Lcd Led televizyon arızalı defolu ürünlere dikkat! Son aylarda Pixsel hatalı televizyonlar çoğaldı!

images

Son dönemler Türkiyede tuaf şeyler oluyor, özellikle LcdLed ürünler ve diğer cihazların inanılmaz oranda zamlanması ki bunu yapan firma ve distribütör bellidir, 2011 serisi cihazlara son bir ayda 200 lira keyfi zam yaptılar, Distribütörün art niyeti o kadar net ve açıkki bu firmayı site olarak BTK ve Rekabet kurumlarına tüm belgeleriyle teslim ettik!

Distribütörün inanılmaz para hırsından en büyük kayıbı ise Devlet gördü çunki Distribütör elindeki cihazları konsinye yani tanıtım cihazı olarak gönderiyor, normal firmanın vergi ödeyerek alması gereken cihazdan Devlet 2 defa vergi kaybına uğruyor, firmanın yaptığı Vergi vurguncluğu ise milyon dolarlara yaklaştı, umuyoruz Devlet bu Vergi hırsızlarına gereken cezayı verecektir, Avrupada marka temsilcisi buna yapsaydı inanın Distribütör yüzünden üreticinin alacağı ceza en az 1 milyar EURO olurdu, Türkiyede firmalar ne Devlete saygısı var nede ürün sattıkları Vatandaşlara !

Diğer problem ise son dönemlerde tuaf şekilde artan sorunlu televizyonların piyasalarda satışa çıkması oldu, burda ister istemez bir detayı düşünüyoruz neden Türkiyede Avrupadakinin en az 5 misli daha sorunlu veya defolu seriler satılıyor?

Defolu seriyi satan firma ise Devlet ve kanunu tanımıyor kendilerince bir kanun koymuşlar tuaftır bu para tuzağı Devletin yasasında yok ama firmaya göre var !

Firma size net pixsel hatası olan cihazı satıyor ve herşeyi ile Kanunlarda net tanımı geçen ”ayıplı ürün” fakat siz firmaya televizyonda öiü pixsel var dediğinizde firmalar o kadar pişkinki 5 pixsel kadar normal değişim olmaz diyor bakın bu terbiyesizliktir Türkiye ve Vatandaşlarına edebsizliktir, 5 pixsel nedir biliyormsunuz net tarifi çöptür arıza değil çöptür, çunki bu panellerin kesinlikle tamiri olmaz yani firma elinizden zorla paranızı gasp ediyor !

Aslında sadece sizin paranızı değil Türkiyenin Vergisinide ve dövizinide  gasp ediyor!!

Amerikada ise bırakın 1 pixsel hatasını, ürünü beğenmemeniz yeterli sebebtir değişim veya iade için, Türkiyede ise çöp satıp birde kendilerince kanun uyguluyorlar, firmlar belliki denetimsiz ve Devletim milyarlarca dolarlarını bu art niyetli firmalar çöp satıp yurt dışına götürüyor.

Ürün alırken firmaya mutlaka değişim haklarınızı sorun size 5 pixsel normal diyen firmadan ise ürün almayın ordan uzaklaşın !

Tarih: 05 07 2013

'Lcd Led televizyon arızalı defolu ürünlere dikkat! Son aylarda Pixsel hatalı televizyonlar çoğaldı!' hakkında sorular, açıklamalar

 1. levent dedi ki:

  Merhaba, gecen buraya birkac foto eklemistim hatirlarsaniz,

  servisi aradim, onlara fotolari mail attim ve bu hata degil diye soylendi.
  lg merkezi arayin dedi. ne yapmam gerekli? servisi eve cagirayim mi?

  tesekkurler.

 2. andy1 dedi ki:

  Servisi eve çağırın, ve ellerinden net panelde olan detaylar hakkında bir rapor alın ve olan herşeyi servise tek tek yazdırın, kaşeletin.

  LG bu konuda en fazla şikayeti alan firmalrdan biridir bu sebeblede LG ürünlerini tavsiye temem ve emin olmadığım serilerini yazmam, sonuçta İnsanlar benim yorumama bakıp güvenip ürün alabiliyor ve ben belli firmlar iyi ürünlerde çıkarsalar servisler yüzünden tavsiye etmiyorum.

  Firmaya göre panelinizde 5 tane pixsel en rezil halde olsada onlara göre bu hata değildir, Avrupada bunu yapamazlar o başka tabiki denediler Tüketici dernekleri akıllarını başlarına getirdi. Halk protesto etti ürünü geri almam diyen firma gaztelere boy boy reklam verip Halktan özür diledi.

  Sizin adınıza üzüldüm, servis taporundan sopnra sorun çözülmesse, faturanızla beraber garanti belgeside dahil, Kaymakamlıklarda Tüketici haklarına gidin, şikayette bulunun size bir kağıt vereceklerdir, bu kağıdı alın ve bölgenizde Tüketci Hakları mahkemesine gidip firma hakkında davacı olun, davanıza gördüğünüz magduriyeti ve para kaybınızıda ekleyin ve dava açın. Bu dava merak etmeyin 10 lira masrafı vardır.

  Mahkemenin verdiği kağıdı sakın atmayın, bu kağıdı alın ve firmaya bir postaneden İhtarname yollayın, İhtaname belgenizide mahkemde gösterin. Karar lehinize sonuçlanırsa firmaya derhal icra davası açın, kararın çıktığı gün, icra takibi başlatın.

  Malesef Türkiyede firmlara Devlet gerçek yaptırım uygulamıyor, Amerikada ise inbanın firmaların ben ürün değişmem demesi imkansızdır, üründe hiç hata olmasa dahai ürün beğenmedim iade hakkınız var. Amerika zaten bu konuda firmaların en ufak hatasını bekler, ve Milyar dolarlık cezaları firmlara verir.