablo,ve ses sisteminin maliyeti size 1000 lira olacaktır !!

  Özetlersem, yukarda çok önemli özelliklerin tamamı 1000 lira olsun, 2000 liraya 3D özellikli bir cihazı çok rahatlıkla alırsınız toplamda 3000 lira bütce ayırmışsanız, şunu net yazıyorum, sadece tv 3000 lira verip üst seri cihaz satın alandan, çok daha iyi kalitede görüntü alacağınıza emin olun.

  Türkiye teknolojide maleseffki yeni yeni bilincleniyor, işin gerçeğine bakarsanızda Türkiye üreticilerin en fazla parayı kazandığı Ülklerin başında geliyor. Avrupa’da cihaz satmak hiç kolay değildir, Halk inanılmaz bilinclidir. Türkiye ise tam tersi üzülerek yazmak zorundayım.

 12. andy1 dedi ki:

  Akım korumalı prizler tek başına yeterli olmazlar. Tavisyem nettir!

  3000 liralık cihaz almak yerine 500 lirasını yaırıp 1KVA güce sahip güc regülatörü ile televizyonu ve televizyona bağlı hatta bilgisayarlarınızı kesin korumaya alabilirsiniz, 500 Lira belki çok gelebilir ben size garantisini veriyorum cihaz 1 sene sonra yarı parasını otomatikman finanse eder elehtrik faturalarınızda ciddi bir düşüş olacaktır !

 13. İzmir Adem dedi ki:

  Çok teşekkür ederim emeğinize sağlık fazlasıyla bilgilenmiş oldum. Sizin gibi insanlar mutlaka her alanda olmalı ki insanlar aldatılmasın tekrar teşekkürler
  Güç regülatörünü nereden alabiliriz bağlanması için elektrikçiye ihtiyaç duyarmıyım bir de biz genelde 3-5 yılda bir taşınıyoruz bu regülatör taşınabilirlik mi yoksa sabit kalıyor mu

 14. andy1 dedi ki:

  Ben teşekkür ediyorum, katkılarınız için.

  Güç regülatörünü almadan önce, eletrikçi çağırın, sebebi 1KVA güc önerdim aslında idealdir bir çok cihazı koruma kapasitesi harici cihazlar için yeterli.Eleketrikci açğırın dememe sebeb voltaj ağırlığını ölçsün belkide dah az güc gerektiren cihazda işinizi görecektir, tabiki tavsiyem taşın olasılığınızıda göz önüne alınca güc ne kadar yüsek miktarda olursa bu sizin avantajınıza olur, zaten cihaz 2 senede kendi parasını fazlası ile çıkarır sebebi gereksiz voltaj harcamasınıda önler.

  Taşınabilir cihazdır, istediğiniz her yere götürebilirsiz elektrikciye ihtiyacç yok sadece çıkış için güclü priz yeterlidir, dediğim gibi en doğru olanı eletrikci ile karar vermeniz sizin lehinize olacaktır en azından teknik detaylarda fikir sahibi olursunuz. Büyük mağazalardan alabilirsiniz Tuncmatik Belkin gibi firmaların cihazları vardır belkide elektrikci size piyasadan çok daha ucuza almanızada yardımcı olabilir Adamların meslekleri olduğu için size daha ucuza temin edebilirler malesef büyük mağazalarda fiyat farkı olabiliyor.

  İnşaAllah kendi eviniz olur, Evinize kesinlikle daire ve bina girişinizin ana trafosuna daha doğrusu gün sigorta girişine kalıcı bir cihaz alın, fiyatı biraz pahalı olabilir dediğim gibi komple daire içi şebeke beslenmesinde enerji tasarrufunuz çok daha üst seviyede kalır 2 senede verdiğiniz para fazlası ile yeniden cebinize kalır.

 15. Berhan. MANiSa dedi ki:

  Sayın andy1. Dt 50 ile ilgili renk kalibrasyon ayarı vere bilirmisiniz. Teşekkürler

 16. andy1 dedi ki:

  İngilizce olarak size ayarları yazıyorum, mahsuru yoktur umarım Türkiyede birçok Arkadaşım İngilizce ayarlar istedikleri için bu şekilde verdim, Türkçe menulerde ayarlara erişim zor olduğu bilgisine kaynaklı paylaşımdır.
  Viewing mode :Pro 1
  Contrast :40
  Brightness :1
  Colour :25
  Sharpness :2
  Eco :On/Off size bağlı Off olması daha canlı ekran avanatjı alırsınız.
  Vivid color :ON/OFF Yine size bağlı,bu ayarın resmi etkisi yüksektir
  P-NR :Off
  Int.Fr.Cr. :Off
  Gamma :2.2
  16:9 Overscan:Off
  R-Gain :2
  G-Gain :-4
  B-Gain :4
  R-Cutof :0
  G-Cutof :-1
  B-Cutof :1

 17. Berhan Manisa dedi ki:

  Sayın andy1 dt50 tv için son güncellemeyi bulamadım.Ancak tv min kurulum menüsünde yazılım versiyon 1261-10402 yazmakta bu son güncellememidir tv otomatik güncelleme seçeneğinde. Bilgi verirseniz sevinirim.

 18. andy1 dedi ki:

  Şuan son güncelleme mevcut panelinizde, yeni çıkan güncellemeyi size verebilirim fakat panasonic Avrupa için yayınlaması daha doğru olacaktır, Japonya ve Amerika için yayınlandı.Yakında Avrupa içinde yayınlanır.

