Lcd Led Plasma dikkat, Yanlış cihaz alabilirsiniz !

x

Türkiyede genelde tuaf şeylere tanık oluyorum, siz televizyon arıyorsunuz firmalara, tanıdıklarınıza, internete girip bakıyorsunuz soruyorsunuz, sizde para potansiyeli gören satıcılar yanınıza yaklaşır, size öyle bilgiler sunarlarki alakasız televizyonu bir bakarsınız satın almışsınız.

Türkiyede yazıları okurum inanın şok oluyorum, lütfen iyi okuyun !

Yorumlarıma bakarsanız, Türkce harici hiç bir terimi kullanmamaya özen gösteriyorum, kullanmak istersemde, en basit seriyi size öyle anlatırımki koşa koşa o seriyi almaya gidersiniz !

Diagonal LCD panel, Micro Dimming Plus, PMR actual, Pixel HD, Dinamic contrast, Native contrast, Edge LED Micro diming, Wi-Fi, DLNA,8-bit + Hi-FRC, Delta E Gamma Colour temperature.

Bu detayların her birinin önüne yada arkasınada 2-3 süslü cümle eklediğimi düşünün, ne anlarsınız ?

Veya !

PVR, Fullpix engine, scanning backlight, LED backlight, S-IPS,IPS WUN,IPS WXN, TN, Chi Mei/S-MVA, AU/S-MVA, AU-AMVA, VA Sharp, A-MVA, Lg AS-IPS, PSA-Polymer sustained alignment, Refresh Rate, UV2A Sharp, LCD matrix, 2D image of the Degree, Efficiency in 3D image, 

Veya !

Panasonic Viera TX-P50VT30E 9.4 9.5 9.4 9.2 9.5- Ne anlarsınız ?

Samsung PS51D8000 9.3 9.3 9.3 9.1 9.5

Sharp Aquos LC-40LE830E 9.1 9.3 9.1 8.9 9.2, bu tür örnekleri çoğaltabilirim.

Veya !

CCFL, HCFL lamps,2-D white LED dimming, RGB LED dimming, Local dimming,ISFccc,PET,PMMA,AS-IPS matrices,RCUT,GCUT,BCUT,RDRV (İngilizceleri kısaltmakta mümkün)

LGD/AUO,LGD/COM,EEFL,LGD-CCFL,LGD-TN,H-IPS-LGD,WCG-CCFL,HCFL,RGB-LED EDGE-LED CCFL.LCD BackLight,LCD LED BackLight. Örnekleri kısaltmaları çoğaltabilirim.

Yazdıklarım için toz kadar dahi bilgi sahibi olmaya gerek varmı?

Sadece bilgisayar kullanmayı bilmeniz yeterli, bir anda panel hakkında en ufak bilginiz dahi olmasa cihazı hayatınızda bırakın görmeyi, resmi dahi gereksiz, gidin bir foruma yazın hatta deneyin, 10 mesaj sonra bir anda size Hocam yada Uzman gözüyle bakacaklardır :)

Oysaki yazdıklarım, zaten cihazın üretici sitesinde var, geriye kalan hayal gücünüz ve satış maharetinize kamıştır, çöpü dahi satarsınız !!!

Sitemde bu terimleri kullanabilirim, fakat Türkiye için yazıyorsam Türkiyenin lisanı Türkçedir ve Türkçe olarak cihazları abartıya kaçmadan tamamen tarafsız gözle anlatıyorum ve anlatmayada devam edeceğim.

Cihaz almadan önce Lütfen sitemde zaten yapmanız gerekenler var detaylı anlattım, okumanızı tavsiye ediyorum.

Tarafsız emin olduğunuz kişilerle muhatap olun !

Büyüklerimden tek birşey öğrendim, bir kişi rakibini haksız yere karalayıp, Ekmeğine mani oluyorsa Selam dahi vermeyin.

Arkadaşınız eşiniz dostunssa evine dahi sokma diye öğrettiler.

Çunki farklı bir olayda menfaati varsa aynı şeyi sanada yapacaktır diye öğrettiler. Bana göre Dünyadaki en güzel derslerden birisidir !

Saygılarımla

Andy Swezniak

 

Tarih: 24 02 2013
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, Panasonic
Alt kategori: | | |

'Lcd Led Plasma dikkat, Yanlış cihaz alabilirsiniz !' hakkında sorular, açıklamalar

 1. murat izmir dedi ki:

  sevgili andy bu yazın tam benlik, ps4’çıkacak diye evdeki hd’ready olan televizyonu değiştirmek için internet’te bakınırken kafam iyice karıştı, anlayanbiri olarak http://www.hdtvtest.co.uk/news/input-lag bu site ve bu liste güvenilirmi? 1500-2000tl arası 40,inç televizyon oyun ağırlıklı (ps3,ps4,pc) normal kanal izlencek(teledünya sd box) 3d önemli değil akıllı tarafıda önemli değil (filmi pc’den yada ps’den halederim) tv tavsiye edermisin? (listedeki bir numara olan tv KDL42W653 bu, sony.com.tr deki KDL-42W655A bu aralarında fark varmı?) seyetme mefasem 1,5-2m (çoğunluk) 42inç olurmu. saygı ve sevgilerimle:)

 2. andy1 dedi ki:

  Bu sitelerde bilinmesi gereken önemli bir detay var, panelleri test ettikleri cihazlar genelde üst seri yani sorunsuz siyal taşıması olan harici cihazlarla ölçülür ve genelde nerdeyse tüm serilere alınabilecek ürün puanlaması yapılır, oysaki vasat harici cihazları olan İnsanlar için bu test verileri hayal kırıklığına sebeb olabilir.

  Sony alt serileri SD yayınlarda vasattır ve renk kalibrasyon değerleride diğer üreticilere göre farklıklar taşır.

  Size şunu diyebilirim Teledünya hd box alırsanız Plazma serileri sizi fazlası ile memnun edecektir tüm SD yayınlarda dahil, Plazmaların oyunlardaki avantajı tartışılmazdır sebebi pixsel yapıları yani panel gelen sinyali bir defa tarar ve yansıtır, LcdLed panellerde ise bu işlem iki defada gerçekleşir genelde bunun manasıda gecikme olarak çıkar.

  Diyeceksinizki test sitelerinde sonuçlar hep iyi verilmiş evet sizde upscale yeteneği olan harici cihazlar kullanıyorsanız hiç bir sorun yaşamassınız, en vasat panel dahi memnun edici görüntü verecektir.

  1.5-2 metre için göz sağlığınız iyiyse sorun pek yaşamassınız fakat oyunlarda gama değerleri ve kontrast işin içine girer göz sağlığınız iyide olsa belli oyunlarda sorunlar yaşayabilirsiniz.Plazma önerim bu sebebledir.

 3. murat izmir dedi ki:

  cevap için teşekkür ederim. sence yukarıda yazdığım televizyon ps4’için beni idare edermi? eğer ederse televizyon almayı erteleyebilirim,plazma olmassa sharp LC-39LE652V tafsiye edermisin? sevgi ve saygılarımla:)

 4. andy1 dedi ki:

  Şahsi fikrimi sorarsanız SonyW655 almazdım, fakat oyun amaçlı veya monitör olarak alınabilir, tv izlemek amaçlı alınaxaksa Panasonic ve Philpsin aynı katagori cihazları daha iyidir.

  Panel şuan Avrupada tutulmadı 500 Eurodan satışta Sony yakında güncelleştirme ile belki bir iyileştirmede bulunabilir.

 5. murat izmir dedi ki:

  teşekkür ederim. benim hatam yanış yazmışım kusura bakma, evdeki hd’ready’yi kastetmiştim ps4 için. (markası vestel milenyum serisi 32inç) sharp için ne diyorsun? (LC-39LE652V) sevgi ve saygılarımla:)

 6. andy1 dedi ki:

  Doğu Avrupa pazarı için bir ürün, fiyat olarak Türkiyede ne kadar bilemiyorum fakat harici belli cihazlarla sorun olabilir, dikkat edin sorun olur demiyorum belli cihazlarla uyum riski örnek klvaye gibi veya scart pin giriş vs, bunu satıcı fgirmadan öğrenmelisiniz.

 7. murat izmir dedi ki:

  cevabın için teşekkür ederim. sharp’tan bahsediyorsan fiyatı teknosa da 1700tlvestelden bahsediyorsanda 4yıllık tele vizyon.( tahminen panasonik TX-P42STW60E , sony KDL40W905 ve samsung 40F8000 FHD fiyatları nezaman düşer) birde oled tv’nin küçük ekranları ilerde cıkarmı fiyatları nasıl bekleniyor(türkiyeye allah bilir ne zaman gelir) sevgi ve saygılarımla:)

 8. andy1 dedi ki:

  Sharp yazdığımız serisinden bahsediyoruz galiba fiyatı cidden çok enteresanmış,Oled ekranlar şuan satışta mevcut Panasonic 26 incler, 2014 senesinde LG serileri piyasalarda uygun fiyatlarla satılıacaktır, şuan nanoled serisi satışta elbetteki fiyat olarak fazlası ile pahalı.

  Fiyatlar aslında düşemesi gerekirdi malesef ki Türkiyede firmalar piyasaları yüksek tutmak amaçlı farklı starejiler deniyorlar, tahmin ediyorum yakında firmalara cezalar yağacaktır.

 9. murat izmir dedi ki:

  cevabın için teşekkür ederim. enterasan derken?(sharp’ın 39.inç’lik televizyonlarından birtanesi LC39LE752V fiyatı 1800tl, birtanesi LC39LE652V yeniymiş 1700tl).

 10. murat izmir dedi ki:

  panasonik 39-40.inç televizyonu yok galiba? plazma tafsiye etmiştin ama led’lerle arasında elektirik tüketimi nerdeyse 2-3 katı misal panasonik led a+’ken yine panasonik plazma c’sınıfı aşağı yukarı fiyatları aynı.(100-200tl oynuyor) sevgi ve saygılarımla:)

 11. andy1 dedi ki:

  Panasonic 37 incler Türkiyeye gelmiyor, Plazma tercih etme sebebim SD yayınlar açısındandır, LcdLed panelleride rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

  Plazmaların 3 katı enerji tükettiği tamamen şehir efsanesidir gerçekle alakası yoktur, 3D modunda bir LcdLed paneli kullanırsanız enerji sarfiyatı palazmanın 2 katına çıkacaktır, bazı detaylar farklıdır bu panellerin az enerji tüketmesi sadece tek başına minimum sistem çalışmasıdır, yani üreticilerin belrittiği A+ panelleri standbye konumunda kullanırsanız elbetteki en az ünerjiyi tüketecektir, İnsanların yanıldıkları nokta panellerin harici cihazlarla ortak kullanımında gerçekte pekte tasarruflu değiller !

 12. andy1 dedi ki:

  Bahsettiğiniz seriler için Sharp Türkiye distribütörü ile görüşmelisiniz, Doğu Avrupada satılan seriler oldukları için harici cihaz eşleşmeleri konusunda yeterli bilgiyi alın, fiyat olarak pahalı demem Avrupadaki satış fiyatları ile alakalı bir kıyastır.

 13. murat izmir dedi ki:

  cevaplar için teşekkür ederim. fiyatların düşmesini beklicem artık, dikkatimi çeken birşey sorucam panasonik led televizyonların bazı modellerinde ses olarak misal 20 watt yazmıyor hoparlör çıkıçı Ön hoparlör (8 train hoparlör) x 2, Woofer (75 mm) x 1 yazıyor ne farkı var?

 14. murat izmir dedi ki:

  bu samsung televizyonların ne özelliği var anlamadım mağazaya gittiğin zaman aklında marka yoksa hemen “size samsung televizyon verelim”diyorlar (teknosa’dada böyle vatan’dada birazda lg) başıma geleni anlatayım: size yazmadan önce bu iki mağazaya gittim, yine size sorduğum gibi “ps’için pc’için ve normal kanallar için bir televizyon önerirmisin”diye sorduğum zaman hemen samsung öneriyorlar bunu bana açıklaya bilirmisimiz? sony w905,sony 805 panasonik TX-L42ETW60E, samsung f8000 f7000,ve f6000 sreilerin arasında fiyat olarak pek fark yok. sevgi ve saygılarımla:)

 15. murat izmir dedi ki:

  yukardaki listeye philips’de ekleyebiliriz (40-42.inçler) plazma konusunda doğrudur şehir efsanesi olabilir ama rakkamları karşılaştırıldında epeyce fark var, rakkamlar panasonik.com.tr’den alınma: TX-P42STW60: Açık modda ortalama güç tüketimi**133 W,Yıllık Enerji Tüketimi**** 184 kWh/yıl. TX-L42WT50: Açık modda ortalama güç tüketimi***56 W, Yıllık Enerji Tüketimi****78 kWh ( esas bunla TX-L42ETW60E karşılaştırmak istemiştim ama rakkamları bulamadım) saygılar.

 16. murat izmir dedi ki:

  birde TX-L42ETW60 bunla TX-L42ET60 bunun ne farkı var? teşekkür ederim.

 17. andy1 dedi ki:

  Dahili uydu alıcısı eklenmiş seridir.

 18. andy1 dedi ki:

  Enerji tüketimi düşünerek cihaz alınması ve seçimi elbetteki sizin için daha zor olacaktır, enerji tüketimi konusunda size cihaz tavsiye edemem çok ince hesaplamalar söz konusu, yani size paneli alın dediğimde şunuda belirtmem gerekir!

  Dvd-BluRay ses sistemleri kullanmayın, panel üzerinden pc aktarımı yapmayın, uydu recivier kullanmayın, eğer bu şekilde yaparsanız haklsınız panelin enerji tüketmi bahsettiğiniz rakamlarda olabilir.

 19. andy1 dedi ki:

  Sebebi sanıyorum belli ürünlerde kar oranları daha yüksektir, Sony, Panasonic bu konuda taviz vermezler.

 20. andy1 dedi ki:

  Dahili ses sitemi özelliklerine sahip panellerdir, yani full kurulumdan ses ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

 21. murat izmir dedi ki:

  güzel cevaplar için teşekkür ederim. göz doktorunun tafsiyesi üzerine 32.inç’lik televizyon bakıyorum, hangisi daha iyi?(ps,pc,teledünya’sd için) 1-SAMSUNG 32F6510 2-LG 32LA660S 3-PHILIPS 32PFL5008H/13 panasonic ve sony’nin küçük ekranı 2013 model bulamadım. cevaplar için şimdiden teşekkür ederim sevgi ve saygılarımla:)

 22. andy1 dedi ki:

  Doktorunuz size ufak panel tavsiye etmesi yeterli değildir, 3D görüntü şzleyecekseniz burda panelinizin ortlamanın üzerinde resim ve kontrast üretmesi gerekir, LcdLed panellerde bu oran çok yüksektir yani gözünüzü yoracaktır. Söylediğiniz cihazlar arasında Samsung F65 idealdir.

 23. murat izmir dedi ki:

  teşekkür ederim. doğru 3d’için ya kullanma yada pasif 3d’kullan diyor (süresi az olmak şartıyla)

 24. murat izmir dedi ki:

  panasonic TX-L37ET5E FHD 3D sizce nasıl? samsung f65’göre.(oyun ve sd yayın için)

 25. murat izmir dedi ki:

  panasonic’in 3d’için Polarize’e yazıyor bu ne demek? birde panel olarak IPS ledlcd yazıyor başka panele göre izleme açısı dışında ne farkı var? (misal samsung f65’e göre)

 26. murat izmir dedi ki:

  birde bu tevizyonlardaki gerçek hz sayısını nerden bulabilirim? bilgisayardaki hz ile tv’deki farklımı? cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

 27. andy1 dedi ki:

  Bakın panellerdeki hz değerleri örnek Panasonic 2000 hrz veya 600 hrz veya farklı bir panel 120hrz der, bu panelin gerçek hz değeri değildir belli orandaki alt veya yan taramlar ile alaklı bir takım dğerlerdir ve resmin kalitesine pekte faydası olmaz hatta sorunlu resim alınmasına sebeb olur.

  Avrupa için tüm üreticiler için tek hrz değeri bellidir 50 hrzdir ve bu en ideal sinyal işlemesidir, şimdi yeni nesil serilerde bu değer oyunlar için 60hz alan taramsına sahipler Samsung serilerinde, elbetteki bu panelin gerçek hrz değeri olsada iş pcnizdeki ekran kartınızın performansı çok önemlidir üst sınır 60hz olarak tanır buda en idealidir, şimdi yeni nesil panellerde bu detay pc değerlerii ilede uyumlu hale getirildi.

 28. andy1 dedi ki:

  3D polarize yani şöele demek gerekir kullanıcılar için hem ucuz hemde daha satnadrt bir görüntü manasına gelen gözlükler demek, buda iki katogori olarak değerlendirmek gerekir, polarize ve pasif polarize her iki gözlükte panelin resim işlemcisine göre 3D kalitesi sunacaktır avantajları ise bir nevi tak kullan özelliğidir ve gözleri fazla yormamasıdır.

  Aktif Shutter gözlükler ise tamamen panelle uyumlu çalışan 3D gözlüklerdir, bu gözlüklerin avantajları daha fazla olsada burda kullanıcının 3D gözlüklerden tam performans alması için doğru ayarları yapması gerekir çunki bu gözlükler panelden gelen sinyale göre her göze ayrı bir sinyal gönderir ve göz bunu panelle ortak olarak sizin 3D görüntü algılamanızı sağlar.

  IPS panasonic tercihi olan LG üretimi IPS panellerdir bu paneller genenlde en sorunsuz görüntüyü sunarlar bazıları siyah renk üertimi zayıf deselerde bu artık geçmişte kalmış bir değerlendirmedir tam tersine yeni nesil IPS paneller pansonic resim işlemcisi kartlarla mükemmel performans sunabiliyorlar.

 29. andy1 dedi ki:

  ET5E kesinlikle daha iyi bir panel diyebiliriz, F65 içinse farklı değerler konuşmak mümkün fakat size tavsiyem EH63 serisinede bakmanızdır cidden enteresan eşkilde iyi bir seridir bahsettiğiniz Ssmsung serisi ile alakalıdır Panasonic bu iki seridende üst düzey SD resim üretir.

 30. andy1 dedi ki:

  Doğru 3D ayarı için önce tek birşeyi dikkate almasınız, 3D görüntü ayarlarını kendinize göre değerlerde kullanmanız gerekir.

 31. murat izmir dedi ki:

  cevaplar için teşekkür ederim. ET5E’in oyun perfonmansı nasıl? pc’için ekran kartı olarak gtx 780 düşünüyorum tam perfonmas alabilirmiyim? bugün kendi gözümle gördüğüm kadar özelikle samsung televizyonların arasında kalmış görüntü sönük gibi geldi (hepsinde Oblivion’nun trailer’ı oynuyordu) bir tane kapalı kutu kalmış sd için iyi diyorsun birde oyun içinde iyimi?(ps4)

 32. murat izmir dedi ki:

  samsung f65 kalmamış. eh63 samsungmu eğer oysa 40inç’in altında yok. sevgi ve saygılarla.

 33. andy1 dedi ki:

  Oyun performansı olarak, ET50 serisi daha uygun olacaktır.

 34. murat izmir dedi ki:

  tüm içten cevaplar için teşekkür ederim. yukarda yazdığın et50 kapalı kutu bulamadım (baktığım mağazalarda yoktu) televizyon almayı önümüzdeki yıla bıraktım, umarım 2014 modeller daha iyi olur ve oled tv’lerde 32-40’inçler uygun fiyata çıkar:)) sence 2014 tv’ler hakında haberler nasıl?

 35. murat izmir dedi ki:

  bugün internette dolaşırken donanımhaber forumda senin bir yazını okudum vestelle ilgili evet marka bizden olunca yerin dibine vuruyoruz. herkesin bakışı farklı kimisi ucuz alıcak kadar zengin değilim der marka alır kimisi gösteriş yapmak için marka alır.

 36. murat izmir dedi ki:

  vestelle ilgili özellikle 2014 ‘için güzel şeyler yazmışsın. benim anladığım kadar iyi televizyonlarını dşarıya orta ve dışarda satamadığı televizyonları içerde satıyor diye suçluyorlar bu doğrumudur?

 37. murat izmir dedi ki:

  şu oled teknolaji’si gerçekten bahsedildiği gibi led ve plazmadan kat kat iyimi?

 38. andy1 dedi ki:

  Bunu diyenler aslında sadece tuaf bir hayal Dünyasında yaşıyorlar, Türkiyede satılan panelle Avrupadaki serisi arasında bir fark yok.

  Düşünün Vestel tüm Kuzery Avruapa markalarını üretiyor sizin şaşırtıcı gelecek ama bu seriler Avrupada satılan bir çok seriden daha donanımlı cihazlardır, yani uydu frekansları ve karasal yayınlar için, bu cihazlar sadece Türkiyede ve Avrupada satılmıyor.

  Toshiba serileri yine Vestel tarafından üretiliyor yazılımlarına kadar, sadece Toshiba değil Panasonic,Samsung,Lg,Philps, Sony ve daha bir çok marakanın yazılımlarıda Vestel patenlidir, Vesteli Türkiyede hafife almalarının sebebi nedir biliyormusunuz yerli marka olması.

  Kompleksli Adam gidiyor marka alıyor Marka alabilir herkesin tutkusudur ama Marka alıpta Vestel yazılımlı cihazı kullaıp beş para etmez diyenleridir bu cümlem.

  Vestel bazı projeleri mevcut, Türkiyeden destek alırsa yani yatırım için Avrupanın ve Dünyanın tartışmasız en fazla satış pazarına sahip üreticisi olacaktır, şuanda dahi Dünyadaki 4üncü Dev firma durumunda panel üreteip pazarlayan üreticiler arasındaki yeri giderek büyüyor,

  Vestelin tek olumsuz tarafı sadece modul üretemiyor olmalarıdır yakında bu fabrikayı kuracaklarına eminim.

  Arçekil gibi Avrupada üretip Türkiyede satmıyor, Türkiyede üretip tüm Dünyaya satıyor ve Arçelik apenlerle Vestel panelleri arasındaki fark ciddi oranda Vestelin tartışılmaz kalite serileridir.

  Arçelik panelleride az çok bilirim açıkcası Vestele fason diyorlar fakat Arçelik gerçek manada fason cihaz üretir ve kendisinin ürettiği hiç bir parça yoktur yazılımsal ve donanımsal olarak. Vestel ise sadece modülü alır diğerlerini kendisi üretir ve satar.

 39. andy1 dedi ki:

  Led teknolojisi ile Plazma ve LcdLed cihazlar kıyas dahi edilemeyecek farklara sahipler, Oled panellerde tamamen gerçek mikro işlemciler ve akıllı yazılımlar kullanılır, hatta Samsung S4 gibi oled mikro panele sahip akıllı telefonlardaki görüntü kalitesine bakarsanız resim ve videolardaki inanılmaz detaylar bir çok İnsanı şaşırtır.

  Oled panellerdeki sistem bugünki hantal plazma ve LcdLed teknolojisi ile alakasızlar, oledler ise her sinyali kusursuz işleyip mükemmel renk kalitesini ve görselliği yaşatıyorlar.

 40. andy1 dedi ki:

  Vestel teknolojisi hakkında inanın burda yazssak her halde günlerce okunacak bir roman oluşur, Vestel teknolojide inanılmaz cihazlara imza atıyor.

