Motor ve Arac Egzos denetimsizliği,Tarihi binaları yıpratıyor.İnsan Ölümlerine sebeb ilgisizlik.

Bu konuyu açmıştım fakat umursamazlık artık her yerde var, Tarihi binaymış, Sanat eserleriymiş, Osmanlı miraslarıymış kimsenin umurunda değil.

Aklına gelen kendiniz bilmez cahil Kişilik kompleksini bu korkunc gürültü çıkaran egozlar ile tatmin ediyor, bu Cahillerin umursamazlığına çok üzücüdür Trafik Polisleri sadece bakıyorlar oysaki bu Trafik Cahilleri yarın Cocuklarının Ölümüne Ailelerinden birinin ölümüne sebeb verene kadar bu Trafik denetcileri her halde umursamazlığa devam edecekler.

Amerika, İsvicrede ve bir çok Dünya Ülkesinde, Tarihi binaların oldukları semtlerde bu Motor ve egzos teröristlerine göz yummazlar ki bu tür kişilerde asla o bölgelerde saçmalıklar yapmaya cesaret edemezler, alt limit ceza 7.000 Eurodan başlar ve yükselir bu kişilere taviz verilmez.

Türkiyede ise tam tersi, inanılmaz ses desibeli çıkaran bu araclar belki İnsanlara anlık rahatsız verebilir, Tarihi ve eski binlara ise korkunc bir zararı her geçişlerinde vermeye devam ederler, bu ses desibelleri dış sıvaların ana binadan kopmalarına sebeb olur, ses titreşimleri eski sıvaların çözülmesinde baş faktörü oynarlar.

Gazetelerde okursunuz, binadan taş düştü yada sıva koptu ve Türkiye Klasiği ALLAH KORUDU, hayır bu şanstır, iddia ediyorum kuru havalarında etkisi ile herkes kaldırımlardan yürürken mutlaka dikkatli olsunlar, Ölümleri sadece saliselik bir tesadüften ibarettir.

Tarafik denetcileri her halde Allah korusun ama Ailelerinden birisine zarar gelene kadar bu umursamazlığa devam edecekler, aslında Yönetim amirleri bu konuda Trafik Polislerine en net uyarıları vermelidir, Arac ve Motor egsozları men edilmelidir. Avrupada şehir içinde bu zaten yasaktır kimsede cesaret edipte Türkiyedeki bir Cahilliği yapma cüretinde bulunamaz cezalar dediğim gibi 7.000 Eurodan başlar ve motorlarınada el konulur taaki yasal trafik kurallarını uygulayana dek.

Bu yazım dilerim, bir yerlere ulaşır kulak arakası edenler ise Tarihi binaları bu umursamaz gürültü teröristlerine kurban edeceklerdir.

Bugun Anne ve Kucuk kızı ölmediyse inanın 1 adımlık tesadüf ile hayattalar, Motorlu ses teöristi geçtikten sonra kopan ortalama 10 kiloluk taş Anne ve Kızının 1 adım arkasına düştü, esnafın vitrini ise sanıyorum 500 liralık bir masrafla yeniden yapılır. Polis geldi ve inanın komiktir binanın resmini çekiyor. Eve çağırdım durumu acıkladım, haklısınız dedi aradan 10 dakika gecemeden motorlu ses teröristi yanından geçti, umursamadı bile.

Umursaması için her halde Kendi Ailesi ve Kızı olması gerekiyordu.
x

Bu Araba ve Motorsiklet gürültü teröristlerine, Devlet gerekirse trafik şube birimlerine acil uyaraıyı yapmalıdır. Tekrar ediyorum Masum İnsanların ölümlerine sebeb olacaklar, Tarihi binaları ise zaten umursayan yok en azından İnsan hayatına saygı duyulsun.

Saygılarımla

Gökhan Erol

Tarih: 10 02 2014
Üst kategori: Antika Restorasyon, Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

'Motor ve Arac Egzos denetimsizliği,Tarihi binaları yıpratıyor.İnsan Ölümlerine sebeb ilgisizlik.' hakkında sorular, açıklamalar

 1. arasıra dedi ki:

  Bundan kaç ay önce maille şikeyette bulundum patlak egzozlu araçlar için Emniyete. Ama dönüş yapan olmadı. Özellikle de son yıllarda bunların sayısında artış var.

