Oled UHD 4K panel fiyatlarında şok düşüs,1000 dolara mağazalarda.

Screenshot_2Oled paneller biraz argo tavırla Havalarını bile atamadan kafa üstü çakıldılar, Lg ve Samsung 20 Bin dolar hayalleri tabiki buna Panasonic, Sony, hatta Vestelide dahil etmek gerekiyor bir anda yerle bir olmuş durumda.

Vizio ani şok fiyatları herkesi şaşırttı 50 inc panellerin 1000 dolardan satılacağını duyurması hemen ardından Seiki (Tsinghua Tongfang) 50 inc serileri 1000 dolar olarak açıklaması ve inanılmaz garantileri yani 1 sene süresince koşulsuz geri iade avantajını sunması ile birlikte, inanılmaz satış rakamlarına ulaştılar.

Seiki Digital paneller her ne kadar üst düzey olmasada özellikle Oyun meraklıları veya Monitör amaçlı kullanıcların hayran kaldığı bir seri haline dönüştü, panelde daha doğrusu ileri ayarlar menusu yetersizde olsa panelin satandart HD yüksek görüntü kalitesi inanılmaz üst seviyede renk kalibrasyon değerleri ile oldukça büyük bir satış rakamına ulaşacağı kesinleşti.
Screenshot_2
Screenshot_3

Sharp artık eski Japon efsanesi Tabu marka olmak çılgınlığını bıraktı ve Global Dünyadaki gerçek ticaretin içine girdi, Sharp 70 inc UHD Panellerinin satış fiyatı 2500 sterlin veya daha alt seviyede olması bekleniyor.
Screenshot_1

TCL Çin Dev teknoloji markası ise UHD panellerini 1000 dolardan satışa çıkardı.
Screenshot_4

Türkiyede bu paneller satılır mı? açıkcası en zor soruda bu, bu fiyatlara Türkiyede satılması imkansız demek kalıyor. 80 Milyonluk Ülkede 10 firmanın fiyatları geçerli, rekabet yok, belli markalar dışında ürün yelpazesi yok. Yerli firmalar dahi UHD panellerini 20 Bin liralardan açıklamışlar Vestel örneğindeki gibi.

Devlet destekli satış mağazaları açılmadıkçada ucuza panel almak Vatandaşlar için hayal gibi görünüyor, dilerim Devlet firmaların Tekelciliğine son verir ve gerçek fiyat rekabeti yaşanır.

Bu ucuzluk aslında süpriz değil, Oled panel üretimi çok daha kolay ve basit, şuanda Taywan, Endonezya, Wietnamda üretimleri yapılıyor ve tabiki Çinde, bu serilerden sonra Panel üretimi hangi noktalara gelir bilemeyiz, şu bir gerçek Oled paneller her evde enaz 3 tane olacaktır, Projektor görüntü teknolojisindeki inanılmaz gelişme, profosynel AVr sistemlerdeki uç noktadaki gelişmeler, ses sistemlerinde inanılmaz teknoloji, firmalar için para kazanamanın yollarınıda sonuna kadar aralamış oldu.

Andy Swezniak

Tarih: 13 01 2014
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

'Oled UHD 4K panel fiyatlarında şok düşüs,1000 dolara mağazalarda.' hakkında sorular, açıklamalar

  1. Hulusi Kayseri dedi ki:

    Ben taşınabilir hard disk alacağım yardımcı olurmusunuz. En az 5 yıl götürecek Kopyalama hızı usb 3.0 nasılsa öyle olsun ama malzeme olarak kaliteli ve kolay kolay bozulmasa iyi olur fiyatıda 200′ ü geçmesin. Çok teşekkürler

  2. andy1 dedi ki:

    Sayın Hulusi Kayseri,

    WD hdd serilerini tercih edebilirsiniz, USB özelliğini kullanmanız için veri aktarımındaki cihazlarında Usb3 desteğine sahip olması gerekir bilgisayarızda var ise daha hızlı veri aktraımı yapabilirsiniz.

    5 sene konusu için üreticinin kendisi dahi size böyle bir garantiyi sunması imkansızdır, cihazın kötü olmasından değil, kullanıcı hataları voltaj, düşürme, ısıya maruz bırakma gibi problemlere dikkat etmelsiniz.