  Marka alıp Vesteli karalayan cahile şunu söyelyin kullandığım 3D teknolojisinin yazılımına bak acaba kime ait, veya Türkiyeyi bırak Avrupada Ulusal tekenoloji kurumlarına tüm alat yağısını sağalyan yine Vestel Cobotur, BBC Dünyanın en saygın kuruluşuna bakım Vestel cobot alt yapısıdır.

  İnsanlar bazı şeyleri bilmiyorlar, Vestelde açıkcası hiç umursamıyor çunki Türkiyede sevilmeleri yada sevilmemelerine alınganlık göstermiyorlar, Vestel tek başına Dünyanın en büyük ve tartışmasız panel üreten 4 firmasıdır, hatta fason üretimlerde Avrupada lider firmadır.

  Arçelikse tam tersini yapıyor, Türkiyede yatırımı bıraktı fabrikaları Çinde üretim yapıyor, kendi maraksı cihazlar tamamen fason seriler. Grundik markasını aldılar Avrupada belki iş yaparız diye panellere satmadı oysaki Vestel üretimleri en fazla satılan paneller arasında, İskandinav Kuzey Ülkerlinde ise Vestel panelleri kesinlikle ve kesinlikle tartışmasız lider konumunda, tabiki bu markalar Vestel adını taşımıyorlar farklı onlarca marka ismiyle paneller üretiyorlar.

  Ucuzluklada alakası yok, Uzak doğulu firmalar zaten eski Doğu blokunda cihazları üretiyorlar yani aldıkları cihazlarla övünüyorlar ama garibanların 3 kuruşa çalıştığı Ülkelerde üretim yaptırıyorlar, sebebi belli nerde en ucuz işçilik onlarda orada yerleşiyor, Arçelik gibi kendi Ülkesinde üretmez gider Çinde üretir.

 41. andy1 dedi ki:

  Aslında en doğru kararı vermişsiniz 2013 serileri saadece belli yazılımsal ve kasa farkları ile işin gerçeği 2012 serilerinin devamı oldu.

  Sadece Samsung, Lg Pnaasonic belli serilerinde yeniğe gettiler F8500-WT60 gibi bunlar gerçek manada 2014 serilerinin alt yapısına sahipler.

  Türkiye piyasları açıkcası üreticiler için cazip pazar değil artık, Panasonic seri girmiyor girdiği serilerde mecburen Sponsorluk antlaşması olduğun için devam ediyor, Adamlar bıktılar artık firmlar Türkiyede bu Devleri kaçırdılar çunki inanılmaz sorunlar yaşıyorlar, bir yerde firmaların kuklasına dönüştüler bu senede neticelerini görüyorsunuz Panasonic seri girmiyor, Lg seri girmiyor, Samsung seri girmiyor ve 2014 senesinde bu dahada fazlalaşacak.

  Firmlara bakarsanız sorunları görürsünüz, Panasonic cihazı getiriyor Türkiyede satamıyor, Samsung getiriyor satamıyor, Lg satamıyor çunki firma aklınca fiyatlarla oynayıp gerçek şekilde firmaları inanılmaz zor duruma sokuyorlar, bunlada kalmıyor firmların umursamazlığı ve kötü müşteri hizmetleri Tüketici ile Distribütmr firmayı baş başa bırakıyor, 2013 senesinde bu tuaf durum tahmin edemeyeceğiniz inanılmaz boyutlarda.

  Devlet eğer firmalara ciddi yaptırımlar getiremeese Türkiyenin kaybı inanılmaz seviyelerde olacak, gerçekten ben firmalardan öyle örnekler görüyorumki akıl alacak gibi değil, Avrupada bunu firmalar uygulasa inanın o firmanın işini Devlet bitirir bir dahada toparlanamayağı cezayı verir fakat Türkiyede tam tersi oluyor, Milletin parası gidiyor, Ülkenin dövizi gidiyor, firma ise milyonlar kazanıyor üstelikte hiç bir şey yapmadan ve bilerek fiyatları yükselterek bunu yapan firmaları zaten görüyorsunuz.

 42. murat izmir dedi ki:

  teşekkür ederim. bu lcd ile led’in arasında görüntü kalitesi olarak ne fark var? birde lag olarak hangisi iyi örnek: vestel 32PF7070 dinamik kontrast: Ultra Dynamic Contrast ve vestel 32PF5040 dinamik kontrast:80000:1

 43. andy1 dedi ki:

  Şöyle demem gerekir bu farkı çıplak gözle anlamak zor, yani siz ultra dinamik kontrast alırsınız ama bunun panelde etkisini algılayamassınız, farklı ayarlarda kullanılırsa bu minimal iyileştirmeler olarak fark eder örnek bluray filmler veya oyunlarda, diğer türlü standart tv yayınlarında bir avanatjı olmaz, her iki panelde aynı resmi sunar.

 44. murat izmir dedi ki:

  ifa fuarında 4k’dan başka televizyon tanıtıldımı? sevgi ve saygılarımla.

 45. murat izmir dedi ki:

  bu kadar kısa zamanda cevapladığın için teşekkür ederim. peki bu ikisinden hagisini tafsiye edersin?

 46. andy1 dedi ki:

  4K paneller sanıyorum Türkiyede satışa çıktılar, Samsung,LG,Panasonic tanıtım showlarını yaptılar Türkiyede Ekim sonu belli seriler piyasalara girerler.

 47. murat izmir dedi ki:

  ikisinin gerçek hz hızı kaçtır?

 48. andy1 dedi ki:

  Hrz konusunu çok yazdım, bakın siz 600hrz bir cihaz alsanızda bunun tek gerçeği siz 50 hrz kullanırsınız. Bazı forumlarda cahiller saçmalıyorlar gerçek 100 hrz diye bunun adı cahilliktir 100 hrz gerçek değer sunan paneli İnsan denen varlık izleyemez izlemesi için ya kör olması lazım yada gözleri ciddi şekilde sorunlu olması gerekir.

  En önemli ve tek etken panelin gerçek 50 hrzi sunabilmesidir, size 60hz-100 hrz denen ve görüntü ayarlarında gerçketen 100 hrz olan paneller var alt taraması aslında 50dir ve bu panellerin tamamı sorunludur, maç yayınlarında en blirigin sorunları titelemer görüntü akışında fluluk ve keskin kenarlarda görüntü kayıplarıdır.

  Bu sebeble hrz değeri için panel aramayı bırakmanızı tavsiye ederim.

 49. andy1 dedi ki:

  Her iki panelde alınabilir, sayısal hrz değeri için fazla para vermeyini görüntü ekran değerleri aynıdır.

 50. murat izmir dedi ki:

  teşekkür ederim. benim merak ettiğim monitörlerdeki 75-120hz yenileme hızına yakın bir tv varmı?

 51. murat izmir dedi ki:

  eski bir oyunda 1280-720 75h yazıyor ama benim tv’de seçeneklere baktığım zaman 60hz görüyor. onun için sormuştum.

 52. murat izmir dedi ki:

  birde bu Super Motion Rate gerçekten işe yarıyormu? misal input size:544-400 output size:544-306 gibi videoları büyüttüğün zaman ne kadar etki yapıyor? sevgi ve saygılarımla.

 53. andy1 dedi ki:

  Kullandığınız harici cihazın tepkimesi video sinyali sorusnuzsa panelin vereceği sinyal kaliteside o denli sorunsuz olacaktır.

 54. andy1 dedi ki:

  murat izmir
  Pcnizin stnadrt 60hz sinyaline göre tepki verecektir.

 55. andy1 dedi ki:

  Panellerin yani 3D özelliği olan tümseriler 120 hrz ve üzeridir, fakat sistem olarak 50hrz ve katları olarak panel bunu kendisi algılar.

 56. erkmv dedi ki:

  LG 60PH670S DVB-S 3D Fhd SMART PLAZMA TV kesinlikle plazma alacağım
  önerilerinizi merak ediyorum
  salonumun 2 tarafı güneş alıyor yansıma sorunu çok yaşarmıyım salona büyük gelir mi 3 metreden izleyeeğim
  ideal olan 55 inc gibi geliyor bana ama sadece hepsiburadada panasonic TX55st50 var
  sitenizdeki yorumlardan sonra panosonicten vazgeçtim gibi

 57. andy1 dedi ki:

  Sn.erkmv
  Teşhür ürünlerini almayın, alırsanızda firma ile net iade detaylarını konuşun, yine sitemizde örnek var teşhir ürünü alıp logo izi sorunu yaşayan ve izin günlerce pixsel kaydırması yapılnmasına rağmen gitmediğini söyleyen Arkadaşımız var malesef firmanın cevabı ürünü geri almayız iade olmaz denmiş hem firma hemde Panasonic servisi tarafından!

  Yani Vatandaş sorunlu cihazı alıyor satıcı firmaya aslında parasını hibe ediyor. Teşhir ürünlerinde benim şahsi görüşüm alırken detayları net olarak konuşmanız şarttır, hem sizin hemde firmanın sorun yşamaması açısından.

  Diğer sorularınıza gelince, panel direkt karşıdan ışık alıyorsa malesefki gündüz keyifli bir izleme süreci olmaz LcdLed paneller içinde geçerlidir.

  55 inc plazmatı 3 metre üzeri rahatlıkla izleyebilrsiniz, 3 öetre ise tavsiyem LcdLed alınacaksa 42 inc idealdir evde göz sorunu yaşayanlar varsa bu mesafeler fazlası ile yorucu olur.

 58. Rıdvan istanbul dedi ki:

  Andy merhaba, 40 – 47 inç arası led düşünüyordum fakat aklım karıştı , yeni evime alacağım tv-uydu alıcısı ikilisi için yardımcı olurmusun dahili hd alıcı kalitelimidir ? yardımların için çok teşekkür ederim.

 59. andy1 dedi ki:

  Rıdvan Bey piyasalarda çok fazla seçenek mevcut, binanızda Teledünya var ise tercih edin sebebi en güçlü sinyal kalitesine sahip tek firma konumunda.

  Digital üyelik yapacaksanız, onlarca tercih var ALI işlemcili cihazları ben önermiyorum sebebi renk kalibrasyon derğleridir. Sharp işlemcili seriler mevcut bunlarda RGB renk değerleri daha sorunsuz ve panellede uyumludur.

 60. Rıdvan dedi ki:

  Peki hd alıcılı tv öneriniz nedir ? Genelde dizi sinema ağırlıklı kullanıyoruz hangi marka ve model almalıyım birde doru hdmi kabloyu nasıl bulacağım

 61. Gökhan KORKMAZ Mersin dedi ki:

  Merhaba Andy.

  Bir konuda yardım isteyecektim. Bir arkadaşımıza buyuk led lazım f/p olarak bir ürün arıyoruz. O plazmaya yanaşmaz :) Benim hanım akşama kadar tv izler kadın programları o bana gelmez hem yansıma hem ekran yanma sorunu sabit izler o diyor ve haklıda :))

  Onunla incelerken 60et5e geldi gözüme fiyat olarak çok çok makul. Oda hdmi ve receiver konusunda titizdir nasıl bir görüntü alacagını sordu dedim yeterli düzeyde alırsın 55et5 ile denedik hoşuna gitti lakin gözüme takılan bir konu var. Panasonic sitesinde 60et5 özellik olarak 55et5e ile herşey aynı yani tüm et5e lerle aynı lakin çerçeve ve tarama hızı 500 hz sitedemi yanlış dedim bir kaç siteye baktıma raştırdım lakin ordada kimisinde 55et5e çerçevesi var ve 200 hz yazıyor kimisinde panasonicin sitesinde ki resimleri koymuslar ve 300 hz yaziyor ürünü bulundugum bölgede ki teknoloji marketlerde malesef göremedim birebir göreyim diye bu tv hakkında bir bilginiz varmıdır yardımcı olursan sevinirim.

 62. andy1 dedi ki:

  Gökhan Bey,

  ET5 serileri 300 hrz densede alt alan taraması 100 hrz paneldir, bu kötümü hayır tam tersine daha avantajlıdır, 2012 senesinde üreticlierin tamamı hrz değerlerinde yenilemeye gitti yani 50 hrz ve katları olarak, pc içerikli görüntüde ise 60hrz ve kataları olarak panel otomatik tarama gerçekleştiriyor.

  ET5 performans olarak soruyorsanız evet Televizyon ağılıklı yayınlarda fazlası ile üst kalitede resim üretebilen seridir özellikle SD yayınlarda hd recevier vasat olsada yinede belli oranda kaliteli resim alırsınız.

 63. gökhan korkmaz mersin dedi ki:

  sorduğum o değildi sanırım ben yanlış izah ettim yada siz yanlış anladınız lakin ben sorumun cevabını öğrendim. 60et5 in diğer serilerden farkılımıdır bir kaç sitede farklı panel olarak artı 500 hz arka tarama hızı yazmışlar bir kaç sitede saçma sapan resimler koymuş. 60et5 diğer 42,47,55” lerden farkı dışa kasa paneli ve tarama hızı olarak farklı bir tasarımla üretilmiş. Sormamın da amacı bazen türkiyedeki resmi sitelerde saçma şeyler yazabiliyor o açıdan emin olamamıştım ama yabancı forumlardada araştırdım farklıymış kasa ve tarama hızı alınabilir bir tv led tvler içerisinde. Lg ve sammy den en azından daha iyidir. :))

 64. andy1 dedi ki:

  ET5 60 Hrz 300 hrz paneldir, sadece kağt üzerinde bir değerdir, panelin orjinal hrz değer, 100 hrz yan taramı özellikleri ile 300 hrz diye geçer.

  Panasonic serilerinde en belirgin detay standart işlemcisidir ve apple destekli ve hrz değeri olarak Sammsy ve Lg serilerinden daha avantajlıdır.

  Bu sebeble beni Panasonic yetkilisi diye yazanlarda oluyor, ben panelin ürettiği resme bakarım, bir cihazı yazıyorsam anlatıyorum en az farklı 3 harici cihaz üzerinden görüntüsünü alıp ona göre cihazın resim performansını anlatırım.

  ET5 İlk çıktığında Türkiyede belli Uzmanlar yerden yere vurdu, Avrupada bazı sözde testerlerde dahil.

  Ben ekonomik giriş seviyesi düz E serilerinide İnsanlara mutlaka alın diye yazdım, Türkiyede yine birileri yerden yere vurdu. Sonrasında ise Sözde Uzmanlar benim tavsiye etttiğim panelleri halen şuan kullanıyorlar.Kendimi meth etmek için anlatmıyorum.

  Bazı paneller vardır örnek, WT60-ES800-SONY W8W9-HSX 850 tamamı Amiral serisi, fakat İnsanlar bu cihazları sanarlarki alıp eve getirecek ve mükemmel resim alacaklar tam tersine sonuç tam hayal kırıklığı olabiliyor.

  Ekonomik serilerin Avnatajları ve serileri iyi analiz etmek gerekiyor.

  ET5 seriside bunlardan bir tanesidir.Kağıt üzerinde yazan hrz değerine aldırmayın, önemli olan işlemcinin resmi panele sorunsuz taşımasıdır, 60 hrz gerçek resim üreten panel zaten mükemmel performansı size yaşatackatır.

 65. Yıldız dedi ki:

  Merhaba Andy,
  3 gündür tv arıyorum.Bimeks, Teknosa ve Saturn arasında mekik dokuyorum. 127 ekran LCD ekran Sony marka bir tv kullanıyorduk. Simdi alacağımız tv’nin de aynı ebatlarda olmasını düşünüyoruz. Ekran büyüdükçe görüntünün bozulacağını bir de fiyatların çok fark ettiğini gözlemledim. 46”, 50” arasında almaya karar verdik.
  Markaya gelince LG kendi panelini üretiyor, Samsung üretiyor herkes bir tanesini tavsiye ediyor. İnanılmaz derecede kafamız karıştı. Ben Samsung konsunda o kadar kararlı değilim. Çok parlak göz yorar diye düşünüyorum. Sharp almak istiyorum ama Türkiyede servis ile ilgili olarak nasıl hizmet verdiklerini bilmiyorum. Sharp’ta 4 renk özelliginin olması da tercihlerim arasına giriyor.
  Samsung için Türkiye’de çok satıldığını ve iyi olduğunu söylüyorlar. Aslında her satış danışmanı farklı birşey söylüyor.
  Samsung’un bu modeli
  SAMSUNG 55F6470 FHD SMART 3D DVB-S LED LCD TV+ 2 GÖZLÜK
  SAMSUNG 46F6340 FHD SMART 3D DVB-S LED LCD TV+ 2 GÖZLÜK
  SHARP LC50LE652V DVB-S FHD 3D SMART LED LCD TV, , AN3DG20B 3D GÖZLÜK(1.1001.2538) SHARP LC50LE752V DVB-S FHD 3D SMART LED LCD TV, , AN3DG20B 3D GÖZLÜK(1.1001.2538)
  Bu modelleri arasında kaldım. Sizin tavsiye edeceğiniz bir model var mıdır? Bana hangi TV almamı önerirsiniz.
  Teşekkürler,
  Yıldız

 66. andy1 dedi ki:

  Yıldız Hanım,

  Türkiyede sizde aynı kaosa düşmüşsünüz, herkes bir şey tavsiye eder, panelleri yazarlar yani X panel LG IPS,Samsung mva diye uzayıp giden zırvalıklar zinciri, bunu uzanıklar yazar komisyoncuların tabirleridir, oysaki panel seçmek hiçte sanıldığı kadar zor değildir ve mükemmel bir panelde henüz yer yerzünde yoktur. Türkiyede Efsane panelleri yazan komik İnsanlarıda görmek mümkündür.

  Konuya gelirsem, Sharp Türkiye Distribütörünü bilmiyorum yani servisleri ve satış sonrası nasıl bir satatüleri var birşey diyemem. Fakat serviste sorunlu olan firmlardan veya yetersiz firmalardan uzak durun ve bulaşmayın. Karşınızda en azından telefon açtığınızda cevap verecek bir muhtabınız mutlaka olmalıdır.

  RGB+ özelliği işin gerçeğini yazarsak pekte kağıt üzerinde göründüğü gibi değildir,4Renk sistem dediğiniz paneli alabilirsiniz fakat mutlaka harici hd recevier ve hdmi kablonuzda üst kalite olmaldır vasat bir hd recevierle görüntü keyfiniz asab bozukluğuna dönüşebilir.

  Samsung giriş sevieysi serileri yazmışsınız, Saharp giriş seviyesi ve bir üst modeli.Yazdığınız tüm seriler üst kalite hd recevier varsa ise performans alırsınız en az kullandığınız Sony panel kalitesinde hatta çok daha üstünde bir resim alırsınız.

  Plazma serilerini mutlaka araştırmanızı tavsiye ederim, Panasonic ST60 bütceniz yetiyorsa alın veya VT60 her iki paneldede mükemmele yakın performans elde edersiniz veya LG PH serisi 60 incleri çok ucuza satılıyor, Plazma oldukları için 60 inc paneli 4 metreden bile çok keyfile en ufak göz yorgunluğu olmadan keyfini alırsınız vey Samsung F8 serilerinide tercih edebiliriniz.

  İsterim ki İnsanlar daha doğrusu Aileler görüntüyü en üst noktada ve keyifle alsınlar, ezbere panel yazmam yazdığım panelleride alanların %99 mutlaka geri dönüşlerinde memnuniyetlerini yazarlar.

  Led paneller konusunda örnek verirsem bilemiyorum Çocuklarınız var ise 50 inc ve üstü panellerde biraz daha dikkatli seçim yapmak zorundasınız, özellikle 3D ve oyunlarda bu fazlası ile önem kazanır. Uzun yazıp sizi sıkmakta istemem.

  Plazma modellerine mutlaka bakın öyle karar verin.

  Saygılar

 67. Ömer istanbul dedi ki:

  Andy merhaba, piyasada panasonic plazma tv bulmak ne zor. Ben tavsiyelerine uyarak 50 inch plazmaya karar verdim. Panasonic yeni çıkan her plazma modelini tavsiye edermisin ? Model farklılıkları kafa karıştırıyor . PANASONIC TX-P50STW60 FHD DVB-S 3D PLAZMAyı teknosada gördüm, nasıldır ? Bir de 4k upscaling yapan avr düşünüyorum ancak denon ve yamaha arasında karArsız kaldım . Yardımın için şimdiden tşkler…

 68. andy1 dedi ki:

  STW60 standart kullanıcı için fazlası ile yeterlidir.En üst performansı alırsınız tabiki doğru harici cihaz ve kablolarla.STW60 mükemmel deyipte İnsanları yanılatmak istemem benim için Mükemmel panel kavramı çok farklıdır ve paneller tek başına bir mükemmel görüntü sunamazlar.

  AVR recivier ile zaten görüntü ve ses kalitesi en üst seviyede ve uyumlu olur.STW60 size inanılmazın ötesinde görsel şöleni yaratır.

  Türkiyede satışları takip etmiyorum, inanın aklım almıyor, panel bakıyorsunuz satışta bir bakıyorsunuz stoklar yok, bir bakıyorsunuz stok var cihaza zam gelmiş.Bu sebeble artık yorum yapmayada zorlanıyoruz.

  Türkiyede GT60 satılmayack eğer Panasonic EU karar değiştirmese, zaten sezonda bitiyor komik ama 2013 serileri Türkiyede sene bitiminde satılmaya başlandı.

 69. Sparrow77 dedi ki:

  Merhaba evde 50GT50E kullanmaktayım çok memnunum 2.bir Tv ihtiyacı doğdu. Lg PH670S plazmayı önerir misiniz. Bana bu büyüklükteki bir ekran için fiyatı cazip geliyor. Yerine önerebileceğiniz 60 yada 65″ başka hesaplı bir model var mı? Genelde Film ve dizi seyredilecek. Teşekkürler.

 70. andy1 dedi ki:

  Sayın Sparrow,

  PH670 Film ve dizi amaçlı alınacaksa fazlası ile yeterli ve keyifli bir panel olacaktır. Oyun tercihiniz olmadıpı için bu paneli alıp keyifle kullanabilirsiniz.

  Yerine önerebileceğim paneller var fakat, Türkiyedeki fiyatları takip etmediğim için bu konuda yardımcı olamıyorum. Siz butcenize uygun panelleri yazarsanız daha iyi olacaktır.

 71. Sparrow77 dedi ki:

  60PH670’e fiyatı yakın olan 60F5500 plazma ve 55ET5E led kafamı karıştırıyor. 55GT50E’den sonra görüntü kalitesi olarak hangisini önerirsiniz?

 72. andy1 dedi ki:

  Sayın Sparrow,

  GT50 ile bu seriyide eşletiremeyiz, GT50 daha üst kalitede destek sunan Panasonic Amiral serisidir.

  F5500 SD,HD yayınlarda iyidir bu performasını sadece siyah üretimi olarak LGden minimal şekilde farklıdır.PH670 ben olsam tercih ederim sebebi daha detaylı ve kullanımı çok daha basittir, Tv amaçlı alınacaksa hem fiyat hem performans olarak fazlası ile yeterli olacaktır.

  ET5 Led panel olarak yeterli denilebilir ama Plazma kadar keyifli bir resim kalitesi almanız için HD recevierinizinde iyi performans sunan bir seri olması gerekir.

 73. Rüstem Tepe KKTC dedi ki:

  andy1 beyin gerek burada gerekse DH de yazılarınızı okudum, yazdıklarınızdan anladığım Veste’in gayet iyi bir üretici olduğudur, yerli olduğu içinde servis ve yedek parça konusunda daha yakın hissediyor.