  İçiniz rahat olsun son güncellemeye sahipsiniz.

 19. Sinan İstanbul dedi ki:

  Sayın andy1, incelemenizi çok beğendim teşekkürler. Tüplü televizyonumu değiştirme zamanı geldi. Aklıma 3 cihaz var sizin tercihiniz ne olurdu. Samsung es7000 , pana 42et50, 42dt50.

 20. andy1 dedi ki:

  3 seride şuan alınabilecek en ideal paneller arasında, özellikle sizin gibi SD yayından Hd yayınlara geçenler için memnun edici resim performansına sahipler.

  Bu panelleri alıp sorun yaşayanlarda var geçen hafta bir takipcimizin kabusa dönen panel tecrübesini malesef aşamadık, sonradan öğrendikki her hangi bir uydu recivier olmadan görüntü hakkında sorunlar yaşıyormuş, bizde şaşırmıştık o adar detay ayarlar vermemize rağmen nasıl oluyordu basettiği enteresan sorunlar devam ediyor diye düşünmüştük. Sonuçta HD recivier alması ile birlikte panel hakkındaki görüşleride bir anda inanılmaz güzel olarak değiştiğini görmek bizleride mutlu etmişti.

  Bu serileri bütceniz var ise ES8000 Samsung mutlaka değerlendirmelsiniz.

 21. Sinan İstanbul dedi ki:

  Teşekkürler yorumunuz için. ES8000 bütçem için pahalı açıkcasi. Smart beklentim yok. Ivır zıvır özellikleri çok önemli değil açıkcası. Türksat izleyeceğim. Neta6400HD receiver var onunla kullanacağim. ET50 incelemenizi de okudum da 42ET50 bana yeterli gelecek gibi görünüyor :)

 22. andy1 dedi ki:

  ET50 emin olun fazlası ile yeterli olacaktır, SD yayınlarda dahil.

 23. Kaya Ankara dedi ki:

  Merhabalar. Ben bi tv almak istiyorum ama ne alacağıma karar veremedim almışken de iyi olsun istiyorum panasonicmi dt’mi, et’mi bunlardan da2012 mi 2013 veya Samsung mu LG mi gibi sizce hangisi mantıklı olur

 24. andy1 dedi ki:

  Şuanda en iyi yada çok iyi denecek paneller var demek zor, fakat panasonic serileri emsallerine göre çok daha seyir keyfi yüksektir.2012 serileri elbetteki bulursanız alın sonuçta 2013 serileri özellikle LcdLed panellerde fazla değişen bir şey yok yani 2012 serilerinin devamıdır.

 25. Gokhan Istanbul dedi ki:

  Merhabalar,
  Philps pfl7007 be bu yazıda anlattıgınız DT50 serisi değerlendirmelerinizi okudum. Bunların yanında LG LA660S modelini de eklerseniz tavsiyeniz hangi model olurdu ? (Bu modellere eş değer samsung’da değerlendirmeye dahildir, ancak uygun bir ürün bulamadım)

  TV’deki beklentilerim sadece cok iyi bir görüntü performansı. Uygulamalar, internete erişim, özel donanımlar (kumanda gibi) benim için cok önemli değil. kaliteli bir görüntü ve sorunsuz bir tv fazlasıyla memnun edecektir. Genel olarak digitürk vs PS3 oynayarak kullanacagım. Teşekkür ederim.

 26. andy1 dedi ki:

  Oyun demişsiniz buda LcdLed panelde fazla tercih şansınız olmadığını gösterir, LG 6 serilerini düşünmeyin, Philps yanı şekilde düşünmeyin, bu yorumum size tuaf gelebilir nasıl anında iki seriye bu kadar emin yazabiliyorsunuz diye, sebebi basit her iki seride güncelleştirme ile düzeltilmiş serilerdir ve tekrar güncelleştirme olasılığı olabilir, bu sebeble her iki panelde oyunlarda sizi memnun etmeyecektir.

  DT50 Her iki cihazdan görüntü olarak özellik SD yayınlarda tartışmasız daha iyi resim kalitesi sunar fakat oyunlar için diğer iki panelle eşit demek gerekiyor bu samsung LcdLed serileri içinde geçerlidir.

  Oyun sizin için önemliyse mutlaka PLAZMADAN yana tercihinizi kullanın buna televizyon izleme kalitesinide eklemek lazım Plazma panel her 3 lcdled panelden daha sorunuz televizyon izleme keyfi sunar. Oyunlarda Plazmaların avantajı pixsel tepkimeleridir, LcdLed panel gelen sinyali 2 defa tarar bunun manasıda görüntüde lag yani gecikme problemleri demektir hatta bunu maç yayınlarında çok sık görürsünüz. Plazmalrda bu sorun olmaz sebebi gelen sinyali bir defada panele taşır ve görüntüde kayıplar en düşük seviyede olur.

 27. Gokhan Istanbul dedi ki:

  Teşekkürler cevabınız için, plazmalarda görülen klasik problemler ( gölge, ya da ışıklı ortamda parlama gibi ) led lcd tv’yi daha avantajlı kılar mı ? Kullanım büyük oranda sd / hd tv yayını az oranda da oyun olacagından oyun performansı rahatsız edici olmadıgı müddetçe led lcd tv kabul edilebilir benim için. Ancak genel anlamda plazma tv ‘yi önerirseniz hangi markanın hangi serisini tavsiye edersiniz? Bütcem bir önceki mesajımda örnek verdiğim led lcd tv fiyatları civarında.

