Lcd,Led Plasma en iyi performans nasıl alınır,detaylar.

Lcd, Led, Plasma teknolojinin artık her eve girmiş malesefki bilinçsiz kullanımdan ötürü gelen inanılmaz şikayetler, %80 kullanıcı hatasından kaynaklanan kötü görüntü, yine bilincsizce o kadar para verdim kötü gösteriyor şikayetleri ile dolu Dünyanın her yerinden gelen sorular.

Televizyon seçimi önemli elbetteki İnsanların en büyük hatası yanlışı ise sanıyorlarki Panelleri alıp kurduklarında inanılmaz güzel görüntü izleyeceklerini sanıp bir çoğu için hayal kırıklığına dönüşüyor, ilk yaptıkları aldıkları Markayı karalamak ve kızmak,bir çok İnsana sorduğum soru kullanma kılavuzunu okudunmu %99 net cevap hayır okumadım, bir süru gereksiz şey var diye geçiştirmeleri en sonundada Markaya kızıp akıllarına gelen herşeyi yazmaları yada konuşmaları ile dolu şikayetler.

Soruyorum sizlere içinizden kaç kişi Televizyonu bağladığı prizin topraklamasını kontrol ettirdi?

Kaç kişi,özel akım korulmalı fişe sahibisiniz?

Kaç kişi,kullandığınız kablonun kalitesinden eminsiniz?

Kaç kişi evenize gelen sinyalin net değerlerini biliyorsunuz?

Soruları çoğaltabilirim, bu dört tane sorudan 3 tanesi dahi yoksa Markaya kızma hakkınızda yok demektir, boş yere kızmayın ve karalamayın !

Televizyonların çalışma prensipleri bellidir pixsellerden gelen görüntünün sorunsuz panele yansımasıdır, pixselleri aslında canlı birer organizma olarak düşünün, çunki çalışma prensipleri aynen bu şekildedir, düzenli enerjiye ve kusursuz donanıma muhtaçtırlar.

Lcd aldınız yada Led yada Plasma, topraklamsı kötü olan priz paneli zorlar hatta kolayca bozulmasına sebeb olur anlık pixsel yanmaları yani ölü pixsel denen olaya sebeb olur ve buda inanılmaz kolay gelişir, çunki pixseller zaten düzgün voltaja gereksinim duyar bunun üzerine birde toraklaması kötü prizi eklerseniz eğer televizyonunuz bozulmadıysa şanslısınız diyebiliriz bana göre ise gerçekten çok şanslısınız demektir.

Hatta prizlerinizi kötü eklemelerle yaptıysanız ve ahşap bir zemindeyse yürümenizdeki hareket dahi bu prizlerin kısa devre yapıp paneli bozmalarına yada pixsel yanıklarına sebeb olacaktır.

Test sitelerine bakıp panel hakkında detayları okuyanlar haliyle güveniyorlar ama bir tane test sitesi görmedim malum test uzmanları İnsanları uyarsın uyarmıyorlar, tek bildikleri Markayı yazıp sitelerine fazla reklam alabilmek,buda İnsanları hataya sürüklüyor,pahalı ürün almak ve sonradan pişmanlık duymak bununda sebebi net ce açık eksik ve yanlış Televizyon önerilerinden ibarettir.

İlerde tek tek panellerin özelliklerine göre yazım olacak, şuanda bu konuyu açma sebebim gelen şikayetlerdir, 3D kullancılarından bir hayli şikayet alıyorum, şikayetlerin %80’de yanlış kullanımdan oluşan sorunlardan ibaret yani panellerin hatası olmayan şikayetler.

3D kullanıcılarına tavsiyem, normal kablolar yani HDMI kablo seçimine dikkat edin olmazsa olmazlardandır, 1.4 HDMI kablo şarttır ve kablonun içeriği önemlidir gümüş alışımlı ve kesinlikle kırılmalara bükülmelere karşı dirençe sahip olmalıdırlar, unutmayın 1.4 HDMI kablo aslında panelin atar damarı diyebiliriz, Görüntüyü,sesi sorusnuz ve net panele taşımalıdır, bunu yapamayan kablo sahibiyseniz 3D görüntü almanızdaki kalite o kadar düşecektir.

Altın uçlu kablo kavramı sadece kelimeden ibarettir kablonun içeriği önemlidir altın uçlu olması o kablonun kaliteli olmasını sağlamaz, sadece asitle kaplanmış sarı metal içeriğe sahiptir,bunu bilmek zorundayız aksi takdirde 3-5 Liralık kablo alıpta 3D görüntü kötü gösteriyor deme hakkımızda ortadan kalkıyor zaten.

Lcd,Led ve Plasma sahibiyseniz en başta yapmanız gereken net önlemleri yazmak istiyorum !

1.Topraklaması %100 Garanti standartlarına uygun prizler edinmelisiniz !

2.Televizyona gelen Voltajı ölçtürün düzensiz ve sabit değilse,UPS yda Voltaj sabitleyici regülatör alın !

3.Televizyonla birlikte kullandığınız cihazlar için üst kalite ve voltaj bloklamasına sahip toraklaması %100 onaylı çoklu prizler edinin !

Bu saydıklarım pahalı değildir,3000 Lira televizyona verip hayal kırıklığına uğramaktansa 300 liraya bu saydıklarımı rahatlıkla edinebilirsiniz, hem televizyonunuz senelerce sorunsuz arızasız ömrünü doldurur hemde siz diğerlerine göre çok daha kaliteli görüntü alırsınız.

Unutmayın, Pixsellerin tek ihtiyacı düzenli ve sorunsuz Voltajdan geçer, Pixseller gelen Voltaın kalitesine göre tepki verirler nedeni ise Pixseller yapıları gereği %100 enerjiye muhtaçtırlar.

Ortak tanımlamayı yaptım, Lcd Led ve Plasma kullanım özelliklerine ise farklı olarak değineceğim.

Markalara kızmadan kendi eksikliklerimizi gidermeliyiz !

Kullanım kılavuzlarına bakın en önemli madde net ve kesindir, Voltajdan oluşabilecek sorunlar Garanti kapsamı dışındadır, yani yukarda yazdıklarımın önemini size Marka üreticileri zaten ciddi olarak uyarıyorlar !

Saygılarımla

Tarih: 07 02 2012
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

'Lcd,Led Plasma en iyi performans nasıl alınır,detaylar.' hakkında sorular, açıklamalar

  1. Serdar Turşucu dedi ki:

    Merhaba,
    1500 tl civarı bütçem var ne marka hangi model televizyon almalıyım yardımcı olur musunuz.