 2. Gokhan Erol dedi ki:

  Sayın arasıra, Şikayetlerin ciddiye alınması için İnsanların ölmesi gerekiyor, Türkiyede tek kural bu diğer türlü şikayetlerin hiç bir manası yok.

  Size bir gerçeği yazarsam İnsanlar durumun ciddiyetinide anlarlar. Eski binaların temelindeki minerellar veya doğal destekler bellidir bunların en başında kum gelir, yani Camın ana kaynağı kumdur.

  Sürat motorları abartılı egzoslar ve ses desibellerini eğer gerçek bir labartuvarda test edilirse durumun vehameti ve önemini İnsanlar görecektir. Bugün yüksek ses desibeli cam moleküllerini parçalamsı en bilinin kimyasal bir sürecin bozulmasıdır, sokaklarda gezen başıboş kompleksi İnsanlar aslında her gün binalar üzerinde Deprem etkisi yaratıyorlar.

  Binalar ciddi şekilde yıpranıyor, bugün 100 binanın sıvalarını test yapalım %70 sıvaların ana betndan ayrıldığını görürsünüz, ses deperemlerinde bu sıvalar devamlı ayrılmaya başlar, bu yazımı not alırsanız 10 sene içinde sokaklarda kazaları gördüğünüzde şaşırmassınız, İnsanların üzerine sıvalar ve balkon öıkmaları düşümeye başladığında, Ölüm vakası olduğunda birileri konuşmaya başlar, birilerine suclamar devam eder. bina sahipleri daire sahipleri suçlanır.

  Sokaklardaki Ses terörsitleri ise yine elini kolunu sallayarak, gezmeye ve abartılı kişilik komplekslerini yansıtıkları gürültü bombalarıyla tur atmaya devam edecekler.

  Dikkat ederseniz Aklı başında be Bilgili İnsanların arablarında bu sacmalıkların hiç birsi yoktur. Trafik memurları ne iş yapar bilemem, her halde çok meşgüller, önlerinden gecen bu kişileri görmemeleri ise diğer başka tuaflık.

  Sevgi ve Saygılarımla

  Gökhan Erol

 3. basri istanbul dedi ki:

  merhabalar gokhan ustadim.
  avrupali bilimadamlari olabildigince daha sessiz arac nasil uretiriz diye calisirken…
  bizim halk arasinda kıro,denyo,hanzo diye tabir ettigimiz insan diyemiyorum iki ayakli mahlukatlar meshur sahinler doganlar ile balikci kayigi pat pat pat araba suruyorlar.anlamadigim olay ise su bu nasil bir egzost fantezisi.bu nasil bir tatminkarlik.bence dertleri tamemen dikkat cekmek. 3-4 binliralik arabalara binipte pat pat neyin dikkatini cekiyorlar.kimse yanlis anlamasin brnde o 4 binlik araba bile yok.asagilama icin belirtmedim. ama trafikte bir spor araba gorursunuz milyon euro adam gayet cool freestayle takiliyor.
  ve birseye daha dikkat ettim.bu pat pat diye gezen kesim genellikle hafta sonlari cikiyor.bunun sebebide ya babalarinin ya akrabalarinin arabasi olmasi olabilir.İSİN OZÜ CEVREYE KUFREDER GİBİ SAYGİSİZLİK YAPİYORLAR…EEEE BİZDE ARKALARİNDAN FENA KAPTİRİYORUZ HAKEDİYORLAR CUNKU…

 4. Gokhan Erol dedi ki:

  Basri Bey, İnanın bazen İnsan kendi kendine soruyor, bunlar nasıl kişiliktir diye. Trafik Polsiler tuaftır Masum İnsanları ve Ekmek parası peşinde koşan Taksicilere ceza kesiyor. Bu Kompleksi kişiler ise Trafik Polsilerinin gözünün önünde yapıyorlar bunu.

  Binaların hasar görmesi asla abartıyorum sanmayım Restoratörlük mesleğimdir bunu zamanında testte yaptık, bu araçlar gerçek şekilde binalarda mini deprem etkisi yaratıyorlar. Ve gün bu hasar çoğalıyor, bu yaz sanıyorum fazlası ile yaralanma veya Allah korusun ama haberi okursunuz binalardan düşen taş veya sıvalar yüzünden. Çırağan sarayı dolmabahce sarayları önünde acıkcası bu araclar deprem bombası denecek bir titreşim yapıyorlar, Dünaynın en merkezi yeri ve gürültü serbest.