  Teşekürler.

 28. andy1 dedi ki:

  LcdLed panellerde Panasonic DT bütceniz yetiyorsa elbetteki alın, plazma kullanımından haklı olarak şüpheleriniz var bu konuda size ısrarcı olmak hata olacaktır, şuanda Türkiyede hangi seriler satılıyor bilemiyorum, sizin bulduğunuz modelleri yazarsanız daha detaylı bilgi paylaşımı yapılabilir.

 29. Gokhan Istanbul dedi ki:

  Plazma / Led Tv’lerin kendilerine göre avantaj dezavantajları var. Her iki tip TV’de de dezavantaj ve risk aynı oranda ise Plazma tv almakta bir sakınca görmüyorum. Ancak o kadar fazla seri ve model var ki alım süreci işkenceye dönüşüyor. Beklentilerime göre en önemli şey çok iyi bir görüntü kalitesi + tatmin edici 3d performansı. Ses sistemi bağlamadan da kullanılabilecek bir seviyede bir TV olursa bonus olur :) Bütcem 1800TL civarı. (+/- 200) 46-47 inc için bu fiyata almak zor da olsa yine de bakıyorum bu boyutta tv :)

  Plazma’larda Pana dışında bir şey düşünmedim, ancak burada da cok marka model var.
  ST – GT serileri teknik olarak benzer olsa da GT biraz daha iyi diye gördüm, aradaki fiyat farkı değer mi bilmiyorum. TX-P42ST50 uygun görünüyor ancak geçen senenin ürünü oldugundan stok’ta göremedim hiçbiryerde. En uygun satış fiyatı ise zamanında 1500TL’ye teknosa da olmuş. TX-P42GT50 modeli ise 2300 civarında , yine bulması zor bir model :) Bu senenin yeni model PANA Plazmalarını henüz görmedim, fiyatları da ucuk olacaktır tahminimce. Bunlar dışında tavsiye edeceğiniz bir model varsa pek düşünmeden alabilirim, yorumlarınıza güveniyorum.

  LCD / LED kısmını ise yukarıda başka bir yorumda söylemiştim. 2-3 model gördüm, LG LA6** Serisi. (LA660S iyi bir model bu seride, teknosalarda peynir ekmek gibi satılması hedefleniyor sanırım, 1700 liraya en kötü modeli olan LA620’yi satıyorlar.), bunun dışında PHILIPS PFL7007 serisi ve Pana’nın 42DT50 modeli gözüme çarpan TV’lerden. Bir de çok önerilen Sony HX750 modelleri. Bunlar dışında da tavsiyeniz varsa değerlendirebilirim.

  Her iki tip TV’de alınabilir diye düşünüyorum. Plazma’da çok ciddi bir risk yoksa tercih edilebilir. Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler.

 30. andy1 dedi ki:

  Lg ve Philps serileri için şahsi görüşüm bahsettiğiniz seriler dışında düşünmek gerekir, her iki firmada en sakıncalı yönü panellerin yazılımla devamlı güncellenme olasılığı yani paneller satıldıktan sonra hataları düzeltme yoluna gidiliyor, bu sebeblede her iki üreticiye uzak duran birisiyim, en azından belli serilerine karşı panel önerisi yapmıyorum.

  SonyHX750 yerine HX850 daha iyi seçim olacaktır yinede belli detaylarda tuaf gelecek fakat Panasonic DT serisi özellikle SD yayınlarda çok daha üst kalitede resim sunar+doğal renk kalibrasyonu yine aynı şekilde iyidir.

  Plazma açıkcası hiç bir risk yok en azından LcdLed panellere göre nerdeyse Müşteri açısından ciddi şekilde problemsiz serilerdir, pixsel hataları ışık sızmları bulutlanma ghosting gibi sorunlar plazmalarda yaşanmaz.

  ST-GT-VT serileri için Türkiyede urum farklı ürünler fazlası ile stoklara girmişlerdi, fakat bu serilerin inanılmaz talep görmesiki bugün piyasalara 100.000 adet sürülse 1 hafta satılır ve bu sebeble Stokcu denilen uyanıklar bu ürünleri daha Distribütörden çıktığı anda satın aldılar, bugünse belli forumlarda piyasa değerinin 200-300 lira fazlasına satıyorlar, satanlarıda biliyorum, ciddi şekilde örgüt demek gerekiyor çunki forumlarda 3-5 kişi tek başına en ufak abartı yapmıyorum Milyon liraların üzerinde satış yapan kişiler ve yine üstüne basa basa belirtiyorum 1 kuruş dahi vergi ödememiş kişiler, Devlet bunları nasıl yakalamıyor nasıl milyonlarca liralık vergi kaçaklarını takip etmiyor anlamak imkansız !

  Panasonic bu konuda ciddi hatalı en azından Türkiye distribütörü daha dikkatli olabilir, mraka müşterisine kolaylık yapması gerekirken marka müşterisini karborsacı vergi kaçakcılarının eline bırakıyor.

