Lustral, Panik atak tedavisinde etkisi,Detaylar ve tercübeler

Panik atak Hastalığını inanılmaz şekilde yaşayanlardandım.Kalp kası Hastalığım sonrasında yetersiz kalp kaslarım ve yaşanan kabus dolu tecrübe sonrası ki 2 defa resmi ölmem söz konusudur, Kalp krizi sonucu ve devamında ortaya çıkan panik atak rahatsızlığım.

Kalp kası hastalığım ve buna bağlı diğer hastalıklarım örnek akciğer loblarımın %100 kapalı olması yani nefes darlığı, neyse konuyu fazla uzatmak istemiyorum.Bana verilen ilaçtan bahsetmek istiyorum.

Yüksek dozda sakinleştiriciler hastalıklarım sebebiyle bana yazılamıyor sebebi ise her hangi krizin farkına varamama gibi riskleri olacağı için, daha hafif ama etkili olacak farklı ilaçlar verildi.İsimlerini yazmıyorum sebebi bana iyi gelen size kötü sonuçlara yol açabilir.

Doktorum en son Lustral anti depresan yazdı 1 sene önce, en başlarda etkili olan ama son dönemlerde yaşadığım riskleri paylaşmak istedim.Kullananlar varsa bence Doktorunuza yeniden danışın.

İlk dönemler etksinden memnundum fakat son zamanlarda aldığımda, yan etkileri fazlası ile rahatsız edici olmaya başladı, örnek dişlerimi istek dışı kenetlemem, bunu önce pek fark edememiştim sonrasında takip ettiğimde ilaçı aldıktan 3-4 saat sonra bu tuaf dişlerimi sıkmamdan kaynaklı rahatsızlık ciddi olarak canımı sıkmaya başlamıştı, yinede devam ettim.Bu seferde çene altı kaslarımda gerilme başladı iş öyle hale geldiki artık ilacı içtikten sonra, etkisi nerdeyse 24 saat devam eden gerilmeye bağlı stres yaşamaya başladım.

Şuanda ise kullanmıyorum. Tamamen bırakmışta değilim sebebi ise benim gibi ağır ve riskli hastalığı olanlara malesef verilmesi riskli yüksek dozda anti depresan ilaçları yazamıyorlar.

Lustral kullanan Arkadaşlara tavsiyemse bu can sıkıcı etkiler başlamadan önce Doktorunuzla görüşün.Yaşadığım yan etkilerinden fazlası ile rahatsız oldum, sizleride uyarmak isterim.

Panik ataksız hayat diliyorum.

Gökhan Malkoçx

Tarih: 22 03 2013
Üst kategori: Sağlık-İlaç-Öneriler
Alt kategori:

'Lustral, Panik atak tedavisinde etkisi,Detaylar ve tercübeler' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Ender AKSÜT-GİRESUN dedi ki:

  Çok geçmis olsun, Allah c.c şifa versin inşAllah…

 2. Rıza - Ankara dedi ki:

  Allah yardımcın olsun Gökhan kardeşim. Allah’tan ümit kesilmez. Biliyorum, her şey hatta dünya sana karşıymış gibidir ama az çok tahmin ettiğim gibi insanlık namına herkesi ilgilendiren konular fazlasıyla senin canını sıkıyordur. Çok dert edersen de en çabuk incinecek, hasar görecek olan sen ve benim gibi olan insanlardır. Ben de o kadar kızardım ki, şimdi sinirlerim yıprandı ve kullandığım envayi çeşit hastalık ilacının yanında yüksek dozda kullanmam gereken antidepresan ilaçlarımı da kullanmak istemez hale geldim. Çünkü kızmak rahatlamamı sağlıyormuş esasen.

 3. andy1 dedi ki:

  Amin Cümlemize ALLAH c.c sağlıklı ömür ve şifalar versin.

 4. andy1 dedi ki:

  Gökhan Malkoç olarak belirtmem gerekiyordu özür diliyorum sizden,kusura bakmayın Lütfen.