  Bu Kişiler küfür yedikerlinide biliyorlar, hatta birisine söyledim çunki Adam suratına karşı iğrenç bir küfür etti, tüm sokak duydu ve duramadı. Tanıyorumdu Cocuğu Oğlum dedim değermi, bak Adam ne Anneni bırakı ne Kardeşini gıkını çıkaramdın kactın. Abi duymadım diyor, Adam buna doğru geldiğini görünce nasıl kacıyor görmelisiniz. Biliyor başına geleceği ve o küfürleri bile bile hazmediyorlar.

  Tek hatalı var Trafik Polisleri ve Gezici Polisler, umursamazlıkları artık ayıp cümlesinin ötesinde.Motorların hiç birinde plaka yok, o süratle birine vursalar Allah korusun mutlaka ölür ve ceza dahi almazlar çunki plakaları görünmüyor.

  Ne diyelim, Zengin ve Arkası sağlam birinin Ailesi yaralanmadıkca bu trafik teröristleri Halkı bezdirmeye devam edecekler.

  Sevgi ve Saygılarımla

  Gökhan Erol

 5. levent-ordu dedi ki:

  erol ustam tarihi binaların taş kısımlarını tazzikli kumla temizleyen iç kısımlarındaki boyamaları yanıcı ve parlayıcı maddelerle boyayan,bu binalara acemice elektrik döşeyip ısınmaya neden olup binaların yanmasına neden olan anlayıştan daha ne bekliyordunuz.bu binalar gene iyi dayandı halada inatla mücadele ediyorlar
  yunanistan özel deterjanla yıkıanıyor bu eserler millet malı dünya miresı gelecek nesillere emanettir diye
  sevgiler

 6. Gokhan Erol dedi ki:

  Levent Bey, Dahada ileri gidebiliriz bu binlar sadece Türkiyenin değil Dünya mirası ve Uluslarası kanunlarlada tamamı kayıt altına alnındılar.

  Kumla temizleme işi başlı başına cahillik, kim yapıyorsa aslında suç işliyorlar bu durum belgelerle şikayet edilse Avrupada bu konuda davada acabilir. Bina içlerindeki restorasyonlara fazla birşey deiyemiyorum, hangi birisini yazabilirizki, Adam binayı alıyor aklına geleni yapıyor duvar yıkıyor, orjinal ahşapları kırıyor atıyor, denetimsizlik normal kurallar haline gelmiş.

  Yunanistan, Almanya, Hollanda Belçika ve diğerlerinin tamaımında çok net kanunlar var, Binayı satan alan şahıs bina orjinalindeki çiviyi dahi sökemez, sebebi Devlet kayıtlarda belgelidirler.

  Türkiyede ise bir takım kişiler altında motoru ses desibeli inanılmazın ötesinde hasar verecek titreşim yayan araçlar sokaklarda denetimsiz geziyorlar, en acı olansa bu kişiler Trafik Polislerinin yani Devletin önünde bunu yapıyorlar.

  Tutacak tarafı kalmamış artık.

  Sevgi ve Saygılarımla

  Gökhan Erol

 7. berrin-istanbul dedi ki:

  GÖKHAN BEY MERHABA,
  ACABA BİR PROBLEM Mİ VAR, DİĞER YAZILARA ULAŞAMIYORUM.. SİZE MAİL ATTIM AMA UMARIM GEÇİCİ BİR SORUNDUR.
  SAYGILARIMLA.

 8. Gokhan Erol dedi ki:

  Berrin Hanım, Site normal haline döndü, hep Size anlatıyorum ya Bazen hastalığın verdiği duygusal kırgınlıklarla küsebiliyorum, çok kötü bir huy farkındayım ve Özür diliyorum. Malesef İnsan kendini sanki ıp ıssız bir yerde hissedebiliyor ve bir anda hiç birşeyin manasının olmadığını düşünebiliyor. Bu sebeble bu tür kaba ve kırıcı bir düşünceye bürünebiliyorum. Tekrar çok Özür dilerim.

  Sevgi ve Saygılarımla

  Gökhan Erol