LG 2013 serileri, Liste LG PH6700 Full HD 1080p 3D Smart Plasma TV

x

Screenshot_1 Screenshot_2 Screenshot_3 Screenshot_4

Tarih: 30 12 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, LG
Alt kategori:

'LG 2013 serileri, Liste LG PH6700 Full HD 1080p 3D Smart Plasma TV' hakkında sorular, açıklamalar

 1. ismini vermek istemeyen izleyici :D dedi ki:

  hocam lg ph670s hakkında ne düşünüyorsunuz acaba? acil lütfen tv almak üzereyim. ya bunu alacam ya da 46pfl5507. sizin fikriniz nedir?

 2. andy1 dedi ki:

  Sayın ismini vermek istemeyen izleyici,

  LG PH670 plasma serinde fazlası ile keyif alırsınız, PFL 5507 eski bir seridir, gecen sene baları sanıyorum. 670 ise yeni seridir fiyat olarakta ucuz SD-HD yayınlarda fazlası ile keyif alırsınız.

 3. Umut Hatay dedi ki:

  Sevgili andy bey bana yardımcı olsanız keşke samsung F8000 veya 8500 alacağıma bunu alabilirmiyim karelenme pullanma yaşamayım net parlak güzel olsun diyorum lütfen acil bilgi verin
  Cihaz Atlanta hd box dsmart hd aboneliği mevcut

 4. andy1 dedi ki:

  Sayın Umut Hatay,

  Her iki seride fazlası ile yeterli şuan tartışmasız en iyi ilk 5 panel arasında olan serilerdir, hatta bunlara F7000 serisinide eklemek mümkün. Butceniz yeterli ise bunlardan daha üst performansa sahip Panasonic VT60 veya WT60 tercih edebilirsiniz.

 5. Umut Hatay dedi ki:

  Şunu anladım cevabınızdan lg ph670 alma ,samsung f8000 yada f8500 al mı demek oluyor….
  Lg 60ph670 i bütçe olayından dolayı seçecem çünkü 2700tl gibi bütçemi zorlamayacak bir tv ama samsung 5.200tl den başlıyor alırsamda taksitle alabilirim :(
  iki ürünü kıyaslamak nekadar mantıklı olabilir bilemem ama sizce

 6. andy1 dedi ki:

  Umut Bey,

  LGPH670 almayın demek istemiyorum, panelleri belli ölçülerde değerlendirince sizde aradaki farkı fiyatlara yansımış olarak görüyorsunuz. LG PH6780 alıp keyfini çıkarabilirsiniz tabiki butcenizide zorlamadan.

  Boş yere borca girmeyin, arada ciddi bir fiyat farkı var nerdeyse iki panel parası kadar tuaf bir fark. İki ürünü kıyaslamak kolaydır sonuçta siz tv ağırlıklı kullanacağınızdan LG serisi fazlası ilede yetirlidir hatta filmlerde oldukça üst kalitede keyif alabilirsiniz.

 7. Umut Hatay dedi ki:

  Çok teşekkür ederim bilgiler için bende öyle düşünüyorum tv ağırlıklı Dsmart sd ve hd kanallar mevcut birde spor müsabakaları Lig Tv falan yeterli olacağı kanısındayım sizinde bilgileriniz için teşekkür ederim…

 8. Eser B. dedi ki:

  Görüntü kalitesi, doygunluğu ve gerçek renkleri ile fiyatına göre çok iyi panel. Hele maç izlemek led tv lerden sonra mükemmel. Tavsiye ederim.

 9. andy1 dedi ki:

  Sayın Eser B.

  Güle Güle keyifle kullanın.

 10. istanbul dedi ki:

  selamlar yorumlar için teşekkürler daha önce yanin bir kaç ay önce öne çıkan Samsung Plazma 51F5570 vardı ne olduda bir anda buna yani LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA dönüldü ne deyişti daha önce lg plazma yokmuydu anlamadım bu işde bir işler var ama anlayamadım bir anda lg plazma göklere çıkarıldı

 11. andy1 dedi ki:

  Sayın istanbul,

  Haklısınız Türkiyede her markanın daha doğrusu 4-5 panel markası var, bunlar içinde İnsanların en ucuza ve kalitesi ürünü alması doğrultusunda yorumlar yapmaya çalışıyoruz.