  Sizlerden ürün seçimi hakkında yardım istiyorum aşağıda ki ürünlerden hangisini seçmem gerektiğini yazarsanız çok memnun olurum;

  http://www.vestel.com.tr/vestel-3d-smart-42pf9060-107-ekran-led-tv
  http://www.vestel.com.tr/vestel-smart-46pf7030-46-led-tv
  http://www.vestel.com.tr/vestel-40pf9116-40-led-tv

  Eğer incelem şansınız olursa 1700 TL’ye kadar hangi televizyonu tercih etmeliyim, tavsiyelerini bekliyorum.

 74. andy1 dedi ki:

  Vestel 9 serilerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz, alın ve keyfini çıkarın.

  Forumlarda Vestel ve belli markaları birileri devamlı karalar, bunlar kendilerine Uzman der oysaki net satıcılardır yani bu tür uyanıklar net ticaret yaparlar, beyin yıkarlar, modul bilgilerini yazarlar, japon panellerini överler oysaki bugün Japon panelleri net tabirle dökülüyor.

  Vestel, Avrupa ve Kuzey Avrupanın en iyi ve tartışmasız Avrupalı tek Dev firmadır, Vestel markası dahil bir çok marka adına seriler çıkarırır, Finlux gibi ve Vestelin kendi markasıdır.

  Uzman komisyonculara bakarsanız, işiniz zor sadece bu Adamların tavsiye ettiği paneli aldığınız bu Adamların cebine farkında olmadan komisyon atarsınız.

 75. Rüstem KKTC dedi ki:

  Çok teşekkürler andy1 bey :)

 76. Sparrow77 dedi ki:

  Merhaba Plystation için plazmaların daha iyi olduğunu biliyorum ancak 50″ plazma mı yoksa 42″ led mi daha çok tavsiye edersiniz? 50″ plazmada oyunlarda sıkıntı yaşar mıyım? Teşekkürler.

 77. Sertaç Ankara dedi ki:

  Sayın Andy1 Sizden ricam sorunuma cevap vermeniz ; Panasonic TX-P42U20E panelimi yıllardır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum , ikinci bir panel alma ihtiyacı doğduğundan araştırmaya girdim ve malesef panasonic’in fiyatları almış başını gitmiş LG 50Ph670S modeli kafama yatar gibi oldu ( 1700 tl) bugün teknosa da teşhir ( yalan değilse 4-5 aydır) panasonic TX-P42ST50E modeli için 1.400 tl istediler .Çalışma saatini bilmiyorum , Burn-in görmedim ne dersiniz? Sıfır LG mi ( ki panasonicten sonra hala içim sinmiyor ) yoksa en kötü ihtimalle 8 – 10 Ay günde 10 saat çalışmış olma olasılığı olan ST50E mi ? Şimdiden teşekkürler.

 78. andy1 dedi ki:

  Sertac Bey,

  ST50 aslına bakarsak bu senin serisi STW60 kıyasla hareketli görüntülerde daha iyi, fakat her iki panasonic serisini ele alırsan 670 hareketli görüntülerde detay resimde iki seridende biraz daha iyi.

  ST50 halen üstelik teşhir ürüne 1400 lira istenmesi enteresan, bildiğiniz ikinci el kapsamına net olarak girmiş bir ürün. Her halde ikinci el arasanız daha ucuza ve kullanım süresi daha az bir paneli yarı fiyatına bulursunuz.

  Bu fiyatlar malesef Devletin denetimsizliği, şuan bahsettiğiniz paneller ST50 haric Avrupada nerdeyse yarı yarıya ucuzladılar. ST50 ise kimse satmaz satsada alan olmaz, Türkiyede bayisi olan markalar bu ürünleri Türkiyeye yolluyor ve satıyor.

  Bana kalırsa sıfır bir ürün alın, teşhirde olan ürünün ne olduğu her zaman mechuldur, alsanız bile mutlaka distribütörden cihazı sorgulatmalısınız.

 79. andy1 dedi ki:

  Sayın Sparrow77,

  Panasonic STW60 serisinde malesef oyun için pekte ideal değildir, Oyun için panel tercihinde Amiral serileri tercih etmeniz en iyi tercih olur, Samsung F8000 bu konuda hem Lcd hem Plazma olarak oldukça idealdir.

 80. Sertaç Ankara dedi ki:

  Andy1 bey , PH670S almak için kendimi ikna etmek için uğraşıyorum ama dolaştığım tüm teknomarketlerde teşhire açılalı çok az bir süre olmuş ( bazıları 3-4 günlük ) olmasına rağmen burn-in izi gördüm. LG nin son üst kısımda verdiği panel bilgilerinin olduğu yer özellikle açık renk görüntülerde bariz belli oluyor. Tamam günde 10 -12 saat dinamik modda çalışıyor ama bu kadar bariz olmaması gerekir diye düşünmeden edemiyorum. Bende evimde 4 yıldır pana panel kullandığımdan 3-4 saat dinamik modda HD yayının logosunu tutarak test yaptım ekranda 3-4 saniye kalıp yok oluyor. Bu modelde sıkıntı olabilir mi ? Ev kullanıcısıyım sd ve hd kanallar+ hd film izlemek amaçlı kullanılacak panel.Yoksa aynı markanın 42LA640 led modelini düşünüyorum.Uzman görüşü olarak ne dersiniz ? Saygılar

 81. andy1 dedi ki:

  Sertac Bey, mağazada logo izini bir süre rica edin temizleme moduna laın, genelde mağazalar farklı modlar kullanır, hem kontrast hemde parlaklık olark farklıdır yani ürünler mağaza modunda teşhir edilir.

  Veya kapalı kutu olarak tercih edin. Led panel olarak 7 serisi altına inmeyin.

  Aceleniz yoksada beklemenizi tavsiye ederim, Türkiyede şuan fiyatlarda gerçek manasıyla saçmalık yaşanıyor. Avrupada fiyatlar yarı yarıya indi Türkiyede ise tam tersine gidiyor.

 82. sertaç Ankara dedi ki:

  Cevabınız için Teşekkür ederim. Kisa bir süre içinde almam gerekiyor malesef. Zaten alacağım 670 sıfır. Bu fiyat aralığında sorunsuz led almak mümkün olmadığından ve açıkcası plazmayı daha çok sevdiğim için 50ph670s modeline yöneldim. Bu model hakkında olumlu – olumsuz yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

 83. Sparrow77 dedi ki:

  Merhaba. Bilgiler için teşekkürler. Evdeki Panasonic 50GT50E’yi plystation için ayırıp tv için 60PH670S almak mı yoksa 50GT50E ile tv seyretmeye devam edip 7-8 serisi 42 inch bir ledi oyun için almak mı sizce daha mantıklı olur? 50GT50E oyunlar için nasıldır?

 84. andy1 dedi ki:

  GT50 oyunlarda iyidir yani keyifli sürec yaşarsınız, 60PH670 ise evde keyifle kullanabilirsiniz.

  Panellere fazla para vermek çare değil, VT60-ZT60-F8500 serileri dışında diğer panellerde pekte bariz farklar olmaz, sadece kalibrasyon değerleri farklıdır ve panel modları haklı olarak daha fazla seçenek sunra bu görüntüye yansırmı şöyle demek gerekir, %10 bir fark oluşturur.

  Gecen gün bir forumda gördüm halen modul saçmalığını yazanlar var, Samsung PSA modul var diye 42 inc panel 2500 lira üstelikte teşhir, şimdi bazı Uzmanlar yani komisyoncular bu işi bilerek yaparlar, panel piyasasında akıl almayacak detaylar var. Türkiye gibi Ülkelerde ise uyanıklar bu işe yön verirler.

 85. andy1 dedi ki:

  Sertac Bey,

  Net yorum yapmak isterim, STW60 yani pansonic serisinden detay resimlerde daha iyi bir paneldir. Keyifle kullanırsınız.

  Bu yorum yeterli olur sanıyorum.

 86. chowwee dedi ki:

  Merhabalar,

  Sitenizdeki yorumlari ilgi ile okudum. Su an tr de herhangi buyuk magazaya gittiginizde sizi ya lg yada samsunga yonetliyorlar. DIger markalari deneseniz bile tam bilgi alamiyorsunuz. 42“ lik bir led ariyorum. Sizin yorumlarinizi okuyunca panasonic sharp ve vestel dikkatimi cekti. televizyon yayini pek seyretmem. 3d film bluray film playstation olursa da hd yayin aboneligi belgesel ve film icin dusunuyorum. Hangi led tv marka ve modelini onerebilirsiniz? fiyat ve performans icin? simdiden tesekkurler

 87. Sertaç Ankara dedi ki:

  Sayın Andy1 kararsızlığımın zirvesindeyim.Bugün 670s almaya gittim ve doğru kararı verdiğimi yanında duran LA660 serisi led paneli görünce anladım.Ama bir yanda da Philips 42PFL6008K LED TV duruyordu ve görünüm beni şaşırttı. Led aklımda bitmişken yeniden oluştu.Fiyat aynı ve bildiğim kadarı ile gerçek 100 Hz ve Philips 6000 serisi ve sonrası diğerlerine oranla daha kaliteli. Ne önerirsiniz , fikriniz benim için önemli.Saygılar

 88. andy1 dedi ki:

  Sertac Bey, LG 6 serisilerini LcdLed olarak hiç tavsiye etmedim gecen senenin sorunları zaten biliyorsunuz, bu senede fazlada değişen birşey yok. LG 7 ve üzeri serilere bakmak gerekir.

  Philps tercih edebilirsiniz en azından LG aynı eş seriden daha doğru resim kalitesine sahip.

  Butcenizi zorlamayacaksa, Samsung 7-8 serilerinede bakmanızı önerebilirim.

  Hz konusunda üreticilerin değerleri farklıdır. bunu tv yayınları ile algılamak zordur hatta örnek verirsem gerçek 100 hz olan bir panel tv yayınlarında belli sorunlarıda görmek mümkündür. Bu panellere bakarsanız, Panasonic içinde geçerlidir 100 hz olarak görünür oysaki 50 hz üzerinden panel tarama yapar doğru olanda budur, televizyon yayınları için geçerlidir.

 89. andy1 dedi ki:

  Sayın chowwee,

  Panasonic ürünleri çok az sayıda var durum öyle görülüyor Türkiyede serileri takip etmiyorum açıkcası.Sharp serileri içinde aydnı durum geçerli son bir sene içinde herşey farklılaştı demek lazım.

  Siz butcenize uygun serileri yazın daha doğrusu şuan satışta olan serileri, yardımcı olmaya çalışırım.

 90. Sertaç Ankara dedi ki:

  Orta düzey bir hd uydu alıcı ile televizyon izlemek + media playerdan film izlemek amaçlı kullanım için ; Plazma olarak LG 50PH670 ( bütçe buna daha uygun ) veya PANASONIC TX-P42STW60 , Lcd Led olarak Philips 42PFL6008K , Samsung 40F6500 veya SAMSUNG UE40F6640 serileri araştırdığım modeller.Burada pana için bütçeyi %30-40 aşmaya değer mi ? Saygılarımla.

 91. andy1 dedi ki:

  Sertac Bey,

  Bahsettiğiniz %30-40 oranın inanılmaz yüksek bir rakam, kesinlikle değmez. Panellerin kullanıcı tarafından ilgi ve merak oranı en fazla 6 aydır yani 6 ay sonra zaten farklı bir panel arayışına çoktan girmiş olursunuz. Bu dönemde yeni bir panel alımında şuan pahalıya alacağınız panel sizi üzme oranı (verilen para miktarı yüzünden) üzecektir.

  Kaldıki Panasonic STW60 ile LG670 kıyaslaması yaparsak LG detay resimlerde azda olsa iyidir. Butcenizi zorlamayın, STW60 vereceğiniz fazla parayıda media player veya hdd veya ses sistemi alıp, evinizde sinema keyfini yaşarsınız.

 92. chowwee, izmir dedi ki:

  andy1,
  Piyasada satista bulunan 42“ ve 40“ Led Tv, (Dusundugum fiyat range i icinde) (1500-2500 tl)
  LG 42LA640S, LG 42LA660S, LG 42LA740S
  Samsung 40F6470 40F6510 40F6650 40F6800
  Sharp 40LE730 LC40LX630 39LE732
  Panasonic TX-L42ETW60

  Plazma olarakda
  Panasonic TX-P42STW60

  Daha once dedigim gibi bluray yada 3d film, playstation icin ilk etapda dusunuyorum. Ileride de hd yayin konsoluna baglayip film dizi vs. (15-20m2 oda icin)

  Yorumlariniz icin simdiden tesekkr ederim

 93. andy1 dedi ki:

  Sayın chowwee,

  LG LA740, veya Samsung F8000 serilerini tercih edin, diğer seriler açıkcası giriş seviyesi cihazlardır, Sharp yazmama sebebim renk kalibrasyon değerleri içindir.

  Panasonic STW60 ise daha ucuz seri olan LGPH670 daha mantıklı seçimdir sebebi detay resimlerde panasonicten azda olsa iyidir.

 94. volkan - istanbul dedi ki:

  lg 60″ ph670s mi Samsung UE-40F8000 mi? biri plazma biri led, tabi boyutları farklı fiyatları da aynı 2500-2600TL civarlarında. Hangisini almak daha mantıklı?

 95. andy1 dedi ki:

  Volkan Bey,

  F8000 tartışmasız en iyi serilerin başında geliyor, diğer türlü birisi 40 inc diğeri 60 inc, burda izleme mesafenize göre karar vermelisiniz.

  Örnekliyorum en azından fikir olur, yeşil alan 60 inc.

 96. Hüseyin - Bartın dedi ki:

  Sayın Ady 1, Led televizyonlardaki birçok problem yüzenden Plazma Televizyon almak istiyorum. LG 50PH670S ile Samsung PS-51F5570 arasında kaldım ve aralarında yaklaşık 500 TL fark var.Samsung pahalı. Forumlardan okuduğum kadarıyla LG 50PH670S alanların çoğunda ölü pikseller çıkmış. Samsung PS-51F5570 alanlan ise panelden çok memnunlar ve lg den daha iyi görüntü verdiğini bildiriyorlar. . Adeta panel piyasada yok satıyor. Siz hangi paneli önerirsiniz. Pana nın panellerinin yanına ise uçuk rakamlar yüzenden yaklaşılmıyor.

  Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

 97. andy1 dedi ki:

  Hüseyin Bey,

  LG malesef pixsel hatalı panellerinde haklısınız, Tüketici Dernekleri bu konuda bir açıklama yapıp firmayı kınamalaıdır. Avrupada bu işler böyle yapılıyor ve firma bir anda hatalı panellerinin tümünü piyasadan çekiyorlar.

  50PH 670 görüntü olarak memnun kalırsınız diğer yönden pixsel sorunu tamamen şans işidir, her panelde çıkma riski vardır.

  Panel piyasada yok satıyor Türkiyeye göre bir yorum, sonuçta giriş seviyesi bir cihazdır, butcenizi zorlamayacaksa LG oranla en pixsel riski düşünceniz daha az olacaktır.

  Panasonic için fazla birşey yazmaya gerek yok, Türkiye fiyatları çok pahalı olan STW60 ise ST50 kalitesinden uzakta.

 98. sayın Andy bey; internet üzerinden film izlemek istiyorum 50 veya 55 inç lik ve orta fiyatta 1 cihaz tavsiyesinde bulunursanız çok sevinirim…

 99. andy1 dedi ki:

  Talat Bey,

  Panellerin bir çoğunda sorunsuz şekilde izleyebilirsiniz, Samsung F8000-F85000-F7000 serilerini tercih edebilirsiniz.

 100. metin alsaç dedi ki:

  Ben yeni LCD SHARP LC50LE652V 3D WİFİ Televizyonu1899 a aldım paketini hala açtırmadım sizden ricam bana bu televizyon hakkında tavsiyeniz sizin tavsiyenize göre hareket edeceğim. SHARP iyi değilse Philips 42PFL6008K ile değistirmeyi düsünüyorum tesekkürler

 101. metin alsaç dedi ki:

  birde 500Hz ile 200hz arasındaki fark nedir Hz yüksek olanlar palı oluyor .

 102. andy1 dedi ki:

  Metin Bey,

  Ben size Sharp ve Philpsin temel özelliklerini verirsem aradaki farkı görebilirsiniz, ürünü aldığınız için size her hangi bir tercih hakkı sunmak doğru olmaz!

  Sharp 3D LC50LE652V

  Philips 42PFL6008K


 103. andy1 dedi ki:

  Metin Bey,

  Avrupa için satandart tüm paneller 50hzdir, panellerin alan taraması değişebiliyor bu üreticilerin sunduğu ve tartışmaya acık bir tanımlamadır, panelin sorunsuz resim sunabilmesi için bir çok faktör etkendir yani şuan LcdLed panellerde nerdeyse her ürün için farklı bir resim eşlemesi yapabiliriz.

 104. metin alsaç dedi ki:

  cevabiniz için tsk ediyorum. Ürünü iade etme hakkım var içime kurt düstügü için değistirmek istiyordum ama sizin bana hangisini tavsiye edeceğiniz önemli bende ona göre hareket ederim tesekkürler.

 105. metin alsaç dedi ki:

  Karsılastırdim inanın pek birsey anlıyamadım Philips 42PFL6008K özellikleri daha iyi görünüyor ama yinede sizin tavsiyenize ihtiyacım var dün aldığım için bugün değistirebilirim

 106. andy1 dedi ki:

  Metin Bey,

  Philps serilerinde kontrast oranı daha yüksektir.

 107. andy1 dedi ki:

  Metin Bey,

  Metin Bey,

  Bizler sadece ürünlerin belli özelliklerini yazabiliriz, sizlere ürünü değitirin diyemeyiz eğer sorunlu arızalı bozuk olmadığı sürece. Sonuçta firmalar birer ticari kuruluştur ve hiç kimse haksız yere firmaların ürünlerini karalama, kötüleme, geri iade edin deme hakkına sahip değildir.

  Size her iki panelin oldukça detaylı bilgi kaynaklarını verdim tüm özellikleri ortadadır. Buna göre siz kendiniz takdir hakkınızı kullanmalısınız.

 108. hüseyin kara dedi ki:

  iyi aksamlar Andy sizden bir öneri istiyorum aklımda su an iki televizyon var bana hangisini önerirsiniz

  LG 42LA690s
  Philips 42PFL6008K/12

 109. metin alsaç dedi ki:

  yardımınız için tesekkürler

 110. andy1 dedi ki:

  LG 7 serisi butceniz uygunsa tercih edebilirsiniz, diğer türlü Philps daha iyi performans sunacaktır.

 111. LG 60PH670S DVB-S 3D FHD SMART PLAZMA TV yoksa LG 55LA640S DVB-S 3D FHD SMART LED LCD TV hangisini önerirsiniz ilginize teşekkürler

 112. ali 35 dedi ki:

  İlk olarak büyük bir özveri ile biz tüketicileri bilinçlendirdiğiniz için kendi adıma teşekkür ederim.Soruma gelecek olursam;salonum için büyük boyutta bir tv almak istiyorum.Maksimum bütçem 2500TL.Led tvleri ararştırırken LG markasının PH670S modeli ile karşılaştım.Bugüne kadar plazma tvlere sıcak bakmıyordum.Fakat fiyatı beni cezbetti.Amacım sadece keyifli bir şekilde film izlemek.Genellikle akşamları seyredeceğim için yansıma problemini sıkıntı olarak görmüyorum.Salonum 20-25 m2 ve seyretme mesafem 3,5-4 metre olacağından dolayı 50″ mi 60″ mi tercih etmeliyim karar veremedim.Ayrıca gözlüklerinin kutu içinden çıkmaması bir dezavantaj.Dışardan bir gözlük alsam nerden baksanız 100tl.Aktif gözlüklerin pasif gözlüklere karşı avantaj yada dezavantajları varmı?Çok soru sordum.Tekrar teşekkür ederim..

 113. andy1 dedi ki:

  Ali Bey,

  Güzel desteğiniz için teşekkür ediyorum, elimizden geldiği kadar doğruları yazmaya özen gösteriyoruz, tekrar teşekkürler.

  Sorularınıza gelirsem, LGPH670 oldukça keyifli bir tv keyfini yaşamanıza olanak vefrecek bir seridir, dediğiniz gibi fiyat olarakta cazip.
  Salonunuzun mesafesi isetrrseniz 50 inc isterseniz 60 inc alın Plazma panel için her hangi rahatsız edici bir sürec yaşamassınız, LcdLed panel olsaydı 46-47 inc en ideal mesafe olurdu, plazmaların doğal kontrasy ve parlaklık seviyeleri İnsan gözü açısındanda yorucu bir sürec oluşturmaz.

  50 inc bir paneli aldığınız ortlama 1 ay sonra 60 inc alsaydım diyeceksiniz, panellerde bu değişmez bir detaydır görüntü kalitesi yüksek olduğundan daha büyük ekran seçimi faydalı olur.

  Aktif gözlükler elbetteki biraz daha avantajlıdır, sebebi %100 panelle uyumlu kontrast ve ışık değerine sahiptirler izleme süreci daha doğal 3D hissi yaratır.

  Gözlüklerin dez avanatjı eğer her hangi bir göz sağlığı sorunu yaşıyorsanız mutlaka Doktorunuzdan net sonuç alın gerekirse dinlendirici bir gözlük isteyein elbetteki durumunuzuda izah edin. Evde Çocuklar var ise sakın ihmal etmeyin.

 114. andy1 dedi ki:

  Sayın hakan şahin,

  Bu sorunuzun cevabını net vermek gerekir, LGPH670 çok daha üst seviyede görüntü keyfi almanızı sağlar.

 115. cemil bursa dedi ki:

  Merhaba andy1 tv almaya niyetlendigim andan itibaren yogun bir arastirmaya girdim. neredeyse artık tv almaktan vazgececegim. Benim kafama takilan tv Panasonic 42stw60 modeli. Tvv aldıktan sonra pisman olmak istemiyorum. Bu modeli yavsiye edermisin?

 116. cemil bursa dedi ki:

  Birde p46gt50 modeline ne diyorsunuz? Tskrlr

 117. cemil bursa dedi ki:

  Son olarak istanbulbilisimden tv almak uygunmudur. Benim anlamadigim piyasada bulunmayan ürünlerin burada bulunması. Buna ne diyorsunuz?

 118. andy1 dedi ki:

  Cemil Bey,

  İstanbul bilişimden ürün almak uygunmudur sorunuza cevap vermek zor, distribütör ürünleri ile ithalatcı ürünlerinde servis sorunu olabiliyor, Paralel ithalat üründe muhtabınız ürünü satın aldığınız ithalatcıdır, örnek Samsung ürün aldınız buna Türkiye Samdung distribütörü bakmaz, İthalatcının servisleri ile görüşmeniz gerekir.

  Paralel ithalat ürün satanlar biraz daha avantajlıdır fiyat olarak ciddi fark vardır, İstanbul bilişim ürün almadan önce net detayları konuşmanız gerekir.

 119. andy1 dedi ki:

  Cemil Bey,

  Panasonic GT50 oldukça eski seri diyebiliriz artık, fiyatı ucuzsa ve kapalı kutu ürünse tabiki alınabilir.

 120. andy1 dedi ki:

  Cemil Bey,

  Panasonic ST60 şuan alınabilecek paneller arasında en keyifli görüntü alabileceğiniz serilerden birisi.