  Açıkcası ben malesef kızamıyorum, kalp %70 ölü olduğu için biraz tepki versem yoğun bakıma kaldırılıyor, genelde eskiden forumlarda çok yazardım artık yazmıyorum, inanılmaz kötü ve acımasız kişiliklerle dolu iğrenç siteler haline geldiler.
  Türkiyede size net birşey içimde olanı söylemek isterim, malesef İnsanlarımız artık duyarsızlaşmış.Anti deprasan ilaçlarını Doktor bana riskli diye yazmıyor bu seferde çevremdeki risklere karşı savunmasız kalıyorum.

  Lustralı yazma sebebim görüdğüm yan etkileri için, çok enteresan sıkıntılar yaşadım, uykusuzluk en baştaki problem ilaç alınca uyumam zorlaşıyor, sakinleşiyorum fakat bu seferde uykusuzluğun verdiği stres başlıyor.Tekrar hastaneye gideceğim bu sebeble bakalım ne önerecekler, son gittiğimdeki Doktorada güvenemedim, geneceik bir Adam belli stajer Doktor, aklınca ayrdımcı olmaya çalışıyor ama Hastalıklarım sayesinde Doktoarada söyledim daha tecrübeliyim.Hastalık geçmişime bakmadan aklınca sorularla fikir edinip ilaç yaazmaya kalkıyor.Olmassa bütcem el verirse Uzman Doktordan ilaç tavsiyesi alacağım.

  İlginize çok teşekkür ediyorum.ALLAH sizede şifalar ve sağlıklı ömür versin İnşaAllah.

  Saygılar Gökhan Malkoç

 5. Alphan, İstanbul dedi ki:

  Sn andy1, bilgilendirici yazılarınızı bir süredir takip ediyorum ve inanın çok aydınlatıcı buluyorum.
  Gökhan Bey, size de acil şifalar diliyorum, umarım sağlıklı günlerinize en kısa zamanda dönersiniz.
  Siteniz ve arkadaşlığınız çok güzel, ben sadece teşekkür etmek istedim bu kısa mesaj ile.
  Hoşçakalın..

 6. andy1 dedi ki:

  Desteğiniz için çok Teşekkür ediyorum.

  Panik atakla her gün kabus yaşayan ama tedaviden kaçan Arkadaşlaımıza ise, Panik Atakla yaşamayı öğrenelim, Panaik Atak kaçanları kovalıyor, yüzleşenlerden is uzaklaşıyor.

  Tekrar Destekleriniz için çok teşekkür ederim.

  Saygılarımla

 7. Gamze-Kıbrıs dedi ki:

  Ben bu ilacı Ocak ayından beti kullanıyorum. Yaşadığım bazı ağır olaylardan sonra kendimde tükenmiştik hissettim büyük bir çöküş geçmişteki acılara o dönemler dayanıklıydım dimdik bir şekilden en zor durumlar Allah’ın yardımıyla atlatmıştım.
  İki yıl aradan sonra sanki o olayların içindeymişsin gibi ağlama krizlerine girdim yeri mekanı yoktu bu ağlama krizlerimin,sonra doktora gittim bana lustral ilacını önerd. İlk zamanlar beni rahatlatan daha sonra boğazımda boğulma hissi yaşamaya başladım hele bir gece başımı yastığa koyup uyuyanaz oldum adeta Azrail’in görülmez eli beni boğuyordu.
  Kulak burun boğaza gittim troit bezlerinde bir sorun mu var diye hiçbir şey çıkmadı, sanki ben yalancı duruma düşmüş gibi hissettim.
  Boğazımda sorun yok ise beni boğan neydi! Doktorum psikiyatri doktoruma gönderdi ona anlattım ilacımı içmeme devam etmemi söyledi şimdi ise, hafızam çok kuvvetlidir, benim üç yaşımı dahi net hatırlarım duyduğumu gördüğümü okuduğumu asla unutmam. Fakat çantamı marketten alışveriş yaptığım sepetim içinde oto Park’ta unuttum herşeyim içindeydi pasaport kimlik yüklüce para ve telefonlarım resimler anahtarlar “Allah milyon kere trilyon kere razı olsun çantamı iki kişi bulup market güvenliğine bırakmış yüzlerini görmedim onların ama her daim dua ediyorum o iki kişiden. Daha sonra oğlumu okuldan almayı unuttum ben ünide okuyorum sınava girmeyi unuttum, doktoruma gidip böyle bir durum yaşıyorum demeye gitmeyi unuttum, inanın bu yazdıklarım doğru. Bu Pazartesi doktorumdan randevu aldım bu durumu anlatmak için vede eşime çocuklarım sakın bana bunu unutturmayın diye de tembih ediyorum.
  Bu ilaçla tanıştıktan sonraki durumum bu tek artı yanı hiç ağlamıyorum artık müzik dinleyebiliyorum:) Allahım hiç kimseye acı keder vermesin Kıbrıs’tan sevgilerimle.