  LG Plazma pazarlamasında inanılmaz vasat bir firmadır bu sebeble LcdLed ürünleri dışında bu serilerin tanıtımıda çok az oluyor.

  Diğer etkense gecen sene Türkiyede bolca satılan Panasonic serilerinin artık satışlarının Türkiyede yok denecek kadar az sayılara düşmesidir. Samsung F5 serisi ile LG 6 serisi Plazmalar bir çok yönden farklıdır, LG resim işlemisinde özellikle 6 ve üstü serilerde bir adım önde demek gerekiyor, ekonomik serilerden bahsediyorum!

  Samsung F7000-F8000-F8500 ayrı değerlendirmek gerekir her 3 seride şuan panasonic serileri ile nerdeyse aynı performansa sahip demek mümkündür.

 12. istanbul dedi ki:

  farklı bir forumda yormlarını okudum biraz sivri dilli olunca forumda pek geçinemedin ama ben beyenerek okuyorum yorumlarını panale alacak forum takipcilerine doğru yormular ve doğru ekonomik paneller öneriyorsun teşekkürler doğru ve kullanıcıya hitap eden paneller önermen dileklerimle sizi takipe devam edecem bende arayış icindeyim beklemekdeyim en doğru kararı vermek için kullanıcı yorumlarını dikkatle izliyorum teşekkürler çalışmalarınızın devamaı dileklerimle kolay gelsin

 13. andy1 dedi ki:

  Sayın istanbul,

  Forumlarda işin gerçeğini yazmam gerekirse, İngilterede görmediğim bilmediğim asla duymadığım ve duyamacağım saçmalıkları okudum. Kendisine Uzman diyen 3-5 kişi açıkca Uzman değil satış işleri ile uğraşıyorlar, iyi niyetli İnsanlara yabancı panel üretici kısaltmalarını yazarak net olarak kandırıyorlar.

  Forumlarda yazmayı bıraktım, bu tür İnsanlarla Uzmanım diyen ama net şekilde komisyonculuk yapan firmalar adına çalışan tiplerle uğraşmak imkansız. Türkiyede bu sebeble en güzeli bu tür forumlara karışmamak, kimin eli kimin cebinde değil.

  Kendimi övmüyorum fakat bu kendilerine Uzmanım diyenlerin aldılkları panellere bakın tamamı benim önerdiğim serilerdir, tuaftır ama İnsanlarada tam aksini söyleyen sadece komisyon uğruna iyi niyetli İnsanların alın teri ile oynayan tuaf kişiliklere dikkat etilmesi gerekli.

  Pahalı paneli önermem, az çok Türkiyede İnsanların butcesini artık öğrendim, isterim ki her kes en ucuza ama en iyi performansı verebilen panel sahibi olsun.

 14. istanbul dedi ki:

  teşekkürler ilerleyen günlerde alamak istediğm ve ya öneriniz olan panalerden bir tana almak istiyorum ama şimdilik takipteyim ilgi ve alakana teşekkürler

 15. Alp, Bursa dedi ki:

  Andy Bey; Maç izlerken kamera hareketi esnasında saha çimlerinin çamurlaşıp kamera hareketi durduğunda görüntünün netleşmesi beni çok rahatsız ediyor. Lig TV, NTV vb.. gibi kanallarındaki futbol maçlarını izlerken keyif almak istiyorum. Bunun için 8000, 7000 veya LA860 serisileri gibi yüksek MCI Hz değerlerine sahip panellerden birini mi tercih etmeliyim, yoksa futbol keyfi için 670S gibi yada STW60 gibi bir plazma mı daha iyi olacaktır? Şimdiden çok teşekkürler, okuyan, araştıran her arkadaşıma kolay gelsin.