 121. cemil bursa dedi ki:

  Andy1 teknosada p50st50 teshirden seri sonu 2149 tl. Teshirden alinacak bir urun icin nelere dikkat etmeliyim? Bu modeli tavsiye edermisiniz. Sanirim dahili uydu alicisida yok. Cvplariniz icin cok tesekkur ederim.

 122. andy1 dedi ki:

  Cemil Bey,

  Teşhir ürünü bir seriye üstelikte artık üretimi bitmiş paneli alırken iyi düşünmelisiniz. Teşhir ürünleri belli olmayan cihazlardır yani ürün Türkiye turu yapmış dahi olabilir, sitemizde bunu gördül İstanbuldan alınan cihazı Batmadan kargo ile yollayan firmalar var isimlerini vermiyorum.

  Bu parayı bu cihaza vereceğinize 60 inc LGPH670 alın daha iyi, en azından yeni seri bir paneldir. Yada STW60 abutcenize uygun tercih edin. STW60 dahili uydu alıcısı vardır.

 123. cemil bursa dedi ki:

  Merhaba andy1 tavsiyen üzere ph 670 modelini aldim. Cumartesi gelcek ins. Görüntü kalitesi icin voltajla ilgili ,doğru priz kullanimiyla ilgili yazilarini okudum. Tesisat iyi veya kötü olsa bile, voltaj regulatoru alarak bu durumu cozumlemis olurmuyum? Tv yi kullanmadan once onlemimi nasil yapmaliyim? Birde burning olmamasi icin rodaj suresi varmis, bununla ilgili bilgi verirmisiniz? İlgi ve alakaniz için size gerçekten cok cok tskr ederim saygilar.

 124. andy1 dedi ki:

  Cemil Bey,

  Hayırlı olsun Keyifle gülerek kullanın.

  Boltaj regülatörü elbetteki fazlası ile yeterli olacaktır, mutlaka çoklu fiş almayı unutmayın, voltaj bloklaması olanları tercih edin.

  Tvnizi aldıktan sonra ki Türkiyede bu çok enteresandır birileri çıkar izleme keyfinizide maf eder, burn in oluşur, logo izi oluşur bir sürü cümle duyarsınız. Logo izleri her panel için geçerlidir sadece Plazma paneller değil LcdLed ürünlerde logo izi kalma riski vardır, ve plazmalardan çok daha ve kalıcı izler oluşur.

  Kurulumdan sonra paneli dinamik ayarlarda bir süre kullanmayın, zaten bu seçenek daha çok harici bluray vs yada oyunlar için daha idealdir, tv seçiminde kişiye göre değişir, Kontrast ve ışık seviyesi satandart ayarlarda olması yeterli.

  Rodaj süresi yani paneli kullanma süresi demek gerekir ortalama 100 saat derler bu sizin paneli kullanma durumunuza göre değişir, logo izi kalsada orbiter özelliği ile izleri silmek mümkün olacaktır. Sadece şundan emin olun!

  Harici cihazlarınızın çıkışını mutlaka ölçtürün. Harci cihazlar logo izine sebeb olma ihtimalleri çok yüksektir.

  Panel izledikten sonra sadece rodaj süresi değil her zaman önce kumanda sonrada panel üzerindeki düğmesinden kapalı bırakın, standy by konumunda tutmayın.

  SXervis geldiğinde rica edin, 16:9 üstü resim tarama özelliğini açsın, paneli sabitlemeyin, 16:9 resim üstü Türkiyede fazla sevilir oysaki plazmalarda bu durum bazı kanallar için riskli olabiliyor, bu sebeble mutlaka açık olsun.

  Tekrar hayırlı olsun keyifle gülerek kullanın.

 125. cemil bursa dedi ki:

  Andy1 bana onereceginiz uygun fiyatlı regulator hangisidir. Ne marka ne tip regulator almalıyım. Bilgi verirmisiniz. Cok tesekkur ederim andy1

 126. andy1 dedi ki:

  Sayın cemil bursa,

  Regülatör seçiminde Türkiyede belli firmalar var, en iyilerden biriside Tuncmatik bu firmanın 1 KW regülatörü yeterlidir.

  Sadece panel değil, panele bağlı tüm harici cihazlarınızı bilgisayarlarınızı, ses sistemlerinizi, 1kw regülatör fazlası ile sorunsuz ve temiz bir voltaj kalitesi sunacaktır.

 127. cemil bursa dedi ki:

  Andy1 tvnin kurulumu yapildi. Ancak ekranda arada bir kirmizi nokta cikip gidiyor. Bu gecici bir durummudur, servisi aramam gerekiyormu. Ilginiz icin cok tesekkur ederim

 128. cemil bursa dedi ki:

  Internete baglanma sorunuda var. Ağı görüyor fakat bağlanmıyor. İki üç kez baglanti saglandi fakat şu an bağlanmıyor.

 129. andy1 dedi ki:

  Sayın cemil bursa,

  Servisi arayıp, uyumlu modem sorunu olup olmadığını kontrol ettirin.

 130. andy1 dedi ki:

  Sayın cemil bursa,

  Anlattığınıza göre pixsel yanığı oluşmuş, servisi çağırın ve değişim isteyin.

 131. Ugur/Bursa dedi ki:

  Merhabalar üstad, öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum.
  Uzun zamandır yazılarınızı takip ediyorum. Harici bellekten film izleme ilk önceliğim. izleme mesafem 2,5 – 3 m. 2500 TL civarı bütçeme göre dört tv arasında kaldım:
  1.sony 42w805
  2.lg 42la740s
  3.panasonic 42stw60
  4.samsung 51F5570 (sadece online satışı var mağazalarda göremedim maalesef)

 132. andy1 dedi ki:

  Sayın Ugur/Bursa,

  Yazdığınız Dört panelde izleme keyfini sorunsuz suncaktır, 42 inc bir panel içinse ortalama 1000 Euro yüksek bir miktar, F5500 Distribütör satışı ise alabilirsiniz her hangi bir problem yaşamassınız. Paralel ithaşlatta ise firmanın refanaslarına bakmanız gerekir.

 133. Ugur/Bursa dedi ki:

  Teşekkürler,
  İyi bir firma bulabilirsem piyasada tükenmeden samsung f5570 almak istiyorum. Aklıma takıldığı için sormak istiyorum diğer üç seçenekten
  1.sony 42w805
  2.lg 42la740s
  3.panasonic 42stw60 hangisi tercih ederdiniz.

 134. andy1 dedi ki:

  Sayın Ugur/Bursa,

  Sorunuza madem bana göre yani benim seçimimi soruyorsanız, üç panelide seçmezdim, bu yorumum kafanızı karıştırmasız kötü manasında seçmezdim demiyorum. Butce olarak konuşmak gerekir tabiki panellerin performansınıda eklmek lazım.

  Bu paneller yerine örnek, Samsunf F8 veya F7 serileri olabilir, Panasonic VT60 veya WT60 olabilir, LG 8 serisi olabilir.

  Bu seçimlerden yani sizin seçtiğiniz üzerilerden ise hem kullanım hem kolay ayar menusu ile Panasonic seçimi yapabilirsiniz.

 135. Ugur/Bursa dedi ki:

  Panasonic wt60 derken etw60 led modellerinden mi bahsediyorsunuz. yoksa stw60 plazama modellerinden mi
  Teşekkürler..

 136. Ugur/Bursa dedi ki:

  andy sanırım sizin bahsettiğiniz wt60 modelleri maalesef türkiyede yok.

 137. ali 35 dedi ki:

  andy1 soruma vermiş olduğun açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim.Bütçem doğrultusunda LG50″ph670s plama tv yi almaya karar verdim.oturduğum aparman da merkezi sistem çanak kullanılıyor.Türksat ve hotbir olarak yayın alıyoruz.Sence bu tv de kaliteli yayını hangi cihaz ve malzemeler ile alabilirim.Receiver,hdmı kablo vs olarak tavsiye rica ediyorum.Ayrıca uygun bir sinema sistemi önerirmisin.Söylediklerini harfiyen yerine getiriyorum:) Tekrardan teşekkür ederim..

 138. ali 35 dedi ki:

  Ayrıca bu tv ile uyumlu 3d gözlük tavsiyeni almak isterim..

 139. andy1 dedi ki:

  Sayın Ugur/Bursa,

  Led panel olarak yazmıştım, sanıyorum Türkiyede bulamdığınızı belirtmişsiniz.

 140. andy1 dedi ki:

  Sayın ali 35,

  Merkezi sistemlerde alacağınız hd recevier kalitesine göre görüntü farkıda değişecektir, malesef beim yazdığım hd recevier serileri Türkiyede aşırı pahalı, Avrupada tanıdıklarınız var ise yardımcı olmaya çalışrım.

  HDMI kablonuz en az 10.2 gbps desteği olsun, ferrit destekli hdmi kabloları tercih edin hama-monster bu konuda tartışmasız en iyi serilere sahiplerdir.

  Ses sistemleri için madem LG panel alacaksınız ses sisteminizide aynı marka tercih edin sebebi %100 panelle uyumlu olacaktır yani her hangi bir ses sorunu ve eşleşme sorunu yaşmassınız. Media paler seçimizi her hangi bir marka üzerinden yapabilirsiniz WD player oldukça sorunsuz bir markadır.

 141. andy1 dedi ki:

  Sayın ali 35,

  Sizi bir konuda uyarmam gerekir, aktif gözlüklerde dikkatli seçim yapmak zorundasınız, her hangi bir göz sorununuz var ise veya Ailede 3D yayınları izleyecekler arasında göz sorunları olanların mutlaka ama mutlaka Göz doktoruna görünmesini tavsiye ederim.

  Aktif gözlükler normal pasif gözlüklere göre daha farklı ve panelle uyumludur yani panel üzerinden yapacağınız her türlü ayar bunda etken olacaktır. Bu konuyu düşünmenizi tavsiye ederim.

 142. Ugur/Bursa dedi ki:

  üstad merhablar, cevaplarınız için öncelikle teşekkür ederim. bütçem dolayısıyla büyük ekran alamıyorum.samsung 51f5570i almaktan vazgeçtim ve sonunda panasonic marka almaya karar verdim.iki modeli arasında kaldım.yardımcı olursanız sevinirim.
  panasonic 42stw60 palzma
  panasonic 42etw60 led tv

 143. andy1 dedi ki:

  Sayın Ugur/Bursa,

  Her iki model arasından Led tercihi yapın yani ET60 oldukça sorunsuz görüntü keyfi yaşarsınız, STW60 elbetteki Plazma olarak performanslı seri olsada ET60 harektli resimlerde bir adaım daha önde görüntü kalitesine sahip.

 144. turgay gaziantep dedi ki:

  iyi günler led tv almayı düşünüyorum.panasonicDT50E.samsung f7000. 8000.sony w805_905. Görüntü kalitesi hangisi iyi birde hangisi daha sağlam.

 145. andy1 dedi ki:

  Sayın turgay gaziantep,

  DT50 dönemini kapamış bir seridir ve performans olarakta yeni serilerden bir alt seviyededir, Samsung F8000-7000-Sony W805-905 serileri memnun edecektir, Samsung 7000 alt seri olmasına rağmen perfprmans olark özellikle SD yayınlarda çok iyidir.

 146. ali 35 dedi ki:

  Merhaba,bugün birkaç teknoloji marketi gezdim.LG 50″ph670s modelini sorguladım.Fakat çok farklı yorumlarla karşılaştım.Dolayısıyla kafam fazlasıyla karıştı.Önce Darty’e gittim.Sorumlu arkadaş gayet ilgiliydi.Televizyonu fiyat performans olarak tavsiye etti.1750 TL yanında duvar aparatı veriyor.Vatana gittim 50″ olan plazma yokmuş.Teknosaya gittim.Sorumlu arkadaş çok kafamı karıştırdı.Plazmaların 10yıllık ömürü olduğunu söyledi.Görüntü kalitesi olarak LED tvlerin yanından bile geçemiyeceğini söyledi.Bu plazmayı aldığında iki tane gözlük alsan yaklaşık 2000tl ye gelecek onun yerine LG46″620 led al daha iyi dedi.tavsiye ettiği led 2000TL.Kafam iyicene karıştı.Sonra çıktım LG bayisine gittim.LG 50″ph670s plazmayı sordum.1800TL dedi.Ama bunu aşacağına görüntü kalitesi için LG46″620 led al dedi.Plazmayı ne yapcan,eski teknoloji vs dedi.Şu anda ne yapacağımı bilemiyorum.Ocak ayında bir tv alıcam.Çünkü Şubatta kredi kartı taksitlerinin vadesi düşecek.Bana bir yol gösterin…

 147. Ugur/Bursa dedi ki:

  üstad bugun 2399 TL ye 42stw60 plazma aldım. senin yazını led tavsiyeni şimdi gördüm nasip artık ne yapalım. led e göre siyah daha derinliği fazlaydı ve renkler daha canlıydı.belkide ordaki videoya aldanmış olabilirim.satıcı radyasyon oranı daha düşük gözüde daha az yorar diyince dayanamadım tamam bu olsun dedim. pazartesi kurmaya gelecekler. kurulum sonrası görüşlerimide belirtirim.
  ilk olarak neler yapmam gerekiyor herhangi bi kusuru varmı yokmu anlamak için.
  çok teşekkürler.

 148. andy1 dedi ki:

  Sayın Ugur/Bursa,

  Plazma olarak aslında en doğru seçimi yapmışsınız, tabiki bir hafta sonra keşke 50 inc alsaydım diyeceksiniz.

  Kurulumda şuan kullandığınız tüm harici cihazlarınızı hazırlayın, buna İnternet bağlantınızda dahi ve servise hepsinin panel üzerinden kurulumunu rica edin, size ayarları detaylı olarak gösterirler. Bunun dışında Panasonic serilerde burn in veya pixsel hatası yok denecek kadar azdır, yinede isterseniz internetten renk dosyalarını indirip servis yanında pixsel hatası varmı bakabilirsiniz.

  Ahyırlı olsun Güle Güle keyifle eskitin.

 149. andy1 dedi ki:

  Sayın ali 35,

  Teknosaya gittiğinizde o görevli Arkadaşa selam söyeleyin ve bu kadar cehaltini her kesede anlatmamasını rica edin, LG 620 serisi tavsiye etmeside ilginc her halde ellerinde kalan ve zor satılan seri olduğu içindir. PH670 ile 620 serisi kıyas dahi yapılmaz!

  Plazmaya eski teknoloji diyen beyinlere gülün geçin, 10 sene kullanım ömrü var diyen cahilin sırtını okşayın, cahillik başka hiç bir tanımı yok.

  Ali Bey, Plazma görüntü kalitesi bariz şekilde Led panellerden daha iyi ve sorunsuzdur, ebat olarak 60 inc plazmayı 3 metreden seyrdersiniz yorulmasınız, 60 İnc Led paneli izlemek içinse en az 8metre ideal mesafedir. Birde 3D izlenimde göz sorunlarınız varsa veya oyun merakınız varsa fazlası ile sıkıcı durumlar yaşarsınız. Plazmaların kontrast değeri tüm Led panellerden üst seviyede resim performansına etkisi vardır. Led panller ise modeline göre farklı dinamik kontrast veya farklı arkadan yada Edge Led tabir edilen kenar aydınlatmalı serilerdir ve en fazla sorun olan serilerde Edgeled cihazlardır.

  LG Bayisi saçmalamış tek açıklamasıda budur, bu Adamlara nasıl bayilik veriyorlar anlamak dahda zor.

  Butcenize göre panel alın, Plazma seçimi yapacaksanız ben kalite sitiyorum diyorsanız ilk olarak butceniz iyi ve sorun olmayacaksa Pansonic ZT-VT-ST serileri, Samsung F8500-8000-7000 serileri ve sonrasında LG tercihi yapabilirsiniz.

 150. ali 35 dedi ki:

  Sayın andy1
  Bütçem 1600-1700 TL civarında.Daha fazla veremem.Bu anlamda LG 50″ph670s plazmayı alacağım.Bu bütçe ile bu boyutta daha iyi bir tv alamam diye düşünüyorum.Yanılıyorsam düzeltin lütfen.Şu an nereden daha uyguna alabilirim diye araştırıyorum.Şimdiye kadar en uygun fiyatı 1750 TL ve yanında askı aparatı ile Darty de buldum.Ocak ayı sonuna kadar alacağım.Biliyorsunuz ki Şubat ayında kredi kartı taksitlerinde kısıtlamalar başlıyacak.

 151. andy1 dedi ki:

  Sayın ali 35,

  Malesef demek gerekiyor, İnsanlar Türkiyede zorla bir paneli almak zorunda bırakılıyor, bakın zorla diyorum sebebi butcesi kısıtlı İnsanların Türkiyede hiç bir özgürlüğü yok belli firmalardan ürün almak zorunda bırakılıyorlar bu inanılmaz üzücü bir durum ve Türkiyede bunu daha fazla göreceğiz.

  PH670 seri için çok şey yazdık, alanların %90 fazlası ile memnunlar. Keyifle Güle Güle kullanın.

 152. Ugur/Bursa dedi ki:

  Merhabalar adny1, dün panasonic 42stw60 plazmam kuruldu. ilk izlenimlerim
  -tv gündüzleri pencere karşısında biraz yansıma yapıyor fakat düşük ışıkta renkler mükemmeldi siyah derinliği süper
  -3d sinden pek birşey anlamadım zaten bi gözlük veriyorlar
  -uydu alıcısı iyi kanal geçişleri normal 20 dk ya uydu aramasını tamamladı
  -web browser için klavye lazım kumanda ile internete girmek çok yorucu sabır istiyor ama site adını yazınca sayfalar hızla açılıyor tam ekran felan oluyor videolar
  -harici bellekten 4-5 gb lik mkv leri izleyebildim ama alt yazı olayını henuz cozmedim
  -sd yayınlarda çok iyi diyebilirim çok kişiden duyduğum puslu görüntü yok renkeler gayet iyi
  -kalem çıktı bir adet oda duruyor ne gereksiz bişe diye düşünmedim değil hani
  -çok hafif bi ses çıkıyor buzing deniyor galiba ama beni rahatsız etmedi
  -ısınma sorunu var ama çook değil
  -telefonumdan tv ye bağlanamadım. “viera tv bulunamadı. her iki cihaz aynı kablosuz lan modeme bağlı olmalı” diyip tv yi görmüyor.
  -tasarımı çok şık ağır abi modunda odanın havası değişti sanki.
  fiyat- beklentiler noktasında beklentilerimi rahatlıkla karşıladığını söyleyebilirim.
  Özetlemek gerekirse bence tv güzell. İnşallah sürekliliğide olur cihazın keyfini çıkarırız.
  Son olarak değerli yönlendirmeniz için çok teşekkür ederim.

 153. andy1 dedi ki:

  Sayın Ugur/Bursa,

  Güle Güle keyifle eskitin.

  STW60 alıştıkça inanın fazlası ile sizi şaşırtacaktır, buzzing sorunu için servisi arayın mutlaka rapor tutturun. İlerde her hangi bir sorun olursa durduk yere daha önceden varmıydı demesinler, can sıkıcı sürec yapamadan önlemi alın.

  HDD üzerinden film için hiç kendinizi yormayın, harici media player alın ve panelin tüm özelliklerinnin keyfini yaşayın, alt yazı sorunları veya 3D görüntü eşleşmeleri 3D alt yazılarla uğraşmasınız, ses olarak tüm daha doğrusu full destek alırsınız, HDMI-ARC bağlantısı ilede evi sinema keyi ile izlersiniz.

  Her hangi bir sorunuz olursada yardımcı olmaya çalışrım.

  Tekrar Güle Güle eskitin.

 154. Ugur/Bursa dedi ki:

  Gerçekten çok şaşırtıcı tv teknolojisi bayağı ilerlemiş dememek elde değil.
  servisi ararım hemen biraz korktum şimdi ya ses artarsa!
  harici media playerım var ama eski wd marka ama henüz onu denemedim.
  ama hdmı-arc nedir bilmiyorum.
  ses sitemi için eski masaüstü bilgisayarım için kullandığım creative 4.1 4400 4+1 ses sistemi var. onu düşünüyorum ama nasıl olacak bilmiyorum. tv ye baktım sadece kulaklık ses çıkışı var. ses siteminin iki girişi var. o girişleri birleştirip kulaklık girişine takmayı düşünüyorum. verimliliği nasıl olur bilemiyorum.

 155. andy1 dedi ki:

  Sayın Ugur/Bursa,

  Sadece bir önlemdir siz servisi arayıp durumu belirgenleştirin. Korkacak birşey yoki ses çoğalmsı çok zordur gelip kontrol etsinler.
  WD playeri bağlayabilirsiniz, kulaklık girişten ses almak mümkündür. Panelin hd girişi üzerinde hdmi arc girşini görüsünüz, isterseniz tercih edebilirsiniz.

 156. Eday landshut dedi ki:

  PANASONIC TX-L42ETW60 bu gün bu marka tv aldım samsungmu panasonic mi diye çok düşündüm ama acaba samsungmu alsaydım.

 157. Eday landshut dedi ki:

  Birde internetten açtığım filmleri tam ekran seyredemiyorum

 158. andy1 dedi ki:

  Sayın Eday landshut,

  ETW60 ile Samsung tercihinde şu kritere göre değişim yapabilirsiniz butceniz F7-8 serileri için yeterli ise değişim hakkınızı kullanın. Değilse ETW60 yeterli olacaktır.

  Güle Güle eskitin.

 159. andy1 dedi ki:

  Ekran kartınızı kontrol etmelisiniz tam ayarları yaptığınızdan emin olun.Sorunsuz eşleşecektir.

 160. serdar / istanbul dedi ki:

  selamlar .f8000 netliğinde dlna ve wifi’i bulunan daha az özellikli 40 .42 inç tv öneriniz ne olabilir?.şuan kullandığım 7 senelik philips flat lcd 26 inç tv den çok memnunum ama artk küçük geliyor çok yakından bakınca bile net ve beyazlar şimdiki led ler gibi patlamıyor. plazmalarda , led lere göre soluk kalıyor. ikisinin orta yolu philips ekran karekterimidir acaba ? pikselleri görmeyeyim ve beyezlar abartılı olmasın yeter :) teşekkürler.

 161. serdar7İSTANBUL dedi ki:

  selamlar. Philips 40PFL8007K ile samsung 40 f serisi görüntü netliği olarak karşılaştırılabilir mi? (aralarında 1000 tl fark var)

 162. andy1 dedi ki:

  Sayın serdar7İSTANBUL,
  Samsung F8000 serileri şuan Panasonic VT serilerine eş değer kaliteye sahiptir hem kalibrasyon değerleri hemde işlemci olarak Samsung bariz şekilde her türlü harici cihaz üzerinden sorunsuz resim alınabilir, Philps serileri kötü manasına gelmesin tercih edilebilir fakat F8000 ayrı tutmak gerekiyor. Aradaki fiyat farkına dğermi bu aslında Türkiyede yaşanan bir sorun, o kadar fiyat farkını kim belirliyor biraz enteresan.

 163. andy1 dedi ki:

  Sayın serdar / istanbul,

  Türkiyedeki serileri takip edemiyorum, Philps 7-8 serilerini tercih edebilirsiniz.

 164. serdar7İSTANBUL dedi ki:

  Selamlar, benim için öncelikle görüntü netliği ve doğallığı önemli smart özelliklere para vermek istemiyorum bu doğrultuda hangi televizyonu almalıyım.Teşekkürler

 165. andy1 dedi ki:

  Sayın serdar7İSTANBUL,

  Türkiyedeki serileri takip edemiyorum, daha doğrusu ürünler var görünüyor fakat aslında ya stokta yok veya firma olmayan ürünü satışta sunuyor.Bende bu sebeble takipten vaz geçtim.

