Oğuz Han Aydın,Muhteşem Antika restorasyonu,ilk deneme muhteşem sonuç.

Uzun zamandır bu konuyu acmak için sabırsızlıkla bekledim. Eskiler derler ya, Bir adamda El Melakesi olsun ki üretebilsin, o kadar muhteşem bir söz, Oğuz Han Beyde gerçek kimliğine bürünmüş olarak karşımıza çıkıyor.

Oğuz Han Bey, bu işe ilk başlamak istediğinde satın aldığı Hanım efendinin anılarınıda yaşatmak istemişti, öyle bir restorasyon olsunki Bu Hanım Febdiyide her baktığımızda hatırlayalım cümlesini kurmuştu. Harika bir Kişiliğin her alanda Canlı Cansıza Saygısınıda Bizlere tattırdı. O Hanım Efnediyi hiç tanımadaım ama şuanda Masaya bakınca çok net olarak hissedebiliyorum, Hanım Efendi her zaman bu masanın en baş köşesinde kendisine gelen herkesi ağırlamaya devam edecek.

Oğuz Beyi tanımaktan yaptığı işi görmekten çok mutlu oldum, tarif edemem. Emeklerine ellerine sağlık.

Resimlerle konuşursak aslında Oğuz Han Beyin neye imza attığını şaşırıarak izleyeceksiniz!

l52yrg8bxxx

 

Böyle bir durumda Büfe sanıyorum, ilk defa başlamak isteyen birisi asla uğraşmayı istemez, hatta bu işten para kazananlar dahi böyle ahşaplara heleki Oğuz Han Bey gibi Titiz İnsanlara iş yapmamak için kacacak yer ararlar. Herkesinde hacrı değildir bu tür mobilayaları yeniden hayat vermek, inanın çok zor hem tamir hemde temizlik gerektiren mobilyalardır.

Tamirleride kazınmalarıda temizlenemleride bir Antika parça gibi kolay olmayacaktır, Antikayı bilirsiniz altından çıkacak ve tamirleri görebilirsiniz yani tamir aşamasında Size süpriz yapmayacak ahşaplardır. Bu tür Mobilyaları malesef kendilerine Usta diyen kişiler net cümle ile katlederler, yağ vururlar, tükürkle macun yaparlar, beyaz tutkalla tozla akıllarınca hasarlı yerleri macunlarlar ve Gerçek Ustaya bu iş geldiğinde İnsanı çılgına çevirir.

Oğuz Beyin restorasyonuna bu gözle bakarsanız ne kadar zor bir işe giriştiğini daha net anlarsınız.

Oğuz Han Beyin elinde bu Mobilya en hale geldi, onuda görünce Saygınızda daha artacak ve belkide içinizden ”Adamdaki cesarete bak” diyeceksiniz, bu işleri yapmak herkesin başaracağı onarımlar değildir.

qq (6)

qq (2)

qq (1)

qq (4)

xx

 

Harika temiz bir işçlik harika ve kaliteli gomalak çalışması ve Gelecek nesillere bırakılan gerçek hediye, Oğuz Han Beye yürekten teşekkür ediyorum Bizlere ve Gençlerimize Cocuklarımıza geleceği bıraktığı bu alın teri ve emek elbetteki Sanat için.

Oğuz Han Beyin, diğer Ustalığını ise sona sakladım, Harika bir İnsan gerçekten ve Harika bir Usta.

kvmj

u1wx

 

9ijpAynı dönem masası yine oldukça harap halde bir masa.

1sst 62ib

 

ze55

 

Harika bir temizlik kaliteli bir onarım, kendilerine Usta diyenler şimdi bakınca eminim utanıyorlardır, neden derseniz?

Söküm aşamasında Oğuz Han Bey gerçek Usta özeniyle Cam kullanmadan en doğal yolla temizliğini yaptı, haşaptaki detayları görüyorsunuz, bu işin hakkıda budur. Temizlik aşamasında hiç bir ahşapa Cam vurulmaz vuran Adamın eline vurun atın o camı deyin, çunki Cam ile kazımada bu netiyeyi asla almazsınız ve ahaca en büyük hasarı verirsiniz.

3nev

 

v7mm

 

Elimizdeki fotorlar malesef bu kadar, Oğuz Han Bey belki fotoraf eklerse, bu harika işçliği keyifle izlemeye devam ederiz.

Unutmayın, Oğuz Han Beyin bu yaptığı tamamen kendisine özel ilk çalışmadır, eğitim almamış çıraklık yapmamış ve ortaya çıkan sonucu takdirlerinize bırakıyorum.

Oğuz Han Bey, Ellerinize ve Güzel Ruhunuza sağlık.

Sevgi ve Saygılarımla

Gökhan Erol

 

Tarih: 11 03 2014
Üst kategori: Mobilya
Alt kategori:

'Oğuz Han Aydın,Muhteşem Antika restorasyonu,ilk deneme muhteşem sonuç.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. berrin-istanbul dedi ki:

  GÖKHAN BEY, OĞUZHAN BEY İN ÇALIŞMASI PEK ÇOK KİŞİYE ESİN VE MORAL OLACAKTIR. KENDİSİNİ TEKRAR KUTLARIM. ELLERİNE SAĞLIK. BU ARADA SİZİ DE KUTLAMAK İSTİYORUM ELBETTE. ÇOK İYİ BİR HOCASINIZ VE ÇOK GÜZEL YOL GÖSTERİYORSUNUZ.
  SAYGILARIMLA.