 8. andy1 dedi ki:

  Aynı şeyleri halen yaşayıyorum, tek farkla Troid hastalığım en kötü avantajım.

  Unutkanlık size tamamen katılıyorum an geliyor ismimi sorgulayabiliyorum, unutkanlık desem değil çunki sizin gibi herşey net detayları ile hatırlayan biriyim, sadece anlık yaşıyorum. Lustral bilemiyorum buna etkenmi boğaz sıkılması dahi aynı belirtileri yaşadım. Uyku abartsız öyle hale gelmiştimki nerdeyse bayılıp uyuyordum yani 24 saaten fazla uykusuzluk problemi inanılmaz baskı yapıyordu, yatmak istiyordum boğulur gibi nefes alamıyorum ve kalkıyorum herşey kafamı yastığa koyunca başlıyor.

  Lustral bir yere kadar faydalı sonrasında hiç bir etkisi olmuyor, vucud alışıyor ve emin değilim fataky aynı belirtileri yaşadığımıza göre yan etkisi olabilirmi diyede düşünüyorum. Hastanede Diazem, Prozac, Xzanx gibi ilaçlar verdiler fakat kalp kası hastası olduğum içinde bu ilaçlar beni asıl hastalığıma karşı savunmasız hale getirdiği için bu ilaçlarıda kestiler.

  Panaik Atak bilmeyenler için malesef fazla hafife alınan bir hastalık oysaki yaşayan için tam bir kabus ve tanıdıklarım arasında en az 2-3 defa intiharı deneyenler ile tanıştım hatta kendini balkondan atanla tanıştım. Direksiyon başında uyuyanla tanıştım. İnanılmaz belirtileri gördükçede İnsan iyice çıkmaza girebiliyor.

  Sağlıklı olmanıza çok sevindim İnşaALLAH her zaman sağlıkla yaşarsınız.

  Saygılarımla

 9. Gamze-Kıbrıs dedi ki:

  Andy1 sizi tanımıyorum ama Allahım size acil şifa nasip etsin denek oluyorki bu ilacın bu gibi olumsuz etkileri var. Ben eşimi altı ay görmedim eşim Londra’dan altı ay sonra geldi öyle özlemişim hasretle yollarını gözledim sırf borçlarımız bir an önce bitsin diye bu kadar uzun ayrı kalmıştık ancak ben eşimin geldiği ilk gece onu havaalanından alıp eve geldikten donra ama bu arada gecenin üçüydü sanırım ve ben söylemesi ayıp yataga girer girmez aniden uyudum. Eşim şoke olmuş ben yanlış adrese mi geldim acaba demiş, eşini özleyen yolunu hasretle gözleyen nasıl uyur diyip o sinirle hava alanına geri dönmüş sabah uyandığımda baktım eşim yatakta yok alt kata indim belki bana kızıp koltukta uyumuştur, ama orada da yok valiz duruyor bahçeye baktım yine yok arabada yerinde yok “ekmek almaya gitmiştir diye düşündüm elime telefonu bir aldım başımdan kaynar sular döküldü:) “bana kızıp gitmiş” ilacın etkisiyle uyuyup kalmışım dedimde geri gelmesini ikna ettim ama eşime gerçekten o an ilk defa kırıldım niye gitti iyi günümde yanımda kötü günümde sırtını dönüp gidecek miydi diye yüreğimde kırık bir iz kaldı ama eşimi hala çok seviyorum Allahım hiçbirimizi hasta etmesin eşimize dahi muhtaç etmesin bazen bende aniden uyuyorum bakalım bu olumsuz durumlara rağmen doktorum ilacıma devam etmemi söyleyecek mi ! Allah’tan herkese acil şifalar diliyorum selametler kalın.