 16. andy1 dedi ki:

  Sayın Alp, Bursa,
  Burda asıl faktör panelin işlemcisidir, bahsettiğiniz detaylarda en üst kalitede şuan performans sunan panel Panasonic ZT60 serisidir.
  Hayelet görüntü veya mozaiklenme sebebi bir çok nedene bağlı olabiliyor, kullanılan harici cihaz, hdmi kablo, voltaj bu üçlü sorunsuz olması gerekiyor.
  Yayıncı kuruluşun verdiği sinyal kalitesi kaynağın fps değeri ile panel sorunları yaşanması mümkündür, ZT60 serisini örnek verdim bakın bu panelde neden sorun olmaz cümlemin yanıtı şudur, 24 hz=24fps görüntü sorunsuz ve net olması için panel işlmecisinin 72 hz veya 72 fps değerini verebilmesi gerekli, böyle bir panelde görüntü çok daha mükemmel ve sorunsuz olacaktır.

  Fakat! Burda harici cihaz, voltaj, hdmi kablo en önemli unsurdur, panellerin tamamı voltajla beslenir yani pixseller gelen voltaja bire bir tepki verirler, voltajda dalgalanmalar sorunlu görüntü manasına gelecektir.

  Burda en ideal panel F8000 veya F8500 veya butceniz yeterli ise VT serilerini tercih edebilirsiniz.

 17. Alp, Bursa dedi ki:

  Sayın Andy1 Bey, öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.
  Şimdi; kaliteli bir HDMI ile harici kaliteli bir görüntüyü en az kayıpla taşırsam ve stabil besleme voltajı sağladığımızı düşünürsek, yani dış koşulları optimum oluşturduğumuzda, geriye sadece panel farkı kaldığında,
  PH670S teki TRIPLE XD ENGINE ile F8000 deki 3D HyperReal Engine farkından mı kaynaklanıyor bu farklar.
  ZT ve VT lerde rakamlar bir sıfır daha fazla. Keza F8000 ler de 40′ bile 3000TL ve üstü.
  Daha uygun çift çekirdek ama düşük frekans bir panel de örnek 6340 200Hz ama çift çekirdek işlemcili, bunun gibi bir çözüm bulabilir miyim? Veya 670S’e overclock yapabilir miyim? Bu espriydi. Teşekkürler

 18. andy1 dedi ki:

  Sayın Alp, Bursa,

  LG PH670 serisini sadece LG kendi paneleri olan serilerle kıyas etmek doğru olacaktır.

  Bahsettiğiniz Samsung F8000 Panasonic VT60-ZT60 serileri ile Lg Ph670 hiç bir performansta kıyas edilemeyecek kadar alt seridir.
  Bakın Üreticilerin çift çekirdek tanımları sizi yanlıtmasın ve hrtz gibi kavramlars adece Türkiyede inanılmazın ötesinde hatalı anlaşılıyor. Bugün panellerin tamamı 50 hz olarak AB şartlarına göre fixdir, burda örnek harici bağlantılarda 3D gibi panel otomatik olarak gelen sinyale göre 60 hz üzerinden resim üretir.

  Bugün tüm serileri bir kanera koyun ZT60 üzerinden sadece bu detay tartışılabilir çunki panel gerçek manada 24pX4 fps değerini sunan tek panel, bu panelinde hz değerine bakarsanız aynı detayları görürsünüz oysaki panel fps değerleri üzerinden gelen her siyali upscaling edebiliyor.

  İnsanlar HZ değerini tuaf şekilde örnek birisi çıkıyor ”mağazada gördüm 100 hz panel hemen fark ediliyor” bu o kadar komik bir yorum ki bilmeyenlerde inanıyor. Harici cighazlar ve kablolar vasatsa bugün Panasonic ZT60 serisinide alsanız pazarda satılan en ucuz panelle hiç bir görüntü farkı olmaz, oysaki bahsettiğim şekilde şuanda Dünyanın en sorunsuz serisidir.

  Butcenizi bilemiyorum, fakat sizi memnun edecek bir panel arıyorsunuz üst serileri tercih etmeniz daha sağlıklı karar olur. Eski dönemler olsa ucuz seri tavsiyeside yapabilirim malesef şuanda Türkiye panel serileri yok denecek kadar az.