  Plazma tercihinizi HdReady olarakta yapabilirsiniz, sonuçta televizyon ve film ağırlıklı izlenecekse HdReday net yazıyorum bahsettiğiniz 3 seridende çok daha üst kalitede resim keyfi verecektir elbetteki sorunsuz ve hızlı görüntülerde inanılmaz keyifli seyir süreci yaşarsınız.
  Size Türkiyede hangi panelleri satılıyor açıkcası artık takip etmiyorum, saçma sapan serilerle dolu tavsiye ediyorsunuz ama bakıyorsunuz panel stoklarda yok deniyor, Panasonic serileri ise Devlet bu kacakcılara müdahele etmesse net yazıyorum yeni serilerin Türkiyede satışı çok ama çok sorunlu olacaktır ve İnsanlara teşhir ürünleri satılacaktır.

 31. Gokhan Istanbul dedi ki:

  Teşekkür ederim açıklamalarınız için, Ürünleri o zaman plazma için 42ST50 (Pana), LCD/LED için iise SONY HX850 ve PANA 42DT50 olarak düşündüm. Plazma PANA GT serisi aradaki fiyat farkına değecekse bu 3 ürün arasına onu da ekleyebilirim. Çok teşekkürler.

 32. andy1 dedi ki:

  GT50 serisi ST serisinden çok daha farklıdır nerdeyse bu fark %60 civarıdır, sonrasında zaten VT serisi gelir, St serisi ile bu iki seriye gören daha kıstlı erişime sahiptir.Bütceniz yetiyorsa kesinlikle GT serisi ve Vt serisini tercih edin.

 33. Ali Eskişehir dedi ki:

  İyi günler..Uzun araştırmalar sonucunda 42 DT 50 E aldım, internet bağlantısı olmadığı için güncelleme yapamadım. Ancak özellikle kameranın ani dönüşlerinde ya da insanların sağa sola hareketlerinde görüntüde puslanma oluyor, maç görüntülerinde de saha çizgileri kesik kesik gözüküyor. Tabi birazda ışık sızdırması var . bunlar normal midir?. Değişim gerektirir mi? teşşekürler aydınlatıcı bilgileriniz için..

 34. andy1 dedi ki:

  Işık sızdırmaları malesefki tüm LcdLed panel üreticilerinde mevcut ES8000 serileride dahil, buna önlem alabilmek çok zor. EgdeLed panellerden kacınmak gerekiyor.

  Diğer sorunlarda kesik yada keskin kenar görüntüleri için ayarlar menusunden keskinliği azaltın.Veya şuan kullandığınız ayarları yazarsanız daha iyi olur. Hd recivier eğer Digiturk kullanıyorsanız recivierinizin ayarlarından belli oranda ayarlar yapabilirsiniz.

 35. Ali Eskişehir dedi ki:

  Görüntüleme modu: Normal
  Kontrast: 30
  Parlaklık +1
  Renk: 25
  Netlik:2
  Renk Balansı: Sıcak
  Canlı Renkler: Açık
  Eco: Kapalı
  P-NR: Kapalı
  IFC: Maksimum
  Film Ritm : Kapalı
  16:9 Resim Üstü: Kapalı

  Tekrar teşekkürler

 36. andy1 dedi ki:

  Kontrast :40 ve üzeri
  Paralaklık:30
  Netlik :3-4

  Bu ayarlarda görüntü daha canlı ve keskin olacaktır, Renk balansı için birşey demiyorum kişisel tercihinizdir.IFC aynı şekilde,16:9 bazı farklı cihazlarda sorunlar yaşarsanız oyun v.s gibi değiştirmenizde fayda var.

 37. blueege İzmir dedi ki:

  andy1 bende yaklaşık 3 ay dt50 aldım.Televizyondan memnunum ancak ” Ali Eskişehir ” arkadaşımızın dediği gibi ani dönüşler ve insanların sağa sola hareketlerinde puslanma (piksellenme) oluşuyor. Bunun dışında televizyon süper. Birde tv menüsünde pro1 pro2 görüntüleme modu yok. Çözüm için ayarları nasıl yapmam lazım? Bu sorun tam anlamıyla çözülebilir mi? Teşekkürler.

 38. andy1 dedi ki:

  IFC modunu kapayın, paneli oyun moduna alın,menu-goruntu-ileri ayarlar ve burda film ritmi algılama ve 24p seçenekleri göreceksiniz, bunları aktif veya pasif olark deneyin hd yayınlarda size en ideal ayarı belirleyin.

  IFC özelliğini kapamak belirli bir iyleşme sağlayacaktır.

  Panelinizde Por1-Pro2 gelişmiş ayarlara ulaşabilirsin,iz panelinizin bu özelliği mevcuttur.

  Erişmek için menu-kurulum-gelişmiş ayarlar ISFCCC kaplı bunu açık olarak yapın, ayarlara erişirsiniz.

 39. ali dedi ki:

  iyi günler panasonic 42 dt 50 ile ilgili şikayetlerimi size söylemişti. servis değişim kararı verdi ancak aldığım firmada bu tv yok. gerçi türkiye de yok artık. bunun yerine önerebileceğiniz bir tv var mı.. teşekkürler ..

 40. ali eskişehir dedi ki:

  iyi günler panasonic 42 dt 50 ile ilgili şikayetlerimi size söylemişti. servis değişim kararı verdi ancak aldığım firmada bu tv yok. gerçi türkiye de yok artık. bunun yerine önerebileceğiniz bir tv var mı.. teşekkürler .

 41. andy1 dedi ki:

  Ali Bey, Geçmiş olsun, sizin adınıza sevindiim.

  WT serisini tercih edin, firmanın elinde yoksa ST60 olarak değişim yapın.