  Siz bulduğunuz serileri yazarsanız yardımcı olmaya çalşırım. İstediğiniz kriterlere göre bir panel için plazma tercihinizi kullanın.

 166. serdar7İSTANBUL dedi ki:

  selamlar, türkiyede 40 – 42 inç plazma modeli birkaç tane var
  PS-43E450 Samsung Plazma Tv(2012) fiyatı (1000 tl)
  SAMSUNG UE-43F4900 FULL HD 3D (1450 tl)
  Lg 42PN450B (1250 tl) – –
  Panasonic TX-P42STW60 (2500 tl)

 167. serdar7İSTANBUL dedi ki:

  tv’yi digitürk ile kullanacağım.teşekkürler.

 168. andy1 dedi ki:

  Sayın serdar7İSTANBUL,

  Butceniz yeterli ise Pansonic STW60 tercihi yapın, daha sonra LG PH G70 ve Samsung E490 tercihi yapabilirsiniz, digiturk ile sorun olmaz.

 169. kaya1452/Adana dedi ki:

  iyi geceler
  sizin bu anlatımlarınıza göre 88 yılından bu yana kullandığım,56 ekran A..k marka tv nin yerine 50ph670 s fiyatı uygun olduğundan 1550 tl ye aldım. hiç plazma led incelemeden aldım.henüz gelmedi.teşekkürler gelince yorumlarımı anlatırım.

 170. andy1 dedi ki:

  Sayın kaya1452/Adana,

  Hsayırlı olsun güle güle kullanın, şuan malesef Türkiyede fazla seçenekte kalmamış durumda. Sizin aldığınız seri haricinde ucuz ürün bulmak imkansız.

 171. özkan tekin dedi ki:

  merhaba arkadaş 1 hafta önce lg50ph670s aldım ve ölü piksel çıktı yaklaşık 3 metre mesafeden farkediliyor ve serviş hiçbir şekilde değişim veya iade olmayacağını söylüyor ,bende tüketici hakem heyetine başvurucam bilginiz olsun ,lg alırken hem düşünün hemde mutlaka piksel test yaptırın çünki servis hiç ilgilenmiyor cihaz şuanda elimde patladı

 172. andy1 dedi ki:

  Sayın özkan tekin,

  Firma istediği kadar değişim olmaz desin değişim yapacaklardır, burda servislerin manasız kraldan çok kralcılık oynamaları sorunların en büyük kaynağı. Avrupada servis bir pixsel dahi olsa bakın ölü pixselden bahsetmiyorum standart aktif pixsel hatasında dahi bunu raporuna yazar.

  Yapmanız gereken servisten mutlaka raporu alın, tüketici hakem heyetine baş vurun sonrasında firmaya tüketici mahkemesinden dava açın. Avrupalı servisler Ülke parasını düşürnür yani firma ne derse desin servis net hatayı yazar, Türkiyede servis sanki firmanın sahibi gibi tuaf bir anlayış içinde.

 173. serdar7İSTANBUL dedi ki:

  selamlar.42stw60 ile 40f7000 arasında kaldım.siz hangisini tercih ederdiniz acaba? (aralarında 300 tl fark var)

 174. andy1 dedi ki:

  Sayın serdar7İSTANBUL,

  Panasonic STW60 tercihini rahatlıkla yapabilirsiniz.

 175. Can İzmir dedi ki:

  Merhaba andy1 , 2500 – 3000 tl arası film ve oyun(xbox360) için led tv bakıyorum. Şu modelleri araştırdım ve teknosa’da inceledim. (sharp dışında)
  SHARP LC50LE752V
  SAMSUNG 46F6800
  SONY 50W685A

  Bu modellerden hangisini tercih etmeliyim ? veya sizin önereceğiniz farklı bir model varsa öğrenmeyi isterim. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 176. andy1 dedi ki:

  Sayın Can İzmir,

  Üç panelde giriş seviyesi cihaz, oyun performans olarak sorunsuz görüntü için daha üst serilere bakmalısınız. Türkiyede satılan serileri takip edemiyorum, Samsunf F7-8, Philps 7-8 veya LG 8 serilerini tercih edebilirsiniz.

 177. Can İzmir dedi ki:

  andy1 söylediğiniz seriler arasında PHILIPS 47/7008K bütçeme uyuyor. Fakat philips serilerinde menü geçişlerinde yavaşlık , altyazı dosyalarını oynatamama gibi bazı dezavantajlardan bahsediliyor.Bu konuda ne düşünüyorsunuz ?

 178. andy1 dedi ki:

  Sayın Can İzmir,

  LG LA860 butcenizi zorlamayacaksa hem menu olarak çok başarılı seridir hemde renk ve siyah değerleri açısından yeterlidir.

  Alt yazı için tavsiyem istersen Dünyanın en sorunsuz paneli olsun mutlaka media player tercihi kullanın.

 179. Can İzmir dedi ki:

  Teşekkürler andy1 , bütçemi biraz yükseltmem gerekiyor ama alabilirim.Bütçemi yükseltmişken şu tvlerde gözüme çarptı.

  Panasonic TX L47ETW60
  Sony KDL 47W805A

 180. serdar7İSTANBUL dedi ki:

  selamlar , Bugün 40stw60 modelini almak için markete gittim,satıcıda bulunan test görüntülerinde dikey,çapraz,bazen de yatay görüntülerde inanılmaz takılmalar oldu.satıcı kablolardan olduğunu söylesede led tv lerde durum daha iyiydi.sorun ne olabilir?..ürünü güvenip alamadım.ne önerirsiniz?(birbirine bağlı 10-15 tv vardı).teşekkürler.

 181. andy1 dedi ki:

  Sayın serdar7İSTANBUL,

  Bahsettiğiniz takılmaların Panasonic STW60 serisinde olması çok zor, bağlantı kaynaklı problemdir. Şuan en sorunsuz panellerden bir atnesi en azından Türkiyede satılan seriler içinde.

 182. andy1 dedi ki:

  Sayın Can İzmir,

  Her iki panelde oldulça yüksek performanslı seriler, Panasonic özellikle SD yayınlarda en sorunsuz üreticilerden bir tanesidir. SONYW805 tercihi ayarlar bakımından elbetteki ET60 serisinden daha fazla seçenek sunuyor. Size bahsettiğğim LG 8 serisi aynı şekilde şuan menu ayarlar konusunda her iki paneldende biraz daha iyidir, sadece menu erişimi olarak geçerlidir.

 183. Can İzmir dedi ki:

  andy1 , en son olarak tercihimi lg’den yana mı yapmalıyım

 184. andy1 dedi ki:

  Sayın Can İzmir,

  Butcenize göre seçim yapmalısınız, örnek Samsung F8-7 serileri olabilir, Panasonic STW60 olabilir, LG 8 serileri olabilir, Philps 7-8 serileri olabilir, kısaca Türkiyede fazla seçenek olmadığından İnsanlarında panel seçim hakları şuan için yok. Üzülerek yazıyorum LGPH670 serisini İnsanlara nerdeyse zorla satılan bir durum var, çunki aynı fiyatta her hangi bir seçenek Tüketiciler için yok.

 185. gurip dedi ki:

  Sayın Andy, sizden LG47 LA660S- Sony KDL42W805ABAE2 LED ve LG 50PH670S plazma hakkında yorum istiyorum ,gönlüm plazmadan yana ama 50 inç olması biraz tereddüt yaratıyor, birde fikir sorduğum kişiler led öneriyor ama ben plazma daha iyi görüntü verir diye düşünüyorum, bulunduğum ilçedeki satıcılarda plazma bulunmadığı için kıyaslama imkanım yok ,yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

 186. Gökhan Yılmaz İstanbul dedi ki:

  Kafam karışık hangisi hd yayınlarda daha iyi görüntü verir plazmalar mı ? ledler mi ? ve televizyondan atv hd yi izlerken mesela hareketli sahnelerde hangisi daha başarılı ?

  Vatanda lg50ph670s ile lg620s i yanyana koymuslar 620s hareketli sahnelerde daha başarılı geldi bana ama ayarlarıyla oynanmışmıdır sizce

  Seçenekler: lg50ph670s mi ? yoksa lg 47la620s mi ?
  Hareketli sahnelerde hangisi daha iyi ve hd yayınlarda hangisi daha iyi izleme mesafem 2-3 metre maksimum 4 metre.
  lg50ph670s 1650 tl
  47la620s 1799 tl

 187. gurip dedi ki:

  kaya1452/Adana rumuzlu arkadaş Adana da nerden aldınız tv yi fiyatı bayağı düşükmüş.

 188. Gökhan istanbul dedi ki:

  Hd yayınlarda lg 50ph670s mi daha iyi görüntü verir yoksa lg 47la620s mi ? hangisini almalıyım sizce
  50ph670s’in fiyatı 1,650 tl
  47la620s’in fiyatı 1,799

 189. andy1 dedi ki:

  Sayın Gökhan Yılmaz İstanbul,

  Her iki panelde standart serilerdir, ve her iki panelden üst kalitede görüntü için kullandığınız harici hdboxlarında kaliteli olması gerekir en azından 720p RGB ana renk desteğini verebilmeleri gerekki sorunsuz bir görüntü almanız mümkün olsun.

  Plazmalarda hareketli görüntüler daha sorunsuzdur yukarda detayı verdim, kaba örneklersemde bugün Teledünya kullanıcısı spor karşılaşmalarında buyuk keyif ve sorunsuz görüntü alırken, Dsmart ve Digiturk kullanıcılarından bu konuda şikayetler gelir. Sinyal kalitesi ile alakalıdır genelde fakat Türkiyede İnsanlar bunu panel kaynaklı sorun sanıyorlar.

 190. andy1 dedi ki:

  Sayın gurip,

  Bahsettiğiniz 3 seri arasından Sony 805 serisini tercih edebilirsiniz. LG her iki modelindende daha sorunsuzdur.

  Plasma serisi tercih edecekseniz butceniz yeterli ise Panasonic ST-VT-ZT serilerinden birini rahatlık satın alabilirsiniz, üst kalitede görüntü keyfini yaşarsınız, ve bahsettiğiniz Led panellerin tümünden faslası ile kaliteli resim izlersiniz.

 191. gurip dedi ki:

  Öneriniz için teşekkürler Andy1,sony805 ve Panasonic serileri gerçekten güzel tv ler fakat bütçem için biraz fazla geldi, plazma için tek alternatif lg 50 670s görünüyor, bu ürünün dahili uydu alıcısı yeterli oranda hd desteği sağlayabiliyor mu yoksa yeni bir receiver almam mı gerekecek ,fiyat olarak ben en ucuz 2 gözlük dahil 1849tl bulabildim fakat yorum yapan arkadaşlar daha düşük fiyatlardan bahsediyorlar,bu fiyatlar hangi firmalarda mevcut belirtebilirlerse sevinirim,son olarak sizden asıl ricam lg tercih ettiğim takdirde plazma mı yoksa led mi önerirsiniz,yardımlarınız için çok teşekkür ederim,iyi günler.

 192. Serkan KAYA/İstanbul dedi ki:

  Sn. Andy1 Merhaba. Büyük bir panele sahip olup, konfigrasyonu oldukça iyi Pc’me HDMI-ARC ile str520 sony avr üzerinden bağlayıp evde keyifle 30-40gb TrueHD vs. filmleri izlemek istiyorum. Belki biraz da Need For Speed tarzı yarış oyunları. Daha önce aldığım 47LA620 serisinde sanırım banding denilen panelde pemberenk ışık sızması dolayısıyla servisim hiç zorluk çıkarmadan değişim/iade formumu verdi. Şimdi cevaplandıracağınızı umduğum sorum şu;bazı Led panellerin örneğin PHILIPS 55PFL4508K12 Parlaklık:350 cd/m2 şeklinde iken 60PH670S de yada LG’lerde bu gibi bilgiye ulaşamadım. Sizce 47LA620s den sonra 60PH670S ekranda yüksek çözünürlülük ve canlı resimler konusunda tatmin edici olacakmıdır? Gördüğüm 50″ olan670s bilemiyorum oradaki ürünün ayarlarından mı yoksa fazlaca ortam ışığından mı bana biraz bütün brightness açılmış hareketli görüntülerdeki renkler biraz cansız göründü. Plazma deneyimim çok eskide kaldı tek hatırladığım harika pixel mapping oluşuydu 1:1. Karanlık odada 4,5-5mt’den sinema havasında film izlemek istiyorum. Ayarlar ve harici kaynakla (PC) 60PH670S seyri keyif verici olur mu dersiniz? Teşekkürler.

 193. andy1 dedi ki:

  Sayın Serkan KAYA/İstanbul,
  LG LG 6 serilerini hiç bir zaman tavsiye etmedim, ahlen sorarlar yorumsuz bırakırım, oldukça düşük parlaklık değerine sahip seriler, sadece LG değil Sharp serilerinde nerdeyse yanı parlaklık değerine sahiptir. Panasonic serileri aslında LcdLed olarak en sorunsuz panellerdir dememiz gerekiyor.

  LGPH670 serisi özellikle oyunlar ve parlaklık değerleri olarak ortlamanın altında bir seridir. Diyebilirsiniz ki panele neden tanıttınız, sebebi şuan malesef Türkiyede yazacak daha doğrusu panel serileri yok denecek kadar az. Ucuz seri isteyenler için özellikle tv meraklıları için tercih edilebilir, Plazma olmasının belli avantajlarını sorunsuz ketifle izlerler bu sadece Tv amaçlı ve Harici medya Player üzerinden keyifli bir panel demek mümkün. Oyun haric!

  Butcenizi bilemiyorum, Samsung F7-8-8500 serileri çok daha sorunsuz ve kaliteli resim alabileceğiniz seriler.

  Bir üst seriler ise Panasonic Plazma VT-ZT-ST serileri. Veya Panasonic ET60 Lcd led tercihi yapabilirsiniz. Malesef şuan satılan üst kalite serileri Türkiyede sınırlı, ve fiyatları fazlası ile yüksek.

 194. andy1 dedi ki:

  Sayın gurip,

  LGPH670 dahili uydu alcısı yeterlidir demek zor, standart hd desteği sunan özellik diyelim, LG PH parlaklık değeri düşüktür ilk kullanıcılar için pek sorun teşkil etmez bu harika panel tabirinide sıkça görürsünüz.

  Yine malesef Türkiyede kaliteli bir hd recevier ucuza almak imkansız, piyasada satılan Çin işlemcili seriler varki bu tür panellerde düşük parlaklık değerine bir olumsuz detayı daha eklemiş olursunuz yani dahili uydu desteği bu tür arayışta olanlar için yeterlidir, boş yere Çin işlemcili hd recevierlere para vermlerini tavsiye etmem, panelle kavga edersiniz, tüm görüntü değerleri sorunlu olacaktır.

  Türkiyedeki serileri takip edemiyorum yani nerlerde satılır her hangi bir blgim yok malesef.

 195. gurip dedi ki:

  Sayın Andy,
  Yanıtınız teşekkür ederim.Son yorumlarınızda 50 PH670s için tekrar düşünmem gerektiği kanaatini edindim,yoksa yanlışmı yorumluyorum,fikir edinmeye çalıştığım bazı kişiler ki buna yetkili serviste dahil tv lerde hz oranının çok önemli olmadığını çünkü Türkiye ‘ de 50hz yayın yapıldığını belirtiyorlar buda bana biraz tuhaf geldi doğrusu,bu konuda en objektif sizin yapacağınızı düşünüyorum,birde en uzak izleme mesafesi 4 m olan bir oda için 50 ekran çokmu büyük olacaktır,değerli önerileriniz için teşekkür eder ,iyi günler dilerim.

 196. Serkan KAYA/İstanbul dedi ki:

  Sn. Andy1 :) Tabii ki size o halde bu paneli neden tanıttınız demeyeceğim. Siz Tr. koşullarında ulaşılabilir olanı tanıtıp insanların karar vermeden önce fikir sahibi olmasına çalışıyorsunuz. Hatta sorularına da soruya göre zaman zaman olabildiğince basitleştirerek anlaşılabilecek seviyeye indirmeye çalıştığınızı keyifle okuyorum :) Söylediğiniz serilere çıkma şansım birkaç nedenden ötürü maalesef yok. 4K panellerin dünyada giriş seviyede de olsa oldukça makul rakamlara satılmaya başladığını görünce bu alacağım paneli çok uzun süre kullanacağımı sanmıyorum :) benim PH670 den beklentim ledlerde olduğu gibi parıl parıl parlaması değil. Yanlış anlatmış olabilirim. Evimde kullanmakta olduğum LCD panelde bile aydınlık seviyesi medium’dadır. Sadece mediamarkt da 50″ini görme şansım oldu ve temiz resim keskin görüntü ve canlı renk diye niteleyebileceğim bir intiba oluşturmadı. Ancak daha önce kullandığım Siemens plasma tv ile ilgili böyle bir durum hatırlamıyorum. LG paneli sanki tv açık ve herhangi bir media oynarken sanki siyah göremedim bembeyaz smooth bir ışık var panelin genelinde resimlerde ve renklerde:) LGPH6700 serilerinin tamamı aynımıdır? Yoksa odamda sunoff perde var ve fazlaca ışık almıyor. Gerektiği gibi rodaj+calibration ile idare eder mi? Teşekkürler.

 197. Ahmet Gündoğan-İstanbul dedi ki:

  Merhaba Andy1 bey, 2000-2800TL’sı aralığında Panasonic Sharp Toshiba olur. Smart özellikleri olmayan eski seriler de olur. Aktif 3D olsun istiyorum. Yüksek yenileme oranı olsun diye düşünüyorum. 50-60 inç plazma öneriniz ne olur acaba. Eski amirallerin smartla biraz süslenmemiş modeli gibi birşey :) clear picture olsun bol bol film izleyeyim arada da tv bakarım biraz. Sizin hala bu paneli yakalayamadılar diyebileceğiniz bir plazma varmıdır o paraya ?

 198. andy1 dedi ki:

  Sayın Ahmet Gündoğan-İstanbul,

  Türkiyede şuan hangi seriler satılıyor inanın takip etmiyorum, son dönem firmaların tuaflıkları yüzünden takip etmeyi bir senedir bıraktım.

  Panasonic VT50 veya GT50 serilerini bulabilirsiniz ki, bu serileri satan uyanıkların depolarında stoklar doludur. Bu konu hakkında yazımda olacak, yaz sonu sizlerde göreceksiniz. İki senedir bu konuyu bildiğim için fazlası ile kaynak yazım vardır, Panasonic Türkiyeden çekilmesi bilinen detaydı, ve o dönem Panasonic serileri çıktı anda nerdeyse stoklarda bitiyordu, sebebi uyanık esnafların nasıl para kazanacaklarını çok iyi anlamış olmalarıdır.

  2 seneye yakın Türkiye için şunu dedim Panasonic ST50 serilerini tekrar satışta göreceksiniz, Çinde VT50 serilerini gördüm yüzlercesi depolarda Türkiye yolunu bekliyordu.

  Butceniz yterlimidir bilmiyorum, bahsettiğim serileri satanları belirtmem gerekir Panasonic garantisi altında değil kendi garantileri ile satılacaktır yani firma ile muhatap olacaksınız Panasonic.tr ile alakasız ürünlerdir.

 199. andy1 dedi ki:

  Sayın Serkan KAYA/İstanbul,

  Teşekkür ederim, elimden geld,iğince üretici yabancı kelime kısatlamlarından kacııyorum yazmamak içinde net bir gayret gösteriyorum. Herkes ne satın aldığını bilmesi gerekir diye düşünüürüm. LG PG670 LG kısaltmaları ile yazarsam emin olun mİllet mağazalatrda sıraya girer:)

  Oysaki Türkçe paneli net şeiklde anlatmak, alın teri ile kazanmış İnsanlara doğruları yazmak gerekir. Yazık ben burda bilmişlik yapacağım diye İnsanların 12 atksitle hayatlarını gasp etmem için Ahlaksız onursuz olmam gerekiyor, Bu sebeble her zaman gerçekleri abrtmadan yazmaya çalışıyorum.

  LGPH670 tavsiye sebebim çok net, çunki şuan Türkiyede bu kadar ucuza satılan başka seri yok, tutupta Panasonic VT60 alın, gerekirse Bankadan kredi çekin demem gerek ki bunu yapanlarda forumlarda var, sizlerde görmüşsünüzdür.

  Gelelim PH670 sizin anlattığınız kadarda vasat bir seri değil bunu belirtmem gerek, hatta tv kullanımı için ideal dememiz gerekir tabiki harici media player kalitesinide belirtmeliyim.

  Mağazalrda bugün STW60 görseniz inanın aynı yorumu yaparsınız veya VT60 belli firmalar bilerek en vasat mod ayalrında tanıtımlarını yaparlar, çunki LcdLed ürünleri depolarında yığılıdır, Plazma serileri ise oldukça kısıtlı olur.

  Butceniz PGPH670 üzerinde sizi zorlayacaksa laın keyfinize bakın, veya STW60 tercihi ile daha sorunsuz bir izleme keyfini satın alabilmekte mümkün. Burda sanıyoruym aradaki fiyat farkı çok ciddi, ve yürekten yazıyorum Türkiyedeki serilerin fiyatlarını takip etmiyorum. Bildiğim kadarı ile Panasonic STW60 42 İNC Ortlama 2500 lira, 50 inc LGPH670 2000 Lira.

  Şunuda belirtmek isterim, yaz dönemi stoklarda ürün vasra LG PH670 serileri 1300 lira seviyelerine iner.

 200. andy1 dedi ki:

  Sayın gurip,

  Hz konusundaki cümlenizi tebessümle okudum, senelerdir bunu yazan benim, şimdi İnsanlara doğru bilglerin sunulduğunu görmektende mutluyum, bunu yazmaktan inanın bıkmıştım.

  Hz konusunu tekrar değinmek istiyorum, forumlarda herkes yazar çizer birleri saçmalar, gerçek 100 hz der masallar anlatır, Saf İnsanları kandırılar bazıları dahada iler gider, komedyenlik yapar ”mağazada 100 hz panel hemen kendini belli ediyor” şakasını yapar, şaka diyorum çunki ciddiye dahi almak komik olur.

  Detaya geleyim, Tüm Avrupa için Standart değer 50 HZ dir bu tek gerçektir, ve tartışılamaz!

  Gerçek hz değeri sunan panel olabilmesi için, yine net örnek vermem gerekiyor ki İnsanlarında sadece hz için aklı karıışıp gereksiz serilere boş yere para vermesinler.

  Gerçek hz değeri alanbileceğiniz Türkiyede satılan tek seri Panasonic ZT60 seridir, bu panelde 50 hrz üzerinden işlem yapar fakat!

  Bir panelin sorunsuz akıcı resim oynatması için 24p denen resim işlemesi dahi yetersizdir, bir panelin 72 hz fps değerine sahip olması gerekir yani ZT60,F8500ÜS9,F9,XBR9 gibi bu serilerde her görüntüde mükemmele yakın bir performans sunar çunki standart paneller gibi 24p desteği+ 72hz fps oranları kusur panele yansır, ZT60 seirsi bir adım daha önede gider buna birde pUlldown desteği mevcuttur yani gelen her sinyali her fps resim değerini upscaling yaparak işler.