 19. harun izmir dedi ki:

  Merhaba Sn Andy 1 bey,
  özellikle Hz konusunda sormak istediğim birkaç şey olacak.
  derler ki özellikle 3D panel alacağın zaman min.400hz olmalı çünkü her görüntüye 200hz düşer ve buna bağlı olarak 3D görüntü kalitesi / derinliği vs daha net olur. Hızlı geçiş sahneleri , futbol maçları vs mozaiklenme olmaz yada kayan yazı reklamları fulu/donma yapmaz net okunur.Bunlar hikaye mi?
  3D/2D panelde 100hz ile 1000hz arasında hiçbir fark yok mu? eğer öyle ise arada neden uçurum fiyat farkı olmaktadır. konu hk yorumlarınız rica.

 20. andy1 dedi ki:

  Sayın harun izmir,

  Türkiyede malesef o kadar bilgi kirliliği varki, herkes bir şey yazıyor daha doğrusu saçmalıyor forumlar uzmanlarla dolu hayatlarında görmedikleri cihazlar hakkında bir sürü yazı bulabilirsiniz, Adamlar aklına geleni yazıyor.

  Hrtz konusu Avrupa için net ve tartışmasız şekilde 50 hrtz olarak Uluslarası antlaşma ile kesinleşmiştir. Amerikada ise 60 hrtz olarak bu durum devam eder.

  Şuanda sadece bir panel var, Panasonic ZT60 serisi ve bu panelin en büyük özelliği ise Puldown yapabilmesidir yani FPS değerlerini panel otomatik olarak işler, 24-48-96 ve üstü olarak stnadart görüntüde dahi resim ortalamanın üzerinde kaliteye sahiptir.

  3D görüntülerde panel otomatik olarak hrtz değerini işler.

  Size daha net detayları verirsem sanırım sorunun kaynağıda kendiliğinden ortaya çıkmış olur. Bunu çok defalar yazdım, forumlarda malesef ki yazılar sabote ediliyor satıcılar tarafından yani aracı diyelim ve bu kişiler sayesinde İnsanların paralarıda çöpe gidiyor.

  Bakın Mozaiklenme, Yırtılma, Gölgelenme Halk arasında tabir edilen sorunların kaynağı %70 bilincsiz kullanımdır, panelle alakası dahi yoktur + Sinyal alınan kanalda buna dahildir, panele gelene kadar çok ciddi bir sinyal kaybı zaten yaşanıyor.

  Başlıca etkenleri yazmak isterim.
  1. Voltaj
  2. Hdmi Kablo
  3. Hd recevier

  Bu üç özellik sorunlu ise yukarda yazdığınız sorunları bire bir yaşarsınız + renk kalitesindeki vasatlıkta üstüne eklenir.

  Dedim ya Uzmanım diyen yazıyor, Cahillik diz boyu yeni nesil panellerin tamamında Voltaj inanılmaz şekilde en önemli faktördür, sebebi panellerin pixsel tepkileri Voltak ne kadar sorunsuz ise ona görede pixsel tepkimeleri sorunsuz olacaktır. HDMI kablonuz vasat ise aynı şekilde sorunlu görüntü alırsınız. Hd recevier vasat ise yukarda saydığınız detayların tam ana kaynağını yani sorunları panelde görürüsünüz.

  Panel RGB renkleri üretemez, hd recevier işlemcisi yetersiz olduğundan ğpanele yansıyan resim ile panel işlemcisi arasında örnek takılarak ilerleyen alt yazılar, resimde yırtılmalar dağılmalar, takılmalar panelle alakalı değil tamamen harici cihazla alakalı sorundur.

  Böyle sorunlu sistemde Panasonic ZT60 dahi kullansanız panelin ürettiği resim vasatın üzerine geçemez.

  Andy Swezniak

 21. harun izmir dedi ki:

  ilginize çok teşekkür ederim Sn Swezniak.Zahmet verdim..