 42. ali eskişehir dedi ki:

  bahsetmiş olduğunuz modellerin hiçbiri yok, mecburen başka bir markaya yöneleceğim, bu konuda bi fikriniz var mı? teşekkürler..

 43. andy1 dedi ki:

  Ali Bey

  Türkiyede satılmıyormu? Bahsettiğim WT50-T60 ve ST60 Gt serisini panasonic Türkiye girişi yapmayacak.

  Mağazada olan yada size teklif edilen serileri yazarsanız, yardımcı olmaya çalışırım.

  Açıkcası bazen İnsanlar bana kızıyor Türkiyedeki serileri neden yazımıyorsun diye siz en güzel cevabı vermişsiniz.

 44. ali eskişehir dedi ki:

  Türkiye de istediğim serilerin hiçbirini bulamadım, mağazanın bana teklif ettiği bir marka/model yok, samsung 40 F 8000 için istediğimi söylediğimde ekstra bir indirim yapabileceklerini söyledi, aksi takdirde para iadesi alıp, başka bir model alacağım. şu an her model olabilir benim için bir öneriniz varsa sevinirim. ağırlıklı olarak maç ve film için kullanıyorum televizyonu, şimdiden teşekkürler

 45. andy1 dedi ki:

  İnternet ce samart desteği fazla önemli değil derseniz, ve bütcenizi yazarsanız size keyif alacağınız panelleri yazabilirim.

 46. ali eskişehir dedi ki:

  internet, 3d ve smart önemli değil, 2500 TL ye kadar bütçem var . teşekkürler

 47. andy1 dedi ki:

  Size butcenize uygun ve keyif alacağınız bir kar seri vermek isterim.Dilerim bulursunuz Türkiyede panel bulmakta zorlaştı malesef.

  1.Panasonic TX-L42ET5E TV+FİLM için ideal serilerden bir tanesi.

  2.Panasonic VIERA TX-L47EW5 Türkiyede pek bilinmez, tv amaçlı ve filmlerde keyif alırsınız. Türkiyede uzmanlar doludur fakat genelde hayatlarında görmedikleri paneller konusunda yazarlar. Buda önerilmen bir seridir ben öneriyorum Tv amaçlı film meraklı olanalar keyif alacaklardır.

  3.Panasonic Viera TX-L42DT50E Bulursanız alın, demekle yetiniyorum ilk tervihiniz olsun.

  4.Sharp Aquos LC-60LE636E Ekran olarak izleme mesafeniz varsa, tercih edebilirsiniz yazma sebebim fiyat+görüntü performansı iyidir. 3000-3500 Liraya satılıyordu sanıyorum siteden bir Arkadaşımız almıştı.

  5.Panasonic Viera TX-L42ETW60 2013 serisi bir cihaz, bütcenizi geçeceğini sanmıyorum. Alıp keyfinize bakabilirsiniz, sizi tv+film+bluray içeriklerde keyif yaşatacak seridir dahili uydu desteği mevcut.

  Panasonic serilerini yazdım, sebebi Tv ve Film amaçlı olduğu için Panasonickler SD yayınlarda daha avantajlı serilerdir.

  Siz kendi düşüncenizde olan serilerde yazabiliriz üzerilerinde konuşabiliriz.

 48. ali eskişehir dedi ki:

  İlk tercihiniz olsun dediğiniz 42 DT 50 e zaten iade ettiğim model ve malesef şu an başka satış yok, bende Panasonic düşünüyorum. Önerdiğiniz modellerden birini alacağım artık. teşekkürler

 49. Ömer istanbul dedi ki:

  Andy bey merhaba sizden bir ricam olacak sony 40 kdl ex 650 için uygun görüntü ayarlarını verebilirmisiniz ? Sizce nasıl bir tv dir. Birde hangi hdmi almalıyım değerli yorumlarınız için şimdiden tşk ederim

 50. andy1 dedi ki:

  HX650 Alacaksanız biraz daha düşünün derim, tabiki tv almadıysanız SD yayınlarda bana göre vasat olan bir seridir. Kalibrasyon değerleri malesef elimde yok.

  HDMI Kabloda 10.2Gbps altında siyanl taşıan kabloları tercih etmeyin bulursanız daha üst serileri alın. Günümüzde HDMI kablo desteği kalite olarak panellere tekisi sanıldığından çok daha fazladır.

 51. blueege dedi ki:

  Ali eskişehir arkadaşım, televizyonu değiştirdiğin sebep; ” kameranın ani dönüşlerinde ya da insanların sağa sola hareketlerinde görüntüde puslanma oluyor” ?? Bende de bu sorun var!! Andy1 dediğin ayarları yaptım ama sonuç fazla değişmedi. Ne yapmalıyım?

 52. andy1 dedi ki:

  Kullandığınız hd recevier ve hdmi kablo yazarsanız daha net detaylı paylaşım olur, ve panelin markasınıda lütfen belirtin.

  Hasreketli görüntülerdeki şikayet sanıyorum, görüntü kayıplarından bahsediyorsunuz, bunun en belirgin sorunu harici cihazların yetersizliği ve hdmi kablodur.

  Diğer en önemli etkense volat saplamalardı, Genelde bu detaya kimse bakmaz fakat LcdLed panellerden sorsunuz görüntü için malesefki çok kaliteli volataj şarttır, LcdLed panellerin pixsel tepkimelere %100 oranında gelen voltaj+sinyal kalitesinin iyi olmasına bağlı.

