LG 42LM670 Test-detay sonuçlar

LG son zamanlardaki panel satnadartlığını kasa haricinde devam ettiriyor, fiyat olarak cazip kasa olarakta bir hayli şık LM670 sizler için yorumlamaya çalışacağım.

LM670  ilk göze çarpan özelliği kasa ve ayak görüntüsü ile oldukça dekoratif ve zengin detaylara sahip, 1 cmlik kenar ince çerçevesi ve oldukça ince kalınlığı elbetteki özellikle şıklığa önem verenler için yani salonlarınız için farklı bir zenginlik sunacaktır.

Elbetteki beni ilgilendiren kasadan çok resim gösterme başarısı olduğundan detaylara girmek istiyorum, ilk göze batan özelliği LG ekran ayarları yani menüler, ilk kez kullananlar için biraz zor olacaktır zamanla alışacağınız kesin fakat menülerde geçiş karışık görünmesine rağmen oldukça işlevsel ve kolay.

Lg sihirli kumadası ise bir hayli işlevsel menülerde istediğiniz gibi keyifle gezinebilirsiniz, medya içeriği ise gerçekten etkileyici tabiki internet erişimide geçen seneki modellerine göre daha üst seviyede, kullananlar bilir geçen sene medya içeriği için pcnizin açık olması gerekirdi yeni serilerde ise buna gerek yok, yani dlna yada diğer iphone vs bağlantı yapabiliyorsunuz dahili wi-fi olmasıda kablo internet bağlantısına gerek olmuyor ve başarılı..

Tabiki herkesin SD ve HD tv kanallarında performansı nasıl diye merak edildiğini biliyorum, bu sebeble her zaman dediğim gibi, harici uydu reciver +hdmi kablo+stanadrt sabit voltaj gereksinimi üst seviyede bir cihaz, normal SD yayınlarda yani SD reciver ile alınan görüntü vasat üzerinde fakat doygun renkler burda hemen göze çarpıyor.

HD reciver kaliteli cihazda ise LM670 kalitesini gösteriyor, kesin renkler kaliteli siyah seviyesi elbetteki bunda yanlardan karatma panelin avantajı hemen kendini gösteriyor, hareketli görüntülerde iyi, stanadrt görüntülerde ise  üst derecede resim sunuyor.

BluRay ve 720 resimlerde ise standart kalitenin fazla üzerine çıkamıyor yani Plasma ekranların ürettiği resim kadar üst seviyede değil, bunda en büyük etkenin Led olması elbetteki, sonuçta aydınlık ortamlarda görüntü kalitesi fark ediyor yinede oldukça üst seviyede tv keyfini alıyorsunuz.

Elbetteki beni tanıyanlar ne demek istediğimi anlamışlardır fakat, SD yayınlarda yukarda detay verdim kesinlikle üst seviyede daha doğrusu kaliteli bir hd reciver ihtiyacınız olacaktır, standart bir eciver cihazın performansına malesefki olumsuz etki yapacaktır, yinede ilk defa kullanacaklar için görüntü muhteşem diyeceklerdir ben daha üst seviyede görüntü isteyenler için bu detayları veriyorum.

3D performansına gelirsek, klaisk emsal serilerle yanı, açılı görüşlerde iyi değil, bunda pasif 3D olmasının dez avantajınıda taşıyor, yani yakın izlemeniz zor sebebi klasik Lcd-Led pixsel problemleri diğer serilerde olduğu gibi bu seridede mevcut, yine tekrarlıyorum ilk defa alacaklar için bu detayları anlamak zaman alacaktır, üst seviyede 3D kalitesi isteyenler elbetteki tercihlerini plasmalardan yana yapmalarında fayda var, ses olarak iyi daha doğrusu emsallerine göre iyi, normal ev kullaıcıları içinse ideal.

Kısaca detayları ile tanıtmaya çalıştım, her hangi sorunsuz yada merak ettiğiniz var ise yardımcı olmaya çalışırım.

x

 

Tarih: 31 12 2012
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, LG
Alt kategori:

'LG 42LM670 Test-detay sonuçlar' hakkında sorular, açıklamalar

 1. ADEM/İST dedi ki:

  hocam bu ürün ışık yansıması yapıyor mu ? şuan kullandığım masa üstü philips monitor bile yansıma yapmıyor….ayrıca kendi uydusu varken olmasına hd yayın için ayrıca recever gerekiyor mu ? çünkü uydusunun hd yayın özelliklikli olduğunu biliyordum.
  tşk.

 2. andy1 dedi ki:

  Evet parlak ekran olduğu için kapalıyken yansıma yapar, açtıktan sona detay kaybı olmaz yani sorun edilecek bir problem değil.

  Yansımadan kastınız monitörlerle tvleri ayrı değerlendirmek lazım, monitörlerde gün ışığa gelecek şekilde kullanıldığında daha fazla detay kayıpları oluşur, LcdLed ürünlerde yerel karatma özelliği sayesinde bu durum rahatsız etmez.

  Cihazların uydu reciver desteği olsada en minimal değer olarak bakmak gerekli zaten üreticilerde bunu net olarak belirtirler.Uydu reciver almanız ki üst kalite bir reciver alırsanız normal cihazdan aldığınız görüntüyle kaliteli hd reciver arasındaki resim fark çok belirgin harici reciver üstünlüğü olacaktır.