  Şimdi bu detayları yazında, LGPH670 ile aynı stnadrtta bir seriden görüntü performansıda uç kalitede olması imkansız demeliyiz.

  Yine en uç örnek vermek isterim, HD reday 600 hrz bir panel ele alalım, ilk bakışta eminim herkes burun büker, oysaki bu panel şuanda piyasada satılan farklı serileri 7 ve üstü yani üst sınıf seerileri ile görüntüde net şekilde yarışır hatta daha sornsuz ve kaliteli resim üretir hatta SD yayınlarda bu pahalı üst serilere görüntüde fark atar!

  Oysaki kağıt üzerinde en basit seridir, İnsanlar daha doğrusu bilgisi olmayanlar burun bükerek almayı bırakın görseler başını çevirip bakmazlar, hani derler ya Elit kişilik ucuz mal almaz:)

  Sonrada benim gibilere gelir ben 7 serisi aldım ama görüntü spor karşılaşmalarında sorunlu, oysaki yine panelin kusuru yoktur, bu seferde harici cihazlar devreye girer.

  Konu uzadıkça uzar, hz gibi kavramlar bana göre masaldır, panelin işlemcisi, harici cihaz kalitesi ile oranlıdır herşer.

  4 metre için 50 inc bir plazma gayet yeterli hatta 15 gün sonra aynen şunu dersiniz keşke 60 inc alsaymışım. LcdLed ürünler içinse bahsettiğiniz mesafe yeterli diyebiliriz hatta 47 inc dahada ideal olur, seyir kalitenizden ödün vermemiş olursunuz.

 201. gurip dedi ki:

  Sayın Andy , bugün Panasonic TX-P42STW60 Full HD 2500Hz 3D Smart Neo Plazma TV 2378tl fiyatla satışını gördüm yorumunuzu merak ediyorum.

 202. andy1 dedi ki:

  Sayın gurip,

  Açıkcası yorum yapmam doğru olmaz, kendimi fikrimi söyleyebilirim Hayatım boyu 10 larca farklı seri kullandım ve asla 42 inc bir panele yazdığınız rakamı ödemedim ve ödemem. Hep diyorum bu butce meselesidir, Zengin İnsan için bahsettiğiniz rakan en ufak abartı yapmadan yazıyorum sadece bir Akşam yemeğidir hatta Akşam yemeğinden bir daha ucuz bir rakamdır.

  Fazla bir şansınız yok malesef Türkiye gerçeğide budur, size bulduğunuz serileri yazın desem butcenize göre 5 tane farklı seri yazamassınız, Avrupalı isze 20 tane farklı üreticiye ait seriyi yazar.

  Tuaf cevap oldu kusura bakmayın.

 203. gurip dedi ki:

  Sayın Andy fikirleriniz için teşekkür ederim,okuduklarımdan ders çıkarmaya çalışıyorum sanırım fiyatların biraz daha aşağıya düşmesi ihtimali ile tv alımını Şubat ayı ortalarına erteleyeceğim,şimdilik evdeki emektar philips ile devam,bu arada değerli yorumlarınızıda takip edeceğim,size kolaylıklar diliyorum.

 204. serdar /istanbul dedi ki:

  Selamlar,
  Samsung PS-43F4900 için düşünceleriniz nedir? teşekkür ederim.

 205. andy1 dedi ki:

  Sayın serdar /istanbul,

  Eski bir seridir fakat görüntü kalitesi olarak oldukça seyir zevki yüksek SD yayınlarda keyif alacağınız giriş seviyesi bir panel dememiz gerekir.

 206. gurip dedi ki:

  Sayın Andy LG 50PM6700 ile LG 50PH670S arasındaki farklar nelerdir ,

 207. bytnr dedi ki:

  sayın andy1 yazılarınızı büyük bir dikkatle okudum ve herkese bilginizin sonuna kadar yardımcı olduğunuzu takip ettim ve bir çok konudada sayenizde bilgi sahibi oldum teşekkür ederim.Benim şöyle bir sorunum var yaklaşık 2 at kadar önce samsng 40f8000 tv aldım tv den çok memnundum fakat bir ay kadar sonra gece karanlıkta tv izlerken kanal değişirken farkettim,ekran karanlık olduğu zaman 4 köşedende ekranın ortasına ışık sızması farkettim ve bu durum bende tvden soğumama sebep oldu.çünkü artk tv izlerken özellikle akşamları dikkatimi alamama sebep oldu.Bu konuyu araştırdığımda flashlight denilen problem olduğunu öğrendim ve hemen servisi aradım,Samsung servisinden aldığım cevapta ışık sızması,ışık hüzmesi ve bulutlanma gibi durumların hata kabul edilmediğini led tvlerde olabilecek durum olduğunu ve yapabilecekleri bişe olmadığını söylediler benim sorunum acab gerçekten led tvlerde bu gibi durumlar normail karşılanabilirmi yoksa gerçekten tvlerin hatalı olmasındanmı kaynaklanıyordur yada yapabileceğim bişeleyler varmıdır varsa bunlar nelerdir.yardımınız için şimdiden teşekkürler

 208. Taşkın İzmir dedi ki:

  Merhaba andy1 öncelikle verdiğin tarafsız yorumlar ve bilgiler için çok teşekkirler! Ben 42″ ledLCD alma arifesindeyim yazdığım marka ve modellerden hangisini tavsiye edersin Seninde önereceğin bir marka model varsa bakabilirim? Genel amaç FHD Film ve Oyun ayrıca doğru renkleri almakda önemli benim için…
  1 – Panasonic 42 etw60e
  2- Panasonic 42 DT50e (Kapalı Kutusu var)
  3- Sony 42 W 850
  Yardımların ve yorumun için şimdiden teşekkürler…

 209. volkan-istanbul dedi ki:

  Sayın Andy1, P42STW60 ve PANASONIC TX-L42ETW60 karşılaştırılabilirmi?(led-plazma) ,fiyat bakımından bugüm itibariyle (stw60-2370 ,etw60-1900 tl).

 210. serdar / istanbul dedi ki:

  selamlar , geçengün 42stw60 almak için gittim ama tasarımından dolayı 40f8000′ i biraz daha ödeyerek aldım.fakat hareketli sahnelerde bazı kanallarda küçük takılmalar yapıyor.(digiturk) .karşıdan bakınca gözükmeyen sağ alt köşede bir ışık sızması var bu durum ileride sorun yaratırmı? birde kalibrasyon ayarları nasıl olmalı?

 211. andy1 dedi ki:

  Sayın serdar / istanbul,

  Hayırlı olsun, Güle Güle kullanın.

  Hareketli görüntülerdeki sorun panelden çok harici cihaz ve kablo ile alakalı sanıyorum, bahsettiğiniz problem panel sorunu olma ihtimali düşüktür. Kablo ve Harici hd recevier kontrol ettirin. Işık sızması için servisi çağırıp rapor tutturun.

  Andy Swezniak

 212. andy1 dedi ki:

  Sayın volkan-istanbul,

  Butcenizi zorlamayan seriyi tercih edin, fiyatlar oldukça yüksek. Plazma avantajı daha doğrusu alışan için plazma her zaman ilk tercihi olur.

  ET60 ise ki Panasonic LcdLed panellerde oldulça üst kaliteli resim üreten serilere sahiptir, Türkiyede bir süre saçmalıklar yazanlar var ciddiye almayın. En olmadık serilerini tavsiye etmiştim, alanların geri dönüşü %100 olumlu teşekkürle oldu. Sebebi cihazı gördüğüm için yazarım ve ona göre öneriririm. LG Ips kullanıyor kötü diyenler sadece boş cümleleri yazarlar bunlar kafanızı karıştırmasın. ET60 alınabilecek serilerden biridir.

  Andy Swezniak

 213. andy1 dedi ki:

  Sayın Taşkın İzmir,

  Butcenize göre 3 panelide tercih edebilirsiniz, Türkiyedeki serileri yaklaşık 1 senedir takip etmiyorum, daha doğrusu ürün var-stok bitti tuaflıkları ile zaman kaybetmektense zamanı doğru kullanmak daha mantıklı düşünce olduğuna inanırım.

  Andy Swezniak

 214. andy1 dedi ki:

  Sayın bytnr,

  Enteresen yazı sunmuşsunuz, servisi sorsaydınız siz neyi hata olarak kabul ediyorsunuz, böyle bir şey yok, eve çağırın resimlerini çekin ve servisin elinden rapor alın. Rahatsız edici düzeyde ise değişim şarttır ve değişirlerde. Dünyanın hiç bir Ülkesinde ben ürünü sattım, görünen soruna bu problem değil diye bir tuaflık olamaz.

  Raporu alın, değişim isteyin, kabul etmezlerse tüketici mahkemelerine şikayet edin, sonrasında ise Tükteci mahkemesinde dava acıp ürün iadesi veya para iadesi olarak, karar verebilirsiniz.

  Türkiyede 5-7 pixsel değişim gerekmez diyen komikliklerde var, Ülke parası çöpten toplanıyor bu sebeble nasılsa Millet umursamaz deyip, değişim yapmayanlarda var-dı artık bu ortadan kalktı, Tüketici kanunları nettir, görüşü engelleyen, ahatsız eden her türlü sorunlu malın taınmı AYIPLI Ürün diye geçer.

  Andy Swezniak

 215. bytnr dedi ki:

  Bilgileriniz ve yönlendirmleriniz için teşekkür ederim andy,dediklerinizi aynen uygulayacağım.Yazımın enteresan olmasının sebebi samsung merkezinin ve servislerinin ışık sızması bulutlanma gibi durumları hata olarak kabul etmemesi ve ürününün arkasında durmaması,adamlara sorunumu anlatıp servis istedim zaten bu durumların hata olmadığını led tvlerde ışık sızması olmasının normal olduğunu ve bişe yapamıyıcaklarını ilettiler bende size sormak istedim,ama bi şekilde servisi getirtip rapor tutturacğım ve dediğinizi aynen uygulayacağım.teşekkür ederim.Gelişmeleri tekrardan yazarım

 216. andy1 dedi ki:

  Sayın bytnr,

  Yazdığınız detay öneml, Servis bunu telefonla tahmini söyleme hakkı yok, kaldıki siz istesenizde hata kaynağını çözmeniz zordur, serviste bunu bilerek bir nevi başından savma gibi cevapla geçiştirmiş.

  Servis ben gelemem, hata yok normal diyemez böyle bir hakları yok, olamazda. Gelip görecek, bakıcak, kontrol edecek anormal olan ve Üreticinibn bilirttiği haller dışında panelde oluşan sorunların tamamı arıza veya ayıplı ürün kapsamındadır.

  Türkiyede servisler önce birşeyi öğrensinler, kendi Ülkelerinin Ulusal parası ile bu ürünler alınır, Üretici firmaların tümü Kanunlarda belirtilen, Tüketici haklarına sonuna kadar uymak zorundalardır. Servisi çağırın panelin resimlerini çekin ve rapora ekleyin, servisten rapor alıp gerekirse hakkınızı Tüketici mahkemelerinde arayın.

  Gerçekten ayıp, Dünyada böyle bir satış ve servis uygulaması yok, Amerika bugün değişim için arıza olmasıda gerekmiyor, ben paneli beğenmedim demeniz yeterlidir hele ki arızalrda firmalar anında değişim yapar. ASmerika bu konuda Tüketicilere inanılmaz sonsuz destek verir ve firmalara karşı yapılan her şikayeti çok sıkı denetimle gerçekleştirirler.

  Andy Swezniak

 217. bytnr dedi ki:

  çok teşekkür ederim andy ilginiz için,işin acınası tarafıda samsung türkiye garantisi altında olan bir ürüne, bana bu servis göndermeme ugulamasını yapan ve bu sorunu hata olarak kabul etmeyen servis görevlileri değil samsung türkiye distribitörünün kendisi,direk servis şubesini arasak bile onlar bize biz hiçbir konuda servis kaydı açamıyoruz samsung merkezini aramamızı onların kayıt alıp servis yönlendirdiğini söyiüyorlar. samsung merkezinide aradığımda problemimi söylediğimde ışık sızması bulutlanma gibi durumların hata olarak değerlendirilmediğini led tvlere bunların rastlanabilir sorunlar olduğunu söylemektedirler,bu durum için servis göndermediklerini televizyonu o şekilde izlemeye devam etmem gerektiğini söylüyorlar.Bunu samsung sahibi olmayan herkes deniyip görebilir,samsung merkezini arayıp benim yeni aldığım televizyonda köşelerden ışık sızması var bunun için servis talep etmek istiyorum diyebilirler,görevli sizi bir süre hatta beklettikten sonra yetkili görevliyle görüştüğünü bunun panel yada televizyon hatası olmadığı yapabilecekleri bişe olmadığı cevabını duyabilirsiniz ve bu bir çok samsung kullanıcısının başında olan bi durum.Kısacası anlatmak istediğim demekki samsung gibi firmalar bu ürünlerini piyasaya sürerken hatalı olduklarını biliyorlar yada bütün avrupadaki hatalı ürünleri alıp türkiyemize gönderiyorlar ikinci sınıf insan muamelesi uygulayıp hatalı ürünleri satabildiklerine satıyolrlar bu gibi yıldırma politikasıylada vazgeçirebildikleri insanlarada hatalı ürünleri iteliyorlar,buradan söylemek istediğim gerçekten bu elektronik dev markaları bzim ülkeyi bozuk mallarını tüketme yeri olarak görmektedir,bir ürün alırken ürünün özelliklerinin yanında bu gibi durumlarında iyice araştırılıp öğrenilmesi gerekli bence,çünkü ben bu durumu yaşıyarak öğrendim.Benden bütün tv alıcak olan arkadaşlara bir tavsiye tv almadan önce merkezlerini arayıp sanki almış gibi piksel kaybı ışık sızması bulutlanma gibi hatalar yaşadıklarını söyleyip servislerin bunlara neler yapıcaklarını öğrenmeleri iyi olur.Eger ürünlerinin arkasında duruyorlarsa tvyede karar vermişlerse hemen alsınlar fakat ürünlerinin arkasında durmayıp bişe yapamıyolarsa iki kere düşünsünler çünkü büyük paralar ödeyerek aldığımız çok özellikli tvler aslında yabancı sermayelerin bizi kazıklama araçları olabiliyor,cebimizden çıkan herbir kuruş ülke dışına giden paralar oluyor.Andy ilginiz için çok teşekkür ederim çok yer işgal ettim başınızı çok ağrıttım ama tavsiyelerinizi aynen uygulayıp sonucu burdan tekrar yazıcam umarım samsung gibi bir firma kendine yakışmayan bu satış politikasını biran önce düzenler

 218. andy1 dedi ki:

  Sayın bytnr,

  Durumu tüketici derneklerine mutlaka iletin, Anlattığınız şekilde bir cevap almışsanız bu gerçekten üzücü. Bu mantığa göre Kurtlanmış salamda satlsın sonuçta kurtların belli türleri sağlık için risk teşkil etmez hatta İtalyada özel peynirlerde üretilir.

  Böyle bir mantık cidden düşündürücü, Tüketici derneklerine iş düşüyor, Ülke parasına sahip çıkmyan Tüketici dernekleri varsa o zaman sorun çok düşündürücü bir hale gelmiş demektir.

  Samsung konusunda enteresan detaylarda vardır, Türkiyede bir Vatandaş artık öyle bıkmışki durumu Kore Konsolosluğuna kadar kadar götürüdüğünü yazan ciddi bir yazısıda forumlarda dolaşıyordu.

  Andy Swezniak

 219. Taşkın İzmir dedi ki:

  Cevabın için teşekkür ederim, 2 tv arasında kaldım. etw60 ile dt50 arasında sizce hangisi daha mantıklı?

 220. Ege/YALOVA dedi ki:

  Led tv almak istiyorum.
  PANASONIC 42ETW60E
  LG 42LA740S

  İki ürün arasında kararsız kaldım.Hangisini almamı tavsiye edersiniz.

 221. andy1 dedi ki:

  Sayın Ege/YALOVA,

  Panasonic ETW60 tercihi yapabilirsiniz, resim kalitesi olarak daha ilerde bir paneldir.

  Andy Swezniak

 222. mehmet/Gaziantep dedi ki:

  sevgili andy bende vestel pf7070 model smart tv var,yalnız samsung s4 le tvye bağlanamıyorum sence ne yapmalıyım ki tv bağlanabileyim.şimdiden teşekkür ederim

 223. andy1 dedi ki:

  Sayın mehmet/Gaziantep,

  Vestel servisinden destek almalısınız.

  Andy Swezniak

 224. Bahadır / İstanbul dedi ki:

  Sevgili Andy1,

  Öncelikle bilgilendirmelerin için çok teşekkürler. Aşağıdaki iki televizyon arasında kaldım, Teledünya HD ile 3,5m mesafeden kullanacağım. 3D açısından, kalite ve görünüm açısından sizin tercihiniz ne olurdu?

  1. Panasonic TX-P55STW60 55” 4150TL
  2. LG 60PH670S 60″ 2500TL

 225. Enver İzmir dedi ki:

  Selamlar, yorumlarınızın hepsini okudum, keşke ben televizyon almadan önce de görmüş olsaydım ama bu yorumların yapılmasından önce almıştım 42 ETW60 televizyonumu. Araştırmalardan sonra kendi gözümle seçerek W805 ‘ten vazgeçip gayet keyifle alıp kullandım fakat televizyonum düştüğü için sigorta Teknosa ‘dan hediye çeki verileceğini belirtti dün. Ben de tekrar araştırmaya karar verdim çünkü Teknosa ‘da şu anda bu model yok. Bunun yerine Samsung F-7000 almayı düşünüyorum ama Pana ‘daki doğallığı bulamayacağımdan endişe ediyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler, kolaylıklar…

 226. Bahadır / İstanbul dedi ki:

  Merhaba, öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler önemli ölçüde faydalı oldu. İki TV arasında kaldım. Teledünya HD de kullanıcağım, Ayrıca IP HD ve Xbox 360, 3D Bluray kullanacağım. Hangisini öneririsiniz?

  1. Panasonic TX-P55STW60 – 4175TL (Şık görünümlü, 55 ekran)
  2. LG 60PH670S – 2500TL (Albeni yok ama 60 ekran)

  Özellikle 3D performanslarını da merak ediyorum hangisi iyidir?

 227. andy1 dedi ki:

  Sayın Bahadır / İstanbul,

  Panasonic STW60 vs PH670 karşılaşması yaparsak, Panasonic Beyaz renk calibrasyonlarında biraz daha iyidir, burda fiyat önemli etken. Arada ciddi bir fark var, Panasonic çekilme kararı satıcı firmalara yaradı, indirim yapmayı bıraktılar.

  Butcenizi zorlamayacaksa Panasonic tercihi yapın, Butcenizi zorlayacaksada PH670 alın yada acele dahi etmeyin yaz sonunu bekleyin, oldukça iddialı paneller piyasalara girecek.

  Andy Swezniak

 228. andy1 dedi ki:

  Sayın Enver İzmir,

  Panasonic ET60 serisi oldukça yeterli bir seridir, Sony w805 ile kıyas edilebilir hatta Panasonic özellikle Bluray filmlerde ve SD yayınlarda bariz şekilde iyi performans sunar. Geçmiş olsun demekten başka bir şey kalmamış.

  Samsung F7000 tercihi yapabilirsiniz, alışınca merak etmeyin Samsung size oldukça doğru bir seçim gelecektir.

  Andy Swezniak

 229. andy1 dedi ki:

  Sayın Bahadır / İstanbul,

  PH670 tercihi yapabilirsiniz, butcenizi zorlamayacaksa ST60 ilk tercih olabilir ama zorlayacksada boş yere 500 Euro parayı havaya atmayın.

  Zaten Avrupada panel 600 euroya kadar düştü.

 230. Enver İzmir dedi ki:

  Hocam çok teşekkürler, tekrar kolaylıklar diliyorum…

 231. Ulu sakarya dedi ki:

  merhaba andy çoğunlukls bilgisayar monitör ve maç için ilk tvm olaca. Plazma nın sorunlarında çekiniyorum ve monitör olrak nasıl olur performans bilmiyorum.yazb eklenir mi alayı mı dersin nasıl fiyat acelem yok?
  47ETW60E 2600 tl
  lg 60PH670 2500 tl

 232. andy1 dedi ki:

  Sayın Ulu sakarya,

  Yaz ortalarında yeni serileri beklemek avantajınıza olur, monitör olarak kullanmanız birşey değiştirmez, Plazma veya Led bir detay var Plazmanın izleme oranı daha keyiflidir, örneğin 3 metreden 60 inc plazmayı keyifle izleyebilirsiniz bu durum Led panelleri için geçerli olmayacaktır.

  Andy Swezniak

 233. Enver İzmir dedi ki:

  Merhabalar tekrar Andy bey, tekrar rahatsız ediyorum ama son bir sorum daha olacak. Bugün Teknosa’da bir ETW60 kapalı kutu buldum 2100 Liraya (Ben 2240 Liraya almıştım.) Ancak; tekrar aynı televizyonu mu almalıyım yoksa F-7000 ya da F-8000 için fiyatının düşmesini mi beklemeliyim bilemedim. Neticede bu ikisi bir üst segmentte sanırım. Fiyatları ise sırasıyla 2700 ve 2900 Liraya düşebilir diye düşünüyorum. Panasonic de elini ayağını haklı olarak Türkiye ‘den çekti. Son bir kez daha önerinizi alırsam mutlu olacağım. Şimdiden tekrar teşekkür edip kolaylıklar diliyorum..

 234. andy1 dedi ki:

  Sayın Enver İzmir,

  Panasonic tercihini yapabilirsiniz zaten panelide kullanmışsınız memnun olmuşsunuz, Panasonic LcdLed panellerde bana göre özellikle SD ve Hd yayınlarda resim kalitesi üst düzeyde. Samsung F7*F8 serilerine o parayı vermek tabiki Sizin butcenizin durumuna bağlaı. Aradaki fark çok yüksek ve sezonu kapamış seriler diyebiliriz her üç panel içinde geçerlidir.

  Ucuzlarmı Devlet biran önce Piyasalara sert müdahale etmelidir, Panasonic çekilde kalan firmalarda nerdeyse lütfedip satıyor hale geldiler. Rekabet yok 3 Üretici firmanın ürünlerinin olması Türkiye için ayıptır. Avrupada 20 farklı üreticinin serileri arasından tercih yapabiliyorken Türkiyede çok acıdır 3 firma piyasalarda at koşturuyor, bu haksız rekabetin ta kendisidir.

  Andy Swezniak

 235. Enver İzmir dedi ki:

  Evet çok haklısınız.. Cevabınız için teşekkür ederim. Asıl durum bütçeden ziyade aradaki farka değip değmemesi :) Bir de sanırım şu maç hadisesinde görüntünün akma konusu. Samsungları deneyemedim, teşhirdeki ürünlerde her zaman kurgulu videolar dönüyor. Beri yandan da Samsunglar fazla parlak geliyor bana. Bana kalsa STW60 alırım ama pek TV izleme alışkanlığım yok ve benim hanım parlak görüntülü televizyonları daha çok beğeniyor..

 236. andy1 dedi ki:

  Sayın Enver İzmir,

  Panasonic şuan piyasada satılan Samsung serileri ile pekte farkı yoktur bunu belirtmek isterim. Harketli görüntülere gelince Türkiyede yine yanlış bilgiler kanyaklı sorunlar İnsanların kafalarını karıştırıyor ve hiç olmadaık panellere yüksek paralar verip alıyorlar. Oysaki hareketli görüntülerde sorunun kaynağı panelden çok Voltaj,hdmi kablo ve hd recevierin kalitesine bağlıdır.