 10. andy1 dedi ki:

  Gamze Hanım, Sizede çok geçmiş olsun Allah şifalar versin İnşaAllah.
  Bu hastalık tuaf sanki içinizde ikinci bir kişilik var. Bana bazen öfke geliyor herşeye kızıyorum fakat çevreme yansıttığım rahatsızlık değil.İçimde yaşadığım tuaflık diyorum, uyku evet İlaçlar bir anda uyutabiliyor, bende panik atak sonrası inanılmaz yorgunluk oluyor hani derler ya ” sanki taş taşımışım” gibi Hasateneden eve geliyorum ve kafamı yastığa koymam yeterli sonrasında ya sabah yada akşam uyanıyorum.

  Eşinize kızmayın, Kardeşim var ama bu Hastalık çevremizdekileride fazlası ile yoruyor, Doktorların sanal atak cümlesi onlar için bu hastalığı basit görmelerini sağlıyor ve diyorlarki herşey senin elinde yapabilirsin, oysaki elimizde olan birşey yok kriz anında inanın ben hareket edemiyorum sanki kısmı felc yaşıyorum, yada inanılmaz bir üşüme ile kaskatı kesiliyorum, titremekten konuşamıyorum bile, Beynimiz bizle inanılmaz bir kabusu yaşatıyor, yanımızdakilerse bunu malesef anlayamıyor.

  Haklısınız Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin, Eş veya Kardeş olması hiç önemli değil sonuçta bu Hastalık bizim ve kendimiz yüzleşmek zorundayız.

  Tüm Hastalara Allahtan sağlıklar diyorum.

 11. Kemal dedi ki:

  MErhaba,arkadaslar bende bir panik atak hastasimiyim bilmiyorum henuz bunun cevabini veremiyorum fakat hepinize gecmis olsun diliyorum oncelikle,.Benim hikayem bu kış basladi, nefes darligi nedeniyle gogus hastalikalri kbb derken kullanmadik anti-histamik burun spreyi v.b kalmadi en son deri prick testimde de bisey cikmayinca doktor : senin sorunun psikolojik dedi.

  Bu konuda benzer durum ile karsilasmis ve tecrube edinmis olan varsa yardimci olursa sevinirim.Psikolojik nefes darligi yasayan ve yedavi olan veya hangi ilaci kullandini belirtebilecek olan varsa cok sevinirim, hayatim alt ust oldu. sanki diyaframim islevini yerine getirmiyorum nefes almaya calisina kitlenip kaliyorum. esneyetek agizdan nefes almaya calsiyorum.

  Tskler.

 12. andy1 dedi ki:

  Panaik atak klasik saldırısını yaşıyorsunuz, size bu konuda tecrübelerimi aktarmak isterim eminim bu sizi rahatlatacaktır.

  En başlarda nefes darlığı durduk yerde içime nefes çekememe ve sonrasında öyle hale geldimki panik atak beni yakaladığında konuşamıtyordum bile hatta yerimden kıprdayamıyordum ve nefes almak için açıkcası çırpınıyordum dememliyim, sonrasında ambulans hastane bu olay o kadar sık yaşamaya başladımki nerdeyse Hasatne bahçesinde bekler oldum, çunki o zamanlar bu sorunu çözemiyordum, hastane yapılan iğneler oksijenler ile ayda nerdeyse 15 gün hastanelerdeydim.

  Siz birazda şanslısınız çunki bende panik atak harici birde kalp kası hastasıyım yani %70 ölü kalple yaşıyorum ve Akicğerlerimde %100 loblar kapalı hatta şuan hastaneye yatılmam gerektiğine dairde hastane raporum var.

  Panaik atak geldiğinde neden benden şanslısınız biliyormusunuz? Çunki benim panik atak krizlerimi Doktorlar anlayamadılar hasarlı bir kalp ve sorunlu bir akciğer ve devamlı yoğun bakımlarda geçen 8 sene elbetteki bir süre sonra bunun sebebini buldular Troid hastasıydım ve panik atağımın baş Düşmanı ve yaratıcısı troid ile inanılmaz kabusları yaşadım.