 53. blueege dedi ki:

  andy1 kullandığım televizyon Panasonic DT50. Receiver kullanmıyorum , televizyonun kendi uydu alıcısını kullanıyorum(HDMI kablo doğal olarak kullanmıyorum). Phılıps akım korumalı 3lü priz kullanıyorum.Ali eskişehir arkadasımızın bahsettiği ” kameranın ani dönüşlerinde ya da insanların sağa sola hareketlerinde görüntüde puslanma oluyor” bu sorunu size bahsetmiştim. Dediğiniz görüntü ayarlarını yaptım kısmen düzelme oldu.Ayrıca televizyonu aldığım yerdeki dt50 teşhir ürününde de bu sorunu gözlemledim (Acaba bana teşhir ürününü mü gönderdiler?) Bu arada usb yada hdd den film oynattığımda da oluyor. Andy1 ne yapmalıyım?

 54. andy1 dedi ki:

  DVB-S girişten bağlantı yapıyorsunuz anladığım kadarıyla.Panel üzerinden kullandığınız uydu özelliklerine göre sanıyorum ayarları yapmışsınızdır.

  Burda devreye malesefki sinyal kalitesi devreye girer, örnek Türksat üzerinden yayın alıyorsanız, en yüksek sinyal verilerine göre kanalları seçin.Sebebi uydu sinyali ne kadar sorunluysa alacağınız görüntüde o kadar sorunlu olacaktır.

  Denemediyseniz, panelin pro ayarlar menusunden Gama değerini değiştirin ve görüntüyü kontrol edin, eğer size görüntü en doğal nasıl algılıyorsanız oa ayarda bırakın paneli.

  USB-HDD için panel üzerinden kurulum yapın yani cihazlarınızı tanıtın, aslında DT50 fazlası ile ileri menu ayarlarına sahip bir panel. HDD için tavsiyem media player üzerinden görüntüyü alın HDMI-ARC bağlantısı yaparsanız aldığınız görüntü+ses ciddi oaranda keyifli olacaktır.

  Panelle alaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum, teşhir ürünüde olsa size fabrika ayarlarına dönmenizi tavsiye etmiştim sanıyorum yapmışsınız.Komşunuzda hd recevier varsa 5 dakikalığına rica edin ve bu şekilde deneyin.

 55. blueege dedi ki:

  andy1 aşağıdaki ayarları yaptım sorun çözüldü.

  Kontrast 60
  Parlaklık +15
  Renk 30
  Netlik 10
  Renk balansı Normal
  Canlı renkler Açık
  ECO mod Açık
  P-NR kapalı
  gamma 2.2
  İntelligent frame creation Kapalı (Bütün sorun bundan dolayı imiş. Kapatınca herşey düzeliyor. Bunun kapalı olması çok sorun olur mu? Akıcılık gözle görülür derecede kısmen de olsa azalıyor. )
  Film ritmi algılama Açık
  16:9 Resim üstü tarama Kapalı

 56. blueege dedi ki:

  andy1 aşağıdaki ayarları yaptım sorun çözüldü.

  Kontrast 60
  Parlaklık +15
  Renk 30
  Netlik 10
  Renk balansı Normal
  Canlı renkler Açık
  ECO mod Açık
  P-NR kapalı
  gamma 2.2
  İntelligent frame creation Kapalı (Bütün sorun bundan dolayı imiş. Kapatınca herşey düzeliyor. Bunun kapalı olması çok sorun olur mu? Akıcılık gözle görülür derecede kısmen de olsa azalıyor. )
  Film ritmi algılama Açık
  16:9 Resim üstü tarama Kapalı.

 57. andy1 dedi ki:

  Sizin adınıza sevindim, IFC Bluray ve Harici cihazlarda belli oranda fark eder yani açılması gerekir, tv olarak ise daha sorunsuz resim alınır.

  16:9 Resim kapalı olması bilemiyorum, Türkiyede ve Avrupada belli sitelerde tavsiye ediliyor.Bu özelliği ben açık olmasını tavsiye ederim panel tek başına ise evet kapalı olması avantaj fakat harici c,ihazların aspeckt ratio algılaması fark edebilir buda belli ornada görüntü kayıplarına sebeb olur.

  Eğer harici cihazınızdan emin değilseniz açık bırakılabilir görüntü çok daha sorunsuz ve panelle eş uyumlu olacaktır.Bluray ve harici cihazlarda ise kapatabilirsiniz isteğe bağlı bir detay.

  Eco mod kaplaı olarak birde deneyin Kontrastı biraz kısın örnek 50 parlaklık artırın.Bu görüntüde daha net detay ve daha sorunsuz Beyaz dengesi almanıza yardımcı olur.Elbetteki tercih meselesidir, fakat bu kalibrasyon örneğini vasat harici hd recevier kullananların mutlaka denemelerini tavsiye ediyorum.

 58. blueege izmir dedi ki:

  Andy1 bir sorum daha olacakti; televizyonum 42 dt50 bu televizyonda kullanilan panel panasonic mi yoksa lg mi? Lg ise panasonic panel ile aralarinda cok fark var mi?

  Samsung galaxy note 2 kullaniyorum. Telefonun kendi media playeri ile kablosuz olarak agdan klip seyredebiliyorum ama 4-5 gb film izlemek istedigimde dosya okunamadi uyarisi aliyorum. Bu neden oluyor bir bilginiz var mi? Ayrica Agdan film gonderebilmem icin hangi programi tavsiye edersiniz? Tesekkurler..