  Örnek verirsem, STW60 hakkında bir çok soru geldi hareketli görüntüde sorunlu diye, oysaki sorun tamamen panelden alakasız ismini yazmıyorum digital paket üyesi olanlarda bu sorun görünüyor, Teledünya hdbox ile seyredenler ise inanılmazın ötesinde sorunsuz ve kaliteli görüntü aldıklarını iletiyorlar. Kısaca belli harici kaynaklar panelden çok daha önemlidir, 3000 lira panele vermek yerine 1000 liraya kaliteli harici bir destek yapılabilir 2000 liralık panellede tv keyfi sorunsuz olarak yaşamak mümkündür.

  Andy Swezniak

 237. Enver İzmir dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler, fırsatım oldukça başka sitelerde veya bu sitede, başka konu başlığı altındaki yorumlarınızı da okuyorum. Gerçekten bir televizyona araba parası veren insanlar var.. :) Dediklerinizi de bana uyarlarsak sanırım Panasonic panel olan 47 inçlik ETW serisini almak en mantıklısı olacak. Gerçi benim televizyondaki siyahlar iyiydi ama ekran tamamen beyaz olması gerekirken kenarlarda hafif solmalar oluyordu. Rahatsız etmiyordu gerçi ama göz görüyor işte.. Aynı durumu Panasonic panelde de yaşarsam cidden üzülürüm..

 238. andy1 dedi ki:

  Sayın Enver İzmir,

  Son dönemlerde panellerde görülen ışık sızmlarını ben anlayamıyorum, şikayetlere bakarsam nerdeyse her üc panelden bir tanesi sorunlu!!!

  Bunu tüketici derneklerine şikayet edin, durumu bildirin, Devlet bu ithal edilen ürünlerin hangi katagoride ithal ettiklerini görürler, B katagorisi ürünler ki Avrupada bunlar genelde inanılmaz ucuza satılırlar örnek Samsung F8000 A katagorisi ürün 1000 Euordur B katagorisi ürünse 500-600 Euroya indirimlerde ve farklı garantilerle satılırlar.

  Andy Swezniak

 239. Enver İzmir dedi ki:

  Hocam bendeki durum ışık sızmasından ziyade ekranın kenarlarının beyazdan sarıya doğru değişmesiydi. Bu ışık sızmalarına ince panel hastalığının sebep olduğunu söylüyorlar. Ekranın arkasının 3-5 cm daha kalın olmasının bence zararı yok hatta faydası var anladığım kadarıyla.. Teknosa ‘da 47″ lik Panasonic yokmuş ama stoklarına girerse haber verecekler. Ben de bir kaç hafta daha beklemeyi düşünüyorum zaten. Bi yandan da büyük ekran almak çok mantıklı gelmiyor. Çok bilgi sahibi değilim ama neticesinde çözünürlüğün özü 1080p ve bunu ne kadar büyük ekrana dağıtırsan o kadar çok görüntü kaybı oluşurmuş gibi geliyor. Yani kısacası en sonunda yine kullanıp perte çıkarmış olduğum 42″ETW60 modelini alacağım sanırım :)

 240. andy1 dedi ki:

  Sayın Enver İzmir,

  Edge Led panellerde olan bir sorundur yani kenar aydınlatmalı paneller. Panel büyüklüğü resim kalitesinde kötü performansa sebeb olmaz, panel seçimi ile alakalı bir sorundur. Bazı serilerde işlemci vasatlığı panelin görüntüyü sabitleyememesine sebeb olur. 84 inc bir panelde görüntü tek kelime ile muhteşemdir, oysaki 32 inc bir vasat seride tam bir vasatlık yaşanır.

  Andy Swezniak

 241. bahadır serin / istanbul dedi ki:

  Andy Bey Merhaba, bütün yorumlarınızı keyifle okudum.
  LG 60PH670 ile ilgili yazılarınızı da okudum. ben TV de oyun oynamayacağım tek arzum sorunsuz şekilde external harddiskten veya harddiskli media oynatıcıdan film izlemek onun dışında çok TV izlemiyorum. bunların ışığında LG 60PH670 fiyatıyla ve boyutuyla göz dolduruyor. 55″ altında TV almak istemiyorum. bütçem 4500TL lere kadar çıkabilir ama LG 60PH670 varken 2800TL ye sony w805 e de 4500TL vermek istemiyorum.
  LG 60PH670 bu ürüne alternatif 55″ ve üzeri LED veya PLAZMA alternatif önerebilir misiniz.
  panasoniclerin bile 47″ leri 4000TL lerde 55″ ve üzeri ürünleri çok pahalılar o sebeple panasoniclere bakamıyorum :(
  ne önerirsiniz bu konuda ?
  yardımlarınız için teşekkür ederim.

 242. bahadır serin / istanbul dedi ki:

  Sayın Andy,
  çıkarttığım liste bu şekilde ve bunların arasında sizin de yazdıklarınızın doğrultusunda en mantıklısı 2800e LG 60PH670S modeli benim aklıma çok yattı. bu diğer alternatifleri değerlendirdiğinizde özellikle Samsung 60F5500 60″ tercih edilir mi veya diğer plazma veya LED modellerden hangisini önerirsiniz.

  LG 60PH670S 60″ : 2800TL
  Samsung 60F5500 60″ : 3300TL

  PANASONIC TX-P55STW60 55″ : 4500TL
  Samsung UE-55F6470 55″ : 3100TL
  LG 55LA740S 55″ : 4000TL
  SONY KDL-55W805A 55″ : 4700TL
  SAMSUNG UE55F7000 55″ : 5500TL (bu hiç alınmaz)

 243. Enver İzmir dedi ki:

  Anladım :) Bugün Teknosa ‘da F-7000 ve 8000 ‘e tekrar baktım, garip gelecek belki ama ETW60 sanki daha güzel resim veriyor gibi geldi. ETW60 ‘ın altında W805 vardı. Onunla da güzelce mukayese edebildim. Açıkçası arada 600 Liralık bir fark göremedim, hatta Panasonic ‘teki siyahlar daha siyahtı, beyazlar daha beyaz. Ama Sony ‘de çeken bir şeyler var, renk kalibrasyonu mu çeken bilmiyorum. Belki de siyah ve kalın çerçeveli oluşu izleme kaideleri açısından daha kurallara uygun olduğundandır, bilemedim. Halen beklemedeyim yani, acelem de yok. F-8000 Teknosa ‘da bir ara 2.400 Liraya düşmüştü, tekrar düşer mi acaba diyerek biraz daha bekleyeceğim ama dediğim gibi; sanki Panasonic daha güzel resim veriyor gibi geldi ama tam kararımı alırken vereceğim galiba.. (:

 244. andy1 dedi ki:

  Sayın bahadır serin / istanbul,

  Samsung tercihi yapabilirsiniz, arada pek fark yok Samsung LG oranla otomatik yerel karartmada biraz daha iyidir en azından beyaz dengesi olarak.

  Fiyatlar ise mutih halen Panasonic ST60 4500 lira inanılmaz bir fiyat.

  Lcd Led ürünlerde ise Panasonic ETW60 incelemenizi tavsiye ederim, SD-HD+Siyah renk üretiminde iyidir, bir detay belirtmek isterim son serilerde yaşanan ışık sızmları sorunlarında ürünü alacağınız firma ile net değişin sürecini konuşarak alın, servise bırakmayın, sıkıcı sürec Türkiyede normal sayılıyor.

  Andy Swezniak

 245. andy1 dedi ki:

  Sayın bahadır serin / istanbul,

  LG PH670 tercih yapabilirsiniz, sonuçta film ağırlıklı biz izleme süreciniz olacak, PH670 renk kalibrasyonu yeterli hatta iyidir, fiyatıda ortada zaten, Sizi oldukça memnun edecektir.

  Panasonic veya Samsung fiyat farkı normaldir sonuçta Marka ismi bir adım öne çıkıyor. Plazma serilerinde film izlemek fazlası ile keyiflidir Lcdled panellerde bu durumu pek göremessiniz ve aşırı yüksek kontrast ışık değeleri ile bu buyuklukte panellerde sıkıcı bir sürecide yaşarsınız, evde göz sorunu olanlar varsada aldığınız paneli izlemek tek kelime ile eziyete dönüşür, mutiş şekilde göz yorar ve bir süre sonrada izlenemeyecek şekilde göz yorgunluğu ile paneli kaparsınız.

  Geriye kalan paranızlada farklı ürünler alıp keyfinize bakın, ses sistemi düşünebilirsiniz.

  Andy Swezniak

 246. bahadır serin / istanbul dedi ki:

  Sayın Andy bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim.

  şuan evde kullanmış olduğumuz 55″ samsung 55D6500 panelinden sonra LG 60″ PH670 bize kalite farkı yaşatır mı ? aradaki kalite farkını LG den yana olumlu bir şekilde yaşar mıyız ? dediğim gibi oyun oynamayacağım tek isteğim büyük ekranda hollywood filmlerini keyifle izleyebilmek. gerek renkler gerek siyahlar gerek beyazlar. zaten 50HZ nin yeterli olduğunu varsayarsak LG nin 600HZ tv olması beni ilgilendirmiyor tek isteğim panasonic alamasam da uzun süre (6-10 yıl) bir daha almakla uğraşmayayım sizlerin başını ağrıtmayayım :)
  yardımlarınız için teşekkürler.

 247. andy1 dedi ki:

  Sayın bahadır serin / istanbul,

  Samsung D6500 serisi ile şuan satılan LG PH serisi farkları kısaca yazarsam kullandığınız Samsung beyaz renk değelerinde daha iyidir, buna nazaran LGPH670 renk değerlerine daha kaliteli olarak öne çıkacaktır, kısaca alacağınız seri şuan kullandığınız seriden farkı Renk kalibrasyon değerler ve tabikide yeni panel olması dışında, nerdeyse aynı performansı sunar.

  LG panellerin açıkcası 10 sene dayanırmı bilemiyorum, veya altı yıl tamamen şans işi demek lazım.

  Andy Swezniak

 248. Ulu sakarya dedi ki:

  merhaba andy bimeks panasonic lerede indirime girmiş bitiriyorlar gibi son fiyatlar böyle.alınır mı beklenir mi sence.
  Panasonic TX-P42STW60 1900 tl
  Panasonic TX-P50STW60 2600 tl
  Panasonic TX-L42ETW60 2000 tl
  Panasonic TX-L47ETW60 2500 tl
  Panasonic TX-L50ETW60 2800 tl

 249. andy1 dedi ki:

  Sayın Ulu sakarya,

  Fiyatların düşmesi normali Panasonic son ürünleri plazma olarak, LcdLed ürünler ise eski seriler olarak düşünmenzide fayda, yeni seriler için firmalar mecburen indirim yapmak zorundalar.

  Şahsi fikrimdir bana göre fiyatları halen oldukça yüksek, Türkiyede fiyatlar daha düşermi bilemiyorum. Unutmayın Panasonic Türkiyede bunlar son satılan ürünleridir resmi panasonic.tr garantili olarak. Buna göre karar vermeneizi tavsiye ederim. Şuan dahi Panasonic servileri ile sıkıntılı sürec yaşayanların yorumlarını sitemizde görebilirsiniz. Ürünü alacağınız firma ile değişim şartlarını geri iade şartlarını çok ama çok net şekilde firmadan değişim prosedürünü onay aldıktan sonra tercih yapın.

  Sadece panasonic için geçerli değil, diğer üreticiler içinde geçerlidir hatalı ürünlerin değişimlerinde halen tuaf zorluklar yaşayanların sayısı çok fazla.

  Andy Swezniak

 250. erdem kaçar istanbul dedi ki:

  Sayın Andy bilgilerinizi keyifle okuyorum gerçekten çok faydalı yorumlarınız var.
  Mayısda evleneceğim ve yeni evimizde oturmaya başlayacağız. Tv izleme mesafemiz yaklaşık 3m. bu mesafelerde 47′,,55′ veya 60′ hangisi daha keyifli olur? Oyun öyle çok oynamayacağım.Uydu yayını ve Film ağırlıklı kullanacağım. Önereceğim modellerden sizin tavsiyeniz hangisi olur?
  60ph670s
  55la660s
  47la740s
  55la740s
  47la860v
  hep Lg oldu siz bunlardan hangisini seçersiniz? Veya başka tv önerirseniz çok sevinirim… Ve düğün Mayısta olduğu için beklemeli miyim?

 251. Ugur-Bursa dedi ki:

  Merhabalar Sayın Andy,
  Panasonic 42Stw60 tv kullanıyorum. Panasonic Tv Remote 2 Uygulamasında tv görünmüyor.
  Tv i modeme bağlı. Ve telefon ve tv nin ıp lerini aynı yapmama rağmen sorun çözülmedi. Kullandığım modemin arayzünden de çok anlamadığım için karıştırmak istemedim.
  Yardımcı olursanız sevinirim.

 252. andy1 dedi ki:

  Sayın Ugur-Bursa,

  Servis çağırıp kurulum yaptırın, modem sorunu ise Size uygun modemi tavsiye edeceklerdir.

  Andy Swezniak

 253. andy1 dedi ki:

  Sayın erdem kaçar istanbul,

  Mutluluklar dilerim Allah Huzurla gülerek ihtiyarlatsın.

  Üç metre için LcdLed panellerde 47 inc üzerine çıkmayın, sebebi olukca yorucu bir seyir keyfi alırsınız Göz sorunu olan varsada bu durum televizyon izlemeyi sıkıntılı hale getirir, hatta bana kalırsa 42 inc en ideal seçim olur.

  60 inc Plazma izleyebilirsiniz yinede 3 metre için biraz fazla olacaktır, 50 inc veya 55 inc dopru bir seçim olur.

  LA 860 Harici diğer lcd serileri nerdeyse aynı kalitede görüntü sunar, sadece mod desteği fazladır üst serilerin görüntü olarak fazla bir fark olmaz. Tavsiyem ise Nisan sonuna kadar bekleyin, yeni serilerin gelmesine yakın fiyatlarda düşer.

  Andy Swezniak

 254. Muammer Birgül Muğla/Datça dedi ki:

  Andy hocam Panasonic TX-P42STW60 42″ 2500Hz WiFi DLNA UsbMovie Uydu Alıcılı SMART 3D TV bu tv de uygun kampanya var. Tavsiye edermisiniz. Yada 50 inç lg plasma arasında kaldım. yorumlarınızı bekliyorum.

 255. Ali Kocaeli dedi ki:

  Andy Bey merhaba,

  Size nacizane bir sorum olacak. Cevap verirseniz çok memnun olurum. İki televizyon arasında kararsız kaldım.

  Sizce 2500 TL’ye LG 60PH6700 mı yoksa 3000 TL’ye PANASONIC TX-P50STW60 mı?

  Teşekkürler.

 256. bahadır serin / istanbul dedi ki:

  Sayın Andy Merhaba,

  Panasonic’in TX-P55STW60 55″ olan modeli, en iyi panellerinden midir ?
  bu TV 3800-4000TL aralığında fiyatı var. ve eğer ki panasonic artık TR de olmayacaksa bu ürünü almak istiyorum. benim en büyük alternatifim 60″ olan LG PH670 modeli idi. aradaki fiyat farkının önemi yok. düzgün iyi bir TV almak istiyorum. yardımlarınız için bir kere daha teşekkürler.

 257. andy1 dedi ki:

  Sayın bahadır serin / istanbul,

  Eğer aradaki fiyat farkı önemli değil diyorsanız, Panasonic doğru tercih olur sebebi Panasonic renk kalibrasyon değerleri ve tepkime süresi şuan satılan LcdLed panellerin tümünden daha üst kalitede görüntü oranları daha sorunsuz ve keyiflidir.

  Panasonic ST60 Serisi normal standart modeldir, VT-ZT serileri ise üst amiral sefriler diye tabir edilir, bu panller şuanda Türkiye fiyatlarını bilmiyorum, ortalama 10 sene başka bir paneli aramazssınız 10 sene sonunda ise yşne kritesleriniz VT-ZT serilerine göre olur bu panellerin renk değerleri görüntü değerler ve mod farkları ile şuanda halen Dünyada en iyi seriler diyebiliriz.

  ST60 ise Tv yayınlarında fimlerde Size en üst kalitede görüntü keyfini yaşatır, şöyle diyebiliriz LcdLed tv aldığınızda izleme açınız malesefki belli açılarda olmalıdır 3D görüntülerde ise tam panelin karşısında olmalısınız kısaca ST60 bu konuda görüntü keyfinde Size uç noktaları yaşatacak bir panel tanımı yaparsak hata olmaz.

  LGPH670 bu klite alınabilirmi çok zor, Panasonic bu sebeble tarışmasız 10 senedir Dünya lideri oldu, Panasonic Türkiyeden çekilme sebebleri belli fakat Farklı bir Distribütörle yeniden ürün satmaya başlarlar, yani garanti veya servislerde sorun yaşamanız zor olur.Şuanda durum değişmeden devam ediyor.

  Andy Swezniak

 258. andy1 dedi ki:

  Sayın Ali Kocaeli,

  LG PH670 ile Panasaonic STW60 arasındaki fark bir yerde her iki panelinde detaylarını veriyor. Panasonic özellikle normal görüntüde sorunsuz bir paneldir, LG PH670 ise biraz daha alt seviye seri olarak bakmalıyız tek avantajı aradaki 10 inc yani 25 cm buyukluğu, bu oran için tercih yapılavksa şahsen butcenizi bilemiyorum ama 55 inc Panasonic STW60 tercihi yapabilirsiniz.

  Size aradaki ebad farkını resimlemek istedim, aslında diğer merak eden Arkadaşlar içinde daha detay karar verme faydası olabilir.

 259. andy1 dedi ki:

  Sayın Muammer Birgül Muğla/Datça,

  Panasonic STW60 Tercihi yapabilirsiniz, normal yayınlarda dahi keyifli bir tv izleme süreci yaşarsınız.

  Andy Swezniak

 260. cüneyt/tekirdağ dedi ki:

  hizmetiniz için teşekkürler Andy. panasonic tx-p42stw60 model ürün aldım,henüz gelmedi ve teledünya hdbox ile kullanacağım. sizin yazılarınız benim bu tercihi yapmamda en büyük etkendir.hepsiburada.com’dan aldım.sorum şudur:söz konusu ürünün özellikleri arasında “2500hz” belirtilmiş.şimdi siz diyorsunuz ki “50hz esastır”. peki bu plazma üreticileri niçin 600,1000 ya da 2500 hz gibi ölçüler getirebiliyorlar, bunun manası nedir, ne işe yarar?Bir de:plazmayı sabitleyeceğim odamda izleme mesafem 1.5-2m civarında.hem normal ve hem de 3d izleme açısından nasıl değerlendirirsiniz? çok teşekkür ederim,başarılar Andy!

 261. cüneyt/tekirdağ dedi ki:

  unutmadan:aldığım ürün ile ilgili bilmem gereken ya da sizin derin bilginizle yapacağınız bir tavsiyeniz var mıdır?

 262. Erdi/bursa dedi ki:

  Hocam öncelikle kolay gelsin, benim de sorularım olacaktı
  öncelikle bu konularda çok bilgi sahibi değilim, temel şeylerin biraz daha fazlasını biliyorum (bildiğimi sanıyorum) o yüzden saçma bir soru sorarsam nolur kusuruma bakmayın amacım sizin tecrübelerinizden yararlanmak, görüşlerine büyük önem veriyorum.

  soruma geçeyim; ben uzun süredir araştırma yapıyorum ledlerle ilgili fakat son dönemde daha önce piyasaya çıkan plazmalar dikkatimi çekmeye başladı. benim tv ihtiyacım, evdeki 55 ekran tüplü tv’nin arıza yapmaya başlamasıyla çıktı. bütçem ise max 2100 civarı. öncelikle uzun süredir araştırdım ve lg 42la660s de karar vermeye yakındım (arkadaş da bunun 55ini aldı ve bütçe/performans olarak en iyi tvnin o olduğunu düşünüyorduk, ne kadar doğru tabi bilemem) ancak bu tv ve diğer ledleri daha derin araştırdıkça panelle ilgili yaşanan sıkıntıları çok daha fazla okur ve şahit olur oldum, en çok da bu ışık sızması olayı benim canımı sıktı. o yüzden bir de plazmlara bakayım diyince şimdi ağırlığımı pana TX-P42STW60’a verir oldum. sanıyorum plazmalarda bu tip ışık sızmasıdır vs gibi ekran görüntüsünü direkt ilgilendiren, seyir zevkini mahveden problemler olmuyor, yanlışsam lütfen düzeltin. bir de ben en son tüplü tv kullandığım için bu tüplü teknolojiye (bana göre sorunsuz teknoloji, 20 senedir aynı tv’yi kullanıyoruz :)) plazma teknolojisini (görüntü kalitesi vs bakımından) daha yakın gördüm. ben tv’den öyle internete girsin tv dışı özellikleri iyi olsun vs birşey beklemiyorum. dediğim gibi tüplü teknolojisinden gelen insanım. benim için görüntü kalitesi çok önemli (bütçe de belli). tv’yi kullanım şeklim ağırlıklı olarak sd yayınlar olacak, maç izlerken donmadır, görüntü/kamera değişimlerinde takılmalar, kasmalar, bulanıklaşmalar vs olmasın, en çok buna önem veriyorum. zaten tv’yi ilk aldığım birkaç ay sanırım anten girişli olan kablotv izlemek için kullanacağım. sonrasında bi teledünya alırım ancak TR’deki şartlar biliyorsunuz hd kanalların bir elin parmağı kadar anca. o yüzden ağırlıklı olarak sd yayın izlenecek. öyle film delisi de bi adam değilim, haftada 1-2 kez takar izlerim tabi görüntünün de iyi olmasını arzu ederim. yani tvyi kullanım şeklim budur, öyle internet vs çok önemli değil benim için. tabi bu saydığım tv performans beklentilerinin dışında ledlerdeki gibi ışık sızmasıdır vs gibi problemler, arızalar olmaması da en büyük önceliğim, lakin sırf bu sıkıntılar midemi bulandırdığı için plazma seçeneğine dönüş yaptım, yoğun çalışma saatlerim olduğumdan servisle, tv problemleriyle uğraşacak zamanım ve sinirim yok malesef. umarım beklentilerimi anlatabilmişimdir, şimdi siz bana plazma-led arasındaki farkı sorsanız bile takılmadan söyleyemem dediğim gibi konu başında süper hakim değilim konuya. bir büyüğe bilene danışmak istedim hocam. çok uzattım kusura bakmayın benim için ne dersiniz, bir de bu pana’nın tr’den çekilmesi bizim bu saaten sonra alacağımız pana tv’lerde bizi ne derece etkiler, mağdur eder mi? Saygılarımla şimdiden çok teşekkür ederim.

 263. andy1 dedi ki:

  Sayın Erdi/bursa,

  Güzel meth eden yazınız için teşekkür ediyorum, burda amacımız sadece paylaşım, forumlardaki gibi komisyonculuk veya firmalar adına çalışan kişilerden uzak olduğumuzu bilmenizi isteriz. Türkiyede yaşamadığım içinde bu konuda vicdanımda çok rahat, Türkiye çapında Bizden rahatsız olanların sayısıda çok fazladır, gerçekleri yazdığımız için.