 2. Gokhan Erol dedi ki:

  Berrin Hanım, OguzHan Bey gerçekten örnek bir İnsan Eskiye Sevgisi kullananlara sevgisi ile birleşince ortaya inanılmaz güzel bir işçlilik çıkarmış. Bu işçliği yapmak için Sevgi ve Saygı gerekiyor diğer türlü inanın imkansızdır.

  Sizlerin yaptığı işlere bakanlar Sizinlerin yorumlarınızı okursa, bu eserleri yapanların Harika kişiliklerini görürler.

  Asıl Ben Size teşekkür ederim, Beni yalnız bırakamdığınız, yazılarınızla destek ve moral vermenizin hakkını ödemem imkansız.

  Sevgi ve Saygılarımla

  Gökhan Erol

 3. akın dedi ki:

  Hocam , benim yorumumu niye yayınlamadınız

 4. Gokhan Erol dedi ki:

  Akın Bey, Çok çzür diliyorum, sadece Sizin mesajınızı değil bir çok mesajıda sildiğimi sonradan gördüm.Sizin mesajınızı silemek Beni utandırır buna emin olun.

  Dün kardeşimle birazda tuaf olacak ama, o kadar zaman harcadığımı yazdığım cevapları her beraber sildim Kardeşimde, Sen artık iyice ihtiyarlardın bari, alakasız sorulara cevap yazma diye Dünden beri takılıyor.

  Tekrar çok özür diliyorum, Lütfen hakkınızı helal edin.

  Sevgi ve Saygılarımla

  Gökhan Erol

 5. akın dedi ki:

  İnsanlık hali, Gökhan üstadım =) Böyle ufak tefek dalgınlıklar her zaman olur. Bunlar yüzünden böyle güzel bi ortamda kimseye kırgınlık beslemek yakışmaz. Özellikle de sizin gibi büyük emek sahiplerine. Hakkım varsa tabii helal olsun.
  Sağlıcakla…

 6. Oguzhan dedi ki:

  Hocam,

  Bu bana ayırdığınız bölüm ve iltifatlarınız için çok teşekkür ederim. Aslında size ve bu siteyi takıp edenlere daha fazla resim ve bilgi yollacaktım ama geçen hafta bilgisayarım çöktü ve maalesef resimlerin çoğunu kaybettim.

  Son haberleştiğimizden bugüne büfe üzerinde çalışmaya devam ediyorum. Büfenin üst gomalağı bitti size resmini yolladım. Ayrıca orta kapakların temizliği ve dolgu gomalağını yaptım ama orta kapaklarda benim için ilk olan bir şey denemdim. Size orta kapağın eski halinin resmini yolladım. Orta kapak üzerinde bulunan oymaların bazı kısımları zamanla kırılmış ve eksikti. Söz konusu resimde kırmızı ile işaretlediğim oyma parçası ise daha sonrada yapılmış ancak diğer kapağın oyma şeklinden çok farklı. Dolayısıyla bu kısmı çıkarıp yerine yenisini ez azından orjinaline daha yakın bir şey yapmam gerekiyordu.

  Bu konuda yine sizin tavsiyelerinizi izleyerek dremel ve gerekli uçlarını temin ederek ve cesaretle bu işe giriştim. Ağaç olarak modelcilikten bildiğim ve evde bulunan Balsa ağacını kullandım. Bu kısmı yine diğer oymalı kısımlar gibi eskitme varak yapacağımdan balsa nın açık rengini dert etmedim bilakis yumusak bir ağaç olduğundan kolayca şekil aldı. Kapağın yeni halininde resimlerini yolladım.

  Saygılarımla,

  Oguzhan

 7. Gokhan Erol dedi ki:

  Oğuz Han Bey, Resimlerinizi halen elime gecmedi. Bilgisayarınız için geçmiş olsun.

  Yaptığınız iş gerçekten harika, bu kadar temiz ve özenli işçlik yapmak çok zordur gerçek ustaların sabrı ve özverisinin temelidir. Çıkardıkları işlerse gören herkesi kendisine hayran bırakır.

  Resimleri göremediğim içinde üzüldüm inanın yaptığınız oyma işlerini görmek isterdim. Sanıyorum Türkiye gerçek bir Usta kazanıyor, Allah yüreğinize güc versin.

  Resimleri zahmet olmassa görmek istediğimi tekrar belirmek isterim.

  Kolay Gelsin

  Sevgi ve Saygılarımla

  Gökhan Erol

 8. Oğuzhan dedi ki:

  Hocam, resimleri tekrar yolladım.. Selamlar.

 9. Gokhan Erol dedi ki:

  Oğuz Han bey, Resimleri yeni görebildim özür diliyorum.  Çalışmalarınız Benim diyen Ustalara parmak ısırtacak kadar harika, özellikle sorunlu oyma olan deseni tekrar orjinali ile bire bir halde restore etmeniz tek kelime ile harika.

  Çalışmalarınızı izleyen Arkadaşlarda emnim yaptığınız işi şaşkınlıkla izliyorlardır.

  Emeklerinize sağlık, vakit ayırıp resimlerle paylaştığınız içinde çok teşekkür ediyorum.

  Kolay gelsin.

  Sevgi ve Saygılarımla

  Gökhan Erol

 10. Oğuzhan dedi ki:

  Merhaba Hocam, sayenizde bunları öğrendik ve allahın izni ile yapabiliyoruz. Bu arada konsol da sadece üst kısımda biraz daha oymaları eskitme yapmam gerekiyor onun dışında bir işi kalmadı, bitti sayılır hatta evimizin salonunda yerini aldı. Size son halinin resimlerini yolladım.

  Saygılarımla,
  Oguzhan