 59. andy1 dedi ki:

  Güzel bir soru, Türkiyede 3-5 uyanık komisyoncu panellerin daha doğrusu modulleri yazarak LG-SAMSUNG-PANASONIC-Sony kendi ürettiği modulleri yazarak kafa karıştırıyorlar.

  LG IPS kötüdür gibilerden Milleti uyutmuşlar, oysaki LG IPS paneller en iyi ve sorunsuz resim eşlemesini yapan modullerdir, eskiden siyah renk sorunu vardı bu artık bitti 3 senedir bitti ama halen birileri çıkıp yazıyor, bunların amacı çalıştıkları firmaların elinde hangi ürünler varsa onları forumlarda yazıp Saf İnsanlara olmadık cihazları satmak zaten satmışlarda.

  Kaldıki kullandığınız panel IPS panasonictir 200 hz ekran ve 1600hz arka alan taramasına sahip.

  Diğer sorununuz ise medya player üzerinden görüntü aktarabilirsiniz dosya 100 gbda olsa en ufak sorun yaşamassınız.Yada panelinize server kurup panel üzerinden tüm pc içeriğini dosyalar halinede görebilir yönetebilirsiniz.

 60. Erdem Antalya dedi ki:

  Merhaba Andy1 bey bir arkadaşım şu anda kullandığı tv nin sorununu servis çözemediği için iade edip yeni bir tv almayı düşünüyor. Nette araştırma yapınca Panasonic TX L55 DT 60 dikkatini çekmiş bu tv ile ilgili yorum bulamamış bunun dışında LG 55 LA 860V modeli görmüş kıyaslama yaparsak sizce hangi tv tercih edilebilir. Arkadaşım bu konuda bana danıştı tabiki bu modelleri pek bilmiyorum daha doğrusu panel konusunda sizin bilginiz ve düşünceleriniz benim için çok önemli kısa bir zamanda cevap yazarsanız memnun olurum yazınızı arkadaşım ile beraber okuyacağız. Şimdiden çok teşekkür ederim Saygılarımla

 61. andy1 dedi ki:

  Erdem Bey, DT50 açıkcası SD-HD yayınlarda performans olarak diyecek birşey yok, internet desteği ve detay resim performansı bana göre vasattır tuaf ama ET50 biraz daha iyidir bu konuda alt model olmasına rağmen.

  DT50 istenen fiyatsa cidden bana çok tuaf geldi atık dönemini kapamış bir panelin 2.000 Euroya satılmasına şaşırdım, şahsi fikrimi yazdım ben asla bu parayı dönemini kapatmış bir panele vermem. Plazma olsa düşünürüm ama LcdLed bir ürüne asla bahsedilen paraları vermem, bunuda belirtmek isterim.

  LA860 alınabilir hatta detay görüntü kalitesinde DT50den daha sorunsuz bir resim alırsınız, LG işlemcileri 6 serileri haric LCDLED için yazıyorum 7 ve üstü seriler tercih edilebilir. Plazmada ise 670 serileri veüzeri rahatlıkla tercih edilebilir veya Samsung 7-8 serileri.

 62. Ali Eskişehir dedi ki:

  İyi akşamlar Andy 1 , daha önce 2 defa fikrinizi almıştım, Panasonic 42 DT 50 E yi ışık sızmasından dolayı iade etmiştim. Bunun üzerine Panasonic 42 ETW 60 E aldım, açıkçası DT yi iade ettiğime bin pişman oldum, kavgayla gürültüyle ETW yi de iade ettim, şimdi tv ye ihtiyacım var, bu son olsun isityorum , 2 tv arasında kaldım Samsung 40 F 8000 ya da Philips 42 PFL7108 k , panasonic bir daha almayacağıma göre hangisi olmalı? Şimdiden teşekkürler ..

 63. andy1 dedi ki:

  Ali Bey,

  En doğru seçim F8000 olacaktır, şuan tartışmasız en iyi serilerin başında gelir.

 64. Berhan Manisa dedi ki:

  Sayın andy1 13 Aralık itibarı ile dt 50 televizyonum otomatik olarak yazılım güncellemesi yaptı 1261iken 1266 oldu. Bu yazılımla değişen ne oldu benim farkedebildiğim renklerde dahada canlanma , daha doğal resim kalitesi gibi siz nedersiniz. Renk ayarlarında bir değişim yapmak gerekirmi.

 65. andy1 dedi ki:

  Berhan Bey,

  DT50 firmware güncellemesi aslında gecen seneden beri üzerinde çalışıyordu. Sebebi Panasonic DT50 serilerindeki hem kontrat hemde kalibrasyon renk değleri belli modlarda sorunluydu. Şimdi bu güncelleştirme ile şunu diyebiliriz hem kontrast hemde renk değerleri ciddi oranda bu yazılımla düzeltildi.

  İsterseniz yeniden kendinize göre renk ayarlarını yapabilirsiniz net olarak farkı sizde göreceksiniz.

  Güle Güle kullanın.

 66. fatih -ankara dedi ki:

  Selamlar. Sayın Andy1, kısa süre içerisinde içerisinde bir tv almayı düşünüyorum.Vakit ayırabilirseniz eğer 1500 – 2000 tl arası tv önerilerinizi alabilirmiyim? Şimdiden teşekkürler.