  Konuya gelirsem, LcdLed panelleri karalamadan önce birşeyi bilmemiz gerekir, Türkiyede satılan ürünler hangi katagoridedir, bu kadar sorunlu panelin satılması ve yaşanan şikayetler çok fazlası ile İnsanı farklı düşüncelere yönlendiriyor.Bu k adar sorunlu ürün olması ve İnsanların servislerde yaşadıkları problemlerde malesefki çok net olarak görülüyor.

  LG PH670 Plazma serisini tavsiye etmiştim fakat gelen o kadar fazla şikayet olduki inanın şaşırmanın ötesinde üzüldüm, bir ara nerdeyse 10 kişiden bir tanesinin aldığı plazma pixsel ölümlerini söylediklerinde ve firmaların servislerin bunu normal değişim gerektirmeyen bir sorun olarak değişim yapmadıklarını duymak dahada şaşırtıcıydı.

  Bir ara şöyle düşündüm, Avrupadan tüm sorunlu panelleri toplayıp Türkiyede satmak ne kadar kolay, 100 euroya al 500 Euroya sat, nasılsa karışan yok, Devlet umursamıyor, Milletin parasını kapanın yanına kar kalıyor, inanın şaşırtacak şekilde anlaşılmaz bir durum.

  Dilerim Devlet acilen bu tür firmalara hadlerini bildirir ve sattıkları her ürünün bedelinide cezalarla geri alırlar, Amerikada ve Avrupada bunu yapacak firma yok, bulamazssınız, çunki bu kadar sorunlu ürün varsa ortada çok ciddi bir durumda var demektir.

  Bu sebeble Size şuan LcdLed serilerini tavsiye etmem çok zor, çunki durumu Siz Türkiyede yaşayan biri olarak çok açık şekilde görüyorsunuz, İnsanlar paraları ile rezillik yaşıyorlar.

  Panasonic STW60 serisine gelirsem, Türkiyeden çekilme kararını uygulamaya soktular ve elbetteki garantileri full olarak devam edecek, büyük ihtimallede yeni bir Distribütörle Türkiyede satışa başlayacaklar. Panasonic buna mecbur o kadar süper Bana birşey olmaz diyecek halleri hiç yok. Çin yeni firmları devamlı artarak devam ediyor.

  Panasonic STW60 aradığınız şartlar için uygun, Teledünya HD kutu ilede görüntü keyfini en üst kalitede yaşarsınız, SD yayınlarda sıkıntı olmayacaktır.

  Hareketli görüntülerde problem yanlış biliniyor, bu daha çok yayıncı firmanın verrdiği cihazlarla alakalı sorundur, Dsmart, DigTurk gibi firmaların kullanıcıları bu sorunları yaşarken, Teledünya kullanıcıları bu sorunu yaşamıyor. Spor karşılaşmalarında oldukçada keyifli zaman geçiriyorlar.

  Panasonic Plazmalarda ışık sızması gibi sorunlar çok nadir görülür bunlarda zaten değişime gider, plazmalar yapı olarak daha farklıdır ve görüntü bir o kadar rahatsız edicidir, LcdLed paneller gibi olmaz.Logo izlerinde ise TeleDünya hd kutu aldığınızda mutlaka cihazın kurulumda çıkışını ölçtürün sorun varsa kucuk bir apartla bunu hallederler.

  Andy Swezniak

 264. andy1 dedi ki:

  Sayın cüneyt/tekirdağ,

  Hayırlı olsun, Gülerek eskitin tvnizi.Hrtz konusu normal standart yayınlarda 50 hrtz Tüm Avrupa için sabit değerdir, üreticilerin belirttiği alan değerleri ise 3D veya HD yayınlarda bu hrtz olarak bilinsede işin gerçeğinde FPS değelerinin uyumu dememiz gerekir, Panasonic bu konuda hem Plazma hemde LcdLed ürünlerde üst kalitede panelleri üretir, Türkiyede satılan serileri için geçerlidir diyemiyorum, sebebi ise son dönem görülen tuaf ve inanılmaz sık görülen ışık sızmalsı problemli panellerin çoğalmasıdır.

  STW60 bahsettiğiniz detaylarda Sizi fazlası ile memnun edecektir.

  Andy Swezniak

 265. andy1 dedi ki:

  Sayın cüneyt/tekirdağ,

  Teledünya hd kutu sahipseniz, servisi çağırın ve bina içi hemde kutu çıkışını ölçtürün, her hangi akım panele gidiyorsa bunun için akım kesici aparat takarlar, 3-5 lira bir değeri vardır. En önemli detayda budur sorun varsa bu problem panelinize hasar verebilir, kalıcı logo izleri oluşmasında etken olabilir.

  Andy Swezniak

 266. fatih Antalya dedi ki:

  Merhaba üstad. Şimdi bende pana 50stw60 alma çabasındayım. Ancak ne kadar mağaza dolaştıysam kapalı kutu yok. Hep teşhir var ellerinde. Sizin yazınızda okuduğum kadarıyla yeni Dist. ile satış yaparlar diyorsunuz. Tahmininiz öyle. O zaman 50 stw 60 ileride türkiye ye gelirmi beklenmelimi. Onun yerine alınabilecek tek tv olarak LG 47 660s görüyorum. Açıkçası led de almak istemiyorum bir arada bir derede kaldım. sağlıcakla kalın..

 267. andy1 dedi ki:

  Sayın fatih Antalya,

  Teşhir ürünleri ucuz ise ve değişim koşulları net ğise alacağınız firma ile konuşun. Panasonic Plazma üretiminden çekildi yeni Distribütörler belki Plazma serilerin girişleri devam eder, burda şunuda belirtmem gerekli bu ürünler belli kişilerin ellerinde var bunlar bildiğiniz karaborsacı diyebileceğimiz forumlarda cok sık görülen, Vergisiz avantacılardır yüzbinlerce lira kazanırlar bir kuruş bu güne kadar vergi ödememişlerdir. Yakında bu Adamların kapalı kutu Panasonic satışlarına şahid olacaksınız.

  Sanıyorum bu yazımı hatırlarsınız ve bu kişileri ihbar edersiniz, Sizler alın teri ile çalıp Verginizi öderken bunlar evlerinde oturup anlaşmalı oldukları sokak aralarındaki mağazalar ile Milyon liralar 8Abartı rakam değildir,tek başına 3 milyon liralık satış yapan ve Maliyeye 1 kuruş ödemeyen şahsı Türkiye biliyor) kazanırlar elbetteki bu aracıların hiç birinin Maliyede kaydı yoktur.

  Bu kişileri ihbare edin, Avrupaya özenen Türk Gençleri şunu bilsin, Avrupada Vergi ödemeyen herkes Vatan Hainidir ve bu kişilere kimse taviz vermez anında ihbar ederler. Abartı yazı algılamayın Öz oğlunu ihbar eden Aileleri tanıyorum, vergi kaçırdığı için.

  Konuya gelirsem, Panasonic STW60 ile LG 660S serisi kıyas edilmez, Panasonic STW60 herşeyi üst kalitede ve sorunsuz resim üretir.

  Aceleniz yoksa bekleyin, yaz döneminde yeni seriler girecek. Panasonic Plazma üretimi durdurdu diğer Samsung ve LG devam ediyor, kaldıki 4K panellerde bu yaz dönemi oldukça ucuz olarak piyasalarda yerini alacaktır.

  Devlet dilerim, piyasalara müdahale eder, gerekirse eskiden oluğu gibi Devlet Malzeme ofislerinden kendisi satışları başlatır. Avrupada bu işler böyle, Devlet biraz kafasını kaldıran aklınca piyasalara müdahale eden firmaların kafasını ezer en ufak taviz vermez.

  Andy Swezniak

 268. oğuz tuncay dedi ki:

  slm andy sharp lc-39le652v -sharp lc-39le752v serisini yada 40 inç led tv lerden hangisin i tavsiye edersiniz.
  -Görüntü kalitesi iyi
  -smart özelliği olamsına gerek yok
  -kayıt özelliği
  -az enerji harcayan
  – sorunsuz demek isterdim ama az sorun çıkaran

  bir 40″ tv tavsiye eder misin?

 269. andy1 dedi ki:

  Sayın oğuz tuncay,

  LcdLed ürünler için bahsettiğiniz özellikleri yakalamak zor, keyfini yaşamak isterseniz panel harici cihazlar ve kablolarda aynı dikkatli seçimi yapmak zorundasınız. Tek başına bir panel Dünyanın en muhteşem seriside olsa görüntü sorunlu olacaktır.

  LE752 tercihi yapabilirsiniz.

  Andy Swezniak

 270. oğuz tuncay dedi ki:

  sharp türkiye 50 inçten aşağı satmıyormuş.
  60 inç çok büyük bana göre.40 inç benim ihtiyaçlarımı karşılar.40 inç olarak ne önerirsiniz.

 271. komando dedi ki:

  tüketicilere verdiğiniz teknik bilgi ve tavsiyeler çok güzel.emek ve zaman harcayıp insanlara yardımcı olmanız çok hoş.herkes adına teşekkürler….

 272. andy1 dedi ki:

  Sayın komando,

  Tuketiciler Ulkenin maaşlı yaşayan ozellikle Turkiyede ozel harcamalarından tavizler vererek bir şeyler almaya çalışan Insanlar. Yrdımım oluyorsa mutlu oluyorum. İsterimki Türkiye Insanı her zman hakkını aramasını bilsin, firmalar herşeyi söyler ama kaliteli firmalarda bellidir. Insanlar tercihlerini doğru yaparsa haksızlıkları şikayet ederse, kötü firmalarda yok olup gider kaliteli olanlar ayakta kalır.

  Andy Swezniak

 273. bahadır serin / istanbul dedi ki:

  Sayın Andy Merhaba,

  bugün bir teknoloji marketinde LG 60PH6700 bakma şansım oldu ve doğal olarak ldclere oranla çok solgun geldiler tabi mağazadaki ışıklandırmanın da mutlaka etkisinin olduğunu düşünüyorum ama bunda LED lerin parılparıl parlamalarının da büyük etkisi var sanırım :)
  şimdi fikrime biraz yön vererek. bütçem dahilinde.
  Samsung 55F6470 : 3100TL
  LG 55LA640S : 3000TL
  veya
  önerebileceğiniz bir panasonic olabilir bu bütçe içerisinde olursa.
  Panasonic TX-L50ETW60 50″ : 3000 TL fiyatı var.
  siz 50″ olmasına rağmen panasonic mi önerirsiniz yoksa samsung veya LG mi ?
  ——————
  bir de bir yazınızda “LcdLed ürün tercihide yapabilirsiniz, LG 6 serileri haricinde!” belirtmişsiniz. (https://www.anlayanbiri.com/inceleme-lg-60ph6700-plazma-tv-test-detay-sonuc-107 – 13 Ocak 2014 / 19:06 tarihindeki yazınızda)
  kafam biraz karışık açıkçası yardımlarınız bekliyorum.

 274. andy1 dedi ki:

  Sayın bahadır serin / istanbul,

  Plazma seriler magazalarda farklı gorunurler, Plazma serisini hic kullanmamış biri için bu görüntü oldukca vasat bir cokları için bakmaya bile degemez dusuncesini yaratır.

  Oysa Ev aydınlatması normal bir ortamda bu veriler tam tersine donusur, Plazma panel oldukca doğal ve keyifli renkler kontrast değeri alınırken, magazada muhteşen gorunun Lcd Led panel bir anda ev ortamında farklı kimliğe burunur, ısık sızması veya kalitesiz hd recevier yada vasat kablolama sebebleri ile sorunlar dahada buyur.

  LG-Samsung beğendiğiniz her iki panelde acıkcası standart seriler super bir detay kalite beklemeyin, ilk duz panel kullanan biri iseniz bu durum Size ilk 3 ay için mukemmel harika imajını devam ettirir taki farklı bir ortamda farklı bir seri gorene kadar.

  Bana sorarsanız tavsiye etmek manasında anlamayın, bu üc panel arasında Panasonic tercihi yapardım. Panasonic tercihi yapma sebebim ise ben panelin donanım detaylarına bakmam internet desteği akılllı telefon ıvır zıvırları asla kıstas olarak almam, Avrupada panel tavsiye edenlerin hic biriside bu tür detayları panel kalitesi yani görüntü kalitesinden ayrı tutarlar. Turkiyede ise goruntu kalitesi ile alaksız bu degerler ile kafalar karışıyor.

  Panasonic SD ve Hd yayınlarda bahsettiğiniz serilerden daha performanslıdır, iş aynı paraya 5 inc (12.5 cm) daha buyuk ekran olarak bakarsanız birşey diyemem, haklısınız cümlesini onaylarım.

  Bu arada hangi paneli alma kararı verirseniz mutlaka alacağınız firmayı çok iyi secin, mutlaka ama mutlaka ışık sızması pikxsel hatalarına karşı, anında degisim desteğini sorun, Firma derseki tabi var servis gorsun onay verirse değişim yaparız, teşekkür edin ordan ayrılın, servise işiniz kalırsa cok canınız sıkılacaktır.

  Andy Swezniak

 275. bahadır serin / istanbul dedi ki:

  şuan evde samsung 55D6500 panelini kullanıyoruz. (ben evleniyorum kendi evime bir panel almak için size danışıyorum)
  benim de kaliteden anlayışım tamamen görüntü kalitesinden abarettir akıllı TV olması veya sesle kontrol edilebilmesi veya kumandasında mousesi olması umrumda değildir :)
  peki bir konu altında LG 60PH6700 için ayar özellikleri vermiştiniz detaylı olarak.
  [verdiğiniz ayarlarda ben belli olanları yazıyorum isterseniz deneyin!
  ENERJİ TASARRUFU KAPALİ
  RESİM MODU OYUN
  PANEL İSİGİ 80………………………90
  KONTRAST 80 ………………………85]
  diye gidiyor :) uzun tutmayayım.

  bu ayarları mağazada yapabilirsem görüntü kalitesini diğer plazma veya LED panellerle karşılaştırma imkanım LG plazma lehine düzelir mi ?
  kör alışverişi yapmak istemiyorum.
  engin bilgi ve tecrübeleriniz bizi aydınlatıyor.
  o sebeple öneriniz bizler için gerçekten çok değerli. tüm samimiyetimle güvenebileceğim bir isimsiniz. siz de çok okuyorsunuzdur ki mağazalarda çalışanlar özellikle promotörler kimi kaparsa amacı ona TVyi kakalamak olduğu için. bilgi şuan için bizim için bir nimet.

 276. andy1 dedi ki:

  Sayın bahadır serin / istanbul,

  Mutluluklar dilerim, bir yastıkta gülerek yaşlanın huzurla yaşayın.

  LG PH670 tavsiye edilebilir bir detayı unutmayalım bu panele mükemmel demedim demekte fazlası ile abartılı ve pekte gercekci olmaz. Standart Butce serisidir Panasonic STW60 ile bir kıyas yaparsak elbetteki pansonic en belirgin ozelligi beyaz dengesidir ki Turkiyede komiktir hep siyah ozelligi yazılır oysaki beyaz uretemeyen bir panel hiç bir renki net veremez. Panasonic bu konuda tartışmasız iyidir mukemmel net fark kıstası yaparak VT60 serisi olarak bu yorumumu dusunun.

  PH670 LcdLed panellerle kıyaslarsak sakin goruntu doğal renkler için plazma daha mantıklı seçimdir, LcdLed serilerde ise Samsung F7-8 serileri veya Panasonic ETW60 tercihi ayapabilirsiniz, her üc seride Sizi fazlası ile keyifli bir izlenim sunar. Bu üc seride LG PH67 serisinden Beyaz dengesi olarak daha performanslı ve sorunsuzdur.

  Diğer detay harici HD recevieriniz kaliteli ise LG tercihinizi ön plana alın butce olarak avatajlıdır, hd recevier kaliteliden kastın herkes panel performansı desede hd recevierlerin renk ve kontrast değerleri panel goruntusunde etkendir.

  Andy Swezniak

 277. bahadır serin / istanbul dedi ki:

  Sayın Andy, sıkılmadan bizleri dinleyip okuyup yazıyorsunuz. ellerinize sağlık. bu bilgiler ışığında bakalım daha detaylı bir araştırma içine gireceğim. sonra görüşlerimi sizlerle tekrar paylaşmak isterim.
  LED istersem 50″ sıkıntı olmaz ise ETW60 tercihi bana daha makul geldi (3000TL)
  PLAZMA istersem de STW60 için bütçe yetiştiremezsem eğer PH670 alacağım.
  sağolun, kaleminize sağlık.

 278. andy1 dedi ki:

  Sayın bahadır serin / istanbul,

  Size önerdiğim serileri en azından kontrol edin, Siz daha iyi biliyorsunuz forumlarda ahayatlarında görmedikleri panelleri gordum diyen Uzman komedyenler var, Çok net hatta rica ediyorum bu öyle Adamlara özel sorun bahsettiğiniz modeli nerden alabilirim diye, o zaman ne demek istediğimi çok net anlayacaksınız bunlar Uzman falan değil çok net şekilde firmalar adına çalışan aracılardır, zaten en iyi şekilde bunu göreceksiniz.

  Bu Adamlar için Sizin alınız teriniz çöp kadar değerli değil, avanta aldığı firmada olan ürünü yazarlar, hayatlarında karaladıkları ürünü inanın görmemişlerdir bile.

  ETW60 keyif alırsınız, Siyah seviyesi oldukça iyi seridir, 3D SD-HD performansı aynı şekilde iyidir. LGPH670 ise acıkcası şuan fiyat olarak satılan en ideal seri dememiz gerekiyor, ETW60 Kdar görüntü performansı elde edilebilir, uyarmak isterim harici recevierinizin kalşesi ile orantılıdır. ETW60 ise 30 liralık hd recevier ilede keyifle izlersiniz.

  Boyle yazdım diyede sakın ETW60 mükemmel seri olarak lütfen anlaşılmasın, emsal ürünler arasında bir kıstastır. Ürünü alacağınız firmadan mutlaka bire bir değişim şartlarını mutlaka konuşun, değişim yaparız derler ve eklerler servis görür değişim onayını yazarsa hemen değişiz cümlesi kuruyorsa teşekkür edin ve ordan ayrılın. İkinci el ürün almıyorsunuz firmaya bunu belirtin, anında degiğim yapan firmaları mutlaka tercih edin.Şuan Türkiyede tuaf şekilde ışık sızmları daha doğrusu sorunlu panellerin coğaldığını gelen şikayetlerden üzülerek görüyorum, biranda bu kadar sorunlu ürün olması ise çok düşündürücüdür!

  Andy Swezniak

 279. Erdi/bursa dedi ki:

  hocam tekrardan merhaba, size yakın zamanda pana 42stw60 hakkında danışmıştım. çok sağolun sayenizde aydınlanıyoruz emekleriniz için tşkler. şimdi ise kafamı kurcalayan hususlar var. pana’nın türkiye pazarından çekilmesi konusnda tereddütlüyüm. adamlar mutlaka yerine bi distribütör ile anlaşacaktır, garanti ve servis desteği devam edecektir ama verdikleri hizmet nasıl olur o konuda kararsızım, sonuçta adamın kendi üretim malı değil o tv. yada bir parça arızalandı orjinal pana parçası takarlar mı, yada yurt dışından getirtmek için uğraşır mı bu distrübitör. bir diğer soru işaretim de bu distribütor tutumunu görmek için tv alımını biraz ertelesem, (1 ay kadar) geç kalmış olur muyum yani tv’lerin tükenme daha doğrusu artık satışı söz konusu olmama durumuyla karşılaşır mıyım, açıkçası led almak istemiyorum, bu tv ve panel kafama yattı gidip canlı da görüp son kararımı net vermek istiyorum ama pana’nın pazardan çekilme durumu da beni frenliyor.

 280. andy1 dedi ki:

  Sayın Erdi/bursa,

  Güzel bir soru, keyifle cevaplamaya çalışayım eminim bu konuda herkesin tereddütleri var gelen mesajlardan bunu görebiliyorum.

  Panasonic Türkiyeden çekilmesi hiç bir şekilde servisleri ve garanti sürelerini etkilmez, Uluslar arası antlaşmadır yani Panasonic ben Türkiyeden eçkildim servis vermem deme gibi birşeyi akıllarından dahi geçirmez, yani bu konuda rahat olmanız gerekir.

  15 sene öncesinin Panasonic Türkiye resmi Distribütörü Teko fax dahi halen sattığı ürünlerine en sorunsuz şekilde servis ve yedek parça desteğini sürdürüyorlar, bu destek son panelin satıldığı andan itibaren kullanımı süresi bitimine kadardır yani 60.000 Saat! TekoFax gibi gerçek kaliteli bir firma Distribütör olursada bu Türkiye için harika bir haber olacaktır, Sayın Haluk Bermek ve Ayhan Bermek gibi inanılmaz kaliteli İnsanlar Pansasonic markasını Türkiyede lider konuma çıkaran kişilerdir.

  Panasonic resmi Distribütörü demek Panasonic onalylı yani Panasonic tarafından kabul edilmiş onaylanmış resmi Marka temsilcisidir yanı bu Adamlar sadece Panasonic resmi ürünlerini satarlar, bu konuda endişeniz olmasın.

  Bu sorunuzdan eğer farklı bir şey kast ediyorsanız örnek X firma Paralel ithalat yapar, bu ürünleri Dünyanın her hangi bir yerinde Avrupa onaylı olarak ithal edebilirler, bu firmaların ürünlerinin Panasonic garantisi ile alakaları yoktur, Panasonic ürünlerini satarlar fakatverdikleri garantiler Panasonic resmi garantisini vermez, sadece satıcı firmanın garantisi gecerlidir bu ürünlere Panasonic servisler asla bakmaz, servis ve tamir desteği sağlamazlar, garantiğ veren firmanın kalitesine baglı bir sürec yaşarsınız.

  Bir aylık sürecte resmi bir Distribütör gelirmi bilemem, fakat mutlaka Panasonic Türkiye distribütörlüğü verecektir.

  Andy Swezniak

 281. Enver İzmir dedi ki:

  Hocam tekrar selam. Sonunda tekrar düştü F7000 ve F8000 ‘in fiyatları ve gün itibariyle F8 ‘i 2.500 liraya (40″) aldım. F7 alacaktım aslında 2.300 ‘e ama kapalı kutu kalmamış.. Yorum ve yardımlarınız için tekrar teşekkürler.. :)

 282. andy1 dedi ki:

  Sayın Enver İzmir,

  Hsayırlı olsun Güle güle keyifle eskitin.

  Andy Swezniak

 283. ahmet / niğde dedi ki:

  merhabalar, ben bir tv almayı düşüyorum. 2 tv arasında kaldım ve karar veremedim. panasonic TX-L42ETW60 42″ ve LG42LA660S yardımlarınız için şimdiden teşekküler

 284. andy1 dedi ki:

  Sayın ahmet / niğde,

  Panasonic ETW60 ile LGLA660S kıyası bana göre olmaz, Panasonic oldukca performanslı özellikle SD ve Hd yayınlarda bir adım ondedir.

  Andy Swezniak

 285. demet/ist. dedi ki:

  Merhaba. LG LA740S ile ilgili yorumlarınızı rica edebilir miyim? Şu an 42 inch’i 2100 TL civarı alınabiliyor. fiyet/perfomans açısından iyi gibi geldi bana. standart yayın ve 3 boyut için düşünüyorum daha çok. Şimdiden teşekkürler bilgi için