  Panik atak krizlerinde sadece nefes almama psikolojisi ilede kamlıyordum, durduk yerde tüm vucudumu kaplayan anlık inanılmaz bir atel basması ve ardından korkunç bir üşüme, panik atak krizlerindeki üşüme sorunumu size anlatamam ellerime dahi hakim olamıyordum, konuşamıyordum, hem üşüme ile baş etmeye hemde nefes alamaya çalışıyordum.

  Size bunu net olarak yazabilirim asla ve asla sizi öldürmeyecektir emin olun çunki bunu beyin yapıyor yaşadığınız herşey sanal, hastaneye gittiğinizde en ufak belirti dahi bulamayacaklar sadece çarpıntı olarak tesbit edebilirler ki oda her İnsanın yaşadığı birşey yani korkulacak birşey değil.

  Kriz anı geldiğinde yanınızda olan her kimse söyleyin sizinle konuşsun, bunun asla bir kriz olmadığı ve geçeceğini söylesin sizi sakinleştirsin çunki en fazla bu sürec 30 dakikayı geçmez sonrasında rahatlarsınız, ben halen ara ara yaşıyorum şimdi kriz gheldiğini anlayınca ayağa kalkıyorum dışarı bakıyorum, beni kandırmaya çalışan nefes darlığıma artık içimden son raddesini yap diyorum tuaftır ama o anlarda birden geçiyor, çunki nefes almamayı kabul ediyorum ve tamamen nefesimi dinliyorum sonrasında kayboluyor.

  Sokağa dahi çıkamıyordum çıksam bile inanın Eczanelerin mesafesini dahi hesaba katıyordum hep kafamda birley olursa eczaneye giderim diyordum kısaca sokağa çıkmak bile kabusum olmuştu, zamanla alışıyor İnsan.

  Anlattığınız herşey inanın çok ama çok normal bir sürec, kendinizi rahat bırakın dediğim gibi yanınızdakileri uyarın kriz geldiğinde size rahat ve moral verici olsunlar çunki bu krizlerin en limiti 30 dakikadır fakat kriz sonrası sürec İnsanı feci şekilde yoruyor.

  Lustral alın tabiki önce Hastaneye gidip kontrollerinizi yaptırın, onlarda size benim anlattıklarıma benzer şeyler söyleyeceklerdir.

 13. Kemal dedi ki:

  andy1 Merhaba,
  Bende herhangi bir ani gelen nobet esklinde bir durum yokki, yani sabah uyandigimda yatakdayken gunun 24 saati hergun nefesim daralmis durumda sanki ust gogus kasim kitlenmis gibi , bunun tedavisi yokm artik yarim nefes alarak yasiyorum. arada bir tam nefes aliyorum Allahim sukurler olsun diyorum. Hep yarim nefes aliyorum. Benim fark ettigim herhangi bir panik atak psikolojik sorunum yok. yani gunluk hayatta gayet mutlu ustelik cok dikkat gerektiren bir iste calsiyorum. konsantrasyonumda iyi durumda. ayrica spor yapiyordum 1.5 ay kadar oncesine, nefesim daraldigi icin biraktim nefesim acilsa yuksek tempoda cok agir kilolarin altina girebiliyorum.Sizin soylediginiz sekilde bana hic bir kriz gelmiyor hayatim 1-2 yil once nasilsa simdi ayni tek fark nefesimi yarim aliyor olmam bazen bir iki hafta veya bir ay sonra duzeliyor, bir sabah uyandigimda bir bakmisim ust gogsumun oldugu yere yine kilit vurmuslar, Sanki kaslar kitlenmis nefes alirken daha fazl acilmasi gerekirken acilmiyor gibi nefesimi acabilecek bir ilac ne olabiblir bilmiyorum ki.

 14. andy1 dedi ki:

  Panaik atak konusuna yazdığınız için bu şekilde cevap verdim. Doğrusu iyi bir hastaneden cheak-up yaptırın bizim gibi panik atak hastalarında sorunlar nerdeyse aynıdır.