 67. fatih -ankara dedi ki:

  – 42” ve 46” – yazmayı unuttum :)

 68. andy1 dedi ki:

  Fatih Bey,

  Türkiyedeki serileri takip edemiyorum, butcenize uygun serileri yazarsanız yardımcı olmya çalışırım.

  Saygılar

 69. fatih -ankara dedi ki:

  Tekrar selamlar,ancak fırsat bulabildim. Sayın Andy1, 3D ve smart özellikler aramıyorum (zaten sorunlu olduklarından bahsediliyor donup kalma,geçişlerin çok yavaş olması gibi). Hal böyle olunca yanlış düşünmüyorsam eğer, tv’nin eski ya da yeni seri olması çok önemli değil sanki yani burda dikkat etmem gereken durum -ekran tazeleme hızı- (yanlış söylemiyorsam tabi) görüntü kalitesi. Hocam seni de fazla bunaltmadan daha spesifik gidelim, birkaç model yazayım; SONY – KLV – 46R452 (1700 TL) örneğin bu tv alınır mı ? ( bütçeme göre alabileceğim en büyük ekranlardan biri). Ya da kardeşim bu parayı verdikten sonra örneğin; SONY KDL – 42W655 ABAEP ya da PHILIPS 42 PFL5028 – PHILIPS 42 5008 gibi tv’leri mi al dersin . Sayın Andy1, ulaşıp alabileceğim modeller olduğu için bunları yazdım. Yine örnekse, Phılıps’in 4000 -3000 serilerinden alınır mı?Biraz karışık oldu ama temelde ne istediğimi anlamışsınızdır. Fikrinizi merak ediyorum.

 70. fatih -ankara dedi ki:

  Sayın Andy1, SHARP LC – 46 LE732E – SHARP LC 46 LE730E bir de bu ikisi var alabileceğim.

 71. andy1 dedi ki:

  Fatih Bey,

  şunu demek isterim, her iki cihazda ilk defa panel kullanacaksanız yeterli olacaktır, daha önce panel tecrübeniz var ise sizi memnun etme olasılığı düşüktür.

 72. andy1 dedi ki:

  Fatih Bey,

  Şuanda Türkiye için şunu demek isterim, firmalar stoklarını eritme derdindeler ve çok üzücüdür Türkiyede artık yabancı üreticiler ürünleri girmememeye başladı, genelde giris seviyesi cihazlar satılıyor.

  Sanıyorum Led ürünleri istiyorsunuz, bahsettiğiniz serilerin tamamı giriş seviyesi cihazlar.

  Sony serilerini tercih edebilirsiniz. Philps serileri siz zaten fazla detay özellik istemediğinizden aynı şekilde tercih edebilirsiniz.

  Bugün ilk defa sizin için Türkiyedeki serilere baktım, fiyatlar inanılmaz olmuş 1000 Eurodan aşağı nerdeyse panel yok.

  Size bir iki seri yazmaya çalışıyım, fiyatları 1500 lira civarı.

  SAMSUNG 42 F5070
  LG 42 LN575S
  1400-1500 lira arası, her iki panelde yeterli düzeyde resim sunacaktır.

 73. fatih -ankara dedi ki:

  Sevgili Andy1, ben de piyasadaki ürünlerin ederlerinin çok üzerinde olduğunu düşünüyorum.Yeni serilere de o paraları ödemek hiç mantıklı gözükmüyor. Elektronik ve beyaz eşyada eskiye oranla kalite düşmüş olsa da mümkün olduğunca belirli markaları kullanmaya çalışıyorum.Tv olayında da seçmeye çalışmak bir dert, alacağın yer ayrı bir dert ( sorunsuz gelecek mi? teşhir mi? vs.) Sizi yordum sanırım biraz, önerileriniz için çok teşekkür ederim.Saygılar.

 74. andy1 dedi ki:

  Fatih Bey,

  Elektronik tamamen şan işidir, bugün Dünyadaki en kaliteli firmalarda dahi sorunlu ürün çıkma olasılığı nerdeyse %25 seviyesindedir. Bu sebeble Tüketici hakları her Ülkede çok ciddi bir yaptırımdır, Türkiyede pek geçerli olduğunu düşünmüyorum. 7 ölü pixsele normal diyen bir tuaf satış prosedürü var.

  Avrupadan o zaman ithal edin 2-3 ölü pixselli panelleriki bunlar firmaların depolarında görseniz şaşırırsınız yüzlercesi üst üste atık malzeme olmayı bekler.

  Diğer sorunsa firmaların tuaf satış politikaları sitemde çok okudum hemde şaşkınlıkla hayertle okudum. Ünlü bir firmadan alınan Panasonic Plazma serisi vardıki tam bir rezillik, Müşteri mağazaya ısrarla soruyor, sıfır ürünmüdür diye firmanın cevabı evet oluyor, ürünü İstanbuldan alıyor ve ürün Batmandan kargo ile geliyor. Elbetteki teşhir ürün olarak.

  Müşteriyi aptal gören saygısız firmalara ceza verilmedikçede bu sorun düzelmez.

 75. berhan MANİSA dedi ki:

  Sayın andy 1 47 dt50 televizyomumda conax modül ile TÜRKSAT kablo tv kullanıyorum . Sorum şu görüntü kalitesi açısından conax modülmü yoksa digital hd recivermi. Teşekkürler.